EU obecně

Odpovědět
homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 1890
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od homer » 03 črc 2019, 16:46

ACH TY ŽENY....
Zuzana
...Čaputová se vyrazila poklonit svým páníčkům do Bruselu (Junckerovi) a také do centrály NATO (Stoltenebrgovi). Co tam vlastně vše řekla? Jen namátkou třeba toto:
"Myslím si, že pokud má být V4 respektovaná, tak musíme vyřešit všechny pochybnosti, které naši partneři mají, pokud jde o porušování nebo ohrožování našich společných hodnot," řekla Čaputová, podle níž je budoucnost Slovenska v "silné a jednotné unii".
Ale před svou cestou napsala na svůj profil něco mnohem zajímavějšího a to, že nebere cestu do Bruselu jako cestu zahraniční, protože politika, kterou tam prý vytvářejí, je společná. Navíc se neustále zmiňuje o tom, že se z Evropy, ale i ze Slovenska vytrácí "politická jednota".
Když si tedy tato slova rozebereme a přeložíme do běžné mluvy, tak nám p-rezidentka vzkazuje toto: Jsem sice p-rezidentkou Slovenska a měla bych hájit jeho zájmy, ale ty neexistují, protože Brusel "není zahraničí" a tudíž bohatě postačí dál fungovat v roli nainstalované loutky a podílet se na rozbití Slovenska a V4. A jak? Postačí poslouchat pokyny z Bruselu, řídit se jimi a hlavně nijak nevybočovat. EU má podle ní problémy s Polskem, protože tam prý vzniká otázka jestli mají právní stát a s Maďarskem, kde se EU zase nelíbí jejich kontrola médií a justice. Jinými slovy se EU obává toho, že se obě zmiňované země rozhodly převzít kontrolu nad vlastními zeměmi a že si např. (na rozdíl od nás) nenechávají rozvracet státnost prodejnými médii a různými dalšími, z ciziny vedenými, organizacemi. Bratrům Slovákům není co závidět, když se tato osoba cíleně staví za nadnárodní zájmy a Slovensko jako samostatnou zemi vůbec neakceptuje, ale uznává ji jen jako Protektorát Bruselu.
"Budem sa snažiť pokračovať v našej podpore Ukrajiny. Každá krajina má právo sa slobodne a suverénne rozhodnúť, kam chce patriť" A tímto výrokem ještě potvrdila, že fašistická kyjevská vláda má právo jít cestou banderovců a vést válku proti občanům vlastní země.
Mohl by ji někdo říci, že "jednota v politice" byla vždy a pouze v totálních DIKTATURÁCH, kde se směla říkat pouze jediná "pravda"? A že i na toho Hitlera spáchali vlastní lidé atentát a že Stalin většinu života bojoval s trockistickými marxisty?

Angela
...Merkel se opět veřejně roztřásla. V poslední době již podruhé, kdy při prvním třasu bylo řečeno, že se pouze potřebovala napít, protože prý byla dehydrována. Když se tento týden začala opět nekontrolovatelně třást, tak ji hned nabídli vodu, ale ona ji odmítla s tím, že ji nepotřebuje. Asi nemá smysl dál tvrdit, že za jejími zdravotními potíži může dehydratace, čemuž asi nevěřil ani ten největší prosťáček, protože i v minulosti se do podobných stavů opakovaně dostávala. Co na daný problém říká psychosomatika, což je dnes obor na vzestupu? Kdy se třesete kromě toho, když je vám zima? Když máte STRACH. A kdy se třesete nekontrolovatelně, i když v okolí není nic co by vás mohlo děsit, stresovat? Když máte strach v sobě hluboce potlačený! Pak na podvědomé úrovni dostáváte od svého těla fyzický pokyn (příznak), že jste potlačili určité emoce a že nejste v pořádku. Z čeho asi tak může mít strach osoba, která se obrátila proti svému národu, proti celé Evropě a na pokyn zvenčí zamořila náš kontinent cizími nájezdníky? Co myslíte?

Gréta
...Thunberg jezdí po světě (místo školy!) a varuje před klimatickými změnami, které ÚDAJNĚ způsobil člověk. Tato dívka je diagnostikována jako duševně chorá, má Asperga (porucha emoční a sociální inteligence), k tomu ještě selektivní mutismus (je schopna mluvit jen někdy a jen s některými lidmi a to ne vždy) a ještě obsedantně kompulzivní poruchu (kdy se vám do hlavy opakovaně dostávají vtíravé a nutkavé myšlenky - třeba, že je planeta ve smrtelném ohrožení a vy ji musíte osobně stůj co stůj zachránit). A možná právě proto ji kdosi navrhl na Nobelovu cenu za mír. Pokud totiž chcete globalizovat svět a řídit ho jako superstát bez národních států, tak musíte přijít s nějakým GLOBÁLNÍM ohrožením, které celé lidstvo uměle spojí v jeden celek a oni zapomenou na své národy, na svou kulturu, na svou historii a nakonec i původní řeč. Ekologie je proto tím nejlepší nástrojem. A protože dospělí takovéto čachry snadno prokouknou, tak je nejjednodužší k tomu zneužít duševně nemocné dítě.

Zrovna před dvěma dny dva čeští odborníci (Šíma, Kavka) přišli s tím, že za oteplováním planety nemůže nějaké CO2, ale celosvětový úbytek zeleně. Co na to Gréta? Řekl jí již někdo, že když bouchla sopka Krakatoa, tak během několika dní vypustila do ovzduší více zplodin než lidstvo za celou dobu vzniku průmyslu až do dnešních dnů? A že za pět let se planeta sama vyčistila a po tom svinstvu nebylo památky?

Pokud chtěly Globální elity (GE) (pomocí rovnice: nástup liberalismu - příchod neomarxismu - rozpad Západní společnosti - nastolení Islámu), přeformátovat Evropu, tak je logické, že tlačí na to, aby měly ve společnosti co největší vliv ženy a měly i ty nejvyšší funkce. Proto kvóty na pohlaví ve vedení firem, parlamentu atd. v řadě Západních zemí. Všimli jste si, že na Západě EU mají momentálně většinou ministry obrany ženu? Pokud vyměníte ve společnosti uměle role pohlaví - chlapy postavíte k plotně a na mateřskou (pardon rodičovskou) a ženy necháte řídit společnost s mateřským emočním nastavením, tak k rozvratu dané společnosti musí dojít. A kdy? V momentě kdy do ní necháte uměle vstoupit ryze mužskou (šovinistickou) populaci, ve které má žena práva asi jako pes. A to je cílem GE. A teď si vezměte, že US státní elity se rozhodly vytvořit politické klima takové, aby Evropa začala válčit s Ruskem. Chápete? Ta cíleně, na mnoha úrovních decimovaná a vykastrovaná Evropa, se měla postavit Rusku? Právě proto (velmi zjednodušeně) bylo nutné co nejrychleji změnit střediska koncentrace řízení - odepsat USA a vyzdvihnout Čínu, aby nedošlo k totální celosvětové katastrofě.

Přidejte k těm ženám výše ještě Teresu May, která dostala "Velkou" Británii na kolena a máme celkem slušný výčet totální společenské dekadence. Co si stále říkáme? Chceme-li odepsat nějaký systém, tak do jeho čelu postavíme nýmandy a ti se o to již postarají vlastní neschopností (u nás kdysi např. Jakeš a Štěpán).

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5771
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 03 črc 2019, 19:21

Nedostatek zkušeností Lagardové s měnovou politikou budí obavy
Christine Lagardová je sice skvělá politička, ale bohužel bez zkušeností z monetární politiky nebo centrální banky. Svědčí o tom také fakt, že za uplynulých deset let, kdy působila jako francouzská ministryně financí a šéfka Mezinárodního měnového fondu, se k tématu monetární politiky téměř nevyjadřovala.
V roce 2013 vyslovila Christine Lagardová na zasedání Fedu v Kansas City podporu nekonvenčním nástrojům centrálních bank, včetně výkupu vládních dluhopisů, které v následujících měsících sehrály klíčovou roli. Vyslovila se také pro dokončení bankovní unie EU, včetně robustního systému ochrany vkladů, stejně tak za vytvoření unie evropských kapitálových trhů.

https://www.kurzy.cz/zpravy/501333-nedo ... udi-obavy/
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5771
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 03 črc 2019, 20:09

PAŠERAČKA CAROLA RACKETE VERSUS JIŘÍ SAGAN
CAROLA RACKETE:
Soud zrušil domácí vězení pro německou kapitánku lodi s uprchlíky, která navzdory zákazu vplula do přístavu. Italský ministr vnitra Matteo Salvini slíbil, že Rackete co nejdříve nechá vyhostit, neboť prý představuje nebezpečí pro národní bezpečnost. Salvini je sice ministr vnitra, ale jakoby nebyl nic. Je sám voják v poli. On nějak rozhodne a první provinční soudce jeho rozhodnutí úplně obrátí. Vypadá to, že věděla proč tam tak násilně vplula, je zjevné že místní soudci jsou propojeni s pašeráky lidí a věděla, že se jí zde nic nestane.

JIŘÍ SAGAN:
Francouzský soud nařídil dva roky vězení pro českého řidiče Jiří Sagana. Odsouzen byl za pašování migrantů z Iráku v chladicím boxu svého kamionu. Přitom o 15 uprchlících nevěděl, potvrdili to i samotní migranti.

https://pravyprostor.cz/paseracka-carol ... iri-sagan/
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5771
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 06 črc 2019, 23:00

Hrabě Czernin čerpal evropské dotace na obnovu parku, do kterého je nyní zakázán vstup
Hrabě Karel Eugen Czernin z Chudenic čerpal evropské dotace na obnovu zámeckého parku v Chudenicích, do kterého je nyní zakázán vstup. Zachování přístupu pro veřejnost přitom bývá podmínkou přidělení dotace.

Obnova soukromého parku za evropské peníze
“Vítejte v zámeckém parku Lázeň a užijte vycházkových pěších stezek k poznání staletých jedinečných dřevin,” láká tabule návštěvníky parku. “Seznamte se s obnovenými trasami pěšin a průhledy na zámek i okolní krajinu malebného parku v anglickém stylu. Jeho regenerace byla včetně přípravných a a projektových prací zahájena v roce 2010,” uvádí se dále na tabuli. Na konci je uvedeno “Park byl rehabilitován v roce 2012 hrabětem Karlem Eugenem Czerninem z Chudenic”.

Veřejnost má smůlu
Avšak při pokusu o vstup do parku překvapí nemile návštěvníky cedule oznamující, že je do parku vstup zakázán. Tzv. doba udržitelnosti, po kterou musí příjemce evropských dotací plnit podmínky přidělení dotace, je obvykle pouze 5 let, to znamená že uplynula v roce 2017. Od té doby nemá hrabě Czernin povinnost park zpřístupnit veřejnosti přestože na jeho obnovu byly čerpány evropské dotace.

https://www.narodninoviny.cz/skandal-hr ... zan-vstup/
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 18 črc 2019, 20:19

Soud EU dal za pravdu pasažérům ČSA: Navazující lety jsou jeden celek

Soud Evropské unie dal dnes za pravdu 11 pasažérům Českých aerolinií (ČSA), kteří žádali odškodnění za více než osmihodinové zpoždění letu do Bangkoku, ačkoli ho zavinily jiné aerolinky z nečlenské země Evropské unie. ČSA jako smluvní dopravce provozovaly v roce 2013 první část letu s mezipřistáním v Abú Zabí, druhý let provozovala společnost Etihad Airways. Právě ve druhé části cesty vzniklo zpoždění. O výklad unijního práva v této souvislosti Městský soud v Praze požádal unijní soudce v Lucemburku. Mluvčí ČSA prohlásila, že společnost s argumentací unijního soudu nesouhlasí, neupřesnila ale, jaký bude její další postup.
„S právním výkladem a argumentací v rozsudku, který znevýhodňuje evropské dopravce, nesouhlasíme. Soudní dvůr EU opět vykládá nařízení v rozporu s tím, co je v něm napsáno,“ řekla bez dalších podrobností mluvčí ČSA Vladimíra Dufková.
Soud v dnešním verdiktu připomněl, že let s jedním nebo více navazujícími lety, které jsou předmětem jediné rezervace, podle unijních pravidel představuje v souvislosti s nárokem cestujících na náhradu jeden celek. Platí to podle něj i v případě letu do nečlenského státu s mezipřistáním v jiném nečlenském státě, kdy druhou část cesty uskutečnil dopravce z nečlenské země. ČSA podle soudu mohou po vyplacení odškodnění požadovat kompenzace od Etihad Airways.

https://www.ceska-justice.cz/2019/07/so ... den-celek/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 19 črc 2019, 21:02

Nesmyslný hon na diesely? V posledních testech se čistotou vyrovnají elektromobilům

Po vypuknutí kauzy Dieselgate se staly naftové motory noční můrou snad všech ekologů, kteří brzy začali volat po kompletním zákazu všech spalovacích motorů. Jenže od roku 2015 se řada věcí změnila. Naftové motory byly dlouhé roky blahořečeny pro svou příkladnou efektivitu i ekologičnost, což se ale dramaticky změnilo v září 2015, kdy vypukla kauza Dieselgate.
Ovšem zatímco automobilky se snaží napravit hříchy minulosti a dopřát nám v rámci dostupných technologií co nejkvalitnější a nejčistší motory, politici a aktivisté se v mezidobí rozhodli vydat opačným směrem a svými kroky jednoznačně míří k jejich nezvratnému konci. A někteří politici se dokonce ani nestydí veřejně prohlašovat, že s naftovými motory je definitivní konec. Skvělým příkladem za všechny je eurokomisařka Elzbieta Bienkowska, která se po aféře Dieselgate angažovala v zpřísnění unijního dohledu nad Homologacemi. Ta v rozhovoru pro renomovaný server Automotive News dokonce uvedla: „Dieselová auta jsou odepsaná. Uvidíte, že během pár let zmizí. Je to technologie včerejška.“
Organizace Green NCAP se dá považovat za „dceřiný podnik“ organizace Euro NCAP, která je známá svými testy bezpečnosti. Green NCAP se však zaměřuje na testy ekologičnosti a spotřeby u nových automobilů různých koncepcí, včetně elektromobilů a vozů na CNG. A v jeho druhé sérii testů, jejichž výsledky byly publikovány 11. července, překvapivě zazářil naftový Mercedes C220d 4Matic. V testu označovaném „Clean Air Index,“ který hodnotí množství vypuštěných škodlivých částic, totiž Mercedes dosáhl plného skóre 10 bodů. Naftový 2.0 litrový čtyřválec o výkonu 143 kW s točivým momentem 400 Nm se tak dokázal vyrovnat elektromobilům, které vzhledem k absenci jakýchkoliv výfukových zplodin dostávají 10 bodů automaticky.

https://www.auto.cz/nesmyslny-hon-na-di ... lum-130158

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 21 črc 2019, 18:55

Salvini odmítl jet do Paříže. „Itálie už není uprchlickým táborem Bruselu, Berlína a Paříže,“ vzkázal

Itálie "již není uprchlickým táborem Bruselu, Paříže a Berlína. Už není ochotna přivítat všechny migranty přicházející do Evropy," prohlásil rozhořčeně místopředseda italské vlády a ministr vnitra Matteo Salvini. Současně v neděli poslal ostrý dopis svému francouzskému protějšku Christophoru Castanerovi, ve kterém zopakoval, že Francie a Německo „nemohou rozhodovat o migračních politikách a zároveň ignorovat požadavky nejvíce exponovaných zemí jako Itálie a Malta“.
Dopis posílá v předvečer schůzky ministrů vnitra zemí EU, kterou svolala francouzská vláda, a které se rovněž zúčastní odcházející komisař EU pro migraci Dimitri Avramopoulos, aby se pokusila nalézt řešení problému připlouvajících migrantů. "Vysvětlil jsem to (na jednání Rady) v Helsinkách a dal jsem to na papír svému francouzskému kolegovi Castanerovi. Itálie zvedla hlavu," napsal Salvini dnes na twitteru.

https://echo24.cz/a/S6aCy/salvini-odmit ... ze-vzkazal

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 22 črc 2019, 21:42

Čtrnáct zemí se na přerozdělování migrantů „v zásadě dohodlo“, tvrdí Macron

Čtrnáct států Evropské unie se „v této fázi v zásadě“ dohodlo na novém mechanismu přerozdělování migrantů zachráněných ve Středozemním moři. Oznámil to v pondělí francouzský prezident Emmanuel Macron po uzavřené schůzce ministrů vnitra a zahraničí zmíněných unijních zemí v Paříži. S iniciativou, jejíž podrobnosti nejsou známy, přišla právě Francie s Německem. Německý ministr zahraničí Heiko Maas se však předtím podle agentury DPA vyjádřil o něco méně optimisticky. Uvedl, že jednání sice výrazně pokročila, ale definitivní dohody ještě dosaženo nebylo.
„Závěrem dnešní schůzky je, že 14 členských zemí v zásadě v této fázi vyjádřilo souhlas s francouzsko-německým dokumentem,“ řekl Macron novinářům podle agentury Reuters. Osm z těchto zemí podle něj vyjádřilo „aktivní“ souhlas, kromě Německa a Francie také Portugalsko, Lucembursko, Finsko, Chorvatsko a Irsko.
Plánovaný mechanismus by měl podle zdroje agentury AFP umožnit co nejrychlejší přerozdělení migrantů mezi unijní země výměnou za to, že Itálie a Malta uprchlíkům otevřou své přístavy. Ministři o tomto postupu jednali už minulý týden v Helsinkách a v září je čekají další rozhovory na Maltě.

https://echo24.cz/a/SVX29/ctrnact-zemi- ... rdi-macron

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 25 črc 2019, 18:02

Trable dohánějících ekonomik. Odplývající zisky a zranitelný růst

Jedenáct malých ekonomik, které tvoří součást Evropské unie (EU), konkrétně Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko a také Česká republika, patří zároveň k nejotevřenějším hospodářstvím světa. Proces integrace přitom vedl k prudkému přílivu zahraničního kapitálu do těchto zemí, který značně podpořil tamní hospodářský růst, často spoléhající na export.
Ne všechny důsledky přítomnosti nedomácího kapitálu v ekonomice lze však hodnotit jako pozitivní. Určitou daní za nastartování rychlého rozvoje je fakt, že nikoli zanedbatelná část vytvořeného důchodu odplývá zahraničním vlastníkům zpět, a to zpravidla formou dividend. Konkrétně v případě České republiky se hovoří o 200 až 300 miliardách korun ročně, což odpovídá zhruba 4 až 5 procentům českého HDP. To je přitom přímý důsledek toho, že velkou část přidané hodnoty vytváří podniky pod zahraniční kontrolou (v Česku přes 40 procent).
S pomocí kalibrovaných DSGE modelů pak Székely určuje dvě důležité charakteristiky ekonomik EU11. První z nich je již zmiňovaný velký podíl zahraničního vlastnictví výrobních kapacit bez srovnatelného rozsahu vnějších přímých zahraničních investic. Druhým typickým znakem je pak značné množství spotřebitelů žijících takříkajíc "od výplaty k výplatě", kteří nemají téměř žádné úspory, a musí tedy spoléhat na svůj běžný příjem, který závisí na aktuální ekonomické situaci.

https://roklen24.cz/a/S7gEA/trable-doha ... telny-rust

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4215
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od IgorT » 26 črc 2019, 16:19

salvini-macron-1260x710.jpg
Salvini vyškolil prezidenta Macrona, ako malého chlapca: „Chceš migrantov? Francúzsko je veľké a plné prístavov“ (Video SK v odkaze)

https://magazin1.sk/salvini-vyskolil-pr ... hwhONk-7Lk

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 26 črc 2019, 22:42

Když komunisté přebírají moc

Některé věci rozum nevysvětlí. Kdysi se říkalo, že komunisté musí vymřít a tím postupně zaniknou. Vypadalo to logicky. Všichni viděli, že jejich ideologie nefungovala u nás, v Sovětském svazu, v NDR, KLDR, na Kubě ani v Etiopii. Když socialismus nefungoval nikde, drtivá většina soudných lidí chápala, že už ani nikdy fungovat nebude, protože nemůže.
Jenomže komunisti a socialisti nevymřeli. Naše tehdejší logika selhala.
A nejen že tu stále jsou – jsou zase silnější. Většina z nich si ale už dávno neříká komunisté. Říkají si zelení, piráti či jednoduše levicoví liberálové. Jejich ideologie má však v jádru stejné rysy, byť už v mnohem modernějším hávu. Mladí komunisté v zelených či černých barvách už (většinou) nemluví o znárodňování, mluví „jen“ o zákazech a sdílení. Celkem logicky. Ekonomika dneška už není založená na zemědělství jako před 100 lety, ale na službách. Nemá proto smysl mluvit o kolektivizaci polí, má smysl mluvit o kolektivizace neboli sdílení služeb. Rozorávání remízků nahradily sdílné kolobrndy. Filozofie v pozadí je stejná.
Svoboda jim je cizí. Vlastní jim je komunita. Od slova komunita či komuna je i výraz komunismus. Nejde jim o jednotlivce. Ten má ustoupit celku. Individualita, různorodost názorů a vlastnictví se přežily. Nyní máme povoleno říkat do médií jen to jedno a budeme sdílet, ať chceme, či ne. Soudruzi to mají už vymyšlené.

https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=722234

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 29 črc 2019, 10:54

Škandál Sea-Watch: Taliansko odhaľuje spoločné machinácie prevádzačov a lodí NGO

Tajuplná facebooková skupina. Jasot na prevádzačských lodiach. Fakty sú ohromujúce. 21-ročný Líbyjčan hovoril pred kamerou o úzkej spolupráci prevádzačov a lodí mimovládnych organizácií (NGOs) ako je Sea-Watch. Taliansky novinár predložil k tomu ešte ďalšie dôkazy
Taliansky minister vnútra Salvini predtým oznámil v televíznej show „La quarta Repubblica“ z 8. júla, že existujú nálezy talianskej justície o tom, že líbyjskí prevádzači a NGOs (mimovládne organizácie) sú vo vzájomnom kontakte. V poslednom vydaní talkshow „Quarta Repubblica“ z 15. júla na talianskom kanáli „Rete 4“ sa v tej istej relácii objavil podrobný príspevok o týchto kontaktoch, ktorý potvrdil dôkazy o dohode medzi prevádzačmi a NGOs. Informovali o tom medzinárodné médiá, napríklad Free West Media alebo taliansky portál liberoquotidiano.it.
Jeden taliansky novinár urobil test: Predstieral, že je marockým migrantom, ktorý chce ísť do Talianska a nachádza sa v Tunisku. Telefonicky kontaktoval Lukmana Zauariho. Konverzácia ďalej pokračovala prostredníctvom šifrovanej chatovej služby Viber. „Preplavba stoji 1600 eur“, povedal prevádzač. Keď novinár namieta, že má vážne obavy kvôli preplavbe, povie Lukman: „Som seriózny a profesionálny človek. […] My sme v kontakte so Sea-Watch, ale práve teraz je na ceste loď od Open Arms“.


https://www.hlavnespravy.sk/skandal-sea ... go/1834881

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5599
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od martanus » 29 črc 2019, 20:25

Brusel připraví pětici zemí o část práv, která firmám z těchto států umožňují volný přístup na evropské finanční trhy. Opatření se dotkne Kanady, Brazílie, Singapuru Argentiny a Austrálie, píše deník Financial Times.
Pětice zemí přestala regulovat ratingové agentury podle pravidel, na kterých trvá Evropská unie. Brusel se nejprve pokoušel se státy vyjednat nápravu, pak pro ně platnost takzvaných ustanovení o rovnocennosti zrušil. Jde o 40 pravidel, po jejichž splnění mohou například brokeři nebo platformy pro obchodování na burze z mimoevropských zemí obsluhovat evropské klienty. V současnosti se ustanovení o rovnocennosti vztahují na více než 30 zemí.
Více na https://www.e15.cz/zahranicni/pet-zemi- ... ie-1361027
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 29 črc 2019, 21:49

Jestli chcete dohodu, změňte svůj tvrdohlavý postoj, vzkázal EU nový ministr Raab

Zatímco Konfederace britského průmyslu (CBI) varovala, že na brexit bez dohody není přichystána ani Británie, ani Evropská unie, nový britský ministr zahraničí Dominic Raab prohlásil, že pokud chce EU dohodu, musí změnit svůj tvrdohlavý postoj. Šéf britské diplomacie rovněž zopakoval, že vláda premiéra Borise Johnsona si přeje uzavřít s Bruselem dohodu, musí být ale připravena i na to, že Spojené království odejde z EU 31. října bez ní, napsala agentura Reuters.
Johnson(nový premiér) dal již ve čtvrtek ve svém prvním projevu po nástupu do funkce jasně najevo, že jeho vláda je odhodlána dodržet termín vystoupení Británie z EU 31. října. S unií by přitom chtěl Johnson vyjednat novou dohodu, jež by byla pro Británii lepší než ta, kterou dojednala jeho předchůdkyně Theresa Mayová.
https://echo24.cz/a/SwDj9/jestli-chcete ... nistr-raab

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5599
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od martanus » 31 črc 2019, 17:41

Růst ekonomiky eurozóny i celé Evropské unie ve druhém čtvrtletí zpomalil shodně na 0,2 procenta.

Více na https://www.e15.cz/zahranicni/rust-evr ... ou-1361076
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 05 srp 2019, 20:10

Podle standardního Eurobarometru z jara 2019 vnímají Evropané stav Evropské unie nejoptimističtěji za posledních pět let

https://ec.europa.eu/commission/pressco ... ip_19_4969

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5599
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od martanus » 14 srp 2019, 12:23

Ve druhém čtvrtletí zpomalil i růst ekonomiky eurozóny i celé Evropské unie na 0,2 procenta. V prvním kvartálu činil hospodářský růst v zemích eurozóny 0,4 procenta a v celé EU 0,5 procenta.

https://byznys.ihned.cz/c1-66623670-nem ... i-poptavka
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5771
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 18 srp 2019, 20:28

Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!
Ministr vnitra Horst Seehofer si nechce dál nechat kálet uprchlíkama na hlavu. Spousta jich totiž teď o prázdninách jede na dovolenou … do svých domovin, kde jsou údajně pronásledováni. Sehofer nyní jasně prohlásil: „Kdo si jezdí coby syrský uprchlík do Sýrie pravidelně na dovolenou, nemůže se přece seriózně odvolávat na to, že je v Sýrii pronásledován.“ Azyloví dovolenkáři do svých domovin tak podle ministra vnitra musí počítat s odnětím azylu a odsunem. Uvidíme, jak důsledně budou Seehoferova slova uváděna ve skutek. Nejspíš budou azylanti lítat domů oklikou...

https://www.eurabia.cz/Articles/33334-v ... lenou.aspx
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5771
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 18 srp 2019, 20:32

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla nabídku španělské vlády a do španělského přístavu Algeciras nepopluje kvůli krizové situaci na palubě. Informovala o tom dnes mluvčí provozovatele lodi, organizace Proactiva Open Arms. Madrid předtím lodi nabídl bezpečný přístav. Francie v neděli oznámila, že je ochotna přijmout 40 běženců z lodi.

https://www.lidovky.cz/svet/spanele-nab ... ranici_ele
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 19 srp 2019, 20:42

Johnson vyzval Berlín a Paříž ke kompromisu v otázce brexitu

Britský premiér Boris Johnson vyzval Francii a Německo, aby v otázce brexitu přistoupily na kompromis, a varoval, že Spojené království opustí blok 31. října v případě nutnosti i bez dohody o podmínkách tohoto kroku. Země podle něj bude připravena i na tuto variantu. Johnson také zopakoval, že on sám je pro to, aby Británie z Evropské unie odešla s dohodou. Informuje o tom agentura Reuters.
Nový ministerský předseda, který je ve funkci od konce července, se do Berlína za kancléřkou Angelou Merkelovou chystá ve středu. Ve čtvrtek zamíří do Paříže za prezidentem Emmanuelem Macronem.
https://echo24.cz/a/SUkGi/johnson-vyzva ... ce-brexitu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host