Česká republika

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9050
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 31 pro 2018, 18:03

Policie prodloužila lhůtu pro vyšetření Čapího hnízda do 30.dubna

Policie znovu prodloužila lhůtu pro vyšetřování kauzy kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo do konce dubna. Státní zástupce se k prodloužení lhůty vyjádří v rámci následující prověrky, uvedl dnes mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Lhůta pro skončení vyšetřování byla prodloužena již dříve, nejprve měla vypršet na konci září, tehdy ji však kriminalisté přesunuli na 31. prosince. V kauze čelí stíhání premiér Andrej Babiš (ANO) i někteří členové jeho rodiny.

http://www.ceska-justice.cz/2018/12/pol ... -30-dubna/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9050
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 03 led 2019, 17:31

Státní rozpočet loni vykázal přebytek 2,9 miliardy, oznámila Schillerová

Hospodaření státu loni skončilo s přebytkem 2,9 miliardy korun. Na tiskové konferenci o tom ve čtvrtek informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). V roce 2017 vykázal státní rozpočet schodek 6,2 miliardy korun a o rok dříve přebytek 61,8 miliardy korun. Podle MF tak jde o druhý nejlepší výsledek od roku 1996. Schválený rozpočet na loňský rok počítal se schodkem 50 miliard korun.
Za lepším výsledkem je podle MF i ekonomů především dobrý výkon ekonomiky, který se projevil v lepším než plánovaném výběru daní a sociálního pojištění. „Hlavní vliv lepšího než plánovaného výsledku lze spatřovat v překročení rozpočtu daňových příjmů včetně pojistného na sociální zabezpečení o zhruba 20 miliard korun a také v překročení rozpočtu ostatních příjmů také o zhruba 20 miliard korun,“ informovalo MF.
Celkové příjmy státního rozpočtu loni stouply meziročně o 130,3 miliardy korun na 1403,9 miliardy korun. Celkové výdaje rozpočtu vzrostly o 121,2 miliardy na 1401 miliard korun.

https://echo24.cz/a/SmEdv/statni-rozpoc ... chillerova

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1727
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Česká republika

Příspěvek od El Diablo » 05 led 2019, 22:36


Zetor začne v pondělí rozdávat výpovědi

Výpovědi zaměstnancům brněnského výrobce traktorů Zetor se sice začnou rozdávat nejdříve v pondělí, část zaměstnanců při odchodu na vánoční dovolenou ale už věděla, že na konci března přijdou o práci, řekl vedoucí odborů Alois Kazelle. Firmy z Brna i okolí už do Zetoru posílají desítky pracovních nabídek, propuštění tak nebudou mít o práci nouzi.
https://www.novinky.cz/ekonomika/493604 ... ovedi.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9050
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 06 led 2019, 16:24

Takto se nekalí ocel pomocí StB v 50. letech éry bolševika ale Liberální demokracie v letech 2013-18 pomocí VSZ a UOOZ v Kotlině. V čem se liší tehdejší soudruzi vyškolení v Moskvě od nynějších protikorupčních kádrů vyškolených za Velkou louží?
Když do bytu vtrhne ve čtyři ráno policejní komando a děti spí

Před téměř čtyřmi lety v médiích odstartovala jedna z korupčních kauz bombastickými titulky „Jak generálové salutovali zbrojařům“ nebo „Policie popsala zločinný gang“, tak to bylo v době okolo pádu Nečasovy vlády běžné. Pro údajné zločince to byl začátek velice dlouhé noční můry, kde přepadové domovní prohlídky se zakuklenci, převozy z jednoho místa na druhé, celodenní a celonoční výslechy nebo propuštění ve tři hodiny ráno 130 km od domova(za to samé při Palachově týdnu byli pravomocně odsouzení příslušníci VB), byla vlastně jen epizoda. Třem špičkovým manažerům a jednomu generálovi AČR vyšly fotografie ve zprávách televizních, tištěných i internetových. Novináři, především z jedné vlastnické skupiny, na základě tajemných informací policie, spřádali další a další teorie, jak fungovala zločinecká skupina, a jak velkou způsobili finanční a celospolečenskou škodu.
21.12.2018 padl osvobozující rozsudek pro všechny obžalované. Už v ústním zdůvodnění rozsudku se na adresu vyšetřovatelů a dozorového státního zástupce ozvaly argumenty jako manipulace s důkazy, zatajování dokumentů, zneužívání úředních záznamů, totální selhání v přípravném řízení atd. V průběhu líčení soudkyně otevřeně řekla, že podá trestní oznámení na vyšetřovatele Procházku.
V průběhu hlavního líčení všechna tato policejní zvěrstva vyšla najevo a co na to státní zástupce, který o tom všem mohl a měl vědět? Zval svědky, kterým pak nepoložil žádnou otázku, dožadoval se dotazování na ministerstvech, NKÚ, ptal se na informace z veřejně přístupných zdrojů, ale jinak nic. Ani se nesnažil podpořit svou verzi příběhu, nevyjadřoval se k palbě důkazů obhajoby. Státní zástupce vrchního státního zastupitelství Mgr. Prygl objektivně zničil kariéru a zdraví čtyřem mužům, kterým nesahá ani po kotníky. Desítky hodin při jednáních poslouchal důkazy, jak mizernou práci odvedl a jak podle se chovali vyšetřovatelé. A reakce? Odvolal se na místě s odůvodněním, že si musí přečíst písemné vyhotovení rozsudku, aby pochopil myšlenkové pochody paní soudkyně.

https://echo24.cz/a/SM4mV/kdyz-do-bytu- ... a-deti-spi

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9050
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 08 led 2019, 00:57

Soudkyně zkritizovala práci státního žalobce. Překvapující, reaguje Bradáčová

Soud osvobodil generála Vladimíra Halenku a další tři muže v případu obchodů s vojenským materiálem, soudkyně Blanka Bedřichová navíc nešetřila s kritikou práce státního zástupce a policie. Nelíbilo se jí, že před samotným soudem se podle ní například musely provést některé důkazy, které chyběly ve spisu. Znalecký posudek, o který se opírala obžaloba, byl podle ní dále nepřesvědčivý. Prohlášení soudkyně jsou z profesionálního hlediska minimálně překvapující, reagovala pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

https://echo24.cz/a/STjzL/soudkyne-zkri ... -bradacova

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9050
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 08 led 2019, 18:13

ÚS zdůraznil význam dobré víry v platnost a zákonnost licence u solární elektrárny

Krajský soud v Brně se musí znovu zabývat licencí solární elektrárny v Jeníkově na Teplicku, původně ji zrušil kvůli údajným nedostatkům revizní zprávy. Ústavní soud (ÚS) dnes vyhověl stížnosti držitele licence, společnosti Fine Decorating. Zdůraznil při tom význam dobré víry v platnost a zákonnost licence a v možnost provozovat elektrárnu za původních výkupních podmínek.
„Platí, že dobrá víra se předpokládá a je na veřejné moci, aby její existenci vyvrátila. K tomu ale v nyní souzené věci dle názoru ÚS nedošlo,“ stojí v nálezu soudce zpravodaje Tomáše Lichovníka.
Krajský soud v Brně nejprve Zemanově žalobě nevyhověl, po zásahu Nejvyššího správního soudu ovšem původní rozhodnutí úřadu zrušil s vysvětlením, že revizní zpráva nemohla být dostatečným podkladem pro udělení licence, neboť neprokazovala bezpečnost, a tím ani technickou způsobilost zařízení. Na skutečnost, že revizní zpráva ve spojení s povolením předčasného užívání stavby v předložené podobě nemůže osvědčit bezpečnost elektrárny v plném rozsahu, firmu měl podle ústavních soudců upozornit regulační úřad a vyzvat ji k odstranění vad, což se nestalo. „Je věcí státu, aby ve správních řízeních, která vede, nechyboval, a pokud k tomu přeci jednom dojde, aby zásadně nesl následky svých pochybení,“ rozhodl ÚS.
Zeman(Nejvyšší SZ) žalobami napadl 22 problematických licencí ze sklonku roku 2010. Zrušení licence dosáhl jen u části z nich. S ústavními stížnostmi neuspěly v poslední době například elektrárny Saša – Sun a Zdeněk – Sun, které také přišly o licenci.

http://www.ceska-justice.cz/2019/01/us- ... lektrarny/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9050
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 09 led 2019, 11:14

ČR začne vyplácet cizincům až 4000 eur, aby odjeli domů

Hodnotu ve výši 1 500 eur – 4000 eur začne stát poskytovat obyvatelům z Asie, Ruska a Afriky, kteří obdrželi od České republiky doplňkovou ochranu nebo jejich žádost o pobyt nebyla dosud vyřízena či byli z ČR vyhoštěni, ale stále jsou na území. Podmínkou je, aby dobrovolně opustili ČR a nevraceli se do Evropské unie. Peníze jsou určeny na „reintegraci“ v zemi původu. Stát jim kromě toho zajistí přepravu i zdravotní péči. Takových lidí má být nejméně 400.
Vyplývá to z Výzvy k předkládání žádostí o podporu v rámci Národního programu Azylového, migračního a integračního fondu (NP AMIF), kterou zveřejnilo ministerstvo vnitra. Podle výzvy obdrží od fondu jediný vybraný žadatel v tomto projektu 45 milionů korun. Celková hodnota projektu, který má začít 1. dubna 2019 a skončit nejdéle do 30. června 2022, je 60 milionů korun. Za tu dobu má dojít k dobrovolnému vystěhování minimálně 400 lidí bez návratu do EU.
Žádat o peníze jsou oprávněny podávat české neziskové organizace, mezivládní organizace se zastoupením v České republice a organizační složky státu. Stát vybere jediného poskytovatele této služby. Termín pro odevzdání žádostí je 1. února 2019 ve 13,00 hodin.

https://www.mvcr.cz/clanek/amif-vyzva-1 ... vratu.aspx
http://www.ceska-justice.cz/2019/01/cr- ... jeli-domu/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3666
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 10 led 2019, 05:25

Důrazná vzpomínka na nejhorší volební období od sametové revoluce
Včera jsem se ráno brzo probudil, a tak jsem si pustil televizi. A na ČT 2 šel pořád "Ochránce" z roku 2012. A jeho téma bylo "Nezaměstnaní" a to konkrétně tzv. systémem "DONEZ" a tzv. "veřejná služba". Vzpomínáte ještě na to?

Pořad se zabýval třemi konkrétními případy, které s těmito chuťovkami tehdejšího ministra za TOP 09/STAN Jaromíra Drábka měly nemalé problémy. To byl ministr z vlády premiéra Petra Nečase (ODS) a ministra financí Miroslava Kalouska. Vzhledem k tomu, že už to bylo období hospodářské recese a vysoké nezaměstnanosti, tak už to nebylo pro lidi jednoduché období. Když k tomu přidám tyto výše popsané chuťovky pana ministra Drábka, které doslova a do písmene nejen hraničily, ale už i překračovaly základní lidská práva, tak musím o volebním období 2010-2013 říci, že to bylo nejhorší volební období od roku 1989. Jen pěkně zavzpomínejme, co se dělo.

Osobně si myslím, že bychom neměli zapomínat, co se během tohoto volebního období dělo. A také to, jak si pánové a dámy z TOP 09/STAN/ODS/VV představovali lidská práva. Zvláště těm mladým je to nutné připomínat. Aby si takovýto a podobný pořad pustili dřív, než zas půjdou na nějakou protizemanovskou a protibabišovskou demonstraci, kde budou oslavovat takové politiky jako Miroslav Kalousek nebo Miroslava Němcová (tehdejší předsedkyně PSPČR). To si fakt toto opět přejí?
https://www.ceskatelevize.cz/porady/103 ... 381960012/

https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=695438
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9050
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 10 led 2019, 17:05

Článek(oficiální stanovisko) velvyslance Ukrajiny Jevhena Perebyjnise k 110 výročí (oslav)narození S. Bandery

Vrtěti banderovci aneb Komunisté opakují své lži o ukrajinském boji za svobodu

Ukrajina během uplynulých pěti let prošla řadou změn a reforem. K těm nejdůležitějším patří bezesporu dekomunizace. Odstranění pomníků sovětské éry a přejmenování ulic se stalo viditelnou stránkou tohoto procesu. K tomu nejdůležitějšímu, co se na Ukrajině odehrálo, však patří „dekomunizace myšlení“, zúčtování se zločinnou a prolhanou ideologií, která obrátila svět naruby a těžce poznamenala lidské myšlení ještě na dlouhá léta po formálním pádu komunismu na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století.
Žádný z mýtů, kterými kolektivní paměť v Česku otrávili komunisté, nemá tak dlouhého trvání jako ten o „zločinných banderovcích“. Tito „strašáci“ ale nemají pražádnou oporu ve faktech. Obraz banderovců vytvořený na konci čtyřicátých let komunisty zasáhl podvědomí Čechů natolik silně, že mnozí dnes ani na vteřinu nepřipouštějí, že by mohli být obětí lži.
https://denikn.cz/49142/vrteti-banderov ... JgW0jfkZmY

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1609
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Rado Info » 10 led 2019, 20:07

Andor Šándor: Všechno, co se děje proti Huawei, je ve smyslu ochrany Applu.
Co se ukazuje na aféře kolem zařízení čínských firem Huawei a ZTE? A kdo všechno nás vlastně sleduje?
Už před Vánoci vydal Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost varování před užíváním infrastruktury čínských společností. Podle bezpečnostního analytika ovšem nejde o novou záležitost. „O problémech s Huawei se mluví minimálně šest let,“ říká.
https://dvojka.rozhlas.cz/andor-sandor- ... lu-7721538

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9050
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 10 led 2019, 21:49

Čína chystá odvetu za Huawei, Zeman odpálil 3 šrapnely. Půjde též o investice Škody Auto i síť 5G

Šéf BIS Michal Koudelka a ředitel Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) Dušan Navrátil podle prezidenta Miloše Zemana ohrozili svým varováním před čínskou telekomunikační společností Huawei ekonomické zájmy České republiky. Čína jako odvetné opatření může zarazit plánované investice v autoprůmyslu či budování mobilní sítě 5G. Prezident to řekl v pořadu Týden s prezidentem.
Koudelka ani Navrátil podle prezidenta neměli žádné pádné důkazy, jen svou zprávou zásadně ohrozili ekonomické zájmy ČR i obchodní vztahy s Čínou. Český prezident více věří vyjádření ředitele německého úřadu pro kybernetickou bezpečnost (BSI) Arne Schönbohma, podle něhož varování před Huawei nejsou podložena žádnými důkazy. „Aniž by měli důkazy, ohrozili naši pozici a naše ekonomické zájmy v Číně,“ uvedl Zeman na adresu Koudelky a Navrátila. Stejně tak kritizoval i Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. „Ti snad ani nestojí za řeč,“ dodal.
Dále zmínil, že Číňané mohou vycouvat i z budování mobilní sítě 5G na českém území, do níž chtěla investovat právě Huawei. Ta údajně nabídla čtyřikrát nižší cenu (cca 8,5 miliard korun) než v případě jiných společností, a kvůli varování ze strany bezpečnostních složek se výsledná cenovka může lišit.

https://echo24.cz/a/SNQSQ/cina-chysta-o ... o-i-sit-5g

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3666
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 11 led 2019, 17:32

Jiří Vyvadil: Takže kupujme Huawei…
Před 30 lety padla železná opona a evropské země bývalého sovětského bloku radostně převzali filosofii liberálního západního života včetně jeho uskupení typu NATO a později i EU. Lidé prostě chtěli na Západ, protože byli přesvědčení, že je tam vyšší životní úroveň a před třiceti lety i docela přirozený a sympatický způsob života. Když jsme navíc v té době viděli totálně rozvrácené Rusko s prázdnými pulty v obchodech a Jelcina, který nechal rozestřílet ruský parlament,koho z nás by to tehdy na Východ lákalo.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/kome ... jme-huawei
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9050
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 13 led 2019, 17:53

Babiš odletěl na týdenní cestu do Asie. Na palubě má ministryni a zástupce 42 českých firem

Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli odletěl na týdenní cestu do Singapuru, Thajska a Indie. Novinářům v pátek řekl, že cesta je součástí vládního záměru diverzifikovat český vývoz a vytvořit jasnou strategii pro obchod s Asií a Afrikou. Ve všech zemích má Babiš v plánu setkání s předsedy vlád, v Singapuru a Indii bude jednat také s prezidenty.
S Babišem do Asie zamířila ministryně průmyslu Marta Nováková (za ANO) a v delegaci vedené Svazem průmyslu a dopravy ČR také zástupci 42 českých firem. Babiš by měl kromě podpory dvoustranných podnikatelských fór slavnostně otevřít výrobnu plastových povlaků české společnosti Technicoat a nové vývojové centrum společnosti Škoda Auto India/Volkswagen Group v Indii.
https://echo24.cz/a/StBda/babis-odletel ... kych-firem

PeterM
Sponzor fóra
Příspěvky: 449
Registrován: 18 úno 2017, 11:17

Re: Česká republika

Příspěvek od PeterM » 14 led 2019, 07:00

Tady se demokracie 30 let jen předstírala. Režisér a umělec vydal drtivou zprávu o době po roce 1989. Zlodějiny, prodaní politici, vysávání státu... A to, co nás čeká.

„Zastupování, skutečné, je klíčem. Ptejte se svého politika, co pro vás dělá.“ I tato slova zaznívají od režiséra Davida Martinka v jeho analýze s názvem 2019, kterou poskytl ParlamentnímListům.cz. Hovoří o prohře politického stylu, který skoro třicet let předstíral budování demokracie podle západních norem. Popisuje současný proces změny české politiky a vytvoření prostředí tvrdé politické soutěže, které se odehrává na půdorysu nejvýznamnější transformace společnosti za posledních padesát let. Čtvrtá průmyslová revoluce totiž zásadně mění pravidla. „Odvíjí se další klíčový zápas o technologický předstih, který kapitalismus spoludefinuje jako systém. Kdo v něm vyhraje, získá minimálně podíl na spolurozhodování o podobě planety.“ Vysvětluje i to, proč by měli mít u nás zaměstnanci průměrný plat kolem 50 tisíc měsíčně. Nejde ale jen o bilancování nebo vizi, Martinek jasně říká, s čím začít tady a teď.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... eka-565985

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3666
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 led 2019, 07:45

Nové svědectví o Janu Palachovi: Možná to s ním bylo celé jinak
Dlouholetý kamarád Jana Palacha Stanislav Hamr promluvil o svém blízkém kamarádovi z dětství a studentských let. A jak uvádí server Aktuálně.cz, umí překvapit. Hamr totiž hovořil o tom, jak jej štval svatouškovský pohled na Palacha. A proto se právě rozhodl říct o něm pár slov.

„Strašně mě štvalo, jak je Honza falešně a nepravdivě líčen nejrůznějšími pseudoanalytiky. Nebyl zvláštním uzavřeným klukem, který se stranil ostatních. Šlo naopak o rváče, neskutečně veselého a někdy až hyperaktivního kluka, který nezkazil žádnou lumpárnu. Nejvíc mi ale vadí to, jak z Honzy děláme jakéhosi ikonického a nedotknutelného věrozvěsta,“ poznamenal úvodem Hamr padesát let poté, co se Jan Palach upálil na protest proti okupaci Československa.

Hamr se podle svých slov znal s Palachem odmalička, kdy spolu bydleli ve Všetatech. „Honza byl vlastně v jádru Mašín. Ale nedokázal by zabít. Měl hrozně rád živočichy a bytostně nesnášel, když jim kluci ubližovali,“ popisuje mimo jiné Palacha Hamr. A vzpomíná, jak společně stříleli ze zbraní nebo vyráběli nejrůznější produkty ze střelného prachu. „Honza by normálním rošťákem, jako většina kluků. Kam jsme vlezli, tam jsme něco provedli. A já jsem ho poznal ještě o něco lépe, protože mně - stejně jako Honzovi - zemřel brzy táta,“ uvedl Hamr.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... nak-566597
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host