Česká republika

Odpovědět
Pepe Razzi
Redaktor
Příspěvky: 478
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Česká republika

Příspěvek od Pepe Razzi » 04 srp 2018, 12:33

QVAK píše:
03 srp 2018, 20:27
„Vietnamci nejsou zločinci, ale neochota zachránit jejich dvě děti před utonutím zločinem je!“ stojí ve zprávě.
vyjádření ředitele areálu


Jak informoval Alarm (Apolena Rychlíková)
https://a2larm.cz/2018/08/na-nase-vlastni-nebezpeci/
U vchodu do areálu je prý nápis „Vstup na vlastní nebezpečí“. Možná, že bychom pod něj měli připsat: kvůli lidské lhostejnosti, klidu na kšeft a xenofobnímu pohrdání, které tu zabíjely.

vyjádření jedné ze svědků události

Je mi špatně ze sebe a z lidí kteří jsme tam byli, protože nikoho z nás nenapadlo skočit do vody a začít hledat... Ani před tím, ani potom.... Zkusila to jen jedna z maminek dobu před tím, to jí ale vyvedli ostatní, že potřebuje pomoc, netušíc, proč to dělá.
Z vyjádření té svědkyně vyplývá, že na místě panoval zmatek, chaos, Vietnamská rodina neuměla česky (vznikly problémy s komunikací), ale hlavní je, že absolutně netušila kde má děti, nebo kde by mohly být a nebyla schopna ani posunky ukázat, že se dětí topí a kde se děti topí. Viz pasáž o tom, kdy svědkyně tvrdí, že nikoho nenapadlo jít do vody. Ale pár presstitutů z toho hned dělá xenofobní společnost. (To tam nebyl žádný "sluníčkář" nebo se koupou jenom "xenofobové"?)

Článek Alarmu a zpráva Česko-Vietnamské společnosti by měly jít správně do "Médií a propagandy" ale nechávám zde.

Juraj
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 3826
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Česká republika

Příspěvek od Juraj » 04 srp 2018, 18:27

Český myšlienkový titan páter Halík
https://slobodnyvyber.sk/cesky-pater-ha ... -nieco-zle

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7292
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 06 srp 2018, 19:40

Švehlova busta skončila ve strouze. Hradní mluvčí to označil za odporný čin

Na Praze 15 někdo poškodil bustu bývalého československého premiéra Antonína Švehly. Sundal ji z podstavce a zahodil ji do nedaleké strouhy. Informaci potvrdila radnice Prahy 15 i městská policie.
Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček o případu informoval na svém Twitteru. „Odporný čin, který řeší policie, byl proveden v krátké době po oznámení, že pan prezident 28.10. udělí Antonínu Švehlovi vyznamenání,“ napsal Jiří Ovčáček a dodal, že věří, že to nebylo motivací vandalů.
Statkář a politik Antonín Švehla (1873-1933) byl dlouholetým předsedou Agrární strany a předsedou tří československých vlád (1922-1925, 1925-1926 a 1926-1929). Ve 20. letech měl podle historiků pověst mistra zákulisních jednání, jeho hlavní politickou devizou byla schopnost jednat s lidmi.
Politicky se začal angažovat v 90. letech 19. století, kdy byl aktivní ve Sdružení českých zemědělců (od roku 1899 přeměněno v Agrární stranu). V čele Agrární strany byl již od roku 1909 (až do své smrti v roce 1933). Právě tento hostivařský sedlák učinil z agrárníků nejsilnější předválečnou českou politickou stranu. Ta byla vyloučena z exilu a nezahrnuta do vznikající NF protože byla často názorově v opozici p. Benešovi.
https://echo24.cz/a/SLpn7/svehlova-bust ... dporny-cin

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7292
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 07 srp 2018, 13:17

Případ soudce Elischera: Policie dosud nevyslechla žádného svědka

Brzy to bude pět měsíců od chvíle, kdy policie za velkého zájmu médií provedla zatčení soudce Vrchního soudu v Praze Ivana Elischera. Ačkoliv byl soudce skoro měsíc ve vazbě, dodnes nebyl v případu učiněn žádný zásadní úkon. Nebyl například vyslechnut ani jeden svědek. České justici to sdělil sám Elischer, který se tak ke svému případu vyjádřil vůbec poprvé. Elischer, právník s dlouholetou praxí státního zástupce a trestního soudce, se pozastavuje i nad tím, že dosud orgány činné v trestním řízení nerozhodly ani o jeho stížnosti proti zahájení trestního stíhání.
Soudce podal také trestní oznámení na policisty a státního zástupce, neboť podle jeho názoru postupovali nezákonně, když manipulovali opakovaně s jeho pracovním počítačem a věcmi v budově Vrchního soudu v Praze (VS). Trestní oznámení však Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) i státní zastupitelství vyhodnotily jako součást obhajoby a nijak se věcí nezabývaly.
„Předpokládám, že pokud by takové oznámení učinil kdokoli jiný, jak GIBS tak státní zastupitelství by ho věcně přezkoumaly. Učiní-li ho obviněný, nic se neděje a prokazatelná trestná činnost se nešetří. Dokud budu v pozici obviněného, v zásadě nemám možnost se bránit podáním trestního oznámení, neboť každé bude smeteno ze stolu s poukazem, že jde jen o součást mé obhajoby. A to se jako obviněný mohu hájit způsobem, který uznám za vhodný“, kritizuje soudce Elischer praxi orgánů činných v trestním řízení, kterou propaguje např. vedoucí vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová. Právě ta se k jeho případu veřejně vyjadřovala, ačkoliv v té době ještě nebyla ve věci činná.
P.S. Nějak mě tento způsob výkonu Spravedlnosti připomíná předchozí třídní za diktatury proletariátu kdy se též čekalo až někdo např. v Hradčanském domečku nebo jinde "změkne" a kauza bude "nafest".

http://www.ceska-justice.cz/2018/08/pri ... ho-svedka/

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7292
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 07 srp 2018, 14:49

Sparta památku vojáků uctila, Slavii to UEFA zakázala

Zatímco stadion na Letné při ligovém zápase Sparty se Slováckem věnoval památce českých vojáků padlých v Afghánistánu minutu potlesku, u jeho největšího rivala, pražské Slavie, bude podobný akt chybět. Žádosti klubu totiž nevyhověla organizace UEFA, pod jejímž dohledem Slavia v úterý večer sehraje úvodní utkání 3. předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev. O zamítnutí informoval na Twitteru Jaroslav Tvrdík, místopředseda představenstva CEFC Europe, jíž tým z Vršovic patří.

https://echo24.cz/a/SVEb2/sparta-pamatk ... a-zakazala

Pepe Razzi
Redaktor
Příspěvky: 478
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Česká republika

Příspěvek od Pepe Razzi » 08 srp 2018, 16:29

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit roztržku mezi dvěma matkami. Jedna z nich předtím údajně fyzicky napadla ženu, která napomenula její dítě, ať v brouzdališti netopí jejího potomka.
„Matka romského dítěte přiskočila a kromě sprostých a rasistických nadávek začala opravdu hodně brutálně bít matku topeného dítěte, rány střídalo tahání za vlasy,“
Během toho zmatku jeden mladý muž, vůbec žádná vazba, vběhl do bazénu a snažil se napadené ženě pomoci. V tu chvíli už v bazénu mezi ještě pár dětmi, které nechápaly, co se děje, a křičely a brečely, byly naběhlé dvě romské ženy a dalších šest romských chlapů,“ popisuje svědek.

„Ženě se v tu chvíli podařilo z bazénu utéct a všech těchto minimálně sedm lidí začalo brutálně bít kluka, co se ženě snažil pomoci.

https://usti.idnes.cz/konflikt-koupalis ... pravy_vac2

jiná situace s podobným koncem se stala před pár dny na Slovensku

Pepe Razzi
Redaktor
Příspěvky: 478
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Česká republika

Příspěvek od Pepe Razzi » 09 srp 2018, 00:41

v Praze se objevily dĕkovné letáky považující mrtvé české vojáky za okupanty. Policie zahájila šetření zda se nejedná o podporu terorismu
zdroj: Roman Máca, twitter
FB_IMG_1533767662551.jpg
v diskuzi (idnes) se objevily celkem zajímavé komentáře:
- ty letáky jsou hnusný, ale snaha použít na to paragraf o podpoře terorismu je na tom úplně stejně
- když byli v Afghánistánu Rusové byli to okupanti.... my jsme osvoboditelé? ....Afghánce se nikdo neptá...
- když na vysoké úrovni jedná vláda USA s Talibanem, jde o podporu terorismu?

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7292
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 09 srp 2018, 17:45

MACHALICKÁ: Karel Gott, synonymum beznázorového prospěchářství?

Zdá se, že letošní horko vydatně podporuje hysterii a přepjatost všeho druhu. Příští rok se u příležitosti pádu železné opony, berlínské zdi a tak dále knižní veletrh v Lipsku odehraje ve znamení české literatury. Veletrhu má předcházet Rok české kultury, v jehož rámci se bude v lipské opeře konat koncert českých interpretů. A ti zatracení Němci si usmysleli pozvat tři pěvce podle svého gusta: Dagmar Peckovou, Martu Jandovou a jak jinak – Karla Gotta.
To by ovšem nesmělo opět povstat svědomí národa sdružené v celkem nedůležitý spolek Asociace spisovatelů (ona totiž doba je taková, že profesní spolky nikdo zvlášť nepotřebuje) a sesumírovat petici, že pěvec je celoživotní oportunista, „synonymum beznázorového prospěchářství a pokleslého masového vkusu“, a tudíž nesmí a nemůže reprezentovat českou kulturu, to mohou jen oni – neochvějní ve svých názorech a stateční bojovníci za svobodu z větší části narození kolem roku 1980.
Doslova požadují, aby jeho vystoupení bylo „bezodkladně zrušeno, či s vysvětlením, že se tak děje na popud českých spisovatelů, jednoznačně vyjmuto z kalendáře akcí Roku české kultury“. Dále si stěžují, že nebyli pozváni do dramaturgické rady projektu...
Je to tak trochu svazácký slovník z vylučovacích schůzí, že? A ještě petenti vytvářejí dojem, že hovoří za všechny české spisovatele. Jenže se ukázalo, že čeští literáti se do podepisování petice nehrnou, a byli i tací, kteří to odmítli se značným sarkasmem. Kateřina Tučková například inteligentně podotkla, že Gotta neposlouchá, ale že by si možná petenti mohli uvědomit, že jejich věhlas v zemi našich sousedů není ani zlomkem slávy Gottovy.
https://www.lidovky.cz/machalicka-karel ... nazory_vlh

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7292
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 09 srp 2018, 20:17

Stát podal trestní oznámení v kauze OKD, míří na bývalé politiky z ČSSD

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových podal v pondělí trestní oznámení v kauze OKD. To sice neobsahuje jméno žádného konkrétního pachatele, z textu však vyplývá, že míří na bývalé ministry financí a průmyslu a obchodu z ČSSD Bohuslava Sobotku a Milana Urbana, informuje deník Právo. Trestní oznámení je podle generální ředitelky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Kateřiny Arajmu reakcí na „nová zásadní skutková zjištění,“ která vyšla najevo během hlavního líčení kauzy OKD u Obvodního soudu pro Prahu 2.
Podle informací, které získalo Právo, se státní zástupci již s trestním oznámením zběžně seznámili. „Není tam vůbec nic nového, co bychom nevěděli a co by se v tom trestním spise už neobjevilo. Všechno proběhlo soudem a úřad na řadu těch skutečností u hlavního řízení již upozorňoval,“ uvedl zdroj Práva.
https://zpravy.idnes.cz/okd-trestni-ozn ... domaci_zaz

Uživatelský avatar
Polite
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1715
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Polite » 09 srp 2018, 21:26

Karel Gott a jeho rozhovor pre týden.cz z roku 2016...možno preto je nevhodný..ale obviniť ho, že je synonymum beznázorového prospěchářství je strašná hlúposť!
https://t.tyden.cz/rubriky/domaci/karel ... 78233.html
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 2024
Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Bydliště: Doma (většinou)

Re: Česká republika

Příspěvek od Skeptik » 09 srp 2018, 21:52

Pepe Razzi píše:
09 srp 2018, 00:41
v Praze se objevily dĕkovné letáky považující mrtvé české vojáky za okupanty. Policie zahájila šetření zda se nejedná o podporu terorismu
Největší prča je to, že normálně by si těch letáčků, kterých bylo několik desítek a jen na jedné ulici v Praze, téměř nikdo nevšiml. I přes tu výzvu, aby je lidí přepsali namnožili a šířili dále.

Nikdo na tu výzvu nezareagoval, až média masových dezinformací.
Díky nim o této výzvě teď ví celá republika. Blbci. :blbec:
https://zpravy.idnes.cz/trestni-oznamen ... domaci_lre

Mám sto chutí podat trestní oznámení za šíření obsahu podporujícího terorismus.
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Uživatelský avatar
Polite
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1715
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Polite » 09 srp 2018, 23:31

Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 7292
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 10 srp 2018, 23:58

USA přesunou do ČR regionální úřad pro energetiku

Americké ministerstvo energetiky přesune svůj evropský regionální úřad ze Sofie do Prahy. Informoval o tom server HlídacíPes.org. Podle webu hraje v rozhodnutí roli mimo jiné zájem společnosti Westinghouse o stavbu nových jaderných bloků v Česku nebo fakt, že v regionu střední Evropy roste vliv v oblasti energetiky ze strany Ruska a Číny.
„Ministerstvo energetiky USA zahájilo proces přesunu svého evropského regionálního úřadu z bulharské Sofie do Prahy,“ sdělilo webu velvyslanectví USA v Praze. Úřad podle ambasády pracuje na podpoře energetické bezpečnosti, nešíření jaderných zbraní, vědecké spolupráce a obchodních zájmů Spojených států v regionu. „I po přemístění do Prahy, během letošního podzimu, se má úřad věnovat nejen Česku, ale i dalším zhruba dvaceti evropským zemím,“ uvedl web.
https://echo24.cz/a/SbcBF/usa-presunou- ... energetiku

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 5621
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 11 srp 2018, 19:33

Americké ministerstvo energetiky je oficiálnym majiteľom amerických jadrových zbraní a zodpovedá za pohyb, spracovanie a uloženie všetkých rádioaktívnych materiálov a rádioaktívnych odpadov na teritoriu USA a patriacich USA

https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Department_of_Energy píše: United States Department of Energy
... Its responsibilities include the nation's nuclear weapons program, nuclear reactor production for the United States Navy, energy conservation, energy-related research, radioactive waste disposal, and domestic energy production.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3349
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 12 srp 2018, 15:31

Smrt našich vojáků včera a dnes
V návaznosti na diskuse, reakce a fakta související s nedávným úmrtím tří vojáků v Afghánistánu jsem si vzpomněl na událost, o které mně kdysi dávno vyprávěl můj otec na základě toho, co osobně prožil. Dostal krátký výcvik v Komorním Hrádku, pouhé dva měsíce, a byl nasazen přímo do nejnáročnějších střetů s banderovci, konkrétně nejbojovnější skupinou Burlaka, v Maguře. Neměli ani bojové zkušenosti, ani dostatečnou výzbroj. A tak došlo k následující tragické události.

...zkráceno...

Důsledné a všestranné prošetření příčin tragické smrti tří našich vojáků (na cizím území) zatím chybí, viz:
"Tragická událost se třemi mrtvými českými vojáky, jež se odehrála 5. srpna 2018 v Afghánistánu poblíž základny Bagrám, není žádnou shodou okolností, ale trvale předpokládanou a opakovanou situací. Strážní úkol, který jsou čeští vojáci povinni plnit taktéž neefektivním pěším hlídkováním (či "patrolováním" – cizí a v AČR upřednostňovaný výraz) mimo základnu a ještě k tomu bez dostatečného podpůrného zajištění, neprošel z vojenského hlediska náležitým posouzením a vyhodnocením přijatelného rizika* (acceptable risk). Při schvalování úkolu převážila snaha vyhovět Američanům, kteří jsou hlavními obyvateli a správci základny. "
http://www.exanpro.cz/udalosti-a-jevy-v ... a-generalu

V tomto směru selhává i mediální mainstream. Je potřeba zdůraznit, že generálský alibismus, který vidí vinu jen v "teroristech" (což je v kontextu dané události absurdní pojem), ohrožuje životy dalších našich vojáků.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/kome ... vcera-dnes
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host