Slovensko

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Slovensko

Příspěvek od QVAK » 13 čer 2018, 21:03

Skandál ve slovenském parlamentu. Kiskův projev přerušili poslanci krajní pravice

Vystoupení slovenského prezidenta Andreje Kisky, který se do slovenského parlamentu dostavil se zprávou o stavu republiky, narušili poslanci krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS), kteří z archů papíru s jednotlivými písmeny poskládali slovo „vlastizrádce“. Šéf sněmovny Andrej Danko schůzi na několika minut přerušil a poslance LSNS vykázal z jednacího sálu Národní rady. Slovenští poslanci podle jednacího řádu nesmějí v jednacím sále sněmovny používat například plakáty a podobné pomůcky.
„Gauneři prosperující z kontaktů na veřejnou moc jsou produktem světa, který vrcholní političtí představitelé léta nechali růst a roztahovat se po Slovensku. Světa, z něhož profitovali a opírali o něj vlastní moc. Až se vymknul kontrole a nyní je drží v hrsti,“ uvedl Kiska. Podle slovenského prezidenta neochota postihnout mocné a léta potvrzované křivdy a nespravedlnosti vysvětlují hněv, který pociťují mnozí lidé. „Nedůvěra vytvořila kontext, v němž si nemalá část veřejnosti myslí, že bez tlaku nebude stát schopen a ochoten pravdivě vyšetřit ani popravu dvou mladých lidí,“ řekl Kiska. Dodal, že smrt Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové pravděpodobně byla tragickým zhmotněním důsledků tolerování zločinného chování.
Slovenský premiér Pellegrini v reakci označil Kiskův projev za zklamání. „Očekával jsem, že pan prezident spravedlivě posoudí stav naší země. Viděl jsem prezidenta, který neřekl o Slovensku nic pozitivního, nevyzdvihl ani jednu věc, která se na Slovensku za poslední roky podařila – nedotkl se našeho dobrého hospodářského vývoje, dobrého vývoje v oblasti nezaměstnanosti, zvyšování mezd,“ řekl novinářům Pellegrini. Prezident Kiska už podle něj není nadstranickým prezidentem a začíná se chovat jako opoziční politik.
https://echo24.cz/a/Swupj/skandal-ve-sl ... ni-pravice

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Slovensko

Příspěvek od QVAK » 14 čer 2018, 11:26

Ekologická katastrofa v Bratislavě: Mrtvé ryby, tisíce červů, hmyzu a řeka plná výkalů a mrtvol

Na Slovensku se odehrává ekologická katastrofa. Malý Dunaj a desítky jeho přítoků jsou momentálně v příšerném stavu. Ze záhadných důvodů několik dní bratislavská čistírna odpadních vod ve Vrakuni vypouštěla (nebo ještě vypouští) škodlivé látky přímo do řeky.
V současné době jsou břehy Malého Dunaje v Bratislavě a blízkém okolí poseté mrtvými rybami. Na videu natočeném místními rybáři jsou vidět mrtvoly i větších zvířat. Neoficiální zdroje mluví o tom, že situace souvisí se středeční masivní bouří, která v podstatě vytopila celé západní Slovensko. Obrovský tlak na kanalizaci podle neověřených informací přivedl k rozhodnutí vypustit špinavou a nevyčištěnou vodu přímo do řeky ve snaze zachránit majetek.

https://ac24.cz/-/ekologicka-katastrofa ... direct=%2F

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Slovensko

Příspěvek od QVAK » 14 čer 2018, 14:13

Démon Kiska

Priatelia, keď som mal skladať sľub poslanca, niektorí ma varovali pred zlou energiou v sále. Dnes som pochopil, prečo prezident, či skôr občan Kiska, zväčša len raz za rok vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. Viac negatívnej energie by ani táto vytrénovaná sála zrejme neuniesla a vybuchla by, čo by asi mnohých z vás aj potešilo… Poviem vám, že tak nešťastný a strašidelný, zlom prešpikovaný prejav, ktorý sa ale tváril ako svätý za dedinou, či „ja nič, ja muzikant“ asi dlho nik neprekoná.
Prvú polovicu som mal pocit, že nejde o správu prezidenta republiky, ale o správu policajného prezidenta alebo generálneho prokurátora, lenže ten už svoju mal. Hovorím si, veď nie sme ani policajný štát, nie som na súdnom pojednávaní… Polovica „správy“ bola o Jankovi a Martinke, polícii, zlyhaniach všetkých – okrem Jeho Majestátnosti, Najlepšieho Prezidenta najhoršej republiky, Andreja Kisku, ktorý bude s najväčšou pravdepodobnosťou v budúcnosti ako prvý Slovák vyhlásený za „svätého“…
Normálne som sa chytal za hlavu, keď som sledoval ako úžerník a daňový podvodník, ktorý sa generálnemu prokurátorovi posťažoval o vyšetrovaní jeho firmy, volá v druhej časti po obnovení dôvery v právny štát! No a slzy zlosti sa mi tlačili, keď som počúval ako funkcionár štátu, čo pokútnym spôsobom obral o pozemok obyčajného človeka nenechal nitku suchú na Slovenskom pozemkovom fonde!
Váš Peter Marček, nezávislý poslanec NR SR

https://www.hlavnespravy.sk/demon-kiska/1433496

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4896
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Slovensko

Příspěvek od skflanker_ » 27 čer 2018, 18:30

Ministerstvo vnútra SR zverejnilo mapu trestných činov za 1Q 2018
SR_TC.png
Okresy - Celková kriminalita 1Q 2018
SR_NC.png
Okresy - Násilná kriminalita 1Q 2018
SR_MC.png
Okresy - Mravnostná kriminalita 1Q 2018
Zdroj http://www.minv.sk/?mapy_2018 (PDF súbory za 1Q 2018) + ešte Mapa ekonomických trestných činov + Mapa majetkových trestných činov

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Slovensko

Příspěvek od Juraj » 04 črc 2018, 19:31

EU Observer vydal článok o alt-right na Slovensku. Redaktorka robila rozhovory už na jeseň minulého roka, ale vydala to až teraz. Originál je v angličtine, tak som to preložil do slovenčiny. Snažila sa o vyvážený pohľad, mal som dojem, že hoci ťažká slniečkárka uletela len asi raz. "Slovak attitudes towards migrants were overwhelmingly negative even before the alternative media started catering to them."
Zaujímavé, aký priestor dala Godovi - a vraj bezvýznamný bloger :D
https://slobodnyvyber.sk/eu-observer-sl ... -vojne-eu/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Slovensko

Příspěvek od QVAK » 07 črc 2018, 16:22

Klobouk dolů takto někoho poslat do zádele
Homofob roku za výrok o homosexuálech a dětech? Šéf parlamentu si pro cenu přišel

Pokud se někdo rozhodne pro homosexuální svazek, nemůže mít právo vychovávat děti. Tímto výrokem popudil předseda slovenského parlamentu Andrej Danko skupinu slovenských aktivistů, kteří ho zařadili do svého hlasování o cenu Homofob roku. Tu s více než deseti tisíci hlasy vyhrál, a nejen to. Předseda Národní rady si v pátek anticenu osobně převzal. To se za šest let pořádání ankety, organizované slovenským Institutem lidských práv, stalo poprvé. Informaci přinesly slovenské servery.
Danko organizátory pozval do budovy Národní rady, kde s nimi kromě převzetí ceny celou záležitost prodiskutoval. Na následné tiskové konferenci uvedl, že svůj výrok považuje za vytržení z kontextu. „Respektuji každého. Dnes jsem přijal argumentaci, že jsou to lidé, kteří si nevybírají svoji orientaci,“ řekl Andrej Danko, který je zároveň předsedou koaliční Slovenské národní strany. Dodal však, že je v pozici veřejného činitele zodpovědný za legislativní postupy a zákony. „Proto si nemůžu dovolit na základě emocí některé argumenty přijmout a dostat je do zákonů,“ dodal.
https://echo24.cz/a/SgFjp/homofob-roku- ... enu-prisel

Uživatelský avatar
palo satko
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2169
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Slovensko

Příspěvek od palo satko » 10 črc 2018, 06:24

Podobnost vobec nie náhodna. Aj arijski Nemci si mysleli, že su ti "pravi".
Obrázek
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Slovensko

Příspěvek od Juraj » 11 črc 2018, 15:25

Slovensko sa rozhodlo, ze nakupi F-16
http://www.teraz.sk/slovensko/slovensko ... lanok.html
Moj komentar je tu
https://slobodnyvyber.sk/wp-content/upl ... -07-11.mp3
K tomu pridavam linky
Bahrajn podpisal dohodu na 19ks F-16 do roku 2023
http://www.janes.com/article/81289/bahr ... ct-awarded
Vyroba vo Forth Worth skoncila v minulom roku. V obmedzenej miere bude spustena az koncom tohto roka v Greenville v South Caroline. Lockheed ocakava dalsie objednavky na F-16 z Indonezie a Kolumbie. Dodavka slivovenskych lietadiel do troch rokov postráda racionalne opodstatnenie :-)
https://upstatebusinessjournal.com/lock ... reenville/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Slovensko

Příspěvek od QVAK » 11 črc 2018, 16:49

Juro, pokud by se jednalo o repase s upgradem uloženek (jak bylo nabízeno ČR) tak to logiku má.

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 3113
Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Bydliště: Doma (většinou)

Re: Slovensko

Příspěvek od Skeptik » 12 črc 2018, 05:45

Juraji, a kde jsi vzal informaci o dodání do tří let?
Četl jsem ten materiál, co šel do vlády (veřejnou část samozřejmě), a i když je to pamflet jednoznačně a nekriticky podporující F-16V, tak je tam uvedeno dodání do konce roku 2023.
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Slovensko

Příspěvek od Juraj » 18 črc 2018, 20:27

Podla prieskumu a stavok by mal prezidentské volby 2019 vyhrat Mistrik
https://dennikn.sk/1181805/predpovedny- ... y-tiperov/

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Slovensko

Příspěvek od Juraj » 19 črc 2018, 13:56

Slovensko vydalo do Ruska spolubojovnika Samila Basajeva. Mimovladky to rozzurilo do biela
https://slobodnyvyber.sk/slovensko-vyda ... zihadistu/

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Slovensko

Příspěvek od Juraj » 19 črc 2018, 14:20

Andrej Kiska sucasny prezident Slovenska vraj od zaciatku klamal svoje okolie. On sam, resp. ludia, ktori ho viedli, vyuzival charitativne aktivity, aby si spravil meno. Jeho ciel vsak vraj bol od zaciatku politicky
https://slobodnyvyber.sk/igor-brossmann ... ho-anjela/

Ten clanok som zverejnil po tom, ked uz je prakticky jasne, ze sa Kiska vedome zucastnil pozemkoveho podvodu v hodnote viac ako milion eur
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... je-otazna/
Kupna zmluva totiz neobsahuje List vlastnictva. To dost dobre ani nie je mozne pri retazi rychlych prevodov, ktore sa v takychto podvodoch realizuju. Aby mohol Kiska uviest na zmluve List vlastnictva, musel by ho predchadzajuci majitel mat. Lenze ten bol "vlastnikom" pozemku iba 6 dni. Pri lehotach, kolko trva zapis do Katastra, je nemozne aby ziskal List vlastnictva...

Podvod prebiehal nasledovne :
Štát v rámci reštitúcie vtedy vrátil pozemky pod Tatrami otcovi Jána Franca. Ten ich v roku 1993 prenajal Poľnohospodárskemu družstvu Mlynica...Predmetný pozemok bol 3. júna 1999 "vydržaný", o čom sa spísala notárska zápisnica. Novým majiteľom sa na základe vydržania stala istá spoločnosť s ručením obmedzeným z Veľkého Slavkova. Táto firma pozemok následne 22. júla 1999 predala za sumu 43-tisíc korún novému majiteľovi a ten ho 28. júla 1999 predal za 54 270 korún Ing. A. K. z Popradu
https://plus7dni.pluska.sk/Kauzy/Kauza- ... od-Tatrami
Harabin, ktory sa na Kisku specialne zameriava uz dlhe roky na zaklade svojich vlastnych informacii tvrdi, ze Kiska bol skutocne clenom pozemkovej mafie. A ze casom vyjde najavo aj nieco ine...

Nezname zaciatky sucasneho prezidenta osvetluje tento clanok
http://medzicas.sk/andrej-vazne-ako-si- ... u-prisiel/
K nemu je zaujimave dodat, ze hoci som s tymito indiciami obisiel vsetky mainstreamove redakcie na Slovensku, nikde sa na tuto temu neobjavila ani ciarka. Rovnako sa tomu vyhybaju aj vsetci politici (tak z koalicie ako aj opozicie), ktorym som to poslal. Pritom pamatnici z okolia Levoce tvrdia, ze fabrika bola skutocne vytunelovana. Dnes by spominanych 100milionov malo vzhladom na inflaciu daleko vyssiu hodnotu, mozno desat aj viac milionov eur.

Vzhladom na ubohu mentalnu vybavu Andreja Kiska sa dnes priklanam k nazoru, ze na jeho scientologickom pozadi moze nieco byt. Nie je dost dobre mozne aby clovek, ktory sam od seba ma problem sformulovat nejaky zmysluplny nazor dokazal dlhodobo planovat svoje aktivity na cele roky dopredu. Potom vsak ostava otazka, ake dlhe prsty maju ti, ktori stoja za Kiskom (Scientologovia, ci hocikto iny)

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 3229
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: Slovensko

Příspěvek od Aaron Goldstein » 19 črc 2018, 17:23

Noční vlci mají základnu na Slovensku, tamní úřady zatím nezakročily

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2542 ... ezakrocily
Šéfem pobočky je Josef Hambálek, který má podle slovenských médií blízko k bývalému ministrovi vnitra Robertovi Kaliňákovi (Smer-SD).
Reakce jsou ambivalentní...
Slovenskému mnisterstvu zahraničí se založení pobočky nelíbí. „Snahy tohoto klubu o etablování na Slovensku vnímáme se znepokojením. Názory, které šíří někteří jeho členové, považujeme za škodlivé, zvláště pokud jde o teze hraničící s revanšismem a přepisováním historie,“ citoval list Pravda úterní vyjádření mluvčího slovenského ministerstva zahraničí Petera Suska.

Slovenské ministerstvo vnitra v reakci uvedlo, že v souvislosti s činností klubu nedošlo k protizákonnému jednání.

Nejsilnější slovenská opoziční strana Svoboda a solidarita označila Noční vlky za paramilitantní organizaci. Zřízení jejich základny na Slovensku je podle SaS potvrzením toho, že Kreml a jeho spojenci považují Slovensko za slabý článek v rámci EU a NATO.
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Uživatelský avatar
majan75
Redaktor
Příspěvky: 124
Registrován: 07 úno 2017, 17:00

Re: Slovensko

Příspěvek od majan75 » 20 črc 2018, 17:06

Tak, už je to tu. Hystéria začína :blbec:
https://www.aktuality.sk/clanok/608381/ ... gn=HP-new2
Samozrejme, článok bez diskusie.
Smrť jedného muža je tragédia. Smrť stotisíc mužov je štatistika. (Kurt Tucholsky)

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Slovensko

Příspěvek od Juraj » 20 črc 2018, 17:58

K Nocnym vlkom som nakoniec nic nenapisal, je toho vsade viac ako dost. Dnes pojde Komentar Slobodneho vysielaca, dal som to do kontextu velkej politiky (19:50)

"Bratovrazedny boj" dvoch prezidentskych kandidatov, ktori maju podobnu zakladnu
https://blog.hlavnespravy.sk/6559/maria ... preco-nie/

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Slovensko

Příspěvek od Juraj » 20 črc 2018, 20:46

K hystérii okolo Nočných vlkov sa vyjadril ultraľavičiarsky poslanec Blaha:

Noční vlci sú na Slovensku vítaní. Nikomu neublížujú, jazdia na motorkách, majú radi svoju vlasť a vyjadrujú úctu Červenej armáde za porážku fašizmu. Čo je na tom zlé, preboha?

Noční vlci kritizujú EÚ a NATO. Podobne ako väčšina Slovenska. Vraj sa so sympatiami pozerajú na bývalý režim. Podobne ako väčšina Slovákov. A vraj fandia Putinovi. Podobne ako drvivá väčšina Rusov a mnoho Slovákov. A čo?

Ak za toto chce niekto niekoho prenasledovať, tak to pripomína skôr gestapo a nie demokratický štát. To, čo natárali Budaj, Smatana a celá SaS, to pripisujem letným horúčavam. Atrapy tankov z múzea považovať za ohrozenie Slovenska, to je psychická diagnóza a nie politický postoj.

Nerozumiem, prečo by mal niekto trestať Miloslava Čaploviča z Vojenského historického ústavu a nepáčia sa mi ústupky rusofóbnym médiám. Čo sa furt niekto tej mediálnej stoky bojí? Koho zaujíma nejaký protest detí Ameriky? Keby som mal riešiť každú mediálnu kampaň americkej ambasády, tak by som nerobil nič iné - proste kašľať na nich.

Opozícia sa môže aj buchnúť o zem, ale platí, že ruskí občania sú na Slovensku vítaní a majú právo na svoje názory. Ak to chce niekto spochybňovať, tak to hraničí s rasizmom a totalitou. Ale len tak ďalej - čím viac to budú s tou rusofóbiou preháňať, tým viac ľudí sa postaví na stranu Ruska. Ešte párkrát sa na obraze objaví Smatana a Budaj a Slováci budú milovať Rusko viac než bryndzové halušky.

Mňa Noční vlci doposiaľ nijako zvlášť nezaujímali, ale po tom, čo natárala slovenská opozícia, sa s nimi kedykoľvek s radosťou stretnem. A pod zástavou štátu, ktorý nás oslobodil v druhej svetovej vojne, sa s nimi kedykoľvek s potešením odfotím.

Jedno je isté: ak do niekoho takto zbesilo útočí opozícia a liberálna tlač, nemôže to byť zlý človek 😉

Noční vlci, zdrastvujte!

Odkaz na Facebook
37511991_2102099776695257_228420160531202048_n.jpg
37511991_2102099776695257_228420160531202048_n.jpg (12.48 KiB) Zobrazeno 1975 x

Tarmi
Redaktor
Příspěvky: 57
Registrován: 18 úno 2017, 20:25

Re: Slovensko

Příspěvek od Tarmi » 21 črc 2018, 11:41

Pohla mna tema nocnych vlkov, bola ucelovo vytvorena a vytiahnuta any sa v mediach nediskutovalo o nakupe stihaciek. Pekne ukazka toho ako funguje moderna zurnalistika (propaganda)

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Slovensko

Příspěvek od Juraj » 21 črc 2018, 11:45

Humorny komentar ku kauze Nocnych vlkov
https://slobodnyvyber.sk/ruska-invazia- ... -republika

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Slovensko

Příspěvek od QVAK » 21 črc 2018, 21:36

Noční vlci musí vrátit tanky. Slovenské ministerstvo obrany jim vypovědělo smlouvu

Ruský motorkářský klub Noční vlci bude muset vrátit část vojenské techniky, kterou zachytily fotografie z dronu přelétajícího nad areálem jejich nové slovenské pobočky. Ministerstvo obrany, kterému technika patří, zrušilo smlouvu a chce svou techniku zpátky. O situaci informoval slovenský deník Pravda.
Konkrétně zapůjčená technika patří Vojenskému historickému ústavu, který pod ministerstvo spadá a má povolení zapůjčovat muzejní vojenskou techniku za účelem propagace a prezentace vojenských dějin. Smlouvu o zapůjčení vojenské techniky, která se v areálu pobočky Nočních vlků nachází, tak Vojenský historický ústav nepodepsal s motorkářským klubem, ale s Muzeem historických vozidel Trnava. Jednatel muzea Jozef Hambálek je však zároveň majitelem areálu, v němž sídlí nová pobočka Nočních vlků.
Přesto, že jde o muzejní kusy, tedy nefunkční a znehodnocenou techniku, s kterou už není možné plnit úlohy, pro jejichž účel byla vyrobena, ministr nařídil okamžité ukončení smlouvy s uvedeným občanským sdružením a vrácení techniky,“ reagovala pro deník Pravda mluvčí Ministerstva obrany Danka Capáková a dodala, že ministr Peter Gajdoš nařídil zkontrolovat všechny smlouvy, které ústav uzavřel s občanskými sdruženími.

https://echo24.cz/a/SyvbL/nocni-vlci-mu ... lo-smlouvu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů