Evropská komise

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10194
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 20 čer 2018, 17:24

EU od pátku zavede odvetná cla ve výši 25 % na zboží z USA

Evropská unie v pátek začne uplatňovat cla ve výši 25 procent na dovoz některého zboží ze Spojených států. Oznámila to Evropská komise. V první fázi se bude opatření týkat zboží, jehož roční dovoz do EU dosahuje hodnoty 2,8 miliardy eur (zhruba 72 miliard Kč). EU tak reaguje na americká cla na dovoz oceli a hliníku.

https://echo24.cz/a/SvXr5/eu-od-patku-z ... bozi-z-usa

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10194
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 20 čer 2018, 20:40

Minisummit před summitem. Merkelová svolala do Bruselu schůzi o migraci

V Bruselu se v neděli uskuteční neformální schůzka šéfů států a vlád několika členských zemí Evropské unie k migraci a azylové politice. Dnešní informaci agentury APA potvrdila Evropská komise (EK). V prohlášení dodala, že na setkání pozvala „zainteresované“ státy, více ale neupřesnila. Kromě německé kancléřky Angely Merkelové, rakouského kancléře Sebastiana Kurze a předsedy EK Jeana-Claudea Junckera se minisummitu patrně zúčastní také zástupci Francie, Itálie, Španělska, Řecka a Bulharska, uvedly agentury AFP a AP. Česko podle mluvčí vlády Barbory Peterové na schůzce zastoupeno nebude.

https://echo24.cz/a/Sm9fQ/minisummit-pr ... -o-migraci

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 3749
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Evropská komise

Příspěvek od kenavf » 20 čer 2018, 22:53

Že by skladali "koalíciu ochotných"?

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10194
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 05 črc 2018, 22:37

EU prodloužila hospodářské sankce proti Rusku o dalších šest měsíců

Evropská unie prodloužila platnost hospodářských sankcí zaměřených na určitá odvětví ruského hospodářství o dalšího půl roku. Platí tak do 31. ledna 2019. V tiskovém prohlášení o tom informovala Rada Evropské unie.
„Toto rozhodnutí bylo přijato v návaznosti na aktuální informace, které o stavu provádění minských dohod, s nímž jsou sankce spojeny, přednesli (francouzský) prezident Emmanuel Macron a (německá) kancléřka Angela Merkelová,“ uvádí se v komuniké. Nejvyšší představitelé členských států EU se s návrhy seznámili na summitu v Bruselu, který se konal 28. a 29. června, píše se dále.
https://echo24.cz/a/SUUZk/eu-prodlouzil ... est-mesicu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10194
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 15 črc 2018, 00:52

Další omezení dieselů? Stažení aut z trhu bude v moci Evropské komise

Evropská komise si chce pohlídat, zda nedochází k překračování emisí. Nově bude moci od roku 2020 iniciovat stažení vozidel z trhu v jednotlivých členských státech v Evropské unii. Nová pravidla se budou týkat i vozidel, která se do provozu dostanou po roce 2020.
Novinkou má být, že se namátkové kontroly dotknou i vozidel, která už budou v provozu. V současné době se k měření emisí používá pouze laboratorní zkouška. Kvůli rozdílným hodnotám naměřených v laboratořích a následně v reálném provozu navrhla dříve Komise, aby se emise měřily pouze v podmínkách provozu. Do dvou let tak chce mít Evropská komise pravomoc kontrolovat úřady, které schvalují vozidla v jednotlivých státech EU.
Opatření Evropské komise bude zahrnovat i vysokou pokutu pro toho, kdo překročí hodnoty emisí. Ta by měla dosáhnout až 30 tisíc eur na jeden automobil.
Kdo stanoví parametry "provozu" aby byla zkouška vždy průkazná a kdykoli opakovatelná?
Kdy a kým bude založený a vybavený evropský úřad Normalizace a měření s atestovaným Zkušebním ústavem?
Přitom evropská standatizace (evropské normy) se připravovala cca 10 let a zaváděla 5 let (dodnes není všeobecně závazná).

P.S. Toto mohl vymyslet jen absolvent plzeňských práv který si zvýšil kvalifikaci v sociální a kulturní antropologii u prof. Putny a proto o normalizaci a metrologii neví ani, že existuje.

https://echo24.cz/a/S4Ngd/dalsi-omezeni ... ske-komise

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10194
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 15 črc 2018, 17:52

Trump označil Evropskou unii za nepřítele USA

Americký prezident Donald Trump označil Evropskou unii za jednoho z mnoha nepřátel, které Spojené státy mají. Dodal, že na mysli má zejména obchod. Trump to řekl v sobotu v rozhovoru s televizí CBS News, která dnes interview zveřejnila.
Na dotaz moderátora, kdo jsou nyní největší nepřátelé Spojených států, Trump uvedl: „Myslím, že máme spoustu nepřátel. Myslím, že Evropská unie je nepřítel, za to, co nám dělají v obchodě. Rusko je nepřítel v určitých ohledech. Čína je nepřítel ekonomicky. To ale neznamená, že jsou špatní. To neznamená nic. Znamená to, že jsou konkurenceschopní.“
https://echo24.cz/a/SKnqC/trump-oznacil ... ritele-usa

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10194
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 19 črc 2018, 23:49

Další zásah Evropské komise proti Maďarsku. Kvůli azylové politice ho posílá před soud

Evropská komise (EK) poslala Maďarsko před Evropský soud, a to kvůli podobě vnitrostátních zákonů o azylu a navracení žadatelů. Komise tak do další fáze posunula spor, který s touto středoevropskou zemí vede už dlouho. Budapešť ale také dostala dva měsíce na vysvětlení nových pravidel, která zakazují jakoukoliv pomoc ze strany vnitrostátních, mezinárodních i nevládních organizací lidem, kteří žádají v zemi o azyl nebo o povolení k pobytu. Pokud Maďarsko pravidla dostatečně nevysvětlí či nezmění, může komise i tuto věc předat Soudnímu dvoru EU.

https://echo24.cz/a/SExyf/dalsi-zasah-e ... -pred-soud

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10194
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 26 črc 2018, 00:59

Evropská umělá inteligence

Bývalý portugalský státní tajemník pro EU Bruno Maçães vzpomíná, jak v něm četba jednoho zápisu z unijního jednání vyvolala vizi konce politiky: Smyslem Evropské unie není přijímat politická rozhodnutí. Snaží se vyvinout soubor pravidel, který by byl aplikován na složitou politickou a sociální realitu víceméně autonomně. Jakmile budou jednou pravidla zavedena, mohou operovat bez lidského zásahu. Systém by samozřejmě potřeboval periodickou údržbu, tak jako ji potřebuje robot, ale jde o to, vytvořit systém pravidel, která fungují sama. Dosáhli jsme konce dějin v tom smyslu, že lidské rozhodování bude nahrazeno rutinní aplikací systému pravidel.
A teď si představte, že se tato politická umělá inteligence najednou musí popasovat s něčím tak nepředvídatelným, jako je fenomén Trump. Nesystémovostí jeho chování je zcela paralyzována. „Pozor, objekt v transatlantickém prostoru vydává signály neslučitelné s liberálním komunikačním protokolem,“ vydává varovná hlášení. A přitom vůbec není schopna vyhodnotit, co vlastně tento nově objevený organismus chce a jak toho dosahuje.
Poté, co Trump od počátku svého tažení republikánskými primárkami, tedy přes dva roky, mluvil opakovaně o tom, že USA doplácí na to, že spojenci v NATO nevydávají dost na obranu, jsou evropští politici šokováni, že americký prezident je na summitu NATO obviní, že nevydávají dost na obranu. Poté, co Trump nejpozději od vstupu do prezidentské kampaně opakuje, že globální obchodní pravidla jsou pro USA nevýhodná a on je hodlá změnit, jsou Evropané v šoku, že se Trump snaží změnit obchodní pravidla.

https://echo24.cz/a/SGcpF/evropska-umela-inteligence

senil
Redaktor
Příspěvky: 116
Registrován: 20 pro 2017, 08:10

Re: Evropská komise

Příspěvek od senil » 27 črc 2018, 07:51

QVAK píše:
01 říj 2017, 19:02
Dění v Turecku je znepokojivé, kritizuje EU. Nepřijatelné, odpovídá Ankara

Šéfka evropské diplomacie Federica Mogheriniová označila jménem EU poslední dění v Turecku, včetně pokračujícího omezování svobody tisku a návrhů obnovit trest smrti, za mimořádně znepokojivé. Pro stabilitu a demokracii v regionu je prý třeba návrat k věrohodnému politickému procesu a politickému dialogu. Turecko označilo kritiku za nepřijatelnou. Rozladění nad situací v Turecku projevil v úterý i předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.
Turecké ministerstvo zahraničí označilo nejnovější kritiku EU za „nepřijatelnou“. V prohlášení ministerstvo uvedlo, že Unie ztratila důvěru Turků v otázce boje proti terorismu.

http://zpravy.idnes.cz/eu-turecko-kriti ... anicni_ane
Bohužel. O Erdoganovi budeme ještě slyšet. Dřív nebo později zaútočí na řecké ostrovy a pak začne teprve sranda.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10194
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 27 črc 2018, 17:58

Zbyněk Fiala: Co přivezl Juncker z Washingtonu

Do listopadových amerických voleb v mezidobí se EU míchat nebude, ale sóju, která o nich může rozhodnout ve farmářských státech s klíčovou podporou pro Trumpa, předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker důrazně doporučuje nakoupit. Z Washingtonu přišla moc zajímavá zpráva, že EU nakoupí zvýšená množství sóji a kapalného plynu, aby dala prostor pro jednání, na jejichž konci si Evropa odevzdaně lehne na zádíčka a nechá USA, ať si s ní dělají cokoliv, třeba i dvakrát. Evropa připravena jednat o snižování cel a dalších obchodních překážek, a zároveň nakoupit americkou sóju a zkapalněný zemní plyn za miliardy dolarů.
Kdo z evropských subjektů co konkrétně koupí a proč, to z toho neplyne. Výsledek Junckerových jednání je pozoruhodný i tím, že jel do Washingtonu prodávat, ale místo toho kupuje. Ke všemu se vrací na píchlé gumě, neboť na cestu byl dostrkán hlavně velkými společnostmi evropského automobilového průmyslu, které se nejvíc bojí transatlantické celní války, ale zrovna aut se dohodnuté úvahy o snižování cel zatím týkat nemají. Pokud by však evropská auta skutečně potkala uvažovaná 20 či 25 procentní cla, nejvíc postiženými by byli Němci. Ti hájí – i s naší Škodovkou – pozici největších výrobců na světě, a kdyby to mělo být bez amerického trhu, znamená to zásadní rozkol. Uvedená cla mají být připravena do konce prázdnin.
http://literarky.cz/komentare/ostatni/2 ... ashingtonu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10194
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 24 srp 2018, 18:51

Země EU se migrantů neumějí zbavit, pořád jich přibývá, varuje Frontex

Země Evropské unie se neumějí zbavit imigrantů, kteří jsou u nich protiprávně. Stále jich víc přibývá, než se jich daří vracet zpátky, upozornil ve středu šéf unijní agentury pro kontrolu vnějších hranic Frontex Fabrice Leggeri. Pokud evropské státy nezačnou vyhošťovat přistěhovalce intenzivněji, hrozí podle něho, že nikdy se migrační problém vyřešit nepodaří.
Podle agentury AFP Leggeri upozornil, že i když počet imigrantů, kteří nedovoleně vstoupili do Evropské unie, letos klesl na zhruba 75 000 oproti 1,2 milionu v roce 2015, počet přistěhovalců nezákonně pobývajících v EU „neustále roste“. Například za loňský rok se sice podařilo vyhostit 151 000 lidí, ale skoro 205.000 se jich do EU dostalo.
https://echo24.cz/a/SRLKG/zeme-eu-se-mi ... je-frontex

senil
Redaktor
Příspěvky: 116
Registrován: 20 pro 2017, 08:10

Re: Evropská komise

Příspěvek od senil » 27 srp 2018, 08:46

Dnes žije v Evropské unii 510 milionů obyvatel a 1,3 miliardy Afričanů na ně závistivě zírá. Pokud se Afričané budou řídit příkladem jiných částí rozvojového světa, například Mexičany v USA, tak místo dnešních 9 milionů bude mít Evropa za třicet let 150 až 200 milionů Afro-Evropanů

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10194
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 31 srp 2018, 17:11

Výroční zpráva EASO: Česká republika migranty žádající o azyl stále přijímá, ale uznala jich nejméně z celé EU

Česká republika figuruje v poslední výroční zprávě Evropského úřadu pro asyl EASO jako země, která v roce 2017 uznala vůbec nejnižší počet žádostí o azyl z celé EU. ČR spadá do skupiny zemí, které loni vyřídily více než tisíc žádostí o azyl. Míra jejich kladného uznání však byla v ČR jen 12%. Nejméně vítací země jsou dále Polsko, Maďarsko a Velká Británie. Na opačné straně stojí Švýcarsko s 90% uznaných žádostí. Migranti podali loni 728 470 žádostí o azyl, milión žádostí byl vyřízen v první instanci. EU nyní hodlá přesídlovat do Evropy osoby z Afriky ze zemí kolem středomořské stezky.
Vyplývá to z výroční zprávy EASO za rok 2017. Podle statistik podali cizinci ze třetích zemí v roce 2017 v zemích Evropské unie celkem 728 470 žádostí o azyl a mezinárodní ochranu, což je pokles o 44% ve srovnání s rokem 2016. Podle komentáře ve Zprávě je však i toto číslo vysoké ve srovnání se stavem před tzv. migrační krizí v roce 2015 a migrační tlak na vnější hranice EU zůstává velký.
http://www.ceska-justice.cz/2018/08/vyr ... e-cele-eu/
http://publications.europa.eu/webpub/ea ... t-2017/en/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10194
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 12 zář 2018, 12:35

Juncker chce, aby firmy mazaly teroristickou propagandu do hodiny

Internetové firmy jako Google nebo Facebook by měly mít v EU povinnost do hodiny smazat ze svých platforem teroristickou propagandu, navrhuje Evropská komise. Záměr ve středu v projevu před Evropským parlamentem oznámil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Komise také navrhuje rozšířit pravomoci vznikajícího Úřadu evropského veřejného žalobce (EPPO) tak, aby se mohl zabývat teroristickou problematikou.
„Musíme být schopni stíhat teroristy i přes hranice. Terorismus hranice neuznává,“ řekl Juncker. Nová opatření podle něj umožní také efektivněji zasahovat proti praní špinavých peněz.
Unijní exekutiva také navrhuje, aby se terorismem mohl zabývat vznikající úřad evropského veřejného žalobce, nyní zaměřený především na poškozování finančních zájmů EU a přeshraniční daňové podvody. EPPO by podle návrhu řídil a koordinoval vyšetřování terorismu, které se dotkne více států unie a tedy i několika různých policejních agentur.

https://echo24.cz/a/SeHCt/juncker-chce- ... -do-hodiny

P.S. Takže Národní policie budou dle návrhu předsedy EK "povýšeny" na Obecní policajty a stejně tak i Státní žalobci, Prokurátoři. EK zajistí vše....... ale zaplatíte svoji suverenitou kterou nahradíme naší EK.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10194
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 17 zář 2018, 21:33

Rakousko chce Evropě nastavit strop pro přijímání migrantů

Rakousko, které nyní předsedá Radě EU, by podle magazínu Spiegel chtělo zavést celoevropskou horní hranici pro příjem uprchlíků a centra k vracení migrantů ve třetích zemích. Původně také navrhovalo udělovat azyl pouze lidem, kteří respektují evropské hodnoty. Z tohoto požadavku už ale ustoupilo. Návrhy, o nichž se Spiegel zmiňuje, pocházejí už z července, ale z částí z nich Vídeň počítá i nadále. Na velký odpor však narazily v Německu, kde je místní ministerstvo zahraničí vedené sociálním demokratem Heiko Maasem označilo v interní komunikaci za „tendenčně formulované“. Zcela podle něj zpochybňují integrační schopnost cizinců a hovoří o nich v souladu s předsudky o špatně vzdělaných mladých mužích, kteří se dopouštějí trestných činů.
V přepracované verzi návrhu Vídeň sice pozměnila rétoriku, zůstaly v něm ale z německé strany „problematické požadavky“ na stanovení celoevropské horní hranice pro příjem uprchlíků nebo centra k vracení odmítnutých žadatelů o azyl ve třetích zemích.
https://echo24.cz/a/SdPDE/rakousko-chce ... i-migrantu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů