EU obecně

Odpovědět
Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 5418
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od skflanker_ » 14 črc 2018, 15:05

Vojenský rozpočet členských štátov NATO
Členské štáty NATO zoradené podľa % z HDP na vojenský rozpočet daného štátu
nato2017.jpg
NATO 2017
Nad 2% = USA (3,57%), Grécko (2,36%), Veľká Británia (2,12%) a Estónsko (2,08%) .. Poľsko malo 1,99%
Francúzsko 1,79%, Kanada 1,29%, Nemecko 1,24%, Slovensko 1,19%, Česko 1,05%
Menej ako 1% = Slovinsko (0,98%), Španielsko (0,92%), Belgicko (0,90%), Luxembursko (0,46%)
Stav dát z roku 2017
Autor https://www.golos-ameriki.ru/

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2324
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Svarboj » 16 črc 2018, 11:36

Tusk vyzval USA, Rusko a Čínu, aby neničily světový řád

Pekign - Předseda Evropské rady Donald Tusk vyzval prezidenta USA Donalda Trumpa, ruského prezidenta Vladimira Putina a Čínu ke spolupráci s Evropou. Prohlásil, že by se měli vyhnout obchodním válkám a předcházet konfliktům a chaosu. Informovaly o tom agentury AP a Reuters. Tusk hovořil dnes v Pekingu při zahájení summitu mezi Čínou a Evropskou unií, kde se spolu s předsedou Evropské komise Jean-Claudem Junckerem setkal s předsedou čínské vlády Li Kche-čchiangem. Jeho slova zazněla jen několik hodin před setkáním Trumpa a Putina v Helsinkách.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/tusk- ... ad/1642869
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 16 črc 2018, 12:41

Dotace, nebo funkce. Babiš bude muset prokázat, že neovládá svěřenecký fond

Evropský parlament začátkem července schválil nová pravidla pro střet zájmů při čerpání dotací. Nařízení nově zakazuje politikům v exponovaných funkcích pobírat dotace, informoval dnes server Neovlivní.cz. Předpis se týká i českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Bude muset doložit, že neovládá svěřenský fond, kam loni kvůli českému zákonu o střetu zájmů převedl holding Agrofert. Pokud to nedoloží, bude se muset vzdát funkcí, nebo firma přijde o dotace, uvedl server.
Schválené finanční nařízení počítá s tím, že zákaz střetu zájmů se bude vztahovat nejen na úředníky, kteří o proplacení evropských dotací přímo rozhodují, ale na veškeré národní orgány na všech úrovních a osoby, které v nich působí. Tedy včetně premiéra a ministrů, jejichž ministerstva jsou odpovědná za vyplácení dotací z fondů EU.
Zrušení základního kamene práva a jeho obrácení naruby. Všichni jsou drbani a chtěji-li být nevinní (nepotrestaní) tak se musejí sami vyvinit. Viníkovi se jeho vina nedokazuje ale označená skupina viníků dokazuje svoji nevinu.To si nedovolil ani Áda ani bolševik a za celé 2 milénia pouze kdysi katolická inkvizice.

P.S. Co když má úředník uloženy úspory ve fondu (důchodovém resp. investičním) který vlastní krátko nebo dlouhodobě i nějaké akcie příjemce dotace?

https://echo24.cz/a/S9qRF/dotace-nebo-f ... necky-fond

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2240
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od classix » 16 črc 2018, 15:05

Itálie chce zrušit sankce EU proti Rusku. Při pokusu prodloužit je nevylučují Italové své veto

Itálie hodlá navrhnout členským státům Evropské unie, aby odvolaly hospodářské sankce proti Rusku. Na tiskové konferenci v Moskvě to v pondělí podle agentury TASS oznámil italský ministr vnitra Matteo Salvini.

"Podle nás sankce nepřinášejí žádný užitek, (neprospívají) ani italské ekonomice," řekl podle ruské agentury Salvini. "S Ruskem už jsme obnovili dobré vztahy v kultuře, obchodu, průmyslu a v otázkách bezpečnosti. V průběhu letošního roku chceme v Bruselu navrhnout, aby tato neúčinná politika byla přezkoumána," dodal italský ministr.

Salvini podle italské agentury ANSA také poznamenal, že nevylučuje, že Itálie by mohla v případě schvalování dalšího prodloužení sankcí proti Rusku využít i práva veta. Řím by však takový krok zvážil jako poslední možnost, své evropské partnery podle Salviniho chce přesvědčit argumenty.

Hospodářské sankce uvalila Evropská unie na Rusko v roce 2014 kvůli anexi ukrajinského poloostrova Krym a podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny. Brusel ukončení sankcí v březnu 2015 svázal s plným prosazením mírových dohod z Minsku.

Rusko v reakci na kroky EU a dalších západních zemí schválilo odvetná opatření na dovoz některých potravin z těchto států.

https://zahranicni.ihned.cz/c1-66194140 ... e-sve-veto
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 17 črc 2018, 13:22

Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že Rusko porušilo práva členek Pussy Riot na protest v kostele
Obrázek
Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku rozhodl, že při vyšetřování a odsouzení tří členek ruské punkové skupiny Pussy Riot za jejich protivládní vystoupení v roce 2012 Rusko porušilo jejich práva. Soud nařídil, aby Moskva Marii Aljochinové, Nataliji Tolokonnikovové a Jekatěrině Samucevičové vyplatila odškodné a zaplatila rovněž soudní výdaje.
Štrasburský soud nyní rozhodl, že v případu došlo k porušení článku 3 Evropské úmluvy o ochraně lidských práv, který hovoří o zákazu nelidského a ponižujícího zacházení. Soudu vadí podmínky, ve kterých byly ženy převáženy k soudu, a rovněž ponižující zacházení, kterému byly vystaveny v soudní síni. Rovněž došlo k porušení článku 5 (právo na svobodu a osobní bezpečnost), článku 6 (právo na spravedlivé řízení) a článku 10 (svoboda projevu). Dívky byly souzeny za výtržnosti a náboženskou nesnášenlivost.
„Soud připustil, že reakce na porušení pravidel chování v místě určeném pro modlitby mohla být oprávněná. Nicméně stanovil, že uvěznit je za to, že měly na sobě barevné oblečení, mávaly rukama a kopaly nohama a použily i nadávky, aniž byl zanalyzován text jejich písně a okolnosti jejich vystoupení, bylo nepřiměřeně přísné,“ uvedl evropský soud ve svém prohlášení.
http://www.ceska-justice.cz/2018/07/evr ... t-kostele/

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5020
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od martanus » 29 črc 2018, 01:15

Evropská unie podle Trumpa začne "téměř okamžitě" nakupovat mnoho sóji od amerických zemědělců. "Evropská unie chce ze Spojených států dovážet více zkapalněného zemního plynu,"

//R.I.P. volný trh a demokracie. EU už je horší jak RVHP


Více na https://www.e15.cz/zahranicni/trump-s-j ... yn-1349289
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5249
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 29 črc 2018, 09:34

Dávka z kulometu na nelegální migranty funguje nesrovnatelně lépe než dávka sociální. V čele EU stojí ožralý gauner s partou dalších všehoschopných gaunerů.
Politický a marketingový poradce Michal Walter Kraft říká, že by se mělo na legální migranty střílet v případě, že neposlechnou výzvu k tomu, aby nepřekročili hranice. „Pokud neposlechnou výzvu k otočení své lodi, tak proč bychom nemohli? Po Němcích jsme za 2. světové války také stříleli a nikdo nezkoumal, zda v daném tanku či letadle sedí opravdu přesvědčený nacista. To, zda jede útočník v ponorce nebo na gumovém člunu a zda si zbraně veze s sebou, nebo je získá až později, nehraje roli. Totéž platí o druhu zbraní; je jedno, zda jde o kámen, samopal, nůž, nebo – jak říkal Muammar Kaddáfí – dělohy muslimských žen,“ říká Kraft.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... ori-545539
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 30 črc 2018, 16:52

Časovaná bomba

Ještě mám v živé paměti názor francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, že když nebudou chtít přijímat migranty jednotlivé státy EU, měly by je mít možnost přijímat města (obce) těchto států.
Tento plán je vskutku ďábelský. Nejnebezpečnější na tom je ona v podstatě korupční pobídka, protože jde samozřejmě o příslušnou bohatou dotaci na hlavu přijatého migranta z nově formulované dotační politiky EU.
A upřímně řečeno, které město, s jeho mnohdy nepříliš čestným vedením složeným ze stran, které už dávno ztratily důvěru voličů, by rádo neobohatilo městkou pokladnu o tučnou částku z EU? Samozřejmě bez ohledu na to, že to obyvatelům onoho města přinese v budoucnosti velké problémy. Hlavně, že bude z městské pokladny možno sanovat další pochybné investice, z nichž „desátky“ plynou do kapes těch, kteří „spolu mluví“.
Však to je to, o co jde. Vzít národním státům postupně veškeré pravomoci a učinit vůli voličů těchto zemí bezpředmětnou. A proto je nutné, aby volič pečlivě zvažoval, koho bude volit i v oněch „nepolitických“ volbách, jako jsou volby do zastupitelství hlavně velkých měst.

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=671996

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5020
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od martanus » 31 črc 2018, 16:56

Růst HDP zemí eurozóny se v druhém čtvrtletí roku 2018 zpomalil na 0,3 %,

https://bloomberg.com/news/articles/201 ... ker-growth

A to tvrdí že RF s 0.85% za ruhém čtvrtletí roku 2018 chřadne. :blbec:

https://tradingeconomics.com/russia/forecast
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 01 srp 2018, 16:30

Belgie chce 50 eur za bezpečnostní prohlídky novinářů

Belgické úřady začnou každého půl roku vybírat 50 eur (skoro 1300 Kč) za bezpečnostní prohlídky těch novinářů, kteří pracovně pokrývají summity Evropské unie a v zemi mají pobyt. Nový zákon, který v zemi platí od června, ostře kritizovala asociace mezinárodních novinářů působících v Bruselu.
Summity EU, tedy pravidelná setkání vrcholných představitelů členských zemí bloku, se v belgické metropoli konají každé tři měsíce, někdy bývají svolávána i mimořádná jednání Evropské rady. Schůzky premiérů a prezidentů 28 zemí obvykle přímo na místě sleduje přes 2000 novinářů.
Náklady na bezpečnostní opatření, která bývají rozsáhlá, přitom platí belgický rozpočet. Nově zavedené poplatky se týkají pouze těch, kteří jsou belgickými občany či v zemi dlouhodobě pobývají. Vybrané peníze by měly podpořit práci belgické federální policie a bezpečnostních služeb.

https://echo24.cz/a/SsuKp/belgie-chce-5 ... y-novinaru

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 06 srp 2018, 19:31

Trump schválil obnovení sankcí proti Íránu, mohou poškodit i české firmy

Americký prezident Donald Trump dnes podepsal exekutivní příkaz k obnovení protiíránských sankcí, který navazuje na jeho květnové rozhodnutí o vypovězení jaderné smlouvy s Íránem. Sankce, které mají podle prezidenta zajistit „maximální hospodářský tlak“ na teheránský režim, se budou uplatňovat ve dvou etapách, první vstoupí v platnost o půlnoci místního času (v úterý v 6:00 SELČ).

EU zavádí předpis blokující americké sankce proti Íránu

Zavedení takzvaného blokovacího zákona oznámili dnes ve společném prohlášení ministři zahraničí Francie, Německa a Británie společně s šéfkou unijní diplomacie Federikou Mogheriniovou. „Jsme odhodláni ochránit evropské hospodářské subjekty zapojené do legitimních obchodů s Íránem (...) Z tohoto důvodu vstoupí 7. srpna v platnost blokovací zákon aktualizovaný Evropskou unií,“ citovala z prohlášení agentura AFP.
Zmíněné opatření je upravenou verzí evropské normy z roku 1996, jejímž cílem bylo vyjmout ekonomické subjekty z působnosti amerických sankcí proti Kubě, Libyi a Íránu. Na její uplatnění ale až doteď nedošlo. Aktualizovanou verzi schválili ministři zahraničí členských států EU 16. července. Nový předpis zakazuje evropským firmám podřídit se extrateritoriálním dopadům amerických sankcí pod hrozbou pokut stanovených jednotlivými členskými státy, uvádí AFP.
Zároveň společnostem poskytuje právo obdržet odškodnění za veškerou škodu způsobenou těmito sankcemi od právnické či fyzické osoby, která stojí za jejich zrodem. Dále také v EU činí neplatnými všechny následky zahraničních soudních verdiktů vycházejících ze stejných sankcí.

https://echo24.cz/a/SLF9K/trump-schvali ... eske-firmy

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5249
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 13 srp 2018, 20:09

Nezapomeňte! V září končí z nařízení eurobolševiků prodej halogenových žárovek! Strana ví lépe, čím máte svítit
V září vstupuje v platnost odložená vyhláška Evropské komise, která zakazuje prodej halogenových žárovek. V podstatě jedinou alternativou pro domácnosti budou LED žárovky. Údajným důvodem pro zákaz halogenových žárovek je větší úspornost LED žárovek. A jelikož eurokrati mají na srdci dobro poddaného lidu, rozhodli se jej pro jeho vlastní dobro přinutit ke koupi LED žárovek. Bez nařízení vrchnosti by totiž nevěděl, co se mu více vyplatí a co bude v jeho případě vhodnější.

Někteří vědci poukazují, že problémem LED žárovek je tzv. modré světlo obsažené i ve slunečním záření, které může v nadvěsku mozkovém blokovat tvorbu hormonu melatoninu. Tím dochází k narušení biologických hodin lidského organismu a tělo není schopno si dostatečně odpočinout.

https://www.freeglobe.cz/Articles/25772 ... vitit.aspx
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 18 srp 2018, 19:15

Jak vyřešili „imigrantskou krizi” v Thajsku
Poučení i pro nás?
Stanislav Janský

V Evropě již skoro 5 let „zuří uprchlická krize” a evropské státy si s ní (s výjimkou Maďarska a Polska) údajně nevědí rady. Tak se do Evropy dál valí stovky tisíc „syrských válečných uprchlíků” z Afriky. Málo se ale ví, že v roce 2014 byly vystaveny pokusům o „výměnu populace” i některé nemuslimské asijské státy jako třeba Thajsko.
Tehdy se jednalo o „muslimské uprchlíky” převážně z Bangladéše a Bengálce ilegálně žijící v Barmě (tzv Rohingas) . Jenže thajská „imigrantská krize” neměla dlouhého trvání. Čluny s ilegálními imigranty zastavilo ještě na moři thajské královské námořnictvo a pod hrozbou použití síly jim nedovolilo vplout do thajských pobřežních vod. Následně sice do Bangkoku přiletěl vyhrožovat tehdejší gen. tajemník OSN Ban Ki-moon, ale thajská vláda jeho žádost o jejich příjetí zdvořile, ale důrazně odmítla. Opoziční tisk tehdy dokonce psal, že mu thajská vláda „ukázala dveře”… a čluny s „chudáky uprchlíky” odpluly zase zpátky do Bangladéše a bylo po krizi… a to navždy! Následně poskytnul rozhovor thajským novinám předseda thajské vlády Prayuth Cha-Ocha (bývalý vrchní velitel armády) k této problematice a řekl zhruba toto: „Já jsem odpovedný thajskému lidu a nikomu jinému a protože miluji svoji zemi, tak jsem musel jednat takto….!!!”
http://www.zvedavec.org/komentare/2018/ ... hajsku.htm

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 20 srp 2018, 12:31

Farage: Migrační politika přivedla Švédsko ke katastrofě

Nedávné masivní a pečlivě koordinované žhářství aut v celém Švédsku poukazuje pouze na to, jak byla západní migrační politika krátkozraká, prohlásil bývalý vůdce Strany nezávislosti Spojeného království Nigel Farage pro Fox News.
Anglie a Švédsko patří k starým civilizacím a po celá desetiletí nikdo o takových násilných činnostech neslyšel. Ale nyní, díky vědomým politickým rozhodnutím vlád, se tato situace radikálně změnila. Hlavní otázkou je, zda můžeme volně popsat, co se děje.
Švédsko se změnilo více, než kterákoli jiná evropská země. Co se tam děje ve městech, je katastrofa. Toto masivní žhářství, jak řekl premiér, bylo koordinováno. Počet sexuálních trestných činů se dramaticky zvýšil. K tomu všemu vedla politika vlády.

https://ac24.cz/-/farage-migracni-polit ... direct=%2F

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 5585
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od kenavf » 20 srp 2018, 22:33

Pokial viem tak v tom Švédsku nebola určená národnosť tých podpalačov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Uživatelský avatar
WuVirr
Šéfredaktor
Příspěvky: 5484
Registrován: 01 úno 2017, 15:31
Bydliště: Prachatice

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od WuVirr » 31 srp 2018, 12:37

Expert: Zklamána Českem a Slovenskem – EU nebude spěchat s přijetím balkánských zemí

Evropský komisař pro rozšiřování připravil Srbsko a Makedonii o naději na vstup do EU v blízké budoucnosti. Stojí v cestě balkánských zemí Brusel uražený kvůli hloupému vzoru Bulharska a Rumunska, nebo je to kvůli vzbouřeným zemím – Maďarsku, Česku a Slovensku?
Nebo se jedná o pokus EU, ztrácející své síly, ukázat, že ještě někde na světě má nějakou váhu?

Evropský komisař pro rozšiřování a politiku dobrého sousedství Johannes Hahn ve svém nedávném rozhovoru pro noviny Tiroler Tageszeitung prohlásil, že jednání o vstoupení do EU budou nyní dlouhá a obsažná. „Kvalita je důležitější než rychlost," zdůraznil a připomněl, že členství takových zemí, jako jsou Rumunsko a Maďarsko „ukázalo mnohé".
Více zde: https://cz.sputniknews.com/svet/2018083 ... u-prijeti/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 31 srp 2018, 20:34

Pašeráci lidí mají smůlu. Nyní neloví migranty ve Středozemním moři žádná loď neziskovek

Ještě před několika týdny a měsíci byly lodě neziskových organizací (NGO) velmi aktivní v takzvaném zachraňování migrantů a jejich přepravě do Evropy. Nyní je však ve Středozemním moři klidno. Známé lodě jako Aquarius či Lifeline jsou totiž ukotveny v přístavech a záchranné operace tak aktuálně uskutečňují výlučně ti, kdo jsou za strážení pobřeží zemí při Středozemním moři oficiálně zodpovědné, informuje nizozemský server Sceptr.

https://echo24.cz/a/SXkpZ/paseraci-lidi ... neziskovek

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 01 zář 2018, 20:04

Černý Harry Potter, bílý Nelson Mandela

Může být dospělá Hermiona z Harryho Pottera v chystané divadelní hře černoška? No jasně, že může, co by nemohla. Dokonce i sama autorka Harryho Pottera, J. K. Rowlingová, je prý pro. Podle samotné Rowlingové údajně „barva pleti žačky čarodějnické školy v Bradavicích Hermiony nebyla v jejích knihách nikdy určena“.
Harry Potter sice je pouhou pohádkou, žádnou historickou postavou. Ale vzhledem k tomu, že různé díly Harryho Pottera se v součtu podle některých odhadů staly nejprodávanější knihou všech dob, která dokonce drtí i prodeje Bible, v kultuře – a svým způsobem i v historii – už za sebou nechaly slušný zářez. A vizuální podoba jednotlivých postav, ještě navíc upevněná filmy, které knižní předlohu celkem věrně kopírovaly, se zapsala hluboko do představ fanoušků. Sáhnout fanouškům na jejich představu není nic zakázaného či neakceptovatelného. Každý umělec, který chce příběh ztvárnit, může klidně do role Hermiony obsadit kupříkladu puntíkatou dogu nebo zelenou rosničku. Proč ne. Akorát je to výsostně přiblblé.
Český premiér je Slovák, předseda čtvrté nejsilnější parlamentní strany je z poloviny Japonec, primátorkou hlavního města je Slovenka. Ti všichni byli svobodně zvoleni, nepomohla jim do křesel žádná vylhaná korektnost, takže ať mi nikdo neříká, že Češi v celonárodním průměru jsou rasisté! Jen hlupáci si tudíž mohou myslet, že odpor vůči černé Hermioně, který se zvedl na sociálních sítích, je rasismem. To sotva. Je to asi takový odpor, jaký by se zvedl, kdyby Karla IV měl hrát Asiat. Jako kdyby egyptskou Kleopatru měla brát modrooká blondýna. Jako kdyby Mao Ce-tunga či Nelsona Mandelu měl hrát Švéd s nordickými rysy. Je to zkrátka odpor, jako když chce někdo k svému obrazu upravovat dějiny. Nebo když chce někdo do pohádky pro dospělé jménem James Bond obsadit černocha.
Opovrhuji touhle hyperkorektností, která nemá daleko k rasismu naruby. Korektnost není ničím jiným než tlakem na lidi, aby říkali něco jiného, než si myslí. Říkat něco jiného, než si myslím, je pokrytectví a lhaní. Nebudu lhát a tvrdit, že mi nevadí multikulti náboženství, které se rozhodlo rozmetat národy, rodiny i sexuální identitu a nahradit je stejností všech bytostí. Nejsme stejní, jsme každý jiný a je to tak správně.

http://literarky.cz/offline/glosa/26871 ... on-mandela

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 04 zář 2018, 22:25

Do Evropy se vrací syfilis. Lékaři registrují tisíce případů

Měl být věcí minulosti, nyní se však vrací. V posledních letech se kdysi obávaný syfilis opět stal rozšiřující se nemocí. Jen u našich západních sousedů se počet nakažených za posledních deset let zvýšil ze 4300 případů na téměř 7500. O šíření nebezpečné nemoci informoval server Deutsche Welle.

https://echo24.cz/a/S9WMv/do-evropy-se- ... ce-pripadu

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 5585
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od kenavf » 04 zář 2018, 22:36

Otázka teda je, za A-"vyskytol sa tu syfilis, preto sem prišli tie zástupy doktorov"? Alebo za B-"prišli tie zástupy doktorov a preto sa tu vyskytol syfilis"? :?:
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů