Rakousko

Odpovědět
Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1563
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Rakousko

Příspěvek od El Diablo » 22 pro 2018, 19:35


Střelba ve Vídni byla vyřizováním účtů černohorských mafiánů
Střelba v centru Vídně, při níž v pátek přišel o život jeden člověk a další utrpěl vážné zranění, byla s největší pravděpodobností pokračováním války mezi černohorskými zločineckými organizacemi. Napsal to v sobotu na svém webu podgorický list Vijesti.
https://www.novinky.cz/zahranicni/49279 ... fianu.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7327
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Rakousko

Příspěvek od QVAK » 22 pro 2018, 23:26

Tisíce rakouských Turků mají strach, FPÖ je podezřívá z nelegálního dvojího občanství

Tisíce Turků žijí v Rakousku v posledních měsících ve strachu. A sice kvůli tomu, že se nejprve stali rakouskými občany, ale následně opět tureckými, přičemž rakouské zákony dvojí občanství nepovolují. Věc vyšla nejvo poté, co Turci s rakouským občanstvím následně figurovali na tureckých seznamech oprávněných voličů ve své bývalé vlasti. To se nelíbí kancléři Sebastianu Kurzovi (ÖVP) a zejména jeho koaličnímu partnerovi FPÖ. Ten navrhuje až do odvolání Turkům neudílet občanství. Kauze se věnuje mezi jinými německý deník Süddeutsche Zeitung​​​​.
Rakouská pravicová strana FPÖ měla získat seznam tureckých oprávněných voličů, na kterém se nacházejí jména Turků, kteří mají rakouské občanství. To je v rozporu s rakouskými zákony, podle kterých je dvojí občanství nezákonné.
https://www.sueddeutsche.de/politik/oes ... -1.4262785
https://echo24.cz/a/SdYMi/tisice-rakous ... -obcanstvi

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7327
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Rakousko

Příspěvek od QVAK » 10 led 2019, 10:21

Migranti: Vyhodili jste nás z vlaku, tak ani vy nepojedete!

Tři žadatelé o azyl cestovali na rakouské místní železnici z Vöcklamarkt do St. Georgen im Attergau - a byli chyceni bez řádné jízdenky. Trojice neochotně vystoupila na příští stanici, ale zřejmě ze msty položila na koleje dřevěné hole a kameny. Strojvedoucí použil nouzovou brzdu a zabránit tak vážné nehodě.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... epojedete/

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7327
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Rakousko

Příspěvek od QVAK » 14 led 2019, 20:43

Mladý Syřan se přiznal, že uškrtil 16letou dívku. O jeho násilnickém chování policie věděla

Devatenáctiletý žadatel o azyl ze Sýrie se dnes přiznal, že ve východorakouském Vídeňském Novém Městě (Wiener Neustadt) uškrtil 16letou dívku. Agentuře APA to sdělilo státní zastupitelství. Tělo dívky se našlo v neděli v místním parku. Podezřelého mladíka policie zadržela v noci na dnešek. Podle státního zástupce Michaela Bauera Syřan svou oběť znal. Motiv svého činu ale nesdělil. Podle Bauera bylo již loni v prosinci na mladíka podáno trestní oznámení kvůli sexuálnímu obtěžování a ublížení na zdraví. V obou případech byla poškozenou nakonec uškrcená dívka.
Tělo našlo v neděli dopoledne několik lidí pohozené v křoví a přikryté listím a větvemi. Pachatel se zjevně pokusil mrtvou schovat, sdělila policie.
https://echo24.cz/a/Sma3j/mlady-syran-s ... cie-vedela

Pepe Razzi
Redaktor
Příspěvky: 480
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Rakousko

Příspěvek od Pepe Razzi » 16 led 2019, 14:49

Prolomí Rakousko další "nejde to"?

Je potřeba chránit oběti, ne pachatele.

Po nedávné sérii vražd žen navrhuje rakouský ministr vnitra Herbert Kickl zostření podmínek pro udělování azylu. Neměl by byl poskytován nikomu, kdo páchá kriminální delikty. Nelze s odsunem čekat, dokud nedojde k vraždě.
Rád by prosadil i možnosti odsunu Syřanů zpět - do Sýrie se zatím nevracelo.
V případě nutnosti chce Rakousko jednat samo, bez ostatních zemí EU.
https://www.fpoe.at/artikel/frauenmorde ... schaerfen/

Uživatelský avatar
Tomas BB SK
Výkonný redaktor
Příspěvky: 775
Registrován: 17 úno 2017, 18:33

Re: Rakousko

Příspěvek od Tomas BB SK » 02 úno 2019, 02:22

ZÁKAZ NOSENIA ZBRANÍ VO VIEDNI OD DNES

Dňom 1.2.2019 nadobúda účinnosť nariadenie Krajinského policajného riaditeľstva Viedeň, ktorým sa na skúšobnú dobu troch mesiacoch zavádzajú vo Viedni dve zóny, kde bude zakázané nosiť akékoľvek zbrane (okrem predmetov slúžiacich na osobnú ochranu ako napr. slzný sprej). Polícii to umožňuje § 36b policajného zákona. Tieto zóny boli vytipované na základe analýz bezpečnostnej situácie. Takéto zóny už existujú v Innsbrucku a Linzi.

Jedná sa o oblasť Praterstern, kde platí zákaz nepretržite 24 hodín a úsek Franz Josefs Kai (promenáda pri dunajskom kanáli v okolí známeho viedenského klubu Flex), s obmedzenou časovou platnosťou denne od 20.00-08.00. Na týchto miestach dochádza takmer denne k výtržnostiam často za použitia zbraní (bodných, rezných, strelných a pod.).

Polícia je v prípade podozrenia na porušenie tohto nariadenia oprávnená kontrolovať v týchto zónach osoby, ich oblečenie, osobné veci, ako i motorové vozidlá a nájdené zakázané predmety zaistiť. Porušenie tohto nariadenia bude kvalifikované ako priestupok, za ktorý je možné uložiť peňažnú pokutu do výšky 500 eur alebo trest odňatia slobody až na 2 týždne.

S týmto nariadením sa nestotožňuje vedenie mesta Viedeň, ktoré navrhuje, aby na celom území mesta platil zákaz nosenia zbraní, čím by sa polícii rozšírili kompetencie a mohli by nebezpečné predmety zaistiť nielen vo vytipovaných zónach. S týmto návrhom polícia ani Ministerstvo vnútra nesúhlasilo.

https://www.facebook.com/policiaslovaki ... nI&fref=nf
Poznej, co máš před svou tváří, a co je ti skryto, se ti odhalí. Neboť nic
není skrytého, co nebude odhaleno. Poznej sám sebe ...

Pepe Razzi
Redaktor
Příspěvky: 480
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Rakousko

Příspěvek od Pepe Razzi » 12 úno 2019, 01:54

Ve Vídni rychle roste počet pacientů se svrabem
Zatímco v r. 2017 bylo ve Vídeňské všeobecné nemocnici asi 120 případů, v roce 2018 jich bylo již 1200 a od začátku roku 2019 přichází každý den s podezřením na svrab 20 pacientů.
https://www.heute.at/oesterreich/wien/story/57253315

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti