Česká republika

Odpovědět
Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2375
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Rado Info » 30 kvě 2019, 19:18

ČNB přidá do devizových rezerv čínský jüan
Česká národní banka se rozhodla zařadit do devizových rezerv čínskou měnu jüan (oficiální název renminbi). Informaci HN na dotaz Novinek potvrdila mluvčí ČNB Markéta Fišerová.
https://www.novinky.cz/ekonomika/506299 ... -juan.html

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5075
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 30 kvě 2019, 20:48

To nemá chybu

Nepříjemnost v podobě dopravního kolapsu znemožnila poslancům z Výboru pro obranu, aby se účastnili letošního IDETu.
Poslanci z Výboru pro obranu měli dorazit hromadně na veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019, který se koná v Brně. Nicméně nakonec zákonodárci se této významné akce nezúčastní, protože jim v tom zabránil dopravní kolaps, který ochromil D1.

Poslanci ale nepřijedou, a to z tak paradoxního důvodu, jakým je dopravní situace na dálnici D1. Další šanci vidět BVP, která se ucházejí o největší armádní zakázku, budou mít zákonodárci zřejmě až na letošních NATO Days, pokud výrobci dovezou všechny stroje.
https://www.securitymagazin.cz/security ... 63322.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5338
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 31 kvě 2019, 09:12

Na náměstích o Benešovou nejde,nýbrž o svržení Babiše,Zemana
"V politice uspějete, když máte fantazii a když občas uděláte tah, který nikdo či alespoň málokdo očekává. Přičemž fantazie a kreativita Andreje Babiše a lidí okolo něho je v posledních letech o dost větší než u jeho politických soupeřů. Ti nyní namísto toho, aby dělali politiku a nabízeli lepší alternativu, což vlastně není či by nemělo být vzhledem k Babišovu problematickému, zoufale levotočivému vládnutí a oklešťování nejrůznějších svobod něco zas tak složitého, dál a dál sázejí na pouhý antibabišismus a jejich největším výkonem je účast na pochybných demonstracích. Proč pochybných? Protože nejde o Benešovou, nýbrž o svržení Babiše, potažmo Zemana, k čemuž ovšem v normálních zemích slouží volby, nikoli zpovykané demonstrace," napsal na svém facebookovém profilu komentátor současného dění Petr Štěpánek.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politi ... isezemana/
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 31 kvě 2019, 13:35

Další incident s Jaklem. Podle ČTK se stal ve Zlíně

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a někdejší tajemník bývalého prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl tvrdí, že byl znovu fyzicky napaden. Jde o druhý případ během jednoho týdne. Prvnímu útoku čelil v sobotu večer v pražském metru. Policie o incidentu, který se podle Parlamentních listů (PL) stal ve Zlíně, neví. Šlo zřejmě o incident v hotelu u snídaně.
Podle Parlamentních listů byl Jakl napaden ve Zlíně, kde byl spolu s dalšími členy RRTV na filmovém festivalu. Policie ale nemá informaci o žádném napadení na festivalu, uvedla na dotaz ČTK. „V rámci zlínského filmového festivalu neevidujeme žádné napadení ani narušení veřejného pořádku,“ řekla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Václav Klaus mladší řekl, že o incidentu ve Zlíně slyšel. Jakla podle něj někdo údajně strčil ve dveřích a pronesl něco ošklivého na jeho adresu.

https://echo24.cz/a/S2SXt/dalsi-inciden ... l-ve-zline

Pepe Razzi
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1122
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Česká republika

Příspěvek od Pepe Razzi » 31 kvě 2019, 23:54

Výtah z návrhu zprávy Evropské komise (case Agrofert group)
Celá zpráva na scribdhttps://www.seznamzpravy.cz/clanek/taje ... &source=hp

To, že šéf hnutí ANO převedl Agrofert do svěřenských fondů, podle Bruselu neznamená, že se vyhnul konfliktu zájmů. Podle nich je prostě beneficientem Agrofertu, takže má stále zájem, aby firma co nejvíc prosperovala.

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2375
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Rado Info » 01 čer 2019, 12:28

Česko čeká příliv pracovníků z UkrajinyJiž od letošního roku by se měl český pracovní trh otevřít ročně pro 40 tisíc pracovníků z Ukrajiny. Zvýšení kvóty z dosavadních 19 600 přijatých žádostí o zaměstnaneckou kartu navrhuje ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).
https://www.novinky.cz/domaci/506444-ce ... ajiny.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 01 čer 2019, 20:03

viewtopic.php?f=8&t=21&p=98490#p98407
draft.jpg
draft.jpg (24.92 KiB) Zobrazeno 2937 x
Dokument je v režimu Důvěrné......

Audit o Babišově střetu zájmů jako rozbuška? Milion chvilek očekává 100 000 lidí

S velkým očekáváním hledí organizátoři demonstrací z iniciativy Milion chvilek pro demokracii k úterním demonstracím na Václavském náměstí. Podle nich by mohlo přijít demonstrovat až sto tisíc lidí. Návštěvnost by mohla ovlivnit i v pátek zveřejněná auditní zpráva Evropské komise, podle níž je český premiér Andrej Babiš (ANO) dlouhodobě ve střetu zájmů. Toto téma organizátoři začlení do programu demonstrace, potvrdil pro deník Echo24 mluvčí iniciativy Jan Piňos.
Téma demonstrací se bude vzhledem k nejnovějším informacím ohledně auditu posouvat směrem od kauzy Čapí hnízdo k premiérově střetu zájmů.„Téma začleníme do programu pondělní tiskovky i demonstrace,“ odpověděl na dotaz deníku Echo24 mluvčí iniciativy Jan Piňos. „Mohlo by přijít ještě víc lidí, protože tato kauza zasáhne i jiné publikum,“ domnívá se Piňos s tím, že nyní jsou ve hře kromě demokratických hodnot i peníze, které může Česko platit za střet zájmů Andreje Babiše.
https://echo24.cz/a/SMxFq/audit-o-babis ... 0-000-lidi

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 02 čer 2019, 14:23

Předseda Ústavního soudu se „hluboce stydí“ za nález v kauze hoteliéra, který odmítl ubytovat ruské občany

Nález Ústavního soudu v kauze hoteliéra, který chtěl po ruských hostech podepsat nesouhlas s okupací Krymu, dnes v Otázkách Václava Moravce ostře zkritizoval předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Hluboce se za něj stydí, nález podle něj popírá elementární principy právního státu. Uvítal by proto rozhodnutí „zbourat“ v rámci pléna. Doufá také, že se Nejvyšší správní soud či obchodní inspekce „pochlapí“ a nález v podobném soudním řízení nebude respektovat.
Nebývale ostře se Rychetský obul do svého soudce Vojtěcha Šimíčka, který je soudcem zpravodajem kontroverzního nálezu.Ten konstatoval, že o nepřípustnou diskriminaci nešlo. Důvody odmítnutí podle něj nebyly ani nenávistné, ani zjevně svévolné, ale naopak racionální.“Jsem jistě vázán jistou mírou loajality, ale v daném případě se za nález hluboce stydím,“ uvedl předseda Ústavního soudu. Podle něj je nález ponižující. „Není pravda, že je přípustné diskriminovat podle státního občanství, to je princip kolektivní viny. Každá diskriminace je zakázaná,“ zlobí se Rychetský.
Na ministerstvu spravedlnosti byly vypracovány statistiky k tomu, jak se státním zastupitelstvím daří věci „dotahovat do konce“ Podle Tejce ukazují, že zatímco na okresech žalobci dosahují u 95 procent případů pravomocného odsuzujícího rozsudku, na krajských státních zastupitelstvích je statistika horší a na vrchních je zproštěno téměř 28 procent obžalovaných. „Nelze z toho vyvodit, že státní zastupitelství pracuje špatně, ale musíme vyvodit příčiny,“ uvedl Tejc s tím, že stát musí zproštěným obžaloby vyplácet odškodné a je evidentní, že nějaký článek soustavy špatně pracuje.

https://www.ceska-justice.cz/2019/06/pr ... ke-obcany/

senil
Redaktor
Příspěvky: 127
Registrován: 20 pro 2017, 08:10

Re: Česká republika

Příspěvek od senil » 03 čer 2019, 11:49

Co říkáte na Babišovi kauzu? Babiš je extrémně nebezpečný. Náš premiér je zloděj, dotační podvodník, trestně stíhaný člověk, bývalý Stbák, co vědomě spolupracoval s Stb, a bude podporovaný komunisty. kam sme to za těch 28 let dospěli. Bohužel si ale nemyslím, že opozice je o moc lepší.
https://www.epshark.cz/clanek/2209/mani ... -agrofertu

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 03 čer 2019, 14:10

Kauza Fajt byla politická, nespojujme ji s činností Národní galerie, zdůrazňuje Ivan Morávek

„‚Kauza Fajt‘ je politickou kauzou a je žádoucí ji nadále nespojovat s vlastním fungováním a dalším směřováním NGP. Její další medializování a spekulace ohledně způsobu a důvodů odvolání Jiřího Fajta naši instituci zbytečně poškozují a vytvářejí dojem nestability,“ uvedl 3. června na své první tiskové konferenci po šesti týdnech ve funkci Ivan Morávek, pověřený ředitel Národní galerie Praha.
Od 15. dubna probíhala v NGP veřejnosprávní kontrola ministerstva kultury ČR (více ZDE). „Kontrolní zjištění týkající se dodržování zákonů a pravidel rozpočtové kázně ze strany vedení NGP a vyvození souvisejících právních důsledků – tedy témat, která bezprostředně nesouvisí s institucí jako takovou,“ komentoval kontrolu Ivan Morávek.
Paralelně probíhal pod Morávkovým vedením také audit interní. „Současnou situaci hodnotím na základě interního auditu jako značně nepříznivou. Saldo mezi závazky pro rok 2019 a reálnými zdroji činí více než 30 milionů korun. Bude proto potřeba instituci řídit velmi efektivně a hospodárně a kde to bude možné také maximálně snižovat náklady. Po prvním seznámení s institucí si jsem jist, že tu je pro to dostatečný prostor,“ uvedl Ivan Morávek.
Podle Morávka byl zásadním problémem jeho předchůdce fakt, že nevytvořil strukturu řízení instituce, a to nejen ekonomicko-finanční, ale i směrem k produkci jednotlivých výstavních projektů: „Typicky negativním příkladem jsou projekty, jako byla například výstava indického pokladu.

http://literarky.cz/domaci/28343-kauza- ... an-moravek

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 04 čer 2019, 01:27

Rozsudek ke kauze Halenka: Obžaloba zatajila znalecké posudky, šlo o nezákonný postup

Jako naprosté selhání orgánů činných v trestním řízení se jeví průběh kauzy generála Vladimíra Halenky. Pražský městský soud těsně před loňskými Vánoci zprostil obžaloby čtveřici mužů, kteří byli obviněni z nezákonného převodu majetku ministerstva obrany na jiné subjekty. Kauza se týká několika obchodů s vojenským materiálem z let 2009 až 2013. Rozsudek není pravomocný. Podle soudu zatajila obžaloba znalecký posudek, který vinu obžalovaných popíral. Soudkyně Blanka Bedřichová považuje zatajení důkazů obžalobou za nezákonný postup. Vyplývá to z rozsudku, který má redakce Echo24 k dispozici.
V samotném rozsudku se píše, že neměla být podána ani obžaloba: „Důvodné pochybnosti o způsobené škodě (...) byly orgánům činným v přípravném řízení trestním známy již před podáním obžaloby a v případě, že by tyto orgány nakládaly s důkazním materiálem v souladu se zákonem, resp. trestním řádem, nemohlo by dojít za dané důkazní situace ani k úspěšnému podání obžaloby.“ Rozsudek to vysvětluje především tím, že si obžaloba z vyšetřovacího spisu vybrala jen posudek, který se jí hodil, zatímco jiný, samotnými vyšetřovateli objednaný posudek, který vinu Halenky a spol. vyvracel, zatajila.
Soud zároveň upozornil rovněž na skutečnost, že odlišné posudky nemohly uniknout ani policii či ÚOOZ. PČR ÚOOZ se dokazování v přípravném řízení a při podání obžaloby s těmito závažnými rozpory v závěrech znalců nevypořádali a tyto informace při podání obžaloba obhajobě i soudu zatajili.“

https://echo24.cz/a/SnKPZ/rozsudek-ke-k ... nny-postup

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 04 čer 2019, 15:06

Detektiv Komárek vždy preferoval odposlechy. Další vysoce postavený policista promluvil o dosud neznámém zákulisí kauzy, která vedla ke zrušení Šlachtova ÚOOZ. „Je to svinstvo,“ tvrdí

Byli jsme vhozeni do uměle vytvořené skupinky lidí, která měla být chobotnicí nějakých politicko-ekonomických gangsterů. Někdejší vysoký důstojník olomoucké krajské policie plukovník Ilja Krhovský v mimořádně otevřeném rozhovoru odkrývá pozadí kauzy Vidkun, která fatálně zahýbala policejním sborem v létě roku 2016. Krhovský mimo jiné popisuje ontogenezi známého ex-detektiva ÚOOZ Jiřího Komárka, který Vidkun odstartoval a obří policejní razii řídil. Krhovský také vzpomíná, jak se v podání Komárka a jemu blízkých detektivů nařizovaly odposlechy bez řádného odůvodnění soudu. „Stačilo do úředního záznamu napsat, že informace pocházejí od důvěryhodného zdroje, žádné pořádné dokladování, a obratem to měli v ruce,“ tvrdí plukovník Krhovský.
Vidkun vnímám úplně stejně jako můj nadřízený a kolega Martin Nasswettr, (odkaz na něj z článku nefunkční tak jsem dohledal a je níže) který vám poskytnul rozhovor před měsícem. Jako pěkné svinstvo. Někoho tři roky poslouchat a čekat, co z toho upleteme, je za hranou toho, co vůbec může být v této republice zákony povoleno. Jak říká nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová, že kauza Beretta spadá do případů, které lze označit za stíhání na objednávku, tak to samé si myslím já o Vidkunu. Ten případ se dotkl i mě.
Lenka Bradáčová má obří problém. Klíčové důkazy v kauze Beretta si pravděpodobně pořídila nezákonným odposlechem. Povolila si ho sama, ne soudce https://ekonomicky-denik.cz/lenka-brada ... ne-soudce/
Hlavním podezřelým ve Vidkunu byl a stále je Ivan Langer, tvrdí detektivové NCOZ. „Policie lže a státní zástupce to opakovaně přehlíží,“ kontruje ex-ministr vnitra https://ekonomicky-denik.cz/hlavnim-pod ... tr-vnitra/

https://ekonomicky-denik.cz/zdevastoval ... -detektiv/
https://ekonomicky-denik.cz/detektiv-ko ... tvo-tvrdi/

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5075
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 05 čer 2019, 09:14

Ten přišel velmi nestandardně.
Náš vyslanec volal včera na Komisi, proč to tak poslali, a oni řekli, že spěchali. :!: Včera v 19:15 přišel konečně podepsaný průvodní dopis. Takže z tohoto důvodu je nyní nutné počkat na stanovisko českého státu a to budou dělat státní úředníci.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... em-584202
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5338
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 05 čer 2019, 11:16

Rudý prapor
Pryč s tyrany a zrádci všemi,
nechť zhyne starý, podlý svět!
My nový chcem život na zemi,
v němž nesmí býti žádných běd...
Tato píseň patřila mezi nejtradičnější revoluční proletářské písně. Zejména mezi česky hovořícími dělníky se až do vzniku kontrarevoluční KSČ těšil větší oblibě než Internacionála. Jeho verše, „Pryč s tyrany a zrádci všemi, nechť zhyne starý, podlý svět,“ provázely bojovnou část naší třídy v celé totalitě jejího života: od prozpěvování si našich prababiček při úklidu jejich nuzných příbytků, přes davové burácení při stávkách, nepokojích, vzpourách a pokusech o povstání.

Právě zpěvem prvních dvou řádek často odpovídali nejmilitantnější proletáři na pokusy sociální demokracie udusit jejich boj, právě jimi ukazovali na nepřátele sociální revoluce. Snad proto také KSČ tuto píseň postupně vytlačila vlastní verzí Internacionály, z níž byl vykleštěn všechen třídní obsah, jenž do ní Eugène Pottier původně vložil. Tento text věnujeme památce všech našich třídních bratrů a sester, kteří (nejen) s Rudým praporem na rtech sváděli svoji bitvu s kapitálem a námezdní prací a v praxi tak pomáhali formulovat historický program komunistické revoluce.

http://proletarchiv.yolasite.com/resour ... _vsemi.pdf

Václavák dnes
D8P6wwrXUAkE7Mi.jpg
.
MILÍ DEMONSTRANTI, JSOU PODLE VÁS DOTACE “DOBRÉ” A DOTACE “ZLÉ”?
Milí účastníci včerejší demonstrace,
většina z vás si tento poněkud delší komentář nepřečte a když už náhodou ano, tak jej stejně nepochopí. Ale přesto vám jej touto cestou adresuji…

Mnozí z vás si včera jistě připadali jako 17. listopadu 1989. Stejně jako tehdy, tak i dnes je (z vašeho pohledu) ZLO a DOBRO jasně definované. Do té první skupiny patří premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman, do té druhé VY. Tedy, normální lidé, kteří chodí do práce, vychovávají své děti a…nelíbí se jim, koho si zvolili zase další normální lidé, kteří chodí do práce a vychovávají své děti. Tomu do značné míry rozumím...

https://pravyprostor.cz/mili-demonstran ... otace-zle/
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5338
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 06 čer 2019, 11:47

120 tisíc lidí na demonstraci? Ne...
„Největší protest od listopadu 1989!” Tak je od úterního večera permanentně prezentována demonstrace Milionu chvilek pro demokracii na Václavském náměstí. Jenže údaje pořadatelů se brutálně liší od policejních odhadů.

Demonstrace proti premiéru Babišovi a ministryni spravedlnosti Benešové v úterý večer zaplnila Václavské náměstí. Organizátoři z uskupení Milion chvilek pro demokracii ihned přišli se sdělením, že dle jejich odhadů se sešlo rekordních 120 tisíc lidí, což znamená největší demonstraci od sametové revoluce v roce 1989. Nikde se ovšem, oproti jakýmkoli jiným manifestacím z minulosti, neobjevily oficiální odhady Policie ČR, což většinou bývá zvykem. ParlamentníListy se tedy ptaly, jaká jsou oficiální čísla odhadované účasti. Podle mluvčího pražského krajského policejního ředitelství Tomáše Hulana policie čísla o účasti neeviduje. Obrátili jsme se tedy na nejvyšší možnou autoritu, ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Ten už byl sdílnější a údaje poskytl.

“Policie v 18:30 odhadovala účast na 70 000 lidí,” řekl ParlamentnímListům.cz Hamáček. Rozdíl mezi údaji organizátorů demonstrace a odhadem Policie ČR tak činí neuvěřitelných 50 tisíc lidí...

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... tra-584363
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5338
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 06 čer 2019, 13:55

Rizika postdemokracie.
Zatím se na demonstracích podílí především určitá, pořád ještě velmi malá část veřejnosti. Zbytek oné, zatím mlčící a většinové veřejnosti, by si ale už měl začít všímat, které politické síly se za paravánem demonstrací začínají šikovat. Teprve tehdy, až se do čela demonstrací postaví současní profesní politici, pozná celá společnost, o co jde a především kdo fakticky od počátku za aktivitou stál. Zatím se ještě žádná opoziční strana neodvážila uchopit údajný občanský protest, i když první projev, zatím ale ne přímo z nejvyššího vedení strany, se už na netu objevil. Viz Kalouskovo video.

Dosud si ani v politické atmosféře postdemokratického období nikdo nedovolí zrušit volby. Dříve, nebo později přijde jejich čas a s ním účtování. Poznání o tom, kdo prakticky demonstrace inicioval, bude pro většinovou veřejnost velice důležitým v rozhodování komu dát hlas v příštích volbách.

Na závěr už jen jediná připomínka. Všem demonstrujícím, ale především všem jejich sympatizantům z řad politiků si dovoluji pouze připomenout jednu lidovou moudrost, která říká, že čím kdo zachází, tím také schází. Demonstranti totiž veškeré veřejnosti ukazují velice názorně, jak se lze chovat, pokud jakákoliv vláda bude v budoucnu spravovat věci veřejné pouze v zájmu menšiny, ba až dokonce opravdové minority. Potom může jít opravdu o projev přímé demokracie, který v provedení většinové veřejnosti smete jakoukoliv část profesních politiků.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/doma ... demokracie
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 3836
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od Aaron Goldstein » 07 čer 2019, 08:39

Spor o Lidový dům se vrací na začátek. ČSSD uspěla se stížností u Nejvyššího soudu
ČSSD uspěla. Nejvyšší soud (NS) vrátil spor s dědici Zdeňka Altnera prakticky na začátek. Opět bude rozhodovat Obvodní soud pro Prahu 1. Podle rozsudku Nejvyššího soudu nebylo smluvní ujednání o odměně za právní služby dostatečně určité. Není ani jasné, jaké konkrétní právní služby Altner pro stranu udělal. Soud zpochybnil také nárok na smluvní pokutu.
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/28 ... siho-soudu
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5075
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 07 čer 2019, 10:21

Babiš je v obraze a ví co se děje. Zajímavý rozhovor se spoustou informací .

Babiš: Audit je pochybný. Evropská komise nemá vykládat české zákony
LN: Jak by ale mohl ovlivnit evropský audit?
Senátor Wagenknecht, který se mi mstí (Babiš ho v roce 2015 odvolal z pozice svého náměstka na ministerstvu financí – pozn. red.), má dlouhodobé kontakty na evropském Generálním ředitelství pro regionální a městskou politiku, které audit provádělo. Nejdřív loni v prosinci uniklo interní stanovisko, které tvrdilo, že mám problém podle evropských pravidel. Teď změnili strategii a tvrdí, že mám problém s českými zákony. V předběžném nálezu, který unikl do médií, jsou stejná nesmyslná tvrzení jako ta, jež sepsali Piráti a zkorumpovaná neziskovka Transparency International pana (Davida) Ondráčky, který se kdysi u nás ucházel o křeslo ministra vnitra a za peníze kryl zlodějny ODS v Českých drahách.

Nestandardních věcí je ale víc. Od našeho velvyslance při EU jsem se dozvěděl, že Komise potvrdila svou chybu – zpráva byla poslána bez podpisu a průvodního dopisu. Že prý ji dva zodpovědní ředitelé ještě podepíšou a znovu pošlou (již se tak stalo – pozn. red.). Prý spěchali. Proč!?

LN: Proč by se evropský auditní orgán míchal do české politiky?
Dva ze tří auditorů byli Češi. Podle toho, co mi říkal ministr (průmyslu a obchodu Karel) Havlíček, vznesli u některých projektů pochybnosti, což je zcela v pořádku. Poté, co jim bylo vše vysvětleno a hlavně doloženo, nebylo toto ve zprávě nijak zohledněno, ačkoliv šlo o věcné důkazy. To je podle tvrzení ministra Havlíčka velmi neobvyklé, protože museli vědět, že MPO se, stejně jako v jiných případech, bude v rámci oponentury auditu bránit a tyto důkazy stejně předloží.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/andrej-bab ... _domov_vag
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Pepe Razzi
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1122
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: Česká republika

Příspěvek od Pepe Razzi » 07 čer 2019, 15:32

Neveřejné příspěvky ze sociálních sítí, které policie získá skrze informátora, případně díky založení falešného profilu, lze předkládat jako důkazy bez toho, aby musel být takovýto postup schválen soudem. Rozhodl o tom Ústavní soud (ÚS).

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/po ... d-40285322

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5338
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 08 čer 2019, 10:33

„Miloš Zeman je velice inteligentní chlap. Je řádně zvolen a měl by být respektován. Václava Havla jsem znal osobně, myslím, že byl zbabělec.“ – říká Jan Saudek
Jan Saudek je český umělecký fotograf. Patří mezi nejvýznamnější české umělecké fotografy. Jeho práce ovlivnila celosvětovou fotografii. Většinu svých prací Jan Saudek ručně koloruje. Uznání se mu ve vlasti, komunistickém Československu, nedostalo, zato byl hojně vystavován a publikován v zahraničí. Dnes je Jan Saudek rytířem Řádu umění a literatury, byly o něm natočeny dokumentární, a dokonce hrané snímky.

https://xtv.cz/archiv/milos-zeman-je-ve ... jan-saudek

Čas 38:00 min
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. - Jan Werich
Je těžké býti debilem, protože konkurence je obrovská. - Miroslav Horníček

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů