Obecná témata z EU

Odpovědět
QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6046
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 28 lis 2018, 17:29

Nejnebezpečnější země v EU je Bulharsko. ČR je na tom lépe než evropský průměr

Bulharsko je zemí s nejvyšší mírou kriminality, násilných trestných činů a vandalismu v EU. Vyplývá to z dat Evropského statistického úřadu Eurostat za rok 2017, která úřad zveřejnil v úterý. Česká republika je na tom lépe než průměr EU.
Celkem 23,6 procenta respondentů v Bulharsku potvrzuje, že se setkali s případy zločinu, násilí či vandalismu. Tento podíl je největší v celé EU, daleko vyšší než v druhé zemi, která se umístila za Bulharskem – Nizozemsku (15 procent), více než dvakrát vyšší, než je průměr EU (11,6 procenta), a také téměř osmkrát vyšší než v zemi s nejlepšími výsledky – Chorvatsku (tři procenta).
Výsledek pod deseti procenty zaznamenalo kromě Chorvatska dalších 12 zemí: Polsko (5,4 procenta), Slovensko a Finsko (6,2 procenta), Maďarsko (7,2 procenta), Estonsko (7,3 procenta), Dánsko (7,8 procenta), Portugalsko (7,9 procenta), Slovinsko a Lotyšsko (osm procent), Litva (8,2 procenta), Španělsko (8,7 procenta) a Česká republika (9,3 procenta). Rumunsko, severní soused Bulharska, je těsně pod evropským průměrem s 11,3 procenta.

https://echo24.cz/a/SHRGx/nejnebezpecne ... sky-prumer

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6046
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 28 lis 2018, 23:43

Německý vicekancléř dráždí Paříž. Navhuje přeměnit křeslo Francie v RB OSN v zastoupení EU

Německý vicekancléř a ministr financí Olaf Scholz navrhl přeměnit francouzské stálé členství v Radě bezpečnosti OSN na mandát Evropské unie. Scholz to prohlásil při středeční přednášce o budoucnosti Evropy na berlínské Humboldtově univerzitě. „Uvědomuji si, že bez přesvědčení Paříže se to neobejde, ale byl by to odvážný a chytrý krok,“ řekl Scholz. Jako bolestné, že se Francie vzdá významného postu, by se podle vicekancléřových představ mohla Paříž stát trvalým velvyslancem EU při OSN.
Podle francouzských médií jsou Scholzova slova „protiútokem“ Berlína za kritiku Paříže, že Německo příliš vlažně přistupuje k návrhům na reformu Evropské unie, s nimiž přichází především právě Francie. Oficiálně ale zatím z Francie žádná reakce nezazněla.
https://echo24.cz/a/S5rm9/nemecky-vicek ... toupeni-eu

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6046
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 30 lis 2018, 21:04

Evropská krize bydlení. Předražené byty a boom bezdomovectví

Snad největší potíží střední třídy v Praze je momentálně příliš drahé bydlení, a to ať už jde o nájemní, či o vlastní. O bytech v našem hlavním městě se hovoří jako o nejhůře dostupných v celé Evropě. O něco palčivějším problémem však je, že i přes slibný ekonomický růst a rekordně nízkou nezaměstnanost, které Česká republika zažívá v posledních letech, se zde stále pohybují tisíce lidí, kteří nejen nepracují, ale především nebydlí vůbec nikde.
Podle údajů OECD žilo v roce 2015 v České republice 68 500 bezdomovců, což tehdy představovalo 0,65 % celkové populace. Žebříček sestavený Wikipedií z mnoha datových zdrojů pak říká, že s těmito čísly má Česko největší bezdomovecký problém v Evropě. Ve Velké Británii je to pak 0,46 % a ve Švédsku 0,36 %. Čtvrtou nejhorší evropskou zemí je podle tohoto srovnání bohaté Lucembursko, kde je podle odhadů bez domova 0,28 % obyvatel, na pátém místě je Francie s číslem 0,21 %. Ve Spojených státech jde naproti tomu o 0,17 % obyvatel.
I když data ohledně míry bezdomovectví považuje Feantsa vzhledem k rozdílným způsobům výpočtu za neporovnatelná, její report sleduje řadu dalších zajímavých ukazatelů, které naznačují, že bydlení je v Evropě skutečně problémem především pro nízkopříjmové skupiny obyvatelstva. Následující tabulka například ukazuje, jakou část svého disponibilního příjmu musí domácnosti v jednotlivých zemích vydávat na bydlení.

https://roklen24.cz/a/Sv88q/evropska-kr ... domovectvi

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6046
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 06 pro 2018, 19:32

Ministři vnitra zemí EU podpořili rychlé mazání teroristického obsahu z webu

Ministři vnitra zemí Evropské unie dnes na jednání v Bruselu podpořili nová pravidla, která internetovým společnostem ukládají do hodiny od výzvy úřadů odstranit z webu materiál s teroristickým obsahem. Pokud firmy jako Facebook, Twitter nebo Google žádost nesplní, bude jim hrozit pokuta až do čtyř procent jejich celosvětového obratu v předcházejícím roce.
Pravidlo se přitom bude vztahovat na všechny poskytovatele internetových služeb, které jsou dostupné v Evropské unii, bez ohledu na to, zda společnost sídlí v některé z členských zemí, či ne.
Poskytovatelé služeb také budou muset šíření teroristického obsahu na svých sítích bránit sami od sebe, včetně snahy zajistit, aby se u nich znovu neobjevil už jednou odstraněný materiál. Konkrétní výši postihu za nesplnění nových pravidel budou stanovovat členské země podle své vlastní legislativy.
O konečné podobě návrhu Evropské komise z letošního září bude moci Rada EU začít vyjednávat s Evropským parlamentem ve chvíli, kdy europoslanci přijmou své vlastní stanovisko.

http://www.ceska-justice.cz/2018/12/min ... sahu-webu/

Uživatelský avatar
martanus
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2569
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od martanus » 07 pro 2018, 22:34

Rust HDP v EU. A to se posmívali RF. A Litva zavádí další sankce bez EU. Mě straší to Německo.
https://cz.sputniknews.com/politika/201 ... ko-sankce/


Obrázek

Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3073
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 08 pro 2018, 22:50

Útok občanů na Evropský parlament !
Rozezlení občanů vůči stále totalitnější EU nabírá na obrátkách a šíří se Evropou. Demonstrace žlutých vest se již minulý týden rozšířila z Francie do Belgie a Holandska, a vystrkuje růžky i tak, kde z nich mají nejvíc nahnáno – v Německu. Evropští papaláši a jim podkuřující média už se svou povýšeností a ignorancí dál neprojdou.

Dnes dopoledne v Bruselu občané pokoušeli vzít útokem evropské instituce a sídlo Evropského parlamentu. Policie zatím budovu ubránila. Občané vrhali na policisty rachejtle, lahve dopravní značky a vše, co jim přišlo pod ruku. Policisté odpověděli vodními děly a slzným plynem.

https://www.eurabia.cz/Articles/32702-u ... azen-.aspx
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
"Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat." - B. Franklin

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6046
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 14 pro 2018, 03:09

Migranti přinesou prosperitu. Nový plán Merkelové a Macrona jde proti zájmům Itálie

Není náhodou,že hned po podpisu migračního paktu Berlín s Paříží odhalily nový plán na reformu Dublinu. V dokumentu,který prosákl v Bruselu, se můžeme dočíst, že nový solidární mechanismus má být založen na relokacích jako pravidlu,ale v odůvodněných případech může členský stát svou solidaritu projevit jiným způsobem. Italská vláda dlouho volala po závazné redistribuci migrantů ze států prvního vstupu.
Francouzsko-německý návrh by učinil povinné relokace "pravidlem",ale zachoval by mezerou pro ty,kteří nemají v úmyslu přijmout uprchlíky. Nemluvě o tom, že země prvního vstupu by měla převzít odpovědnost za nepřemístěné cizince po dobu 8 let.
Berlín s Paříží se také snaží zachovat záchrannou misi Sophia. Námořní operace pravděpodobně skončí 31. prosince: možná bude prodloužena o tři měsíce, ale Salvini i nadále požaduje revizi pravidel - a to,že záchranné lodě nebudou migranty vyloďovat pouze v první bezpečné zemi - Itálii a Maltě,ale i v dalších zemích.Pokud tomu tak nebude, Itálie smlouvu neprodlouží.
Řím se (neúspěšně) pokoušel nahradit termín "bezpečné útočiště" termínem "místo posuzující žádosti o azyl". Itálie by tak i nadále musela brát migranty, zachráněné nejen evropskými loděmi, ale i loděmi neziskovek, pobřežní stráže a obchodními loděmi ...

http://www.ilgiornale.it/news/politica/ ... 14414.html
http://www.zvedavec.org/vezkratce/15987/

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6046
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 14 pro 2018, 17:49

Ochrana hranic ano, ale na azylovém systému se summit EU neshodl

Země Evropské unie se dnes na summitu v Bruselu shodly, že v boji s migrací budou dál klást důraz zejména na ochranu vnějších hranic a na spolupráci s tranzitními státy.
U několika témat však dál trvají rozpory, konkrétně zatím lídři unijních zemí nenašli společnou řeč ohledně reformy azylového systému nebo posílení reformované agentury Frontex, tedy navyšování počtu příslušníků evropské pohraniční a pobřežní stráže.
Tyto závěry se v podstatě čekaly, protože končícímu rakouskému předsednictví se nepovedlo otázku reformy unijního azylového systému posunout směrem k řešení přijatelnému pro všechny členské státy. Ani posílení pohraniční stráže zatím politici neodsouhlasili, a to poté, co navýšení počtu příslušníků na 10.000 neschválili unijní ministři vnitra.

https://echo24.cz/a/SmTsa/ochrana-hrani ... eu-neshodl

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6046
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 15 pro 2018, 00:37

Nejste solidární v migraci. Belgický premiér zpochybnil členství zemí Visegrádu v Schengenu

Tím, že tvrdohlavě odmítají projevit byť minimální solidaritu v migrační otázce, otevírají státy visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) debatu o tom, zda by měly setrvat v schengenském prostoru. Na tiskové konferenci po skončení summitu Evropské unie to v pátek řekl belgický premiér Charles Michel, informoval místní list Le Vif. Země EU se podle očekávání na vrcholné schůzce neshodly na reformě azylového systému.
"Tím, že tvrdohlavě, opakovaně, systematicky odmítají prokázat aspoň minimální solidaritu, otevírají automaticky politickou debatu o schengenském prostoru, ve skutečnosti právě otevírají (otázku) jejich vlastního setrvání v schengenském prostoru," řekl belgický premiér Michel s odkazem na země visegrádské čtyřky a jejich postoj k migraci. "To, co říkám, podporuje stále více a více lidí u (jednacího) stolu," dodal.
https://echo24.cz/a/Smdc4/nejste-solida ... -schengenu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů