Různé zajímavosti
- Grif
- Sponzor fóra
- Příspěvky: 5592
- Registrován: 07 úno 2017, 13:04
Re: Různé zajímavosti
Zajímavý třístranný zip vytváří tuhé konstrukce.
Všechno se dá vysvětlit.Bohužel ne všem.
-
kenavf
- Sponzor fóra
- Příspěvky: 13406
- Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Re: Různé zajímavosti
https://www.stoplusjednicka.cz/historie ... ne-kradezi
Sověti například předstírali, že jejich technologie použité při průzkumu Měsíce dalece převyšují americké. Američtí agenti proto využili situace, když Sověti vystavovali model špičkové vesmírné sondy Luna na putovní výstavě v Mexiku. Agenti si Lunu v noci tajně „vypůjčili“ z nákladního auta, kde byla připravena na převoz, odvezli ji do vlastního depa, celou ji rozebrali, vyfotografovali a zase složili dříve, než se řidiči ráno probudili. Získali tak přesné technické parametry motorů a elektroniky, což vyvrátilo mýty o sovětském náskoku ve vesmírném závodu.
Je na týchto událostiach niečo pravdy?Sověti například ukradli software pro řízení plynovodů od jedné kanadské firmy. To však netušili, že software byl schválně naprogramován tak, aby ventily a pumpy po čase přenastavil na extrémní tlak. Výsledkem byl gigantický výbuch na sibiřském plynovodu v roce 1982. Tato sabotáž zásadně ochromila sovětské příjmy z exportu plynu a přispěla k oslabení „říše zla“.
"Vieru rozumom nevyvrátiš, to je vec emócií".
"Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič." -Edmund Burke.
"Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič." -Edmund Burke.
-
lasib
- Sponzor fóra
- Příspěvky: 6944
- Registrován: 01 úno 2017, 10:55
Re: Různé zajímavosti
dej knihy Red Gas, Eduard Topolkenavf píše: 05 čer 2026, 09:53Je na týchto událostiach niečo pravdy?Sověti například ukradli software pro řízení plynovodů od jedné kanadské firmy. To však netušili, že software byl schválně naprogramován tak, aby ventily a pumpy po čase přenastavil na extrémní tlak. Výsledkem byl gigantický výbuch na sibiřském plynovodu v roce 1982. Tato sabotáž zásadně ochromila sovětské příjmy z exportu plynu a přispěla k oslabení „říše zla“.
https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Topol
-
Alchymista
- Redakční rada
- Příspěvky: 57525
- Registrován: 01 úno 2017, 08:58
Re: Různé zajímavosti
V podstate obe sú pravdivé... Aj krádež makety sondy z výstavy v Mexiku, aj obrovský výbuch na plynovode pri Ufe (https://en.wikipedia.org/wiki/Ufa_train_disaster). A vlastne aj pokus o krádež softu.
Len realita bola troch iná.
Tá "špičková sonda" bola v skutočnosti Luna 2 z roku 1959. Z dnešné pohľadu trochu chytrejší Sputnik. Samozrejme z pohľadu roku 1959 to mohlo vyzerať inak. Navyše - zverejnené to bolo až v roku 2019. Lenže údajné fotky zhotovené pri akcii sa doteraz nikde neobjavili - a boli by historicky cenným dokumentom.
Výbuch pri Ufe - bagrista nabúral potrubie na skvapalnený? plyn a pruser zatušovali. Po pár rokoch to povolilo a začalo utekať. To bola perestrojka na vrchole. Miesto zisťovania, kde im to uniká, len zvýšili tlak v potrubí - a potom to rachlo.
Len realita bola troch iná.
Tá "špičková sonda" bola v skutočnosti Luna 2 z roku 1959. Z dnešné pohľadu trochu chytrejší Sputnik. Samozrejme z pohľadu roku 1959 to mohlo vyzerať inak. Navyše - zverejnené to bolo až v roku 2019. Lenže údajné fotky zhotovené pri akcii sa doteraz nikde neobjavili - a boli by historicky cenným dokumentom.
Výbuch pri Ufe - bagrista nabúral potrubie na skvapalnený? plyn a pruser zatušovali. Po pár rokoch to povolilo a začalo utekať. To bola perestrojka na vrchole. Miesto zisťovania, kde im to uniká, len zvýšili tlak v potrubí - a potom to rachlo.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.
-
kenavf
- Sponzor fóra
- Příspěvky: 13406
- Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Re: Různé zajímavosti
▲Ten výbuch v Ufe bol 1989. To je iný výbuch.
1982 by malo byť toto https://en.wikipedia.org/wiki/At_the_Ab ... allegation
1982 by malo byť toto https://en.wikipedia.org/wiki/At_the_Ab ... allegation
"Vieru rozumom nevyvrátiš, to je vec emócií".
"Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič." -Edmund Burke.
"Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič." -Edmund Burke.
- El Diablo
- Redaktor - závislák :-)
- Příspěvky: 6732
- Registrován: 07 úno 2017, 18:56
Re: Různé zajímavosti
Obvinění ze sabotáže transsibiřského plynovodu
Další informace: Thomas C. Reed § Literární kariéra
Ve své knize Reed uvádí, že Spojené státy vložily trojského koně do řídicího softwaru plynovodu, který Sovětský svaz získal od kanadské společnosti.[1] Podle Reeda došlo po nasazení těchto komponentů na transsibiřském plynovodu k obrovské explozi způsobené tímto trojským koněm.[1] Napsal: „Software plynovodu, který měl řídit čerpadla, turbíny a ventily, byl naprogramován tak, aby se zbláznil, resetoval otáčky čerpadel a nastavení ventilů a vyvolal tlaky daleko přesahující ty, které jsou přijatelné pro spoje a svary plynovodu. Výsledkem byla nejmonumentálnější nejaderná exploze a požár, jaké kdy byly z vesmíru pozorovány.“[1]
Zpráva v deníku Moscow Times citovala veterána KGB Vasilije Pchelintseva, který uvedl, že v roce 1982 došlo k explozi plynovodu, ale že se tak stalo poblíž Tobolska na plynovodu spojujícím plynové pole Urengoj s městem Čeljabinsk a že byla způsobena spíše nekvalitní konstrukcí než sabotáží; podle Pchelintsevova popisu při explozi nikdo nezemřel a škody byly opraveny během jednoho dne. [2] Reedovo tvrzení nebylo potvrzeno ani zpravodajskými agenturami ve Spojených státech,[3] ačkoli v roce 1996 CIA ve svém historickém popisu „Farewell Dossier“ zveřejnila, že „na plynovodu byly nainstalovány vadné turbíny“. [4]
Dalším bodem kritiky tvrzení o sabotáži je to, že podle prof. V. D. Zakhmatova, odborníka na bezpečnost proti výbuchům, který dohlížel na bezpečnostní opatření na mnoha sovětských ropovodech a plynovodech postavených v 80. letech,[5] v popsaném časovém období Sovětský svaz prostě nepoužíval digitální řízení svého potrubního systému. Většina řízení byla manuální a jakákoli automatizace využívala analogové řídicí systémy, z nichž většina fungovala na pneumatickém principu.[5]
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.
-
shmel VR
- Sponzor fóra
- Příspěvky: 795
- Registrován: 16 úno 2017, 10:58
Re: Různé zajímavosti
Jo v amících bylo vždy tolik dobrého jak v hovně loja.
-
kenavf
- Sponzor fóra
- Příspěvky: 13406
- Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Re: Různé zajímavosti
Mne sa tiež nezdá že by rusi mali v roku 1982 v civilnm sektore takú technologiu by nebola analogová, ale bola by digitálna riadená programom do ktorého by sa dokonca dal podstrčiť virus niekde z Kanady. 
"Vieru rozumom nevyvrátiš, to je vec emócií".
"Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič." -Edmund Burke.
"Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič." -Edmund Burke.
-
kenavf
- Sponzor fóra
- Příspěvky: 13406
- Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Re: Různé zajímavosti
https://www.topky.sk/cl/13/9419787/Soku ... ch-kostierNa dne oceánu leží OBROVSKÝ cintorín! Ukrýva MILIÓNY obrovských kostier
"Vieru rozumom nevyvrátiš, to je vec emócií".
"Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič." -Edmund Burke.
"Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič." -Edmund Burke.
-
Alchymista
- Redakční rada
- Příspěvky: 57525
- Registrován: 01 úno 2017, 08:58
Re: Různé zajímavosti
ono to vlastne nie je až tak prekvapivé...
Velerybia mrtvola sa v hĺbkach 500-1000 metrov rozkladá a rozpadá zhruba polstoročie, a s pribúdajúcou hĺbkou sa rozklad celkom výrazne spomaluje, v hĺbke 3000 metrov už prebieha dlhšie ako 200 rokov - niekde v severnom Atlantiku bolo nájdené ešte "nerozpadnuté" telo vorvaňa, a podmorský robot z neho vytiahol harpúnu/velerybársky oštep vykovaný v polovici 18. storočia (mal kováčsku značku a datum).
Takže v hĺkach 6000-7000 metrov môže rozklad tela veleryby trvať i vyše tisícročia, kľudne i niekoľko tisícročí. Je tam chlad, obrovský tlak, nízky obsah kyslíku a ekosystém s malým počtom druhov
Velerybia mrtvola sa v hĺbkach 500-1000 metrov rozkladá a rozpadá zhruba polstoročie, a s pribúdajúcou hĺbkou sa rozklad celkom výrazne spomaluje, v hĺbke 3000 metrov už prebieha dlhšie ako 200 rokov - niekde v severnom Atlantiku bolo nájdené ešte "nerozpadnuté" telo vorvaňa, a podmorský robot z neho vytiahol harpúnu/velerybársky oštep vykovaný v polovici 18. storočia (mal kováčsku značku a datum).
Takže v hĺkach 6000-7000 metrov môže rozklad tela veleryby trvať i vyše tisícročia, kľudne i niekoľko tisícročí. Je tam chlad, obrovský tlak, nízky obsah kyslíku a ekosystém s malým počtom druhov
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.
-
kenavf
- Sponzor fóra
- Příspěvky: 13406
- Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Re: Různé zajímavosti
História:
Talianske motorky s motormi z Pionier-50
https://m.motoride.sk/c/8651/uspesny-mo ... aljet.html
Talianske motorky s motormi z Pionier-50
https://m.motoride.sk/c/8651/uspesny-mo ... aljet.html
"Vieru rozumom nevyvrátiš, to je vec emócií".
"Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič." -Edmund Burke.
"Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič." -Edmund Burke.