Německo

Odpovědět
danny1691
Výkonný redaktor
Příspěvky: 905
Registrován: 06 úno 2017, 02:09

Re: Německo

Příspěvek od danny1691 » 25 zář 2018, 20:17

Merkelová utrpěla velkou porážku, její spojenec není šéfem frakce
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/merke ... ce/1666967

Uživatelský avatar
Kolja
Redaktor
Příspěvky: 213
Registrován: 07 úno 2017, 17:43
Bydliště: Velká Morava

Re: Německo

Příspěvek od Kolja » 27 zář 2018, 18:52

Koukejte mlčet. My jsme Američané, my smíme všechno
Dáváme vám vydělat? Chráníme vám zadky? Tak mlčte a nestěžujte si, že vám děláme do noci rámus nad hlavami. Tak by se dal vykládat vzkaz americké armády a německé vlády nespokojeným Bavorům.

https://zpravy.tiscali.cz/koukejte-mlce ... -internetu

IgorT
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2490
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Německo

Příspěvek od IgorT » 30 zář 2018, 08:43

Mešita v Kolíne nad Rýnom je darom pre Nemecko, povedal Erdogan

nemecko-turecko-erdogan-navsteva-mesita-clanokW.jpg
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu v Kolíne nad Rýnom slávnostne otvoril najväčšiu mešitu na nemeckom území a jednu z najväčších islamských modlitební na európskom kontinente. Viac:
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/48 ... l-erdogan/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 2941
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Německo

Příspěvek od petrp » 30 zář 2018, 11:10

Jak německá levice vyrábí "důkazy" o neonacistech mezi obyčejnými lidmi demonstrujícími proti násilí ze strany uprchlíků
Mainstreamová média tvrdí, že na demonstracích v Saské Kamenici bylo vidět hajlování příznivců „extrémní pravice“. Jak však dokazuje omluva redakce serveru operátora T-mobile, minimálně v jednom z případů hajlování šlo o provokaci radikální levice. Média a politici označují demonstranty v Saské Kamenici plošně za příznivce neonacistů a poukazují přitom na údajné hajlování a šíření nenávisti proti přistěhovalcům. To samé potom tvrdí příznivci různých levicových organizací, které údajně bojují za demokracii, lidská práva a svobodu proti neonacistům. Jak se však v posledních dnech ukazuje, nenávist často šíří právě ti, kdo chtějí proti násilí a nenávisti bojovat.

Dnešní článek na serveru mobilního operátora T-mobile potom ukazuje, že i argument v podobě obviňování demonstrantů organizovaných hnutím Pro Chemnitz, AfD či Pegidou nemusí odpovídat realitě. Na jedné z hojně šířených fotografií je například vidět hajlující muž, který je označován za pravicového extremistu. Ukázalo se však, že jde o fotomontáž. Na originální fotografii je totiž vidět, že má muž na hřbetu dlaně vytetovánu značku RAF, což je zkratka pro nechvalně proslulou levicovou teroristickou organizaci Frakce Rudá Armáda, která zemi terorizovala v 70. a 80. letech a zavraždila několik desítek osob. Na publikované fotografii má však muž tuto značku vymazanou. „Fotografii jsme převzali ze zdroje s názvem „RechercheNetzwerkBerlin“, kde se často objevují fotografie z demonstrací krajní pravice,“ vysvětluje redakce.

„Fotografii z tohoto zdroje jsme si však neověřili a nevšimli si viditelného stínu na ruce onoho muže. Měli jsme tuto závažnou skutečnost ověřit u dalších zdrojů. To jsme však neudělali. Taková chyba by se nám neměla stát. A proto se omlouváme. Naše pochybení považujeme za zvlášť závažně v situaci, kde se po sociálních sítích šíří mnoho takových úmyslných chyb,“ píše server T-online.de ve svém dnešním článku.
https://www.eurabia.cz/Articles/32572- ... hliku.aspx
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
"Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat." - B. Franklin

Pepe Razzi
Redaktor
Příspěvky: 277
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Německo

Příspěvek od Pepe Razzi » 01 říj 2018, 00:01

V Norimberku byla demonstrace proti AfD. Podle organizátorů přišlo údajně 2000 lidí a více.


Foto z akce

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 5271
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 02 říj 2018, 09:14

Teroristická skupina Revolution Chemnitz? Němci zatkli sedm extrémistů

Německé úřady v pondělí zadržely ve spolkových zemích Sasko a Bavorsko sedm mužů kvůli podezření z vytvoření teroristické pravicově extremistické organizace s názvem Revolution Chemnitz. Skupina údajně plánovala útoky na migranty, politiky a novináře, které chtěla provést během středečního svátku Dne německé jednoty. Podle spolkového státního zastupitelství bylo kromě toho prohledáno několik bytů a dalších prostor v Sasku, střelné zbraně se ale nenašly, informovala agentura DPA.
Vzniknout měla nejpozději 11. září. Christiana K. přitom státní zastupitelství v Chemnitzu zadrželo už 14. září kvůli vážnému narušení veřejného pořádku. Na Christiana K. a tři zadržené uvalil soud vazbu, o vazbě pro další čtyř muže by se mělo rozhodnout v úterý.
Ministr vnitra Horst Seehofer zadržení sedmi mužů přivítal. "Je to realizace naší zásady 'Nulová tolerance pravicovým radikálům a pravicovým extremistům'," řekl.

https://echo24.cz/a/SMdJs/teroristicka- ... extremistu

P.S. Tak mě to připomnělo "protistátní" aféru hokejistů v 49. roce. Něco se keclo v hospodě a státní policie s prokuraturou šílí.

PeterM
Sponzor fóra
Příspěvky: 300
Registrován: 18 úno 2017, 11:17

Německo

Příspěvek od PeterM » 13 říj 2018, 21:49

V Berlíne pochodovali proti rasizmu: FOTO Viac ako 200-tisíc ľudí v uliciach.

BERLÍN - Až na 240.000 odhadli organizátori počet účastníkov pochodu proti rasizmu, diskriminácii a xenofóbii, ktorý sa konal v sobotu v centre Berlína. Tisíce ľudí vyšli taktiež do ulíc Frankfurtu nad Mohanom a 11 ďalších miest v nemeckej spolkovej krajine Hesensko, aby varovali pred vzostupom pravicových síl, akou je strana Alternatíva pre Nemecko (AfD), informovala tlačová agentúra DPA. Berlínske zhromaždenie pod heslom "Za otvorenú a slobodnú spoločnosť - solidarita namiesto exklúzie" organizoval zväz aktivistov používajúci názov "Nerozdeliteľní", zastúpenie mali aj viaceré organizácie a politické strany vrátene Zelených a Ľavice. Pochod po šesťkilometrovej trase bol namierený aj proti "pravicovému štvaniu, zomieraniu utečencov v Stredozemnom mori a škrtom v sociálnom systéme".

https://www.topky.sk/cl/11/1744665/V-Be ... v-uliciach

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 2941
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Německo

Příspěvek od petrp » 14 říj 2018, 08:24

Zásadní bavorské volby. CSU jde vstříc historické porážce, kterou zřejmě pocítí i spolková vláda
Velké změny na bavorské politické scéně nejspíš přinesou nedělní volby v této spolkové zemi sousedící s Českem. Očekává se, že v nich dramaticky ztratí vládní Křesťanskosociální unie (CSU), která by mohla dosáhnout nejhoršího výsledku za téměř sedmdesát let. Výrazně posílit mají naopak Zelení a Alternativa pro Německo (AfD), která se podle všeho poprvé dostane do bavorského parlamentu. Bavorsko po hlasování musí počítat se vznikem koaliční vlády, která je v zemi výjimkou. Dopady voleb budou zřejmě citelné i v Berlíně.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2621 ... e-pociti-i
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
"Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat." - B. Franklin

PeterM
Sponzor fóra
Příspěvky: 300
Registrován: 18 úno 2017, 11:17

Německo

Příspěvek od PeterM » 14 říj 2018, 12:08

Nádherný podzim solidarity, řekněme ne nenávisti. Berlínem prošel průvod posvěcený oficiálními autoritami

V centru Berlína bylo v sobotu hodně živo. Odehrála se tam demonstrace proti xenofobii a rasismu. Pořadatelé očekávali, že dorazí asi 40 tisíc lidí. Nakonec to bylo podle tvrzení demonstrantů 240 tisíc, média odhadovala „přes sto tisíc“. Demonstranti si s sebou přinesli transparenty s nápisy „Rasismus není alternativou“ nebo „Řekněte ne nenávisti vůči muslimům“. Informuje o tom server deníku Bild. Tentýž server však také přináší jeden varovný komentář.

Server deníku Bild však k akci přinesl i jeden varovný komentář. Publicista Julian Röpcke v něm varuje, že akce se zúčastnili nejen „obyčejní Němci“, ale také levicoví radikálové, anarchisté. Novinář uznává, že je třeba čelit pravicovým radikálům, ale ne tím, že ustoupíme radikálům levicovým. Od obou je prý třeba držet si odstup.

Stačí se podívat, jaká hesla propagují tito radikálové na svých transparentech. „V tajných službách se skrývají sionisté, kteří šíří po světě zlo“, hlásal jeden z oněch transparentů. Röpcke doplnil, že jde o klasické antisemitské heslo, které nemá nic společného s realitou.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ami-555307

Juraj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2589
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Německo

Příspěvek od Juraj » 14 říj 2018, 20:52

Prve vysledky predbeznych prieskumov volieb v Bavorsku potvrdzuju pad CSU. Ziskala len okolo 35% hlasov. Druhy skoncili zeleni s 18%, treti tzv strana Volnych volicov s 11%. Velke sklamanie zaziva AfD, ktore urcite cakalo viac ako 10%. SPD zatial piate okolo 9%
https://www.reuters.com/article/us-germ ... SKCN1MN0UI

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 5271
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 15 říj 2018, 09:13

Více než polovina Němců chce emigrovat, kdo si je vezme?

Nikdy předtím v nedávné historii tolik Němců nechtělo opustit svou domovinu. 55 procent uvedlo v průzkumu, že by chtěli zkusit své štěstí v jiné zemi - mnozí říkají navždy. V průzkumu, který provedla společnost YouGov, více než polovina respondentů uvedla, že by chtěla odejít z Německa. Přinejmenším 13 procent respondentů by chtělo opustit Německo na několik let. Hlavním důvodem je "uprchnout před Merkelovou a jejími společníky".
Po celé zemi lidé ztrácejí důvěru v tuto chaotickou vládní sílu, nevěří, že tato „barevná koalice“ může dostat něco pod kontrolu.
To je také podpořeno vývojem touhy respondentů odejít: 29 procent lidí, kteří nyní emigrovali, uvedlo, že emigrace před dvěma lety nebyla pro ně možností, ale nyní se stala skutečnou alternativou.
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... -je-vezme/
https://voiceofeurope.com/2018/10/more- ... overnment/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů