Česká republika

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 19 črc 2018, 00:28

Zeman považuje otázku ministerstva zahraničí za uzavřenou

Prezident Miloš Zeman považuje v současné chvíli otázku obsazení ministerstva zahraničí za uzavřenou. Kabinet je s výjimkou pozice ministra práce, na kterou kvůli plagiátorství v úterý rezignoval Petr Krčál, kompletní, řekl prezident.
Otázku, jak dlouho povede předseda ČSSD Jan Hamáček současně ministerstva vnitra i zahraničí, ponechává čistě na něm.
„Já jsem zaprvé jmenoval premiéra a zadruhé vládu včetně ministra zahraničí,“ vysvětlil Zeman, proč považuje věc za uzavřenou. Prezident před třemi týdny kvůli svým výhradám odmítl nominanta ČSSD Miroslava Pocheho a místo něj na návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) pověřil vedením diplomacie Hamáčka. Zeman řekl, že není nic neobvyklého, když jeden ministr má na starosti dva resorty.
Nechává proto na Hamáčkovi, jak dlouho povede vnitro i diplomacii. „Nepochybuji o tom, že pan Hamáček se svými zkušenostmi může být velmi dobrým ministrem zahraničí,“ řekl Zeman.

https://echo24.cz/a/SeH3G/zeman-povazuj ... -uzavrenou

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 20 črc 2018, 10:54

Analýza NSZ: Za pokusy přivodit trestní stíhání zastupitelům obcí a měst je udávání jako politický nástroj

Zneužití trestního práva v politickém boji je za většinou případů policejního prověřování činnosti zastupitelů obcí a měst. Trestní oznámení jsou podávána politickými konkurenty a insidery z radnic a samospráv. Vyplývá to z Analýzy trestné činnosti volených funkcionářů územně samosprávných celků. Policie tyto případy většinou bez dalšího odkládá. Skončilo tak 84,2 % udání, neboť policie žádnou trestnou činnost neprokázala.
O základních datech Analýzy Česká justice už informovala. Z nich vyplynulo, že trestní činnost volených zastupitelů je ve skutečnosti okrajový jev. „Jedná se o méně než 0,03 % ze všech trestních řízení (za období pěti let se jedná o 438 věcí při celkovém počtu 1 331 328 vydaných záznamů o zahájení úkonů trestního řízení),“ stojí v Analýze.
http://www.ceska-justice.cz/2018/07/ana ... y-nastroj/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 20 črc 2018, 11:07

Morálka p. Dulské:
Opisování aneb Mýtus zvaný Stínadla

Pan Miloš Dvorský (což je pseudonym) píše ve třetím vydání své knihy Mýtus zvaný Stínadla taky o některých Foglarových inspiracích, které jsem kdysi zohlednil v knize Fenomén Foglar (2007),Dvorský přebal editované Ivem Jiráskem. A konkrétně? Jedná se o spíše sporný vliv slavného autora science fiction i literatury faktu Ludvíka Součka a o pravděpodobný vliv Pascala Grousseta, známého co André Laurie. Podrobněji o všem na stránkách 31-34 ve Dvorského knize a klíčovou bude dle všeho sekvence ke konci nevalného románu Dědic Robinsonův. Otázka stojí následovně: Je či není pasáž předobrazem odhalení „půdních zbytků“ Maxmiliána Drápa Rychlými šípy?
Kdo ví. Během posledního desetiletí jsem ovšem učinil další drobný objev a ten koriguje právě to, co dokladuji ve své studii. Divím se ovšem, že s tou pravou pravdou nepřišel dávno nikdo jiný. A jistě, Foglar mohl polovědomě opisovat z Laurieho (asi jako polovědomě opisují někteří čeští ministři, když studují vysokou), ale ejhle a fíha, zrovna tak měl Foglar vysokou šanci, že zde fungovala jako vzor povídka daleko slavnějšího spisovatele, a totiž sira Arthura Conana Doyla, tvůrce Sherlocka Holmese.
Nakonec je v Kotlině v naprostém pořádku a velmi morální když se kandidát na prezidenta až po 10. letech a získání funkce předsedy Akademie věd připojí jako spoluautor na patentovou přihlášku které je až po tomto doplňujícím aktu přiznána patentová ochrana

http://literarky.cz/blogy/ivo-fencl/266 ... y-stinadla

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 20 črc 2018, 12:54

Ne, za tohle nejsem placená. Zkušená učitelka promluvila, jak to funguje v našem „moderním“ školství

Ministerstvo školství se snaží přeměnit školy na úřady. Podle ministerských úředníků už není důležitá vzdělávací funkce škol, ale důraz má být kladen na „socializaci“. Tak je zdůvodňována i inkluze po česku. „Kdyby učitelé přesně plnili to, čím je ministerstvo zavaluje, tak by jim pro samou tvorbu školních vzdělávacích programů a tematických plánů a dalších byrokratických nesmyslů nezbýval prakticky žádný čas na výuku,“ upozorňuje učitelka angličtiny a němčiny a zakládající členka inciativy Pedagogická komora Jana Kunšteková. Většina učitelů to podle ní naštěstí bere s rozumem a i přes klacky, které jim ministerstvo háže pod nohy v podobě stále nové administrativy, se stále ještě postaru snaží žáky něčemu naučit. Je to však čím dál těžší. A běda, když příjde Česká školní inspekce. Tu zajímají takřka výhradně „papíry“.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... tvi-544581

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 21 črc 2018, 20:46

Městský soud ke kauze exředitele ŘSD Haly: Přesvědčení státního zástupce k odsouzení nepostačuje

Městský soud v Praze (MěS) nedávno rozhodl o zrušení osvobozujícího rozsudku Obvodního soudu Praha pro Prahu 4 (OS), kterým byl v červenci loňského roku někdejší výkonný ředitel ŘSD Michal Hala spolu s dalšími obžalovanými Tomášem Mocem, Radomírem Vybíralem a Michalem Součkem zproštěn viny v poslední dosud pravomocně nerozhodnuté větvi kauzy ŘSD. Z usnesení, které má Česká justice k dispozici, vyplývá, že senát pod vedením soudce Jaroslava Pytlouna vrátil celou věc na začátek, do přípravného řízení, a práci státního zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze (VSZ) podrobil kritice. Samotnému nalézacímu soudu pak vyčítá především to, že se obžalobou vůbec zabýval. „Soud se nevypořádal se všemi okolnostmi významnými pro rozhodnutí, a proto o správnosti zjištění obvodního soudu vznikají pochybnosti. Ovšem je třeba zdůraznit, že tyto vady rozsudku mají svůj původ v přípravném řízení“, píše se mimo jiné v usnesení.
Právě konstrukce vzniku údajné škody je současně hlavním důvodem, proč Městský soud projednávání věci vrátil na začátek. „Státní zástupce vznik a výši škody nyní dovozuje na zcela jiném skutkovém základě, než tomu bylo v obžalobě a v usnesení o zahájení trestního stíhání,“ uvádí se v usnesení soudu. Podle něj VSZ Praha konstrukci o údajné škodě mění opakovaně. „Nejdřív vznikala škoda tím, že jsme nepronajímali něco, co jsme ani nesměli vlastnit a taky to nevlastnili, pak tím, že jsme, a to doslova, ‚zločinně dodržovali zákony‘, a tak se to změnilo asi pětkrát. Pro představu o relevanci těchto závěrů: VSZ Praha mimo jiné vážně tvrdilo, že všechen majetek v prostoru odpočívek byl v roce 1997 zestátněn zákonem o pozemních komunikacích, což by asi neprošlo ani studentovi prvního ročníku práv,“ dodal Hala.
Sám Hala se souběžně domáhá odškodnění za již skončené kauzy, jak Česká justice informovala, žádá skoro sto milionů . K dalšímu vývoji je skeptický. „Selský rozum mi dává za pravdu, soudy mi dávají za pravdu, ale státní zastupitelství kašle na zdravý rozum, na soudy i na zákony. Mé odsouzení pro cokoli je otázka prestiže,“ domnívá se Hala. Za hlavní negativum pak považuje délku už nyní sedm let trvajícího stíhání. „Tou metodou změny koncepce vzniku škody mezi rozsudkem a odvoláním našlo státní zastupitelství geniální způsob, jak z toho udělat nekonečný příběh. A tak dále. Bude to trvat ještě léta. A život nečeká,“ uzavírá Hala ve zjevné narážce na fakt, že jeden z obžalovaných již v průběhu stíhání zemřel.

Protikorupčnost (připravovaného mimosystémového protikorupčního SZ) v praxi české Spravedlnosti.

http://www.ceska-justice.cz/2018/07/mes ... postacuje/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 22 črc 2018, 12:33

Skrytá nenávist Čechů vůči většině cizinců z východu?! Petr Žantovský předkládá, co se mu podařilo objevit. A týká se to televize

TÝDEN V MÉDIÍCH Za brutální manipulaci internetovými a mediálními obsahy považuje Petr Žantovský rozhodnutí společnosti Facebook, že sice nebude mazat zprávy, které považuje za falešné, protože je to v rozporu se svobodou slova, ale nebude je ani jako nové zobrazovat v čele vybraných příspěvků. Mediální analytik doporučuje všímat si také toho, jak se zužuje množina respondentů v diskusních i publicistických pořadech ČT a jak mizí z obrazovky osobnosti, protože říkají něco jiného, než je názor České televize. Objevil také, jak se manipulace vloudila i do televizních upoutávek a dělá z Čechů xenofoby a rasisty.
Rezignací ministra práce Petra Krčála pro podezření z opsání bakalářské práce začíná pravidelný přehled mediálních zajímavostí. „Na rezignaci měl pan Krčál svaté právo, je to jeho věc a mně je to docela jedno. Ale chtěl bych v té souvislosti upozornit na několik aspektů, na které naše média zapomínají. Zapomněl na ně i sám pan exministr Krčál. Na rozdíl od paní Malé, kde jsme se bavili o dvou diplomkách na magisterském studiu, a kdo prošel vysokou školou, tak ví, že je nějaké bakalářské, magisterské, doktorské a další studium, tak tady šlo o práci bakalářskou. Pan Krčál ji obhájil na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Čím se zabývala, nevím, ale obhájil ji. A na základě té obhájené práce a dalších státních zkoušek byl pak přijat na magisterské studium na jinou vysokou školu,“ Média absolutně vynechávají to skutečné věcné pozadí toho, o co jde v tom problému tzv. plagování. A sice to, že přechod z bakalářského studia na magisterské na jinou vysokou školu podléhá několika procedurám,“ upozorňuje mediální analytik.Na UJAK tehdy platilo pravidlo, ale i na jiných školách, že kdo se ucházel o přestup z odborně příbuzného studijního programu na ten, který byl v té škole na vyšším stupni, tak musel absolvovat poměrně náročné vstupní proškolování, kurzy a vyrovnávací zkoušky, aby prokázal, že je připraven na úrovni bakaláře v oboru, v němž chce pokračovat v magisterském studiu,“
Předpokládá, že Petr Krčál absolvoval magisterské studium na UJAK naprosto regulérně, obhájil diplomovou práci a stal se magistrem. „Teď je v bizarní situaci, že je zpochybněna jeho bakalářská práce. Ale Univerzita Komenského ji akceptovala, protože v té době byly úplně jiné parametry počítačového kontrolování, citačních pravidel, nějakých procedur, a tak ho nechala vystudovat magistra. Přitom akademickou problematiku nepovažuje za nijak komplikovanou. „Ale naši novináři jsou líní na to, aby se tím zabývali, protože mnohem jednodušší je okopat někomu kotníky a vykřičet o někom do světa: ‚Heleďte, to je taky zloděj‘. To je strašně laciné.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ize-544781

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5236
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 22 črc 2018, 21:38

Z českých polí kvůli dotacím mizí ptáci, některé druhy už téměř vyhynuly
Kdysi byl chocholouš obecný běžný ptáček, dnes zbývá jen několik jedinců. A lindušku luční už v nížinách skoro nespatříte. Vědci z Karlovy univerzity publikovali dlouholetý výzkum, podle kterého od našeho vstupu do Evropské unie dramaticky ubývá polního ptactva. Mohou za to dotace do zemědělství.

Používání chemických látek neustále roste, přestože laik by mohl mít pocit, že nejhorší to bylo naopak v období socialistického hospodaření, které na životní prostředí příliš nehledělo. Není to pravda. Nikdy nebylo tuzemské zemědělství tak intenzivní jako nyní. A ptáci na to reagují...

https://zpravy.idnes.cz/ptaci-mizi-z-po ... domaci_zaz
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5001
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 23 črc 2018, 08:52

Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty
Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce data z Eurostatu i z jiných renomovaných zdrojů a došel k jednoznačným závěrům. Nyní varuje před tím, že společná Evropa je dobrá jen pro některé. Jiným, například Česku, prý přímo škodí. Článek publikoval uznávaný ekonom Piketty už v lednu, nyní nicméně v Česku jeho překlad začal obíhat po sociálních sítích.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... tty-544980
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 23 črc 2018, 20:14

Města v Česku se vylidňují, lidé hledají bydlení v satelitech

Úbytek obyvatel se netýká pouze venkova. Se stagnací či poklesem počtu občanů se potýká i řada okresních měst a také některá krajská sídla. Lidé z nich často míří za dostupnějším bydlením do okolních obcí. Radnice proto hledají způsoby, jak udržet své obyvatele a přilákat nové.
Někde sázejí na vylepšování infrastruktury, jinde nabízejí slevu na MHD a například v Jeseníku se s odlivem obyvatel pokoušejí bojovat i příspěvkem za narození dítěte.

P.S. Developeři a majitelé nájemních realit si sami sobě díky své nedožranosti likvidují business jež je živí.

https://echo24.cz/a/SzYa2/mesta-v-cesku ... satelitech

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 24 črc 2018, 19:20

Nespravedlivé, nekvalitní, nelidské. Zeman i Babiš kritizují rozsudek nad H-Systemem

Rozsudek Nejvyššího soudu v kauze H-System společně s dalšími rozsudky vyvolává podle prezidenta Miloše Zemana vážné pochybnosti o kvalitě a lidskosti soudního systému. Chce se proto setkat s předsedou Nejvyššího soudu Pavlem Šámalem. Na twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
„Tento rozsudek, spolu s osvobozujícím rozsudkem v kauze OKD, a dalšími rozsudky, vyvolává vážné pochybnosti jak o kvalitě, tak o lidskosti našeho soudního systému,“ citoval Ovčáček Zemana. Dodal, že prezident je připraven setkat se s Šámalem a „diskutovat na toto téma“.
Babiš na tiskové konferenci řekl, že mu během jednání vlády chodily textové zprávy s dotazy na H-System, takže se hned ptal ministra spravedlnosti, jaký další v případu existuje opravný prostředek. „Určitě je to nespravedlnost,“ konstatoval Babiš.

https://echo24.cz/a/SsYzu/nespravedlive ... h-systemem

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 24 črc 2018, 19:46

A i My jsme světový sluníčkáři
První česká oběť #MeToo? Slavný fotograf Kratochvíl prý osahával kolegyně

Jeden z nejslavnějších českých fotografů Antonín Kratochvíl byl svými kolegyněmi nařčen ze sexuálního obtěžování. Podle výpovědi tří žen z agentury Sedm je držitel několika cen World Press Foto osahával, jednu proti její vůli i políbil, píše americký časopis pro Columbia Journalism Review, který vydávaná Kolumbijská univerzita. Kratochvíl veškerá obvinění odmítá, píše Aktuálně.cz.
A byl agenturou označený za viníka I přes svou obhajobu mu ale agentura Sedm pozastavila členství, odstranila jeho profil z webových stránek i seznamu emeritních členů. „Fotografové skupiny Sedm musí přispívat k bezpečnému a tvůrčímu prostředí, v němž není prostor pro obtěžování ani výhrůžky. Ve světle těchto informací jsme spustili nezávislé vyšetřování, abychom nařčení vůči Antonínu Kratochvílovi ověřili,“ uvedla agentura.
Antonína Kratochvíla v roce 1999 časopis American Photo zařadil mezi stovku nejvýznamnějších světových fotografů. Narodil se v roce 1947 v Lovosicích. Na konci 60. let minulého století emigroval a v roce 1972 odjel do USA, kde pracoval pro prestižní noviny a časopisy.

https://echo24.cz/a/SM9Kq/prvni-ceska-o ... l-kolegyne

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 24 črc 2018, 20:23

UV (Čt) podpořena Demokratickým blokem kádrově likviduje všechny foby ve vrcholných funkcích nesdílející jejich světonázor po vzoru bolševických kádrováků Normalizace
Další opsaná diplomka? Ministr obrany Metnar čelí podezření z plagiátorství

Ministr obrany Lubomír Metnar ve své diplomové práci z roku 2004 řádně neuváděl citované zdroje, uvedla dnes Česká televize (ČT). Metnar si proto chce svoji práci znovu prostudovat a v případě, že se podezření z plagiátorství potvrdí, nevylučuje rezignaci. Ministerstvo obrany dnes uvedlo, že Metnar ruší kvůli změně pracovního programu svou středeční návštěvu Slovenska.
Podezření z plagiátorství se týká diplomové práce na téma kolektivní investování, kterou Metnar obhájil v roce 2004 na Ostravské univerzitě. Podle ČT sice práce obsahuje seznam použitých zdrojů, v samotném textu je ale jen velmi málo průběžných odkazů. Nejméně osm stran je úplně převzatých z knihy, nebo je text jen mírně upraven, aniž by bylo jasně vyznačeno, že jde o převzatý text, uvedla televize.
Takže podváděl nebo nepodváděl, uvedl odkazy nebo nikoli resp. pouze dle názoru experta nepoužil v r. 2004 stylizaci své Závěrečné práce požadovanou pro Závěrečné práce v r. 2018?

https://echo24.cz/a/S7ArY/dalsi-opsana- ... giatorstvi

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 25 črc 2018, 22:12

Metnar by měl odstoupit, potápí ho vedoucí práce. Babiš rezignaci nežádá

Vedoucí Metnarovy práce Dana Forišková aktuálně působí jako místostarostka města Příbor za KDU-ČSL. Dříve pracovala jak na Vysoké škole báňské, tak na Ostravské univerzitě, kde v rámci katedry technické a pracovní výchovy Pedagogické fakulty vedla v roce 2004 Metnarovu diplomovou práci. Ta se věnovala kolektivnímu investování, která ho teď může stát ministerské křeslo.
„Je to můj názor, jestli pochybil a nedodržel to, co mu bylo mnou řečeno,“ uvedla pro iDnes Forišková. „Vždycky každému říkám, že musí dávat odkazy. A když jsem přišla na to, že student něco opsal, tak jsem ho na to upozornila. Ale nemusíte na všechno přijít,“ dodává. Zároveň přiznává, že konkrétně Metnarovu práci si už nepamatuje.
Naopak IT specialista Jan Mach z Vysoké školy ekonomické v Praze, který Metnarovu práci pro ČT hodnotil, se domnívá, že nedostatečné odkazování na zdroje měl zachytit vedoucí práce nebo oponent a práci vrátit k přepracování.
Oponentem práce byl Ing. Svatopluk Slovák, v současnosti proděkan pro rozvoj a legislativu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.
Mach dnes ČTK řekl, že práce, kterou Metnar obhájil v roce 2004 na Ostravské univerzitě existuje jen v tištěné podobě, a není tedy možné ji zkontrolovat v antiplagiátorském softwaru. Při posuzování Metnarovy práce ji porovnal s knihou prorektora pro vědu na Vysoké škole ekonomické v Praze Petra Musílka, kterou Metnar uvedl v seznamu použité literatury. Na několika stranách kontrolované práce přitom podle Macha autor z této knihy čerpá, aniž by ji uvedl jako zdroj. „Neoznačil bych to jako plagiát, ale za horší práci se zdroji,“ konstatoval.
https://echo24.cz/a/SsrYd/metnar-by-mel ... aci-nezada

Odstraněna citace sebe samého, notabene v přímo navazujícím postu - Aaron

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 25 črc 2018, 22:17

V červenci chybělo v lékárnách 170 druhů léčiv včetně léků na akutní průjem

V první polovině července podle České lékárnické komory (ČLnK) chybělo v lékárnách 170 druhů léčiv, důvodem byly výpadky ve výrobě a přeprodeje léků do zahraničí. Uvedla to ve středu ČLnK v tiskové zprávě. České léky jsou podle odborníků levnější než v okolních zemích, což vede k jejich vývozu.
„Některé léky od téhož výrobce stojí například v Německu nebo Dánsku až několikanásobně víc. Česko ale bojuje i s nelegálním reexportem,“ uvedla komora. Současná legislativní pravidla jsou podle ní neúčinná, požaduje proto jejich zpřísnění.

Trh nevyřeší vždy vše, toto je již trvalé, dlouhodobé selhání systému

https://echo24.cz/a/SEuig/v-cervenci-ch ... tni-prujem

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5236
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 26 črc 2018, 07:22

Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty
„V Paříži, Berlíně a Bruselu lidé nerozumějí nedostatku vděčnosti za obrovské sumy veřejných peněz, které ze svých daní posílají na východ. Ale v Praze a Varšavě se věci interpretují o dost jinak. Lidé tam zdůrazňují, že návratnost západních investic tady byla obrovská a že sumy, které si odtud západní investoři stahují, výrazně převyšují částky, které sem z Evropské unie přišly. Ve skutečnosti, když se podíváme na čísla, mají ti Češi a Poláci pravdu. Po kolapsu komunismu se postupně západní investoři (především Němci) stali majiteli významné části kapitálu v postkomunistické Evropě. Když vezmeme celkový objem fixního kapitálu (včetně budov), patří jim čtvrtina“ napsal v lednu letošního roku na svůj blog známý francouzský ekonom Thomas Piketty, který se zabývá otázkami příjmové nerovnosti. Jako nejvíce poražený stát z tohoto srovnání vychází jednoznačně Česká republika, což dokládá i přiložený graf.
graf.png
graf.png (108.68 KiB) Zobrazeno 1590 x
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... tty-544980
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5236
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 26 črc 2018, 08:57

Agrofert loni získal víc dotací, než odvedl na dani z příjmu
Koncern Agrofert získal loni podle Hospodářských novin na dotacích rekordních 2,1 miliardy korun. Na dani z příjmu přitom firma ve stejném období zaplatila 739 milionů korun, upozornil deník. Koncern Agrofert vlastnil ještě na začátku loňského roku současný premiér Andrej Babiš (ANO). V únoru 2017 vložil své akcie kvůli zákonu o střetu zájmů do svěřenských fondů. Údaje o čerpaných dotacích a odvedených daní deník zjistil z výroční zprávy za všechny firmy spadající do skupiny Agrofert.

"Nad její rámec nebudeme detaily komentovat," řekl HN mluvčí společnosti Karel Hanzelka. Firmy spadající pod Agrofert loni získaly 1,35 miliardy korun na provozních dotacích, na které má nárok každý, kdo splní příslušné podmínky. Jde například o dotace na hektar půdy či chované zvíře. Zemědělství Piráti žádají, aby Agrofert vrátil dotace. Stále ho ovládá Babiš, tvrdí Dalších 607 milionů korun tvořily podle HN investiční dotace. Ty se skládají z přímých finančních částek a z čerpaných pobídek v podobě slev na dani.

Podle deníku získal Agrofert loni nejvíc přímých investičních dotací z Německa, kde na stavbu velké pekárny dostal 11 milionů eur (přibližně 290 milionů korun). V Česku pocházely největší investiční dotace z programu na rozvoj venkova a mířily do potravinářských firem. Kromě toho pobíral Agrofert také peníze na dorovnání garantovaných výkupních cen elektřiny z obnovitelných zdrojů, zejména bioplynových stanic. Tímto způsobem podle HN loni inkasoval 150 milionů korun.

https://www.e15.cz/byznys/zemedelstvi/a ... mu-1349290
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 26 črc 2018, 21:32

Kauza H-System a tři lži demagogického kalibru! Docent Valenčík varuje před zločinným spiknutím

Kauza H-System by se mohla rovnat zločinnému spiknuti, míní docent Radim Valenčík, vedoucí katedry ekonomie a mezinárodních vztahů na Vysoké škole finanční a správní. Ten podle svých slov nejen v úterních Událostech, komentářích na ČT 24, ale i v diskusích na internetu od lidí, od kterých by to nečekal, zaznamenal tři lži demagogického kalibru, které se vyskytovaly v různých obměnách. Ve svém textu se proto rozepsal, jak tyto lži lze interpretovat, a rovnou k nim připojil i svůj komentář.
- „Rozhodnutí o vystěhování těch, co si domy dostavěli, je ve prospěch těch chudáků, kteří na dostavění domů neměli peníze,“ zmínil Valenčík, podle jeho názoru, první často vyslovovanou lež. A připsal k tomu, že lidé, kteří si domy dostavěli, jsou ochotni znovu zaplatit za to, co bylo základem dostavby. „A to z peněz, které jako ostatní poškození dostanou. Oni nikoho o nic neokradli a jsou ve stejné pozici, jako ostatní odkradení,“ dodal.
- „Konkurzní správce se nemohl dopustit jednání v rozporu s dobrými mravy, protože neměl v kauze důvod k podjatosti,“ uvedl druhé lživé tvrzení. A následně poukázal na to, že odměna, a to nemalá, se vypočítává podle toho, co je zahrnuto do konkurzní podstaty. Proto také bylo podáno několik trestních oznámení na současného správce konkurzní podstaty.
- Dále také zmínil tvrzení, že do konkurzu bylo přihlášeno přes 500 pohledávek v celkové výši přesahující 2 mld. Kč, když největší je pohledávka společnosti Global Financial Restructuring Czech ve výši 1076 mil. Kč., která uplatňuje původní pohledávku Komerční banky. „Druhým největším věřitelem s pohledávkou ve výši 453 mil. Kč je SBD Svatopluk. V roce 2011 bylo rozhodnuto o částečném uspokojení pohledávek věřitelů, když jim bylo vyplaceno celkem 140 mil. Kč (asi 6,8 % výše pohledávek),“
Nejlepší obrázek, který ilustruje, o co jde, je podle docenta to, za jakých podmínek již byly prodány likvidátorem (což je v daném případě přesnější výraz než konkurzní správce) některé nemovitosti z konkurzní podstaty. A i když by stačil jeden hrozný případ, bude jich podle Valenčíka patrně mnohem více. „Každý lump dojede na svoji nenažranost. Můj osobní odhad je, že tady se nenažranost toho, kdo chtěl víc, než je únosné, projevila naplno. Dokonce nevylučuji, že zde vyplavalo na povrch něco, co může nabýt rozměrů zločinného spiknutí,“ uzavřel.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... tim-545495
Podle vyjádření v dnešních zprávách Čt 1, správce konkurzní podstaty odmítá jednat s družstvem Svatopluk (druhým největším uznaným věřitelem) ale pouze s jeho jednotlivými členy a hledat řešení. Rozmělni odpor a pár uplať sliby, klasika rozděl a panuj. Podle reakce masmédií se se dá usoudit která skupina (i amnestovaných p. Klausem) Hochů za kauzou stojí dodnes.

Dnešní soudci, novodobí Nerové. Za špatné rozhodnutí nenesou odpovědnost! Tohle už mi nestačí, takže... Známý advokát sleduje dění kolem kauzy H-System a právě bouchl do stolu

Nerové, narcisové, kteří věří ve své schopnosti. Když lékař zkazí operaci, jde sedět, do vězení ho pošlou soudci, když někdo spáchá vážnou nehodu, jde sedět, pošlou ho tam soudci, ale když něco zkazí soudce, tak měl jiný právní názor. Mně tohle už nestačí. Za špatná rozhodnutí by měli nést odpovědnost ti, kteří ta rozhodnutí vydávají. Nezávislost znamená odpovědnost. A tady ta odpovědnost neexistuje.
Ústavní soud si bude vědom celé šlamastiky a bude chtít z toho najít kulantní řešení. Ústavní soud je poslední naděje. A pokud by potvrdil výrok Nejvyššího soudu, tak to je vale, to je Adios, česká justice.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... olu-545490

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Česká republika

Příspěvek od Juraj » 27 črc 2018, 19:29

Je mi tazko a smutno, Tomas Haas uz nie je medzi nami. Nepoznal som ho osobne, ale boli sme v kontakte, casto som zdielal jeho trefne komentare a obcas dokonca aj on moje. Spolu s nim som dvihal zastavu proti fasizmu, ktory nahle povstal na Ukrajine. R.I.P.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... amu-545585

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 28 črc 2018, 00:58

Malé obce se vrací do 70. let. Zmizely obchody, nahrazují je pojízdné prodejny

V obci Bělov ve Zlínském kraji chybí už více než rok prodejna. Lidé si nemají kde nakoupit a dojíždět musí do pár kilometrů vzdálených Otrokovic. Pomoc a řešení už loni slibovalo ministerstvo zemědělství. Podle starosty Bělova Jiřího Přecechtěla se ale nic neděje. Resort místního rozvoje nyní slibuje strategii regionálního rozvoje. Účinná by ale mohla být až za tři roky.
V podobné situaci, tedy bez vlastního obchodu, jsou dle něj i další malé obce v okolí, Vrbka, Sulimov či Karolín. I tam dle Přecechtěla zajíždí alespoň pojízdná prodejna. „Žádnou pomoc od státu jsem nezaznamenal.
https://echo24.cz/a/SxEwK/male-obce-se- ... e-prodejny

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5236
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 28 črc 2018, 11:11

Změna je život. ČSSD v Chomutově kopíruje program Okamury a kandiduje za ni Arab
Media nás zásobují v posledních dnech texty o tom jací jsou Češi rasistu a nemají rádi chudáčky muslimy a Araby. Podle ne je to jen debilní snaha ideologu z medií vnutit Čechům stejný multikulturalismus, který vede k úpadku západní Evropy. Naopak realita ukazuje, že Čechům vadí ti co chtějí zničit jejich způsob života (nebo na Češích chtějí parazitovat) a ne ti co mají jinou barvu kůže ... Jako příklad může sloužit kandidatura českého Araba Samira Kharboutliho za Chomutovskou ČSSD i to jak chomutovská ČSSD vykrádá program Okamurovi s bojem proti nepřizpůsobivým ...

https://www.eurabia.cz/Articles/32434-z ... -arab.aspx
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Pravda a láska vyděsí... - nejmenovaný moderátor, nejmenované TV

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti