Slovensko

Odpovědět
Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1738
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Slovensko

Příspěvek od El Diablo » 16 pro 2018, 18:16

Úniky v kauze Kuciak: Člen klanu se policii přihlásil těsně před zatčením
16. prosince 2018 17:54
Vyšetřování vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka se dál stahuje kolem vlivných slovenských podnikatelů a ukazuje, že z vyšetřování unikají informace. Nejnověji šla policie zatknout a předvést k výslechu syna vlivného nitranského oligarchy. Než to však stihla udělat, Norbert Bödor sám přišel na policii, že je připraven s ní spolupracovat.
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/jan-kuciak-kauz ... domaci_hm1
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9155
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Slovensko

Příspěvek od QVAK » 22 pro 2018, 13:34

Američané prohráli s Rusy soutěž o palivo pro slovenské reaktory, teď to zkouší jinak

Ve Slovenské elektrárně proběhl v tichosti tendr na dodávky jaderného paliva za stovky milionů. Američané se nechtějí smířit s tím, že jejich firma prohrála. Píše o tom Denník N. Americká firma Westinghouse patří mezi málo světových výrobců palivových tyčí pro jaderné reaktory. V průběhu podzimu však neuspěla v mezinárodním tendru, v němž Slovenské elektrárny hledaly dodavatele na dobu pěti let. Američtí diplomaté se proto nyní setkávají se slovenskými politiky a vysvětlují jim výhody americké nabídky.
Rusové jim dodávají jaderné palivo už čtyřicet let. Pokud by nyní Slovensko přešlo na palivo od Westinghouse, jak to navrhují diplomaté z USA, šlo by o historickou věc. „Přihlásili se prakticky všichni relevantní hráči na trhu z celého světa," tvrdí komunikační manažer Slovenského elektráren Miroslav Šarišský. Tendr dokončili na přelomu listopadu a prosince. Vyhrál dosavadní ruský dodavatel Tvel, který je součástí státního gigantu Rosatom. Podle hodnotící komise nabídl výrazně nižší cenu než Američané i další konkurenti
Američtí diplomaté se proto nyní setkávají se slovenskými politiky a vysvětlují jim výhody americké nabídky. „Domníváme se, že cena společnosti Westinghouse je konkurenceschopná při srovnání s cenou ruského uchazeče. Navíc, pokud by Slovensko mělo alternativního dodavatele, posílila by se jeho energetická bezpečnost a mělo by lepší pozici při jednání s dodavateli," uvádí mluvčí americké ambasády Griffin Rozelle. Americký velvyslanec Adam Sterling absolvoval proto několik setkání. Podle mluvčího Rozella se setkal například s manažery energetických firem, s lidmi z Úřadu jaderného dozoru, s ministrem zahraničí Miroslavem Lajčákem (Směr) nebo s ministrem hospodářství Peterem Žigem (Směr).

https://ac24.cz/-/americane-prohrali-s- ... direct=%2F
https://dennikn.sk/1330721/americania-p ... cu/?ref=in
https://cz.sputniknews.com/slovensko/20 ... usa-rusko/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3676
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Slovensko

Příspěvek od petrp » 23 pro 2018, 20:47

Američané zuří. Prohráli tendr na dodávky jaderného paliva na Slovensko.
Americká společnost Westinghouse, která prošla v loňském roce bankrotem, neuspěla v mezinárodním tendru, v němž Slovenské elektrárny hledaly dodavatele jaderného paliva. Vyhrál dosavadní ruský dodavatel Tvel, který je součástí státního gigantu Rosatom a který dodává jaderné palivo také pro český Temelín. Píše o tom slovenský Denník N (viz ZDE).
„Domníváme se, že cena společnosti Westinghouse je konkurenceschopná při srovnání s cenou ruského uchazeče. Navíc, pokud by Slovensko mělo alternativního dodavatele, posílila by se jeho energetická bezpečnost a mělo by lepší pozici při jednání s dodavateli,“ tvrdí mluvčí americké ambasády Griffin Rozelle, přestože podle hodnotící komise nabídl ruský Tvel výrazně nižší cenu než Američané i další konkurenti.
Americký velvyslanec na Slovensku Adam Sterling proto absolvoval už několik lobbistických jednání. Podle mluvčího Rozella se setkal například s manažery energetických firem, s lidmi z Úřadu jaderného dozoru, s ministrem zahraničí Miroslavem Lajčákem (Směr) nebo s ministrem hospodářství Peterem Žigem (Směr).

https://www.narodninoviny.cz/americane- ... slovensko/
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 3757
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Slovensko

Příspěvek od martanus » 28 pro 2018, 14:55

Slovensko koupilo 25 samohybných houfnic Zuzana 2
Dodávky prvních čtyř hnacích hnojiv 155 mm pro ozbrojené síly jsou naplánovány na červenec 2020, dalších pět do konce téhož roku, osm dalších houfnic do konce roku 2021 a posledních osmi dělostřeleckých systémů do konce roku z roku 2022.

Smlouva, kterou oznámila slovenská ministerstva obrany, činí více než 206 milionů dolarů (175 milionů EUR) a zahrnuje výcvik posádky, náhradní díly, munici.
https://defence-blog.com/army/slovakia- ... tzers.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
palo satko
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1490
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Slovensko

Příspěvek od palo satko » 05 led 2019, 10:12

Keby televizia Markyza patrila Rusom, tak by slyntoš Rusko aj s kočnerom dostali od Kisku metal "hrdina podtatransky".
Prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Michal Šúrek podal na začiatku roka obžalobu na Pavla Ruska za to, že si podľa vyšetrovateľov pred dvadsiatimi rokmi objednal vraždu Silvie Volzovej.
https://dennikn.sk/1341239/prokurator-p ... y/?ref=tit
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

Juraj
Senior redaktor
Příspěvky: 4806
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Slovensko

Příspěvek od Juraj » 07 led 2019, 12:59

Slovenskí učitelia vydali príručku pre boj s dezinformáciami. Ako to už dnes býva, za peniaze EÚ a NATO. A ako je už dnes pravidlom, ide o čistú manipuláciu a dezinformáciu. Presvedčte sa sami

https://slovaksecurity.org/wp-content/u ... iam_II.pdf

Jeden z príspevkov, konkrétne o Skripaľovi, napísal Jaro Naď, inak certifikovaný lobista (vo firme Cypher otvorene propagoval, že pretlačí do vlády partnerov) a tohto času tieňový minuster obrany slovenskej parlamentnej strany OĽaNO. Úprimne, s tým Nadom to OĽaNO posrali. Sorry za výraz.

Tak hlúpy príbeh, ako bol ten o Skripaľovi je určený pre "deti hamburgerov", ak použijem výraz jedného populárneho ľavicového poslanca. Pre mysliacich ľudí je to totálna degradácia a dehonestácia tej strany. Už ide len o to, kde má väčšiu popularitu. Či medzi deťmi hamburgerov, alebo medzi ľuďmi, ktorí majú vlastný názor

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9155
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Slovensko

Příspěvek od QVAK » 09 led 2019, 09:22

Mimořádná zpráva: V Bratislavě neznámý muž střílel po autobusu

V Bratislavě neznámý muž z auta zahájil palbu po autobusu. Řidič utrpěl lehké zranění, pasažéři nebyli zraněni. Informuje portál Tv.nova.cz.
Ke střelbě došlo odpoledne na křižovatce ulic Prievozská a Košická v bratislavském Ružinově. Média informují s odkazem na slovenský portál Čas.sk, že autobus stál ve svém vyhrazeném pruhu. Zleva zastavilo osobní auto, ze kterého vyšel výstřel. Neznámý střelec poškodil boční okno autobusu, které se vysypalo přímo na řidiče. Ten utrpěl zranění obou rukou. Nikdo další nebyl zraněn.
https://www.cas.sk/clanok/787760/ztrelb ... tene-sklo/
https://ac24.cz/-/mimoradna-zprava-v-br ... direct=%2F

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4100
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Slovensko

Příspěvek od skflanker_ » 09 led 2019, 19:03

Za neoprávnené používanie vojenskej uniformy majú byť pokuty
Za neoprávnené používanie vojenských uniforiem a označenia Ozbrojených síl (OS) SR majú po novom hroziť sankcie až do výšky 500 €. Počíta s tým novela zákona o ozbrojených silách, ktorú vláda schválila na stredajšom rokovaní. Opatrením ministerstvo obrany reaguje na problém s extrémistickými polovojenskými organizáciami.
Zákaz sa má vzťahovať aj na použitie iných odevov označených štátnym znakom SR a zameniteľných s vojenskou rovnošatou. Nezákonné má byť aj zneužitie označenia OS SR v písomnom styku, názvoch domén webových stránok či na motorových vozidlách. Trestať sa má tiež použitie osobnej identifikačnej karty inou osobou ako vojakom...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... yt-pokuty/ z 09.01.2019

Juraj
Senior redaktor
Příspěvky: 4806
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Slovensko

Příspěvek od Juraj » 10 led 2019, 11:11

Poslanec Blaha kritizuje Bezpečnostnú stratégiu vypracovanú Ministerstvom zahraničných veci. Okrem toho, že sa zrejme schyľuje k bitke medzi poslancami a exekutívou, zaujímavé je, komu rozhovor poskytol exkluzívne. Tusím ide o prvý prípad, keď nejaký aktívny koaličný politik vedome ignoroval tzv. mainstream a obrátil sa na tzv. konšpiračné médium.
https://www.hlavnespravy.sk/blaha-sa-vr ... li/1633198
Túto skutočnosť Blaha explicitne zdôraznil vo svojom statuse na FB. Pričom naviac Blaha mainstream označil za extrémistov... (sú to screenshoty)
Blaha1.jpg
Blaha1.jpg (46.25 KiB) Zobrazeno 1890 x
Blaha2.jpg
Blaha2.jpg (69.95 KiB) Zobrazeno 1890 x

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 3623
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Slovensko

Příspěvek od lasib » 10 led 2019, 11:32

skflanker_ píše:
09 led 2019, 19:03
Za neoprávnené používanie vojenskej uniformy majú byť pokuty
A ako postihnúť vlastníka modrej knižky, kt. sa nanominuje na funkciu v MO SR .... ??? :roll: :???: Veď má doklad o nespôsobilosti ...

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9155
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Slovensko

Příspěvek od QVAK » 16 led 2019, 13:57

Lajčák ve Vídni odpálil nálož: Země odmítající migrační pakt jsou na špatné straně dějin

Přijímání migrantů není pro Slovensko politicky a společensky přijatelné, uvedl slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák pro tiskovou agenturu APA před návštěvou Vídně, kde se má setkat s ministryní zahraničí Karin Knesslovou. „Pro Slovensko není politicky a společensky přijatelné přijímat migranty. Společnost na to není připravena," cituje Lajčáka APA. Slovenský ministr zároveň vyzval k nalezení evropského řešení, které bude přijatelné pro všechny.
„Pokud chceme mít fašistickou vládu, pak je jen třeba Slovensko nutit přijímat tyto lidi proti vůli 99 procent. Ať se nám to líbí, nebo ne, taková je teď realita," oznámil Lajčák. Podle něj je však Slovensko připraveno nadprůměrně přispívat do pohraniční agentury Evropské unie Frontex nebo do unijních fondů pro Afriku.
Slovenský ministr zahraničí také vyjádřil politování, že Slovensko, stejně jako USA, Česko, Rakousko nebo Maďarsko, nepřijalo globální migrační pakt. „Jsem velmi zklamán z toho, že moje země se připojila k tomuto klubu. Nejsem hrdý na to, že je Slovensko v této skupině zemí, protože je to skupina, která stojí na špatné straně dějin," oznámil Lajčák.

https://cz.sputniknews.com/slovensko/20 ... -rozhovor/

atlas
Redaktor
Příspěvky: 77
Registrován: 10 úno 2017, 22:52

Re: Slovensko

Příspěvek od atlas » 17 led 2019, 02:07

Aktivisti udali predavačky za to, že sa odfotili s Harabinom

https://www.hlavnespravy.sk/aktivisti-u ... om/1640338

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4100
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Slovensko

Příspěvek od skflanker_ » 17 led 2019, 22:06

Radary pre slovenskú armádu chcú dodávať aj Briti, predložili ponuku vláde
Sústavu 4 rádiolokátorov a 6 radarov ponúkla Slovensku vláda Spojeného kráľovstva. Britské veľvyslanectvo v Bratislave informovalo, že vo štvrtok 17.01.2019 predložila medzivládnu ponuku. “Kombinácia lokátorov Commander SL a Giraffe AMB je riešenie osvedčené v boji, ktoré spĺňa slovenské prevádzkové požiadavky. Je to systém, ktorý bol úspešne integrovaný s najnovšími raketovými systémami protivzdušnej obrany v iných členských štátoch NATO,” zdôraznila ambasáda. Slovensku má poskytnúť ochranu a obranu vzdušného priestoru v rámci integrovaného systému leteckej a protiraketovej obrany NATO...
Zdroj https://www.aktuality.sk/clanok/657924/ ... uku-vlade/ + https://www.hlavnespravy.sk/radary-slov ... de/1642572 z 17.01.2019
Čo na to US Ambasáda? Potom nám zrušia F-16V?

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9155
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Slovensko

Příspěvek od QVAK » 17 led 2019, 23:36

Britský stejně tak většinu evropského obranného průmyslu vlastní GE takže druhá možná volba.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9155
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Slovensko

Příspěvek od QVAK » 18 led 2019, 18:32

Místopředseda Evropské komise Šefčovič bude kandidovat na prezidenta Slovenska

Místopředseda Evropské komise (EK) Maroš Šefčovič bude kandidovat na slovenského prezidenta v březnových přímých volbách. Oznámil to dnes na tiskové konferenci v Bratislavě. Přijal tak nabídku nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica. Podle bookmakerů patří Šefčovič k favoritům za zvolení hlavou státu.
Dvaapadesátiletý Šefčovič je členem EK od roku 2009. Předtím působil ve slovenské diplomacii i na vedoucích postech na ministerstvu zahraničních věcí. Absolvent Moskevského státního institutu mezinárodních vztahů Šefčovič je v současnosti v EK odpovědný za energetickou unii.
V projevu před novináři Šefčovič zdůraznil potřebu pevného ukotvení země v takzvaném jádru EU a odmítl hlasy, které proevropské směřování země zpochybňují.

https://echo24.cz/a/SUk5j/mistopredseda ... -slovenska

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti