Zajímavé informace z oblasti

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11412
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Zajímavé informace z oblasti

Příspěvek od QVAK » 20 srp 2017, 22:05

Brazilský magnát si ochočil celý kontinent, uplácel prezidenty i guerillu

Před více než rokem soud poslal brazilského magnáta Marcelo Odebrechta na 19 let do vězení. Vyšetřování největšího korupčního skandálu Jižní Ameriky však stále není u konce. Aféra zasáhla téměř všechny latinskoamerické země a mezi podezřelé z přijímání úplatků patří i bývalí prezidenti.
Po provalení největší korupční kauzy na kontinentu skončil Marcelo Odebrecht na 19 let ve vězení a firma nesoucí jméno jeho rodiny za nekalé jednání už zaplatila pokutu 3,5 miliardy dolarů. Úplatkářské aféry spojené s Odebrechtem nicméně nadále otřásají téměř všemi latinskoamerickými zeměmi. A cely čekají i na bývalé prezidenty.

http://ekonomika.idnes.cz/marcelo-odebr ... anicni_mpl

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6966
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Zajímavé informace z oblasti

Příspěvek od martanus » 23 bře 2019, 08:56

Země Jižní Ameriky založily novou organizaci PROSUR
Zakládající deklaraci nového sdružení podepsali prezidenti Argentiny, Brazílie, Chile, Kolumbie, Ekvádoru, Paraguaye a Peru a velvyslanec Guyany v Chile. Summitu se účastnili i zástupci vlád Bolívie, Uruguaye a Surinamu, jejichž země budou mít v nové alianci pozorovatelský status.
https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/ ... 17496.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 8149
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Zajímavé informace z oblasti

Příspěvek od petrp » 07 kvě 2019, 18:18

Archeologové objevili starověký kožený vak. Byl plný kokainu a dalších drog
Původní americké kmeny, které před více než tisícem let obývaly území Jižní Ameriky, byly obeznámeny s účinky drog. Alespoň to vyplývá z obsahu koženého vaku, který archeologové nalezli v Bolívii. Vak patrně patřil starověkému šamanovi a kromě několika dalších drobností se v něm nacházelo i speciální pouzdro s psychotropními rostlinami, informoval server Newsweek.

https://www.denik.cz/veda-a-technika/ar ... 00507.html

Jak je vidět, jižní část Ameriky má s drogami dlouholetou zkušenost...
"V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě..." ???
"Život člověka je jako role toaletního papíru - na začátku odmotáváš pomalu, ale jak se blížíš k závěru, ubývá to strašně rychle." Roman Horký, Kamelot

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11412
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavé informace z oblasti

Příspěvek od QVAK » 27 zář 2019, 13:14

Amazonský prales se rabuje pro naše pohodlí

Houpám se v hamace pod moskytiérou v centru peruánské Amazonie na řece Madre de Dios mezi svými přáteli indiány Ece´je, ke kterým jsem přijel po 46 letech. Byli z mého návratu nadšení, i když to neprezentují tak emocionálně jako my. Cítil jsem však, že jsem mezi svými, nezapomněli na mne ani po tolika letech a měl jsem slzy v očích, když třeba čtyřiaosmdesátiletý Mateo Biaeja si na mne vzpomněl a s úsměvem bezzubých úst mne objal.
Tím největším zadostiučiněním pro mne však bylo, že moji diplomovou práci o jejich kultuře a o jejich způsobu života, kterou Univerzita Karlova nechala v roce 1974 přeložit do španělštiny, mají a používají jako návod, jak pokračovat ve svých tradicích. A když mi César Jojaje Eriney, současný představitel komunity Palmareal, kde jsem v roce 1973 strávil sedm měsíců, ukázal svoji kuzmu, tuniku vyrobenou z lýka podle mého návodu, byl jsem dojatý. Nepotřebuji být ověšen tituly, neprahnu po členství ve významné světové organizaci na záchranu indiánů a jejich lesů.
A nyní jsem svědkem, jak k nim přicházejí mladí aktivisté s jiskrou v oku a s visačkou Ekologická policie. Přicházejí jim dirigovat, nařizovat, kdy mohou a kdy ne lovit, rybařit či sbírat želví vejce. Tato mládež, musí přece vybudovat lepší zítřky pro Amazonii. Podobně jako kdysi ti mladí s jiskrou v oku a s rudými knížkami velkého Maa přišli budovat nový svět, teď jsou tu ti, kteří po celém světě burcují, revoltují za záchranu světa. Jsou mladí, mají na to právo a je to i jejich povinnost, ale zapomínají na jedno. Na to, že z toho drancování přírody i lesů Amazonie již desítky a desítky let pohodlně žijí a vůbec jim to do nedávna nevadilo.

https://literarky.cz/civilizace/335-uva ... z-amazonie

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11412
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavé informace z oblasti

Příspěvek od QVAK » 09 lis 2019, 17:10

Neklidná Jižní Amerika: V Bolívii se vzbouřili policisté, v Chile vzplála univerzita

Ve třech bolivijských městech i v metropoli La Paz se v pátek vzbouřily některé policejní jednotky proti svým velitelům. Na několika místech se dokonce připojili k protivládním protestům proti znovuzvolení bolivijského prezidenta Eva Moralese, které trvají už přes dva týdny. Informaci přinesla agentura AFP. Morales v sobotu v reakci na události na Twitteru varoval před státním převratem. Úřady však zatím vylučují, že by do ulic povolaly armádu.
Vzpouru ohlásil maskovaný policejní příslušník. Uvedl, že se jeho kolegové z města Sucre na jihovýchodě země spolu s policisty z měst Santa Cruz na východě a Cochabamba v centrální části „přidávají k bolivijskému lidu“. „Nemohli jsme dál pokračovat s touto narko-vládou, s touto nespravedlivou demokracií,“ prohlásil policista do kamery místní televize.
Demonstrace v Bolívii trvají přes dva týdny a vyžádaly si nejméně dvě oběti na životech a stovky zraněných. Zažehl je výsledek prezidentských voleb z 20. října, v nichž podle nejvyššího volebního úřadu už v prvním kole opět zvítězil Morales. Opozice výsledky označila za podvod a pochybnosti vyjádřila také Organizace amerických států (OAS), která nyní v zemi provádí kontrolu hlasování.

Nepokoje pokračují také v Chile
Desítky tisíc lidí se v noci na sobotu zúčastnily pokračujících demonstrací v Chile. Při střetech s policií přitom podle agentury AFP vzplála budova místní univerzity, která leží blízko náměstí Plaza Italia. To je už po tři týdny centrem protestů proti vládě prezidenta Sebastiána Piňery a ekonomickým nerovnostem ve společnosti.
Metropolí Santiagem se v sobotu procházel pokojný protestní průvod. Na jeho okrajích však docházelo ke střetům s policií. Skupina maskovaných radikálních demonstrantů v jednu chvíli zaútočila na policisty a zapálila barikády na ulici. Od nich zřejmě podle svědků na místě vzplanul rektorát soukromé univerzity Pedra de Valdivii. Požár hasilo na 16 týmů hasičů.
Menší protesty se v sobotu konaly podle místních médií i na dalších místech v zemi. V přístavu Vina del Mar severozápadně od metropole se například policisté střetli s demonstranty, jež v centru města vztyčili barikády.

https://echo24.cz/a/S7tKS/neklidna-jizn ... univerzita

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 12338
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Zajímavé informace z oblasti

Příspěvek od puma » 10 lis 2019, 20:22

Námořní oceánografická výzkumná loď Jantar, naposledy viděná v Murmansku na začátku října, zapnula svůj transpondér AIS-S 6.11.2019 poblíž Trinidadu a Tobaga.
https://twitter.com/steffanwatkins/stat ... 2709907457
Obrázek

Spekulují, že by to mohlo mít možná souvislost s největším cvičením ruských jaderných ponorek v severním Atlantiku od konce studené války, které má trvat 60 dnů (podle norské vojenské zpravodajské služby NRK) a začalo 22.10.
https://twitter.com/steffanwatkins/stat ... 8856700928
Minulý týden (22.10) vyplulo z jejich domovských přístavů na poloostrově Kola nejméně osm jaderných ponorek, uvádí norská vojenská zpravodajská služba NRK.

Cílem masivní operace je dostat se co nejdále do severního Atlantiku, aniž by je NATO objevilo, informuje zpravodajská služba NRK . Takové manévry nebyly vidět od severní flotily od dob studené války.

Osm z deseti jaderných ponorek je nyní na moři, uvádí zpravodajská služba NRK.

Zpravodajská služba tvrdí, že má „slušnou kontrolu“ nad tím, kde jsou ponorky v moři.

Dvě jaderné ponorky jsou západně od Bear Islandu, mezi Svalbardem a Finnmarkem, nejsevernější částí Norska.
Dvě ponorky jsou na jih a východ od Medvědího ostrova, střežící vchod do východní části Barentsova moře.
V severní části Norského moře cvičí dvě jaderné ponorky třídy Sierra.

NRK hlásí, že operace má trvat 60 dní. Pokud ano, ponorky budou v přístavu před novoročními oslavami a ruskými pravoslavnými Vánocemi.
https://thebarentsobserver.com/en/secur ... arine-show

Rusové podepsali s Venezuelou smlouvu o využití jejich přístavů ruským námořnictvem nedávno.. Tak to bude asi velká show, kdy jedna nebo dvě jaderné ponorky z toho cvičení zakotví po "rejdění" v severním Atlantiku dost možná ve venezuelském přístavu a nebo ne.

Jantar (má dosah 15000km a vytrvalost 60 dní) se bude poflakovat kolem amerického pobřeží (teď dotankoval na Trinidadu z panamského tankeru) příště dotankuje nejspíš na Kubě, kdy bude sloužit pro případ nouze na ruských jaderných ponorkách rejdících u amerického pobřeží při tom velkém cvičení, co právě probíhá v severním Atlantiku, jelikož Jantar je schopný provádět hlubokomořský průzkum a má dvě dálkově ovládané miniponorky schopné se ponořit do velkých hloubek.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly. t.me/akpumao

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 18628
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Zajímavé informace z oblasti

Příspěvek od Alchymista » 06 čer 2021, 13:37

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/nes ... -obezitou/
Nestlé posílá nezdravé potraviny do amazonských pralesů, nyní již 7leté děti trpí obezitou
Nový dokument BBC odhalil, že společnost Nestlé záměrně znečišťuje nezdravými potravinami obyvatel amazonského deštného pralesa a způsobuje epidemii dětské obezity. (Foto: BBC, video)

Aby Nestlé přimělo domorodé skupiny obyvatel jihoamerické nedotčené džungle k nezdravému jídlu, posílá jim tzv. „plovoucí supermarkety“ plné zpracovaných, vysoce návykových potravin, které od roku 2002 zvýšily míru obezity o více než 150 procent.

Děti ve věku sedmi let nyní díky Nestlé bojují s nemocemi „prvního světa“, jako je obezita a cukrovka. Z toho zase těží Big Pharma, která přivádí celou novou generaci k celoživotní závislosti na lécích.

Dokument s názvem „Čím krmíme naše děti?“ se blíže zabývá vlivem „dětských“ potravin, jako jsou kuřecí nugety, pizza a mražená jídla, na lidské tělo. Ukazuje se, že tyto potraviny způsobují pomalost, úzkost a dokonce poškození mozku, podobně jako konzumace alkoholu.

V některých odlehlých oblastech Brazílie jsou děti „stále více“ obézní, říká Lizete do Carmo Tenório Novaes, ředitelka školy. Tuto epidemii přímo přičítá supermarketům společnosti Nestlé.

„Byl jsem v Amazonii několikrát jako lékař, před deseti nebo dvanácti lety, v docela odlehlých místech, a opravdu si nepamatuji, že bych někdy viděl někoho s nadváhou,“ prohlásil moderátor Chris van Tulleken.

„Chci zjistit, zda zdejší děti trpí nadváhou? Co se stane, když je v kultuře, v prostředí, které bylo historicky kaloricky poměrně chudé, zaplavíte masami potravin, které bychom nazvali průmyslově zpracovanými?“

Zdroj: dailymail.co.uk
severoaerických indiánov likvidovali priamočiarejšie - alkoholom.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti