Evropská komise

Odpovědět
Uživatelský avatar
Polite
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2162
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Evropská komise

Příspěvek od Polite » 12 říj 2019, 11:38

Skeptik:Ukaz mi, kdeTimermans a spol, teda vedenie EU berie najbohatsim. Raz za cas sa spravi nieco ako zrusenie roamingu a pocuvame o tom 3 roky kazdy druhy den a nasledujucich x rokov, ked sa spomenie uzitocnost EU.
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 3980
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Evropská komise

Příspěvek od petrp » 12 říj 2019, 12:42

Ale no tak - pánové, nevadí Vám, že jste opět v ostrém (zpravodajském) vlákně a ne v diskuzi?
Cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“ - genmajor J.F.C. Fullera
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10667
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 13 říj 2019, 11:10

Trable s kandidáty. Nová Evropská komise se ujme úřadu zřejmě o měsíc později

Nová Evropská komise pod vedením Ursuly von der Leyenové se moci zřejmě ujme od prosince, tedy o měsíc později, než se očekávalo. V sobotu to podle agentury AFP prohlásil předseda Evropského parlamentu David Sassoli. Důvodem je fakt, že europoslaneckými výbory neprošli kandidáti Francie, Maďarska a Rumunska.
"Parlament vede transparentní proces. Nyní musí Rumunsko, Maďarsko a Francie jmenovat nové kandidáty a my poté jejich kandidaturu prověříme," řekl Sassoli. "Proto podle mě není možné dodržet 1. listopad a my se posuneme k 1. prosinci," dodal o termínu možného nástupu nové Evropské komise.
https://echo24.cz/a/SvzAu/trable-s-kand ... ic-pozdeji

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10667
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 15 říj 2019, 15:24

EK spustí další uprchlickou vlnu: Vyzývá k otevření hranic

Skutečnost, že šéfové EU nejsou v Bruselu k ničemu, a že chtějí dlouhodobě „přestavět“ Evropu, se již neprezentuje, a naopak musíme pochopit, že nyní, nová, ještě větší uprchlická vlna míří k již sociálně zlomenému kontinentu.
Evropská komise vyzývá několik států EU, včetně Německa, aby co nejdříve ukončily kontrolu vnitřních hranic a zajistily tak volný pohyb v schengenském prostoru po čtyřech letech. „Podstatou schengenského systému je právě absence kontrol na vnitřních hranicích,“ uvedl evropský komisař pro vnitřní záležitosti Dimitris Avramopoulos. „Chápu, že existují obavy ohledně bezpečnosti a nelegální migrace. Těmto obavám však lze čelit i alternativními opatřeními, jako jsou posílené policejní kontroly a přeshraniční spolupráce, “ uvedl komisař pro vnitřní záležitosti.
Tento týden oznámilo Dánsko a Rakousko rozšíření kontrol na hranicích s Německem nebo Maďarskem a Slovinskem. Dánsko rovněž oznámilo, že v polovině listopadu zavede pro Švédsko nové hraniční kontroly. Na konci září již Německo rozšířilo své kontroly hranicích s Rakouskem o dalších šest měsíců. Francie si také kontroluje hranice. Země v důsledku uprchlické krize a teroristické hrozby zavedly hraniční kontroly v roce 2015 a počátkem roku 2016.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy ... ni-hranic/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10667
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 20 říj 2019, 14:33

„Děláme jako by nic.“ EU se bude zabývat odkladem brexitu až po hlasování v Británii

Státy Evropské unie se budou případným odkladem brexitu zabývat až po hlasování britského parlamentu, které se očekává příští týden. Podle informací ČTK se na tom shodli velvyslanci členských zemí unie. Dohodu o vystoupení Británie z EU, kterou ve čtvrtek vyjednal premiér Boris Johnson, může nyní podle diplomatů připravit ke schválení Evropský parlament (EP).
Dopolední schůzka velvyslanců s unijním vyjednavačem Michelem Barnierem byla velmi krátká a diplomaté se během asi 15 minut domluvili na dalším postupu. K Johnsonovým sobotním dopisům vůbec nepřihlíželi. „Děláme, jako by se v sobotu nic nestalo a pokračujeme v přípravách tak, jak vyplývá z rozhodnutí summitu,“ řekl ČTK po jednání zdroj obeznámený s jeho výsledky.
Velvyslanci se shodli, že ze závěrů summitu nevyplývá nutnost vyčkávat, jak dopadne schvalování dohody v Británii. Nyní je podle nich na EP, kdy a zda vůbec dohodu potvrdí. Plenární zasedání ve Štrasburku začíná v pondělí.

https://echo24.cz/a/SQmp9/delame-jako-b ... v-britanii

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10667
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Evropská komise

Příspěvek od QVAK » 22 říj 2019, 17:36

„Mír v Evropě není samozřejmost.“ Juncker se loučil s europoslanci, ti mu tleskali ve stoje

Evropští poslanci v úterý chválili končící Evropskou komisi za budování sociálního pilíře Evropské unie, kritizovali ale například její postup při řešení migrační krize a někteří také nedostatečný boj za ochranu životního prostředí. Za některé nezdary ale podle europoslanců mohl nesouhlas členských států. Předsedu EK, Lucemburčana Jeana-Claudea Junckera, který si na plenárním zasedání ve Štrasburku vyslechl jejich hodnocení, nicméně na závěr ocenili potleskem vestoje.

https://echo24.cz/a/SkyV2/mir-v-evrope- ... i-ve-stoje

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů