Ukrajina

Odpovědět
Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1959
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Ukrajina

Příspěvek od Rado Info » 13 črc 2019, 11:11

Brzo ráno 13.července někdo vystřelil z granátometu po televiznímu kanálu 112

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od QVAK » 13 črc 2019, 11:38

Putin řekl, že ví o účasti „gruzínských odstřelovačů" na Majdanu!

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že si je vědom účasti gruzínských odstřelovačů na událostech na Majdanu v roce 2014, a vylučuje použití síly k obnovení pořádku od tehdejšího vedení Ukrajiny.
20. února 2014 na náměstí Nezávislosti v Kyjevě byla zahájena palba, kdy bylo zabito 53 lidí. Vůdcové opozice obviňovali režim Viktora Janukovyče (v té době byl prezidentem Ukrajiny), ale oficiální vyšetřování bylo zastaveno. Skutečností je, že bývalí gruzínští vojáci Koba Nergadze a Alexander Revazišvili později potvrdili médiím, že obdrželi zbraně a rozkazy k zahájení palby na lidi od nynějšího vedoucího výboru Rady pro národní bezpečnost a obranu Sergeje Pašinského.
"Vím o tom, co jste říkal (že na Maidanu byli gruzínští ostřelovači), vím o tom, že úřady v té době v čele s prezidentem Janukovyčem nevyužily armádu a nebyly zainteresovány na tom, aby daly záminku k násilným akcím ze strany opozice," řekl Putin v rozhovoru pro nový film amerického režiséra Olivera Stonea „V boji za Ukrajinu" („Revealing Ukraine“), který byl uveden na festivalu v italském Taormině.
Dodal, že Janukovyč mu opakovaně řekl, že mu „ani na um nepřišlo použití síly proti civilnímu obyvatelstvu, a to ani proti lidem, kteří se již chopili zbraní". „Naproto vylučuji, že by to mohl udělat. Ale ti, kteří hledali důvod pro státní převrat, to samozřejmě mohli," řekl Putin.
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... a-majdanu/

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2103
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Ukrajina

Příspěvek od El Diablo » 13 črc 2019, 20:48

Na sídlo ukrajinské televize někdo vypálil z granátometu
Na sídlo ukrajinské zpravodajské televize 112 v Kyjevě v sobotu neznámý útočník vypálil střelu z granátometu. Nikdo nebyl zraněn, budova však byla poškozena. Podle agentury AP vyšetřují úřady případ jako teroristický čin.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... ometu.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1959
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Ukrajina

Příspěvek od Rado Info » 13 črc 2019, 21:05

Doněck letiště.
Cesta od tanku(už tam není) k "Metru" ke kasárnám a autosalónu.
https://mapy.cz/s/3vt2Z

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1959
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Ukrajina

Příspěvek od Rado Info » 13 črc 2019, 21:32

Dokučajevsk 13.07.2019

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4896
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Ukrajina

Příspěvek od skflanker_ » 13 črc 2019, 22:01

Ukrajina odmietla zaregistrovať ruských občanov ako volebných pozorovateľov OBSE
Ukrajinská Ústredná volebná komisia (ÚVK) v piatok 12.07.2019 odmietla zaregistrovať 17 oficiálnych pozorovateľov Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ktorí mali dozerať na priebeh predčasných parlamentných volieb. Toto svoje rozhodnutie ÚVK zdôvodnila tým, že ide o občanov Ruskej federácie. Tlačová služba ÚVK vo svojom vyhlásení vysvetlila, že ruskí občania nemôžu byť pozorovateľmi na voľbách na Ukrajine vzhľadom na ukrajinský zákon o špecifikách štátnej politiky na zaistenie ukrajinskej suverenity na dočasne okupovaných územiach v Doneckej a Luhanskej oblasti...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/51 ... elov-obse/ z 13.07.2019

Ukrajina odmietla zaregistrovať ruských občanov ako volebných pozorovateľov OBSE
Ruskí občania nemôžu byť podľa zákona pozorovateľmi na voľbách na Ukrajine.
...Na oficiálnej stránke ÚVK sa podľa agentúry Interfax uvádza, že ÚVK ako volebných pozorovateľov zaregistrovala 1413 osôb delegovaných na voľby na Ukrajine štátmi alebo organizáciami, ako sú EÚ či Úrad OBSE pre demokratické inštitúcie a ľudské práva (ODIHR). Predčasné parlamentné voľby sa na Ukrajine uskutočnia 21.07.2019. Vypísal ich nový prezident Volodymyr Zelenskyj krátko po tom, ako sa v máji 05/2019 ujal funkcie.
Zdroj https://svet.sme.sk/c/22167038/ukrajina ... rusko.html z 13.07.2019

alebo https://www.hlavnespravy.sk/ukrajina-od ... se/1818165

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1959
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Ukrajina

Příspěvek od Rado Info » 14 črc 2019, 10:41

Vedoucí tiskové služby Ministerstva lidových milic DNR komentuje situaci na frontě a důvody současné eskalace a vypráví o taktice ukrajinských armádních sil a častém používání západních zbraní Ukrajinou.

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4496
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 14 črc 2019, 13:56

112 měla vysílat film Olivera Stonea "Revealing Ukraine". Ale nejspíš jej neodvysílá.

Na jejich stránkách byly dva odkazy, ale už neexistují.
Když na stránkách 112 dáte vyhledat "Revealing Ukraine" https://112.international/search?q=Revealing dostanete, píše se tam, že 112 ruší odvysílaní dokumentu na doporučení Redakční rady.
Revealing Ukraine 112.jpg

Na Ukrajině je ministerstvo pro informační politiku. :shock: :blbec:
A to napsalo

Oficiální stanovisko ministerstva k promítání filmu Olivera Stonea „Odhalení Ukrajiny“ na TV kanálu 112 Ukrajina
https://mip.gov.ua/en/news/3144.html
Ministerstvo považuje za nepřijatelné vysílání televizních materiálů na ukrajinských televizních kanálech, které se zjevně šíří anti-ukrajinským vyprávěním propagandy a manipulací Kremlu, které Ruská federace použila ve svém hybridním boji proti Ukrajině.

Informace obsažené ve filmu „Odhalení Ukrajiny“, který byl uveden v ukrajinském jazyce jako „V boji za Ukrajinu“, byly vytvořeny s ohledem na podporu propagandistických příběhů agresorského státu, z nichž mnohé již byly odhaleny nebo odmítnuty. ukrajinskými orgány a skupinami občanské společnosti a dobrovolníky, kteří jsou proti šíření dezinformací v informačním prostředí Ukrajiny.
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1959
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Ukrajina

Příspěvek od Rado Info » 14 črc 2019, 15:15

Ukrajina - volby - za Šarija
Oděsa

Charkov

Záporoží

Nikolaev

Mariupol

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Ukrajina

Příspěvek od Juraj » 14 črc 2019, 16:35

Do ukrajinského parlamentu má namierené novinár, pred ktorým varujú ukrajinskí neonacisti.

Na Ukrajine sa odohráva kampaň pre predčasné parlamentné voľby. Jeden z najzaujímavejších politických projektov vedie investigatívny novinár a bloger Anatolij Šarij. Len pred mesiacom zaregistroval "Šarijovu stranu" a v prieskume, ktorý bol vykonaný minulý týždeň sami od seba vyhlásilo 1,6% ľudí, že ho chcú voliť. Do otázok prieskumu pritom jeho strana vôbec nebola zaradená! Politológovia tvrdia, že podpora Šarija je dnes kľudne aj dvojnásobná
https://www.uaportal.com/news/rejting-p ... vyishe.htm

Jeho kampaň sa vyznačuje kreativitou, symbolikou, nízkou nákladnosťou a masovým zapojením obyčajných ľudí. Po mestách sa konajú akcie, kde ľudia chodia s červenými balónikmi (Šar je po rusky balón, guľa. Šarik je potom guľka, kvapka, balónik). Čo je zaujímavé, nie sú to žiadni dôchodcovia, hoci Šarij je ruskojazyčný Ukrajinec a tvrdo napáda neonacistov a proamerické bábky v jeho rodnej krajine. Je mimoriadne silný na sociálnych sieťach a na Internete. Jeho stránka sharij.net je dosť navštevovaná, podľa ranking portálu siteworthtraffic má vyše 50 tisíc zobrazení denne. To je však nič oproti jeho kanále na Youtube https://www.youtube.com/user/SuperSharij, ktorý má neuveriteľných vyše 2milióny odberateľov! Väčšinou ho podporujú mladí do 35 rokov. Nakoniec to vidno aj na akciách.

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=4bkUib8qT7k

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=tqm-g2pZ-F4
Portál Iarex tvrdí, že už dnes by ho na juhovýchode a juhu volilo skoro 10% ľudí, v centrálnej časti 6-7% a k 5% percentám sa blíži aj na západe Ukrajiny. Pritom západ je tradične doménov ultranacionalistov a nacistov. Dmitro Jaroš, ktorý sa smutne preslávil ako vodca Pravého sektora, extrémistickej neonacistickej organizácie, pred Šarijom varuje. Vraj ide o hrozbu pre národnú bezpečnosť Ukrajiny. Jeho slová netreba brať na ľahkú váhu, na sociálnych sieťach vidno zábery, ako naonacisti napádajú ľudí s červenými balónikmi
http://www.iarex.ru/news/67553.html
https://www.uaportal.com/news/vrag-yaro ... hariem.htm

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=0yv15JEUHMY
Ak bude podpora Šarijovej strany pokračovať ako doteraz, je prakticky isté, že sa do parlamentu dostane. Jeho heslom je "Pravdu do parlamentu". Stránka jeho strany https://sharij.com.ua/ tvrdí, že ju podporuje už vyše 150 tisíc ľudí - zrejme na základe online registrácie. Zdá sa, že je to uveriteľné číslo, ak prieskumy voličských preferencií ukazujú takú vysokú podporu.

V prípade, že sa Šarij do parlamentu dostane, určite prinesie čerstvý vietor. Jednak bude zrejme naďalej hovoriť rusky, ale tiež skončí jeho vyhnanstvo. Kvôli politickému prenasledovaniu žil mimo Ukrajiny na pôde Európskej Únie. Volebná komisia ho nechcela pripustiť ku voľbám z toho dôvodu, že nemal nepretržite trvalé bydlisko 5 rokov na Ukrajine. Až Najvyšší súd rozhodol, že nebolo jeho vinou, že nemôže bývať na Ukrajine, ale je to vina bývalej vlády, ktorá ho prenasledovala.

Faktom je, že najlepším odporúčaním pre Šarija sú práve slová Dmitra Jaroša. To viete, keď sa náckovia niekoho obávajú, asi to nebude úplne zlá voľba.

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1959
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Ukrajina

Příspěvek od Rado Info » 14 črc 2019, 18:52

Tři auta z kolony Zelenského měly nehodu.

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1959
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Ukrajina

Příspěvek od Rado Info » 14 črc 2019, 21:03

Dokučajevsk 14.7.2019

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1959
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Ukrajina

Příspěvek od Rado Info » 14 črc 2019, 21:21

Zraněný civilista z Dokučajevska od střelby VSU

Dokučajevsk 18:35

https://mapy.cz/zakladni?x=37.6813784&y ... 1%81%D0%BA

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4496
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 15 črc 2019, 06:13

Oficiální vyjádření 112

Mezinárodní redakční rada doporučuje televiznímu kanálu "112 Ukraine" zdržet se odvysílání dokumentu Olivera Stona.
Z důvodů neuspokojivé situace s ochranou práv novinářů, dodržování svobody projevu na Ukrajině a hrozby sankcí
https://112.ua/obshchestvo/zayavlenie-m ... 99696.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Ukrajina

Příspěvek od Juraj » 15 črc 2019, 06:44

Ukrajinský prezident Zelenskij vymenil predstaviteľov v Chersonskej oblasti, čo je región na hraniciach s Krymom. Dal im úlohu, že sa z hraničných prechodov na Krym musí stať "výkladná skriňa európskej Ukrajiny". Do 20.decembra tohto roku musia byť hraničné priechody Gončar a Kalančak úplne hotové a v perfektnom stave. Prechod na Krym by sa podľa predstáv prezidenta mal stať komfortnou, bezpečnou a nekomplikovanou záležitosťou.
https://www.kommersant.ru/doc/4031917

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 3974
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od lasib » 15 črc 2019, 09:44

Kde to dať ??? :prosba
... Ukrajinská kontrarozviedka zabránila rozsiahlemu teroristickému útoku ruských tajných služieb, ktorý mal odpálením chlórových zásob v čistiarni vôd spôsobiť únik toxickej chemikálie do mestkej nádrže a odstaviť obzvateľov Charkova od vody. Následná ekologická katastrofa by viedla k socialnému výbuchu a k protestom proti vláde ... Ale SBU tomu zabránila

https://censor.net.ua/video_news/313748 ... rkov_video

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1959
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Ukrajina

Příspěvek od Rado Info » 15 črc 2019, 10:26

Před pěti lety šlo o nejradostnější ulici v Kominterno, kde žilo mnoho mladých lidí. Všechno co zbývá je dnes zřícenina a domy spálené od zápalných granátů. Je nebezpečné chodit zde během dne nebo noci. Ulice je pod neustálou střelbou a ukrajinské kulomety často střílí s výbušnými kulkami. Ve středu tohoto chaosu však stále žijí nebojácní lidé.

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1959
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Ukrajina

Příspěvek od Rado Info » 15 črc 2019, 15:54

Příměří - Zajcevo a Kominternovo

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7092
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Ukrajina

Příspěvek od puma » 15 črc 2019, 21:13

Ve Státní dumě reagovali na slova Turčynova o raketovém útoku na krymský most.
Turčynov prohlásil, že ukrajinské rakety Neptun jsou schopny zničit most během několika minut.
https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... rpWQ7.html

Evropská unie je schopna donutit Kyjev, aby zastavil vnitřní ukrajinský konflikt v Donbassu, a povzbudil vládu země v dialogu se samozvanou DLR a LLR. Oznámil to šéf mezinárodního výboru Rady federace Konstantin Kosačev.
Unie podle něj raději uvaluje sankce proti Rusku jednoduše proto, že je to údajně „výhodnější“.

Kosačev navíc komentoval prohlášení diplomatky EU Federica Mogheriniová, která vyzvala Ruskou federaci, aby zachránila Smlouvu o odstranění raket středního a kratšího doletu (INF) a „podnikla okamžité kroky“, aby splnila ustanovení této smlouvy.

Poslanec nechápe, proč si v Bruselu nevzpomněli na jednostranné vypovězení smlouvy Spojenými státy, stejně jako na to, že prezident Ruské federace podepsal zákon o pozastavení smlouvy až v červenci.

Kosačev poznamenal, že EU používá podobnou taktiku v otázce Ukrajiny, protože je výhodnější uvalit sankce proti Ruské federaci než „jednou vyzvat Kyjev ať zastaví válku na Donbassu“.

Zároveň dodal, že Moskva neustále oznamuje zahraničním partnerům, že je připravena udržovat aktivní dialog o mechanismech kontroly zbraní. Návrhy ruské strany jsou však ignorovány.

Kosačev zdůraznil, že k tomu bude muset Brusel opustit vazalskou diplomacii a pokusit se „zvýšit sílu svého hlasu proti svému nejbližšímu spojenci“.

„Chápu, že je to nepříjemné, ale neexistují žádné jiné možnosti: buď zachraňte smlouvy, nebo pokračujte v bezvýznamných výzvách vůči Rusku,“ uzavřel politik.
https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... BtsUZ.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4496
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 16 črc 2019, 08:09

Celý film Olivera Stona Revealing Ukraine

https://politikus.ru/video/121005-otkry ... touna.html


Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Dewon a 3 hosti