Česká republika

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3777
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 04 zář 2019, 16:35

Trikolóra představila program
Hnutí Trikolóra poslance Václava Klause mladšího v úterý představilo svůj program i jména těch, kteří budou jednotlivá témata řešit. Mimo jiného by hnutí rádo zrušilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Negativně se Trikolóra staví k účasti našich vojáků v misích. “Armáda je tu primárně pro obranu celistvosti naší země, jinak nemá smysl,” řekl Klaus. Ten odmítl i “válečnickou” zahraniční politiku některých stran.

Řekl bych k tomu asi toto, je to naprosto něco jiného, než mají ostatní politické strany. Spoustu lidí to možná naštve, spoustě lidem se to možná nemusí líbit, ale my budeme náš program hájit,“ zdůraznil Klaus s tím, že týden co týden bude jednotlivé kapitoly představovat veřejnosti. „My jsme na straně dobra, budeme hájit správné věci a to nám dělá radost,“ uzavřel úvodní slovo předseda hnutí.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/ ... tym-594823
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1719
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Rado Info » 07 zář 2019, 16:00

Andor Šándor: Koněv byl bezohledný. Má ale na rukou německou krev. To by nikomu nemělo vadit
Zdůvodnění, proč Praha 6 zakryla Koněvovu sochu, považuje bezpečnostní poradce za „výrok jako z Cimrmana“. Proč mu jeho pomník vůbec nevadí?
„Přetahování o pomník maršála Koněva je exces, který vůbec nemusí být, kdyby lidé trošku znali dějiny,“ uvažuje v pořadu Jak to vidí bezpečnostní poradce Andor Šándor. Že vedení Prahy 6 zdůvodňuje zakrytí sochy její ochranou před vandaly, považuje za „výrok jako z Cimrmana“.
„To si asi každý soudný člověk přebere. To asi fakt není nutné komentovat. Já si jenom myslím, že účastníci samospráv by neměli být aktivními účastníky zahraniční politiky. To dnes vidíme nejenom v pozici starosty Prahy 6, ale taky v pozici primátora.“
https://dvojka.rozhlas.cz/andor-sandor- ... lo-8048122

Pepe Razzi
Výkonný redaktor
Příspěvky: 686
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Česká republika

Příspěvek od Pepe Razzi » 08 zář 2019, 00:01

Senát navrhuje doživotní funkce státních zástupců, ruší hranici 70 let
https://www.ceska-justice.cz/2019/09/se ... et-odchod/
FB_IMG_1567893483499.jpg

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1806
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Česká republika

Příspěvek od El Diablo » 08 zář 2019, 01:29

Česká armáda koupí vrtulníky od Bellu. Podívejte se, co dostaneme

5. září 2019
Camp Pendleton (Od zpravodaje Technet.cz) - Po velmi dlouhém rozhodování, které bojové helikoptéry si česká armáda pořídí, máme odpověď. Vítězem má být kombinace strojů UH-1Y a AH-1Z z dílen amerického Bellu. Právě do těchto dílen dostala pozvání redakce Technet.cz, viděli jsme i helikoptéru v akci.
Zdroj: https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/ ... 0000000000
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3777
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 08 zář 2019, 10:21

Zdeněk Lanz: Ze zápisníku demonstranta
Ten, kdo si přečetl zadání písemné práce z českého jazyka a literatury podzimního termínu maturitní zkoušky ze dne 3. 9. 2019 až do konce, tedy k zadání 6, mohl na chvilku zkoprnět, upozorňuje Zdeněk Lanz. Posuďte sami!
ZADÁNÍ 6 Ze zápisníku demonstranta
VÝCHOZÍ TEXT Stojím na smluveném místě a čekám na přátele, napnutá jako struna. Pevně svírám svinutý transparent. Za chvíli to všechno začne. Má první demonstrace.
ZPRACOVÁNÍ: článek s prvky reportáže o průběhu libovolné demonstrace (funkce výchozího textu inspirativní)
Asi by ta slohová práce vypadala hodně rozdílně, pokud by to byla demonstrace na podporu většinového názoru v generaci, mediálně podporovaného, než pokud by byla na podporu nepopulárního postoje. Máme ale září léta páně 2019 a tak je nasnadě, jaký typ demonstrace asi mají autoři zadání na mysli. Vždyť většinou devatenáctiletí maturanti se mohli aktivně a „uvědoměle“ zúčastnit tak akorát „záškoláckých pátků“ na podporu nesmyslných požadavků manipulované švédské dívenky, případně demonstrací proti demokraticky zvolenému prezidentovi a premiérovi.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politi ... onstranta/
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3777
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 11 zář 2019, 11:11

Stále je třeba si některé věci připomínat...

Smlouva mezi Českou republikou a Ruskou federací o přátelských vztazích a spolupráci
Smlouva sestává z preambule a 27 článků. V preambuli poukazuje mimo jiné na tradiční vztahy přátelství mezi národy obou států, na skutečnost, že Česká republika je nástupnickým státem ČSFR a Ruská federace státem - pokračovatelem SSSR, na přání Smluvních stran definitivně skoncovat s totalitní minulostí, spojenou s nepřípustným použitím síly proti Československu v roce 1968 a s dalším neospravedlnitelným setrváváním sovětských vojsk na čs. území.

Operativní část Smlouvy obsahuje zásady vzájemných vztahů (článek 1), závazek bezvýhradně respektovat svrchovanost a územní celistvost druhé Smluvní strany (článek 2) a řešit všechny spory výlučně mírovými prostředky (článek 3) a ustanovení o spolupráci k vytvoření celoevropského bezpečnostního systému (článek 4). Smlouva předvídá pravidelné konzultace na různých úrovních (článek 5), včetně bezodkladných konzultací v případě ohrožení bezpečnostních zájmů Smluvních stran (článek 6). Smluvní strany se zavazují napomáhat procesu odzbrojeni a posílení opatření důvěry a bezpečnosti v Evropě (článek 7). Budou prohlubovat svou spolupráci v rámci mezinárodních organizací a institucí, zejména evropských (článek 8). Budou vytvářet příznivé podmínky pro přímé styky a spolupráci na úrovni republik, oblastí a jiných samosprávných územních celků, napomáhat stykům mezi lidmi, politickými stranami a nevládními organizacemi.

Zvláštní pozornost budou věnovat stykům mezi parlamenty (článek 9).
Smluvní strany se budou podílet na vytváření příznivých podmínek pro hospodářský a sociální rozvoj v Evropě a přispívat k překonání jejího rozdělení i v ekonomické oblasti (článek 10). Budou napomáhat rozvíjení hospodářské a obchodní spolupráce (článek 11), spolupráce v oblasti vědecko-technické (článek 12), dopravy a spojů (článek 13), ochrany životního prostředí (články 14 - 15), energetiky (článek 16), školství, kultury a umění (články 17 a 18), sdělovacích prostředků (článek 19), zdravotnictví a sociálního zabezpečení (článek 20). Budou spolupracovat při potlačování zejména organizované zločinnosti a v otázkách právní pomoci (článek 22). Závazky vůči národnostním a etnickým menšinám jsou formulovány obecně s odvoláním na dokumenty KBSE a další mezinárodní dokumenty (článek 23).
Článek 18
Smluvní strany budou spolupůsobit při ochraně a studiu kulturního a uměleckého dědictví svých zemí, včetně ochrany historických a kulturních památek.
V Praze dne 26. srpna 1993

Za Českou republiku
Václav Havel

Za Ruskou federaci
Boris Jelcin

http://www.psp.cz/eknih/1993ps/tisky/t1382_00.htm
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10118
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 13 zář 2019, 10:56

Proti novele zákona o státním zastupitelství není třeba protestovat v ulicích

Nejsem v žádném případě sympatizantem ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Nicméně nemohu nereagovat na některé prvky útoků na ni, a to nikoli kvůli ní osobně, ale kvůli scestnému myšlení kritiků její novely zákona o státním zastupitelství. Novela si zasluhuje věcné zacházení. Nemůže za to, že ji předkládá ministryně, kterou v okamžiku nouze vytáhl z klobouku Andrej Babiš. Pravidelná obměna vedoucích státních zástupců způsobí, že vliv ministra bude omezen jen na jedno jejich funkční období.
Po několikaletých debatách z minulých let by mělo být všem jasné, že požadavek na zavedení pevných funkčních období vedoucích státních zástupců odpovídá jak zabezpečení jejich existenční jistoty, tak potřebě efektivního využití lidského potenciálu i protikorupční ochraně. Z toho plyne, že novela v zásadě řeší samozřejmosti a spory se vedou o detaily, jako o délku funkčního období a způsob výběru vedoucích státních zástupců. Míra útoků na Marii Benešovou je za těchto okolností nepřiměřená. Její kritici namítají, že silný vliv ministra spravedlnosti povede ke zpolitizování státního zastupitelství. Netuším, co si pod tím představují. Ministr spravedlnosti je nositelem justiční politiky vlády a státní zastupitelství je jedním z jejích vykonavatelů.
Ministrovi spravedlnosti přísluší v zákonem vymezeném rozsahu činnost státního zastupitelství usměrňovat. Porušení této zásady by mohlo vést ke vzniku situace, ve které by se státní zastupitelství začalo chovat v rozporu s vládní justiční politikou a případně by se chtělo nadřadit nad vládu. Představa, že justiční politiku v oblasti trestního řízení určuje legislativa a o její aplikaci může rozhodovat samo státní zastupitelství, podřízené přímo pánubohu, je scestná.

Náš problém ale tkví v tom, že k věcem justice se s chutí a sebejistotou vyjadřují lidé, kteří jí nerozumí. Je například trapné, když se předseda parlamentní strany nechá přistihnout při neznalosti pojmu „pravomocný rozsudek“, ale nebrání mu to ve vyjadřování k novele zákona o státním zastupitelství.

https://literarky.cz/civilizace/295-pro ... -v-ulicich

Uživatelský avatar
palo satko
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1673
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Česká republika

Příspěvek od palo satko » 13 zář 2019, 11:25

Městské státní zastupitelství v Praze zastavilo trestní stíhání premiéra Andreje Babiše a všech dalších osob v případu padesátimilionové evropské dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo. Potvrdilo to v tiskové zprávě.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stat ... omaci_onkr

petrp: upraveno - komentáře patří jinam!
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4015
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 13 zář 2019, 11:43

Stíhání všech aktérů v kauze Čapí hnízdo je zastaveno, oznámil žalobce
Městské státní zastupitelství v Praze zastavilo trestní stíhání všech osob v kauze Čapí hnízdo. Oznámilo to zastupitelství na svých webových stránkách. Případ možného dotačního podvodu se na stůl šéfa zastupitelství Martina Erazíma dostal poté, co státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil právní názor na celý případ.
Séf Městského státního zastupitelství Martin Erazím se ve svém prohlášení k zastavení trestního stíhání opírá zejména o to, že Farma Čapí hnízdo splňovala podmínky definice malého a středního podniku. „I přes zjištěné vazby mezi těmito subjekty, zejména prostřednictvím rodinných příslušníků, byla proto Farma Čapí hnízdo správně posouzena jako nezávislý podnik,“ uvedl Martin Erazím.

https://echo24.cz/a/SVS4M/stihani-vsech ... il-zalobce
https://www.lidovky.cz/domov/statni-zas ... _domov_ele
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3777
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 13 zář 2019, 13:16

Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3777
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 zář 2019, 08:37

Vyšetřovatel Čapího hnízda oznámil u Slonkové, že „zvažuje“ odchod od policie. Petr Žantovský varuje před mediální nátlakovou akcí
Tak neuvěřitelně zásadní věc, jakou je případný pád vlády a pokus o převrat v zemi, nelze relativizovat nějakými žvásty uvozenými slovy, že zvažuje odchod od policie. Petr Žantovský tak reaguje na slova vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila, která zazněla na serveru Neovlivní. Analytik uvádí na pravou míru i sekernický komentář redaktora Martina Schmarcze, který se pustil do prezidenta Miloše Zemana za to, že se vyslovil pro zpětvzetí uznání Kosova jako samostatného státu. Rozporuje především jeho tvrzení, že nynější hlava státu hrála důležitou roli na začátku řetězce událostí, které nakonec vedly ke vzniku státu kosovských Albánců, a připomíná, že k agresi NATO vůči Srbsku došlo pouhých dvanáct dnů po vstupu Česka do tohoto společenství.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... kci-595945
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3777
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 zář 2019, 09:57

Mohlo vůbec zastupitelstvo Prahy 6 rozhodovat o soše maršála Koněva?
„Rozhodnutí Zastupitelstva Prahy 6, iniciované jejím starostou Kolářem, je zřejmě protizákonné, neboť zastupitelé rozhodli o věcech, které jsou mimo jejich vlastnictví a kompetence," míní dlouholetý zeměměřič nyní ve výslužbě Ludvík Smýkal. „Socha maršála Koněva stojí na pozemku, který má parcelní číslo č.2114/5, má výměru 309 m2 a druh pozemku je ostatní plocha/jiná plocha. Pozemek je vedený na listu vlastnictví 877 pro katastrální území Bubeneč, obec Praha," napsal Ludvík Smýkal.

Na uvedeném LV je mj. uvedeno:
Vlastnické právo: Hlavní město Praha ....
Svěřená správa nemovitostí ve vlastnictví obce: Městská část Praha 6,....
Způsob ochrany nemovitosti: Památková zóna - budova, pozemek v památkové zóně, Památkově chráněné zemí

„Z výše uvedeného vyplývá, že nedávné rozhodnutí Zastupitelstva Prahy 6, iniciované jejím starostou Kolářem, je zřejmě protizákonné, neboť rozhodli o věcech, které jsou mimo jejich vlastnictví a kompetence," upozornil zeměměřič Ludvík Smýkal. „Vlastní-li pozemek p.č.2114/5 v k..Bubeneč obec Hl.m.Praha, lze oprávněně předpokládat, že je též vlastníkem movité věci na ní umístěné a znázorněné v mapě katastru nemovitostí - sochy maršála Koněva. O zrušení, příp. změně, způsobu ochrany nemovitosti nerozhoduje Zastupitelstvo Prahy 6, ani její starosta Kolář, ale příslušné orgány státní správy," míní Ludvík Smýka

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politi ... la-koneva/
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3777
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 zář 2019, 10:16

A na Bakalu se zapomnělo?
Předseda sněmovní komise k problematice privatizace OKD, Černohorský, nechal uniknout do médií informaci, že možná podá trestní oznámení.
Konkrétně na někdejšího ministra financí Sobotku a někdejšího ministra průmyslu Urbana v souvislosti s prodejem menšinového státního majetkového podílu OKD v roce 2004. Pokud pan předseda chce řešit odpovědnost politiků, měl by se ovšem podívat také na ty politiky, kteří udělali všechno pro to, aby stát ztratil v OKD svůj majoritní podíl. A to by znamenalo jít až k odpovědnosti vlád a úředníků v letech 1996 – 1997. A možná se přitom podívat také na odpovědnost některých komunálních politiků za nesmyslné prodeje akcií OKD nastrčeným osobám, které je skupovali pro firmu Appian Group. Firma AG tak postupně nabyla ve společnosti OKD majoritu a po koupi minoritního majetkového podílu státu v roce 2004 pak vlastnila společnost celou. A celou společnost OKD pak prodala po dvou měsících Bakalově firmě RPG.

https://paroubek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=727833
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3777
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 zář 2019, 14:57

Čeští právní experti jsou na nohou: Určovat, co se smí říkat a co ne? Velmi nebezpečné! Není divu, že s tím přichází zrovna Čaputová
Na kauzu odsouzeného slovenského poslance za xenofobní výroky na adresu Romů zareagovala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová výzvou, že Slovensko potřebuje mít velmi jasné meze svobody projevu. Podle advokáta Radka Suchého bychom pak už byli jen krůček od toho, aby opět nějaký odborník na pravdu rozhodoval i o tom, co si máme myslet a co ne. Za velmi alarmující a nebezpečné považuje koketování naší politické reprezentace a státních zástupců se zaváděním postihu tzv. předsudečné nenávisti. Advokát Karel Hejný zase připomíná, že výklad skutkových podstat verbálních trestných činů byl u nás vždy dobový.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ova-595969
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10118
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 14 zář 2019, 17:39

Chytrý Šaroch

Státní zástupce Městského státního zastupitelství v Praze Jaroslav Šaroch, který zastavil trestní stíhání premiéra Andreje Babiše za Čapí hnízdo, projevil statečnost i chytrost. Za tento postup bude napadán Milionem chvilek, které volají po nezávislém státním zastupitelství, ale chtějí takové, které by rozhodovalo tak, aby se jim to líbilo. Na druhé straně je mu zřejmé, že pokud by u soudu neuspěl, byl by napadán z obou stran.
Milion chvilek by jej obviňoval z toho, že neuspěl s obžalobou, a Andrej Babiš by jej vinil za zbytečnou obžalobu. V trestním právu se posuzuje skutek podle formálních hledisek, tedy i správnost dotace. Ne všechny dotační kejkle jsou trestným činem, což ani jinak nejde vzhledem k byrokratické džungli okolo evropských dotací. Vadou je, že Šaroch přesvědčení o tom, že ve věci nejde o trestný čin, musel znát dříve a tedy mohl dříve rozhodnout.
https://www.ceska-justice.cz/blog/chytry-saroch/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti