Německo

Odpovědět
Pepe Razzi
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1122
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Německo

Příspěvek od Pepe Razzi » 19 led 2019, 12:39

Svarboj píše:
19 led 2019, 12:02
Podle dnešní informace listu Der Tagesspiegel je jedním z argumentů ke změně přístupu k AfD i výrok jejího člena, který vychvaloval zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha a jeho "chytrou politiku" v Protektorátu Čechy a Morava.
Tohle se stalo už před 2 lety,
https://www.tagesspiegel.de/berlin/bern ... 89222.html

Manipulátoři to téma loni rozebírali během kopání do Klause.
http://manipulatori.cz/vaclav-klaus-a-h ... modra-afd/
Závěrem skoro každého extremistického projevu člena AfD je, že se vedení AfD se svými radikálními ovečkami snaží vypořádat jejich vyhazovem, nejmíň z vedoucích funkcí.

A tady si liberální demokratůry vychutnávají Heydrichův fanklub z AfD
A k tématu - Slib věrnosti, historický kontext
https://www.ustrcr.cz/uvod/antologie-id ... y-kontext/

Pepe Razzi
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1122
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Německo

Příspěvek od Pepe Razzi » 21 led 2019, 21:34

Primátorka Berlína v šoku. V Berlíně-Neukölln shořel pořádkové policii celý vozový park. Spekuluje se o úmyslném politicky motivovaném činu.
https://www.focus.de/panorama/welt/staa ... 14871.html

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Německo

Příspěvek od Juraj » 22 led 2019, 07:18

3/4 Nemcov súhlasia, alebo nemajú nič proti stavbe NS2, píše sa v denníku Neue Presse na základe prieskumu agentúry Forsa
67% Nemcov neverí Trumpovi, že plynovod poškodí Nemecko a urobí ho závislým od Ruska. Avšak väčšina voličov AfD (52%) súhlasi s Trumpom a plynovod vníma ako riziko. 90% Nemcov za slovami Trumpa vidí iba snahu o predaj amerického LNG. Šéf agentúry Forsa Manfred Güllner povedal v rozhovore pre televíziu RTL : "Nemci jasne vidia, že spor a snaha zastaviť Nordstream II nie je motivovaný politicky ale ekonomicky."

Hrozba zo strany veľvyslanca USA Richarda Grenella, ktorý sa vyhráža sankciami proti nemeckým spoločnostiam podieľajúcimi sa na výstavbe plynovodom považuje 77% respondentov za vydieranie, 91 percent ich označuje za "nezvyčajné a nevhodné".
http://www.neuepresse.de/Nachrichten/Po ... rdstream-2

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Německo

Příspěvek od Juraj » 24 led 2019, 07:50

Svätá Angela sa v Davose vyjadrila aj k plynu z Ruska. Podľa nej, po zatvorení atómových elektrární, jedinou súčasnou alternatívou trvalej dostupnosti energie sú uhoľné elektrárne. Lenže tie musia tiež zmiznúť kvôli potrebe znížiť produkciu CO2. Takže Nemecko nemá inú možnosť, ako dovážať plyn z Ruska na zabezpečenie čistej a dostupnej energie. Popritom povedala, že Nemecko plánuje dovážať aj LNG - prevažne z Ameriky.
https://ca.style.yahoo.com/germany-will ... 33646.html

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 4080
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Německo

Příspěvek od lasib » 24 led 2019, 12:41

Podľa výsledkov prieskumu agentúrz Forsa 73 % Nemcov schvaľuje výstavbu plynovodu Nord Stream 2, 67 % Nemcov pokladá za nepravdivé vyhlásenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, že zvýšenie dovozu zemného plynu z Ruska ohrozuje bezpečnosť Európy a robí Nemecko závislým od Moskvy , 91 % Nemcov vníma výzvu amerického vyslanca Grenella voči nemeckým dodávateľom ako neoprávnenú a urážlivú a 77 % súhlasí s tvrdením, že Trump a Grenell sa snažia vydierať Nemecko.
https://economics.unian.net/energetics/ ... opros.html

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Německo

Příspěvek od Juraj » 24 led 2019, 12:48

netreba davat veci dvakrat
viewtopic.php?p=81266#p81266

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5313
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Německo

Příspěvek od petrp » 26 led 2019, 14:22

Rusko: Ať německý tisk o oslavách prolomení blokády Leningradu mlčí!
Čánek v německých novinách Süddeutsche Zeitung, v němž novinářka kritizovala Rusko za oslavu prolomení blokády v Leningradu, vyvolal v Rusku silné pobouření. Podle člena Rady federace Alexeje Puškova článek německého tisku, který se odvážil zvednout toto téma, „úplně ztratil jakékoliv hranice".

Předtím se v německém vydání Süddeutsche Zeitung objevil článek novinářky Silke Bigalkeové, ve kterém uvedla, že v Rusku oslava výročí prolomení blokády Leningradu „získala charakter oslav, zatímco je to velká tragédie". Podle ní se nejednalo o hrdinství obyvatel Leningradu, ti jen prý chtěli jen přežít. Podle ní vláda, organizující přehlídku, „se soustředí na národní hrdost, a ne na paměť".

„Německé sdělovací prostředky nemají co kritizovat, jak oslavujeme 75. výročí prolomení blokády Leningradu. Měly by mlčet. Anebo ať popíšou hrůzy blokády a četné zločiny německé říše proti našemu lidu.Taková kritika je jak nepodstatná, tak i nemorální. Naprosto ztratily hranice,“ rozčíleně reagoval Puškov na Twitteru.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... radu-mlci/
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Německo

Příspěvek od Juraj » 28 led 2019, 07:57

Nemecko nechce po odstavení svojich uhoľných elektrární nahradiť energiu dovozov od susedov, ktorí ju produkujú v atómových elektrárňach
https://www.reuters.com/article/us-germ ... SKCN1PM0GR
Zrejme chcú nainštalovať na hraniciach skenery elektrónov, ktoré budú do Nemecka prepúšťať len tie neatómové :D :D :D

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 31 led 2019, 23:42

Židé kvůli antisemitismu uvažují o svém odstěhování z Německa, řekl šéf Bundestagu

Pro Německo je podle předsedy Spolkového sněmu Wolfganga Schäubleho (CDU) ostudou, že Židé znovu přemýšlejí o tom, jestli se ze země kvůli antisemitismu raději nevystěhovat. Schäuble to dnes řekl v německém parlamentu u příležitosti připomínky obětí nacistického režimu. Před poslanci s projevem vystoupil také pražský rodák a přeživší holokaustu Saul Friedländer.
„V naší společnosti se stále vyskytují nebezpečné předsudky a stereotypy, vylučování (ze společnosti) a diskriminace, antisemitismus,“ uvedl Schäuble, podle něhož je ostudou, když se Židé v Německu necítí bezpečně, protože jsou terčem slovních nebo jiných útoků.
„Ale stud sám nestačí,“ zdůraznil šéf parlamentu. „Vedle tvrdosti zákona je zejména v každodenním životě zapotřebí náš odpor proti antisemitismu, proti rasismu, proti diskriminaci všeho druhu,“ uvedl. Podobný apel poslancům adresoval i izraelský historik Friedländer.

https://echo24.cz/a/ifE3u/zide-kvuli-an ... bundestagu

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5054
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Německo

Příspěvek od martanus » 01 úno 2019, 20:50

F-35 to nebude. Německo vyřadilo americký stíhač jako náhradu za bojový letoun Panavia Tornado
Americký stroj F-35 nakonec nenahradí v rámci tendru stárnoucí bojový letoun Panavia Tornado, rozhodlo oficiálně německé ministerstvo obrany.

Německé ministerstvo obrany nevybralo americký letoun 5. generace F-35 do finálové fáze tendru na náhradu bojových letounů Panavia Tornado, kterým končí životnost. V tendru nadále zůstávají stroje F/A-18 Super Hornet a Eurofighter Typhoon.
https://www.securitymagazin.cz/defence/ ... 62477.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 06 úno 2019, 10:04

Migranti chtějí „vládnout“ v Německu. Nová strana AfM, Alternativa pro migranty

Prevzatie Európy islamom sa už začalo. „Sľubovali“ nám to už dávnejšie rôzne islamistické organizácie a zoskupenia v Nemecku i Francúzsku, ale i v Španielsku a v neposlednom rade aj prezident Erdogan. Diskriminovaným a neonacistami ohrozovaným a vraždeným moslimským migrantom v Nemecku ich ďalej už neúnosná situácia stačí a prichádza preto k založeniu ich strany Alternative für Migranten.
AfM sa chce zúčastniť už na najbližších voľbách do EÚ parlamentu. Jej predstavitelia počítajú s tým, že sa tam dostanú a potom chcú vykoreniť európsky rasizmus, nacionalizmus a antiislam-postoje Európanov. Takto to vidí a hlása veľký prívrženec Erdogana F. Z., zakladateľ tejto organizácie v Nemecku. AfM treba vnímať ako výzvu pre moslimov v Európe do boja proti nemoslimom, ktorí nechcú akceptovať, že len islam je spása pre celé ľudstvo.
F. Z. je turecký právnik s nemeckým občianstvom a bol členom SPD. Už oznámil aj na sociálnych sieťach turecky i nemecky, že meno novej strany nebolo vybrané náhodne, ale cielene a je symbolom boja, ktorý bude AfM viesť proti všetkým odporcom islamu a proti všetkým tým, ktorí migrantky a migrantov vytláčajú čoraz viac na okraj spoločnosti a robia z nich terč násilia a divokej nenávisti rasistov a neonacistov.

P.S F. Z. bol vicepredsedom Mladých socialistov (Juso) v Solingene. Potom v roku 2013 sa stal zakladateľom UETD ( Union Europäisch-Türkischer Demokraten). Tam vystupoval vo funkcii vicepredsedu. V roku 2016 ho Erdogan urobil aj hovorcom tzv. Erdoganovho zoskupenia v Nemecku.

https://www.hlavnespravy.sk/migranti-ch ... ov/1660150

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5313
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Německo

Příspěvek od petrp » 08 úno 2019, 18:34

Krutá pravda. Pro německou kancléřku Merkelovou jsme méně než vzduch
Německá kancléřka Angela Merkelová během své návštěvy Japonska prohlásila: „Jsme téměř sousedé. Nacházíme se od sebe daleko, ale mezi námi je v podstatě jenom Rusko.“ Není asi náhodné, že Merkelová „zapomněla“ na Českou republiku, Polsko, Ukrajinu nebo Bělorusko. Tak vypadá v praxi německý imperialismus, který nás patrně vnímá za své území.

https://www.freeglobe.cz/Articles/25869 ... nskem.aspx
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

1stCLJan
Výkonný redaktor
Příspěvky: 564
Registrován: 07 úno 2017, 20:33

Re: Německo

Příspěvek od 1stCLJan » 11 úno 2019, 21:51

Němci mají přitlačit za pronájem americký základny v Německu :lol:

Americký velvyslanec požaduje od Německa peníze. Mnoho peněz

Včera Jižní Korea odsouhlasila zvýšení výdajů na podporu 28tisícového amerického vojenského kontingentu na svém území – na 890 milionů dolarů v tomto roce, což je o 8,2 procenta více než loni.

Ve stejné chvíli na druhém konci světa, v Evropě, v německých novinách Die Welt bylo zveřejněno naprogramované (stěží ho lze nazvat jinak) interview s Richardem Grenellem, velvyslancem USA v Německu.

Obsah velvyslancova proslovu lze shrnout do stručné, ale obsažné myšlenky, která je evidentně spojená se zprávou z Jižní Koreje: Německo je povinno dát Spojeným státům peníze — mnoho peněz.
Důvodem, přesněji řečeno záminkou, proč má dát Berlín Washingtonu peníze, je jasná věc: ruská hrozba, jelikož podle Grenellových barvitého výrazu „Rusko stojí na prahu".

No a kam mají směřovat německé finanční investice, je také dávno jasné a velvyslanec to srozumitelně znovu zopakoval, do USA :D
Včera Jižní Korea odsouhlasila zvýšení výdajů na podporu 28tisícového amerického vojenského kontingentu na svém území – na 890 milionů dolarů v tomto roce, což je o 8,2 procenta více než loni.

Ve stejné chvíli na druhém konci světa, v Evropě, v německých novinách Die Welt bylo zveřejněno naprogramované (stěží ho lze nazvat jinak) interview s Richardem Grenellem, velvyslancem USA v Německu.

Obsah velvyslancova proslovu lze shrnout do stručné, ale obsažné myšlenky, která je evidentně spojená se zprávou z Jižní Koreje: Německo je povinno dát Spojeným státům peníze — mnoho peněz.
Důvodem, přesněji řečeno záminkou, proč má dát Berlín Washingtonu peníze, je jasná věc: ruská hrozba, jelikož podle Grenellových barvitého výrazu „Rusko stojí na prahu".

No a kam mají směřovat německé finanční investice, je také dávno jasné a velvyslanec to srozumitelně znovu zopakoval.

Za prvé, zvýšení výdajů na obranu. Washington otevřeně hovoří o tom, že mu nevyhovují plány Berlína na jejich zvýšení do roku 2024 pouze na 1,5 % z HDP. Grenell přímo řekl, že Američané očekávají, že Německo splní požadavky NATO, což jsou 2 % z HDP.

Za druhé, diverzifikace nákupu energie (pokud budeme hovořit přímo, nákup amerického LNG). Berlín však místo toho, aby „zvýšil nátlak na Rusko" kvůli „porušování" smlouvy INF, staví Severní proud 2, což podle názoru Washingtonu bude pro Moskvu dokonce „větším přínosem díky nákupu ruského plynu".

Vzhledem k tomu, že interview bylo uveřejněno několik dní před setkáním ministrů obrany členských zemí NATO, zástupce Německa čeká v Bruselu těžký rozhovor.

O tom, že za rusko-americkými neshodami ohledně Smlouvy INF stojí průhledný zájem Washingtonu vytřást z evropských partnerů (v první řadě německých jako nejbohatších) další investice do americké ekonomiky, jsme už psali. Podaří-li se Američanům dosáhnout úspěchu, to je otázka.

Jde o desítky miliard dolarů, přičemž ne jednorázově, ale každoročně. Jejich lví podíl má být samozřejmě přínosem pro americkou ekonomiku (především pro vojensko-průmyslový komplex), což je v současné chvíli pro USA mimořádně aktuální. Názorně to potvrzuje příklad z roku 2017, kdy vojenské výdaje Německa činily 44,3 miliard dolarů, což je 1,2 % HDP. Úplně jednoduchý výpočet ukazuje, že zvýšení laťky na 2 % HDP by zajistilo NATO (přesněji řečeno Spojeným státům) dalších přibližně 30 miliard.
Během posledních let však Německo absolvovalo dlouhou cestu k navrácení své dávno ztracené suverenity. V EU je jeho vedoucí pozice nesporná. Poslední případ hovoří sám za sebe. Berlín potřeboval pouze 24 hodin k tomu, aby ukázal Paříži, která se snažila buď házet klacky pod nohy Severnímu proudu 2 nebo si prostě vymoci nějaké výhodnější podmínky, kde je její místo. Opět se tak potvrdila schopnost německé elity a vlády hájit své zájmy a také to, že mají nástroje, které se nebojí používat.

Německu také nahrává zjevné oslabení USA jako světového hegemonu a jejich stále častější porážky v tomto statutu. Funguje to oboustranně. Berlín (jako i další hlavní města, která jsou objektem nátlaku Washingtonu) si je více jist svými silami, když má před očima příklady úspěšného čelení Američanům. Stejně důležité a možná ještě více je však to, že USA samy ztrácejí své absolutní přesvědčení o svých schopnostech.

Interview Richarda Grenella je toho důkazem.
Přímo řekl, že USA používají metodu „cukru a biče" při práci s neposlušnými státy a to až po nejtvrdší ekonomické sankce. Tato pasáž se nedá chápat jinak než jako výhrůžka na adresu Berlína, že budou proti němu použita podobná opatření. Jako příklad takové politiky uvedl pan velvyslanec Severní Koreu (kde tento přístup podle jeho slov zafungoval), Venezuelu (kde zafungoval částečně), Rusko a Írán (kde proces probíhá).
Uvést jako příklad úspěchu americké politiky KLDR, která představuje zcela jasný příklad opaku, bylo značně pochybným krokem. Maličká chudá země si postavila hlavu a velké, mohutné Spojené státy s ní nemohou nic udělat.

O Rusku a Íránu tím spíše nemá smysl hovořit. Obě země jsou příkladem sil, které se pod nátlakem USA nejen nevzdaly, ale úspěšně je obehrávají v klíčových oblastech a otázkách a vytvářejí nový světový systém.

Průzračné výhrůžky amerického velvyslance na adresu německé vlády mohou vyprovokovat ze strany Berlína reakci, která bude zcela opačná než ta, kterou očekává Washington. To je už během posledních let mimochodem dost obvyklé.

Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce
https://cz.sputniknews.com/nazory/20190 ... -usa-nato/

Pro připomenutí:
Ministr obrany Lubomír Metnar v rozhovoru pro deník Právo nevyloučil, že v případě zhoršení mezinárodní situace po zrušení dohody INF může být v NATO zahájena diskuse o umístění amerických základen v Evropě, a to včetně České republiky.
A kdy se zhorší mezinárodní situace? No tehdy když to řekne USA :lol:

https://cz.sputniknews.com/ceskarepubli ... -zakladna/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4018
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Německo

Příspěvek od IgorT » 13 úno 2019, 18:48

Nemci považujú Spojené štáty za najväčšiu hrozbu pre svetový mier
2342093.jpg
2342093.jpg (17.81 KiB) Zobrazeno 3686 x
BERLÍN - Väčšina obyvateľov Nemecka považuje Spojené štáty za krajinu predstavujúcu najväčšie nebezpečenstvo pre svetový mier. Vyplýva to z výsledkov najnovšieho prieskumu nemeckého Centra pre stratégiu a vyššie riadenie, o ktorých v stredu informovala agentúra DPA. Viac:

https://www.topky.sk/cl/11/1772589/Nemc ... etovy-mier

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2274
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Německo

Příspěvek od El Diablo » 14 úno 2019, 20:57

Muslimská mateřská školka v Mohuči končí, ovládli ji extremisté
Muslimská mateřská školka v německé Mohuči ve spolkové zemi Porýní-Falc bude uzavřena k 31. březnu, rozhodl spolkový úřad pro péči o mládež. Majitel školky - asociace mešit v Mohuči - podle úřadu zastává ideologii Muslimského bratrstva a salafistů, napsal server týdeníku Focus. To je v rozporu s německým zákonem, uvedl úřad.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... miste.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
Grif
Sponzor fóra
Příspěvky: 884
Registrován: 07 úno 2017, 13:04
Bydliště: Jizerky

Re: Německo

Příspěvek od Grif » 15 úno 2019, 14:36

Během uplynulých pěti let německé federální ministerstvo obrany vynaložilo více než 700 milionů eur na externí konzultanty, informoval Welt (TV).
A nyní, šéfka resortu Ursula von der Leyen, bude muset vyzkoušet i roli „ministryně sebeobrany", protože je obviněna z nepotismu a nesprávného, či spíše „zločinného“ rozdělování smluv, uvedl německý televizní kanál.
Pikantní na věci je, že se šetření odehrává na pozadí neustálých stížností Bundeswehru na nedostatek financí a zároveň slibu vlády kancléřky angely Merkelové, že posílí vojenský rozpočet a příspěvky NATO na 1,5 procenta HDP. Právě Ursula von der Leyen je považována za "jestřába", který požaduje stále více peněz na vojenský rozpočet.
Německá ministryně obrany Ursula von der Lyayenová se dostaví před vyšetřovací komisí. Jedná se o zapojení ministerstva obrany do spolupráce externích konzultantů, které stojí miliony. Je zejména obviněna z nesprávného rozdělení smluv a dokonce nepotismu.
Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová se musí stát i ministryní sebeobrany. V její kanceláři byly údajně rozdány smlouvy za miliony, které obcházely zákon o zadávání veřejných zakázek. Je dokonce obviněna z nepotismu. V levicové straně se dokonce domnívají, že by měla rezignovat.
Pokud komise prokáže, že se ministryně dopustila porušení zákona o zadávání veřejných zakázek, pak v tomto případě jistě bude muset odstoupit," uvedl expert Die Linke Alexander Neu v rozhovoru s Neue Osnabrücker Zeitung.
Během posledních pěti let údajně ministerstvo obrany vynaložilo více než 700 milionů eur na externí konzultanty. Tuto částku bude muset vysvětlovat i její bývalá náměstkyně, která byla dříve sama konzultantkou, a jak se hovoří, na ministerstvu obrany dohlížela na rozdělení zakázek.
Zelení, levice a svobodní demokraté chtějí vyjasnit tři body. Odpovědnost - kdo věděl o rozdělování smluv a kdo řídil tento proces. Kromě toho je důležité, aby zjistili, kolik peněz daňových poplatníků bylo vynaloženo a jaké vznikly škody. A nakonec se zajímají o to, co ministerstvo udělá, aby zabránila budoucímu „zločinnému“ rozdělení zakázek.
Celkově od roku 2014 bylo uzavřeno 3 800 smluv. Většinou se jedná o projekty strukturální reorganizace Bundeswehru a v oblasti informačních technologií.
Nyní je třeba objasnit, jakou roli hraje komunikace při distribuci objednávek. V březnu začne vyšetřovací komise vyšetřovat svědky. V důsledku toho by mělo být jasné, zda von der Leyenová stále kontroluje svúj resort.
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... nepotismu/
Všechno se dá vysvětlit.Bohužel ne všem.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5313
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Německo

Příspěvek od petrp » 16 úno 2019, 08:42

Německá ministryně obrany: Rusko nemůže vydržet závody ve zbrojení
Z dlouhodobého hlediska ani země jako Rusko nemůže vydržet "tlak ze všech stran", řekla německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová v rozhovoru pro Süddeutsche Zeitung.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... -zbrojeni/
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 17 úno 2019, 16:22

V Německu prohlásili, že mohou vyzvat USA, aby si odvezly své jaderné zbraně

Sociálnědemokratická strana Německa může přezkoumat svůj vztah k umístění amerických jaderných zbraní na území země a vyzvat Spojené státy, aby si je vzaly. Americký list Wall Street Journal píše, že poprvé od 80. let minulého století se v Německu se rozhořela diskuze ohledně amerických jaderných zbraní v zemi.
Podle medií partneři německé kancléřky Angely Merkelové se zamysleli nad svou podporou dohody, která dovoluje umístit Německo pod jaderný štít USA, což může silněji podkopat napjaté vztahy s administrativou amerického lídra Donalda Trumpa. Wall Street Journal uvádí, že frakce, která je součástí vládnoucí koalice, vytvořila komisi pro přehodnocení svých pozic v několika otázkách, jež se týkají mezinárodní politiky a bezpečnosti.
Například ve straně plánují přezkoumat dohodu, podle které USA umístily v Německu své jaderné zbraně, aby mohly být použity pro obranu německými letadly v případě útoku na zemi.

https://ac24.cz/-/v-nemecku-prohlasili- ... direct=%2F
https://www.wsj.com/articles/in-germany ... 1549976449
https://cz.sputniknews.com/svet/2019021 ... an-merkel/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 19 úno 2019, 21:28

Německo je nakloněno účasti Huawei při budování sítí 5G, píše tisk. Nehledě na možná rizika

Německá vláda je nakloněna možnosti dovolit čínské společnosti Huawei účast na budování mobilních sítí páté generace (5G), a to navzdory výstrahám Spojených států ohledně bezpečnostních rizik spojených s tímto podnikem. Informoval o tom v úterý server listu The Wall Street Journal (WSJ), který se odvolává na nejmenované německé představitele. Mluvčí ministerstva vnitra podle serveru CNBC uvedl, že Německo z budování vysokorychlostních sítí neplánuje vyloučit žádnou konkrétní firmu.
Podle listu The Wall Street Journal učinila předběžné rozhodnutí umožnit firmě Huawei účast v 5G sítích už před dvěma týdny skupina příslušných německých ministrů.
Předběžnému rozhodnutí podle zdrojů listu předcházelo vyšetřování, které neodhalilo žádné důkazy, že by společnost Huawei mohla využívat svá zařízení ke špehování komunikačních sítí.

https://echo24.cz/a/ScABy/nemecko-je-na ... zna-rizika

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5313
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Německo

Příspěvek od petrp » 20 úno 2019, 09:09

Bundestag: Uznání Guaidóa je přinejmenším sporné!
Uznání samozvaného venezuelského prozatímního prezidenta Juan Guaidóa je podle zprávy Bundestagu neobvyklé pro Německo. Spolková vláda se tak odchyluje od své předchozí praxe formálního uznání pouze států, ale nikoliv vlád, píše se v osmistránkové zpávě. Podle odborníků je uznání Guaidóa diskutabilní i podle mezinárodního práva. Kromě toho Německo zasáhlo do venezuelského ústavního práva. Z pohledu principu "nezasahování do vnitřních záležitostí jiného státu" se to podle mezinárodního práva jeví jako sporné. Stejně tak je předčasné uznat opozičního politika jako dočasného prezidenta, který dosud nemá pod svým vedením mocenské struktury státu, píší odborníci.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... im-sporne/
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů