Česká republika

Odpovědět
Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 3634
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 14 led 2019, 13:16

Praha chce úpravu smlouvy s Pekingem, kvůli souhlasu s politikou jedné Číny :blbec: :blbec:
Praha chce ze smlouvy o partnerství s Pekingem odstranit článek obsahující souhlas s politikou jedné Číny, která neuznává nezávislost Tchaj-wanu. Shodli se na tom zástupci pražské koalice. Praze byl údajně článek vnucen a ve smlouvě je zcela nadbytečný.
Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha ... zpravy_nuc
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 2227
Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Bydliště: Doma (většinou)

Re: Česká republika

Příspěvek od Skeptik » 14 led 2019, 17:14

Závěrem roku vydala BIS výroční zprávu, kde mimo jiné kritizovala styl výuky dějepisu na školách. Analytici Bezpečnostní informační služby považují obsah hodin za zastaralý a moderní dějiny mají podle nich sovětský výklad.
Z veřejné části zprávy BIS
Moderní dějiny prezentované ve školách jsou de facto sovětskou verzí moderních dějin a proruským panslovanstvím je do jisté míry zasažena i výuka českého jazyka, resp. literatury (národní obrození). Trvající vliv sovětské propagandy a fakt, že Rusové ovládají moderní dějiny (Orwell: Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá současnost, ovládá minulost.), tvoří základ pro současné ruské vlivové operace všeho druhu a tedy i hybridní strategie,“ píše BIS ve zprávě.
A co k tomu říká historik a didaktik Ladislav Najbert z Ústavu pro studium totalitních režimů
„Z mediálních reakcí na zprávu BIS o nebezpečí ruské propagandy celkem přesvědčivě vyplynulo, že zkušenosti učitelů a odborníků na vzdělávání zatím nepotvrdily obavy z ruské manipulace moderních dějin na našich školách. Nemůžu mluvit za každého učitele, ale učebnice a vzdělávací materiály jsou k sovětské velmocenské politice ve 20. století dostatečně kritické. Můžeme se jen zbytečně dohadovat, co má být na současné výuce moderních dějin nevyvážené? Jestliže při tématu formování moderní české identity učitelé vysvětlují, jak důležité pro Čecha 19. století bylo vědomí sounáležitosti s dalšími slovanskými národy včetně ‚velkého‘ Ruska, neznamená to přeci, že tím šíříme panslovanskou ruskou propagandu,“ říká Najbert.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/bis- ... omaci_brzy

Tak co?
Jsou to ČUČKAŘI nebo nejsou ? :blbec:

Předpokládám, že "historici z BIS" považují Orwela za jednoho z ideových vůdců a tvůrců "ruské propagandy a hybridní války"
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8599
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 14 led 2019, 18:02

Ministerstvo školství jednalo o změně výuky moderních dějin s tajnou službou

Prostor pro vyváženou výuku moderních dějin na školách chce ministerstvo školství zajistit během plánované revize rámcových plánů. Uvedlo to po schůzce svých zástupců s ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalem Koudelkou. Na potřebnost změny ve výuce moderních dějin upozornila BIS ve výroční zprávě.
„Schůzka s ředitelem jenom potvrdila, že v této době hybridních hrozeb je víc než kdy jindy třeba věnovat pozornost vytvoření dostatečného prostoru pro vyváženou výuku moderních dějin. Měl by to být také jeden z cílů revize rámcových vzdělávacích plánů,“ sdělil tiskový odbor ministerstva.
P.S. Takže podle názoru dnešních již i ideologických stbáků je celoprvorepublikový spor historiků a jejich přívrženců Pilaře s Nejedlým pouze ruská(komiternová) hybridní vojna ale díky tehdejším znalostem takto nikým nedefinovaná. Až BIS po století jej naprosto pregnantně zadefinovala a "přikázala" mantinely nápravy vyváženého výkladu českých (československých) dějin.
Historici jež v tématu bádají po celý profesní život se až na pár z Ústav pro studium totalitních režimů jsou všichni ostatní ruskými šváby šířící pouze ruské dezinformace.

http://www.ceska-justice.cz/2019/01/min ... u-sluzbou/

BIS požádala o pomoc s odhalováním terorismu občany, ohlas není velký

Ani jedna informace ve vztahu k terorismu. Takový je výsledek výzvy Bezpečnostní informační služby (BIS) k občanům, aby si všímali okolí a předávali BIS informace o teroristech, kteří „někde musí žít, bydlet, nakupovat materiál, zbraně, financovat aktivity“ – a může to být i u nás. Znamená to, že jsme stále bezpečnou zemí, říká k tomu mluvčí BIS Ladislav Šticha.
Výzvu pod názvem „Co můžete udělat“ zveřejnila česká Služba loni v říjnu. „Občané to jsou miliony očí a miliony uší, kterým téměř nic neunikne. Stejně jako se říkávalo za našich předků, že každý voják nosí v torně maršálskou hůl, tak dnes platí, že každý z Vás může být tím, kdo pomůže ochránit životy a majetek obyvatel České republiky,“ obrátila se k občanům před třemi měsíci česká Služba. Současně BIS pro tyto účely zprovoznila horkou linku a rovněž účet na Twitteru.
Pro předání informací BIS mohou lidé využít on-line formulář na webu BIS nebo bezplatnou telefonní linku +420 235 521 400 nebo prostý dopis.

http://www.ceska-justice.cz/2019/01/bis ... eni-velky/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8599
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 14 led 2019, 20:14

Výuka dějin není prosovětská, jak sugeruje BIS, problémy jsou jinde, tvrdí historici

Ve výuce dějepisu ve školách vidí historikové Vojtěch Ripka a Petr Blažek nedostatky, ale spíše v jiných ohledech, než vyplývá z výroční zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS). Vyplývá to z jejich vyjádření pro ČTK.
Podle Ripky z Ústavu pro studium totalitních režimů se s poznámkou BIS dá těžko smysluplně polemizovat. Žádný z dosavadních výzkumů výuky dějepisu podobné tendence nenaznačil. BIS podle něj také neposkytla podrobnou argumentaci, čemuž ale vzhledem k povaze práce služby rozumí. „Sám vidím v českém dějepise významné problémy, avšak poněkud jinde,“ doplnil.
„Zdá se mi to jako hodně silné tvrzení. Větší strach než z prosovětské propagandy, vzhledem k tomu, že Sovětský svaz skončil v roce 1991, bych měl z domácích revizionistů. Lidí, kteří se snaží relativizovat minulost. Těch je bohužel docela hodně, i mezi historiky,“ řekl ČTK Blažek z téže instituce. „Větší obavy mám z nezájmu učitelů či širší veřejnosti o soudobé dějiny v souvislosti se snahou o překreslování současných dějin i třeba ze strany politiků,“ doplnil.

https://echo24.cz/a/SkFm5/vyuka-dejin-n ... -historici

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 3634
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 14 led 2019, 20:46

Neziskovky dostaly za pět let 61 miliard korun od státu. Nejvíce dotací proudí do sportu, hlavně do fotbalu
Stát v letech 2013 až 2017 vyplatil nevládním a podobným organizacím 61 miliard korun. Největší roční suma, téměř 13,6 miliardy korun, připadá na rok 2017, čísla za loňský rok ještě nejsou k dispozici. Nejvíc peněz proudí do sportu, především do fotbalu. Vyplývá to z dat ministerstva financí, která v pondělí zveřejnil server Deníku N. Vypracovat přehled dotací pro neziskové organizace nechal loni premiér Andrej Babiš (ANO) v souvislosti s jednáním o státním rozpočtu na letošní rok.
https://domaci.ihned.cz/c1-66430920-nez ... do-fotbalu
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3598
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 15 led 2019, 08:59

Oznámení. Máme smutnit? Zemřel pan Jiří Brady, muž, který přežil holokaust.
Příběh jeho mladší sestry Hany by možná zůstal zapomenut, kdyby se shodou okolností o osud této dívky nezačala zajímat Japonka Išikaová, která k osudu Hanky sbírala podklady, aby z nich nakonec vznikla kniha „Hanin kufřík-Příběh dívky, která se nevrátila“, která vypráví příběh sourozenců na základě zjištění Japonky Fumiko Išiokaové, ředitelky tokijského muzea a osobních vzpomínek pana Bradyho. Kniha byla napsaná kanadskou novinářkou, producentkou, spisovatelkou Karen Levine, bývá často srovnávána s příběhem Anny Frankové.

Objektivně řečeno a při vší úctě k panu Jiřímu Bradymu, pan Brady nebyl jediný, který přežil holocaust. Lidí, kteří koncentráky přežili, byly stovky, jen málokomu se však dostalo stejné pozornosti, jako např. panu Bradymu. Je sice zcela pochopitelné, že není možné individuálně se zabývat všemi osobami, které holocaust přežili, ale na druhé straně také není nejvhodnější adorovat, oslavovat a upřednostňovat jedince jenom proto, že mu to umožnil někdo z mocných či vlivných, jako byl například pan Herman, nejen jako jeho údajný synovec, ale v inkriminované době i ministr kultury. A že z toho chtěl „vytřískat“ maximum (státní vyznamenání), není pochyb! Ostatně, těch jiných vyznamenání a oceněné (bůh ví za co) dostal v Česku přehršel! I zde se však nabízí otázka, za co by měl být pan Jiří Brady vyznamenán prezidentem republiky když si uvědomíme, že přeživších koncentrační tábory bylo více, ale zůstali v anonymitě a žádného ocenění či vyznamenání se, na rozdíl od pana Bradyho, nedožadovali.

Pan Jiří Brady žil cca 68 let v Kanadě, s Českou republikou měl společné jen to, že se zde narodil, resp. měl nějaké příbuzné, avšak nějaké výrazné či významné, případně vlastenecké a jiné vazby nebo aktivity s Českou republikou neměl. To byl také možná (správný) důvod, proč jej prezident nevyznamenal! Dmnívám se, že není nutné dát jeho skonu nějakou významnější publicitu, i když se o to jisté kruhy, zásluhou D. Hermana budou bezesporu snažit.

http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/oznam ... e-smutnit/
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

dase
Redaktor
Příspěvky: 194
Registrován: 08 úno 2017, 00:47

Re: Česká republika

Příspěvek od dase » 15 led 2019, 09:55

https://www.mvcr.cz/clanek/navrh-noveho ... anich.aspx
Návrh nového zákona o zbraních

Ministerstvo v současné době připravuje návrhy čtyř nových zákonů upravujících nakládání se zbraněmi, střelivem a municí v civilní sféře....

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8599
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 15 led 2019, 17:11

Jak lze násilně odebrat matce dítě, aniž jsou pro to zákonné důvody

Soudce Okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou nechává dle informací Společnosti pro právní stát už přes rok v platnosti předběžné opatření, na základě něhož byla bez závažného důvodu od své matky, vysokoškolské pedagožky (Ing, Ph.D.), násilím odvedena pětiletá dcera, o kterou sama od narození řádně pečovala.
Půlroku ji nesměla vidět vůbec nejen ona, ale ani její matka, po půl roce jí byl umožněn asistovaný kontakt pouze na hodinu jednou za dva týdny. Po dalších posudcích, které si soudce sám zadal, a které nikterak nezpochybňují kompetenci matky se o dítě starat, nevyhověl její žádosti, aby bylo předběžné opatření zrušeno. Navzdory závěrům revizních znaleckých posudků nechal v platnosti i na minimum omezený asistovaný kontakt matky s dcerou, a to v rozsahu jediné hodiny jednou za dva týdny. Toto rozhodnutí nemá nic společného se soudcovskou nezávislostí, ale mnohem spíše naplňuje skutkovou podstatu trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby
Rozhodování soudce lze jen obtížně vysvětlit jinak než naprostou nekompetentností a v horším případě nepřípustným nadržováním jednomu z účastníků sporu. Je na Okresním soudě ve Žďáru nad Sázavou tolik práce, že soudce může ponechat více než rok v platnosti předběžné opatření, které změnilo život pětiletému dítěti i jeho matce, aniž by pro to měl zákonné důvody? Svou nezávislost by si neměl plést se svévolným a autokratickým zasahováním do osudů lidí.

Velmi "výživný"(řečeno velmi slušně) příběh o "fungování "Orgánů činných v Tr. řízení a celkovém výkonu (ne)spravedlnosti v Kotlině.

http://www.ceska-justice.cz/blog/lze-na ... ne-duvody/

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1340
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Česká republika

Příspěvek od classix » 15 led 2019, 17:51

Zásah proti pašerákům tabáku bylo jen cvičení, hájí se vojenské komando

Elitní vojáci asistovali celníkům při náročné sledovací akci na Olomoucku, která se týkala vietnamských pašeráků tabáku. Poslance zajímá, zda směli. Tyto případy totiž běžně spadají do gesce policie. Případem se bude zabývat i GIBS.
Experti ze 601. skupiny speciálních sil jsou zvyklí na akce v extrémních podmínkách. Jejich protivníky bývají ozbrojenci hnutí Tálibán v Afghánistánu nebo islámští radikálové v africkém Mali. V polovině června loňského roku však jejich veliteli přišla žádost o pomoc při sledování na území Česka.
Cílem několikadenní operace na Olomoucku podle všeho nebyli obchodníci se zbraněmi nebo teroristé, ale vietnamští pašeráci tabáku, které měla v hledáčku Celní správa.
Takové sledování by měl standardně provádět speciální policejní útvar ÚZČ (Útvar zvláštních činností). Ten má na starosti nejen sledování, ale také například odposlechy. Proč celníci požádali o pomoc právě specialisty z prostějovské armádní jednotky, není zcela jasné, zdroje redakce z prostředí bezpečnostní komunity však hovoří o tom, že akce se měla odehrát na nepřístupném nebo odlehlém místě. Vietnamské gangy jsou navíc v prostředí bezpečnostních složek známé tím, že umí sledování velmi dobře odhalit.
Uvnitř Celní správy panuje přesvědčení, že za spoluprací s elitními vojáky musí být důležitější případ. „Dovedu si představit, kdyby například český voják pašoval něco z Afghánistánu do Česka, například drogy,“ uvedl zdroj MF DNES blízký Celní správě.
Sledovači, nebo pomocníci?
Poté, co se detaily akce nazvané Richard objevily na veřejnosti, se o věc začali zajímat poslanci z výboru pro obranu. Jeho předsedkyně Jana Černochová (ODS) uvedla, že dosud neví, zda měla akce celníků posvěcení státního zastupitelství. „Zatím nevíme, co konkrétně bylo předmětem takzvaného cvičení. Pokud se armáda v rámci této akce podílela na nějakém vyšetřování – bez ohledu na to, že je to vydáváno za cvičení – vážně pochybuji o její legálnosti,“ uvedla Černochová pro MF DNES. Její výbor se k akci Richard vrátí zřejmě začátkem února.
Zda celníci postupovali v souladu se zákonem, nebo nikoliv, přitom není tak jasné, jak se zdá. Celníci totiž vojáky požádali o „součinnost“ při sledování. A jak poznamenávají lidé znalí praxe, nemusí to nutně znamenat, že právě vojáci ze 601. skupiny prováděli sledování. „Čistě teoreticky to může být cokoli od zapůjčení polní kuchyně, aby se mohli sledovači od celníků při akci najíst, po zapůjčení nějaké sofistikované techniky, například termovize,“ uvedl bývalý příslušník jedné z českých tajných služeb.
Případem se bude zabývat GIBS
Proč se celníci rozhodli přizvat do akce armádu budou muset špičky Celní správy vysvětlovat na Generální inspekci bezpečnostních sborů.
Ta podle zjištění MF DNES začala sledovací akci řešit. Redakci to potvrdila mluvčí generální inspekce Ivana Nguyenová. „Ano, touto záležitostí se zabýváme. V tuto chvíli shromažďujeme a vyhodnocuje veškeré informace, které jsme získali mimo jiné i z veřejně dostupných zdrojů,“ uvedla.
Žádost celníků o pomoc se sledováním byla maskovaná jako nácvik spolupráce mezi armádním komandem a Celní správou. Cvičení během jediného dne schválily špičky celníků i armády.
Tehdejší ministryně obrany Karla Šlechtová, která pod akci připojila svůj podpis tvrdí, že schválila jen cvičení. „Na základě žádosti náčelníka generálního štábu a po vyhodnocení generálním štábem jsem byla požádána o schválení společného výcviku armády a Celní správy. Jednalo se o legitimní požadavek,“ řekla k tomu Šlechtová MF DNES.
Staré křivdy
To, že se celníci obrátili přímo na elitní vojenské komando, podle informací MF DNES vzbudilo nevoli v armádní tajné službě – Vojenském zpravodajství. Právě pod něj totiž 601. skupina speciálních sil dlouho patřila. Svou roli podle insiderů mohl sehrát i fakt, že Robert Šlachta (dnes náměstek Celní správy) ještě coby ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) dohlížel na vyšetřování případu únosu pěti Čechů v Libanonu.
Mezi unesenými byl tehdy totiž armádní zpravodajec Martin Psík a je veřejným tajemstvím, že dotazy Šlachtových podřízených na účel Psíkovy mise nebyly armádním rozvědčíkům příliš po chuti. Šlachta tehdy dokonce osobně letěl do Libanonu skupinku unesených Čechů vyměněných za libanonského špiona Alího Fajáda vyzvednout.
Vyšetřování ÚOOZ tehdy nakonec vyplynulo doztracena, nikdo nebyl obviněn. Přestože se nad případem dlouhou dobu vznášelo podezření z uplácení.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/celn ... omaci_cern

Metody banánové republiky alá latinská Amerika nebo jestli někdo chce vyvolat “občanskou” válku jako v Sýrii... Větve se nám tady zakopou v lesích a Spolana Neratovice bude muset rozjet třísměný provoz na výrobu Agentu Orange :D
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8599
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 16 led 2019, 02:24

„Václav Moravec ve vyšetřovací vazbě. Jiří Pospíšil zmizel.“ Tohle vysílala ČT. Nezbláznili jsme se?

Jaké pořady dávala ČT v den, kdy se vyklízela Klinika? V pozdních večerních hodinách to byla repríza jakoby britského dokumentu z roku 2011, který vytváří imaginární verzi Česka v roce 2022, kde zvítězila „ultrapravicová“ strana, která zavedla policejní a veřejnou perzekuci homosexuálů.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/101 ... 210900041/
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... -se-566725

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8599
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 16 led 2019, 17:40

Do expertní komise ministerstva školství řešící strategii vzdělávání nepozvali učitele

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy (MŠMT) si sestavilo nový expertní tým, který má připravit Strategii vzdělávací politiky do roku 2030. V osmičlenné skupině, která má vytyčit cíle vzdělávací politiky a stanovit školské priority, ovšem není jediný učitel.
Šest zástupců je z řad vědecké vysokoškolské komunity, jedna členka zastupuje Hospodářskou komoru a za regionální školství byl do počtu jmenován pouze jeden ředitel střední průmyslové školy, který je původní profesí kybernetik. K přípravě desetiletého plánu státní vzdělávací politiky nebyl přizván nikdo ze základních ani mateřských škol, žádný zástupce odborných učilišť ani gymnázií. (ani speciální pedagog.)
Expertní tým se poprvé sešel v pondělí 7. ledna. Ministr školství Robert Plaga (ANO) si na jednání paradoxně pochvaloval, že „skupina je složena tak, aby zahrnula co možná nejširší spektrum aktérů vzdělávacího systému a školství.“. Absenci nejpočetnějšího segmentu, základního školství, zřejmě nezaznamenal. Nebo jej nepovažuje za důležitý, i když bez něj vyšší stupně vůbec nemohou existovat. Pro srovnání základní škol je v ČR podle statistické ročenky MŠMT 4 155. Povinnou školní docházku v nich absolvuje více než 928 tisíc dětí.
Takže, stručně přeloženo do srozumitelného jazyka: “Doteď jsme se drželi strategie, která nevedla ke zlepšení, ale k opaku, takže se jí budeme držet dál.” Jak také jinak, když nic jiného neumíme a lidi z praxe mezi sebe raději nepustíme. Aby nám nemařili naše zájmy v odklánění peněz ze školství na různé projekty jako jednotné přijímací testy. Naprostou většinu mají v komisi akademici, kteří o regionálním školství vědí jen z doslechu.
O tom, že zlepšení situace nemáme v nejbližších deseti letech čekat, svědčí zejména osoba staronového předsedy expertní komise. Je jím prof. PhDr. Arnošt Veselý, Ph.D., z Institutu sociologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

http://literarky.cz/politika/domaci/276 ... li-uitele-

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1513
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Rado Info » 16 led 2019, 23:09

Česká škola jako bojiště hybridní války. BIS určuje výklad dějin
Letošní zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS) vzbudila už hodně pozornosti. Na našich stránkách jsme se tématu věnovali článkem bezpečnostního analytika Jana Schneidera, který osvětluje mnohé (včetně aktuálnosti zprávy). Zdá se, že obsah zprávy, kterou připravila naše hlavní zpravodajská služba, z veřejného prostoru jen tak nezmizí. To je samo o sobě pozoruhodné a příznačné.
http://casopisargument.cz/2019/01/16/ce ... lad-dejin/
Přepisování dějin na ČT, následuje „desovětizace“ výuky dějepisu
http://outsidermedia.cz/prepisovani-dej ... -dejepisu/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8599
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 17 led 2019, 21:59

Čína vrací úder, zatím na úrovni úřadů. Kvůli Huawei zrušila schůzku ministerstev zahraničí

Čína v reakci na varování před technologiemi čínské firmy Huawei v Česku zrušila schůzku ministerstev zahraničí a odložila bez udání náhradního termínu jednání mezivládní komise pro ekonomickou spolupráci, řekl prezident Miloš Zeman v televizi Barrandov. Prezident se chce sejít se šéfem Huawei, aby si vyjasnil situaci. Domnívá se, že varování je součástí obchodní války počítačových firem, dodal.
Zeman uvedl, že se pokusí při své dubnové návštěvě Číny situaci poněkud zklidnit. Předpokládá, že o věci bude mluvit s premiérem Andrejem Babišem (ANO) na schůzce v příštím týdnu.
Zrušení mezivládní komise pro ekonomickou spolupráci se podle Zemana dotkne minimálně 70 českých firem, jejichž zástupci s ním loni byli v Šanghaji na česko-čínském fóru. Už minulý týden prezident varoval před dopady čínské odvety za Huawei na čínské aktivity investiční skupiny PPF včetně Home Creditu a automobilky Škoda Auto. V ohrožení je podle Zemana také zhruba 8,5 miliardy korun, které Huawei plánovala investovat do budování vysokorychlostních telekomunikačních sítí 5G v Česku.
https://echo24.cz/a/SLcAP/cina-vraci-ud ... -zahranici

bacil
Redakční rada
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: Česká republika

Příspěvek od bacil » 18 led 2019, 12:26

"Gauneřina, výsměch!" Židé v Praze zuří kvůli zdanění církevních restitucí

https://www.blesk.cz/clanek/589598/gaun ... -restituci
Ročně má Federace židovských obcí v ČR spočítány náhrady ve výši devíti milionů korun. Pokud projde zdanění církevních restitucí, jak jej navrhují vládní strany spolu s komunisty, přijde tak během 25 let o značnou část z přiznaných církevních náhrad. Konkrétně o částku 42,5 milionu korun.

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 3634
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 18 led 2019, 13:58

Babiš se v Indii sešel s tamním předsedou vlády Módím
Přiletěl tam na sumit 9th Vibrant Gujarat Summit 2019
Babišuv projev 2:47:14


Přivítaní na letišti https://twitter.com/MEAIndia/status/10 ... 0753654785
Obrázek

Tady se snaží držet krok s ostatními https://www.news18.com/photogallery/ind ... 437-6.html
Obrázek

Video ze setkání
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Medved0009 a 0 hostů