Obecná témata z EU

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3975
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 11 črc 2018, 12:20

Trump nechápe: Máme chránit evropské země před Ruskem, jemuž posílají miliardy za plyn?
Evropští spojenci v NATO by podle amerického prezidenta Donalda Trumpa měli zvýšit své obranné výdaje okamžitě. Nynější stav, kdy USA brání Evropu před Ruskem a přitom evropské země, například Německo, platí Rusku vysoké částky za zemní plyn, je podle Trumpa vůči Spojeným státům neférový. Otázka plynovodu Nord Stream, na který mají evropské země různé názory, není věcí, o níž by měla rozhodovat Severoatlantická aliance, oponoval generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

https://www.euro.cz/politika/trump-neni ... je-1412631
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 3972
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od kenavf » 11 črc 2018, 12:36

A koľko posiela USA do Ruska dolárov za raketové motory,titán,..? A ešte k tomu USA podporuje Čínu tým že jej posiela miliardy dolárov za nejaký pofidérny tovar!
"To sú argumenty jako prase" :blbec:

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10649
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 12 črc 2018, 19:53

Jak daleko má Evropská unie k jednotnému trhu?

Nosný motiv Evropské unie je jednotný trh. Kdo by pochyboval, tak knihovna moderního světa, Wikipedie, to zmiňuje hned v druhé větě v článku o Evropské unii, i.e., musí to být pravda. Tolikrát opakovaný princip čtyř svobod – zboží, kapitálu, služeb a práce – je široce chápán jako základní pravidlo ekonomického fungování členských států EU mezi sebou.
V porovnání s ekonomikou Spojených států je rozptyl v Evropě dvojnásobný. Autoři odhadují, že pokud by se v rámci všech (současných) 28 zemí povedlo snížit disperzi na úroveň USA, vzrostlo by HDP unie o 30 procent.
https://roklen24.cz/a/SZYRg/jak-daleko- ... tnemu-trhu

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3975
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 14 črc 2018, 08:04

Trump jedná s EU jako s idioty
Trumpovi skutečně nelze mít za zlé, že jedná s evropskými vůdci s despektem. Upřímně, oni si to zaslouží, a Trump to ví.
Tento týden se americký prezident připojí ke svým evropským spojencům na summitu NATO v Bruselu a očekává se, že toto setkání bude drsné. Evropané se bojí, že jim Trump vynadá kvůli jejich finančním závazkům. Minulý měsíc, na setkání G7 v Kanadě, neotesaný americký prezident své protějšky vypeskoval a řekl jim, že vojenská aliance NATO je zbytečná, kvůli jejich nedostatečné finanční podpoře.

A bez jakýchkoliv servítek poslal Trump následně evropským vůdcům dopis, ve kterém je varoval, že pokud na NATO nevypláznou víc, pak zváží stažení amerických jednotek z Evropy. No, německá kancléřka Angela Merkel a francouzský prezident Emmanuel Macron na to údajně skočili a zavázali se navýšit vojenský rozpočet svých zemí, v souladu s Trumpovými požadavky, těsně před jeho příjezdem do Bruselu tento týden. I další evropské státy navyšují vojenský rozpočet, ze strachu, že by jim muž z Bílého domu vynadal. Merkel znenadání začala mluvit o důležitosti NATO coby obránce Evropy před ruskou agresí.

Jak uvedla Deutsche Welle: „Ve svém týdenním projevu se německá kancléřka vyslovila pro vyšší výdaje na zbrojení a mluvila o významu NATO.“ Takže je zde zajímavý rozpor. Trump vyčiňuje evropským vůdcům, aby zvýšili finanční příspěvky NATO, které jsou údajně nezbytné pro jejich obranu, přesto je však americký vůdce mezi svými protějšky z NATO tím nejuvolněnějším člověkem co se týká přátelských vztahů s ruským vůdcem Vladimirem Putinem. Trump nedávno mluvil o naději, že naváže dobré vztahy s Putinem na jejich nadcházejícím setkání v Helsinkách 16. července.

Americký prezident dokonce mluvil o možnosti uznat Krym jako oficiální součást Ruské federace, a tím by shodil celou únavnou historku Západu obviňující Moskvu z „anexe“ tohoto černomořského poloostrova, zatímco Krym hlasoval v referendu v březnu 2014 o opětovném připojení k „matičce Rusi“. Trump rovněž navrhl, aby bylo Rusko opětovně připuštěno do G7 – k velké konsternaci evropských vůdců. Americký vůdce očividně nepovažuje Rusko nebo prezidenta Putina za tak šílenou ďábelskou hrozbu pro bezpečnost – navzdory kvičení rusofobních ideologů ve Washingtonu. Pokud tomu tak je, tak je otázkou, proč Trump tak nadšeně nutí evropské členy NATO utrácet o mnoho víc za zbraně?

http://www.zvedavec.org/komentare/2018/ ... idioty.htm
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4463
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od skflanker_ » 14 črc 2018, 15:05

Vojenský rozpočet členských štátov NATO
Členské štáty NATO zoradené podľa % z HDP na vojenský rozpočet daného štátu
nato2017.jpg
NATO 2017
Nad 2% = USA (3,57%), Grécko (2,36%), Veľká Británia (2,12%) a Estónsko (2,08%) .. Poľsko malo 1,99%
Francúzsko 1,79%, Kanada 1,29%, Nemecko 1,24%, Slovensko 1,19%, Česko 1,05%
Menej ako 1% = Slovinsko (0,98%), Španielsko (0,92%), Belgicko (0,90%), Luxembursko (0,46%)
Stav dát z roku 2017
Autor https://www.golos-ameriki.ru/

Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1547
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Svarboj » 16 črc 2018, 11:36

Tusk vyzval USA, Rusko a Čínu, aby neničily světový řád

Pekign - Předseda Evropské rady Donald Tusk vyzval prezidenta USA Donalda Trumpa, ruského prezidenta Vladimira Putina a Čínu ke spolupráci s Evropou. Prohlásil, že by se měli vyhnout obchodním válkám a předcházet konfliktům a chaosu. Informovaly o tom agentury AP a Reuters. Tusk hovořil dnes v Pekingu při zahájení summitu mezi Čínou a Evropskou unií, kde se spolu s předsedou Evropské komise Jean-Claudem Junckerem setkal s předsedou čínské vlády Li Kche-čchiangem. Jeho slova zazněla jen několik hodin před setkáním Trumpa a Putina v Helsinkách.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/tusk- ... ad/1642869

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10649
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 16 črc 2018, 12:41

Dotace, nebo funkce. Babiš bude muset prokázat, že neovládá svěřenecký fond

Evropský parlament začátkem července schválil nová pravidla pro střet zájmů při čerpání dotací. Nařízení nově zakazuje politikům v exponovaných funkcích pobírat dotace, informoval dnes server Neovlivní.cz. Předpis se týká i českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Bude muset doložit, že neovládá svěřenský fond, kam loni kvůli českému zákonu o střetu zájmů převedl holding Agrofert. Pokud to nedoloží, bude se muset vzdát funkcí, nebo firma přijde o dotace, uvedl server.
Schválené finanční nařízení počítá s tím, že zákaz střetu zájmů se bude vztahovat nejen na úředníky, kteří o proplacení evropských dotací přímo rozhodují, ale na veškeré národní orgány na všech úrovních a osoby, které v nich působí. Tedy včetně premiéra a ministrů, jejichž ministerstva jsou odpovědná za vyplácení dotací z fondů EU.
Zrušení základního kamene práva a jeho obrácení naruby. Všichni jsou drbani a chtěji-li být nevinní (nepotrestaní) tak se musejí sami vyvinit. Viníkovi se jeho vina nedokazuje ale označená skupina viníků dokazuje svoji nevinu.To si nedovolil ani Áda ani bolševik a za celé 2 milénia pouze kdysi katolická inkvizice.

P.S. Co když má úředník uloženy úspory ve fondu (důchodovém resp. investičním) který vlastní krátko nebo dlouhodobě i nějaké akcie příjemce dotace?

https://echo24.cz/a/S9qRF/dotace-nebo-f ... necky-fond

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1605
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od classix » 16 črc 2018, 15:05

Itálie chce zrušit sankce EU proti Rusku. Při pokusu prodloužit je nevylučují Italové své veto

Itálie hodlá navrhnout členským státům Evropské unie, aby odvolaly hospodářské sankce proti Rusku. Na tiskové konferenci v Moskvě to v pondělí podle agentury TASS oznámil italský ministr vnitra Matteo Salvini.

"Podle nás sankce nepřinášejí žádný užitek, (neprospívají) ani italské ekonomice," řekl podle ruské agentury Salvini. "S Ruskem už jsme obnovili dobré vztahy v kultuře, obchodu, průmyslu a v otázkách bezpečnosti. V průběhu letošního roku chceme v Bruselu navrhnout, aby tato neúčinná politika byla přezkoumána," dodal italský ministr.

Salvini podle italské agentury ANSA také poznamenal, že nevylučuje, že Itálie by mohla v případě schvalování dalšího prodloužení sankcí proti Rusku využít i práva veta. Řím by však takový krok zvážil jako poslední možnost, své evropské partnery podle Salviniho chce přesvědčit argumenty.

Hospodářské sankce uvalila Evropská unie na Rusko v roce 2014 kvůli anexi ukrajinského poloostrova Krym a podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny. Brusel ukončení sankcí v březnu 2015 svázal s plným prosazením mírových dohod z Minsku.

Rusko v reakci na kroky EU a dalších západních zemí schválilo odvetná opatření na dovoz některých potravin z těchto států.

https://zahranicni.ihned.cz/c1-66194140 ... e-sve-veto
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10649
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 17 črc 2018, 13:22

Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že Rusko porušilo práva členek Pussy Riot na protest v kostele
Obrázek
Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku rozhodl, že při vyšetřování a odsouzení tří členek ruské punkové skupiny Pussy Riot za jejich protivládní vystoupení v roce 2012 Rusko porušilo jejich práva. Soud nařídil, aby Moskva Marii Aljochinové, Nataliji Tolokonnikovové a Jekatěrině Samucevičové vyplatila odškodné a zaplatila rovněž soudní výdaje.
Štrasburský soud nyní rozhodl, že v případu došlo k porušení článku 3 Evropské úmluvy o ochraně lidských práv, který hovoří o zákazu nelidského a ponižujícího zacházení. Soudu vadí podmínky, ve kterých byly ženy převáženy k soudu, a rovněž ponižující zacházení, kterému byly vystaveny v soudní síni. Rovněž došlo k porušení článku 5 (právo na svobodu a osobní bezpečnost), článku 6 (právo na spravedlivé řízení) a článku 10 (svoboda projevu). Dívky byly souzeny za výtržnosti a náboženskou nesnášenlivost.
„Soud připustil, že reakce na porušení pravidel chování v místě určeném pro modlitby mohla být oprávněná. Nicméně stanovil, že uvěznit je za to, že měly na sobě barevné oblečení, mávaly rukama a kopaly nohama a použily i nadávky, aniž byl zanalyzován text jejich písně a okolnosti jejich vystoupení, bylo nepřiměřeně přísné,“ uvedl evropský soud ve svém prohlášení.
http://www.ceska-justice.cz/2018/07/evr ... t-kostele/

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4116
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od martanus » 29 črc 2018, 01:15

Evropská unie podle Trumpa začne "téměř okamžitě" nakupovat mnoho sóji od amerických zemědělců. "Evropská unie chce ze Spojených států dovážet více zkapalněného zemního plynu,"

//R.I.P. volný trh a demokracie. EU už je horší jak RVHP


Více na https://www.e15.cz/zahranicni/trump-s-j ... yn-1349289
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3975
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 29 črc 2018, 09:34

Dávka z kulometu na nelegální migranty funguje nesrovnatelně lépe než dávka sociální. V čele EU stojí ožralý gauner s partou dalších všehoschopných gaunerů.
Politický a marketingový poradce Michal Walter Kraft říká, že by se mělo na legální migranty střílet v případě, že neposlechnou výzvu k tomu, aby nepřekročili hranice. „Pokud neposlechnou výzvu k otočení své lodi, tak proč bychom nemohli? Po Němcích jsme za 2. světové války také stříleli a nikdo nezkoumal, zda v daném tanku či letadle sedí opravdu přesvědčený nacista. To, zda jede útočník v ponorce nebo na gumovém člunu a zda si zbraně veze s sebou, nebo je získá až později, nehraje roli. Totéž platí o druhu zbraní; je jedno, zda jde o kámen, samopal, nůž, nebo – jak říkal Muammar Kaddáfí – dělohy muslimských žen,“ říká Kraft.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... ori-545539
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10649
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 30 črc 2018, 16:52

Časovaná bomba

Ještě mám v živé paměti názor francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, že když nebudou chtít přijímat migranty jednotlivé státy EU, měly by je mít možnost přijímat města (obce) těchto států.
Tento plán je vskutku ďábelský. Nejnebezpečnější na tom je ona v podstatě korupční pobídka, protože jde samozřejmě o příslušnou bohatou dotaci na hlavu přijatého migranta z nově formulované dotační politiky EU.
A upřímně řečeno, které město, s jeho mnohdy nepříliš čestným vedením složeným ze stran, které už dávno ztratily důvěru voličů, by rádo neobohatilo městkou pokladnu o tučnou částku z EU? Samozřejmě bez ohledu na to, že to obyvatelům onoho města přinese v budoucnosti velké problémy. Hlavně, že bude z městské pokladny možno sanovat další pochybné investice, z nichž „desátky“ plynou do kapes těch, kteří „spolu mluví“.
Však to je to, o co jde. Vzít národním státům postupně veškeré pravomoci a učinit vůli voličů těchto zemí bezpředmětnou. A proto je nutné, aby volič pečlivě zvažoval, koho bude volit i v oněch „nepolitických“ volbách, jako jsou volby do zastupitelství hlavně velkých měst.

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=671996

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4116
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od martanus » 31 črc 2018, 16:56

Růst HDP zemí eurozóny se v druhém čtvrtletí roku 2018 zpomalil na 0,3 %,

https://bloomberg.com/news/articles/201 ... ker-growth

A to tvrdí že RF s 0.85% za ruhém čtvrtletí roku 2018 chřadne. :blbec:

https://tradingeconomics.com/russia/forecast
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10649
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 01 srp 2018, 16:30

Belgie chce 50 eur za bezpečnostní prohlídky novinářů

Belgické úřady začnou každého půl roku vybírat 50 eur (skoro 1300 Kč) za bezpečnostní prohlídky těch novinářů, kteří pracovně pokrývají summity Evropské unie a v zemi mají pobyt. Nový zákon, který v zemi platí od června, ostře kritizovala asociace mezinárodních novinářů působících v Bruselu.
Summity EU, tedy pravidelná setkání vrcholných představitelů členských zemí bloku, se v belgické metropoli konají každé tři měsíce, někdy bývají svolávána i mimořádná jednání Evropské rady. Schůzky premiérů a prezidentů 28 zemí obvykle přímo na místě sleduje přes 2000 novinářů.
Náklady na bezpečnostní opatření, která bývají rozsáhlá, přitom platí belgický rozpočet. Nově zavedené poplatky se týkají pouze těch, kteří jsou belgickými občany či v zemi dlouhodobě pobývají. Vybrané peníze by měly podpořit práci belgické federální policie a bezpečnostních služeb.

https://echo24.cz/a/SsuKp/belgie-chce-5 ... y-novinaru

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10649
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 06 srp 2018, 19:31

Trump schválil obnovení sankcí proti Íránu, mohou poškodit i české firmy

Americký prezident Donald Trump dnes podepsal exekutivní příkaz k obnovení protiíránských sankcí, který navazuje na jeho květnové rozhodnutí o vypovězení jaderné smlouvy s Íránem. Sankce, které mají podle prezidenta zajistit „maximální hospodářský tlak“ na teheránský režim, se budou uplatňovat ve dvou etapách, první vstoupí v platnost o půlnoci místního času (v úterý v 6:00 SELČ).

EU zavádí předpis blokující americké sankce proti Íránu

Zavedení takzvaného blokovacího zákona oznámili dnes ve společném prohlášení ministři zahraničí Francie, Německa a Británie společně s šéfkou unijní diplomacie Federikou Mogheriniovou. „Jsme odhodláni ochránit evropské hospodářské subjekty zapojené do legitimních obchodů s Íránem (...) Z tohoto důvodu vstoupí 7. srpna v platnost blokovací zákon aktualizovaný Evropskou unií,“ citovala z prohlášení agentura AFP.
Zmíněné opatření je upravenou verzí evropské normy z roku 1996, jejímž cílem bylo vyjmout ekonomické subjekty z působnosti amerických sankcí proti Kubě, Libyi a Íránu. Na její uplatnění ale až doteď nedošlo. Aktualizovanou verzi schválili ministři zahraničí členských států EU 16. července. Nový předpis zakazuje evropským firmám podřídit se extrateritoriálním dopadům amerických sankcí pod hrozbou pokut stanovených jednotlivými členskými státy, uvádí AFP.
Zároveň společnostem poskytuje právo obdržet odškodnění za veškerou škodu způsobenou těmito sankcemi od právnické či fyzické osoby, která stojí za jejich zrodem. Dále také v EU činí neplatnými všechny následky zahraničních soudních verdiktů vycházejících ze stejných sankcí.

https://echo24.cz/a/SLF9K/trump-schvali ... eske-firmy

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů