Česká republika

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10193
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 03 črc 2018, 11:32

Informace mimo masmédia
Rwanda, Indie i Omán předehnaly Česko a Slovensko v kvalitě silnic

Na konci loňského roku uskutečnilo Světové ekonomické fórum (WEF) výzkum týkající se kvality silnic. Cílem tohoto výzkumu bylo posoudit kvalitu silnic v jednotlivých zemích. Do výzkumu bylo zařazeno celkem 137 různých zemí, mezi které patřilo mimo jiné i Slovensko a Česko.
Jak už napovídá název článku, stav slovenských silnic je podle průzkumu dosti nelichotivý. Slovensko v kvalitě silnic totiž předehnaly země jako Rwanda, Indie i Omán. Naši sousedé se tak s 4,0 body umístili na 73. příčce. Česká republika však ve výzkumu dopadla ještě o něco hůře než Slovensko, jelikož obsadila až 74. místo.
https://cz.sputniknews.com/ceskarepubli ... a-silnice/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10193
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 04 črc 2018, 12:10

NATO v Česku umístilo své „vesmírné oko“

1. července na území České republiky začalo budování Centra satelitové rozvědky NATO pod kódovým označením SATCEN. Centrum se bude zabývat získáváním a zpracováním satelitních fotografií a údajů z radarů pro Armádu ČR a NATO. Není to proto, že se aliance ještě silněji snaží Čechy zatáhnout do svých vojenských akcí po celém světě? Nakolik je právě Česká republika optimální z pohledu geografie pro vytvoření podobného objektu infrastruktury USA, který bude podle zpráv stát český rozpočet několik desítek milionů dolarů?
Tisková mluvčí vojenské rozvědky Alžběta Riethofová při komentáři začátku budování Centra satelitní rozvědky NATO v Česku poznamenala, že kromě jiného zde budou zpracovávány snímky pro potřeby záchranářů během živelných pohrom. Je ale natolik neškodný tento objekt vojenské infrastruktury aliance na českém území i v případě vzniku hypotetické srážky s protivníkem? Centrum rozvědky NATO není pochopitelně radar systému protivzdušné obrany USA, jehož stavbu se české společnosti podařilo zablokovat…
https://cz.sputniknews.com/nazory/20180 ... cesko-oko/

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4037
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 04 črc 2018, 21:24

:eek: :eek:

Česko v Lucembursku prohrálo spor s Diag Human o 13,5 miliardy korun
Česká republika na konci června neuspěla před lucemburským Nejvyšším soudem s kasační stížností proti loňskému verdiktu, podle kterého společnost Diag Human může po Česku vymáhat svůj nárok přesahující 13,5 miliardy korun.

Serveru Hlídacípes.org to potvrdilo ministerstvo zdravotnictví, které stát ve sporu zastupuje. "Ano, jedná se o pravdivou informaci. ČR zvažuje možnost opravného prostředku před mezinárodním soudem," uvedla mluvčí ministerstva Gabriela Štěpanyová. Nepředpokládáme žádnou újmu, dodala.
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ce ... f6b220ee8/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10193
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 08 črc 2018, 00:54

Mf Dnes: Rusové odhalili identitu dvou českých špiónů a mohli je dále sledovat

Mf Dnes píše v článku s titulkem „Nazí agenti“ o tom, že se před lety podařilo ruské kontrarozvědce odhalit dva zpravodajské důstojníky české ÚZSI. Ti pak museli urychleně opustit Rusko a vrátit se do Čech. Běžný postup v případě odhalení radí umístit dotyčné agenty na vhodnou pozici do ústraní, aby nedošlo k odhalení jejich dalších kontaktů. To se však údajně nestalo. „Navštěvovali dál chráněné budovy rozvědky na území Česka. Tudíž panuje obava, že pokud je někdo sledoval, může mít dokonalý přehled o tom, kdo působí na odboru rozvědky zaměřeném na Rusy,“ cituje deník svůj tajný zdroj.
Momentálně na úřadu probíhá vnitřní inspekce hospodaření pod dohledem Vrchního státního zastupitelství v Praze, která dle Mf Dnes prověřuje, kam se poděly stovky milionů korun původně určených na nákup zpravodajské techniky. Podle exministra vnitra a současného ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO), jehož deník cituje, by inspekce měla skončit v půlce července.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/od ... 071001_jak

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10193
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 09 črc 2018, 21:54

Jestli se posune nádraží, tak chceme i metro, žádá Žít Brno

Koaliční hnutí Žít Brno navrhne úterní radě města, aby vyzvala vládu k odmítnutí postupu ministerstva dopravy ohledně výstavby nového vlakového nádraží v Brně za desítky miliard. Zastupitelstvo města letos schválilo, že se má nádraží odsunout k řece, podmínkou je ale výstavba podzemní železnice obdobné metru, která by zajistila obslužnost MHD. Podle primátorova náměstka Matěje Hollana (Žít Brno) ministerstvo předloží v úterý vládě materiál, ve kterém podmínku takzvaného diametru neakceptovalo.
O výstavbě nového nádraží se v Brně mluví bezmála sto let. Současné nádraží kapacitně nestačí.
https://echo24.cz/a/SWSyC/jestli-se-pos ... a-zit-brno

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3785
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 09 črc 2018, 22:16

Nebude líp
O tom, že před již téměř třemi týdny byl snížen rating Deutsche Bank, je v našich médiích ticho po pěšině, přestože je to informace jak puma v Hirošimě. Znamená to, že Německo, hlavní země EU a ideologické měny euro, má finanční, takže pravděpodobně ekonomické, případně hospodářské problémy. Zdá se, že očekávání řady ekonomů ve formě další ekonomické krize se začíná plnit. Problém Deutsche Bank a německé ekonomiky, na niž jsme navázáni jako kolonie, celní válka mezi dvěma největšími světovými ekonomikami USA a Čínou a k tomu jakési snahy EU, opět především Německa, o jakousi celní válčičku s USA.

Problém je v tom, že Čína je dnes ekonomickou jedničkou a ovládá polovinu Afriky s jejími přírodními zdroji, posiluje svoje postavení v Latinské Americe. Dokáže to bez válek, imperialismu a kolonialismu, zatímco všemožných misí NATO a EU pod vlajkou lidských práv mají všude plné zuby. Evropa se bez čínského spotřebního zboží neobejde, nemá čím je nahradit a navíc se likviduje sankcemi proti Rusku na podporu ukrajinského fašismu. Přitom zrovna Ukrajina je vzorovým potvrzením Masarykova názoru, že fašismus vytváří oligarchii a platí to i naopak. Sen vládců současné EU, soukromá Evropa oligarchů podle ukrajinského vzoru.

Čína navíc drží obrovský americký dluh. Z vojenského hlediska spolupracuje s Ruskem, které je stále vojenskou a jadernou velmocí, i když výrazně slabší, než NATO. Čínský vojenský průmysl navíc pomalu a jistě dotahuje technologický náskok USA. Spojené státy sice mohou nasadit cla na čínské zboží, ale krátkodobě ho nemají čím nahradit, protože nemají odpovídající průmysl a v EU rovněž není, takže ceny v USA vyletí vzhůru. Bohužel nelze vyloučit, že celní válka mezi USA a Čínou se promítne i do EU.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ler-543239
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 921
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Česká republika

Příspěvek od homer » 10 črc 2018, 19:50

Ve strukturách organizovaného zločinu na území České republiky podle jednotlivých cizích národností byli v roce 2017 nejvíce zastoupeni Vietnamci, Ukrajinci, Rusové a Albánci, přičemž migrační krize tvoří živnou půdu pro zločin. Vyplývá to z dokumentace ministerstva vnitra, konkrétně z Koncepce boje proti organizovanému zločinu do roku 2023, která byla nedávno předložena vládě.

Podíl cizinců na organizovaném zločinu v tuzemsku činí podle zprávy celkem již 49 procent. Ve druhé skupině cizinců, kteří v Česku vyvíjeli loni protizákonné činnosti, byli zastoupeni Srbové (proti roku 2015 vzestup), Slováci, Bulhaři, Rumuni. Do třetí skupiny sestoupili Poláci a Číňané, patřili do ní ještě Nigerijci.
Málo zastoupeni byli Bosňané, Iráčané, Gruzínci (proti roku 2016 méně), Tunisané, Dagestánci, Litevci, Izraelci, Moldavané, Alžířani, Thajci, Makedonci. Oproti roku 2016 se snížil podíl Němců, nevyskytli se ani Italové.
Dopad na bezpečnostní situaci bude mít podle zprávy rozhodnutí EU o uvolnění vízového režimu s Ukrajinou, Tureckem, Gruzií a Kosovem. Bezpečnostní složky jsou znepokojeny, zločinci z těchto zemí dostanou volný průchod.
V závěrech pak vnitro varuje před povinným přijímáním přistěhovalců: „Přesun většího množství osob v rámci současné migrační situace a možné povinné relokace uprchlíků by mohl vést ke vzniku uzavřených komunit, které hrozí být živnou půdou pro zločin včetně organizovaného zločinu s mezinárodním přesahem.“

Jako největší hrozba pro vnitřní bezpečnost ČR byly ze všech cizineckých kriminálních struktur v roce 2017 identifikovány albánské zločinecké skupiny. Tyto si totiž v předchozí době vytvořily silný vliv na trasy, kterými do Evropy putuje nelegální zboží, přičemž v současné době jsou tyto pašerácké trasy kromě obvyklých komodit využívány ve značné míře i k realizaci nelegální migrace osob.
https://www.securitymagazin.cz/zpravy/v ... 60764.html

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1495
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Česká republika

Příspěvek od classix » 10 črc 2018, 23:59

Jak se vyrábělo 2500 počítačů za rok v socialistickém Československu?

Slušovice. Třítisícové městečko na Zlínsku bylo před třiceti lety centrem výroby tuzemských počítačů. Řečeno dnešní terminologií, byl to slušně rozjetý startup. O tom, jak se to vlastně stalo, jsme mluvili s člověkem, který byl u tohoto projektu od úplného začátku až do konce. S Milanem Frnkou.

Co bylo impulsem k tomu, že Slušovice – jako agrokombinát – začaly vyvíjet počítače?
Tím impulsem byl docent František Čuba, o kterém můžeme mluvit jako o vizionáři. Vždy se zajímal o nové technologie, které podporovaly zemědělství. U našich počítačů nešlo o zpracování dat pro výplaty. Nejpodstatnější věcí bylo řízení procesů v reálném čase. V ČSSR byl tehdy jen jeden řídicí počítač, který takové úlohy zvládal – RPP 16. Jeden z prvních počítačů na světě, který byl přichystaný na práci více uživatelů a běh více úloh. Jeho koncepci vyvíjel ředitel Ústavu technické kybernetiky Slovenské akademie věd profesor Ivan Plander, se kterým jsme pak intenzivně spolupracovali. A právě tento počítač se podařilo získat docentu Čubovi.

Kolik měly tenkrát Slušovice zaměstnanců?
V roce 1980, kdy se koupil RPP, to byly asi čtyři tisíce lidí. Spolu se dvěma kolegy jsme tehdy chodili na vysokou školu a na počítač RPP16 jsme vytvářeli operační systém podle vzoru počítače PDP. Ten využíval Unix a my jsme myšlenky Unixu převzali. Vymysleli jsme si k němu vzdálená pracoviště, ale ne pouhé terminály, tedy připojené displeje a klávesnice. Řekli jsme si, že vytvoříme počítačovou síť. To byl náš hlavní přínos. K této počítačové síti bylo třeba udělat operační systém a k němu programovací jazyk. Družstvo si koupilo RPP16 a logicky následovala myšlenka, že k RPP16 budou připojeny jednotlivé řídicí počítače. Ty budou řídit technologické procesy a k tomu budou mít i centrální systém. To znamenalo spoustu práce, takže vznikla trojstranná dohoda mezi docentem Čubou, ředitelem ÚTK profesorem Planderem, mnou a mými dvěma kolegy, která říkala, že půjdeme do Slušovic vyvíjet elektroniku.

Takže František Čuba vlastně koupil počítač a k němu tři pracovníky.
Nešlo jen o nás tři. To byl celý vývojový tým Ústavu technické kybernetiky SAV. My tři jsme do Slušovic nastoupili fyzicky, ale celý vývoj, teoretický i praktický, spolupracoval s ÚTK.

Bylo to tedy něco jako fakultní pracoviště?
Dalo by se to tak nazvat, ale bylo to pracoviště v reálu. Museli jsme začít vyvíjet, aplikovat, vyrábět… Postavit celou strukturu. Měli jsme k dispozici modulární počítač a potřebovali jsme řídicí desky, které jsme plánovali připojit třeba k biotechnologii, ovládat jimi lasery nebo řízení skleníků. Takže jsme museli vyvinout příslušný software. Zároveň jsme začali vyrábět i hardware. K tomu byla zapotřebí technologie pro návrh výroby plošných spojů a stroje na jejich osazování a testování. Samozřejmě jsme počítali i s prodejem mimo Slušovice, takže jsme museli vytvořit technickou, aplikační a uživatelskou dokumentaci, a zároveň začít dělat školení pro všechny, kteří náš produkt budou chtít. To byl základní cíl, který jsme si určili hned na začátku.

Celý IT tým jste měl na starosti vy?
Měli jsme to rozdělené. Petr Fabini je geniální matematik a měl na starosti všechny analytické věci. Viliam Mlích byl zase vynikající tester. Chyby odhalil na první pohled. A byl to super programátor. Dělal absolutně nejkratší, nejkompaktnější, nejdokonalejší kód. To bylo tenkrát pro vypalování do čipů klíčové.

Jak se IT tým rozrůstal?
Postupně až na 750 lidí, z nichž asi 200 bylo externistů.

Více na:
https://www.svetchytre.cz/a/iYMcb/jak-s ... oslovensku
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4037
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 11 črc 2018, 19:06

Spotřeba elektřiny v ČR za posledních 100 let vzrostla z 1 TWh na 74 TWh
V průměru každý rok o 4,4 procenta stoupala během posledních 100 let spotřeba elektřiny v Česku. Zatímco při vzniku Československa v roce 1918 činila její hrubá roční spotřeba na území Čech, Moravy a Slezska jednu terawatthodinu (TWh), nyní to je téměř 74 TWh. ČTK to dnes řekl mluvčí společnosti ČEZ Roman Gazdík. Na území Česka se tak podle firmy spotřebovalo za stoletou existenci republiky přes 3350 TWh elektřiny, což je více než současná roční spotřeba všech zemí Evropské unie.
http://oenergetice.cz/elektrina/spotreb ... na-74-twh/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 2333
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od Aaron Goldstein » 12 črc 2018, 01:43

Druhá Babišova vláda má důvěru Sněmovny
Po více než 15hodinovém maratonu v jednacím sále získala druhá vláda Andreje Babiše důvěru Poslanecké sněmovny. Jak se předpokládalo, kabinet podpořila drtivá většina poslanců hnutí ANO, ČSSD a KSČM. Celkem bylo pro důvěru 105 poslanců ze 196 přítomných. V sále nebyl přítomen exministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), komunista Zdeněk Ondráček a poslanec ANO Jiří Mašek.


https://www.novinky.cz/domaci/477428-dr ... movny.html
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10193
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 12 črc 2018, 18:00

unnamed. Jpg.jpg
unnamed. Jpg.jpg (4.87 KiB) Zobrazeno 1463 x
CVVM: Červnové volby by vyhrálo ANO, ODS posílila, Piráti oslabili

Červnové volby do Sněmovny by podle modelu CVVM vyhrálo ANO se ziskem 31 procent, mírně posílilo stejně jako ODS nebo KDU-ČSL. Oslabili naopak Piráti, ČSSD a SPD. Stabilní pozici si drží KSČM. Těsně pod pětiprocentní hranicí pro zisk poslaneckých křesel byli Starostové a přes nárůst podpory také TOP 09.
ANO by získalo o dva procentní body více než v květnu, podle CVVM to ale není statisticky významný nárůst. Stejnou měrou se naopak snížil v době dojednávání společné vlády s ANO zisk ČSSD, která by v červnu získala podobně jako v dubnu či březnu 11 procent hlasů. Sociální demokraté se ale podle CVVM těší stabilní podpoře a květnových 13 procent „lze považovat spíše za výkyv“.
https://echo24.cz/a/SKVXw/cvvm-cervnove ... i-oslabili

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10193
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 12 črc 2018, 18:04

Evropská komise zhoršila výhled české ekonomiky

Evropská komise (EK) ve čtvrtek zhoršila odhad růstu české ekonomiky na letošní i příští rok. Podle její letní prognózy by se měl hrubý domácí produkt (HDP) letos zvýšit o tři procenta a příští rok o 2,9 procenta. V jarním výhledu komise letošní růst odhadovala na 3,4 procenta a růst v příštím roce na 3,1 procenta.
Komise upozornila, že v loňském roce česká ekonomika vzrostla o 4,3 procenta, což bylo druhé nejprudší tempo za posledních deset let. V prvním čtvrtletí letošního roku ale tempo růstu podle komise zpomalilo kvůli slabé zahraniční poptávce.
https://echo24.cz/a/Sf6Ds/evropska-komi ... -ekonomiky

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10193
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 12 črc 2018, 20:08

Růst výdajů na obranu zrychlovat nebudeme, řekl po summitu Babiš

Česká republika nebude po nynějším summitu NATO upravovat a zrychlovat svůj plán týkající se výdajů na obranu, řekl na závěr vrcholné schůzky v Bruselu novinářům premiér Andrej Babiš. Praha tak dál počítá s tím, že obranné výdaje vzrostou ke dvěma procentům hrubého domácího produktu v roce 2024.
Česká republika nebude po nynějším summitu NATO upravovat a zrychlovat svůj plán týkající se výdajů na obranu, řekl na závěr vrcholné schůzky v Bruselu novinářům premiér Andrej Babiš. Praha tak dál počítá s tím, že obranné výdaje vzrostou ke dvěma procentům hrubého domácího produktu v roce 2024.
Ty totiž například ukazují, že ČR dávala v roce 2013 na obranu 42 miliard korun, tehdy to byla 1,03 procenta HDP. V roce 2019 to má být 65,6 miliardy a 1,17 procenta HDP. Nárůst o více než 20 miliard korun při současné expanzi ekonomiky znamená při vyjádření v procentech hodnotu rozdílnou jen o 0,14 procentního bodu. Od roku 2013 do roku 2024 by mělo Česko své obranné výdaje zvýšit o 150 procent.

https://echo24.cz/a/S3MU2/rust-vydaju-n ... mitu-babis

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10193
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 13 črc 2018, 22:34

Týdeník Echo: Pro blaho Česka. Exdetektiv je osvobozen, nevěděl, že šíří dezinformace

Věrní čtenáři Tří mušketýrů si větu pamatují dodnes. „Vše, co nositel tohoto listu vykonal, učinil na můj rozkaz a pro blaho Francie,“ napsal románový kardinál Richelieu do pověření agentky mylady Winterové, která pak mohla beztrestně porušovat zákony. Věta z dobrodružné knihy může posloužit jako klíč k rozsudku Krajského soudu v Praze, který dal koncem dubna za pravdu bývalému policistovi Jiřímu Komárkovi a v odvolacím řízení mu zrušil trest za zneužití pravomoci veřejného činitele. Od nejvyššího představitele absolutismu by to člověk čekal, v prostředí justice demokratického a právního státu obdobný postup překvapuje.
Komárek rozbouřil vody veřejného mínění víc než kauza Čapí hnízdo nebo dezinformační kampaň o lithiu. Stačilo, aby 20. června 2016 předstoupil před televizní kamery a oznámil, že „pan policejní prezident je, řekněme, osobou podezřelou z brutálního úniku informací v rámci objasňování hospodářské trestné činnosti ve stamilionových částkách“. Detektiv Komárek tím chtěl zabránit policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému v reorganizaci policie, při níž měl být nově vytvořené centrále podřízen útvar ÚOOZ, kde proti organizovanému zločinu bojoval on sám i jeho přímý šéf Robert Šlachta. Podle Komárka se Tuhý i jeho patron, ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), stali reorganizací společníky zločinců. Vážně prý hrozilo, že změny překazí vyšetřování citlivých případů, které ohrožují vlivné politiky.
Jako v dobách kardinála Richelieua: Komárek porušil zákon a publikací nepravdivé či lživé informace změnil politické poměry v zemi, přesto je nevinný.

https://echo24.cz/a/StKDZ/tydenik-echo- ... zinformace

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3785
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 črc 2018, 08:38

Vedení města Brna provádí letákovou kampaň v arabštině. To je v Brně již tolik arabských uprchlíků?
Hnutí Slušní lidé a Soukromníci upozornilo na to, že Brno už nehledá interkulturního pracovníka s arabštinou. Už jej našlo a propaguje jeho "služby" na arabskojazyčných letácích. Chcete pomoci s vyřizováním dokumentů? Chcete pomoci s jednáním na úřadech? A neumíte česky a ani anglicky? Tak přesně po Vás je vhodná zaměstnankyně magistrátu Brna, která hovoří plynně Arabsky! Tak jak píše Hnutí Slušní lidé a Soukromníci : "Vítejte v Brně roku 2018! Takto brněnská koalice ANO2011, KDU-ČSL, TOP09, ŽítBrno, Pirátů a Zelených komunikuje se svými příštími voliči. ODS a ČSSD neudělají nic a SPD je infiltrována kavárnou přes exčlena TOP 09 Jana Hrnčíře."

https://www.eurabia.cz/Articles/32403-v ... liku-.aspx
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: monterrey a 1 host