Česká republika

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9163
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 10 zář 2018, 13:07

České reálie jednoho ze třech sloupů demokracie:
Spravedlnost (ne?)má být slepá nebo ji nahrazuje neviditelná ruka Trhu bez přívlastků která vyřeší vše?

Nepravdivý posudek, anebo jiný názor? Spor znalců bude řešit policie

Na jedné straně znalecký posudek, který z matky dítěte dělá osobu trpící závažnou duševní poruchou a neschopnou tak péče o nezletilé dítě, na straně druhé pak zcela odlišný posudek jiného znalce, který stejnou osobu hodnotí jako normální a péče zcela schopnou. Na případ, v němž jde původně o opatrovnický spor dvou rodičů o nezletilou dceru, upozornila Společnost pro právní stát, která také podala trestní oznámení.
V rámci opatrovnického sporu byly soudu předloženy dva posudky dvou soudních znalců (jeden z odvětví psychiatrie a druhý z odvětví psychologie). Oba znalci v roce 2016 vyhodnotili oba rodiče jako jedince bez duševní poruchy, schopné péče o nezletilou, dnes šestiletou dceru. O rok později, tentokrát pro účely trestního řízení, si nechala policie vypracovat opět dva posudky znalců ze stejných oborů (MUDr. Michaela Málková, odvětví psychiatrie a Mgr. Lenka Čermáková, odvětví psychologie). Obě znalkyně tentokrát hodnotily pouze duševní stav matky a došly, alespoň tedy podle textu zmíněného trestního oznámení, k naprosto odlišným závěrům.
http://www.ceska-justice.cz/2018/09/nep ... t-policie/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3678
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 10 zář 2018, 21:54

Výbor Evropského parlamentu se má zabývat případným střetem zájmů premiéra Babiše
Výbor pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu dnes jednal o podnětu ohledně možného střetu zájmů podnikatele a českého premiéra Andreje Babiše, který Evropské komisi podala nevládní organizace Transparency International. Koordinátoři výboru se podle jeho člena Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) dohodli, že uspořádají speciální jednání s komisařkou pro regionální politiku Corinou Cretsu a případu se budou nadále věnovat, aby se EK jasně vyjádřila, zda jde, či nejde o střet zájmů. Sama EK mezitím potvrdila, že návrh dostala a že na něj „včas“ odpoví.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ise-550944
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9163
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 11 zář 2018, 15:24

VIDEO: Na školení za peníze EU kreslili úředníci pohlavní orgány

Radní obvodu Moravská Ostrava a Přívoz vyzvali tajemnici úřadu Leonu Večeřovou k odchodu poté, co se objevila nahrávka ze školení vedoucích pracovníků. Vadí jim, že se úředníci na akci hrazené z dotace Evropské unie bavili kreslením neslušných obrázků. https://tv.idnes.cz/skoleni-za-penize-e ... strava_jda
Na nahrávce jsou zachyceni tajemnice, starostka obvodu Petra Bernfeldová a další zaměstnanci při tom, jak na tabuli kreslí obrazce znázorňující podle všeho penisy a vaginy.
Školení nazvané „Vzdělávání k vyšší profesionalizaci ÚMOB MOaP“ bylo z velké části hrazeno z prostředků Evropské unie.


https://ostrava.idnes.cz/ostrava-moravs ... zpravy_dar

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9163
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 13 zář 2018, 15:14

Důsledek privatizace st. správy dle liberalistického hesla "privát je vždy rentabilnější než stát", souhlas ale vždy jen pro sebe
Velmi zajímavý rozbor skutečnosti s návrhem změny

Zbyněk Fiala: Sněmovna secvičuje žebráckou operu

Sněmovna se konečně pustila do novely insolvenčního zákona, jejíž potřebu charakterizoval bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán slovy, že u nás je tolerována strašná lichva, a to i ze strany veřejných organizací.
Není lepší kšeft než zprůmyslnit bídu, to známe už známe ze Žebrácké opery, kde je tento proud peněz starostlivě ošetřován ve spolupráci mafiánského Meckieho Messera s velitelem policie a dalším městským hlavounem. Dramatický konflikt, doplňovaný tanci a hrdinskými zpěvy, samozřejmě potřebuje protikladné postavy. Ve sněmovně se to odehraje na půdorysu debaty, zda umožnit oddlužení těm, kdo nemají šanci se svými dluhy něco udělat.
Z bible i církevních tradic známe „milosrdné léto“, periodické odpouštění dluhů, které nebylo projevem pomateného blouznění, ale udržovalo společnost v rovnováze a klidu. Naopak zanedbání této bohulibé tradice je nebezpečné. Třeba události, kvůli kterým umírají naši stateční žoldnéři ve středoasijské pustině, začaly revolučním zrušením dluhů v Afghánistánu (u příležitosti svržení krále Záhira roku 1978). Mimochodem, afghánští rolníci se nejsnáze celoživotně a mnohogeneračně zadlužili, když si koupili od lichváře drahý indický čaj, který je neodmyslitelnou součástí svatebního obřadu. U nás je to samozřejmě jiné. My jsme po revoluci zavedli vícegenerační zadluženost za nezaplacení odvozu popelnice, takže jsme afghánskou štafetu převzali o jeden krok zpět.
Český vývar pro exekutory a advokáty je světově bezkonkurenční, k tomu sankční poplatky a úroky, takže dlužná částka jde běžně na pětinásobek i víc. Vymáhá se to obyčejně nikoliv pro originálního věřitele, ten takový dluh prodá za zlomek, ať má aspoň něco. Exekuce pak má charakter skutečné hospodářské popravy dlužníka, tedy trestu, nikoliv obnovy přerušeného hospodářského cyklu (pomoc věřiteli, aby dlužník zaplatil).

Skutečným problémem splácení tedy není dluh, ale náklady exekuce, které jsou soukromým příjmem exekutorů a advokátů, a sankční úroky a poplatky, které jsou hlavním příjmem nejrůznějších šmejdů.

http://literarky.cz/komentare/ostatni/2 ... ckou-operu

Uživatelský avatar
agent Kremlu
Redaktor
Příspěvky: 24
Registrován: 09 zář 2018, 00:23

Re: Česká republika

Příspěvek od agent Kremlu » 13 zář 2018, 20:54

Výročí, které nám vůbec nikdo nepřipomenul - 80 let od sudetoněmeckého povstání
Sudetoněmecké povstání se nepřipomíná, ale zapomínat by se na něj nemělo. Už jen kvůli desítkám lidí, kteří položili život při obraně Československa.
http://www.novarepublika.cz/2018/09/vyr ... nikdo.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9163
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 13 zář 2018, 21:36

Čínská spojka. Zeman přijal na Hradě nového ambasadora říše středu

Čínu od čtvrtka zastupuje v České republice nový velvyslanec Čang Ťien-min. Na Pražském hradě od něj přijal pověřovací listiny prezident Miloš Zeman. V minulosti vedl na čínském ministerstvu zahraničních věcí odbor pro tlumočení, vyslán byl také na čínskou ambasádu do Spojených států. Podle sinologů z portálu Sinopsis.cz působil jako tlumočník čínských prezidentů či premiérů.
Podle životopisu, který poskytla čínská ambasáda, se Čang narodil v březnu 1970, od roku 1990 působil na ministerstvu zahraničí v oblasti tlumočení a překládání. V roce 2009 odjel jako rada na čínské velvyslanectví do USA. Po návratu do Číny se stal radou na tiskovém oddělení čínské diplomacie a od roku 2013 vedl kancelář a později odbor překladů a tlumočení. Podle pražského velvyslanectví je Čang ženatý a má jednoho syna. Sinolog Martin Hála z portálu Sinopsis.cz ve středu ČTK sdělil, že nový velvyslanec je „vysoce specializovaný kádr ministerstva zahraničí, jeden z předních specialistů pro překlad z angličtiny“. Tlumočil z angličtiny bývalým generálním tajemníkům a prezidentům Ťiang Ce-minovi a Chu Ťin-tchaovi i premiérům Ču Žung-ťimu a Wen Ťia-paovi.
Zeman dnes na Hradě zároveň přijal pověřovací listiny od nových velvyslanců Norska, Finska a Polska.

https://echo24.cz/a/SVKrq/cinska-spojka ... ise-stredu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9163
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 14 zář 2018, 17:32

Zeman se zastal družstva Svatopluk z H-System u Ústavního soudu

Prezident Miloš Zeman zaslal Ústavnímu soudu nevyžádanou intervenci podporující stanovisko stěžovatelů z družstva Svatopluk v kauze H-System. V případu by chtěl vystupovat jako tzv. amicus curiae, tedy přítel soudu. V dokumentu navrhuje zrušení rozsudku Nejvyššího soudu v kauze H-System. Rozsudkem podle něj bylo zasaženo do základních práv a svobod lidí z družstva Svatopluk. Přijetí blíže neurčeného dopisu z Pražského hradu potvrdila mluvčí Ústavního soudu Miroslava Sedláčková. Zeman podobný způsob intervenci v minulosti avizoval.
Zeman není účastníkem řízení, není tedy jisté, zda a v jaké míře bude soud k jeho vyjádření přihlížet. Do případu chce prezident zasáhnout jako amicus curiae, tedy přítel soudu, což je člověk, který není stranou sporu, ale dobrovolně nabídne soudu informaci o svém právním nebo jiném pohledu na projednávaný případ. Rozhodnutí, zda přijmout takovou informaci či vyjádření, záleží na úvaze soudu.
Mluvčí Ústavního soudu Sedláčková ČTK potvrdila, že podatelna přijala blíže neurčený dopis z Hradu. Zatím není součástí spisu, podatelna jej zpracuje až následující pracovní den, tedy v pondělí.

http://www.ceska-justice.cz/2018/09/zem ... iho-soudu/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9163
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 14 zář 2018, 17:56

Česká naprosto nestranná Spravedlnost v kauze Oleo Chemical týkající se p. Rittiga, "úspěšného" Hocha co spolu mluví.

Podezření na falšování podpisů u zástupců Ravaku se zřejmě nešetří, u státních zástupců i policie je ticho

Je to více než rok a čtvrt, co Kamil Jirounek a Michal Urbánek – bývalí spolupracovníci ze společnosti Oleo Chemical informovali Nejvyššího státního zástupce, policejního prezidenta, Generální inspekci bezpečnostních sborů a ministry vnitra a spravedlnosti o podezření ze spáchání trestného činu.
Podle zjištění Ekonomického deníku například Policie nic o tomto podání neví. Tiskové oddělení policejního prezídia se snažilo zjistit, co se s tímto podnětem datovaným 10. května 2017 stalo, nic se však nepodařilo zjistit. Mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej uvedl, že se jejich složka případem nezabývá. Mluvčí nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý uvedl, že podnět byl předán Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze a jeho kolega z Generální inspekce bezpečnostních sborů odmítl odpovědět zcela. „Takové informace nelze poskytnout. Zarážející v tomto případě je, že ani rok a čtvrt po podání oznámení není jejich autorům známo, jestli se jejich podnětem budou zabývat orgány činné v trestním řízení. Vrchní státní zastupitelství dosud na dotaz ohledně toho, co se stalo se spisem, neodpovědělo.
http://www.ceska-justice.cz/2018/09/pod ... cie-ticho/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9163
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 14 zář 2018, 20:10

Pošlou k nám vojáky a vpustí migranty, obává se Orbán kroků EU

Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil Evropskou unii, že chce Maďarsku vzít právo chránit si své hranice. V rozhovoru poskytnutém rozhlasové stanici Kossuth rovněž řekl, že jeho vláda se v pondělí rozhodne, jaké právní kroky podnikne proti středečnímu doporučení Evropského parlamentu, aby země EU zahájily proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení unijních hodnot.
„Chtějí sem (do Maďarska) z Bruselu poslat placené vojáky, kteří vpustí migranty,“ řekl podle agentury MTI Orbán. „Plán je takový, že jestliže nemůžou přinutit Maďarsko, aby dovolilo migrantům vstoupit, zbaví tuto zemi práva kontrolovat své hranice,“ dodal.
Podle premiérova vyjádření je tento postup motivován „ultimátem“ německé kancléřky Angely Merkelové, které vyjádřila při schůzce s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Jde o to, že by se země, jež tvoří vnější hranice EU, měly vzdát některých činností při kontrole hranic a předat je Bruselu. „Chtějí stigmatizovat Maďarsko a chtějí oslabit jeho odpor,“ zdůraznil Orbán.

https://echo24.cz/a/SPWiY/poslou-k-nam- ... n-kroku-eu

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 2102
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od Aaron Goldstein » 16 zář 2018, 16:49

Jak je to prý se sirotky ze Sýrie: Koluje text se zásadními informacemi
Sirotci ze Sýrie. Slovní spojení, které v posledních dnech hýbe celou politickou scénou. Europoslankyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová přišla s nápadem, že bychom měli přijmout 50 sirotků. Když se proti nápadu postavil premiér Andrej Babiš, ozval se křik o absolutní nelidskosti české společnosti, kterou nepohnou už ani osiřelé děti. Nyní se objevily informace, které staví celou kauzu do trochu jiného světla.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... emi-551663
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 861
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Česká republika

Příspěvek od homer » 17 zář 2018, 10:52


Protože sirotci, tak bych také přispěla svou troškou do mlýna.
Ust. § 805 Občanského zákoníku zní:
"(1) Dosáhlo-li osvojované dítě alespoň dvanácti let, je třeba vždy jeho osobního souhlasu....." (2) Dříve než se osvojované dítě vyjádří, soud je řádně poučí o účelu, obsahu a důsledku souhlasu s osvojením."
A tak se ptám:
RÁČILA SE PANÍ POSLANKYNĚ ŠOJDROVÁ VŮBEC TĚCH DĚTÍ ZEPTAT? Případně: jestlipak ví, že v Čechách existuje něco jako právní řád, který je potřeba dodržet? Takže
1) jedná se o státní humanitární akci, která leží 100% na bedrech státu a argumenty typu "adoptujte syrské sirotky" se takové záležitosti vůbec netýká, protože prostě o ni nejde.
2) jedná se o soukromou akci adopce jednotlivými rodiči a pak je zapotřebí naplnit literu zákona, včetně na příklad proškolení adoptivních rodičů.
Je mi líto, ale nic mezi tím není. Jo - je ještě jedna možnost: na ten právní řád se vykašlat úplně. Ale pak bych doporučovala toto provést globálně, proč jen ve směru k nějakým sirotkům... konečně budeme moci jezdit v obci stovkou, z bank si brát peněz, co potřebujeme a vůbec, vypukne ráj na zemi. ( neříkejte mi, že jsem demagog. Právní řád má totiž takovou blbou vlastnost, že buď platí vůči všem nebo vůči nikomu...)
Naposledy upravil(a) homer dne 17 zář 2018, 11:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3678
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 17 zář 2018, 11:03

Kolaboranti Visegrádu, aneb začátek postelové politiky v Čechách?
Manželky vysokých politiků - to byla (je a vždycky asi bude), ta nejrafinovanější páka politických protivníků či jinak neúspěšných lobbistů...
Poslankyně Evropského parlamentu Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) veřejně mluví o nedostatku lidskosti u premiéra a prezidenta republiky, neboť stojí v cestě (její) lidskosti, kterou chce projevovat tím, že by k nám, tedy do české republiky, umístila například padesát sirotků z uprchlických táborů v Řecku.

"Mám v úmyslu ještě oslovit manželky pana premiéra i pana prezidenta. Říkám, že je to záležitost, které by jejich něžnější polovičky mohly více rozumět. Doufám, že jak premiérovi, tak prezidentovi vysvětlí, že děti jsou děti a že by bylo potřeba přece jenom projevit více lidskosti, i když je ta situace samozřejmě složitá," řekla paní europoslankyně.

Takže jsem začal hledat, jakže to vypadá s dětskými "uprchlickými tábory“ u nás. Zjistil jsem, že např. v roce 2007 (novější statistiku jsem nenašel), bylo v naší republice 33 zařízení pro malé děti s 1871 místy a dostalo se do nich tehdy 1741 chlapců a děvčat. Nevím, kolik dětí je v takových zařízeních v současné době, nicméně jistě jich bude mnohem víc, nežli jen nějakých padesát. O to se vsadím. Ale i kdyby jich bylo míň než padesát – kdyby to dítě bylo třeba jen jedno – nemělo by pro nás být mnohem důležitější zajistit právě jemu náhradní rodinu a financovat jeho šťastné dětství a dostupné vzdělání, nežli - já nevím kolika jiným odjinud? Z hlediska morálky jistě ano. Z hlediska osobního (stranického, europoslaneckého) profitu pochopitelně ne.

Takže nejde o lidskost, ale spíše o hyenizmus. A to nejenom u paní Šojdrové, ale i ostatních „velikánů“ naší politické scény, kteří si na této politické akci ohřívají svou polívčičku: Předseda koaliční ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček, předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, předseda lidoveckých poslanců Jan Bartošek, nebo předseda poslanců STAN Jan Farský.

https://maj.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=679373
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3678
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 17 zář 2018, 13:00

Stát zakáže plošné postřiky Roundupem
Stát od ledna zakáže využívání herbicidu glyfosát na urychlení dozrávání a vysušování plodin, nebude také možná jeho plošná aplikace, informovalo ministerstvo zemědělství. Předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha řekl, že je krokem ministerstva zaskočen. Naopak ekologové z Hnutí Duha rozhodnutí ministerstva vítají. Glyfosát je známý pod svým komerčním názvem Roundup. Zemědělci ho ročně spotřebují stovky tisíc litrů.

https://www.e15.cz/byznys/zemedelstvi/s ... ru-1351248

Souvislosti:
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/porot ... sd/1651379
http://svobodnenoviny.eu/proc-zanika-firma-monsanto/
http://svobodnenoviny.eu/upekla-bayer-a ... ou-komisi/

"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9163
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 17 zář 2018, 20:54

Facebook zablokoval poslanci Klausovi osobní profil

Poslanci za občanskou demokracii Václavu Klausi ml. byl na 24 hodin zablokován osobní účet na Facebooku. „Tohle je poprvé, kdy se nemohu přes zprávy dorozumět se známými,“ sdělil šéf školského výboru deníku Echo24. Podle něj se patrně jedná o výsledek práce uživatelů, kteří nahlásili jeden z jeho příspěvků jako závadný. Klaus ml. se přitom zrovna chystá předložit návrh zákona, který by až na úplné výjimky garantoval naprostou svobodu slova na internetu.
K zablokování došlo po Klausově nedělním vystoupení v diskuzním pořadu televize Prima, kde mj. mluvil o svém chystaném návrhu proti cenzuře jiných názorů na sociálních sítích a internetu. „Byl mi zablokován osobní účet na Facebooku, takže nemůžu ani na svůj veřejný účet přidávat statusy, odpovídat na zprávy, nic. Vzali si nějaký čtyři týdny starý status nějaké paní o Chemnitzu, který jsem sdílel, nebo něco takového,“ řekl poslanec ODS pro Echo24.
https://echo24.cz/a/Sqfev/facebook-zabl ... bni-profil

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3678
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 18 zář 2018, 08:38

Je jim 21, 22, žádné děti! Nesmysl, jen hrajete na city, srovnala Šojdrovou profesorka z ANO. „No... já to myslela jako...“ prořekla se „matka sirotků“ z KDU-ČSL
Téma přijetí syrských sirotků, které nastolila europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) a s nímž vyjádřil nesouhlas premiér Andrej Babiš (ANO), bylo hlavním tématem Událostí, komentářů na ČT24. Diskutovala o něm právě Šojdrová s exministryní spravedlnosti za ANO, profesorkou kriminologie Helenou Válkovou.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... CSL-551861
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů