Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 24 srp 2019, 14:54

Jen bláznivý nápad? Skupina britských poslanců chce zakázat soukromé vlastnictví aut

Část britských poslanců z výboru pro vědu a technologie v čele s šéfem tohoto výboru Normanem Lambem (Liberální demokraté) chce zakázat osobní vlastnictví automobilů. Politici se totiž domnívají, že jinak nemůže být Británie počínaje rokem 2050 uhlíkově neutrální, což si jako cíl stanovila vláda. Poslanci zároveň kritizují další termíny, podle nich by se měla přestat prodávat automobily se spalovacími motory dříve, než jaké jsou současné vládní plány. Informuje o tom britský server AutoExpress.
Zpráva poslanců zpochybňuje soukromé vlastnictví automobilů s tím, že není slučitelné s dekarbonizací a snížením emisí. „Z dlouhodobého hlediska se nezdá být pravděpodobné, že by rozšířené vlastnictví osobních automobilů bylo slučitelné s významnou dekarbonizací.
https://echo24.cz/a/SsYg7/jen-blaznivy- ... nictvi-aut

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 26 srp 2019, 10:11

Způsob, jak se vyhnout deportaci? Migrant, po znásilnění dívky tvrdí, že má deprese a chce se zabít

Zasedání tribunálu ve Felthamu v jihozápadním Londýně odhalilo, jak dlouho se Ahmed zkoušel vyhnout deportaci, a také právní rozepře, a soudní spory, které vedou k přesunu odsouzených zahraničních zločinců ze Spojeného království.
Deportovaný účastník gangu Somálec Yaqub Ahmed, který se v říjnu vyhnul deportaci z Velké Británie poté, co mu cestující v letadle pomohli zůstat v zemi, nyní usiluje o povolení zůstat v zemi kvůli zhoršení jeho duševního zdraví a depresem, píše DailyMail.
Gang, ze kterého pochází 30letý Ahmed, dříve znásilnil 16letou dívku. Nový vývoj incidentu pobouřil oběť, která po soudu bojovala s posttraumatickou stresovou poruchou.
česky:
https://ac24.cz/-/zpusob-jak-se-vyhnout ... direct=%2F
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... orted.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 28 srp 2019, 19:57

Johnsonův zdařilý tah královnou. Ta mu vyhověla, parlament čeká přerušení zasedání

Britská královna Alžběta II. schválila plán vlády přerušit ve druhém zářijovém týdnu zasedání parlamentu, a to až do 14. října. V prohlášení to oznámil královnin poradní sbor, který se dnes scházel na zámku Balmoral ve Skotsku. Sdělení uvádí, že aktuální schůze parlamentu skončí mezi 9. a 12. zářím.
Dolní sněmovna po letní přestávce znovu zasedne v úterý. Vláda chce, aby zasedání bylo přerušeno od druhého zářijového týdne až do 14. října, kdy by jej tradičně slavnostně zahájila panovnice. Její projev pravidelně oznamuje vládní program pro nadcházející parlamentní zasedání. Poslanci by o něm pak podle Johnsona mohli hlasovat 21. nebo 22. října.
Johnson dává opakovaně najevo, že zemi z Evropské unie vyvede 31. října, ať už s dohodou nebo bez ní, a naplní tak rozhodnutí britských voličů z referenda v roce 2016 společenství opustit. Parlament je ale proti neřízenému brexitu. Do termínu odchodu Británie z EU zbývá 64 dní, politiky tedy tlačí čas.

https://echo24.cz/a/ShW9X/johnsonuv-zda ... i-zasedani

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 02 zář 2019, 20:03

Johnson: Odklad brexitu nebude, ani předčasné volby. Za žádných okolností

Za žádných okolností nebudu žádat Brusel o další odklad odchodu Británie z Evropské unie, uvedl dnes britský premiér Boris Johnson. Zopakoval, že země odejde z EU 31. října. Johnson vystoupil před svým londýnským sídlem v Downing Street 10 a ve své řeči rovněž odmítl spekulace, že by současnou patovou situaci v zemi mohly vyřešit předčasné volby. „Já volby nechci a vy je taky nechcete,“ prohlásil.
„Za několik posledních týdnů vzrostly šance na dohodu (s EU ohledně brexitu). Unie vidí, že chceme dohodu, že chceme mít jasně vymezené budoucí vztahy a jsme absolutně odhodlaní a připravení na odchod bez dohody,“ uvedl Johnson.
Jediné, co je podle něj brzdou v jednáních s Bruselem, jsou snahy některých poslanců hlasovat s vůdcem opozičních labouristů Jeremym Corbynem o dalším odkladu brexitu.

https://echo24.cz/a/SzkCX/johnson-odkla ... -okolnosti

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od Juraj » 09 zář 2019, 12:08

Brexitom sa vyhne Británia Hitlerovi

Boris Johnson vo svojom interview prirovnal Európsku Úniu k Tretej ríši.

Britský premiér disponuje klasickým vzdelaním a podľa neho skrátka Európa opakuje dvetisíc rokov ten istý postup. Pokúša sa o návrat do "zlatých čias" Ríma a jej politici ju chcú zjednotiť pod jednou vládou.

To však nikdy nemôže fungovať, keďže neexistuje jednotiaca idea a Európanstvo nie je národ. Dokonca tvrdí, že Únia je ríša, ktorú by chcel vidieť Adolf Hitler. Len sa používajú iné metódy, ale ciele ostávajú tie isté

https://www.telegraph.co.uk/news/2016/0 ... itler-did/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 12 zář 2019, 14:42

Anglická policie provedla zátah na islámské teroristy a nalezla obrovské zásoby zbraní a munice

Tak v Anglii (to je ta země, kde zakázali všechny střelné zbraně a kde posílají do vězení řidiče kamiónů za držení pepřového spreje) teď při razii na teroristickou skupinu al-Muhadžirún našli v Coventry hromadu zbraní, včetně ostřelovačské pušky, světelných nábojů a tlumičů.

https://www.eurabia.cz/Articles/33394-a ... unice.aspx
Více na:
https://www.theguardian.com/uk-news/201 ... rror-group

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 13 zář 2019, 23:27

LONDÝNSKÁ POLICIE NEPŘÍMO PODPORUJE KRIMINÁLNÍKY V ÚTOCÍCH NA RUSKÝ DIPLOMATICKÝ MAJETEK

Před několika dny na území Ruské obchodní delegace v Londýně vkročila neznámá pachatelka a způsobila škody na majetku a vozidlech obchodní delegace, uvedla během tiskového briefingu 12. září mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová.
Diplomatka sdělila, že reakce londýnské policie byla neuvěřitelná. Policie sdělila, že případ nemá žádné vyhlídky a bude pravděpodobně uzavřen. To bylo provedeno navzdory skutečnosti, že britské orgány činné v trestním řízení byly vybaveny videozáznamovými páskami a obdobnými informacemi které osvětlují incident.
Tímto postupem britské policejní síly nepřímo podporují zločince v pokračování útoků na ruský diplomatický majetek ve Velké Británii.
Google překladač:
Zakharova prohlášení k „Překročení v prostorách Ruské obchodní mise v Londýně“ (zdroj):
Během našich briefingů jsme opakovaně diskutovali o dodržování Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích, konkrétně o nutnosti zajistit imunitu zahraničních misí a jejich personálu. V tomto případě se budeme zabývat situací ve Velké Británii.
Během několika posledních let Rusko opakovaně naléhalo na zahraniční úřad, aby přijal komplexní opatření k zajištění bezpečnosti našeho diplomatického majetku ve Velké Británii. Měli jsme přesvědčivé důvody pro tyto činy: Mám na mysli úroveň trestné činnosti ve Velké Británii a úroveň teroristické hrozby v Londýně. V reakci na četné poznámky a žádosti, které jsme zaslali britské agentuře pro zahraniční politiku, však nikdy neexistovala odpověď, natož akce. Je mi líto, že všechny naše obavy, o nichž jsme informovali naše britské kolegy, se nakonec splnily. Dalšího dne v prostorách ruské obchodní mise v Londýně překročila neznámá osoba, která způsobila škody na jejím nemovitostech a vozovém parku.
Ruští diplomaté okamžitě kontaktovali britskou stranu a vyzvali ji aby splnila své závazky v oblasti bezpečnosti mise podle Vídeňské úmluvy a zahájila vyšetřování. Ruské velvyslanectví obdrželo odpověď od londýnské policie (doufejme, že to není poslední), že případ „neměl vyhlídky“ a byl pravděpodobně zamítnut, přestože ruské velvyslanectví poskytovalo záběry CCTV a další dostatečné důkazy, které mohou a osvětlit, co se stalo.
Jak to může být? Koneckonců, o něco více než před rokem, britské vládě trvalo jen pár dní, než přijala své „vysoce pravděpodobné“ obvinění proti této zemi, která, jak říkají, spáchala chemický útok zahrnující použití chemických zbraní, se pokusili o život [britských] občanů, atd. a tak dále. Chci říct, že jen pár dní stačilo rozbít tzv. „Případ Salisbury“, zatímco to, co vidíme jako britský vyprovokovaný skutečný incident, nemá z britského hlediska žádnou perspektivu. To je absurdní!
Předkládání globálních poplatků, které s sebou nesly celosvětové důsledky, včetně vyhoštění diplomatů z celého světa do jednoho týdne, je realistické, ale nalezení nemožného, ​​který pronikl do obvodu velvyslanectví, vzhledem k tomu, že byly poskytnuty záběry CCTV, je mise nemožná. Ve všech důkazech je stejně nemožné objasnit okolnosti kolem smrti ruského občana Nikolaje Glushkova, který zemřel před více než rokem a půl. To ukazuje na skutečnou povahu britských vyšetřovacích agentur - nemilosrdných a diskriminačních.
Zopakuji: Doufáme, že od britské strany obdrží odpovědnou a odpovědnou odpověď týkající se této záležitosti.
https://southfront.org/london-police-in ... -property/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4365
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od petrp » 14 zář 2019, 10:10

TOMMY ROBINSON PROPUŠTĚN Z VĚZENÍ
Tommy Robinson byl propuštěn z britského vězení s maximalizovanou ostrahou, neboť si odpykal devítitýdenní trest za to, že před soudní budovou filmovat tváře gangsterů podezřelých ze znásilňování dětí. Tento bývalý vůdce anglické Ligy obrany, který se stal občanským žurnalistou a aktivistou proti znásilňování dětí, byl zachycen, jak v pátek ráno vychází z vězení HMP Belmarsh, kdy se ukázal s dlouhými vousy vlasy, které mu za dobu za mřížemi narostly. Tomu se smál spolu s kanadským žurnalistou Ezrou Levantem blízce s panem Robinsonem spřízněným, když tento pouliční organizátor žertoval, že jeho první zastávkou po odchodu z vězení bude holič, neboť jeho nově narostlý ježící se plnovous budí dojem, jako by ve vězení „poněkud zbaběle konvertoval“ k islámu.

Když na sebe vrčeli s žurnalistou z britských novin Daily Mirror, který si ho při odchodu fotografoval, tak na něj pan Robinson pokřikoval: „Četli jste ty jejich lži? Daily Mirror lhal, když tvrdil, že jsem byl v tomto vězení napaden, celý ten příběh jste si tam u vás vymysleli.“ „Vy jste součástí té mašinérie protlačované propagandy. Mým jediným poselstvím vůči nim je: jste hanbou a ztrapněním novinařiny, kdyby se něco takového stalo v Hong Kongu, Rusku nebo v Číně, tak hned voláte do zbraně, ale protože já promlouvám o islámu, tak kolem mě musí být ticho. To vy jste komplici těch, kdo útočí na svobodu slova, což teď zažíváme. To vy jste komplici toho, co se v naší zemi děje, a všechna média jsou s tím spřažená.“

Pan Robinson si rovněž našel i pár slov o vládě, o níž řekl: „Tohle by mělo být vnímáno jako trapas britské vlády a justice. Kdy soudce řekl, že to bylo nezáměrné a mělo to nulový dopad na výsledek soudního procesu, ale žurnalista byl za to uvržen do žaláře, kdy strávil dva a půl měsíce v HMP Onley a devět týdnů v HMP Belmarsh.“

https://pravyprostor.cz/tommy-robinson- ... -z-vezeni/
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od Juraj » 22 zář 2019, 05:50

Charles Rowley "otrávený novičokom" ide podať žalobu na Rusko. Podľa advokáta pôjde o milión libier, pretože jeho klient po zásahu látkou ruského pôvodu trpí ťažkymi poruchami a "chce spravodlivosť"
https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/n ... e-20138218

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 28 zář 2019, 00:56

Ulice jsou nebezpečné. Do lidí budou pouštět 50 tisíc voltů, policie dostane nové silné tasery

Ulice britských měst se stávají čím dál nebezpečnějšími. Vláda se proto rozhodla, že policisty vybaví novými, silnějšími tasery, které dokáží zneškodnit hned dva podezřelé najednou a to elektrickými výboji 50 000 voltů. Podle deníku The Telegraph o tom bude informovat ministryně vnitra Priti Patelová na nadcházející výroční konferenci Konzervativců.
Vláda vyčlení 10 milionů liber na to, aby mohlo být až 60 procent policistů v ulicích vybaveno těmito tasery. V současné době je asi 20 procent policistů vyškoleno k jejich používání.
https://echo24.cz/a/SEY3F/ulice-jsou-ne ... lne-tasery

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 29 zář 2019, 12:58

Britskému premiéru Johnsonovi hrozí trestní stíhání

Britskému premiéru Borisi Johnsonovi hrozí trestní stíhání, neboť je podezřelý ze zneužití svých služebních pravomocí v době vykonávání funkce primátora Londýna. Uvedly to noviny Financial Times. Obvinění na Johnsonovu adresu prostuduje nezávislý Úřad policejního dohledu (IOPC). Londýnské shromáždění vyzvalo premiéra, aby věc vysvětlil, uvádí BBC News(tak po Itálii a Česku s Rakouskem osvědčená šablona použitá i ve Spojeném království).

https://www.ft.com/content/bc587d00-e15 ... 24ec9edc59
česky:
https://cz.sputniknews.com/svet/2019092 ... i-stihani/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4365
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od petrp » 30 zář 2019, 15:44

Sklapni Greto, zhýčkaný spratku. Britský moderátor přejel Thunbergovou
Kdo zná britský pořad o automobilech Top Gear, tomu není nutné moderátora Jeremyho Clarksona představovat. Tento prostořeký moderátor, který se nakonec kvůli konfliktu s producenty s pořadem rozešel, píše i pro bulvární deník The Sun. A právě v něm zveřejnil svou velice ostrou kritiku aktivistky Grety Thunbergové. Nazývá ji zhýčkaným spratkem. Doporučuje Gretě, aby sklapla, vrátila se do školy a studovala.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... vou-597909
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4365
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od petrp » 30 zář 2019, 18:59

Británie chce odejít z EU na konci října. I bez dohody, pokud to bude třeba, řekl ministr financí
„Budeme v dobré víře usilovat o dobrou dohodu. Ale zavrhne-li EU příležitost k oboustranně výhodné dohodě, pak odejdeme na konci října. Žádné kdyby, žádné ale,“ řekl v pondělí ministr zahraničí Dominic Raab účastníkům výroční konference vládní Konzervativní strany.

https://www.lidovky.cz/svet/vlada-chce- ... _domov_ele
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 06 říj 2019, 19:55

Média se dozvěděla, že Johnson odmítl rezignaci bez propuštění ze strany královny Alžbety II

Podle listu The Sunday Times nehodlá premiér rezignovat a bude pracovat, dokud ho nepropustí královna. Takový případ zažili v zemi naposledy v první polovině 19. století.
Britský premiér Boris Johnson nepodá demisi, když Brusel odmítne jeho podmínky vystoupení země z EU, anebo vysloví-li parlament nedůvěru jeho vládě. Opustí svůj post pouze v případě, že ho propustí královna Alžběta II, píše The Sunday Times s odkazem na několik členů vlády.
https://www.thetimes.co.uk/edition/news ... -fsbpsnjdc
Česky: https://cz.sputniknews.com/svet/2019100 ... lzbety-ii/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od QVAK » 08 říj 2019, 23:37

Konec dlouhé schůze. Královna Alžběta potvrdila přerušení činnosti parlamentu do příštího pondělí

Britský parlament po projednání úterní agendy znovu přeruší své zasedání, a to do příštího pondělí. Plán vlády oznámený minulý týden na schůzi svého poradního sboru schválila královna Alžběta II. Nařízením panovnice by měla definitivně skončit nejdelší schůze britských zákonodárců od občanské války z poloviny 17. století.
Parlamentní schůze v Británii běžně trvá zhruba 12 měsíců a je jakýmsi ekvivalentem sportovní sezony či akademického roku, vysvětluje knihovna Dolní sněmovny. Na jejím konci zanikají všechny rozpracované návrhy zákonů a vláda následně prostřednictvím projevu královny při zahájení nové schůze představuje legislativní plány pro další období. Přestávky mezi dvěma schůzemi jsou běžným úkazem, zpravidla k nim ale dochází na jaře a netrvají déle než tři týdny.
https://echo24.cz/a/Scjqg/konec-dlouhe- ... ho-pondeli

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4365
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od petrp » 09 říj 2019, 09:37

Britští poslanci chtějí zakázat v autě i hands-free, čeští výzkumníci to podporují
Parlamentní dopravní výbor ve Velké Británii navrhl přísnější omezení týkající se používání mobilního telefonu během řízení a přísnější právní postihy pro řidiče s mobilem. Členové výboru doporučili britké vládě rozšířit zákaz užívání mobilního telefonu ve vozidle i na hands-free.

To je přitom obecně vnímáno jako bezpečné. „Skutečností je, že jakékoliv použití telefonu snižuje pozornost řidiče a vláda by měla zvážit rozšíření zákazu i na využívání hands-free,“ uvedla předsedkyně výboru Lilian Greenwoodová. Cílem je podle ní předcházet úmrtím a vážným zraněním při dopravních nehodách.

Podobný názor má i organizace českého ministerstva dopravy Centrum dopravního výzkumu, která na vývoj v Británii upozornila. „Používání mobilního telefonu během řízení prodlužuje reakční dobu řidiče, zhoršuje motorickou koordinaci, klade větší nároky na kognitivní kapacitu řidiče a jeho smyslové vnímání. Kromě toho ovlivňuje také schopnost udržení se v jízdním pruhu,“ uvedla ředitelka Divize dopravního inženýrství, bezpečnosti a strategií Centra dopravního výzkumu Veronika Valentová.

h[url]ttps://zdopravy.cz/britsti-poslanci-chteji-zakazat-v-aute-i-hands-free-cesti-vyzkumnici-to-podporuji-35483/[/url]
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4458
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od martanus » 09 říj 2019, 09:43

Žena amerického atašé zabila v Británii mladíka, díky imunitě uniká soudu. Mezi spojenci vypukl spor
Manželka amerického diplomata koncem srpna zabila v Británii při automobilové nehodě mladíka. Díky diplomatické imunitě však mohla odjet ze země. Mezi USA a Velkou Británií se tak rozhořel spor, který chce premiér Boris Johnson řešit s Bílým domem.

Nešťastná událost se stala 27. srpna. Američanka vyjížděla z letecké základny Croughton station, kterou, přestože se nachází ve Velké Británii, vede americké letectvo. Bohužel si ale neuvědomila, že na ostrovech se jezdí v jiném pruhu než v USA. Vjela proto do protisměru a narazila do devatenáctiletého Harryho Dunna, který jel na motocyklu. Chlapec na místě zemřel.

Policie chtěla ženu, která se identifikovala jako Anne Sacoolasová, zadržet, ale nemohla. Dvaačtyřicetiletá Sacoolasová se totiž prokázala diplomatickým pasem, na nějž měla jako manželka diplomata právo. Policistům tvrdila, že nemá v plánu opustit zemi, ale během pár dní odletěla do Spojených států.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/diplomatick ... ranici_mha
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4365
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od petrp » 15 říj 2019, 21:06

Guardian hlásí průlom v dohodě o brexitu. Celní kontroly prý budou mezi Británií a Severním Irskem
Britský deník The Guardian napsal na svém webu, že jednání o brexitu se odblokovala. Premiér Boris Johnson prý přistoupil na to, aby se celní kontroly prováděly v Irském moři. To by znamenalo, že Severní Irsko fakticky zůstane v celní unii s EU, i když z ní Spojené království vystoupí. The Guardian získal informaci od britských i unijních vyjednavačů.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2949 ... britanii-a
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana


Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4365
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Velká Británie (Spojené království Velké Británie a Severního Irska)

Příspěvek od petrp » 17 říj 2019, 12:58

Barnier: Severní Irsko bude v britském celním prostoru
Severní Irsko zůstane v britském celním prostoru, bude ale zároveň vstupním bodem na jednotný trh Evropské unie, uvedl dnes na tiskové konferenci hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Před novináře předstoupil krátce po poledni, tedy jen několik desítek minut poté, co britský premiér Boris Johnson a šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker potvrdili, že se oběma stranám podařilo domluvit novou podobu dohody o spořádaném britském odchodu z EU.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/barni ... ru/1809995
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů