Německo

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10667
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 21 zář 2019, 00:21

Skandál, totální selhání? Merkelová je terčem tvrdé kritiky opozice i aktivistů za klimatický balíček

Německá kancléřka Angela Merkelová(CDU) je přesvědčena o tom, že její vláda schválením klimatického balíčku položila základy pro dosažení klimatických cílů pro rok 2030. Řekla to na tiskové konferenci v Berlíně. Opozice i ekologičtí aktivisté ale opatření, která do roku 2023 vyjdou na 50 miliard eur (1,3 bilionu Kč), kritizují. Zcela nedostatečná jsou také podle prestižního Postupimského institutu pro výzkum dopadů klimatu (PIK).
Kritika balíčku se ozývá i ze strany opozice. Levice ho hodnotí jako „nesociální a neefektivní“, Zelení zase opatření jako „pomalá a nezávazná“, liberálové (FDP) jako bez vize pro skutečně účinnou ochranu klimatu. Protestní Alternativa pro Německo pak úplně zpochybňuje to, jestli za změny klimatu je vůbec primárně zodpovědný člověk.
Ještě tvrdší byl ve svém odsudku Postupimský institut pro výzkum dopadů klimatu, v němž se ještě v červnu Merkelová byla osobně radit. „Klimatický balíček je dokumentem politického zoufalství,“ tvrdí institut, podle něhož s ním spolková republika nemůže splnit své klimatické cíle pro rok 2030. Aby to bylo možné, musela by být cena za tunu CO2 stanovena pro začátek nikoliv na 10, ale 50 eurech a postupně růst až na 130 eur. Podobný názor má i ekonomický institut DIW, podle kterého počáteční cena 10 eur za tunu nebude mít prakticky žádný dopad(mráz přichází z Bundeskanzleramtu je jen otázkou kdy vyhoří Bundestag).

https://echo24.cz/a/S5L99/skandal-total ... ky-balicek

Největší polární expedice vyrazila zkoumat dopady změn klimatu, Německo ponese půlku nákladů

Z norského přístavu Tromsö vyplul německý ledoborec Polarstern (Polárka) s dosud největší polární vědeckou expedicí. Vědci z 19 zemí budou v rámci mise MOSAIC rok studovat dopady klimatických změn, které jsou zvlášť výrazné v oblasti severního pólu a Arktidy, uvedl německý Institut Alfreda Wegenera pro polární a mořský výzkum (AWI).

https://echo24.cz/a/Stn9b/nejvetsi-pola ... ku-nakladu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10667
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 22 zář 2019, 23:17

Někdo chtěl zapálit německé ministerstvo hospodářství

Německá policie vyšetřuje pokus o žhářství v budově ministerstva hospodářství a energetiky v Berlíně. V neděli o tom informovala agentura DPA. Zaměstnanci ministerstva podle vyšetřovatelů v pátek večer objevili v budově čtyři láhve naplněné pravděpodobně hořlavinou.

https://echo24.cz/a/SfCUX/nekdo-chtel-z ... spodarstvi

Pepe Razzi
Výkonný redaktor
Příspěvky: 712
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Německo

Příspěvek od Pepe Razzi » 25 zář 2019, 14:25

Levicoví klima extrémisté z "Fridays for future" zničili elektrické kabely předměstských vlaků. Vyřadili hromadnou dopravu prakticky na celý den.
https://www.tagesspiegel.de/berlin/poli ... 44312.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10667
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 25 zář 2019, 19:04

Babišovy německé firmy se zapletly do Čapího hnízda, upozornila ARD

Německé firmy spadající do holdingu Agrofert se v době, kdy ještě oficiálně patřil současnému předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO), zřejmě dopustily daňových úniků. Informovala o tom v úterý večer německá veřejnoprávní televize ARD(Takže máme potvrzeno kde hnízdí čápi, v Bonu a kudy létají k Nám přes Brusel spolu s různými chvikami což evokoval již recyklovaný mundůr leadera). Farma Čapí hnízdo známá z dotační kauzy měla vyhotovit reklamu pro chemičku SKW Stickstoffwerke Piesteritz, která si tímto způsobem snižovala daňový základ. ARD se odkazuje na jednoho z bývalých manažerů holdingu, podle kterého také jiné dceřiné podniky fakturovaly za výkony jiných společností, aby se tak vyhnuly zdanění(plošně využívaný systém všech zahraničních vlastníků zdejších Fy. kteří nevyužívají dohodu o Zákazu dvojího zdanění).
Zemský zastupitel Saska-Anhaltska, kde podniká společnost SKW, Andreas Höppner (Die Linke), žádá zveřejnění všech informací k podezřením z krácení daní společností SKW(shodně jako u Nás zákon není překážkou k dosažení cíle).
https://echo24.cz/a/SJaab/babisovy-neme ... ornila-ard

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3980
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Německo

Příspěvek od petrp » 29 zář 2019, 21:00

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?
Pět set účastníků kongresu německých zoologů v Jeně přijalo prohlášení, že rasy v případě lidí neexistují. Iniciativa vznikla v Jeně, kde se proslavil významný německý představitel darwinismu Ernst Haeckel, který obhajoval i sociální darwinismus. Ten později v radikální podobě prosazovala německá národně socialistická ideologie. „Jenské prohlášení“ má údajně tuto chybu napravit a otevřít novou etapu ve vnímání člověka.

„Konstrukce ras sloužila a slouží obhajobě otevřeného i skrytého rasismu, a tím i jeho mravnímu ospravedlňování,“ stojí v prohlášení. Jeho autoři tvrdí, že nejprve byl rasismus, tedy hodnocení různých lidských skupin, a teprve potom se zdůvodněním tohoto pohledu ujala věda. „Koncepce ras je důsledkem rasismu a ne jeho opodstatněním,“ prohlašují němečtí vědci. Podle nich nepoužívání pojetí „rasy“ dnes patří k vědecké poctivosti.

https://www.freeglobe.cz/Articles/25934 ... osti-.aspx
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5495
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Německo

Příspěvek od Juraj » 29 zář 2019, 22:39


Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5495
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Německo

Příspěvek od Juraj » 01 říj 2019, 05:39

Nemecka firma Hensoldt tvrdi, ze jej pasivny radar dokazal sledovat F-35 pri ucasti na leteckej show v Berline. Radar TwInvis je zalozeny na zachytavani odrazov v prostredi presytenom radiovymi signalmi beznych vysielacov. V tomto pripade islo o vyuzitie polskych radii na rozsahu FM, ktore su vzdialene od letiska v Berline len 70km. Firma monitorovala prevadzku pri letisku z okolia blizkej farmy a po vzlete F-35 dokazala zachytit udaje, ktore jej pomohli kalibrovat zariadenie na sledovanie "utajeneho" lietadla. S kalibracnymi udajmi zachytenymi dnes, je potom mozne kedykolvek priradit signatury F-35 aj v buducnosti.
https://www.asiatimes.com/2019/09/artic ... arm-radar/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3980
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Německo

Příspěvek od petrp » 08 říj 2019, 10:14

Řidič v ukradeném kamionu najel v Německu do aut. Zranil několik lidí
Několik lidí utrpělo zranění, když do jejich aut najel řidič v ukradeném nákladním voze. Policie ho zadržela a podle ZDF vyšetřuje čin jako teroristický útok. Oficiálně to úřady zatím nepotvrdily. Stanice také píše, že za volantem seděl Syřan. Incident se stal v německém městě Limburg nedaleko Frankfurtu.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2945 ... kolik-lidi
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3375
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Německo

Příspěvek od IgorT » 08 říj 2019, 17:30

V Nemecku sa zrútila stíhačku typu F-16: Pilot sa stihol katapultovať


TRIER - Viacúčelové stíhacie lietadlo typu F-16 sa zrútilo v utorok neďaleko obce Zemmer v nemeckej spolkovej krajine Porýnie-Falcko. Informovala o tom na Twitteri miestna polícia, píše na svojej webovej stránke týždenník Focus.


Podľa rozhlasovej stanice SWR sa pilotovi stíhačky podarilo katapultovať a zachrániť sa. V blízkosti miesta havárie lietadla v okrese Trier-Saarburg sa nachádza americká vojenská základňa ležiaca uprostred lesa. Hovorca polície uviedol, že všetko nasvedčuje tomu, že išlo o lietadlo amerických vzdušných síl.

https://www.topky.sk/cl/11/1829743/V-Ne ... tapultovat

dase
Redaktor
Příspěvky: 202
Registrován: 08 úno 2017, 00:47

Re: Německo

Příspěvek od dase » 09 říj 2019, 16:49

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... &source=hp
Nejméně dva mrtvé a dva těžce zraněné si ve středu krátce před 13. hodinou vyžádal útok zatím neznámých pachatelů u synagogy a židovského hřbitova v německém městě Halle. Pachatelé stříleli ze samopalu a jsou na útěku. Jeden podezřelý byl zadržen. Zhruba o hodinu později se začalo střílet v Landsbergu, asi 15 kilometrů od Halle. Deník Bild uvedl, že se policie chystá v Halle k zásahu v místě nedaleko synagogy.
jsem tu zase hledal Německo ve Střední Evropě a zapomněl že asi emigrovalo na západ

Uživatelský avatar
kozlus
Výkonný redaktor
Příspěvky: 786
Registrován: 07 úno 2017, 17:55

Re: Německo

Příspěvek od kozlus » 09 říj 2019, 19:16

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... &source=hp
Útočník v Německu se chtěl prostřílet do synagogy plné lidí, dveře vydržely
„Díky kameře jsme viděli, že se k synagoze blíží s helmou na hlavě a po zuby ozbrojený muž. Snažil se střílet do dveří a prostřílet se dovnitř,“
Poté se pokusili pachatelé rozstřílet bránu sousedního židovského hřbitova. Před jejími vraty zastřelili jednoho člověka, podle zpráv médií to byla žena.Jeden z pachatelů zaútočil i na blízké rychlé občerstvení-prodejnu kebabu, kde zastřelil jednoho zákazníka. Celkem si střelba vyžádala dva mrtvé a dva těžce zraněné.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... &source=hp
Pachatelem útoků v Halle je sedmadvacetiletý Němec, nenáviděl prý Židy
Pachatel útoků v saském Halle byl jeden, napsal deník Bild s odkazem na informace vyšetřovatelů. Server Spiegel napsal, že útočníkem byl sedmadvacetiletý Němec Stephan B., který pochází ze spolkové země Sasko-Anhaltsko. Motivem jeho útoku byl antisemitismus a pravicový extremismus. Původní zprávy přitom hovořily o minimálně třech útočnících.
Vyšetřovatelé nyní prověřují video, které útočník natočil pomocí kamery připevněné na přilbu.
Z videa jasně vyplývá, že jeho motivem byla nenávist vůči Židům a pravicový extremismus, píše Spiegel. Na záznamu jsou prý patrné nadávky na židy. Spiegel napsal, že Stephan B. neměl v minulosti žádné oplétačky s policií a ta ho nesledovala.

Pepe Razzi
Výkonný redaktor
Příspěvky: 712
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Německo

Příspěvek od Pepe Razzi » 12 říj 2019, 11:52

Německá veřejnoprávní stanice MDR hlásí, že se Česko loučí s osobností srovnatelnou svou velikostí s britskou královnou Alžbětou II....
A má přitom na mysli Karla Gotta.

https://www.mdr.de/nachrichten/osteurop ... d-100.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10667
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 15 říj 2019, 18:38

Zelené zdražování. Poplatek na podporu obnovitelných zdrojů poroste, lidé s tím nic nenadělají

Poplatek na podporu energie z obnovitelných zdrojů v Německu vzroste v roce 2020 o 5,5 procenta, tedy o zhruba 6,75 centu za kilowatthodinu. Oficiálně to v úterý ráno oznámili největší dodavatelé. Znamená to tak významný nárůst cen tarifů elektrické energie.
Takzvaný OZE (Obnovitelné zdroje energií) příplatek je důležitou součástí ceny elektřiny. V Německu představuje přibližně čtvrtinu nákladů a financuje fixní poplatky, které dostávají výrobci zelené elektřiny. Dalšími složkami ceny elektřiny jsou například velkoobchodní cena, poplatky za údržbu a rozšiřování elektrických sítí a tak podobně.
Česko je na tom ještě hůř. Podle zprávy Sdružení evropských regulátorů (CEER), která srovnává jednotlivé systémy podpory OZE napříč Evropou, platí Češi v průměru na jednu MWh nejvyšší dotace na obnovitelné zdroje.

https://echo24.cz/a/S8sBu/zelene-zdrazo ... nenadelaji

Pepe Razzi
Výkonný redaktor
Příspěvky: 712
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Německo

Příspěvek od Pepe Razzi » 15 říj 2019, 23:36

VW pozastavilo plány na výstavbu velké továrny v Turecku
Wegen Erdogans Syrien-Offensive
VW legt Pläne für Werk in der Türkei auf Eis
https://www.focus.de/finanzen/boerse/we ... 37763.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10667
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Německo

Příspěvek od QVAK » 17 říj 2019, 20:19

V Německu už začíná zelené zdražování. Zvýší se daně z letenek i benzinu

Německá vláda schválila kroky, které tvoří důležitou část jejího programu ochrany klimatu. Má se zvýšit například zdanění letenek, jízdenky na vlak mají naopak zlevnit, informovala agentura DPA o opatřeních, která by ještě do Vánoc měl potvrdit parlament. Svým balíčkem opatření na ochranu klimatu, schváleným už před týdnem, chce spolková vláda docílit splnění ambiciózních klimatických cílů, které si předsevzala k roku 2030.
Kromě toho kabinet schválil zásadní body k plánovanému zpoplatnění skleníkového plynu CO2 prostřednictvím systému národních emisních povolenek. Paliva z ropy, zemního plynu a později i z uhlí mají podražit, například benzin podle agentury DPA o zhruba tři centy na litr.
Už nyní je totiž jasné, že Německo nesplní ani své emisní cíle pro rok 2020. Berlín původně plánoval, že do příštího roku emise skleníkových plynů ve srovnání s rokem 1990 sníží o 40 procent. Do konce loňského roku ale klesly jen o 30,6 procenta.

https://echo24.cz/a/S9wen/v-nemecku-uz- ... -i-benzinu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host