Zajímavosti - Vatikán

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6507
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti - Vatikán

Příspěvek od QVAK » 02 pro 2018, 18:40

Papež označil homosexualitu za módní záležitost. V církvi si ji nepřeje

Papež František je znepokojen tím, že homosexuálové mohou získat kněžské svěcení, a myslí si, že projevy náklonnosti ke stejnému pohlaví nemají mezi duchovenstvem co dělat. Vyplývá to z vyjádření, která poskytl pro knižní rozhovor, jenž se má v knihkupectvích objevit příští týden. Papež v něm mimo jiné s hořkostí poznamenal, že v mnoha společnostech se zdá, jako by se homosexualita stávala „módní záležitostí“.
„Otázka homosexuality je velmi vážná, vyžaduje adekvátní rozlišování od samého počátku spolu s kandidáty, jedná-li se o tento případ. Musíme být nároční. Zdá se, že v našich společnostech je homosexualita téměř módní a tato mentalita jistým způsobem ovlivňuje také život církve,“ citovala papeže česká sekce Radia Vaticana.
Jeho předchůdce Benedikt XVI. byl v této věci jasným zastáncem konzervativní linie a zastával názor, že muži s homosexuální orientací by na kněžství aspirovat neměli. Nyní se ale ukazuje, že František tento názor do značné míry sdílí.

https://echo24.cz/a/SHR59/papez-oznacil ... ji-nepreje

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6507
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti - Vatikán

Příspěvek od QVAK » 31 pro 2018, 19:30

Nečekaný odchod. Mluvčí Vatikánu i jeho zástupkyně rezignovali na funkci

Mluvčí Vatikánu Greg Burke a jeho zástupkyně v pondělí nečekaně ohlásili rezignaci na své funkce. Oznámila to vatikánská tisková služba. Neuvedla však, jaký je důvod odchodu dvou klíčových lidí, kteří pomáhají vytvářet veřejný obraz katolické církve. Papež František rezignace přijal, na jeho pokyn bude tiskové oddělení dočasně řídit Alessandro Gisotti, který měl dosud na starosti koordinaci sociálních sítí.
Američan Burke se vatikánským mluvčím stal v červenci 2016, kdy nahradil svého dlouholetého předchůdce Federika Lombardiho. Spolu s Burkem odchází i jeho pravá ruka, Španělka Paloma Garcíaová Ovejerová.
https://echo24.cz/a/SdcP9/necekany-odch ... -na-funkci

QVAK
Zasloužilý redaktor
Příspěvky: 6507
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti - Vatikán

Příspěvek od QVAK » 10 led 2019, 10:43

Nádejný budúci pápež: Pre toto sa bojím o celý západný svet

Konzervatívny kardinál, o ktorom sa hovorí ako o možnom budúcom nástupcovi Petra, ponúkol redaktorke odpovede, nad ktorými slniečkari budú krútiť hlavou. Ťažké im bude pochopiť pravdy, ktoré sa nezhodujú s ich zmýšľaním sveta a vychádzajú paradoxne od afrického kardinála.
Redaktorka: Je cítiť, že sa bojíte o západný svet. Čoho sa obávate?
Kardinál Sarah: Viete, najväčšou obavou je skutočnosť, že Európa už nechce alebo stratila povedomie o svojom pôvode. Stratila svoje korene. A predsa strom bez koreňa vymiera. Bojím sa, že Západ umrie. Nasvedčuje tomu veľa vecí, ako vidíte. Žiadna pôrodnosť, prebiehajúca invázia iných kultúr, iných národov, ktoré vás svojím počtom ohromne prevýšia a úplne zmenia vašu kultúru, vaše zvyklosti, vašu morálku.
https://www.hlavnespravy.sk/nadejny-bud ... et/1630998

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host