Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 22 lis 2018, 15:36

Die Welt vysvětlil, proč se systém S-400 stal hitem na světovém trhu zbraní

Protiletadlový raketový systém S-400 se stal vývozním hitem na světovém trhu se zbraněmi, píše německý deník Die Welt. Jak uvádí noviny, Čína již v lednu dostala S-400, příští rok by komplex měl dorazit do Turecka, v říjnu byla podepsána smlouva s Indií o dodávkách raketových systémů protivzdušné obrany v hodnotě více než pěti miliard dolarů.
Podle odborníků listu, pokud jde o technické vlastnosti S-400, překonává americké systémy.
Nicméně podle autora článku jsou technické vlastnosti pro kupující druhořadé, protože dohoda má politické kontext. V tomto ohledu se S-400 stává pro mnoho zemí důležitým trumfem v dialogu se Spojenými státy, což jim pomáhá bránit jejich nezávislost
„Již jen jediný zájem o nákup komplexu je příležitost se předvést jako suverénní stát, který Washingtonu nedovoluje diktovat pravidla," uzavírá publikace.

https://ac24.cz/-/die-welt-vysvetlila-p ... direct=%2F
https://www.welt.de/politik/ausland/art ... fragt.html

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 4245
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od kenavf » 22 lis 2018, 15:49

QVAK píše:
22 lis 2018, 15:36
..„Již jen jediný zájem o nákup komplexu je příležitost se předvést jako suverénní stát, který Washingtonu nedovoluje diktovat pravidla," uzavírá publikace.
.
No práve by som povedal že to tak úplne nie je.
Skôr je to takto,"Už len jediný záujem o nákup komplexu ukazuje, že mnohé štáty nie sú suverénne, pretože si nedovolia sa vzoprieť diktátu Washingtonu".
Veď sa pozrime koľko štátov v poslednej dobe zvažuje či dokončí objednávky ruských zbraní. Napr Indonézia(Su-35),India,Turecko,..
Respektíve, bavíme sa tu o "suverénnosti" alebo o vydieraní niekym kto si vytvoril monopol napríklad na platobné systémy SWIFT, a iné..?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 2889
Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Bydliště: Doma (většinou)

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od Skeptik » 23 lis 2018, 07:07

Myslím, že to bylo myšleno jinak.
Tedy, že jakýkoli nákup zbraní z Ruska je čin, kterým nakupující stát dává najevo, že je samostatný a suverénní, a že nepodléhá diktátu USA.
Naopak odstoupení od takového kontraktu znamená, že stát diktátu USA podlehl a suverénní není.
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 23 lis 2018, 17:11

Nový džihád: ohrožující více než kdy předtím

Je důležité zdůraznit, že radikální islamisté využívají k získání vlivu i jiné prostředky než terorismus.
Tento týden se nikým nevolení soudci Evropského soudu pro lidská práva poddali požadavkům šariatských zákonů o rouhání a rozhodli, že nepovolí kritiku proroka Mohameda, aby se neublížilo muslimským citům. Soud ve skutečnosti ublížil svobodě projevu a říkání pravdy jako prostředku obrany.
"Jako člověk, který ví, co je to život bez svobody, se dívám s úžasem, na ty, kteří nazývají sami sebe liberály a progresivisty, a kteří tvrdí, že tak horlivě věří v individuální svobodu a práva menšin – že spolupracují se silami ve světě, které zjevně představují největší ohrožení samotné svobody a jiných menšin. Musíme říci muslimům, kteří žijí na Západě: Pokud chcete žít v našich společnostech, sdílet jejich materiální výhody, pak musíte přijmout to, že naše svobody jsou nedotknutelné." - Ayaan Hirsi Ali, 2016.
https://cs.gatestoneinstitute.org/13340/dzihad-ohrozeni

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 18 pro 2018, 11:05

Jan Campbell: Bez krve to nepůjde

Závěrečná fáze probíhající mediální a psychologické války, která vždy byla předehrou k válečnému konfliktu, rovněž proběhne formou aktivních vojenských operací, píše ve svém novém příspěvku expert na světovou politiku, Rusko a Čínu Jan Campbell. Z Číny se stává mediální velmoc, kdežto Rusko se svým Sputnikem a RT nadále zůstává trpaslíkem, dodává.
Co se týče informační války, dovoluji si tvrdit, že jsme již dále. Proč? Útočné informační akce v západních médiích mají převážně americký původ a obsah nejenom proto, že USA jsou pořád ještě největším producentem zpráv na světě. Ale i proto, že Evropa a Ruská federace nejsou schopné konkurovat v mediální oblasti s USA. A ČLR? Ta bude nehledě na to, co nás čeká, a co nás nemine, dále pracovat na realizaci konceptu společnosti světové jednoty.
Rozkolébat stát má však podmínku: stát musí být připraven (zevnitř) k rozkolébání. Rozvrátit společnost, nebo dokonce civilizaci, má také své podmínky. Jednou z nich je suverenita. Té se vzdává každý člen EU více méně dobrovolně, a EU jako celek pod tlakem USA, zatím bez boje. Dočasně tomu bylo i s RF, dalším na řadě byla ČLR. Dnes lze dokázat, že politika ČLR a RF má mimo jiné za jeden z hlavních cílů ochranu vlastní kultury.

https://ac24.cz/-/jan-campbell-bez-krve ... direct=%2F

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 28 pro 2018, 12:46

Vědec bourá mýty. Označil vegetariánství za zhoubné pro lidstvo

Frank Mitloehner z Kalifornské univerzity v Davisu (USA) se domnívá, že když se všichni vzdají masa, nesníží to vliv na životní prostředí, ale naopak, zvýší. Článek uveřejnil portál Science Alert. Vědec uvádí data Agentury pro ochranu životního prostředí USA, podle kterých připadá na zemědělství pouze 9 % všech antropogenních výronů skleníkových plynů. Lídrem je výroba elektřiny (28 %), doprava (28 %) a těžký průmysl (22 %). Na živočišnou výrobu připadá 3,9 %.
Tento omyl, že výroba masa má větší exhalace než doprava, vznikl kvůli chybnému odhadu vlivu domácího dobytku na klima, jehož autorem byla Potravinová a zemědělská organizace OSN v roce 2006. Experti tenkrát přihlédli ke všem faktorům souvisejícím s výrobou masa, včetně výroby hnojiv a přeměny divokých ekologických systémů na pastviny. Ignorovali ale přitom výrobu materiálů a součástek pro automobily a údržbu silnic, vzali do úvahy jenom výfukové plyny. Zkreslilo to výsledky průzkumu.
Frank Mitloehner poukázal rovněž na to, že dokonce zřeknou-li se všichni Američani živočišných výrobků, sníží tím exhalace skleníkových plynů pouze o 2,6 %.
meat_production_protein_chart.jpg
https://ac24.cz/-/vedec-boura-myty-ozna ... direct=%2F
https://www.sciencealert.com/sorry-but- ... the-planet

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 30 pro 2018, 17:15

Trump hlásí pokrok v obchodních jednáních s Číňany. Rovněž Peking vyjadřuje spokojenost

V jednáních o obchodní dohodě mezi Spojenými státy a Čínou bylo dosaženo velkého pokroku. Na svém twitterovém účtu to napsal americký prezident Donald Trump. Uvedl rovněž, že měl "dlouhý a velmi dobrý rozhovor" s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Podle čínské diplomacie jsou nyní vztahy obou zemí na novém výchozím bodu.
"Dohoda se vyvíjí velmi dobře," napsal Trump. "Dosahujeme velkého pokroku," dodal. Pokud bude dohoda uzavřena, bude podle Trumpa "velmi komplexní" a bude pokrývat všechny sporné body.
Začátkem prosince se Washington a Peking na summitu skupiny zemí G20 domluvily na 90denním obchodním příměří s tím, že během této doby se budou snažit vyjednat obchodní dohodu a nebudou zavádět nová cla.

https://echo24.cz/a/SbZwn/trump-hlasi-p ... pokojenost

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4188
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od martanus » 01 led 2019, 20:54

Vědci loni vydali rekordní počet odborných studií. Na USA se dotahuje Čína
V roce 1980 pocházelo na 90 procent globálního vědeckého výstupu z pouhých pěti zemí – USA, Spojeného království, Francie, Německa a Japonska,“ připomněla.

Aktuálně oněch 90 procent vědeckého výstupu pochází už ze dvaceti zemí.

Co se týče počtů vědeckých prací s čínským domicilem, tak tato východní mocnost takřka srovnala krok se Spojenými státy. „USA letos vydaly jen o 35 tisíc studií více, než Čína,“ uvedla Wagnerová. I tak si ale drží status největšího producenta vědeckých prací na světě. Podle jiných metrik, třeba US National Science Foundation, však již tuto pozici ztratily již letos v lednu. Co je však podle Tijssena i Wagnerové nejdůležitější, je kvalita čínských vědeckých prací, která se průběžně zvyšuje.
Více na https://www.e15.cz/zahranicni/vedci-lon ... na-1354999
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 03 led 2019, 11:06

Ideologie míru? Podívejte se na seznam útoků ve jménu islámu za rok 2018

Níže přinášíme seznam vražených útoků ve jménu islámu ze stránky TheReligionofPeace. Většina incidentů jsou teroristické útoky, hrstka je zabití ze cti nebo popravy šaría. Za rok 2018 je evidováno 1972 útoků v 56 zemích, ve kterých přišlo o život 11 758 bytostí a 11 483 zraněných.
V článku je statistika za prosinec 2018 a odkazy na celoroční statistiky.
https://thereligionofpeace.com/attacks/ ... px?Yr=2018 statistika od 9/11 po 31.12.2018
https://ac24.cz/-/ideologie-miru-podive ... direct=%2F

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 08 led 2019, 01:21

Prezident Světové banky Jim Yong Kim předčasně odstupuje z funkce

Prezident Světové banky Jim Yong Kim se rozhodl na přelomu ledna a února odstoupit z funkce, ve které strávil více než šest let. Oznámila to banka. Nynější funkční období devětapadesátiletého Kima přitom mělo vypršet až v roce 2022. Prozatímní prezidentkou Světové banky se od 1. února stane její výkonná ředitelka Kristalina Georgievová.
Kim v čele Světové banky v roce 2012 nahradil Roberta Zoellicka. V roce 2017 pak tento Američan korejského původu nastoupil své druhé pětileté funkční období. „Bylo mi velkou ctí sloužit jako prezident této pozoruhodné instituce,“ uvedl Kim v tiskovém prohlášení banky.
Kim podle tiskového prohlášení bezprostředně po svém odchodu z funkce nastoupí do nejmenované firmy a soustředí se na zvyšování investic do infrastruktury v rozvíjejících se zemích.

https://echo24.cz/a/SViv4/prezident-sve ... e-z-funkce

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6103
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od Juraj » 08 led 2019, 14:06

Spojene staty budu po odstupeni Kima zrejme aj cez Svetovu banku tlacit na Cinu. USA je najvacsi akcionar a prakticky urcuje vedenie banky. Rozvojove plany Ciny bude banka uverovat stale menej. Tyka sa to aj ambiciozneho infrastrukturneho projektu Belt and Road, ktory ma pomoct prepojit ekonomiky Azie a Europy
https://www.reuters.com/article/us-usa- ... SKCN1P215V

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 12 led 2019, 10:35

Trump ani Macron se nezúčastní Světového ekonomického fóra v Davosu

Francouzský prezident Emmanuel Macron na konci ledna nepřijede na Světové ekonomické fórum (WEF) v Davosu, a to kvůli nabitému programu a situaci s tzv. hnutím žluté vesty. Informovaly o tom noviny Le Figaro s odkazem na Elysejský palác.
Den předtím zrušil svou cestu na ekonomické fórum v Davosu také americký prezident Donald Trump, a to kvůli rozpočtové krizi.
„Vzhledem k neústupnosti demokratů v oblasti bezpečnosti hranic a obrovskému významu bezpečnosti pro naši zemi, ruším při vší úctě svou velmi důležitou cestu do Davosu (ve Švýcarsku) na Světové ekonomické fórum. Ze srdce se omlouvám WEF!" napsal Trump na Twitteru.

https://ac24.cz/-/trump-ani-macron-se-n ... direct=%2F
https://www.politico.eu/article/french- ... mic-forum/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 17 led 2019, 19:16

USA požádaly, aby Rusko zničilo raketu 9M729

V průběhu schůzky o smlouvě INF ve Švýcarsku USA požádaly, aby byla zničena ruská raketa 9M729 (SSC-8). Uvádí se to v prohlášení náměstkyně amerického ministra zahraničí pro kontrolu zbrojení a mezinárodní bezpečnost Andrey Thompsonové, které rozšířilo americké stálé zastupitelství při OSN v Ženevě.
Thompsonová podotkla, že schůzka v Ženevě vyvolala ve Washingtonu „zklamání", protože Rusko i nadále značně porušuje smlouvu a není připraveno vysvětlit, jak plánuje obnovit její dokonalé a kontrolovatelné plnění.
Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov ze své strany podotkl, že USA přišly na schůzku o INF s předem připraveným výsledkem. Podle jeho slov Washington nehodlá brát v úvahu důvody ruské strany a konstruktivně přijímat návrhy Moskvy.
20. října minulého roku americký prezident Donald Trump prohlásil, že bude usilovat o to, aby USA odstoupily od Smlouvy INF. Uvedl, že tento krok pokládá za nutný, jelikož ruská strana údajně porušuje ustanovení dané smlouvy.
Moskva však obvinění USA z porušování Smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF) odmítá.

https://ac24.cz/-/usa-pozadaly-aby-rusk ... direct=%2F
https://geneva.usmission.gov/2019/01/15 ... -thompson/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 15 úno 2019, 18:13

V Mnichově začíná bezpečnostní konference, vystoupí Merkelová či Pence

Mnichovskou bezpečnostní konferenci v pátek společným vystoupením zahájí německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová a její britský kolega Gavin Williamson. Vrchol třídenní akce, na níž se v bavorské metropoli sejde kolem 35 hlav států a šéfů vlád a na 80 ministrů zahraničí a obrany, přijde v sobotu, kdy promluví americký viceprezident Mike Pence a německá kancléřka Angela Merkelová. Česko bude zastupovat ministr zahraničí Tomáš Petříček.

https://echo24.cz/a/Se5X6/v-mnichove-za ... a-ci-pence

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti ze světa - Zbytek světa

Příspěvek od QVAK » 26 bře 2019, 10:06

Vražda 50 moslimov na Novom Zélande je strašný zločin. O masakre 120 kresťanov v Nigérii sa ale mlčí! Prečo?

Zločin na Novom Zélande, ktorého sa dopustil Brenton Tarrant, odsúdili na celom svete politici i žurnalisti. Samozrejme, že plným právom a je potešiteľné, že tak urobil aj celý svet kresťanov. Veľké pobúrenie a rozhorčenie nás všetkých by ale malo vyvolať ignorovanie našich politikov a našich médií toho, že len za posledné tri týždne bolo moslimskými džihadistami zavraždených v Nigérii viac ako 120 kresťanov. Jednoducho sa to zámerne zamlčiava! A že to robia moslimské teroristické zoskupenia – to vie celý islamský svet a všetky islamské médiá. Ani jediným slovom to však neodsúdia. Na druhej strane ale už počuť v moslimskom svete výzvy k odplate a pomste za Christchurch.
Rovnako dobre vedia západní politici a západné médiá tiež to, že v roku 2018 boli na svete zavraždené tisícky kresťanov moslimskými extrémistami – uvádza to o.i. aj Opendoors – napriek tomu to v Európe vôbec nie je tematizované. Ale zločin na moslimoch v Novom Zélande je našimi médiami a politikmi intenzívne tematizovaný už niekoľko dní.
Kresťanské NATO a kresťanský Západ zbrojí proti kresťanskému Rusku a hrozí mu. Ale proti moslimským Fulani-teroristom, ktorý v Nigérii neuveriteľne hrôzostrašne vraždia kresťanov, nepodniknú absolútne nič. Brutalita týchto islamských teroristov je šokujúca.

https://www.hlavnespravy.sk/vrazda-50-m ... co/1703402

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti