Sýrie

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 01 pro 2019, 20:04

SYRSKÁ ARMÁDA ZAHÁJILA PROTIÚTOK V JIHOVÝCHODNÍM IDLIBU, ZNOVU DOBILA ZTRACENÉ POZICE

Dopoledne 1. prosince zahájila Syrská arabská armáda (SAA) protiútok v jihovýchodním Idlibu aby znovu získala obce která ztratila při nedávném útoku teroristů v tomto regionu. Armáda pod silným syrským a ruským leteckým úderem zachytila město Ejaz a několik pozic na jeho okraji od Hay-at Tahrira al-Šáma (HTS) spojeného s al-Káidou a jeho tureckými spojenci. O den dříve obsadila koalice HTS, tureckých skupin a frakcí přidružených k Al-Kádě, Ejaz a blízká sídla Sarjah, Rasm al-Ward a Istablat. Osud Sarjah, Rasm al-Ward a Istablat je stále nejasný. Některé pro-vládní zdroje prohlašují, že tři města byla také obsazena. To však ještě musíme potvrdit.
Untitdsled-768x389.jpg
https://southfront.org/syrian-army-laun ... positions/

TERORISTICKÉ SKUPINY POUŽÍVAJÍ TURECKÉ ZBRANĚ V JIŽNÍM IDLIBU (FOTKY)

Fotografie zveřejněné zpravodajskou sítí HTS, Iba'a, zobrazují, že bojovníci teroristické skupiny odstřelují pozice SAA na jihovýchodě Idlibu tureckým minometem HY-12. HY-12 je licenční kopie francouzského modelu MO-120-RT [Mortier de 120mm Rayé Tracté Modèle F1] vyrobeného tureckou společností MKEK. 120mm minomet má dostřel více než 8 km a může střílet rychlostí 6-10 ran za minutu. Na dalších fotografiích mohou být ozbrojenci HTS a jejich spojenci z Turecké národní fronty pro osvobození (NFL) vyzbrojeni tureckou protitankovou zbraní HAR-66. HAR-66 je kopie americké M72 LAW. Teroristické skupiny kromě použití tureckých zbraní zahájily útok v oblasti vzdálené jen několik kilometrů od tureckého pozorovacího stanoviště v jihovýchodním Idlibu.
Fota v odkazu:
https://southfront.org/terrorist-groups ... ce-photos/
Naposledy upravil(a) QVAK dne 01 pro 2019, 20:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8825
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 01 pro 2019, 20:17

Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 01 pro 2019, 20:55

VLÁDNÍ SÍLY POKRAČUJÍ V ROZVINUTÍ PODÉL DÁLNICE M4 V SEVEROZÁPADNÍ SÝRII (FOTOGRAFIE)

Podle Syrské arabské zpravodajské agentury (SANA) bylo 1. prosince rozmístěno několik jednotek Syrské arabské armády (SAA) v silech al-Aliya v severním Al-Hasaku. Sila jsou ve strategické poloze na dálnici M4 která spojuje Al-Hasakah s governoraty Rakka a Aleppo. Dálnice je považována za páteř dopravy v severovýchodní oblasti. SAA také zřídila vojenské posty ve městech al-Suayfah, al-Susah al-Gharbiyah a al-Najurdiayh které se též nacházejí na dálnici M4. Minulý měsíc dosáhla damašská vláda a kurdské syrské demokratické síly (SDF) dohody umožňující SAA vstoupit do severovýchodní oblasti země a čelit tureckému útoku. Damašek a politické vedení SDF měly zahájit novou sérii rozhovorů o vyřešení administrativních a kulturních otázek v severovýchodní Sýrii. K tomuto však ještě nedošlo.
Fota v odkazu:
https://southfront.org/government-force ... ia-photos/

13 IRANSKÝCH BOJOVNÍKŮ ZABITÝCH A ZRANĚNÝCH PŘI NOVÉM ÚTOKU V DEIR EZZOR

1. prosince provedli bojovníci ISIS velký útok na syrskou arabskou armádu (SAA) a její spojence na jihu kraje Deir Ezzor. Podle Syrské observatoře pro lidská práva (SOHR) se útok zaměřil na několik pozic armády a jejích spojenců v blízkosti města al-Mayadin. "Střety mezi oběma stranami trvaly asi hodinu, podporované těžkými kulomety a palbou. Poté se bojovníci organizace [ISIS] stáhli do pouště," píše se ve zprávě SOHR. V důsledku útoku byli zabiti tři bojovníci íránského Liwa Fatemiyouna a dalších deset bylo zraněno. O skupině je známo, že je spojena s Islámským revolučním gardovým sborem (IRGC). Liwa Fatemiyoun byl hluboce zapojen do operací dohody o stabilizaci a přidružení proti ISIS v governoratech Homs a Deir Ezzor.

https://southfront.org/13-iranian-backe ... or-attack/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3971
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 02 pro 2019, 07:32

BEIRUT, LEBANON (11:20 P. M.) - Sýrskej arabskej armáde (SAA) sa večer podarilo znemožniť útok džihádistov na vojenské letisko Hama, uvádza sa vo vojenskej správe guvernéra Hamy.

Podľa správ z letiska v Hame sýrska armáda aktivovala ruský vojenský systém Pancir, aby zostrelila nepriateľské bezpilotné lietadlá, ktoré sa blížili k letisku .https://www.almasdarnews.com/article/sy ... ack-video/

SDF súhlasí s tým, že umožní ruským jednotkám vstúpiť do niekoľkých oblastí v Raqqa, Hasakah


BEIRUT, LEBANON (23:10) - Sýrske demokratické sily (SDF) sa dohodli, že umožnia ruským silám pôsobiacim v Sýrii rozmiestniť svoje jednotky vo viacerých oblastiach v guvernátoch Al-Hasakah a Al-Raqqa, týždeň po ruskej dohode s SDF o rozmiestnení ich jednotiek pozdĺž hranice s Tureckom.

https://www.almasdarnews.com/article/sd ... a-hasakah/

Letecké video ukazuje okamih, keď ruské bojové lietadlá útočili na dedinu Sayadi s vysokými výbušnými raketami


IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3971
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 02 pro 2019, 15:52

111111-660x330.jpg
Armádne jednotky vstupujú na medzinárodnej ceste Hasaka-Aleppo do 3 nových dedín a obilných síl Al-Alia:
Sýrske ministerstvo zdravotníctva naďalej poskytuje základné zdravotné služby obyvateľom miest na východe Ghouta. Ľudia môžu získať všetku pomoc, ktorú potrebujú, prostredníctvom dočasných lekárskych stredísk, zatiaľ čo hlavné nemocnice v meste sú v rekonštrukcii. Väčšina z nich bola zničená teroristickými skupinami počas okupácie Damašku.

Uviedol to osobitný korešpondent pre Federálnu spravodajskú agentúru (FAN).

Preto dočasné lekárske stredisko v meste Malikha poskytuje základné lekárske služby sýrskym občanom, ktorí sa vracajú do svojej vlasti, práca centra je obmedzená časovým obdobím - bude fungovať až do otvorenia plnohodnotnej nemocnice.

Miestny predstaviteľ Yasin Naanous v komentári FAN hovoril o otvorení 14 zdravotníckych centier vo väčšine oblastí Východnej Guty a teraz sa tu stavajú tri nemocnice - v mestách Mleikh, Kafr Batna a Harast.https://riafan.ru/1231181-ministerstvo- ... exclusive1

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 4071
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od lasib » 02 pro 2019, 16:09

puma píše:
01 pro 2019, 20:17
Uran-9 v Sýrii neznámo kdy a kde ..
ďalšie foto

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8825
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 02 pro 2019, 16:15

Informace o bombardování uprchlického tábora v Sýrii ruskými leteckými silami nejsou pravdivé. Oznámil to v pondělí mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov, který komentoval článek zveřejněný v The New York Times (NYT) o údajném leteckém útoku na „uprchlický tábor“ v Sýrii v srpnu.
"Ke zklamání autorů těchto falešných zpráv jsme nuceni znovu připomenout, že přenos souřadnic cílů pilotům ruských letounů nebo informací o plnění jejich úkolů neprobíhá prostřednictvím hlasu," poznamenal Konašenkov.

Podle něj „směšné obvinění autorů falešné zprávy jsou založeny na videu neznámého původu s podvodníky z Bílých přileb na pozadí uprchlického tábora, ukazují na modrou oblohu, v níž mělo být ruské letadlo, a pouští do toho zbytky ruských frází údajně patřících ruským pilotům.

„Materiál zdůrazňuje, že novináři NYT vynaložili titanské úsilí„ dešifrovat “komunikaci ruských pilotů v Sýrii po mnoho měsíců. Všechny pseudo-důkazy předložené redaktorem jsou primitivní, zbytečné a v ruštině se jim říká„ prst do nebe“. Za měsíce a redakční peníze mohou reportéři NYT jen hádat, “řekl představitel ministerstva obrany.

Také poznamenal, že 27. listopadu, několik dní před zveřejněním materiálu, „dříve známá britská syrská observatoř pro lidská práva“ (londýnská nevládní organizace Syrské středisko pro sledování lidských práv - komentář TASS) neočekávaně informovala že právě v říjnu podepsala dohodu s americkými novinami NYT o společném provádění „vyšetřování“ válečných zločinů v Sýrii. “ Takže pokud v souvislosti s minulým říjnovým fejkem NYT jsme vyjádřili politování nad tím, že vážené noviny se staly obětí manipulace ze strany teroristů a jejich stoupenců v "Bílých přilbách", pak v tomto případě je to záměr, který se stal po vzájemné dohodě", - uzavřel Konašenkov.
https://tass.ru/armiya-i-opk/7245611
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 02 pro 2019, 23:10

VIDEO: INTENZIVNÍ BOJE MEZI SYRSKOU ARMÁDOU A MILITANTY V JIŽNÍM IDLIBU

30. listopadu zahájil Hayat Tahrir al-Sham, turky podporovaný Národní front pro osvobození a několik zahraničních džihádistických skupin včetně Turkistánské islámské strany a Ajnad al-Kavkaz hlavní útok na pozice syrské armády v jihovýchodním Idlibu. Militanti zaútočili a obsadili vesnice Sarjah, Ejaz, Rasm al-Ward a Istablat.
1. prosince syrská armáda zahájila protiútok, který obsadil Ejaze. Vládní jednotky také znovu vstoupily do Sarjahu a několika oblastí kolem něj. 2. prosince pokračovaly střety v oblasti s vládními jednotkami s cílem znovu obsadit všechny pozice, které ztratily.
Mapa a videa v odkazu:
https://southfront.org/in-video-intense ... ern-idlib/

TŘI RUŠTÍ VOJENŠTÍ POLICISTÉ ZRANĚNI PŘI VÝBUCHU IED KDYŽ VÝBUCH ZASÁHL JEJICH VOZIDLO V SEVERNÍ SÝRII: MINISTERSTVO OBRANY

2. prosince 3. ruští vojenští policisté utrpěly lehká zranění když improvizované výbušné zařízení (IED) vybuchlo poblíž jejich obrněného vozidla v severovýchodní Sýrii, informovalo ruské ministerstvo obrany. Podle zprávy k incidentu došlo, když ruská vojenská policie plnila průzkumný úkol na trase společné rusko-turecké hlídkové mise asi 1,5 km západně od Koranu poblíž Kobani (provincie Aleppo). "Obrněné vozidlo bylo poškozeno." Tři rusští vojáci kteří byli uvnitř obrněného vozidla utrpěli drobná zranění. Životy vojáků nejsou ohroženy, “uvedlo ministerstvo obrany.
Toto je nejnovější v řadě provokací proti tureckým a ruským hlídkám v severovýchodní Sýrii. Dříve se radikálové přidružení ke kurdským syrským demokratickým silám snažili blokovat hlídky, házet kameny a dokonce i benzinové bomby.
Společné turecko-ruské hlídkové mise se vykonávají na základě memoranda z 22. října podepsaného v Soči mezi Ruskem a Tureckem. Ruská vojenská policie spolupracuje se syrskou pohraniční službou a tureckou armádou při hlídkování na syrsko-turecké hranici. Ruská armáda tvrdí, že cílem je poskytnout pomoc při zajišťování bezpečnosti občanů a udržování pořádku jakož i při kontrole provádění memoranda o stažení kurdských ozbrojených skupin a jejich zbraní asi 30 km od hranice.

https://southfront.org/three-russian-mi ... -ministry/

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2245
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Sýrie

Příspěvek od El Diablo » 02 pro 2019, 23:34

V Sýrii zemřelo při ostřelování osm dětí. Mrtvých je celkem dvacet
Dnes 18:24 – DamašekNovinky, ČTK
Nejméně 20 lidí zemřelo při pondělních útocích na severu Sýrie. Nálet na dvě tržiště poblíž Idlibu, ovládaného povstalci a extremisty, zabil nejméně 11 lidí a další desítky zranil, cituje Reuters syrskou civilní obranu. Jiný útok provedlo Turecko ve městě Tall Rifaat ovládané syrskými Kurdy. Při ostřelování zemřelo 9 lidí, včetně osmi školáků, kterým nebylo ani 15 let.
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... t-40305676
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3971
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 03 pro 2019, 07:26

BEIRUT, LEBANON (10:40 P. M.) - Sýrska arabská armáda (SAA) znovu otvorila humanitárny priechod s tureckými militantmi vo východnej časti Aleppa po tom, ako násilie v meste Al-Bab tento týždeň ustúpilo.

https://www.almasdarnews.com/article/sy ... st-aleppo/

V pondelok sa islamský štát opäť vrátil do blízkosti čerpacej stanice T-3, keď zaútočil na sýrsku armádu a jednotky NDF v tejto časti regiónu Badiya Al-Sham, na východe Homsu.

Ďalšie zrážky boli hlásené pri priehrade Arwad v severovýchodnej oblasti Homs z vojenského zdroja. Islamský štát sa údajne pokúsil prepadnúť jednotky sýrskej armády v oblasti priehrady Arwad; útok bol však zmarený skôr, ako teroristi mohli spôsobiť akékoľvek straty.
V reakcii na tieto najnovšie útoky islamského štátu sýrske letectvo uskutočnilo niekoľko leteckých úderov nad oblasťou Badiya Al-Sham, na pozície teroristickej skupiny v horách neďaleko Al-Sukhna

https://www.almasdarnews.com/article/is ... tern-homs/


BEIRUT, LEBANON (9:10 P. M.) - Ruský bojový robot Urán-9 bol nedávno fotografovaný v Sýrii, informovala ruská letecká publikácia Avia.Pro v pondelok.

Podľa publikácie bol Urán-9 videný blízko frontových línií v severnej časti Sýrie.


https://www.almasdarnews.com/article/ru ... eld-video/


EIRUT, LEBANON (6:45 P. M.) - Ruská armáda vytvorila novú vojenskú základňu v severnej Sýrii po dosiahnutí dohody so sýrskymi demokratickými silami (SDF).

Podľa správ ruská armáda vyslala do pohraničného mesta Amudeh, kde začala s výstavbou novej základne, ťažké vybavenie.
Ruská armáda má teraz dve základne v guvernáte Al-Hasakah, pričom primárnou je letisko Al-Qamishli.

https://www.almasdarnews.com/article/ru ... ern-syria/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3971
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 03 pro 2019, 15:22

3. decembra jednotky Sýrskej armády znovu získali dediny Rasm al-Ward, Istablat a Sarjah z Hayat Tahrir al-Sham a jej spojencov v juhovýchodnom Idlibe. Pokrok bol podporený leteckými a delostreleckými útokmi na militantov.
3.jpg
https://southfront.org/syrian-army-reto ... ap-update/

Celková situácia

3-1.jpg
https://southfront.org/military-situati ... ap-update/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3971
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 03 pro 2019, 18:39

:sipka:
Podľa správy sýrskej armády ich sily zabavili vozidlá dodávané z Turecka, ktoré presvoje jednotky použila fronta Národného oslobodenia (NLF) a ich spojenci z Hay'at Tahrir Al-Sham.


Sýrsky vojak pózuje pred zajatým tureckým vojenským vozidlom na juhovýchode Idlibu.
photo_2019-12-03_16-40-44-608x608.jpg
photo_2019-12-03_16-40-44-608x608.jpg (38.38 KiB) Zobrazeno 6397 x
https://www.almasdarnews.com/article/sy ... ast-idlib/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3971
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 04 pro 2019, 17:39

S pomocou Ruska začala SAA v severovýchodnej Sýrii inštalovať systémy protivzdušnej obrany Pancir-S1. V regióne sa čoskoro vytvorí kompletná sieť protivzdušnej obrany s rôznymi systémami.
Ruský konvoj v s. Sýrii


QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 04 pro 2019, 21:41

ÚTOK ÚDAJNĚ USA DRONEM PŘI POUŽITÍ „NINŽA BOMBY“ ZABIL VYSOKÉHO VELITELE HTS V SYRSKÉM IDLIBU. ZPRÁVA (FOTOGRAFIE)

Vysoký velitel Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) al-Káidy byl zabit odpoledne 3. prosince při údajném americkém útoku dronem. Velitel, označený jako Abu Ahmad al-Muhajir údajně projížděl syrským pohraničním městem Atmeh v severním Idlibu když jeho dodávku zasáhla přesně navedená munice která ho zabila i neznámého muže který ho doprovázel.
Místní zdroje tvrdily, že letecký úder provedl americký bezpilotní bojový letoun (UCAV). Americká koalice toto ještě nepotvrdila.
Abú Ahmad al-Muhajir, alžírský státní příslušník se připojil k al-Káidě v Sýrii v roce 2013. Velitel byl údajně hlavním cvičitelem elitních speciálních sil HTS známých jako „Červené kapely“.
Přesně navedená munice použitá při atentátu zasáhla sedadlo řidiče dodávky aniž by vybuchla nebo se roztříštila. To vedlo mnoho pozorovatelů a odborníků k tvrzení, že americká raketa AGM-114R9X Hellfire byla použita v tomto leteckém úderu. AGM-114R9X je označována jako „Ninža Bomba“ a je variantou Hellfire s kinetickou hlavicí a výklopnými čepelemi která má omezit poškození okolí. Zavedená v tajnosti od roku 2017 s existencí potvrzenou v roce 2019. Eldorar al-Shamiyah, pro-opoziční zpravodajská skupina, zveřejnila dvě fotografie ukazující zbytky rakety použité k atentátu na Abu Ahmada al-Muahajira. Jedna z fotografií ukazuje to co vypadá jako rozevřená čepel. USA údajně použily AGM-114R9X k atentátu na Abu Khayra al-Masriho, významného vůdce HTS 26. února 2017. Pokud koalice vedená USA potvrdí svou odpovědnost za atentát na al-Muhajir, bude to první takový útok koalice proti HTS od atentátu na al-Masri před více než dvěma lety.
Fota v odkazu:
https://southfront.org/alleged-u-s-dron ... ed-photos/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 04 pro 2019, 22:08

AKTUALIZACE MAPY: VOJENSKÁ SITUACE V JIŽNÍM IDLIBU 4. PROSINCE 2019

Tato mapa poskytuje obecný pohled na vojenskou situaci v jižním Idlibu po nedávných sériích střetů v oblasti. Eskalace začala 30. listopadu kdy bojovníci zahájili rozsáhlý útok na pozice syrské armády. V následujících dnech vládní síly většinu útoků odrazily a zvrátily všechny zisky radikálních militantních skupin.
4nov_Southern-Idlib-768x654.jpg
https://southfront.org/map-update-milit ... er-4-2019/

HTS 'MILITANTI ZAÚTOČILI NA POZICE SYRSKÉ ARMÁDY V JIŽNÍM IDLIBU

Po ránu 4. prosince síly Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) útočily na pozice syrské arabské armády (SAA) v jihovýchodním Idlibu. Útok který provedla armáda Hbu Abu Bakr al-Siddiq, se zaměřil na několik pozic jižně od města Umm al-Tinah které je ovládáno teroristickou skupinou. Vojenský velitel HTS sdělil zpravodajské síti skupiny Iba'a, že při útoku bylo zabito deset syrských vojáků a dalších 20 bylo zraněno. Tato tvrzení nebyla potvrzena žádným jiným zdrojem. SAA zahájila útok na Umm al-Tinah a o den dříve obsadila několik pozic jižně od města. Očekává se, že armáda bude v následujících několika hodinách tlačit směrem k městu.

https://southfront.org/hts-militants-at ... ast-idlib/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3971
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 05 pro 2019, 15:12

Sýrska arabská armáda obsadila základňu Katebat Al-Muhajarah protivzdušnej obrany a začala umiestňovať svoje jednotky blízko Umm Al-Tinah.
5.JPG
https://www.almasdarnews.com/article/sy ... ew-attack/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 05 pro 2019, 21:05

IZRAELSKÉ VOJENSKÉ LETADLA ZAÚTOČILA NA IRANSKÉ SÍLY V DAJR AZ-ZAUR - ZPRÁVA

Izraelské vojenské letouny provedly na konci 4. prosince sérii leteckých úderů na íránské pozice na jihu syrského guvernorátu Dajr az-Zaur, blog Deir Ezzor 24 a několik dalších místních zdrojů. Podle blogu se letecké útoky zaměřily na íránské síly na letišti al-Hamadan severně od města al-Bukamal na syrsko-irácké hranici.
"Izraelské vojenské letouny se zaměřily na velitelství íránských milic a sklady munice i sklady zbraní na okraji města al-Bukamal," uvedl na Twitteru Omar Abu Layla ředitel Deir Ezzor24. Agentura U News, která je známá svými úzkými vazbami na libanonské hnutí Hizballáh a íránské síly v Sýrii, sdílela také zprávy o izraelských leteckých úderech na jižním Deir Ezzor, ale nepotvrdila je. Začátkem tohoto roku nepotvrzené izraelské vojenské letouny provedly sérii úderů na údajnou íránskou raketovou základnu jihozápadně od al-Bukamalu. Nálety nezastavily výstavbu místa která se v posledních měsících zintenzivnila. Není jasné jak se izraelským vojenským letadlům podařilo úder až u Dajr az-Zauru hluboko ve východním regionu Sýrie. Mnoho zpráv tvrdí, že izraelské letectvo (IAF) používá své „tajné“ letouny F-35 k proklouznutí jordánským vzdušným prostorem.

https://southfront.org/israeli-warplane ... r-reports/

RUSKO A TURECKO SE DOHODLY NA ZÁMĚNĚ SIL V SEVEROVÝCHODNÍ SÝRII

Rusko a Turecko dosáhly dohody která by odstranila proturecké militanty z klíčového města v severovýchodním regionu země. Syrská observatoř pro lidská práva (SOHR) sdělila 5. prosince. Podle ředitele monitorovací skupiny Rami Abdulrahman se bojovníci turecké syrské národní armády stáhnou z města al-Mabrukah kde budou rozmístěny jednotky syrské arabské armády (SAA). Al-Mabrukah se nachází jižně od pohraničního města Ras al-Ayn na severu guvernorátu Al-Hasakah. V městě je umístěna klíčová elektrická rozvodna která byla poškozena při nedávném tureckém útoku na region. "Moskva a Ankara dosáhly [dohody] výměnou za dodávku elektřiny [tureckým okupovaným] Ras al-Ayn," řekl Abdulrahman.
Sputnik potvrdil zprávu SOHR a sdělil, že SAA a jednotky Ruské vojenské policie se nyní připravují na vstup do elektrické rozvodny al-Mabrukah. Syrské ministerstvo energetiky bude údajně pracovat na obnovení provozu rozvodny.

https://southfront.org/russia-turkey-ag ... nt-forces/

PROTUREČTÍ MILITANTI USTOUPILI Z ELEKTRICKÉ ROZVODNY V SEVEROVÝCHODNÍ SÝRII POD RUSKÝM TLAKEM

Podle syrské observatoře pro lidská práva (SOHR) se turečtí bojovníci stáhli 5. prosince z elektrické rozvodny al-Mabrukah na severu al-Hasakah v důsledku rusko-turecké dohody.
SOHR také osdělil, že Rusko informovalo kurdské syrské demokratické síly (SDF), že zajistí strategickou dálnici M4 která spojuje Al-Hasakah s Rakka a Aleppem. Proturečtí bojovníci budou vytlačeni od dálnice. V posledních několika týdnech zahájili turečtí militanti několik útoků na dálnici M4. Všechny útoky byly odraženy kurdskými silami a syrskou armádou. Ruským silám se podařilo v posledních několika týdnech zbavit se většiny napětí v severovýchodní Sýrii. Více bude pravděpodobně dosaženo v následujících dnech.

https://southfront.org/turkish-backed-m ... ing-group/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3971
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 06 pro 2019, 07:31

BEIRUT, LEBANON (8:00 P.M.) - Jednotky Sýrskej arabskej armády (SAA) na juhovýchode Idlíbu, blízko mesta Sinjar, vo štvrtok znemožnili ďalší pokus o infiltráciu džihádistických povstalcov, pričom počas tohto procesu zabili a zranili niekoľko militantov.
army-3.jpg
Tento útok džihádistických povstalcov nastal krátko po tom, čo sýrska arabská armáda prevzala základňu protivzdušnej obrany v blízkosti mesta Umm Al-Tinah.
Reportér uviedol, že za posledné hodiny vojenské jednotky vykonávali intenzívne operácie s delostreleckými a raketovými zbraňami na teroristických hnutiach a ich dodávateľských trasách smerom na dedinu Al-Katibah al-Mahjoura a Umm al-Tin , spôsobili teroristom ťažké straty v personálnom a zbraňovom zabezpečení.

https://www.almasdarnews.com/article/sy ... ern-idlib/
https://www.sana.sy/en/?p=179868

Masívny ruský vojenský konvoj smeruje na letisko Qamishli: video
Slobodná vojenská polícia, ktorá mala výcvik v Turecku, začína svoju činnosť v oblastiach Tel Abyad a Ras al-Ain.
V meste Al-Basira v Zaevfrate začali masové demonštrácie proti americkej okupácii ropných a plynových zdrojov Sýrie a moci kurdských militantov z proamerickej koalície Demokratické sily v Sýrii (SDF). Podľa rôznych zdrojov, vrátane agentúry DeirEzzor24, obyvatelia Al-Basiry požadujú prerozdelenie príjmu z predaja nezákonne vyprodukovanej ropy.
Včera sa predstavitelia arabských kmeňov v Zaevfratyístretli s predstaviteľmi kurdských militantov na území oblasti Al-Omar. Arabskí lídri požadovali, aby časť príjmov z ukradnutej ropy bola zameraná na zabezpečenie základných potrieb obyvateľov regiónu, ktorí trpia vážnou humanitárnou krízou a úplnou nezamestnanosťou. Vedúci predstavitelia kurdských militantov odmietli poskytnúť peniaze šejkom kmeňov. V reakcii na to sľúbili vzburu v celom Zaevfratí.

https://riafan.ru/1232446-siriya-novost ... exclusive1

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8825
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 06 pro 2019, 18:34

V Sýrii někdo zaútočil na americkou vojenskou základnu na ropném poli Omar.
https://ria.ru/20191206/1562050271.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 07 pro 2019, 01:00

14 RUSKÝCH LETECKÝCH ÚDERŮ MÍŘÍCÍ NA CÍLE TERORISTŮ V JIŽNÍM IDLIBU (VIDEA)

Vojenské letouny ruských leteckých sil provedly navečer 5. prosince nejméně 14 leteckých úderů na pozice teroristů na jihu Idlibu. Podle londýnské syrské observatoře pro lidská práva (SOHR) se útoky zaměřily na města Kafr Nabl, Hass, Hesh a Sahal. Opoziční aktivisté zveřejnili videa zobrazující některé z leteckých úderů které se zaměřily na okraj Hassu. Město je ovládáno al-Káidou spojencem Hay'at Tahrir al-Sham (HTS).
Přes opakované provokace HTS a jejích spojenců jsou operace armády stále omezeny na malé pozemní útoky. Strategie, která neodradila teroristické skupiny v regionu.
Videa v odkazu:
https://southfront.org/14-russian-airst ... ib-videos/

ISIS BUŇKY ZAÚTOČILY ZE ZÁLOHY NA JEDNOTKU LIWA AL-QUDS V JIŽNÍM DEIR EZZOR

Jednotka provládní palestinské polovojenské skupiny Liwa al-Quds byla přepadena 5. prosince na území jižního Deir Ezzor buňkami ISIS. V krátké tiskové zprávě Liwa al-Quds uvedl, že dvě z jeho vozidel byla zasažena nášlapnými minami, zatímco se účastnily pročesání v regionu.
ISIS přijala odpovědnost za přepadení v prohlášení zveřejněném oficiální agenturou Amaq. Teroristická skupina sdělila, že jediné improvizované výbušné zařízení (IED) bylo použito k zamíření na vozidla Liwa al-Quds.
Minulý týden buňky ISIS zaútočily na několik pozic syrské arabské armády (SAA) a íránských sil poblíž města al-Mayadin na jižním Deir Ezzor. V důsledku útoku byli zabiti tři bojovníci íránského Liwa Fatemiyouna a dalších deset bylo zraněno.
Tyto opakované útoky ukazují jak se ISIS pokouší znovu přeformovat ve východní Sýrii. Stovky bojovníků a velitelů teroristické skupiny se v současnosti schovávají v poušti Homs západně od Deir Ezzor.
Foto v odkazu:
https://southfront.org/isis-cells-ambus ... eir-ezzor/
 

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti