Obecná témata z EU

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8297
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 28 lis 2018, 17:29

Nejnebezpečnější země v EU je Bulharsko. ČR je na tom lépe než evropský průměr

Bulharsko je zemí s nejvyšší mírou kriminality, násilných trestných činů a vandalismu v EU. Vyplývá to z dat Evropského statistického úřadu Eurostat za rok 2017, která úřad zveřejnil v úterý. Česká republika je na tom lépe než průměr EU.
Celkem 23,6 procenta respondentů v Bulharsku potvrzuje, že se setkali s případy zločinu, násilí či vandalismu. Tento podíl je největší v celé EU, daleko vyšší než v druhé zemi, která se umístila za Bulharskem – Nizozemsku (15 procent), více než dvakrát vyšší, než je průměr EU (11,6 procenta), a také téměř osmkrát vyšší než v zemi s nejlepšími výsledky – Chorvatsku (tři procenta).
Výsledek pod deseti procenty zaznamenalo kromě Chorvatska dalších 12 zemí: Polsko (5,4 procenta), Slovensko a Finsko (6,2 procenta), Maďarsko (7,2 procenta), Estonsko (7,3 procenta), Dánsko (7,8 procenta), Portugalsko (7,9 procenta), Slovinsko a Lotyšsko (osm procent), Litva (8,2 procenta), Španělsko (8,7 procenta) a Česká republika (9,3 procenta). Rumunsko, severní soused Bulharska, je těsně pod evropským průměrem s 11,3 procenta.

https://echo24.cz/a/SHRGx/nejnebezpecne ... sky-prumer

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8297
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 28 lis 2018, 23:43

Německý vicekancléř dráždí Paříž. Navhuje přeměnit křeslo Francie v RB OSN v zastoupení EU

Německý vicekancléř a ministr financí Olaf Scholz navrhl přeměnit francouzské stálé členství v Radě bezpečnosti OSN na mandát Evropské unie. Scholz to prohlásil při středeční přednášce o budoucnosti Evropy na berlínské Humboldtově univerzitě. „Uvědomuji si, že bez přesvědčení Paříže se to neobejde, ale byl by to odvážný a chytrý krok,“ řekl Scholz. Jako bolestné, že se Francie vzdá významného postu, by se podle vicekancléřových představ mohla Paříž stát trvalým velvyslancem EU při OSN.
Podle francouzských médií jsou Scholzova slova „protiútokem“ Berlína za kritiku Paříže, že Německo příliš vlažně přistupuje k návrhům na reformu Evropské unie, s nimiž přichází především právě Francie. Oficiálně ale zatím z Francie žádná reakce nezazněla.
https://echo24.cz/a/S5rm9/nemecky-vicek ... toupeni-eu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8297
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 30 lis 2018, 21:04

Evropská krize bydlení. Předražené byty a boom bezdomovectví

Snad největší potíží střední třídy v Praze je momentálně příliš drahé bydlení, a to ať už jde o nájemní, či o vlastní. O bytech v našem hlavním městě se hovoří jako o nejhůře dostupných v celé Evropě. O něco palčivějším problémem však je, že i přes slibný ekonomický růst a rekordně nízkou nezaměstnanost, které Česká republika zažívá v posledních letech, se zde stále pohybují tisíce lidí, kteří nejen nepracují, ale především nebydlí vůbec nikde.
Podle údajů OECD žilo v roce 2015 v České republice 68 500 bezdomovců, což tehdy představovalo 0,65 % celkové populace. Žebříček sestavený Wikipedií z mnoha datových zdrojů pak říká, že s těmito čísly má Česko největší bezdomovecký problém v Evropě. Ve Velké Británii je to pak 0,46 % a ve Švédsku 0,36 %. Čtvrtou nejhorší evropskou zemí je podle tohoto srovnání bohaté Lucembursko, kde je podle odhadů bez domova 0,28 % obyvatel, na pátém místě je Francie s číslem 0,21 %. Ve Spojených státech jde naproti tomu o 0,17 % obyvatel.
I když data ohledně míry bezdomovectví považuje Feantsa vzhledem k rozdílným způsobům výpočtu za neporovnatelná, její report sleduje řadu dalších zajímavých ukazatelů, které naznačují, že bydlení je v Evropě skutečně problémem především pro nízkopříjmové skupiny obyvatelstva. Následující tabulka například ukazuje, jakou část svého disponibilního příjmu musí domácnosti v jednotlivých zemích vydávat na bydlení.

https://roklen24.cz/a/Sv88q/evropska-kr ... domovectvi

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8297
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 06 pro 2018, 19:32

Ministři vnitra zemí EU podpořili rychlé mazání teroristického obsahu z webu

Ministři vnitra zemí Evropské unie dnes na jednání v Bruselu podpořili nová pravidla, která internetovým společnostem ukládají do hodiny od výzvy úřadů odstranit z webu materiál s teroristickým obsahem. Pokud firmy jako Facebook, Twitter nebo Google žádost nesplní, bude jim hrozit pokuta až do čtyř procent jejich celosvětového obratu v předcházejícím roce.
Pravidlo se přitom bude vztahovat na všechny poskytovatele internetových služeb, které jsou dostupné v Evropské unii, bez ohledu na to, zda společnost sídlí v některé z členských zemí, či ne.
Poskytovatelé služeb také budou muset šíření teroristického obsahu na svých sítích bránit sami od sebe, včetně snahy zajistit, aby se u nich znovu neobjevil už jednou odstraněný materiál. Konkrétní výši postihu za nesplnění nových pravidel budou stanovovat členské země podle své vlastní legislativy.
O konečné podobě návrhu Evropské komise z letošního září bude moci Rada EU začít vyjednávat s Evropským parlamentem ve chvíli, kdy europoslanci přijmou své vlastní stanovisko.

http://www.ceska-justice.cz/2018/12/min ... sahu-webu/

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 3504
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od martanus » 07 pro 2018, 22:34

Rust HDP v EU. A to se posmívali RF. A Litva zavádí další sankce bez EU. Mě straší to Německo.
https://cz.sputniknews.com/politika/201 ... ko-sankce/


Obrázek

Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3536
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 08 pro 2018, 22:50

Útok občanů na Evropský parlament !
Rozezlení občanů vůči stále totalitnější EU nabírá na obrátkách a šíří se Evropou. Demonstrace žlutých vest se již minulý týden rozšířila z Francie do Belgie a Holandska, a vystrkuje růžky i tak, kde z nich mají nejvíc nahnáno – v Německu. Evropští papaláši a jim podkuřující média už se svou povýšeností a ignorancí dál neprojdou.

Dnes dopoledne v Bruselu občané pokoušeli vzít útokem evropské instituce a sídlo Evropského parlamentu. Policie zatím budovu ubránila. Občané vrhali na policisty rachejtle, lahve dopravní značky a vše, co jim přišlo pod ruku. Policisté odpověděli vodními děly a slzným plynem.

https://www.eurabia.cz/Articles/32702-u ... azen-.aspx
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!“ - Felix Holzmann

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8297
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 14 pro 2018, 03:09

Migranti přinesou prosperitu. Nový plán Merkelové a Macrona jde proti zájmům Itálie

Není náhodou,že hned po podpisu migračního paktu Berlín s Paříží odhalily nový plán na reformu Dublinu. V dokumentu,který prosákl v Bruselu, se můžeme dočíst, že nový solidární mechanismus má být založen na relokacích jako pravidlu,ale v odůvodněných případech může členský stát svou solidaritu projevit jiným způsobem. Italská vláda dlouho volala po závazné redistribuci migrantů ze států prvního vstupu.
Francouzsko-německý návrh by učinil povinné relokace "pravidlem",ale zachoval by mezerou pro ty,kteří nemají v úmyslu přijmout uprchlíky. Nemluvě o tom, že země prvního vstupu by měla převzít odpovědnost za nepřemístěné cizince po dobu 8 let.
Berlín s Paříží se také snaží zachovat záchrannou misi Sophia. Námořní operace pravděpodobně skončí 31. prosince: možná bude prodloužena o tři měsíce, ale Salvini i nadále požaduje revizi pravidel - a to,že záchranné lodě nebudou migranty vyloďovat pouze v první bezpečné zemi - Itálii a Maltě,ale i v dalších zemích.Pokud tomu tak nebude, Itálie smlouvu neprodlouží.
Řím se (neúspěšně) pokoušel nahradit termín "bezpečné útočiště" termínem "místo posuzující žádosti o azyl". Itálie by tak i nadále musela brát migranty, zachráněné nejen evropskými loděmi, ale i loděmi neziskovek, pobřežní stráže a obchodními loděmi ...

http://www.ilgiornale.it/news/politica/ ... 14414.html
http://www.zvedavec.org/vezkratce/15987/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8297
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 14 pro 2018, 17:49

Ochrana hranic ano, ale na azylovém systému se summit EU neshodl

Země Evropské unie se dnes na summitu v Bruselu shodly, že v boji s migrací budou dál klást důraz zejména na ochranu vnějších hranic a na spolupráci s tranzitními státy.
U několika témat však dál trvají rozpory, konkrétně zatím lídři unijních zemí nenašli společnou řeč ohledně reformy azylového systému nebo posílení reformované agentury Frontex, tedy navyšování počtu příslušníků evropské pohraniční a pobřežní stráže.
Tyto závěry se v podstatě čekaly, protože končícímu rakouskému předsednictví se nepovedlo otázku reformy unijního azylového systému posunout směrem k řešení přijatelnému pro všechny členské státy. Ani posílení pohraniční stráže zatím politici neodsouhlasili, a to poté, co navýšení počtu příslušníků na 10.000 neschválili unijní ministři vnitra.

https://echo24.cz/a/SmTsa/ochrana-hrani ... eu-neshodl

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8297
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 15 pro 2018, 00:37

Nejste solidární v migraci. Belgický premiér zpochybnil členství zemí Visegrádu v Schengenu

Tím, že tvrdohlavě odmítají projevit byť minimální solidaritu v migrační otázce, otevírají státy visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) debatu o tom, zda by měly setrvat v schengenském prostoru. Na tiskové konferenci po skončení summitu Evropské unie to v pátek řekl belgický premiér Charles Michel, informoval místní list Le Vif. Země EU se podle očekávání na vrcholné schůzce neshodly na reformě azylového systému.
"Tím, že tvrdohlavě, opakovaně, systematicky odmítají prokázat aspoň minimální solidaritu, otevírají automaticky politickou debatu o schengenském prostoru, ve skutečnosti právě otevírají (otázku) jejich vlastního setrvání v schengenském prostoru," řekl belgický premiér Michel s odkazem na země visegrádské čtyřky a jejich postoj k migraci. "To, co říkám, podporuje stále více a více lidí u (jednacího) stolu," dodal.
https://echo24.cz/a/Smdc4/nejste-solida ... -schengenu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8297
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 18 pro 2018, 01:34

Z toho čísla jsme si sedli na pr*el a ještě nevstali. PL zjistily, kolik peněz dostává Transparency International. Víme jména, firmy, ministerstva, všechno

Nezisková nevládní organizace bojující proti korupci, Transparency International (TI), zveřejnila podklady, které poslala Evropské komisi kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Poukazovala v nich například na to, že ačkoliv český předseda vlády oficiálně vložil své firmy do svěřenských fondů, stále je uživatelem výhod spojených s vlastnictvím firmy. ParlamentníListy.cz ovšem byly zdrojem přímo z Bruselu upozorněny na skutečnost, že podněty TI mohou být vedeny i jinými zájmy. Ano, jde samozřejmě o peníze.
Obrázek
„Je paradoxní, že na chod organizace, která tak vehementně bojuje proti vašemu premiérovi, přispívají právě ti, kteří dělají totéž z výkonu své funkce. Připadá mi to jako snaha násobit tlak, ale pořád působit věrohodně a nezávisle. Věřím, že vás to téma zaujme a lidem otevře oči,“ uzavřel.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... hno-563552

Juraj
Senior redaktor
Příspěvky: 4343
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Juraj » 22 pro 2018, 22:03

Lenka Zlámalová analyzovala čo znamenajú nové plány Európskej Únie v oblasti finančníctva. Je to des. Banky dostanú príkazom zahodiť racionalitu, posudzovanie rizika a zásady starostlivého hospodárenia za hlavu
https://slobodnyvyber.sk/echo24-maskova ... ticka-dan/

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 1983
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Aaron Goldstein » 27 pro 2018, 18:03

Tisk: Německá armáda chce rekrutovat i unijní občany včetně Čechů
Berlín - Německá armáda kvůli nedostatku nových rekrutů uvažuje o tom, že by do svých řad začala přijímat i občany jiných zemí Evropské unie. V rozhovoru, který dnes zveřejnily listy mediální skupiny Funke, to řekl generální inspektor bundeswehru Eberhard Zorn. Podle listu Hamburger Abendblatt ministerstvo obrany už v této záležitosti oslovilo své partnery z 26 unijních zemí. Ochotné o věci diskutovat jsou údajně čtyři země včetně Česka.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/tisk- ... hu/1703336
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8297
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 28 pro 2018, 20:04

Na závěr roku nenávisti

Nenávist, kterou vidíme v naší společnosti, není kulturní válka. Ta je snad s muslimy v západní Evropě. U nás zatím není. U nás je dokonce veliká kulturní tolerance. Nenávist má jiné příčiny. Pan Halík se podivuje proč „lidé, kteří snad nebyli nikdy v kostele“ v Brně násilně protestovali proti hře: Naše násilí, vaše násilí, ve které Ježíš znásilňuje muslimku. To je právě nepochopení našeho paradigmatu. Většina lidí jsou agnostici. Jsou kulturně zakotveni v křesťanství, hájí Ježíše jako součást naší kultury, jako zdroj pravidel, jako zdroj civilizace, nikoliv jako syna Božího narozeného z panny. Mnozí, ač jejich racionalistické přesvědčení jim nedovoluje křesťanskou víru přijmout v celém komplexu, v zájmu jakéhosi kulturního smíru chodí na Vánoce do kostela a podporují záchranu křesťanských památek.
Proto také u nás kulturní válka není, lidé jsou tolerantní ke všem domácím kulturním entitám, ale u nás je válka ideologicky definovaných zájmů. Paradigma současnosti vykazuje jako hlavní symbol absenci nadřízené morálky, která by byla většinou akceptována. Morální hodnotou není národ a přestává být i stát. Jiné hodnoty nefungují jako sjednocující. Vše je podřízeno zájmům politickým a materiálním. Vše až do morku kosti. Nic není ponecháno k nějaké shodě na obecných principech. Morálka se stala pouze nástrojem politického boje. Platí morálka pro druhé, nikoliv pro mne a moji skupinu, pro moji bublinu.
Kde jsou ty zájmy, které se takto obhajují? Těch je samozřejmě mnoho, mnohdy malicherné, mnohdy jde o nějaké oponenty, mnohdy jsou spory ideologické a mocenské. Zde už se rýsuje nějaká závislost na zahraničí a světových ideologiích.
O zákulisních mocenských zájmech nic nevím, i když jsou z mnohých lidí cítit, ale ideologicky je viditelný, zároveň i mocensky prosazovaný, evropský univerzalismus, opírající se o ideologii lidských práv (někdy nazývaný kulturní marxismus). Protože tento aktivizmus je opravdu ofenzivní, podporován penězi a administrativou EU, zasahuje univerzity, proniká do sdělovacích prostředků a mnoha organizací, oslovuje kulturní scénu, a vyvolává odpor konzervativně smýšlejících lidí - vlastenecky a křesťansky, vyvolává reakci jakéhosi konglomerátu „obhájců domova“.
Proto je nutné vytvoření univerzálního člověka jednotlivce, který se už zcela odklonil od podstatných společenstev: od národa, obce, státu, ale také od rodiny, zůstal „sám sebou“. To má základ v kulturním marxismu. Už dnes vidíme tyto „osoby, ke kterým nepromlouvá žádný hlas než vlastní“. Jsou to „vizionáři univerzalismu“, osoby povýšené, neschopné komunikace, žijící v bublinách stejných individuí meloucí mantry univerzalistických ideologií, schopné jen odsuzovat druhé.

https://vlastimilpodracky.blog.idnes.cz ... x?c=693674

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 3037
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od IgorT » 01 led 2019, 10:44

Výcuc novoročných prejavov Merkelbaby, Macrona a Teresy(v odkaze):
Merkelová uznala, že sklamala veľa Nemcov, Macron vyzval Francúzov, aby sa zomkli.
nemecko-merkelova-prejav-novorocny-clanokW.jpg
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/49 ... sa-zomkli/

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 3746
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od skflanker_ » 02 led 2019, 14:10

EuroStat zverejnil prehľad štátov, kde sa v roku 2017 najviac peňazí z domácností použilo na nákup alkoholu
alkohol.png
Domácnosti v EU v roku 2017 priemerne vynaložili 1,6% svojich výdavkov na alkohol. Ide o čiastku 130 miliárd €, čo zodpovedá 0,9% HDP celej EU, v prepočte cca 300€ na každého obyvateľa celej EU. V tomto prehľade nie je započítaný alkohol zakúpený v hoteloch a v reštauráciách - iba v obchodoch pre vlastnú spotrebu.
1. Estónsko = 5,2%
2. Lotyšsko = 4,9%
3. Litva = 4%
4. Poľsko = 3,5%
5. Česká republika = 3%
10. Slovenská republika = 2,5%
.. Španielsko = 0,8%
Zdroj https://ec.europa.eu/eurostat/web/produ ... _count%3D1 z 01.01.2019 a klon https://ria.ru/20190102/1548989592.html z 02.01.2019

Výdavky domácností v roku 2017 na reštaurácie a hotely viď https://ec.europa.eu/eurostat/web/produ ... _count%3D1

Ďalšie štatistiky viď https://ec.europa.eu/eurostat/web/produ ... ostat-news

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů