Jemen

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8271
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Jemen

Příspěvek od QVAK » 17 kvě 2019, 23:52

AKTUALIZACE MAPY: SAUDSKÁ ARMÁDA OBSADILA MĚSTO QATABAH V PROVINCII DHALE V JEMENU

17. května, síly loajální k Saudské koalici obsadili město Qatabah v jemenské provincii Dhale od Ansar Allah (také známý jako Houthis) a jejich spojenců. Podle zpráv hrály frakce vyškolené SAE důležitou roli v tomto úspěchu koalice. Následně, koaliční síly pokračovaly v postupu ve směrech Abari a Mazub Amer a Al Olalah vojenský tábor. Pokračují střety.
1-103.jpg
https://southfront.org/wp-content/uploa ... jpg?x61513

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8271
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Jemen

Příspěvek od QVAK » 22 kvě 2019, 00:17

ANSAR ALLÁH OBSADIL 13 VESNIC ZE SAUDSKO-VEDENÝCH SIL V PROVINCII DHALE V JEMENU (MAP UPDATE)

Dne 21. května dobili Ansar Alláh(Huti) a jeich spojenci 13 vesnic, včetně Wadi al-Hadaf, Shob Hafash, Suraysirah a Shob Asoun, na saudských vojscích v jemenské provincii Dhale. Podle zdrojů pro-Ansara Alláha bylo v nedávné sérii střetů zabito více než 50 vojáků.
Minulý týden Saúdské Arábii zálohy obsadily město Qatabah protiútokem z Ansaru Alláha v téže provincii. Tento vývoj se stal pozoruhodnou porážkou pro jemenský odpor, který své úsilí v této oblasti zaměřil před více než měsícem. 21. květen naznačuje, že Ansar Allah a jeho spojenci se rozhodli otevřít novou frontu v rámci svého postupu v provincii.
1-127.jpg
https://southfront.org/ansar-allah-capt ... ap-update/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8271
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Jemen

Příspěvek od QVAK » 24 kvě 2019, 01:19

HOUTHIS TARGET SAUDSKÁ PATRIOT SYSTÉM V NAJRAN S SEBEVRAŽEDNÝM DRONE

Jemenské letectvo, které je loajální k Houthisům oznámilo 23. května, že se zaměřilo na systém Patriot letecké obrany na regionálním letišti Najran v jižní Saúdské Arábii sebevražedným dronem Qasef-2K. „Útočná operace, která byla zaměřena na systém Patriot, byla úspěšná… Provedla se po důkladném sledování zpravodajských informací,“ uvedl zdroj v jemenském letectvu al-Masirah TV.
Qasef-2k je mírně vylepšená varianta Uva Qasef-1, což je přímá kopie íránského Ababil-2. Nový sebevražedný UAV je vyzbrojen těžkou výbušnou hlavicí, která exploduje 20 metrů nad terčem. Na rozdíl od tvrzení Houthis, mluvčí koalice vedené Saúdskou republikou, plukovník Turki al-Malki, řekl, že Royal Saudi Air Defense Force (RSAD) sestřelí UAV dříve, než dosáhne svého cíle. „V 13:46 ... byla RSAD schopna zachytit výbušninou nabitý dron který vypustili teroristické milice Houthisů ve snaze zaměřit se na regionální letiště Najran, které denně používají tisíce občanů a obyvatel, aniž by respektovali mezinárodní humanitární právo, “řekl Col al-Malik v oficiálním prohlášení, které vydala televize Al-Arabiya. Byl to třetí takovýto útok na regionální letiště Najran za poslední tři dny. První útok se zaměřil na skladiště munice ve vojenském křídle letiště, zatímco druhý útočil na útočiště.

https://southfront.org/houthis-target-s ... ide-drone/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů