Čína

Odpovědět
QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6507
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Čína

Příspěvek od QVAK » 10 led 2019, 00:40

Obchodní jednání mezi USA a Čínou skončila. Roste naděje na dohodu a odvrácení obchodní války

Vyjednávací týmy z Číny a USA ukončily obchodní jednání v Pekingu, které trvalo o den déle, než se původně předpokládalo. Úřad amerického obchodního zmocněnce oznámil, že Čína slíbila nákup "značného množství" zemědělských, energetických a zpracovatelských produktů z USA. Podrobnější informace o výsledku jednání nicméně neposkytl. Podle agentury Reuters dosavadní vývoj naznačuje, že by se mohlo podařit odvrátit rozsáhlou obchodní válku, která by mohla vážně poškodit globální ekonomiku.
Náměstek amerického ministra zemědělství Ted McKinney, který má na starosti obchod a zahraniční zemědělské záležitosti, uvedl, že americká obchodní delegace se vrátí do USA po "několika dobrých dnech". "Myslím, že to šlo dobře. Bylo to pro nás dobré," řekl novinářům v hotelu, bližší informace však neposkytl.
https://echo24.cz/a/SyKVN/obchodni-jedn ... odni-valky

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6507
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Čína

Příspěvek od QVAK » 12 led 2019, 11:57

Do Pekingu míří americká admirál. Klidnit hádky o Jihočínské moře

Čelný představitel amerického námořnictva admirál John Richardson v neděli navštíví Čínu. Stane se tak v době vzrůstajícího napětí v Jihočínském moři a dalších neshod vyplývajících ze snahy těchto dvou zemí o mocenskou nadvládu v Asii. V sobotu o tom informovala agentura AP.
Velitel námořních operací Richardson se během čtyřdenní návštěvy v Pekingu a Nankingu setká s čínským viceadmirálem Šen Ťin-lungem. Cílem návštěvy je „pokračovat v dialogu zaměřeném na snížení rizik a dosažení reálných výsledků“ mezi oběma vojenskými složkami, sdělilo americké námořnictvo.
https://echo24.cz/a/SCbJP/do-pekingu-mi ... inske-more

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6507
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Čína

Příspěvek od QVAK » 14 led 2019, 11:32

Obrat Číny v zahraničním obchodu v roce 2018 dosáhl rekordních 4,6 bilionů

Zahraniční obrat Číny podle výsledků roku 2018 vykázal rekordní částku 4,62 bilionu dolarů, což je o 12,6 % více než v roce 2017, sdělil na pondělní tiskové konferenci mluvčí hlavní celní správy ČLR Li Kuiwan.
„Export a import naší země dosáhl v tomto roce rekordních ukazatelů a na základě existujících důvodů můžeme věřit, že jsme i nadále největší světová obchodní mocnost. V přepočtu na dolary činil celkový zahraničněobchodní obrat Číny v roce 2018 4,62 bilionů dolarů, což je o 12,6 % více než v předcházejícím roce," prohlásil mluvčí.
Dodal, že čínský export stoupl v roce 2018 o 9,9 % a činil 2,14 bilionu dolarů, import se zase zvýšil o 15,8 % na 2,14 bilionu.

Kladné saldo obchodní bilance činilo podle výsledků loňského roku 546,8 miliard dolarů.

https://cz.sputniknews.com/svet/2019011 ... l-rekordu/

Tarmi
Redaktor
Příspěvky: 37
Registrován: 18 úno 2017, 20:25

Re: Čína

Příspěvek od Tarmi » 14 led 2019, 14:28

Rozpúta Čína vojnu proti Taiwanu?
Na jednej strane stojí komunistický režim Číny, z ktorej hospodársky rast posledných desaťročí urobil druhú najvýznamnejšiu veľmoc sveta. Na strane druhej je mladá demokracia ostrovného Taiwanu. Je to štát približne s 23 miliónmi obyvateľov, ktorý momentálne uznáva iba 17 krajín sveta. Oddeľuje ich Taiwanský prieliv, ktorý má v najužšom mieste len 130 kilometrov. A je to miesto, kde hrozí vojna.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/49 ... i-taiwanu/

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6507
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Čína

Příspěvek od QVAK » 14 led 2019, 20:57

Pomsta za Huawei? Čínský soud vynesl nad Kanaďanem za pašování drog trest smrti

Čínský soud dnes vynesl trest smrti nad Kanaďanem obžalovaným z pašování drog. Drasticky tak změnil verdikt z původního prvoinstančního řízení, který poslal Roberta Lloyda Schellenberga na 15 let do vězení, informovaly agentury s poukazem na sdělení soudu zveřejněné na webu. Odsouzený podle soudu se může odvolat.
Schellenberg byl zadržen už v roce 2014 a o dva roky později ho soud potrestal 15 roky vězení za spolupachatelství při pašování drog. Loni v prosinci ale odvolací soud dal za pravdu stížnosti prokuratury na to, že uložený trest je příliš mírný, a nařídil nový proces. V něm nyní padl absolutní trest.
https://echo24.cz/a/SUAdJ/pomsta-za-hua ... rest-smrti

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6507
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Čína

Příspěvek od QVAK » 15 led 2019, 23:40

Čína varovala zaměstnance státních firem před cestami do USA

Čína vyzvala státní firmy, aby jejich zaměstnanci nejezdili na služební cesty do USA a jejich spojeneckých zemí. V případě, že již budou muset vycestovat, mají věnovat zvýšenou pozornost svým komunikačním zařízením. Opatření reaguje na roztržku s Kanadou vyvolanou prosincovým zatčením finanční ředitelky firmy Huawei i snahu Spojených států soudně postihovat čínské krádeže obchodních tajemství. S odkazem na sdělení lidí obeznámených s případem to dnes uvedla agentura Bloomberg.
Administrativní komise pro státem vlastněné podniky (SASAC), která je regulatorním orgánem dohlížejícím na zhruba 100 vládních podniků, vydala v plynulých týdnech varování některým firmám, aby si jejich zaměstnanci na zahraniční cesty brali pouze zabezpečené firemní laptopy. Podle nejmenovaných zdrojů agentury se opatření týká také všech států sdružených v uskupení "Pěti očí" (svaz zpravodajských služeb Austrálie, Kanady, Nového Zélandu, Spojeného království a USA).
Nařízení rovněž požaduje, aby firmy zkontrolovaly zaměstnancům, jaká data na služební cestu povezou, a aby je ukládaly pouze na zabezpečených USB flash discích. SASAC neupřesnila, jak dlouho tato pravidla zůstanou v platnosti.

https://echo24.cz/a/SP5Cu/cina-varovala ... ami-do-usa

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host