Česká republika

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4367
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 09 črc 2018, 22:16

Nebude líp
O tom, že před již téměř třemi týdny byl snížen rating Deutsche Bank, je v našich médiích ticho po pěšině, přestože je to informace jak puma v Hirošimě. Znamená to, že Německo, hlavní země EU a ideologické měny euro, má finanční, takže pravděpodobně ekonomické, případně hospodářské problémy. Zdá se, že očekávání řady ekonomů ve formě další ekonomické krize se začíná plnit. Problém Deutsche Bank a německé ekonomiky, na niž jsme navázáni jako kolonie, celní válka mezi dvěma největšími světovými ekonomikami USA a Čínou a k tomu jakési snahy EU, opět především Německa, o jakousi celní válčičku s USA.

Problém je v tom, že Čína je dnes ekonomickou jedničkou a ovládá polovinu Afriky s jejími přírodními zdroji, posiluje svoje postavení v Latinské Americe. Dokáže to bez válek, imperialismu a kolonialismu, zatímco všemožných misí NATO a EU pod vlajkou lidských práv mají všude plné zuby. Evropa se bez čínského spotřebního zboží neobejde, nemá čím je nahradit a navíc se likviduje sankcemi proti Rusku na podporu ukrajinského fašismu. Přitom zrovna Ukrajina je vzorovým potvrzením Masarykova názoru, že fašismus vytváří oligarchii a platí to i naopak. Sen vládců současné EU, soukromá Evropa oligarchů podle ukrajinského vzoru.

Čína navíc drží obrovský americký dluh. Z vojenského hlediska spolupracuje s Ruskem, které je stále vojenskou a jadernou velmocí, i když výrazně slabší, než NATO. Čínský vojenský průmysl navíc pomalu a jistě dotahuje technologický náskok USA. Spojené státy sice mohou nasadit cla na čínské zboží, ale krátkodobě ho nemají čím nahradit, protože nemají odpovídající průmysl a v EU rovněž není, takže ceny v USA vyletí vzhůru. Bohužel nelze vyloučit, že celní válka mezi USA a Čínou se promítne i do EU.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ler-543239
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 1136
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Česká republika

Příspěvek od homer » 10 črc 2018, 19:50

Ve strukturách organizovaného zločinu na území České republiky podle jednotlivých cizích národností byli v roce 2017 nejvíce zastoupeni Vietnamci, Ukrajinci, Rusové a Albánci, přičemž migrační krize tvoří živnou půdu pro zločin. Vyplývá to z dokumentace ministerstva vnitra, konkrétně z Koncepce boje proti organizovanému zločinu do roku 2023, která byla nedávno předložena vládě.

Podíl cizinců na organizovaném zločinu v tuzemsku činí podle zprávy celkem již 49 procent. Ve druhé skupině cizinců, kteří v Česku vyvíjeli loni protizákonné činnosti, byli zastoupeni Srbové (proti roku 2015 vzestup), Slováci, Bulhaři, Rumuni. Do třetí skupiny sestoupili Poláci a Číňané, patřili do ní ještě Nigerijci.
Málo zastoupeni byli Bosňané, Iráčané, Gruzínci (proti roku 2016 méně), Tunisané, Dagestánci, Litevci, Izraelci, Moldavané, Alžířani, Thajci, Makedonci. Oproti roku 2016 se snížil podíl Němců, nevyskytli se ani Italové.
Dopad na bezpečnostní situaci bude mít podle zprávy rozhodnutí EU o uvolnění vízového režimu s Ukrajinou, Tureckem, Gruzií a Kosovem. Bezpečnostní složky jsou znepokojeny, zločinci z těchto zemí dostanou volný průchod.
V závěrech pak vnitro varuje před povinným přijímáním přistěhovalců: „Přesun většího množství osob v rámci současné migrační situace a možné povinné relokace uprchlíků by mohl vést ke vzniku uzavřených komunit, které hrozí být živnou půdou pro zločin včetně organizovaného zločinu s mezinárodním přesahem.“

Jako největší hrozba pro vnitřní bezpečnost ČR byly ze všech cizineckých kriminálních struktur v roce 2017 identifikovány albánské zločinecké skupiny. Tyto si totiž v předchozí době vytvořily silný vliv na trasy, kterými do Evropy putuje nelegální zboží, přičemž v současné době jsou tyto pašerácké trasy kromě obvyklých komodit využívány ve značné míře i k realizaci nelegální migrace osob.
https://www.securitymagazin.cz/zpravy/v ... 60764.html

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2051
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Česká republika

Příspěvek od classix » 10 črc 2018, 23:59

Jak se vyrábělo 2500 počítačů za rok v socialistickém Československu?

Slušovice. Třítisícové městečko na Zlínsku bylo před třiceti lety centrem výroby tuzemských počítačů. Řečeno dnešní terminologií, byl to slušně rozjetý startup. O tom, jak se to vlastně stalo, jsme mluvili s člověkem, který byl u tohoto projektu od úplného začátku až do konce. S Milanem Frnkou.

Co bylo impulsem k tomu, že Slušovice – jako agrokombinát – začaly vyvíjet počítače?
Tím impulsem byl docent František Čuba, o kterém můžeme mluvit jako o vizionáři. Vždy se zajímal o nové technologie, které podporovaly zemědělství. U našich počítačů nešlo o zpracování dat pro výplaty. Nejpodstatnější věcí bylo řízení procesů v reálném čase. V ČSSR byl tehdy jen jeden řídicí počítač, který takové úlohy zvládal – RPP 16. Jeden z prvních počítačů na světě, který byl přichystaný na práci více uživatelů a běh více úloh. Jeho koncepci vyvíjel ředitel Ústavu technické kybernetiky Slovenské akademie věd profesor Ivan Plander, se kterým jsme pak intenzivně spolupracovali. A právě tento počítač se podařilo získat docentu Čubovi.

Kolik měly tenkrát Slušovice zaměstnanců?
V roce 1980, kdy se koupil RPP, to byly asi čtyři tisíce lidí. Spolu se dvěma kolegy jsme tehdy chodili na vysokou školu a na počítač RPP16 jsme vytvářeli operační systém podle vzoru počítače PDP. Ten využíval Unix a my jsme myšlenky Unixu převzali. Vymysleli jsme si k němu vzdálená pracoviště, ale ne pouhé terminály, tedy připojené displeje a klávesnice. Řekli jsme si, že vytvoříme počítačovou síť. To byl náš hlavní přínos. K této počítačové síti bylo třeba udělat operační systém a k němu programovací jazyk. Družstvo si koupilo RPP16 a logicky následovala myšlenka, že k RPP16 budou připojeny jednotlivé řídicí počítače. Ty budou řídit technologické procesy a k tomu budou mít i centrální systém. To znamenalo spoustu práce, takže vznikla trojstranná dohoda mezi docentem Čubou, ředitelem ÚTK profesorem Planderem, mnou a mými dvěma kolegy, která říkala, že půjdeme do Slušovic vyvíjet elektroniku.

Takže František Čuba vlastně koupil počítač a k němu tři pracovníky.
Nešlo jen o nás tři. To byl celý vývojový tým Ústavu technické kybernetiky SAV. My tři jsme do Slušovic nastoupili fyzicky, ale celý vývoj, teoretický i praktický, spolupracoval s ÚTK.

Bylo to tedy něco jako fakultní pracoviště?
Dalo by se to tak nazvat, ale bylo to pracoviště v reálu. Museli jsme začít vyvíjet, aplikovat, vyrábět… Postavit celou strukturu. Měli jsme k dispozici modulární počítač a potřebovali jsme řídicí desky, které jsme plánovali připojit třeba k biotechnologii, ovládat jimi lasery nebo řízení skleníků. Takže jsme museli vyvinout příslušný software. Zároveň jsme začali vyrábět i hardware. K tomu byla zapotřebí technologie pro návrh výroby plošných spojů a stroje na jejich osazování a testování. Samozřejmě jsme počítali i s prodejem mimo Slušovice, takže jsme museli vytvořit technickou, aplikační a uživatelskou dokumentaci, a zároveň začít dělat školení pro všechny, kteří náš produkt budou chtít. To byl základní cíl, který jsme si určili hned na začátku.

Celý IT tým jste měl na starosti vy?
Měli jsme to rozdělené. Petr Fabini je geniální matematik a měl na starosti všechny analytické věci. Viliam Mlích byl zase vynikající tester. Chyby odhalil na první pohled. A byl to super programátor. Dělal absolutně nejkratší, nejkompaktnější, nejdokonalejší kód. To bylo tenkrát pro vypalování do čipů klíčové.

Jak se IT tým rozrůstal?
Postupně až na 750 lidí, z nichž asi 200 bylo externistů.

Více na:
https://www.svetchytre.cz/a/iYMcb/jak-s ... oslovensku
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Uživatelský avatar
martanus
Senior redaktor
Příspěvky: 4487
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Česká republika

Příspěvek od martanus » 11 črc 2018, 19:06

Spotřeba elektřiny v ČR za posledních 100 let vzrostla z 1 TWh na 74 TWh
V průměru každý rok o 4,4 procenta stoupala během posledních 100 let spotřeba elektřiny v Česku. Zatímco při vzniku Československa v roce 1918 činila její hrubá roční spotřeba na území Čech, Moravy a Slezska jednu terawatthodinu (TWh), nyní to je téměř 74 TWh. ČTK to dnes řekl mluvčí společnosti ČEZ Roman Gazdík. Na území Česka se tak podle firmy spotřebovalo za stoletou existenci republiky přes 3350 TWh elektřiny, což je více než současná roční spotřeba všech zemí Evropské unie.
http://oenergetice.cz/elektrina/spotreb ... na-74-twh/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 3185
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od Aaron Goldstein » 12 črc 2018, 01:43

Druhá Babišova vláda má důvěru Sněmovny
Po více než 15hodinovém maratonu v jednacím sále získala druhá vláda Andreje Babiše důvěru Poslanecké sněmovny. Jak se předpokládalo, kabinet podpořila drtivá většina poslanců hnutí ANO, ČSSD a KSČM. Celkem bylo pro důvěru 105 poslanců ze 196 přítomných. V sále nebyl přítomen exministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), komunista Zdeněk Ondráček a poslanec ANO Jiří Mašek.


https://www.novinky.cz/domaci/477428-dr ... movny.html
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 12 črc 2018, 18:00

unnamed. Jpg.jpg
unnamed. Jpg.jpg (4.87 KiB) Zobrazeno 1851 x
CVVM: Červnové volby by vyhrálo ANO, ODS posílila, Piráti oslabili

Červnové volby do Sněmovny by podle modelu CVVM vyhrálo ANO se ziskem 31 procent, mírně posílilo stejně jako ODS nebo KDU-ČSL. Oslabili naopak Piráti, ČSSD a SPD. Stabilní pozici si drží KSČM. Těsně pod pětiprocentní hranicí pro zisk poslaneckých křesel byli Starostové a přes nárůst podpory také TOP 09.
ANO by získalo o dva procentní body více než v květnu, podle CVVM to ale není statisticky významný nárůst. Stejnou měrou se naopak snížil v době dojednávání společné vlády s ANO zisk ČSSD, která by v červnu získala podobně jako v dubnu či březnu 11 procent hlasů. Sociální demokraté se ale podle CVVM těší stabilní podpoře a květnových 13 procent „lze považovat spíše za výkyv“.
https://echo24.cz/a/SKVXw/cvvm-cervnove ... i-oslabili

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 12 črc 2018, 18:04

Evropská komise zhoršila výhled české ekonomiky

Evropská komise (EK) ve čtvrtek zhoršila odhad růstu české ekonomiky na letošní i příští rok. Podle její letní prognózy by se měl hrubý domácí produkt (HDP) letos zvýšit o tři procenta a příští rok o 2,9 procenta. V jarním výhledu komise letošní růst odhadovala na 3,4 procenta a růst v příštím roce na 3,1 procenta.
Komise upozornila, že v loňském roce česká ekonomika vzrostla o 4,3 procenta, což bylo druhé nejprudší tempo za posledních deset let. V prvním čtvrtletí letošního roku ale tempo růstu podle komise zpomalilo kvůli slabé zahraniční poptávce.
https://echo24.cz/a/Sf6Ds/evropska-komi ... -ekonomiky

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 12 črc 2018, 20:08

Růst výdajů na obranu zrychlovat nebudeme, řekl po summitu Babiš

Česká republika nebude po nynějším summitu NATO upravovat a zrychlovat svůj plán týkající se výdajů na obranu, řekl na závěr vrcholné schůzky v Bruselu novinářům premiér Andrej Babiš. Praha tak dál počítá s tím, že obranné výdaje vzrostou ke dvěma procentům hrubého domácího produktu v roce 2024.
Česká republika nebude po nynějším summitu NATO upravovat a zrychlovat svůj plán týkající se výdajů na obranu, řekl na závěr vrcholné schůzky v Bruselu novinářům premiér Andrej Babiš. Praha tak dál počítá s tím, že obranné výdaje vzrostou ke dvěma procentům hrubého domácího produktu v roce 2024.
Ty totiž například ukazují, že ČR dávala v roce 2013 na obranu 42 miliard korun, tehdy to byla 1,03 procenta HDP. V roce 2019 to má být 65,6 miliardy a 1,17 procenta HDP. Nárůst o více než 20 miliard korun při současné expanzi ekonomiky znamená při vyjádření v procentech hodnotu rozdílnou jen o 0,14 procentního bodu. Od roku 2013 do roku 2024 by mělo Česko své obranné výdaje zvýšit o 150 procent.

https://echo24.cz/a/S3MU2/rust-vydaju-n ... mitu-babis

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 13 črc 2018, 22:34

Týdeník Echo: Pro blaho Česka. Exdetektiv je osvobozen, nevěděl, že šíří dezinformace

Věrní čtenáři Tří mušketýrů si větu pamatují dodnes. „Vše, co nositel tohoto listu vykonal, učinil na můj rozkaz a pro blaho Francie,“ napsal románový kardinál Richelieu do pověření agentky mylady Winterové, která pak mohla beztrestně porušovat zákony. Věta z dobrodružné knihy může posloužit jako klíč k rozsudku Krajského soudu v Praze, který dal koncem dubna za pravdu bývalému policistovi Jiřímu Komárkovi a v odvolacím řízení mu zrušil trest za zneužití pravomoci veřejného činitele. Od nejvyššího představitele absolutismu by to člověk čekal, v prostředí justice demokratického a právního státu obdobný postup překvapuje.
Komárek rozbouřil vody veřejného mínění víc než kauza Čapí hnízdo nebo dezinformační kampaň o lithiu. Stačilo, aby 20. června 2016 předstoupil před televizní kamery a oznámil, že „pan policejní prezident je, řekněme, osobou podezřelou z brutálního úniku informací v rámci objasňování hospodářské trestné činnosti ve stamilionových částkách“. Detektiv Komárek tím chtěl zabránit policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému v reorganizaci policie, při níž měl být nově vytvořené centrále podřízen útvar ÚOOZ, kde proti organizovanému zločinu bojoval on sám i jeho přímý šéf Robert Šlachta. Podle Komárka se Tuhý i jeho patron, ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), stali reorganizací společníky zločinců. Vážně prý hrozilo, že změny překazí vyšetřování citlivých případů, které ohrožují vlivné politiky.
Jako v dobách kardinála Richelieua: Komárek porušil zákon a publikací nepravdivé či lživé informace změnil politické poměry v zemi, přesto je nevinný.

https://echo24.cz/a/StKDZ/tydenik-echo- ... zinformace

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 4367
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 črc 2018, 08:38

Vedení města Brna provádí letákovou kampaň v arabštině. To je v Brně již tolik arabských uprchlíků?
Hnutí Slušní lidé a Soukromníci upozornilo na to, že Brno už nehledá interkulturního pracovníka s arabštinou. Už jej našlo a propaguje jeho "služby" na arabskojazyčných letácích. Chcete pomoci s vyřizováním dokumentů? Chcete pomoci s jednáním na úřadech? A neumíte česky a ani anglicky? Tak přesně po Vás je vhodná zaměstnankyně magistrátu Brna, která hovoří plynně Arabsky! Tak jak píše Hnutí Slušní lidé a Soukromníci : "Vítejte v Brně roku 2018! Takto brněnská koalice ANO2011, KDU-ČSL, TOP09, ŽítBrno, Pirátů a Zelených komunikuje se svými příštími voliči. ODS a ČSSD neudělají nic a SPD je infiltrována kavárnou přes exčlena TOP 09 Jana Hrnčíře."

https://www.eurabia.cz/Articles/32403-v ... liku-.aspx
"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." - Jan Werich
"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 14 črc 2018, 10:47

Demokracie pornografická

Snad že je 14. července, je mi nějak po francouzsku. Dnes to sice u nás mnozí zdravě uvažující občané považují za nešťastné odšpuntování celé té lidskoprávní zpuštěnosti, ale Bastila zkrátka jednou dobyta byla a hotovo. Ostatně hledají-li se tradice a kořeny evropských hodnot, což nyní patří k oblíbeným zábavám, bez velké francouzské revoluce se k nim nikdo nedokope. Napoleon ženoucí se na Moskvu a uhánějící zpět patří taky do kontinentálního panoramatu a pokračuje v logice úporných mocenských třenic vracejících se v dějinách Evropy jako nepředvídatelné záchvaty malárie. Otázka, zda je Rusko Evropa, dokáže stále úspěšně škrtnout pod shromážděnými plyny předsudků a vyvolat požáry vášní potřebné jinde a užitečněji.
Ke spokojenosti Evropy by nic nechybělo, kdyby nebyla nespokojená. Vypadá to jako iracionální křepčení v psinci. Jeden tvor začne zoufale výt ze stesku po feně, z hladu nebo jen na měsíc a ostatní se nasákavě inspirují až k paroxysmu třeštivých orgií. Takové mentální nastavení, které toužebně vyhlíží budoucí katastrofy, je úrodnou půdou pro to, aby se katastrofy dostavily. Na úrovni kontinentu se může štědrým dárcem hrůz stát ruský plyn v Německu, italská bota obsypaná migranty nebo západoevropské přístavy plné neprodejných komodit kvůli obchodní válce s USA.
http://literarky.cz/offline/8-den/26620 ... nograficka

Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1891
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Česká republika

Příspěvek od Svarboj » 14 črc 2018, 14:35

Babišovu vládu povolil Brusel a Berlín, hřímal Okamura

Vláda Babišova hnutí ANO a ČSSD podléhá diktátu Bruselu a Berlína. V diskusi o migrační krizi nakonec kapituluje, uvedl na v sobotu na volební konferenci strany Svoboda a přímá demokracie (SPD) její předseda Tomio Okamura. Evropskou unii Okamura označil za šílený projekt neomarxismu, který je třeba odmítnout. Babiš podle něj postupuje jako obchodník.

https://www.novinky.cz/domaci/477761-ba ... amura.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 14 črc 2018, 15:45

Nepochopitelná krátkozrakost veřejnoprávních médií

Pojem „Fake news“ se stal symbolem doby. Dokud se o fake news mluvilo „jen“ v souvislosti se zprávami sdílenými na sociálních sítích, dávalo to smysl. Jenomže ta doba, kdy se za kolbiště fake news považoval Facebook či Twitter, je už pryč. Posunuli jsme se na nový level. Dneska už lidé nevěří ani médií. Co médiím – nevěří ani veřejnoprávním médiím. A dobře tak. Jsou to v rostoucí míře právě veřejnoprávní média, která se často pokoušejí o svůj svérázný výklad pravdy a namísto toho, aby „jen“ informovaly a nechali na příjemcích zpráv, aby si fakta vyložili po svém.
Tedy ne že by soukromá média excelovala v nestrannosti. Jenomže už jejich název – soukromá – jaksi naznačuje, že stoprocentní nestrannost se od nich čekat ani nedá. Tu patří nějakému oligarchovi a mají za úkol vykládat pravdu v jeho prospěch, tu zas patří nějakému ultralevičákovi a mají za úkol informovat ideologicky. Tu jde zase o prvoplánový bulvár mající za úkol o podstatných věcech neinformovat nejlépe vůbec. Ale veřejnoprávní média si povinně platíme proto, abychom tuhle směsici soukromých zájmů neutralizovali a získali aspoň jeden nezávislý zdroj, který bude zaručeně objektivní. Jenomže – on není. Třeba Českou televizi v žádném případě za nestrannou považovat nemůžeme. Sluníčkový postoj ke světu z ní přímo září a z její publicistiky čiší snaha pravdu vykládat, nikoliv o ní informovat. A britská BBC, která mimochodem je pro ČT velkým vzorem, zašla ještě dál.
Zdroj: https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=670538

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 14 črc 2018, 18:07

Rozmazlení spratci. Kolaps českého školství, je to stále horší a horší. To, co tady zůstalo po komunistech, bylo o třídu lepší než školy na západ od nás. Sociolog Hampl hovoří

ROZHOVOR „Na konci 80. let jsme byli přesvědčeni, že komunistické školství je mizerné, a že potřebuje hlubokou reformu. Mluvilo se dokonce o tom, že je na úrovni Gabunu nebo jiné děsivě zaostalé země. Jenže přišel listopad 89, hranice zmizely, znalosti dětí byly srovnány v mezinárodních testech a ukázalo se, že to, co tady zůstalo po komunistech, bylo o třídu lepší než školy na západ od nás. Naše děti uměly lépe svůj jazyk, dokázaly lépe myslet, lépe řešit problémy a taky nesrovnatelně lépe počítat,“ říká sociolog Petr Hampl.
Jsem rád, že jste položil otázku takhle komplexně. Protože ten problém je širší. Obecně platí, že když je vláda v nějaké oblasti zcela bezradná, přidává peníze daňových poplatníků. Peníze, ještě víc peněz a ještě víc peněz. Pokud vím, ve školství to už překročilo 120 miliard. Za takové peníze už by měly být vidět nějaké výsledky. Ale nejsou. Vláda doufá, že přísunem dalších peněz získá čas, uplatí kritiky a mezitím se to nějak vyřeší samo. Jenže nevyřeší. Je to naopak stále horší. Pokud chceme problémy českého školství, rozplést, začal bych těmi “experty”. Protože právě oni představují jednu z hlavních příčin současného kolapsu školství.
Připomenu, jak problém vznikal. Na konci 80. let jsme byli přesvědčeni, že komunistické školství je mizerné, a že potřebuje hlubokou reformu. Jenže přišel listopad 89, hranice zmizely, znalosti dětí byly srovnány v mezinárodních testech a ukázalo se, že to, co tady zůstalo po komunistech, bylo o třídu lepší než školy na západ od nás. Naše děti uměly lépe svůj jazyk, dokázaly lépe myslet, lépe řešit problémy a taky nesrovnatelně lépe počítat. Drželi jsme krok se Skandinávci, všichni ostatní na tom byli podstatně hůře.
Jenže tehdy se to věci vložili “experti”, ovládli mediální debatu a dokázali přesvědčit veřejnost, že školy jsou špatné a potřebují hluboké změny. Takže se každých pár let reformuje, po každé reformě je to dražší, a jsou horší výsledky. A co horšího, ti experti, alias multikulturní radikálové ovládli ministerstvo, úřad vlády a další klíčové organizace. Za svorné spolupráce Zelených a ODS. Výsledkem je školství, které stojí obrovské peníze, dosahuje ubohých výsledků a jedinou předností je sladký život pro stovky expertů, začleňovačů a neziskovkářů.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... ori-543767

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 17 črc 2018, 13:54

Hanebné zpravodajství České televize

Pokud se celková vyspělost občanské společnosti měří kvalitou zpravodajství veřejnoprávních médií, jsme na tom asi jako některé rozvojové státy. Osobně neznám člověka, který by považoval zpravodajství České televize za objektivní a kvalitní. K České televizi lze mít celou řadu výhrad – od chudé programové skladby, přes neustálé a únavné opakování stejných pořadů, nesprávné používání češtiny, neprofesionální práci některých redaktorů atd. Myslím ale, že největším problémem České televize je její zpravodajská činnost. ČT se ani nesnaží objektivitu, jen poučuje, co si máme myslet a jak správně rozumět jejím zprávám.
Jako zajímavý příklad může sloužit skladba zpravodajství České televize 6. června tohoto roku, tedy ve významný den naší země a výročí upálení Mistra Jana.
http://literarky.cz/komentare/ostatni/2 ... e-televize

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 17 črc 2018, 14:14

Malá s Krčálem nejsou jediní. Podivné diplomky měli i Gross, Benda či Chovanec

Problémy s opisováním v závěrečných vysokoškolských pracích nejsou pouze záležitostí bývalé ministryně spravedlnosti Taťány Malé a současného ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála. Kritice v minulosti čelili i další politici, mezi nimi například Stanislav Gross (ČSSD), Marek Benda (ODS) či bývalý ministr dopravy Vít Bárta (VV). Většina z nich zpochybnila, že by se dopustili vědomých podvodů.
- Marcel Chládek, bývalý senátor a ministr školství (2014-15)
- Také regulérnost studia Milana Chovance, poslance a bývalého ministra vnitra, byla v médiích zpochybňována.
- p. Ruml
- P. Kalvoda
- p. Žák
- p. Halík
- a mnoho dalších "politiků" a besinessmanů

https://echo24.cz/a/S3zZw/mala-s-krcale ... i-chovanec

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 18 črc 2018, 10:17

Cizinci z EU bez českého občanství budou moci na podzim nejen volit, ale dokonce i kandidovat!

Jen několik dnů poté, co vláda Andreje Babiše získala v poslanecké sněmovně důvěru, začal proces institucionalizace migrace do České republiky, a to dokonce na zastupitelské úrovni v rámci tzv. zastupitelské demokracie. Ministerstvo vnitra pod vedením nového ministra, předsedy ČSSD Jana Hamáčka, rozeslalo v uplynulých dnech všem městským a obecním úřadům v ČR tzv. metodické pokyny pro nadcházející podzimní volby do místních zastupitelstev a do Senátu.
Ministerstvo vnitra v dokumentech doporučuje obcím a městům, aby umožnily registraci voličů a kandidátů do voleb i cizincům, kteří mají na území ČR přechodný pobyt. Není vůbec nutné, aby měli občanství ČR, dokonce není ani nutné, aby měli na území ČR trvalý pobyt. Prostě stačí jenom pobyt přechodný, po dobu několika měsíců. Podle ministerstva vnitra jde o zavedení souladu s evropským právem, jak uvádí ve svém metodickém manuálu.
Poslanecká sněmovna minulý rok přitom zamítla zákonné právo cizinců v ČR na účast ve volbách, protože současné právní podmínky umožňují volit a kandidovat pouze občanům ČR. Jenže Hamáčkovo ministerstvo vnitra se odvolává na právo evropské, které je bohužel českému právu nadřazené. V médiích se často dezinterpretuje jedna zásadní informace, co proběhlo v poslanecké sněmovně minulý rok.
V roce 2014 vznikl ve vládě Bohuslava Sobotky návrh na změnu volebního zákona tak, aby byl uveden do souladu s evropskou legislativou, a to na podnět ombudsmanky Anny Šabatové. Evropská legislativa přímo ukotvuje v rámci přístupové smlouvy ČR do EU právo volit a kandidovat všem občanům evropských zemí ve všech ostatních zemích EU, pokud se rozhodnou do takové země přesunout a žít tam. Česká republika se k tomu navíc znovu zavázala později podpisem Lisabonské smlouvy. Současný stav proto znamená, že pokud cizinec je obecním úřadem odmítnut a není zapsán do seznamu voličů, anebo není mu umožněno kandidovat do voleb, tak se nemůže (zatím) svého práva domáhat u českých soudů, protože v novele volebního zákona chybí ta část, která právo cizincům explicitně povoluje. Ovšem taková osoba může žalovat Českou republiku u evropských soudů, protože se může odvolávat na závazek ČR, který země přijala podpisem přístupové smlouvy do EU a podpisem Lisabonské úmluvy. A právě z tohoto důvodu ministerstvo vnitra rozeslalo obcím a městům vysvětlující metodický manuál. Doufám, že je každému jasné, že z plebiscitu a voleb se najednou stává fraška.

http://www.mvcr.cz/clanek/stanoviska-k- ... -obci.aspx

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 18 črc 2018, 18:18

Zeman: Setkání Trumpa s Putinem dopadlo dobře, kritici jsou z toho nešťastní

Nedávné setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s ruským prezidentem Vladimirem Putinem označil český prezident Miloš Zeman za pozitivní. Doufá, že jejich spolupráce bude pokračovat.
„Víte, někteří političtí komentátoři, nebudu jmenovat, se zalykají vzteky nad tím, že toto setkání dopadlo dobře,“ řekl Zeman. Komentátoři podle něj žijí z konfliktů, ve kterých „se bahní“. Pokud jednání může zlepšit vztahy mezi USA a Ruskem, jsou podle Zemana z toho nešťastní. Dodal, že on setkání obou prezidentů hodnotí pozitivně a doufá, že jejich spolupráce bude pokračovat.
Tajná řeč královniných broží: přichystala Trumpovi tichý protest?
https://echo24.cz/a/ScDUF/tajna-rec-kra ... hy-protest
https://echo24.cz/a/S2v3N/zeman-setkani ... -nestastni

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11416
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od QVAK » 18 črc 2018, 18:34

Vondráček na schůzích v USA. Řešil hrozbu obchodní války a celní bariéry

Předseda české Poslanecké sněmovny Radek Vondráček v úterý ve Washingtonu jednal s šéfem Sněmovny reprezentantů Paulem Ryanem mimo jiné o hrozbě nových celních bariér. Informovala o tom Vondráčkova mluvčí Barbora Štenglová, podle které šéf dolní komory českého parlamentu po schůzce prohlásil, že je opatrným optimistou.
„Otevřeně a přátelsky jsme probrali situaci ve světě a jak dál postupovat, aby se Evropa a USA nedostaly do celní a tarifní války,“ citovala Vondráčka jeho mluvčí.
Do Spojených států pozval Vondráčka jeho americký protějšek, který byl v Česku letos v březnu. Ryan tehdy mimo jiné vystoupil s projevem ve Sněmovně a oba politici podepsali deklaraci odkazující na těsné česko-americké vazby. Vondráčkova cesta potrvá do 25. července. Na programu má setkání s představiteli Kongresu, s představiteli OSN i s Čechy, kteří v této organizaci pracují. Vondráček navštíví rovněž Chicago, které je známé početnou českou komunitou, a stát Wisconsin.
https://echo24.cz/a/S9EBE/vondracek-na- ... ni-bariery

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1955
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Rado Info » 18 črc 2018, 20:02

Češi a Izraelci vyvinuli nový bitevní letoun, stovky strojů Striker mají vyzbrojit americké letectvo
Zatímco v největší porevoluční zakázce prodalo Aero Vodochody 72 letounů Česku, nyní chce dobýt americký trh a prodat 300 bitevníků do USA.
https://zpravy.aktualne.cz/aero-predsta ... 1531936695

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů