Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Odpovědět
Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4503
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od martanus » 19 říj 2018, 05:27

V americkém fondovém trhu jsou vloženy úspory Američanů, ale i peníze penzijních fondů, ale dokonce i organizací, jako například Centrální banky Švýcarska, která je jednou z největších akcionářů společnosti Apple.

https://cz.sputniknews.com/nazory/20181 ... sa-hrozba/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od QVAK » 25 říj 2018, 16:38

„Do háje s dolarem!“ Švýcarské noviny píší, jakým příkladem je Rusko pro Západ

Už několik let se Rusko snaží „seskočit z dolarového háčku“. Bez zahraniční pomoci to však není tak jednoduché, píší noviny Neue Zürcher Zeitung. Mimochodem, dnes jsou politikou Washingtonu rozhněváni dokonce i západní partneři USA a „političtí vůdci, kteří dříve uznávali hegemonii dolaru", uvádí švýcarský deník.
Tak už několik let se Ruská federace snaží „seskočit z dolarového háčku" a podniká k tomu různé kroky: například zavádění vlastního platebního systému, prodej amerických státních obligací a uzavírání obchodních smluv s partnery v národních měnách, vypočítává autor článku Christian Steiner.
obsahuje i zajímavé grafické vyjádření
https://www.nzz.ch/wirtschaft/zum-teufe ... ld.1430034
https://ac24.cz/-/-do-haje-s-dolarem-sv ... direct=%2F

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4376
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od petrp » 15 úno 2019, 19:59

Súd rozhodol: Obvinení ruskí športovci boli čistí
Ruskí športovci, ktorí boli falošne obvinení na základe dopingovej aféry na zimných olympijských hrách v Soči v roku 2014, sa mohli vyhnúť zákazu športovania a reprezentovania, ak by Medzinárodný olympijský výbor (MOV) nezakryl skutočnosti o ich nevine, vyhlásil ruský právnik zastupujúci športovcov. Švajčiarsky najvyšší súd zamietol odvolanie MOV proti rozhodnutiu Súdu pre rozhodcovské konanie vo veci športu (CAS) z 1. februára 2017 o oslobodení 28 ruských športových reprezentantov z dopingových obvinení počas zimných olympijských hier v roku 2014.

Predstavitelia MOV prijali rozhodnutie so “sklamaním”, ale oznámili, že pozastavia ďalšie trestanie športovcov. Ale medzitým však ubehli roky a športovci sú poškodení hlavne tým, že sa po Soči v roku 2014 nemohli zúčastniť nasledujúcich zimných olympijských hier v roku 2018 v Pchjongčangu. Olympijská disciplinárna komisia obvinila Rusov, že sú súčasťou štátneho dopingového programu, na základe tvrdení bývalého riaditeľa moskovského antidopingového laboratória Grigorija Rodčenkova.

Nemecká právnická firma Wieschemann Lawyers uviedla, že “neexistujú žiadne faktické dôkazy o Rodčenkových tvrdeniach o udalostiach v Soči” a “MOV vážne porušil procesné práva športovcov a dokonca zadržiava dôkazy z obhajoby a súdu”. To, že “Rodčenkov ako svedok klamal”, potvrdil aj Christof Wieschemann, advokát ruského bežeckého lyžiara Alexandra Legkova, ktorého sa MOV pokúsila zbaviť zlatých a strieborných olympijských medailí. Navyše má potvrdené, že olympijskí úradníci opätovne testovali vzorky obvinených ruských športovcov koncom roka 2016 a všetky mali “negatívne výsledky”.

https://www.hlavnespravy.sk/sud-rozhodo ... i/1645674#
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od QVAK » 24 bře 2019, 21:55

Ve Švýcarsku lze štvát proti muslimům a oslavovat masakr v Christchurchi. Úřady to nepostihují

"Kdyby bylo takových jako on (míněn je novozélandský atentátník Brenton Tarrant) víc, už bychom vyhráli a zachránili náš národ. Protože tomu tak není, míříme dále vstříc zániku." Takový výrok napsal na Facebooku pod falešným jménem šéf basilejské extrémně pravicové Strany národně orientovaných Švýcarů (PNOS). Podobné nenávistné projevy nejsou na sociálních sítích ve Švýcarsku nijak výjimečné. Jejich pisatelé z pravicové scény se však nějakého postihu ze strany domácích úřadů obávat nemusejí.
Důvodem je jedna zvláštnost alpské republiky, napsal švýcarský list Sonntags Blick. Švýcarsko totiž strikně odděluje teroristické a násilně extremistické aktivity. Jiné země takové rozdíly nedělají. Přívržence krajní pravice tak domácí rozvědka, Spolková zpravodajská služba (NDB), nemůže ze zákona sledovat. Extrémní pravičák nemůže být pro stát teroristou, poznamenává list.
To je zásadní rozdíl od islamistů. V praxi to vypadá tak, že když nějaký ozbrojený islamista na Facebooku nadšeně oslavuje Islámský stát (IS), může mu NDB napíchnout telefon, otevírat poštu nebo špehovat v jeho počítači. Jednání islamistů je považováno za terorismus.

https://echo24.cz/a/SeitJ/ve-svycarsku- ... epostihuji

Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1895
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od Svarboj » 21 kvě 2019, 18:13

Švýcaři v referendu přijali přísnější regulaci zbraní, pro byly dvě třetiny voličů

Švýcaři v neděli v referendu přijali evropské regulace pro držení zbraní. Podle politologického insitutu gfs.bern pro nová pravidla hlasovalo 64 procent voličů. Držení zbraní a střelba je ve Švýcarsku historickou tradicí. Muži si smějí například ponechat pušky, se kterými absolvovali vojenskou službu. Zpřísnění vyžaduje Evropská unie a je podmínkou, aby Švýcarsko zůstalo součástí schengenského prostoru.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/svy ... 191330_lac

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4376
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od petrp » 05 čer 2019, 08:21

MUS: Jeden mostecký privatizátor za mřížemi. Proč ne ostatní?
Petr Kraus je vůbec prvním „mosteckým privatizátorem“, který se ocitl v alpské zemi za mřížemi. Nad manévrem švýcarské policie se však vznášejí některé otazníky ohledně možného dvojího metru. Proč do vězení zamířil zrovna Kraus, a nikoliv i ostatní odsouzení manažeři někdejšího státního kolosu?

http://ceskapozice.lidovky.cz/mus-jeden ... -tema_houd
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4896
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od skflanker_ » 05 črc 2019, 21:40

Viac než 40 švajčiarskych vojakov museli náhle hospitalizovať
Viac ako 40 švajčiarskych vojakov a brancov, ktorí sa zúčastňovali na školení elektronického vedenia vojny, dostalo nečakane vážne zdravotné problémy. Prejavovali sa "masívnou nevoľnosťou", pričom niektorí zvracali a mali hnačku, uviedla vo štvrtok 04.07.2019 večer agentúra DPA s odvolaním sa na oznámenie armády. Ministerstvo obrany vo vyhlásení uviedlo, že ochorelo 43 regrútov akadémie v Jassbachu asi 40 km juhovýchodne od hlavného mesta Bern...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/51 ... talizovat/ z 05.07.2019

Počas školenia vo Švajčiarsku náhle ochorelo 43 vojakov
Všetkých mužov hospitalizovali v nemocniciach, štyria sú v kritickom stave.
...Zdravotné problémy, ktorých príčina zatiaľ nie je známa, sa vyskytli v popoludňajších hodinách u najmenej 43 mužov. Všetkých hospitalizovali v nemocniciach, pričom 4 z nich sú v kritickom stave, povedal hovorca armády Daniel Reist....
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22161346/pocas-sk ... jakov.html z 05.07.2019

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od QVAK » 20 říj 2019, 19:43

Volby ve Švýcarsku vyhrála lidová strana. Výrazně posílili zelení

Parlamentní volby ve Švýcarsku vyhrála nacionalistická Švýcarská lidová strana (SVP), oproti hlasování před čtyřmi lety ale utrpěla ztráty. Vyplývá to z prognózy, kterou zveřejnila veřejnoprávní stanice SRF. Výrazně posílily ve volbách obě strany zelených, které v součtu získaly více než 20 procent hlasů. Švýcaři vybírali své zástupce do obou komor parlamentu: do větší Národní rady i do Stavovské rady, která zastupuje zájmy jednotlivých kantonů.
Švýcarská lidová strana ve volbách do Národní rady získala podle prognózy 26,3 procenta hlasů, což znamená o více než tři procentní body méně než ve volbách z roku 2015. Na druhém místě skončili stejně jako před čtyřmi lety sociální demokraté (SP), kteří dostali 16,5 procenta hlasů. Třetí místo obhájila liberální strana FDP. Stejně jako vítězná SVP ale i sociální demokraté a liberálové dostali méně hlasů než v posledních volbách. Výrazné zisky si ve volbách do větší z komor parlamentu připsaly podle prognózy obě švýcarské strany zelených. Zelená strana Švýcarska (GPS) získala 12,7 procenta hlasů, což je o 5,6 procentního bodu více než v roce 2015. Skončila na čtvrtém místě, a na pátou příčku tak odsunula vládní Křesťanskodemokratickou lidovou stranu (CVP) s 12 procenty. Zelení liberálové (GLP) podle prognózy dostali 7,6 procenta hlasů a skončili šestí.
https://echo24.cz/a/SXV54/volby-ve-svyc ... ili-zeleni

Pepe Razzi
Výkonný redaktor
Příspěvky: 877
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od Pepe Razzi » 23 pro 2019, 14:27

Nejvíc koukaný vánoční film ve Švýcarsku je... česká Popelka :tlesk

The Christmas movie that became Switzerland's most-watched film ever
From humble beginnings and a small production budget, "Drei Haselnüsse für Aschenbrödel" has become the seminal Christmas film across much of Europe - including Switzerland.
https://www.thelocal.ch/20191222/this-c ... ss-history
https://www.watson.ch/schweiz/daten/581 ... -seit-1995

pardon, ale tohle jsem si neodpustil :lol:
EHjKKQ-W4AAlyZi.jpg

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1962
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od Rado Info » 21 led 2020, 14:32

WEF protest Davos


Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2106
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od El Diablo » 25 led 2020, 17:24

Boháči vybírají peníze ze švýcarských bank. Mají dost záporných úroků
Dnes 10:33Tomáš Volf, Novinky
Facebook
Twitter
Část zámožných střadatelů vybírá peníze z kont ve Švýcarsku. Hotovost stěhují do soukromých sejfů, víc investují do zlata nebo akcií. Za neobvyklým trendem stojí záporné úrokové sazby, které banky v posledních letech u vkladů účtují, uvedl ve své analýze server CNN.
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... u-40311160
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 8809
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od Alchymista » 14 úno 2020, 23:05

https://echo24.cz/a/SMzur/switzexit-na- ... o-prostoru
Switzexit na obzoru? Občané budou v referendu rozhodovat o vystoupení z schengenského prostoru
Švýcarští občané budou v květnu rozhodovat o tom, zda chtějí setrvat v schengenském prostoru, v němž se v rámci volného pohybu osob neprovádějí řádné kontroly na hranicích. Referendum se má konat 17. května a švýcarská vláda varuje občany před tím, že vystoupení by mělo prý bolestivé následky.

Hlavním důvodem hlasování, které prosazuje Švýcarská lidová strana, je snaha omezit volný pohyb osob přes hranice. Pokud by referendum skončilo kladně, země by měla získat možnost volně regulovat pohyb cizinců do země, což by dále neumožňovalo členství v schengenském prostoru, píše server schengenvisainfo.com. „To by mělo bolestivé následky, hlavně pro bezpečnost a azylové záležitosti, ale také dopravu přes hranici a pro svobodu cestování,“ varovala švýcarská vláda občany s tím, že by země riskovala ztrátu privilegované pozice v přístupu k vnitřnímu trhu v rámci Evropské unie, který je důležitý pro švýcarskou exportní ekonomiku.

Celsius
Redaktor
Příspěvky: 82
Registrován: 07 úno 2017, 22:23

Re: Švýcarsko - Švýcarská konfederace

Příspěvek od Celsius » 19 úno 2020, 08:59

Neutrální Švýcarsko? Špionážní aféra firmy Crypto nahlodává minulost země

Letité spekulace o tom, že americké a německé zpravodajské služby po desetiletí odposlouchávaly tajnou komunikaci rivalů i spřátelených států pomocí upravených kódovacích strojů švýcarské firmy Crypto, se zdá, potvrzují. Může to znamenat otřesení neutrality, která je synonymem Švýcarska. Média totiž naznačují, že tamní vláda o všem věděla.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_aug

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host