Švédsko

Odpovědět
Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4387
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Švédsko

Příspěvek od skflanker_ » 02 črc 2018, 19:26

Veliteľ ozbrojených síl Švédska potvrdil existenciu priamej linky na Ruskú armádu
Priama telefónna linka založená medzi vedením ruskej a švédskej armády v roku 2017 už bola použitá v niekoľkých situáciách. Na konferencii o bezpečnosti v Baltickom mori to vyhlásil švédsky veliteľ ozbrojených síl generál Micael Bydén. Účel vybudovania telefónnej linky bolo predchádzať nedorozumeniam a konfliktom v Baltickom regióne.
Zdroj https://www.expressen.se/nyheter/almeda ... arpt-lage/ a klon http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/5341568 z 02.07.2018

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10193
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Švédsko

Příspěvek od QVAK » 04 črc 2018, 10:18

Maximálně korektní článek:
Švédské ženy i muži sexuálně zneužívaly uprchlíky. Případ bude řešit policie

Sexuální násilníci ve Švédsku zneužívali sociální stránku na Facebooku, která má pomáhat uprchlíkům z Afghánistánu. S její pomocí vyhledávali mezi nezletilými dětmi své oběti k sexuálnímu uspokojování. Mezi pachateli mají být jak muži, tak i ženy.
Na případy sexuálního zneužívání upozornil Stefan Lindquist, předseda švédské církve města Härnösand. Podle něj sexuální násilníci využívali stránku s názvem „Okamžitě zastavte vyhošťování do Afghánistánu". Správci stránky, mezi kterými jsou i někteří politici ze švédské strany Sociálních demokratů, však na tato varování nereagovali. „Nestydaté ženy nabízely nezaregistrovaným chlapcům jídlo a přístřeší výměnou za zneužívání. Příběhy jsou plné sexuálního zneužívání, otrocké práce a znásilňování," napsal Lindquist na svůj Facebook.
Policii udal i správce stránky za to, že o případu neinformovali a nepřijali žádná opatření. Podle nich totiž tyto informace mohly být zneužity rasisty.

https://ac24.cz/-/svedske-zeny-i-muzi-s ... direct=%2F

senil
Redaktor
Příspěvky: 116
Registrován: 20 pro 2017, 08:10

Re: Švédsko

Příspěvek od senil » 09 črc 2018, 09:01

Ano, k tomuhle dochází všude i v Rakousku a Francii, ale Švédsko ne nejčastější. Jedná se o největší import gigolů v dějinách.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10193
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Švédsko

Příspěvek od QVAK » 14 črc 2018, 18:40

Druhá podstatně horší strana problému
Muslimské děti ve Švédsku už hrozí spolužákům podřezáním. Nadávají jim do „kafírů“ a je to už opravdu vážné, varuje oficiální studie

Švédská publicistka Judith Bergmanová informuje o nové studii Swedish Defence University, která se věnuje narůstajícímu salafismu, tedy růstu radikálního islámu v zemi. Některé pasáže ze studie jsou skutečně alarmující. V oblastech, kde salafisté působí, dochází již nyní k nebezpečným konfliktům. „V Borås například některé děti salafistů nepijí ve škole vodu, protože ta je prý křesťanská. A co je horší, policie řešila případy, kdy muslimské děti vyhrožovaly svým spolužákům podříznutím krku. Ukazovaly jim přitom na mobilních telefonech záběry z podobných exekucí. Alarmující je také chování muslimů k ženám, z nichž některým se žije snad ještě hůře než v jejich rodných zemích na Blízkém východě.“
Terčem útlaku se vedle rodilých Švédů stávají i ti z arabských přistěhovalců, kteří se z pohledu salafistů staví k islámu příliš vlažně. „Ve Västerås je několik obchodů provozovaných Syřany a Kurdy. Když ženy v pokladně nejsou důsledně zahaleny, salafisté je urážejí, nadávají jim do prostitutek. Desetiletí až dvanáctiletí chlapci z rodin salafistů se pak dokonce dotazovali starších žen, jestli jsou muslimky s tím, že se pohybují v jimi ovládané oblasti.“
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... die-543802
https://www.gatestoneinstitute.org/1269 ... on-muslims

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10193
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Švédsko

Příspěvek od QVAK » 19 črc 2018, 11:57

Evropští katoličtí biskupové se sešli, aby naplánovali souhlas pro masovou migraci

Evropští katoličtí biskupové a delegáti odpovědní za pastorální péči o migranty se v pátek sjeli do Stockholmu, aby tu prodiskutovali, jak co nejlépe bojovat proti médiím negativně se stavícím proti masové imigraci. Název tohoto třídenního summitu je „pohyby lidstva: tok migrantů a zpravodajství. Dialog a komunikace za kulturní střetnutí,“ kde se zdůrazňuje na médiích založený tón střetů, přičemž se snaží realizovat výzvu papeže Františka ke „změně smýšlení“ o migraci. Podle organizátorů této akce, mají delegáti v úmyslu za zavřenými dveřmi vylepšit vztahy mezi migrační záplavou a vnímáním veřejnosti, o čemž tvrdí, že je pokřivené médii, která ne vždy „propagují dialog a kulturní střety.“
Biskup hostitelského města Stockholm, kardinál Ander Arborelius, který vede „migrační“ sekci Evropské biskupské komise o pastorální péči v sociálních otázkách (CCEE), ve čtvrtek řekl, že papež František představuje ohledně imigrace „prorocký hlas“ a že mnoho lidí je jím ovlivněno.
https://ac24.cz/-/evropsti-katolicti-bi ... direct=%2F
https://www.breitbart.com/london/2018/0 ... offensive/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10193
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Švédsko

Příspěvek od QVAK » 23 črc 2018, 17:42

Švédsko: Zákaz žen v plavkách na reklamách, aby se necítil někdo uražen odhalenou ženou ...

Město Stockholm zakazuje "urážlivou" reklamu, ale platí za obrazy, kde je homosexuální sex a menstruace. Město Stockholm zakázalo reklamu na plavky. Podle zástupkyně Zelených je to "sexistická" reklama. A do 24 hod. musela zmizet. "...máme zodpovědnost za to, aby naši občané nebyli vystaveni reklamám, které jsou urážející a ponižující", vyjádřila se již loni. Feministická Iniciativa jde ještě dál a navrhuje Výbor na posuzování reklam.
Současně však samo město dává v metru prostor "uměleckému" dílu s krvácející krasobruslařskou https://media1.nyatider.nu/wp-content/u ... art_-1.jpg, a dokonce za to platí autorce. Autorem plakátu je Liv Strömqvist, která obdržela od Vysoké školy v Malmö čestný doktorát, mj. s posouzením, že "silně přispěla k zakotvení lidového pojetí obrazu ve vědě" a svým pojetím "rozbíjí společenskou zakotvenost".
https://www.nyatider.nu/stockholm-stad- ... -och-mens/

Organizátoři stockholmské PRIDE diskriminují homosexuála, který odmítá multikulturalismus a masovou migraci

Tak zase po čase co je nového ve státě švédském: Organizátoři stockholmské PRIDE neumožní předsedovi nové politické strany Občanské sdružení (MED) účast na pochodu. Ilan Sadé je sice homosexuál, ale nelíbí se mu zkratka hbtg, protože to "označuje řadu různých individuí, že to "spíše zní jako psychiatrická diagnóza".
https://samnytt.se/sd-ifragasatter-skat ... testangts/

http://www.czechfreepress.cz/evropa/sve ... zenou.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10193
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Švédsko

Příspěvek od QVAK » 25 črc 2018, 20:03

VIDEO: Drama v letadle. Švédská studentka zabránila deportaci Afgánce „do pekla“

Švédská studentka zabránila deportaci afghánského muže zpět do Kábulu. V letadle, které mělo muže přepravit do Istanbulu, si dívka odmítla sednout, čímž neumožnila vzlétnutí. Letadlo podle pravidel nesmí odstartovat, dokud všichni pasažéři nesedí a nejsou připoutáni. Mladá Švédka může za svůj čin až na půl roku do vězení, píše Deutsche Welle.
Elin Erssonová si koupila lístek na let z Göteborgu do Istanbulu v momentě, kdy se dozvěděla, že bude na palubě deportován Afghánec, kterému Švédsko odmítlo dát azyl. Bezprostředně po nástupu do letadla spustila Švédka videostream na Facebooku, v němž vysvětlila, že se neposadí, aby zabránila deportaci mladého muže do Afghánistánu, kde by byl „pravděpodobně zabit.“
Pro Švédku ale bude mít čin možná nepříjemné důsledky. Přestože sama tvrdí, že žádný zákon neporušila, poukázala policie na to, že pokud cestující odmítne uposlechnout příkaz pilota, hrozí mu až šest měsíců vězení.

Pakže se fanatici rekrutují resp. rekrutovali jen z náboženských fanatiků. Existovali a existují i ideologičtí v rudé(zelené) i hnědé barvě.
https://echo24.cz/a/S6tSF/video-drama-v ... e-do-pekla

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1723
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Švédsko

Příspěvek od Rado Info » 26 črc 2018, 22:44

44 hasičských aut z Polska přijelo do Švédska hasit lesní požáry.
https://www.nrk.no/norge/moter-polske-b ... 1.14139635


homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 921
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Švédsko

Příspěvek od homer » 30 črc 2018, 20:05

Známá, švédsky publikující spisovatelka a žurnalistka Katarina Janouch, dcera českého disidenta, jaderného fyzika a pozdějšího zakladatele Nadace Charty 77 Františka Janoucha, žije od svých deseti let ve Stockholmu, kde se její otec usadil po vypovězení z Československa v roce 1974. Na svém blogu zveřejnila rozhovor s policejním důstojníkem v rámci přípravy své cesty a dává čtenářům otázku: “Hádejte, kam jedu – do brazilského Rio de Janeira, venezuelského Caracasu, syrské Rakká a nebo někam jinam?”

Moje otázka: “Články v novinách mě trochu vystrašily. Musím během své cesty dávat na něco pozor?”

Policista: “Osobní bezpečnost je samozřejmě extrémně důležitá. Dříve jsme ženám výslovně radili, aby nenavštěvovaly některé oblasti města. Nyní platí tato rada už 24 hodin denně.”

Moje otázka: “To jako i za bílého dne?”

Policista: “Ano i za bílého dne. Jinak vaši bezpečnost nemůžeme garantovat. Doporučujeme vám, brát si taxík ode dveří ke dveřím a pouze od autorizovaných taxi firem. Vyskytuje se totiž mnoho kriminálníků, kteří jezdí jako taxikáři na pohled normálních taxíků.”

Moje otázka: “OK. Musím zohlednit ještě něco?”

Policista: “Neopíjejte se a neberte drogy. V restauraci nenechávejte svou skleničku nikdy bez dozoru. Neberte si nikdy nápoje od cizích. Kriminálníci zneužívají totiž při své práci drogy.”

Moje otázka: “Mám se vyhýbat některým oblastem?”

Policista: “Měl bych vám říct, vůbec tam nejezděte. Ale člověk by neměl sýčkovat. Měla byste ale vědět o no-go-oblastech (oblasti kam se nesmí chodit). Ty se rozšiřují už i do centra města, které bylo dříve bezpečné. Vyhýbejte se parkům. Také nechoďte do nákupních center. Zrovna tak se vyhýbejte veřejným toaletám a parkovacím domům.”

Moje otázka: “Ještě něco?”

Policista: “Ženy jsou v nebezpečí nezávisle na svém stáří. A především ženy se světlými vlasy a modrýma očima. Je opravdu jedno, jak jste stará. Doporučuji neukazovat vůbec kůži a zahalit si vlasy. Zakryjte si hlavu a noste dlouhé zapnuté oblečení. Nedívejte se nikomu do očí. Dobré je nosit sluneční brýle. Jeden jediný pohled stačí, na příklad ve veřejném dopravním prostředku, k nastartování násilí. A někdo může být při tom zraněn. Samozřejmě také skryjte všechny náboženské symboly.”

Moje otázka: “Dobrá. Je ale léto a vedro. To nosím normálně šortky a tričko.”

Policista: “Pak nosíte tohle oblečení na vlastní riziko. Nemůžeme vám to samozřejmě zakázat, ale je to na vás – je důležitější se nepotit nebo nebýt zbitá nebo znásilněná? Vyhýbejte se také botám s vysokými podpatky. Noste tenisky, ve kterých můžete utíkat. Výhoda je, mít dobrou kondici a nejlépe umět sebeobranu. To může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.”

Moje otázka: “Samozřejmě nechci, aby mě někdo znásilnil.”

Policista: “To je dobře. Také doporučujeme, nenosit viditelně šperky. Tyhle náhrdelníkové zločiny, jak tomu říkáme, se nám silně rozmnožily. Ostatně – nenoste s sebou drahé věci. Vezměte si jen trochu peněz, které můžete při loupežném přepadení postrádat.”

Moje otázka: “To je všechno?”

Policista: “Ne. Chci ještě dodat, že během jízdy musíte mít auto neustále zamčené. Když stojíte na červené a dveře vašeho auta nejsou zamčené, hrozí nebezpečí únosu. A to i v dříve “lepších” čtvrtích.”

Moje otázka: “To zní opravdu strašidelně. Já tam ale jedu jen na krátký čas.”

Policista: “Dobrá. My se jen snažíme, ochránit civilní obyvatelstvo. A tato doporučení jsme sepsali po konzultaci s našimi nadřízenými.”

Moje otázka: “Jak se můžu bránit, když mě někdo napadne?”

Policista: “Jsme nejraději, když civilisté nepoužívají žádné zbraně.”

Moje otázka: “Když se mi ale něco přihodí – přijede pak policie a pomůže mi?” (Ticho.) “Odpovězte, prosím, na moji otázku!”¨

Policista: “Momentálně se to neodvažuji slíbit. Ale mělo by to tak zafungovat. Je ale velké nebezpečí, že budete trestně stíhaná a odsouzená, když budete mít u sebe nelegální pepřový sprej a nebo použijete při své obraně nějakou jinou zbraň.”

Moje otázka: “Já?”

Policista: “Ano vy.”

To byla opravdu katastrofální diskuze. A já se ptám, milí čtenáři, jestli jste uhodli, kam mám jet? Ne, nejsem na cestě do Ria, ani do Caracasu nebo Rakká. Já musím do … Göteborgu! Máme rok 2018 a ta země se jmenuje Švédsko.

Myslete na to – ještě nikdy jsme nežili bezpečněji.
https://pravyprostor.cz/jak-se-chovat-v ... m-svedsku/
http://katerinamagasin.se/gissa-min-res ... a-av-city/

valouch
Redaktor
Příspěvky: 53
Registrován: 21 kvě 2017, 13:26

Re: Švédsko

Příspěvek od valouch » 01 srp 2018, 13:33

Dvě královské koruny, žezla a jablka ze 17. století ukradli v úterý v poledne zloději z katedrály v Strängnäsu na jihovýchodě Švédska. Zločinci pak uprchli na malém motorovém člunu, uvedl ve středu server The Local.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... enoty.html

Orig:
https://www.thelocal.se/20180801/thieve ... -cathedral
https://www.thelocal.se/20180801/intern ... yal-crowns

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4387
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Švédsko

Příspěvek od skflanker_ » 02 srp 2018, 20:52

Švédi si zadovážia americký obranný systém Patriot
Švédska vláda vo štvrtok 02.08.2018 oznámila, že zaobstará americký raketový systém protivzdušnej obrany Patriot. Označila ho za "spoľahlivý" a "schopný bojovať proti balistickým robotom". Podľa agentúry AP vláda uviedla, že splnomocnila armádu na nákup 4 mobilných odpaľovacích zariadení a rakiet. Prvá dodávka sa očakáva v roku 2020. O počte rakiet sa vláda nezmienila. Podrobnosti o cene ani informáciu o termíne podpisu dohody kabinet nezverejnil...
Zdroj https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/47 ... m-patriot/ z 02.08.2018

Švédsko kúpi americký raketový systém protivzdušnej obrany Patriot
Švédov znepokojuje bezpečnostná situácia v okolí Baltského mora.
...Švédsko, ktoré nie je členom NATO, tvrdí, že ho už niekoľko rokov znepokojuje zhoršená bezpečnostná situácia v regióne Baltského mora. Rusko tam totiž rozširuje svoje vojenské operácie, a to od roku 2014, keď anektovalo ukrajinský polostrov Krym. Švédsky rozhlas uviedol, že domáci systém protivzdušnej obrany nie je schopný zostreľovať balistické rakety.
Zdroj https://svet.sme.sk/c/20883810/svedsko- ... triot.html z 02.08.2018

Uživatelský avatar
riho
Výkonný redaktor
Příspěvky: 767
Registrován: 08 úno 2017, 09:58

Re: Švédsko

Příspěvek od riho » 03 srp 2018, 10:19

skflanker_ píše:
02 srp 2018, 20:52
schopný bojovať proti balistickým robotom
Len pre upresnenie "robot" je vo švédskej terminológii označenie pre riadenú strelu(raketu). Zas to prekladal nejaký humanista.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10193
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Švédsko

Příspěvek od QVAK » 06 srp 2018, 18:18

Konec Švédska, jak jsme ho znali, se nezadržitelně blíží

Štátna moc stratila vo Švédsku už desiatky mestských častí spod kontroly. Kontrolujú ich a vládnu v nich moslimské milície a šaria-policajti moslimovia. Švédi označujú tieto oblasti ako untenforskap, čo znamená „vyčlenená časť“. Tam platí len právo silnejšieho, a to sú islamisti. Situácia vo Švédsku eskaluje ďalej, lebo švédska ľavicovo-feministická vláda nekladie politickému islamu nijaký odpor.
Johan Patrik Engellau, švédsky bezpečnostný expert je ostrým kritikom migračnej politiky vlády a vidí situáciu vo svojej krajine nasledovne: “Existuje bod, ktorý keď sa dosiahne, tak určitý vývoj už nie je možné zastaviť. Obávam sa, že vo veci migrácie sa Švédsko nachádza už celkom v blízkosti tohto bodu. Ak teraz nebudeme okamžite a nekompromisne konať a nezastavíme migračný prúd a neskončíme s podporou multikulturalizmu, tak už Švédsko nezachránime nikdy.“
Ešte extrémnejšie vidí katastrofálnu situáciu Švédska najvyšší švédsky policajný komisár Dan Eliasson a hovorí o tom, že v krajine už teraz na niektorých miestach zúri občianska vojna. Úrady situáciu s migrantami už vôbec nezvládajú a otvorene sa dovolávajú pomoci. Viacerí verejní činitelia priznávajú, že početní „utečenci“ neušli pred vojnou doma, ale že sú dôvodom pre začínajúce „vojnové“ pomery vo Švédsku.
Medzičasom je v krajine už 61 no go areas a Eliasson prosil už vo švédskej televízii verejnosť veľmi úpenlivo o pomoc pri riešení nesmierne zložitej situácie.

https://www.hlavnespravy.sk/koniec-sved ... zi/1483666

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1495
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Švédsko

Příspěvek od classix » 14 srp 2018, 12:58

Skupiny mladíků zapálily ve Švédsku desítky aut, nejvíce v Göteborgu

Skupiny mladíků v pondělí večer během řádění v Göteborgu a v několika dalších městech podpálily nebo jinak poničily velké množství aut. Informovala o tom v úterý místní média. Premiér Stefan Löfven vyslovil podezření, že šlo o organizované útoky. :roll:
V poslední době zaznamenala tato skandinávská země zvýšení násilí v oblastech s vysokou nezaměstnaností a s dalšími sociálními problémy. Co spustilo pondělní výtržnosti, není zatím jasné. Podobné nepokoje zažilo hlavní město Stockholm v roce 2013.
Policie informovala, že ve druhém největším švédském městě Göteborgu a v dalších městech v okolí bylo podpáleno nebo jinak zničeno osmdesát až sto automobilů.
Neuvedla, co mohlo tuto vlnu násilí vyvolat, potvrdila jen, že se na něm podílely bandy mladých lidí. O kolik lidí šlo, nesdělila.
Mladíci řádili například také v Trollhättanu, průmyslovém městě s vysokou nezaměstnaností, které leží severně od Göteborgu. Podobné události se odehrály i v přímořském Falkenbergu jižně od Göteborgu. Mluvčí policie Hans Lippens řekl, že vzhledem k tomu, že výtržnosti začaly v krátkém časovém odstupu, „nelze vyloučit, že jsou nějak mezi sebou spojené“.
„Zdá se, že to bylo velmi organizované, téměř jako vojenská operace,“ uvedl dnes předseda vlády Stefan Löfven v rozhovoru, který poskytl švédskému rozhlasu. Dal přitom otevřeně najevo, že ho tato událost velmi popudila. „Co to sakra děláte?“ řekl na adresu pachatelů. „Společnost na to musí tvrdě zareagovat,“ dodal. :stop:

https://zpravy.idnes.cz/svedsko-pozar-a ... anicni_dtt
5A17A04E-E52E-4BCA-8FD2-10A9974DA340.jpeg
03A03BE2-1F7D-4C7C-ACCA-A7F53AFE67CB.jpeg
5B9106B1-A712-40DF-BFF4-93E86F5AF36F.jpeg
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5217
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Švédsko

Příspěvek od Juraj » 17 srp 2018, 11:20

Vo Francúzsku odmietli udeliť občianstvo žene, ktorá odmietla podať ruku úradníkovi. Vo Švédsku odsúdili firmu, ktorej zamestnanec robil pohovor s moslimkou a tá odmietla podať ruku. Skrátka chaos - z ktorého sa na konci dňa bude radovať islam...
https://slobodnyvyber.sk/svedsky-sud-ak ... rala-spor/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host