EU obecně

Odpovědět
QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 05 čer 2018, 01:44

Chudí dotují bohaté: Agrofert není jediný. Nejvíc dotací končí u velkých firem

Podpora malých a středních podniků vázne. Velké společnosti ale dostávají na rozvoj zemědělství dotace z Programu rozvoje venkova. K takovému výsledku dospěl Nejvyšší kontrolní úřad. Holding třetího nejbohatšího občana České republiky podle ní loni na všech možných dotacích (evropské i české) zkasíroval 1,533 miliardy korun. Na daních z příjmů zaplatil 1,505 miliardy korun. Čistá ztráta státu z toho, že tady podniká, je 28 milionů korun. Andrej Babiš není žádnou výjimkou. Je jen extrémním příkladem hlubokého trendu, kdy největší porce dotací končí u nejbohatších firem. Není to ani žádná česká specialita. Pravidla pro rozdávání evropských dotací schvaluje Evropská komise. Je to ukázka, kam až dotace dokázaly zdegenerovat.
Podnikatelé naopak vidí, že se tady válí stovky snadno dostupných miliard korun na ulici. Proč by o ně nepožádali, když je to vydáváno za společensky prospěšné, je to naprosto legální a v souladu s pravidly, jež jsme si v symbióze s EU nastavili? Šéfové firem mají přímo povinnost jednat s „péčí řádného hospodáře“.
Jedničkou je s obrovským náskokem nepřekvapivě Babišův Agrofert, jemuž přitekly 4,3 miliardy korun. Dvojkou Třinecké železárny miliardáře Tomáše Chrenka, který to dotáhl na 2,3 miliardy korun. Následují dnes v potížích se potácející Vítkovice známého mecenáše moderního umění a revitalizace Ostravy Jana Světlíka. Ty zkasírovaly 1,4 miliardy korun. Za nimi francouzská Veolia, monopolní dodavatel vody s 816 miliony korun. Za ní Energetický průmyslový holding druhého nejbohatšího Čecha Daniela Křetínského.
Na stránkách ministerstva pro místní rozvoj je k vidění kompletní tabulka, jaké dotace už byly přiklepnuty z evropského rozpočtu na období 2014 až 2020. Mezi příjemci najdete podstatnou část českých miliardářů. Z prvních pater tam nechybí skoro nikdo.
https://echo24.cz/a/wiaAi/chudi-dotuji- ... kych-firem

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Juraj » 05 čer 2018, 18:08

Tak ak Vám doteraz chýbalo, že sa nemôžete presťahovať so svojim homosexuálnym manželom či manželkou hocikam do Únie, oddnes už môžete...
https://slobodnyvyber.sk/tv-noviny-euro ... ych-parov/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 06 čer 2018, 10:47

Je možné mít vyšší imunitu než prezident? V čem tkví další nebezpečí Istanbulské úmluvy?

Jak jsem psala, je to Gender ideologie, vymýcení předsudků, zvyků, tradic a dalších praktik /čl.12/, jež jsou založeny na předpokladu podřízenosti ženy anebo na stereotypním pojímání rolí žen a mužů.

Co si můžeme představit pod slovem dalších praktik? Vejde se tam každá záminka. Od čl. 5 a dále, při napočítání přes 30 jsem s tím skončila a byla pořádně vytočená. V každém se píše: Strany učiní nezbytná legislativní i jiná opatření… Takže v praxi další nárůst legislativy, zákonů, v některých článcích je zmíněno dokonce 2x. Tak nejen IÚ, ale v návaznosti další nezbytná. Každý další zákon může být nezbytný, podle potřeb pracovníků Grevia, jak uznají za vhodné. Kolik dalších zákonů, 30, 60, více?
Ovšem strana 27 a 28 smlouvy je velice výživná.
Kdo na světě má vyšší imunitu než prezident? Členové Grevia, delegáti a odborníci!
Dodatek – Privilegia a imunity (článek 66)
1/ Tento dodatek se bude vztahovat na členy GREVIO, uvedené v článku 66 úmluvy, a také na všechny ostatní členy delegace při návštěvě určité země. Pro účely tohoto dodatku bude termín “ostatní členové delegace při návštěvě země” zahrnovat nezávislé experty z dané země a odborníky uvedené v článku 68, odstavci 9 úmluvy, zaměstnance Rady Evropy a tlumočníky najaté Radou Evropy pro doprovod delegace GREVIO v průběhu návštěvy dané zemé.
2/ Členové GREVIO a další členové delegace budou během návštěvy země při výkonu svých funkcí v souvislosti s přípravou a uskutečněním návštěvy a také následně po této návštěvě a při cestování v souvislosti s těmito funkcemi využívat následujících privilegií a imunit: a imunity vůči zatčení a držení ve vazbě a vůči zabavení osobních zavazadel, imunity vůči jakémukoli druhu právních postupů v souvislosti se slovy pronesenými či napsanými a činy uskutečněnými v rámci výkonu své funkce; b vyloučení jakéhokoli omezení svobody pohybu při odjezdu a návratu do země jejich trvalého pobytu a při vstupu a odjezdu ze země, kde vykonávají své funkce, a také jakékoli cizí registrace v zemi, kterou navštěvují nebo jíž při výkonu svých funkcí projíždějí. 3 V průběhu cest uskutečněných při výkonu svých funkcí budou členové GREVIO a další členové delegací při návštěvě země vybaveni pro záležitostí celní a devizové kontroly týmiž možnostmi, jimiž disponují zástupci cizích vlád při dočasných oficiálních misích. 4 Dokumenty vztahující se k evaluaci uplatňování úmluvy, jež budou v držení členů GREVIO a dalších členů delegace při návštěvě země, budou, pokud se vztahují k aktivitě GREVIO, nedoknutelné. Oficiální korespondence GREVIO anebo oficiální sdělení členů GREVIO či dalších členů delegace při návštěvě země nesmějí být zadržovány či cenzurovány. 5 V zájmu zajištění naprosté svobody slova a naprosté nezávislosti při plnění jejich povinností bude členům GREVIO a dalším členům delegace při návštěvě země, bude se na dotyčné osoby nadále vztahovat imunita vůči právním postupům v souvislosti se slovy vyřčenými nebo napsanými a veškerými počiny uskutečněnými při výkonu jejich funkcí i tehdy, kdy dotyčné osoby již nebudou tyto funkce zastávat.

Poslední slova: imunitu budou mít, i když nebudou již funkce zastávat! Takže ji budou mít vyšší jak prezident, poslanci, senátoři. Neomezenou, třeba až do smrti. Proč asi? Protože rozpoutají svými neopodstatněnými zásahy do rodin, odebírání dětí, takové zlo, že otcové rodin je budou chtít i zabít. Už nyní tátové píší: Jen ať mi sáhnou na děcka! Sáhnou…………a otcové budou bezbranní… Že máme Ústavu? V tu chvíli je zbytečná, neboť podle čl. 10, jsou mezinárodní smlouvy postaveny výše než Ústava. Jde to mimo soudní systém dané země! A díky GDPR /ochrana dat/ se nikdo nedoví, kde takové dítě skončí.

http://www.czechfreepress.cz/vase-free- ... mluvy.html

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5518
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 07 čer 2018, 14:46

Je zle pro EU: Matteo Salvini se spojil s Viktorem Orbánem :snaha:
Noční můra Bruselu se podle britského deníku Express začíná naplňovat. Šéf Ligy severu a zároveň ministr vnitra nové italské vlády Matteo Salvini vyzval Viktora Orbána ke spolupráci na prosazení změn ve fungování Evropské unie. V Maďarsku nedávno zvítězil v parlamentních volbách Viktor Orbán a v Itálii nyní vládne Salvini s Di Maiem, kteří zastávají minimálně v oblasti migrace stejné názory. Opozice vůči současnému vedení Evropské unie se rozšiřuje a Brusel by tak mohl čelit, s ohledem na volby do Evropského parlamentu v roce 2019, velkým nepříjemnostem. Salvini aktuálně hovoří o spojenectví s Orbánem, se kterým chce dle svých slov změnit EU.

„Dnes jsem měl dlouhou a velmi příjemnou telefonickou konverzaci s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, který přál naší vládě hodně úspěchů. Společně s ním změníme stávající fungování Evropské unie. Snažíme se navázat užší kontakty se zeměmi, které také usilují o zvýšení bezpečnosti a chtějí se aktivně podílet na boji proti terorismu a ilegální migraci,“ vysvětlil Salvini, proč by do této skupiny států mělo patřit v neposlední řadě také Maďarsko.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... nem-539084
"Zrození je ortel smrti - odložený na neurčito." Johann Nepomuk Nestroy

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 07 čer 2018, 17:42

ECB? Klíčové rozhodnutí možná již za týden

Evropská centrální banka se přibližuje k tomu, aby učinila klíčové rozhodnutí o budoucí podobě evropské měnové politiky, prozradil její hlavní ekonom Peter Praet. A dočkat bychom se ho mohli již příští týden. První zmínka o tom, že by Draghi a spol. mohli během červnového zasedání rozhodnout o podobě a možná i načasování konce programu QE, se objevila již dříve. Na druhou stranu ale nepředpokládáme, že by ECB hned tento měsíc vyložila veškeré své karty a představila tak detailní plán s pevně daným načasováním konce nákupů vybraných aktiv.
„Příští týden bude muset Rada guvernérů posoudit, zda byl dosavadní vývoj dostatečný k postupnému uvolnění našich čistých nákupů aktiv,“ řekl Praet během konference v Berlíně. „Signály naznačují, že konvergence inflace směrem k inflačnímu cíli se zlepšila. Vývoj evropské ekonomiky a fakt, že se její síla začíná reflektovat v tvorbě mezd, podporují přesvědčení, že inflace dosáhne úrovní sice pod, avšak blízko hranice 2 % v rámci střednědobého období,“ uvedl ekonom.
https://roklen24.cz/a/SniHW/ecb-klicove ... z-za-tyden

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 07 čer 2018, 20:27

Merkelová už netlačí na uprchlické kvóty. Jejich zavedení proti vůli některých zemí bylo chybou, připustila

- Angela Merkelová naznačila, že kvóty na přijímání uprchlíků by měly platit jen v tom případě, pokud se na nich shodnou všechny země Evropské unie.
- Zároveň ale zdůraznila, že se unie potřebuje na reformě společné azylové a migrační politiky dohodnout, jinak bude v ohrožení například volný pohyb osob v rámci Schengenu.
- Státy EU se zatím na reformě, která obsahuje i návrh na nové kvóty, nedokázaly domluvit.
Řada politiků i komentátorů před něčím takovým varuje už delší dobu. Upozorňují, že pokud se země unie nedohodnou ohledně toho, jak s žadateli o azyl nakládat, může to vést k obnovení hranic, a tedy k faktickému konci schengenského prostoru bez hraničních kontrol. Existenci Schengenu považují občané podle průzkumů za jednu z hlavních předností unie. Merkelová taky připomněla, že volný pohyb je předpokladem pro fungování společného evropského trhu. Na něj jde téměř 80 procent českého vývozu, a Česko je tak na jeho existenci ekonomicky závislé.
https://zahranicni.ihned.cz/c1-66161030 ... pripustila

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 08 čer 2018, 14:43

Neúprosná čísla nové studie potvrzují: Imigranti nejsou ekonomicky prospěšní

Nová studie Odborné skupiny pro studium ekonomiky veřejného prostoru ESO https://www.svt.se/nyheter/inrikes/ny-e ... or-sverige ukazuje, kolik budou imigranti stát švédskou společnost. O studii informovala mj. švédská veřejnoprávní televize SVT. Studie ESO se věnuje zaměstnanosti tzv. uprchlíků v letech 1983 až 2015. Ukazuje se, že míra zaměstnanosti postupně klesala. V osmdesátých letech minulého století probíhala integrace výrazně rychleji než v pozdějších letech.
Studie ukazuje dlouhodobý dopad imigrace na švédské veřejné finance. Dokonce i v případech, kdy imigrant přispívá průměrně do státního rozpočtu, nevyvažuje to vstupní náklady a náklady na důchod. Čisté náklady na průměrného uprchlíka tedy dosáhnou celkové výše 74 000 švédských korun (185 000 Kč) za rok.
https://ac24.cz/-/neuprosna-cisla-nove- ... direct=%2F

„Vidíme, že bylo vždy těžké zapojit uprchlíky do zaměstnaneckého procesu,“ podotýká jeden z autorů studie Joakim Ruist.

Němci by museli pracovat až do 70. let, aby zaplatili stovky tisícům uprchlíků sociální zabezpečení. Jaké jsou náklady na masovou vlnu přistěhovalectví v Evropě, a zejména v Německu - zemi, jejíž vůdkyně Angela Merkelová neslavně vyhlásila "vítání uprchlíků" v osudném létě roku 2015, který způsobil migrační a ekonomickou migraci na špičku?
Krátká odpověď je - přesně nevíme, ale je bolestně vysoká a stoupá.
V únoru 2016 profesor Matthias Lücke z Kielské univerzity vypočítal náklady byly 25,7 miliardy z německých fondů daňových poplatníků. Náklady by v roce 2017 vzrostly na 37 miliard eur a do roku 2022 stoupnou na 55 miliard eur.
Jen o 5 měsíců později dal další ekonom, dr. Bernd Raffelhüschen, vypočítat celkovou částku dluhu vynaloženého na zaplacení hlavně Arabů, 70% nekvalifikovaných migrantů , na částku ve výši 1,5 TILLION za pobyt v Německu.
Do února 2017 Merkelové vlastní ekonomický poradce Hans-Werner Sinn, že jejich trvalý pobyt v Evropě přinese celkové náklady které by mohly dosáhnout 340 miliard EUR, tedy téměř 10% celkového HDP Německa v tomto roce.
.
https://voiceofeurope.com/2018/05/germa ... n-welfare/

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 10 čer 2018, 23:42

Merkelová: EU přijme protiopatření proti americkým clům

Evropská unie přijme protiopatření v reakci na americká cla na dovoz oceli a hliníku. Řekla to dnes německá kancléřka Angela Merkelová, která zároveň vyjádřila politování nad náhlým odvoláním podpory amerického prezidenta Donalda Trumpa závěrečnému komuniké z víkendového summitu G7 v Kanadě.

https://echo24.cz/a/SFEa8/merkelova-eu- ... ickym-clum

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 5988
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od kenavf » 11 čer 2018, 17:54

americký veľvyslanec v Nemecku a vyvolal tým škandál..............Richarda Grenell si totiž dovolil povedať pre Breitbart , že Trumpova administratíva bude podporovať “populistické” konzervatívne strany a hnutia v Európe a pokúsi sa vytvoriť si nových spojencov – partnerov. Bol to taký škandál, že Martin Schulz okamžite volal po vyhostení Grenella, ako píše opäť Frankfurter Allgemeine Zeitung.
https://glob.zoznam.sk/komentar-petra-k ... ch-lidrov/
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Uživatelský avatar
Polite
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2930
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Polite » 13 čer 2018, 01:00

Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

Juraj
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6282
Registrován: 16 úno 2017, 21:19

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Juraj » 13 čer 2018, 05:44

QVAK píše:
08 čer 2018, 14:43
...
Jen o 5 měsíců později dal další ekonom, dr. Bernd Raffelhüschen, vypočítat celkovou částku dluhu vynaloženého na zaplacení hlavně Arabů, 70% nekvalifikovaných migrantů , na částku ve výši 1,5 TILLION za pobyt v Německu.
...
https://voiceofeurope.com/2018/05/germa ... n-welfare/
V clanku je pouzity zly link. Konkretne ten pouzity, hovori len o 70% nekvalifikovanych. Ja som vo svojom preklade pouzil aj iny link, kde Bernd Raffelhüschen hovori, ze v pripade "nerealisticky optimistickeho scenara" budu naklady do jedneho biliona eur. Link, kde by ten profesor spominal 1,5biliona eur som nenašiel https://slobodnyvyber.sk/nemci-budu-mus ... -migrantov

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5518
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 18 čer 2018, 14:12

EU o další rok prodloužila sankce proti Rusku
Evropská unie dnes o další rok prodloužila protiruské sankce, které jsou reakcí na obsazení a anexi Krymu v roce 2014. Podle prohlášení zveřejněného v Bruselu tím EU potvrzuje svou věrnost "zásadám ukrajinské svrchovanosti a územní celistvosti". Anexi ukrajinského poloostrova unie nadále považuje za nezákonnou a za porušení mezinárodního práva.

Sankce zakazují dovoz zboží vyrobeného na Krymu a investice do krymské ekonomiky včetně nákupu nemovitostí, poskytování služeb nebo financování krymských firem. Vztahují se i na turistiku a zakazují výletním lodím kotvit v krymských přístavech. Zakázán je vývoz zboží a technologií, které je možné využívat v krymské dopravě a telekomunikačním nebo energetickém sektoru.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/eu-o-d ... ku/1633574
"Zrození je ortel smrti - odložený na neurčito." Johann Nepomuk Nestroy

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 21 čer 2018, 21:55

Premiéři V4 a rakouský kancléř si notovali ohledně migrace

Evropská unie se za rakouského předsednictví soustředí hlavně na boj proti nelegální migraci, uvedl rakouský kancléř Sebastian Kurz po jednání se svými protějšky z visegrádské čtyřky (V4), premiéry Česka, Maďarska, Polska a Slovenska, v Budapešti. „Jedině bezpečné vnější hranice udrží Evropu bez hranic,“ zdůraznil Kurz za zřetelného souhlasu partnerů. Rakousko převezme rotující předsednictví v EU od 1. července.
„Evropa musí být schopna střežit své hranice, zajistit svým občanům bezpečnost,“ zdůrazňoval i hostitel schůzky, maďarský premiér Viktor Orbán, podle kterého V4 vkládá do rakouského předsednictví velké naděje. Záhodno je podle Orbána v migraci klást důraz na otázky, kde panuje v EU shoda, a to je ochrana vnějších hranic a existence registračních středisek pro migranty vně EU.
https://echo24.cz/a/StRAV/premieri-v4-a ... ne-migrace

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5518
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 21 čer 2018, 22:13

EU bude hlasovat o „cenzuře internetu“
Právní výbor Evropského parlamentu schválil podle informací serveru lupa.cz ve středu směrnici, která by mohla zcela změnit vymáhání autorského práva na internetu. V červenci o ní bude hlasovat Evropský parlament. Kontroverzní je zejména Článek 13, proti kterému protestují i zakladatelé internetu, podle kterých hrozí „internetová cenzura“. Jaký bude další osud schvalování této směrnice?

Výbor pro právní záležitosti Evropského parlamentu (JURI) ve středu schválil návrh reformy současných evropských pravidel upravujících autorské právo. "Směrnice europarlamentu a Rady o autorském právu na jednotném digitálním trhu (česká verze návrhu zde) byla poprvé navržena v roce 2016 a od té doby se s připomínkami dostala až před právní výbor. Čtrnáct členů hlasovalo pro návrh, devět bylo proti, dva se zdrželi.", přišel s informací server idnes.cz. „Dnešní hlasování je prvním krokem k přijetí ochrany autorských práv, které odpovídají výzvám internetového prostředí,“ uvedl německý europoslanec Axel Voss, zpravodaj tohoto návrhu. „Samozřejmě ještě musíme projít hlasováním celého parlamentu a najít shodu s Evropskou radou ohledně detailů,“ dodal Voss.

Výše zmiňovaný článek 11 (Ochrana tiskových publikací v souvislosti s digitálním užitím) je kritiky označován jako „daň z odkazu“ („link tax“). Má nahradit ušlý zisk vydavatelům, jejichž články – respektive jejich části – jsou po internetu šířeny bez jakékoli kompenzace (více Ať se Google a Facebook podělí s médii o příjmy z reklam, velí europoslanci).

"Tento článek, pokud by vešel v platnost, by zřejmě zásadně proměnil, jakým způsobem mohou lidé vyhledávat nejen zpravodajské a publicistické články na internetu. Vyhledávače by totiž zřejmě nemohly nabídnout uživateli část článku, aniž by neuhradily poplatek držiteli autorských práv.", uvedl server idnes.cz. Článek 13 (Užití chráněného obsahu poskytovateli služeb informační společnosti, kteří ukládají a zpřístupňují velké množství děl a jiných předmětů ochrany nahrávaných jejich uživateli) zase upravuje způsob, jakým proti porušení autorského právy mají bojovat „internetové platformy“. Tedy například sociální sítě, online sdílecí nástroje nebo platformy na publikování souborů či videí.

http://www.egov.cz/clanky/eu-bude-hlaso ... -internetu
"Zrození je ortel smrti - odložený na neurčito." Johann Nepomuk Nestroy

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5518
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od petrp » 21 čer 2018, 22:20

Zakročte proti stávkám. Vlastník British Airways a Ryanairu zatlačí na Brusel
Společnost AG, vlastník British Airways, a nízkonákladové aerolinky Ryanair se chystají předložit Evropské komisi stížnost na stávky v letecké přepravě, kvůli nimž bylo letos zrušeno už 5000 letů. Společnosti v připravovaném materiálu zdůrazňují, že stávky dospěly do kritického bodu, kdy podkopávají principy volné přepravy zboží a služeb. Stížnost aerolinek míří na Francii. Tvrdí, že stávky omezují základní práva evropských občanů a že musí existovat rovnováha mezi těmito právy a podmíněným právem na stávku. Šéf společnosti Ryanair Michael O'Leary kritizoval EK a evropské vlády za "letargii a nečinnost" a vyzval je, aby urychleně přijaly rázná opatření k zajištění plynulého letového provozu. Šéf IAG Willie Walsh prohlásil, že stávky "ničí evropskou leteckou dopravu a mají obrovský dopad na spotřebitele". Pro leteckou dopravu jsou podle něho mnohem větší hrozbou než růst cen pohonných hmot.

https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-log ... el-1348160
"Zrození je ortel smrti - odložený na neurčito." Johann Nepomuk Nestroy

senil
Redaktor
Příspěvky: 127
Registrován: 20 pro 2017, 08:10

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od senil » 25 čer 2018, 08:09

QVAK píše:
21 čer 2018, 21:55
Premiéři V4 a rakouský kancléř si notovali ohledně migrace

Evropská unie se za rakouského předsednictví soustředí hlavně na boj proti nelegální migraci, uvedl rakouský kancléř Sebastian Kurz po jednání se svými protějšky z visegrádské čtyřky (V4), premiéry Česka, Maďarska, Polska a Slovenska, v Budapešti. „Jedině bezpečné vnější hranice udrží Evropu bez hranic,“ zdůraznil Kurz za zřetelného souhlasu partnerů. Rakousko převezme rotující předsednictví v EU od 1. července.
„Evropa musí být schopna střežit své hranice, zajistit svým občanům bezpečnost,“ zdůrazňoval i hostitel schůzky, maďarský premiér Viktor Orbán, podle kterého V4 vkládá do rakouského předsednictví velké naděje. Záhodno je podle Orbána v migraci klást důraz na otázky, kde panuje v EU shoda, a to je ochrana vnějších hranic a existence registračních středisek pro migranty vně EU.
https://echo24.cz/a/StRAV/premieri-v4-a ... ne-migrace
Už bych se kvót příliš nebál. Merkelová na to už nemá sílu. Merkelové se to začíná hroutit a její autorita klesá. Ani Dublin IV neprosadila. Ukazuje se, že i elity sa dají porazit, pokud veřejnost vyvíjí dostatečný tlak. jen tak dál!

http://www.epshark.cz/clanek/742/obycej ... -kanclerku

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 25 čer 2018, 18:34

Já to nezačernila, hájí se Jermanová. Opozice marně žádá celý audit silničářů

Opozice na pondělním jednání středočeského zastupitelstva neprosadila, aby jí vedení kraje poskytlo úplné znění výsledné zprávy z auditu u krajské správy a údržby silnic. V materiálu, který zastupitelé dostali, je řada údajů začerněna. Podle vedení kraje jde o citlivá osobní data nebo údaje, které mohou vykazovat známky obchodního tajemství. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) zdůraznila, že text nezačernila ona ani nikdo z úřadu, ale renomovaná auditorská firma.
„Pokud audit nemá k dispozici nikdo ze zastupitelů, pak bychom se měli zamyslet nad tím, jak má zastupitelská demokracie fungovat,“ kritizoval začernění zprávy předseda klubu STAN Věslav Michalik. Předseda klubu ODS Tomáš Havlíček uvedl, že je začerněno 40 procent zprávy. Je přitom přesvědčen o tom, že žádná obchodní tajemství v dokumentu nejsou.
https://echo24.cz/a/SEiZW/ja-to-nezacer ... -silnicaru

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 28 čer 2018, 16:52

„Evropa je znepokojena xenofobií…“ Ale kdo je ta Evropa?

Asi jste si toho taky všimli. Jakmile někde proběhnou volby a uspěje někdo protisystémový, hned odevšaď slyšíme, že se to prý Evropě nelíbí. Všechny tyto mediální reakce mě přivádějí k jediné otázce: Tak kdo je vlastně ta Evropa?
Média nám podsouvají pohled, podle kterého se ta „Evropa“ vždy dívá zvenčí na daný stát a kroutí hlavou nad tím, jak voliči demokraticky rozhodli. Tím média vlastně implikují, že daný stát do té jejich „Evropy“ nepatří. To by ještě bylo jakžtakž pochopitelné, pokud se to týkalo jednoho státu. Ale po minulých letech, kdy volby téměř nikde nedopadly podle přání kmotrů, vypadá mediální pohled pitoreskně – podle nich v podstatě nepatří Británie, Francie, Itálie, Slovinsko, Rakousko ani celý Visegrád do Evropy.
Za humny jsou navíc i volby ve Švédsku, kde i oficiální průzkumy připouštějí vítězství pronárodních Švédských demokratů. To zas bude v Evropě o jeden stát míň. A co si budeme povídat, nahnuté to má i samotné Německo, jelikož protiimigrační a lehce euroskeptická AfD podle průzkumů předhání socialisty a stává se tam druhou nejsilnější stranou.
Zbyde pak v té „Evropě“ vůbec někdo? Ale ano, zbyde. Jen to už nebudou státy, ale právě ta řídící struktura, která, ač je médii nazývána jako „Evropa“, vede skutečnou Evropu do pekel.Stačí odpreparovat ty, kdo v Eurosajuzu slouží jen jako kompars (tedy státy a jejich vlády) a
zůstane nám armáda nevolených příživníků z Brusele, jimž vévodí alkomarxista Jean-Claude Juncker – kterého, po takřka ludvíkovském vzoru, média de facto označují jako „Evropu“
.

http://www.czechfreepress.cz/evropa/evr ... vropa.html

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od QVAK » 28 čer 2018, 17:01

Evropská komise chce dát monopol na hromadné žaloby neziskovým organizacím, advokacii vyloučit

Monopol podávat hromadné žaloby mají mít podle návrhu Evropské komise jen tzv. kvalifikované, ve skutečnosti neziskové organizace včetně státem dotovaných. Advokáti by z procesu byli zcela vyloučeni. Proti tomu protestuje milion advokátů sdružených v Radě evropských advokátních komor: Komise chce zabránit advokacii v účasti v procesu. Povede to k politickým žalobám, procesní nerovnosti a ke státem dotovaným žalobám, varuje CCBE. Návrh Evropské komise vyloučit z řízení advokáty a nahradit je státem certifikovanými neziskovými organizacemi je další rozvrat procesu, jak je staletí znám.
Podle návrhu předmětné směrnice, jak je možné jej nalézt v databázi EUR- Lex, je jedním z principů hromadné žaloby zastoupení „kvalifikovanými entitami“. Tyto státem kvalifikované subjekty budou muset podle navrhované směrnice pro zastupování hromadných žalob uspokojit minimální kritéria: „Musí být správně ustaveny, nikoli za účelem zisku a musí mít legitimní zájem na zajištění dodržování evropského práva,“ uvádí k tomu směrnice. Jde tedy výhradně o neziskové organizace, nikoli o advokáty.
http://www.ceska-justice.cz/2018/06/evr ... -vyloucit/

Marfil
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1148
Registrován: 18 úno 2017, 14:08

Re: Obecná témata z EU

Příspěvek od Marfil » 29 čer 2018, 09:27

Opatření na snížení přílivu migrantů a další výčitky vůči Rusku: co přinesl summit EU

Dokument o problémech migrace, který schválili na svém summitu ve čtvrtek předáci EU, předpokládá zesílení opatření zaměřených na omezení vstupu na území Unie nelegálních migrantů, boj proti organizátorům trafiku a zřízení kontrolních středisek pro migranty v Evropě.

Také EU prodloužila sankce vůči Rusku a vyzvala Moskvu, aby uznala svou odpovědnost za katastrofu Boeingu MH17 na Ukrajině a v plné míře napomáhalo veškerým úsilím o vyšetřování.

Eurosoudruzi si vždy dôvod nájdu

https://cz.sputniknews.com/svet/2018062 ... u-turecko/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host