Slovensko

Odpovědět
Uživatelský avatar
palo satko
Sponzor fóra
Příspěvky: 4175
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Slovensko

Příspěvek od palo satko » 28 říj 2020, 18:00

Celkom realne vyhodnotenie konania Igora Matoviča.
Zodpovednosť za celú situáciu tak padá výhradne na hlavu premiéra. Premiéra, ktorý pravdepodobne vie, že kúpené testy sú podvod. Napriek tomu chce donútiť päť miliónov Slovákov sa dať „otestovať“. A tým, ktorí to odmietnu, chce napariť mastnú pokutu. S takýmto spôsobom vedenia krajiny sa bude vedieť stotožniť čoraz menej ľudí.
Po pol roku vládnutia je zrejmé, že Igor Matovič sa nezmení. Bude útočiť na každého, kto má iný názor ako on. Bude emotívne hrať na city más a ignorovať fakty, čím bude ďalej rozdeľovať spoločnosť. Pritom do chodu štátu vznáša obchádzanie pravidiel, netransparentnosť a chaos.
https://www.trend.sk/nazory-a-komentare ... position=1
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6231
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Slovensko

Příspěvek od martanus » 31 říj 2020, 11:53

Na Slovensku začalo celoplošné testování. Chybí zdravotníci, fronty jsou na hodiny
Na Slovensku začalo v sobotu ráno celoplošné testování, které doprovázejí dlouhé fronty a problémy. Na některých místech v Bratislavě se na odběr čeká až dvě hodiny. Slovenské samosprávy bijí na poplach, protože se obávají, že navzdory jejich snaze může nedostatek zdravotníků dvoudenní testování zhatit. Primátor Košic Jaroslav Polaček řekl, že s aktuálním stavem zdravotníků bude testována jen polovina obyvatel jeho města, jež je druhým největším v zemi.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... i-40340866
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
McMagor
Redaktor
Příspěvky: 256
Registrován: 17 úno 2017, 20:41

Re: Slovensko

Příspěvek od McMagor » 03 lis 2020, 16:40

"Nekompromisný“ Šeliga: Vykázal zo sály poslancov ĽSNS, odmietali predložiť potvrdenie o negatívnom výsledku testu na koronavírus

https://www.hlavnespravy.sk/seliga-vyka ... st/2337824

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Slovensko

Příspěvek od Alchymista » 05 lis 2020, 13:32

https://www.ceska-justice.cz/2020/11/po ... a-gaspara/
Policie zasahuje u bývalého slovenského policejního prezidenta a exporadce Hamáčka Gašpara
Policejní razie na Slovensku, které se dotýkají vysoce postavených představitelů justice a ozbrojených složek, pokračují. Nad ránem se v rámci operace Očistec policie objevila u bývalého policejního prezidenta Tibora Gašpara. Poté, co Gašpar ver funkci na Slovensku skončil objevil se jako poradce u českého ministra vnitra Jana Hamáčka.
Policisté od časných ranních hodin zasahují na více místech Slovenska. Akce je zaměřena na bývalé vysoké funkcionáře policie. Detektivové jsou v domě policejního exprezidenta Tibora Gašpara i bývalého šéfa Národní kriminální agentury (NAKA) Petra Hraška. Upozornil na to slovenský server Aktuality.sk.

Mluvčí generální prokuratury Jana Tökölyová už oficiálně potvrdila, že po čtvrteční policejní akci s názvem Očistec zadrželi několik obviněných osob. „Obvinění bylo vyšetřovatelům NAKA vznesené pro několik trestných činů, mimo jiné pro zločin založení, zosnování a podpory zločinecké skupiny, korupční trestné činy a trestný čin zneužívání pravomoci veřejného činitele. S obviněnými osobami aktuálně probíhají procesní úkony, a proto se nebudeme k případu blíže vyjadřovat, „dodala mluvčí.

Mezi zadrženými mají být podle Deníku N kromě Gašpara a Hrašky i bývalý ředitel Národní protikorupční jednotky Róbert Krajmer a bývalý ředitel Národní jednotky finanční policie Bernard Slobodník.

„Důležitý je tam paragraf o založení a podporováni zločinecké skupiny,“ řekl Slobodníkův právní zástupce Daniel Lipšic, s tím, že blíže se k případu nechce vyjadřovat. Gašpara krátce před jedenáctou hodinou odvezli policisté.

Před domem Tibora Gašpara v obci Janíkovce při Nitře bylo podle novinářů od časného rána alespoň osm policejních vozidel i se psovodem. Ulice, na níž stojí rodinný dům byla z obou stran uzavřena. Před domem byl spatřen i obhájce podnikatele Mariána Kočnera, který je vyšetřován kvůli organizaci vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové, Marek Para.

Policie zasahuje i v Levicích, u bývalého ředitele Národní jednotky Finanční policie Bernarda Slobodníka a u bývalého ředitele Národní protikorupční jednotky Roberta Krajmera, dodává deník.

Na začátku listopadu podal Tibor Gašpar podal trestní oznámení na bývalého šéfa protikorupční jednotky Bernarda Slobodníka. Udělal to „v souvislosti s připravovanou kriminalizací mé osoby“. Včera Gašpar vypovídal na Úřadu speciální prokuratury, jak potvrdili agentuře TASR dva nezávislé zdroje. V souvislosti s čím má vypovídat, zatím známé není. Slovenská policie má mimo jiné řešit to, že podle výpovědi policisty Pavla Vorobjova měl dát Gašpar pokyn na lustrování v policejních databázích zavražděného novináře Jána Kuciaka.

Radil s rozvojem policie
O odchodu z funkce slovenského policejního prezidenta rozhodl expremiér Peter Pellegrini předloni v dubnu. Jeho odchod souvisel s politickou krizí v zemi po zatím neobjasněné únorové vraždě novináře Kuciaka. Krize vyústila v demisi bývalého premiéra Roberta Fica, v novém kabinetu Petera Pellegriniho pokračuje většina ministrů Ficovy vlády.

Slovenská policie pod vedením Gašpara čelila kritice opozice a médií, že dostatečně nevyšetřovala například podezření na velké korupční kauzy. Prokuratura zase potvrdila nedostatky na začátku vyšetřování vraždy Kuciaka a jeho přítelkyně.

Po odchodu z nejvyššího policejního postu zamířil Gašpar na ministerstvo vnitra, kde se stal poradcem nové slovenské ministryně vnitra Denisy Sakové.

Radit ale začal o českému ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi. Kvůli angažování Gašpara čelil Hamáček kritice. Organizace Transparency International například poukázala na to, že Gašpar byl v minulosti kritizován za blízké spojení se slovenskou vládní stranou Směr-sociální demokracie a kontakty s podnikateli v oblasti bezpečnostních služeb.

„Od pana generála Gašpara jsem požadoval odborná stanoviska k dalšímu rozvoji policie. Tato zadání splnil a naše spolupráce skončila k 31. prosinci 2018,” sdělil Deníku N Hamáček. Gašpar dostával na vnitru 400 korun za hodinu.

Tibor Gašpar je mimo jiné vzdáleným příbuzným nitranského podnikatele Miroslava Bödöra, který je také v hledáčku policie. Slovenský oligarcha Norbert Bödör, který se tituluje živnostníkem, je podezřelý ze sledování novinářů v kauze Kuciak. Mimo to je obviněný i v další korupční aféře. S českým investičním fondem Avant Private Equity a kyperskou firmou Saxian Investments udělal byznys století, který však vyvolává řadu pochybností. Česká justice se případu věnovala podrobněji zde.

Lustroval Kuciaka?
Pro slovenské detektivy je důležitou kvůli Tiboru Gašparovi postavou bývalý šéf finanční zpravodajské jednotky Národní kriminální agentury Pavel Vorobjov. Toho policie zatkla, když vyšetřovala lustrace novinářů, mezi nimiž měl být i zavražděný Ján Kuciak. Informoval o tom portál nastope.sk.

Spolu s Vorobjovem měla policie zadržet i zástupce ředitele Národní jednotky finanční policie Milana Mihálika a dalšího policistu. Podle Deníku N šlo o Michala Zubčáka z oboru podpory řízení. „Vyšetřovatel úřadu provádí všechny potřebné procesní úkony. Vzhledem k této skutečnosti a s cílem zabránit zmaření probíhajícího vyšetřování, není v této chvíli možné poskytnout žádné další informace, „oznámila loni v září Michaela Paulenová z tiskového oddělení ministerstva vnitra.

Vorobjov v roce 2018 vypověděl, že v policejních databázích lustroval novináře Jana Kuciaka na pokyn nadřízeného. Nadřízeným, který pokyn vydal, měl být právě bývalý policejní prezident Tibor Gašpar. Mělo se tak udát na podzim roku 2017, tedy jen pár měsíců před tím, než zavraždili novináře Jána Kuciaka spolu se snoubenkou Martinou Kušnírovou v jejich domě ve Velké Mača.

Vorobjov svou výpověď později změnil. V čem konkrétně, není jasné. „Zopakuji, že kategoricky odmítám, že bych dával nějaký pokyn nebo příkaz na lustrace kohokoliv, nejen novináře Kuciaka,“ řekl Gašpar v lednu 2019 pro televizi Joj.

Po provalení kauzy Vorobjov po dohodě s prezidentem policejního sboru požádal o přeložení na jinou policejní složku k 1. březnu 2019. Deník N připomněl, že Vorobjov byl tím, kdo přehlédl oznámení České spořitelny o tom, že si speciální prokurátor Dušan Kováčik vložil na účet 204 tisíc eur v hotovosti, a odmítl to vyšetřovat.

Milan Mihálik byl zástupcem finanční jednotky policie NAKA. Jeho přímým nadřízeným byl Bernard Slobodník, který z policie také odešel. I toho Kočner zmiňoval ve zprávách s nitranským oligarchou Norbertem Bödörem.

S Marianem Kočnerem si Norbert Bödör vyměnil mezi lety 2017 až 2018 tisíce zpráv a zjevně se spolu také bavili o probíhajících policejních vyšetřováních a informacích z policejních databází. Před soudem však Bödör popřel, že by s Gašparem řešil věci pracovního rázu.

„Prosím, pokud možno, potřeboval bych pavouka. Děkuji,“ požádal Kočner Bödöra, na což Bödör odpověděl: „Jistě.“ Kočner poté ještě dodal: „I pavouky dětí, pokud nějaké mají.“ Informace, kterou Kočner žádal, měla zahrnovat adresy, jména dětí a dalších rodinných příslušníků a poznávací značky aut lidí, které Kočner považoval za své nepřátele. I to Bödör popírá.

Exšéf slovenské civilní rozvědky Peter Tóth před soudem v Pezinku uvedl, že Bödör z poloviny financoval sledování novinářů včetně Kuciaka.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Slovensko

Příspěvek od Alchymista » 14 lis 2020, 12:11

https://literarky.cz/civilizace/1600-sl ... emetreseni
Slovenské zemětřesení
Naše sdělovací prostředky zaznamenaly, že slovenská Národna kriminálna agentura (NAKA) zadržela a poslala do vazby několik významných policistů v čele s Tiborem Gašparem, bývalým policejním prezidentem SR a později poradcem ministra vnitra ČR Jana Hamáčka. Nechybí nikoli nevýznamná zmínka, že zásah navazuje na různé razie, ke kterým došlo po únorových volbách. Podrobností je málo, takže se nezdá, že by šlo o událost „světodějného“ významu.

Ve skutečnosti ve Slovenské republice od března letošního roku probíhá sled policejních zásahů, v nichž se různé významné osobnosti přesvědčují, že jistota beztrestnosti jejich skutků již neplatí.

Během akcí „Hmla“ a „Búrka“ se do péče NAKA dostalo 17 významných činitelů. Je mezi nimi 13 soudců. Nejvýznamnější z nich je místopředsedkyně Nejvyššího soudu Jarmila Urbancová, která je od té doby stále ve vazbě, vzdala se soudcovského taláru a odešla do předčasného důchodu. Mimo soudců zaslouží pozornost Monika Jankovská, bývalá státní tajemnice na ministerstvu spravedlnosti.

Po sedmiměsíční přestávce pak zadula „Víchrica“, která postihla dalších 10 osob, mezi nimi sedm soudců.

Posléze přišel „Očistec“, v jehož rámci NAKA zadržela 17 osob, mezi nimi výše zmíněného bývalého policejního prezidenta Tibora Gašpara, šéfa Špeciálnej prokuratúry (orgánu pro stíhání zvlášť závažné kriminality) Dušana Kováčika, bývalého ředitele NAKA Petera Hraško, či šéfa protikorupční policie Róberta Krajmera. Zvláštností této akce je únik sdělení obvinění ze spisu na internet. Obsah odůvodnění je úděsný: korupce, vydírání, zneužívání úřední pravomoci, maření spravedlnosti a další, vše s cílem získání finančních výhod včetně přijímání úplatků.

Shodou okolností se do potíží dostala také 1. náměstkyně generálního prokurátora Júlia Kováčiková, stíhaná kvůli porušení protipandemických opatření s hrozbou trestem 4-10 let. Souvislost s Očistcem ale není zřejmá.

Rozsah zatýkání vyvolává úžas
Je tedy zjevné, že ve Slovenské republice se po únorových volbách rozběhl kontinuální proces s neuvěřitelně hlubokými zásahy do všech složek soustavy orgánů činných v trestním řízení, o němž není známo, zda již skončil „Očistcem“ a soudními procesy, které nepochybně budou navazovat, či zda si NAKA najde ještě nějaké další oběti. V té souvislosti se vynořila otázka, zda dojde i na bývalého předsedu vlády Roberta Fica či na bývalého ministra vnitra Roberta Kaliňáka.

Zajímavé jsou reakce slovenských veřejných činitelů. Pozoruhodný je výrok předsedy Soudní rady SR (vrcholného samosprávného soudcovského orgánu) prof. Jána Mazáka, který usoudil „že soudci mlčeli v době, kdy měli mluvit, a kdyby mluvili včas, věci by nemusely dojít tak daleko.“ Jeho vyjádření souzní s názorem Andora Šándora, který soudí, že je velmi nepravděpodobné, že by si tak rozsáhlé trestné činnosti vysokých policejních a justičních činitelů včas nikdo nevšiml.

Výrazně záporně se k policejním zásahům staví bývalý předseda vlády Robert Fico, který nadále považuje Tibora Gašpara za dobrého policejního prezidenta a brojí proti nerespektování presumpce neviny včetně přibírání televizních kameramanů k zatýkání významných osobností. Úsměvné je vyjádření bývalého prezidenta Andreje Kisky, který se chlubí, že to nebyla náhoda, když tvrdil, že stát ovládá mafie. A čistého vína veřejnosti nalil předseda vlády Igor Matovič vyjádřením, že zprávy o zatýkání soudců byly pro něj příjemnou četbou.

Rozsah zatýkání a složení souboru zatčených vyvolávají úžas, vystupňovaný obsahem obvinění. Jsou-li obvinění jen zčásti pravdivá, pobuřující je i skutečnost, že údajní pachatelé takto působili dlouhou dobu a nenašel se nikdo, kdo by je zastavil. Nadřazené orgány státní moci selhaly bez ohledu na to, že se různě střídaly. Otázka, proč se tak stalo, je neodbytná. Bylo by velmi zlé, pokud by se časem ukázalo, že příslušné nadřazené úřady neviděly, neslyšely a mlčely z důvodu vlastního prospěchu. Jisté je pouze tolik, že najednou je zde politická vůle k provedení očisty všech složek orgánů činných v trestním řízení, ovšem automaticky sloužící k upevnění moci nového politického vedení země.

Zemětřesení probíhá v našem bezprostředním sousedství. Je proto přirozené, že jeho otřesy rezonují v úvahách jeho pozorovatelů na naší straně hranice. Jinak je patrně vnímají příslušníci profesí, o které se právě zajímá NAKA, jinak „zákazníci“ české justice a řadoví občané. Ti i oni asi přicházejí na otázku, zda i u nás se vskrytu dějí nepravosti, odhalované na Slovensku, a pokud ano, proč není politická vůle je odhalit a potrestat.

Zneužití moci úředních osob se netrestá
Je pravda, že mezi veřejností kolují pověsti o úplatnosti hlavně soudců obecně, v některých případech konkrétně o jednotlivcích. Skutečně zachycené případy jsou ale jen zcela ojedinělé. V některých případech jsou vady rozsudků nepochopitelné bez připuštění korupčního ovlivnění. Důkazy ale chybí. Je neobyčejně obtížné odhalit trestné činy korupční povahy, protože vždy jde o párové provinění, jehož odhalení může přivést do vězení jak příjemce neoprávněné výhody, tak nabízejícího. Časté jsou stížnosti na poškozování občanů zneužitím moci úředních osob. Dosáhnout odvety za ně je ale téměř nemožné. Není totiž rozhodné, co si o nezákonných postupech orgánů myslí jejich oběti, ale kolegové a nadřízení pachatelů. A ti téměř vždy projeví nadřazenost nad občanskou chátrou a falešnou profesní solidaritu. Její existenci připouští i současná ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Žehrá na ni ale občas jen výběrově, v případech, na nichž má osobní zájem. Ale v ostatních ji zásadně nevidí.

Jednou z příčin netečného chování vedení státu k nepřístojnostem orgánů trestního řízení je polistopadové politické blouznění, jež v zájmu ochrany trestního řízení před politickými zásahy s vaničkou vylily i dítě a oslabily postavení orgánů, jež mohly nezákonnostem překážet. Došlo k oslabení pozice ministra spravedlnosti, jehož politizující soudci a státní zástupci vnímají paušálně, bez ohledu na osobu držitele funkce, div ne jako škůdce, který má pouze právo je při setkání uctivě zdravit. Dále se ujalo široké pojetí soudcovské nezávislosti jako nezávislosti na zákonu a obyčejné lidské slušnosti. Stejného postavení se domáhají státní zástupci, jimž se mimo to stýská po postavení komunistického generálního prokurátora, který měl jako univerzální dozor nad zákonností a orgán blízký ÚV KSČ nadřazené postavení ve státě.

Nástroje, jimiž se občané mohou bránit proti zneužití moci k jejich škodě, hypoteticky existují, ale ve skutečnosti jsou málo účinné, protože proti obětem stojí falanga profesionálů, placených z jejich daní, zapouzdřená v systému kruhové obrany hradu, v němž si všichni navzájem kryjí boky i záda.

Kdo mi nevěří, nechť si zkusí podat podnět ke kárnému řízení například se soudcem, který rozhodl, že odsouzený nemá nárok na obnovu procesu, když se zjistilo, že za jeho nespáchaný trestný čin byl odsouzen skutečný pachatel. Určitě se najde někdo, kdo rozhodne, že pochybení soudce bylo výkonem jeho nezávislého rozhodování, za které nesmí být kárán. Když pak v marných pokusech o vyvolání kárného řízení vyprší tříletá procesní lhůta a postižený podá trestní oznámení, nejbližší státní zastupitelství jednání soudce posvětí. Bude-li si postižený stěžovat nadřízenému orgánu, může se obrátit výš a výš, přes Nejvyšší státní zastupitelství až na ministerstvo, ale nakonec se dočká jen toho, že mu přestanou odpovídat.

Na začátku byl neoprávněně zbaven osobní svobody, čímž mohla být naplněna skutková podstata trestného činu. Pak mu budou orgány bránit v nápravě protiprávního zásahu do práva na osobní svobodu, a když si nápravu nakonec přece jen po letech vynutí, dostanete pár korun odškodnění a tím to skončí. Pokud by v průběhu svého boje za spravedlnost se rozhodl namítnout podjatost nositele jeho utrpení, se zlou se potáže. V trestním řízení rozhodují napadení o námitkách podjatosti sami o sobě. Podjatost je pro většinu z nich sprosté slovo a chovají se podle toho. Ti nejotrlejší se k podnětu na vyloučení pro podjatost ani nevyjádří. Lidé, kteří deset let šlapali po nezadatelných právech nespravedlivě odsouzeného, zůstanou na svých místech, budou mít nadále právo beztrestně škodit, nedostanou ani výtku, případné trestní oznámení se po zásahu státního zastupitelství založí ad acta na nějaké policejní služebně.

Příkladů k doložení těchto úvah bych mohl uvést celou řadu. Některé jsem popsal v článcích nebo v knize Škůdci v taláru. Znova je zde uvádět by bylo nošením dříví do lesa, neboť případní čtenáři tohoto článku znají své vlastní příběhy a jsou jich stovky.

Kauza fotovoltaických elektráren
Ale přece jen se o jednom případu zmíním, protože na něm je dobře viditelný jak sklon orgánů činných v trestním řízení k účelovému zneužívání moci, tak nedotknutelnost škůdců. Mám na mysli případ nevinných žen Aleny Vitáskové a Michaely Schneidrové, „přifařených“ k procesu kvůli údajně neoprávněně vylákaným licencím na provoz fotovoltaických elektráren. Definitivního zproštění obžaloby státního zástupce Radka Mezlíka se dočkaly zhruba po osmi letech pronásledování. Senátem Aleše Novotného byly původně obě odsouzeny na 8,5 roku ztráty svobody. Atmosféru, příznivou ukládání drakonických trestů navodil Radek Mezlík lží o tom, že v době převzetí zařízení fotovoltaických elektráren do vlastnictví investora tyto nebyly ani zčásti dokončeny. Souběžně s nimi byl u téhož soudu stíhán předchůdce Michaely Schneidrové ve funkci za naprosto stejný domnělý prohřešek. Vysloužil si podmíněný trest, a nakonec byl také zproštěn.

Alenu Vitáskovou zprostil obžaloby odvolací soud a ani dovolání Pavla Zemana v její neprospěch na tom nic nezměnilo. Michaela Schneidrová tolik štěstí neměla. Musela nastoupit do věznice. Po sedmi měsících ji vyprostil Nejvyšší soud ČR, který jí sice vrátil svobodu, ale ponechal postavení obžalované. Vrátila se na svobodu, ale dostala se do tísnivé existenční situace, neboť jako obžalovaná neměla nárok na jakoukoli pomoc od státu, ani se dlouho nemohla uplatnit na trhu práce. Když ji pak po zásahu Nejvyššího soudu ČR senát Aleše Novotného zprostil obžaloby, státní zástupce Radek Mezlík se odvoláním proti rozsudku zasloužil o prodloužení její tísnivé situace o plných sedm měsíců, jako by nestačilo, že je spolupachatelem jejího strádání ve věznici. Jistě věděl, že odvolací soud, vázaný právním názorem Nejvyššího soudu ČR, odvolání zamítne. Přesto neodolal pokušení nevinnou ženu ještě jednou potýrat. Mohl si to beztrestně dovolit, protože kruh jeho ochránců usoudil, že pouze uplatnil právo odvolat se proti rozsudku, s nímž nesouhlasil. A chrání ho lidé skutečně vlivní od vrchního státního zástupce v Olomouci Ivo Ištvana až po ministryni spravedlnosti Marii Benešovou.

Oběti justičních přehmatů nejsou významnou voličskou skupinou, proto nikoho nezajímají. Je to jeden z důvodů, proč se neuplatňuje politická vůle čelit selhávání justičních orgánů, bez ohledu na to, kdo je právě u moci. A lidé, kteří mají jistotu beztrestnosti, si nelámou hlavu se skutečností, že chyby v jejich práci přinášejí jejich obětem zbytečné utrpení. Výskyt vadných rozhodnutí se proto může zvyšovat.

Tažení proti Věcem veřejným
Až potud jsem pojednával o justičním bezpráví, páchaném v trestních procesech běžných občanů. Avšak bez ohledu na střídání politických reprezentací chybí i politická vůle k vyšetření a případnému potrestání zneužití nástrojů trestního práva k politickým účelům. Tak v rámci úsilí o potlačení mocenského vlivu nenáviděné strany Věci veřejné došlo ke kriminalizaci a svržení policejního prezidenta Petra Lessyho, dosazeného „véčkařským“ ministrem vnitra Radkem Johnem proti vůli předsedy vlády Petra Nečase. Petr Lessy dosáhl pravomocného zproštění nezávislým soudem, čímž byli jeho likvidátoři usvědčeni z účelového protiprávního jednání. Ředitel GIBS Ivan Bílek sice nakonec přišel o funkci, ale až v souvislosti s kauzou Vidkun. Ministr vnitra Jan Kubice, jenž propustil Petra Lessyho ze služby v policejním sboru a tím jej automaticky zbavil funkce, se vytratil z veřejného života, ale k odpovědnosti povolán nebyl.

Do tažení proti Věcem veřejným zapadá i kriminalizace předsedy strany a ministra dopravy Víta Bárty s použitím proradných provokatérů. Když jej v on-line vedeném procesu nakonec soudce Jan Šott s nechutí zprostil obžaloby a přišel čas na vyvolání trestního stíhání provokatérů, policie a dozorová státní zástupkyně se nepodřídili rozhodnutí odvolacího a Nejvyššího soudu a pachatelům poskytli neprůstřelnou ochranu. Dále se stále mlčky přechází přes monstrózní policejní akci z noci z 13. na 14. června 2013, namířenou proti vládě Petra Nečase, navenek řízenou místně nepříslušnými olomouckými žalobci, která svými politickými následky nabyla povahy puče.

Nehrozí nebezpečí, že by současná vláda v čele s premiérem, který má dobrý důvod vycházet se státním zastupitelstvím v klidu a míru, začala zkoumat, zda se v České republice neděje nic podobného tomu, kvůli čemu vypuklo slovenské zemětřesení. A neobávám se, že by se jinak chovala vláda, ustavená po příštích parlamentních volbách bez Andreje Babiše z představitelů dnešní opozice.

Ale slovenský příklad ukazuje, že nelze úplně vyloučit možnost, že se odněkud vynoří dosud opomíjený outsider, neuznávající nemrav politické korektnosti a nepustí z řetězu policisty, nespokojené se současnými poměry ve státě obecně a v orgánech činných v trestním řízení zvlášť. V tomto směru je slovenské zemětřesení varováním, nad kterým by se měli včas sebekriticky zamyslet všichni policisté, státní zástupci, soudci, ale i ministerští úředníci, kteří nemají úplně čisté svědomí. Není jich úplně málo a určitě je mezi nimi pár takových, kterým by ozdravná kůra se vzduchem, cezeným mřížemi, náramně prospěla.
vyrovnávanie účtov...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alexus
Redaktor
Příspěvky: 422
Registrován: 04 bře 2017, 03:29

Re: Slovensko

Příspěvek od Alexus » 18 lis 2020, 00:49

Na Slovensku zbili a zadrželi poslanec Slovenska Medveckého při demonstraci 17.11.2020
Video prosím nemazat, stále tam je, vidím ale, že některým to, ale nejede
Zdroje:
https://www.ta3.com/clanok/1196845/pri- ... -lsns.html


DJW
Výkonný redaktor
Příspěvky: 653
Registrován: 16 dub 2018, 11:45

Re: Slovensko

Příspěvek od DJW » 22 lis 2020, 13:55

Zahraniční novinári sa bavia a výkonoch a vycinoch I.Matovica.
Nikdy nebudeš 100% pripravený na všetko. To nevadí. Začni tam kde si a použi to čo máš k dispozícii.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Slovensko

Příspěvek od Alchymista » 23 lis 2020, 09:08

https://echo24.cz/a/SEQfT/dve-tretiny-n ... si-povinne
Dvě třetiny na to „hází salám-párky.“ I další testování bude pro Slováky asi povinné
Premiér Igor Matovič se zlobí na Slováky. I další testování na covid-19 tak bude zřejmě povinné a bude kopírovat testování z první vlny. Podle Matoviče se aktuálního víkendového testování ve městech a obcích zúčastnilo asi třicet procent lidí. A to je málo. Současně dnes premiér v rozhovoru pro TA3 uvedl, že školy musí kvůli koaličnímu ministrovi Richardu Sulíkovi zůstat zavřené do nového roku, jinak by prý slovenské zdravotnictví lehlo popelem, píše deník Pravda.

"Pokud by to mělo být tak, že uděláme manévry za miliony eur a půjde se otestovat třetina lidí a dvě třetiny na to hodí salám-párky, tak tomu přihlížet nebudeme," rozzlobil se Matovič a připustil, že testování bude povinné. V dalších kolech by se mělo testovat pouze v regionech, kde bude nejvyšší počet infikovaných.

Ústřední krizový štáb podle Matoviče jednoznačně odhlasoval masové testování a proto i vláda pověřila Richarda Sulíka a jeho ministerstvo hospodářství zakoupením 16 milionů antigenových testů. Premiér tvrdí, že by to mělo stačit na více vln testování a zůstat by měla i zásoba pro nemocnice nebo domovy sociálních služeb, kde se testuje pravidelně.

Samospráva však upozorňuje, že ještě nedostala kompenzace za přípravu a nákup potřebných věcí na první vlnu plošného testování. Podle Matoviča je to spíše otázka pro ministerstvo obrany, které mělo testování pod palcem, a ministerstvo financí. Tvrdí však, že "starostové si nemohou myslet, že když dali vydělat svým kamarádům, že jim to stát proplatí".

Premiér trvá na tom, že ministr Sulík sabotoval myšlenku komunitního testování a výsledkem je, že školy se otevřou až v příštím roce. "Neboť děti mohou donést virus domů, tam se to promíchá a zdravotnictví lehne popelem," prognózoval Matovič.

Během Vánoc by neměl být vyhlášen lockdown, ani se zatím neuvažuje o zákazu cestování z okresu do okresu, jak to bylo během Velikonoc. Zda bude očkování proti covidu povinné, zatím Matovič nedovedl říci. Dodal však, že zřejmě budou mít lidé na výběr, ale neočkovaní budou mít například těžší cestování.
Ach jo...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Slovensko

Příspěvek od Alchymista » 24 lis 2020, 18:34

https://www.ceska-justice.cz/2020/11/sl ... ho-stupne/
Slovensko chce zrušit více než dvě pětiny soudů prvního stupně
Zrušení více než dvou pětin současných soudů první instance na Slovensku a změny v systému odvolacích soudů s cílem dosáhnout kromě jiného větší specializace soudců na jednotlivé oblasti práva navrhlo tamní ministerstvo spravedlnosti v rámci reformy soudnictví. Náklady na ní chce financovat zejména z budoucího unijního fondu obnovy. Nové soudy začaly na Slovensku vznikat po změně územně-správního členění v 90. letech, kdy byly vytvořeny také menší okresy.

„Pokud se soudce bude věnovat jednomu tématu, které je pro něj hlavní, lze očekávat, že dokáže ve sporu rychleji rozhodnout a také jednodušeji bude vědět vysvětlit, proč rozhodl tak, jak rozhodl,“ uvedla dnes před novináři slovenská ministryně spravedlnosti Mária Kolíková.

Soudci by se tak měli zaměřovat na trestní, civilní, rodinnou nebo obchodní agendu, samostatnou složkou bude podle předlohy správní soudnictví. Na nynějších malých soudech specializace soudců podle ministryně možná není.

Reforma slovenského soudnictví počítá s tím, že ze současných 54 okresních soudů zůstane 30 soudů první instance. Nynějších osm krajských soudů by zase měly nahradit tři odvolací soudy.

Po vzoru Česka je předpokládán vznik nejvyššího správního soudu. Kolíková uvedla, že nespokojenost s předlohou projevili soudci v Bratislavě a v Košicích, kde se například stávající okresní soudy podle návrhu sloučí do městských soudů. Každý obyvatel země by se měl dostat na příslušný soud nejpozději do dvou hodin cesty.

Od změny soudního systému si ministryně slibuje i omezení rizika přetrvání možných korupčních vazeb. Slovenská policie dříve v tomto roce postupně zadržela a obvinila z různých deliktů včetně korupce více než desítku soudců.

Podle ministryně má její plán podporu celé koalice, která má pohodlnou většinu ve sněmovně. Nynější vláda premiéra Igora Matoviče, jež nastoupila do úřadu po únorových volbách, slíbila také zavedení zásadních opatření na zvýšení efektivnosti soudů a zrychlení soudních řízení.

Navrhované změny by v případě schválení měly začít platit za dva roky. Podle portálu Aktuality.sk si reforma slovenského soudnictví vyžádá náklady ve výši bezmála 310 milionů eur (8,1 miliardy korun), z toho podstatnou část chce ministerstvo pokrýt z připravovaného unijního fondu obnovy.

Předloha reformy soudů počítá s tím, že beze změny budou na Slovensku fungovat nejvyšší soud, ústavní soud a také specializovaný trestní soud, který se na Slovensku zabývá i nejzávažnějšími kriminálními případy.
Takže riadna čistka "nedostačne ideologicky pevných" sudcov
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
McMagor
Redaktor
Příspěvky: 256
Registrován: 17 úno 2017, 20:41

Re: Slovensko

Příspěvek od McMagor » 26 lis 2020, 22:57

Núdzový stav v Slovenskej republike je zrušený.

https://zalobyvocistatu.sk/informacie-a ... e-zruseny/

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Slovensko

Příspěvek od Alchymista » 02 pro 2020, 17:36

https://ekonomickydenik.cz/eldis-doda-r ... i-letiste/
ELDIS dodá radiolokátory pro tři slovenská armádní letiště
Pardubická společnost ELDIS dodá v příštích třech letech na tři slovenská vojenská letiště komplexní radarový systém RPL-2000. Celková ceny zakázky činí 19,73 milionu eur (516 mil. Kč). ELDIS Pardubice tím získá významnou referenční zakázku v zemi NATO. Společnost je členem průmyslové skupiny Czechoslovak Group a její divize CSG Aerospace.

Slovenská vojenská letiště Kuchyňa-Malacky, Sliač a Prešov budou vybavena radarovým systémem od pardubické společnosti Eldis. Ta totiž uspěla ve výběrovém řízení slovenského ministerstva obrany. Hodnota zakázky je 19,73 milionu eur (516 mil. Kč).

„Díky tomu, že jsme uspěli, máme na příští tři roky zajištěnou práci jak ve výrobě, tak při instalaci u zákazníka. V každém z příštích třech let dodáme náš systém na jedno letiště s tím, že začneme na letišti Kuchyňa-Malacky a v roce 2023 projekt ukončíme na letišti v Prešově,“ říká Aleš Jedlička, ředitel společnosti ELDIS Pardubice.

Komplexní radarový systém RPL-2000 patří mezi úspěšné produkty společnosti s řadou instalací v zahraničí. V České republice jej ELDIS Pardubice v minulých letech instaloval na čtyřech vojenských letištích v Praze-Kbelích, Pardubicích, Náměšti nad Oslavou a v Čáslavi. Systém tvoří primární přehledový radar RL-2000, monopulsní sekundární přehledový radar MSSR-1 a přesný přibližovací radar PAR-E. Všechny tři radary v radarové soupravě RPL-2000 jsou plně v souladu se standardy ICAO a EUROCONTROL.

„Zakázka je pro nás významná v tom, že je Slovensko zemí NATO. Naše společnost usiluje o to, aby se více prosadila na západních trzích. V současné době se například s přesným přibližovacím radarem PAR-E účastníme velkého tendru v Německu. Zajímavý je pro nás do budoucna také slovenský trh. Jde jednak o další spolupráci s ministerstvem obrany, jednak o civilní letectví. V případě civilního letectví dojde v delším horizontu k obměně radarových systémů. Když budeme mít na Slovensku realizovanou takhle významnou zakázku, může se naše šance zvýšit i v této oblasti,“ doplňuje Aleš Jedlička.

Slovenské ministerstvo obrany dbá na provozuschopnost dodaných zařízení po celou dobu jejich životnosti, a proto ELDIS Pardubice při této zakázce využil už poměrně dlouhou spolupráci s externím subjektem na území Slovenské republiky. Do této společnosti ELDIS Pardubice transferuje část výroby speciálních zařízení pro radarové sestavy, a to v oblasti jak strojní, tak elektro výroby. Tato spolupráce umožní i servis zařízení na území Slovenska.

Přestože ELDIS Pardubice dodá své radarové systémy pro slovenská armádní letiště, nejsou jeho radary primárně vojenská zařízení. To znamená, že nejsou určeny pro vojenské účely v tom smyslu, že by se jimi například dala řídit palba. Jejich účelem je zajišťovat přehled o letadlech v okolí letiště, bezpečně navádět letadla na přistání a v případě sekundárního radaru také zajišťovat komunikaci s letadly.

Společnost ELDIS Pardubice oslaví v příštím roce 30 let své existence. V roce 2019 atakoval pardubický výrobce radarových systémů miliardový obrat a navzdory koronavirové pandemii se mu daří i v letošním roce, kdy přes všechny potíže řeší významnou zakázku pro třináct civilních letišť v Číně. Naopak společnost využila situaci pro posun v komunikaci se zákazníky a v přípravě podkladů pro testy radarů v elektronické formě. Další realizace v minulých měsících probíhaly například v Malajsii a v Bulharsku. ELDIS Pardubice vzhledem k zakázkové naplněnosti v příštích dnech otevře přímo ve svém areálu novou výrobní halu s administrativním zázemím. Současné prostory budou využity pro oblasti vývoje, který je hlavní součástí strategie firmy.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Algy
Redaktor
Příspěvky: 40
Registrován: 26 úno 2017, 21:12

Re: Slovensko

Příspěvek od Algy » 06 pro 2020, 18:30


Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6581
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Slovensko

Příspěvek od skflanker_ » 06 pro 2020, 18:41

Slovenské 155mm samohybné húfnice Zuzana (+ doprovod) do Lotyšska na cvičenie NATO
20201206.jpg
Zdroj https://vk.com/wall-98555648_173442 + https://www.facebook.com/ozbrojenesily/ ... ?__tn__=-R z 06.12.2020 + viac foto
Video https://www.facebook.com/ozbrojenesily/ ... ?__tn__=-R z 06.12.2020

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Slovensko

Příspěvek od Alchymista » 07 pro 2020, 14:34

https://echo24.cz/a/Svxck/byvale-vedeni ... -oponentum
Bývalé vedení slovenské policie údajně pomáhalo vládní straně proti oponentům
Bývalí členové vedení slovenské policie, kteří po obvinění z několika trestných činů skončili ve vazbě, se podle svědka podíleli na diskreditaci politických oponentů někdejší vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD), včetně exprezidenta Andreje Kisky a nynějšího premiéra Igora Matoviče, a také na vydírání podnikatelů. Napsal to slovenský list s odvoláním na výpověď bývalého šéfa kriminálního úřadu slovenské finanční správy Ľudovíta Makóa, který byl původně mezi zadrženými a který spolupracuje s policií. Šéf Směru-SD a expremiér Robert Fico po vlně zatýkání funkcionářů z dob vládnutí jeho strany tvrdil, že policie pracuje na politickou objednávku.

„Z mého pohledu měla skupina tři cíle. Prvním bylo udržet politickou moc strany Směr, zejména eliminovat politické soupeře, respektive opozici. Druhým bylo obsadit všechny důležité nejvyšší pozice ve všech bezpečnostních složkách státu. A tím demonstrovat moc a sílu a následně využívat tyto vymoženosti,“ uvedl podle Sme Makó. Třetím cílem skupiny bylo prý vydělat na vydírání podnikatelů a na rozhodnutích vyšetřovatelů, kteří za úplatky konkrétní kauzy zametli pod koberec.
Skupina v čele s již stíhaným podnikatelem Norbertem Bödörem a jeho vzdáleným příbuzným, tehdejším šéfem policie Tiborem Gašparem, se podle Makóa například dohodla na opětovném otevření daňové kauzy rodinné firmy KTAG exprezidenta Kisky s cílem vytvořit tlak na tehdejší hlavu státu. Kiska se jako prezident opakovaně dostal do křížku s Ficem a odmítl také ambice expremiéra stát se šéfem ústavního soudu. V kauze KTAG policie Kisku loni obvinila.

Sme s odvoláním na výpověď Makóa také napsalo, že skupina měla i vlastní sledovací komando, které se před pěti lety zaměřilo na současného předsedu vlády Matoviče. Ten jako opoziční politik dlouhodobě vystupoval proti Směru-SD. „Během tohoto období jsme zpracovali denní rámec Igora Matoviče – kde bydlí, kde se zdržuje, s kým se stýká,“ uvedl Makó.

Gašpara, který byl v minulosti poradcem českého ministra vnitra Jana Hamáčka, a další někdejší ředitele elitních policejních složek slovenští kriminalisté zadrželi v listopadu. Obviněni byli kromě jiného ze založení zločinecké skupiny. Podle médií skupina čítala kolem deseti osob a spolupracoval s ní také již stíhaný šéf elitní složky prokuratury.

Vlna zatýkání představitelů slovenské justice, včetně soudců, dále bývalých vedoucích představitelů policie, úřadů a institucí či podnikatelů začala po letošních volbách, po kterých skončil v opozici po dlouholetém vládnutí Směr-SD. Politici nynější vládní koalice premiéra Matoviče již před letošními volbami prosazovali, aby policie měla volné ruce při vyšetřování různých kauz.
Bývalé bývalý, súčasné súčasným...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
Polite
Senior redaktor
Příspěvky: 3340
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Slovensko

Příspěvek od Polite » 07 pro 2020, 16:20

Dnes vystupil z Olano (od Matovica) jeden zo zakladatelov na Zempline...
https://www.hlavnespravy.sk/milan-kapla ... em/2372118

Ochutnavka:
Chlapec, ktorý úprimne veril, že OĽaNO to s bojom proti korupcii myslí naozaj úprimne sa stal zo dňa na deň zradcom, ktorý ma neukojené ambície. Čelil som osobným vyhrážkam, anonymom, obťažovali moju manželku a vrchol všetkého bol, keď ste mňa a aj ďalších kolegov nechali celé dni sledovať NAKOU, keď sme pripravovali reportáž s Andrejom Bánom! 2 roky po sledovaní a vražde Jána Kuciaka ste nechali sledovať vlastného člena a špičkového novinára pri jeho práci na Zemplíne. Ohovárali ste ma takým spôsobom, akým si to nedovolila ani strana Smer, keď mala neobmedzenú moc a mnohým sa zdalo, že tu bude naveky! Dokonalou iróniou je, že vyšetrovať túto nezákonnú sledovaciu činnosť má orgán, ktorý spadá priamo pod ministra vnútra, ktorý o tom celom veľmi dobre vedel! Tak sa teda pýtam sám seba, je toto tá zmena za ktorú bojovalo na námestiach celé Slovensko? Sledovanie novinárov, aktivistov a vlastných členov?
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

Uživatelský avatar
McMagor
Redaktor
Příspěvky: 256
Registrován: 17 úno 2017, 20:41

Re: Slovensko

Příspěvek od McMagor » 07 pro 2020, 17:35

Košice sa vzbúrili, majitelia minimálne 40 gastro prevádzok sa rozhodli otvoriť a pridávajú sa aj fitnesscentrá. Premiér: Toto je anarchia!

https://www.hlavnespravy.sk/uz-toho-maj ... it/2372268

Uživatelský avatar
McMagor
Redaktor
Příspěvky: 256
Registrován: 17 úno 2017, 20:41

Re: Slovensko

Příspěvek od McMagor » 07 pro 2020, 17:37

Schválené vládou! Núdzový stav možno v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas predĺžiť najviac o ďalších 40 dní, a to aj opakovane

https://www.hlavnespravy.sk/kabinet-bud ... ve/2372270

Uživatelský avatar
Tomas BB SK
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2740
Registrován: 17 úno 2017, 18:33

Re: Slovensko

Příspěvek od Tomas BB SK » 07 pro 2020, 19:06

doporucujem vypocut celu nahravku. ona krajnikova ma zverejnych viac nahravok roznych pripadov... Sialene? Nie, realita slovenska... Davam skor pre bratov cechov aby si vedeli urobit obraz co sa asi na Sk deje a preco su reakcie niektorych tunajsich prispievatelov take ake su... A bude horsie, verte mi...

https://www.infovojna.sk/article/audio- ... 1QdvQFTDgw

(PS: zaroven mam informacie ze matovic onedlho skonci pretoze nezvladol ukocirovat situaciu do casu povinneho ockovania a ludia sa buria az privelmi... Bude nahradeny. Viac nepoviem, ale tiez to nebude med lizat - ina totalita len so sladsou prichutou)
Poznej, co máš před svou tváří, a co je ti skryto, se ti odhalí. Neboť nic
není skrytého, co nebude odhaleno. Poznej sám sebe ...

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Slovensko

Příspěvek od Alchymista » 08 pro 2020, 15:42

https://www.czechfreepress.cz/slovensko ... o-ide.html
Jaroslav Haščák z Penty putuje do väzby. O čo ide?
Pred pätnástimi rokmi prebiehal veľký výpredaj slovenského štátneho majetku, vytvoreného počas desaťročí budovania komunizmu. Išlo predovšetkým o veľké a významné firmy. Ich výpredaj, zvaný honosne privatizácia, zabezpečoval Fond národného majetku (FNM).

Finančná skupina Penta mala jasnú predstavu, ako s týmto štátnym majetkom naložiť. Na starosti to mal pán Haščák.

Stretával sa v tom čase, počas roku 2005 a 2006, v "konšpiračnom" byte na Vazovovej ulici predovšetkým s pani Bubeníkovou, riaditeľkou sekcie zakladateľských činností a výkonu práv akcionára FNM a členkou výkonného výboru FNM, ako aj s pánom ministrom hospodárstva Malchárkom.

A s niektorými ďalšími politicky činnými osobami. So všetkými riešil najmä úplatky a predaj štátneho majetku vybraným osobám.

Byt na Vazovovej oficiálne vlastnil šéf ochranky v Pente, pán Zoltán Varga.
Bývalý príslušník Policajného zboru. Je veľmi veľký, má skoro dva metre a kopu svalov. Podľa neho bola celá kauza nazvaná "Gorila". Vo vedľajšom byte však býval príslušník SIS, ktorý si všimol, že do susedného bytu chodia osoby, ktorých privážali vládne autá. Tak to oznámil v práci a SIS zabezpečila odpočúvanie bytu pána Vargu.

Z nahrávok vyplynuli obrovské korupčné skutočnosti, za ktoré by účastníci mali ísť sedieť na veľa, veľa rokov. Prečo nikto nakoniec nebol odsúdený?

Originál nahrávky sa "stratil". A pokiaľ nie je originál nahrávky, nie je ani kauza. Všetky prepisy, nahrávky akože kópie a podobné rozmnoženiny mohli byť fabulácie, výmysly, ktoré sa tvária ako pravé, avšak odsúdiť môžu niekoho iba za originál.

Faktom je, že mnohé údaje zo zverejnených kópií sa dali overiť a naozaj sa stali, navonok sa však všetky transakcie tvárili ako legálne. Veď FNM mal predávať štátny majetok, tak ho aj predával. Nikto sa však ku žiadnej korupcii nepriznal. Takže, nedostatok dôkazov, alebo, ako to raz povedal pán Lipšic v inom prípade, "skutok sa nestal".

Hlasovania, ktoré boli na nahrávkach spomínané, prebehli, mohli to byť však aj náhody. Bez autentickej nahrávky niet dôkazu, že išlo o korupciu.

No a autentická nahrávka sa vraj našla v sejfe u pána Kočnera, pri prehliadke jeho domu. Jej autenticitu mohlo potvrdiť niekoľko osôb. Jednou z nich bol zrejme pán Arpáš, bývalý šéf kontrarozviedky na SISke. Vraj originál predal pánovi Haščákovi za niekoľko mil. Sk. Vieme, že si v takom prípade predávajúci robí kópiu, pre istotu, ak by všetky peniaze nedostal. No a pán Arpáš je dnes vo väzbe, a aj jeho pani manželka. Možno mal aj on jednu kópiu oroginálu, a túto bolo možné porovnať s kópiou zo sejfu pána Kočnera. Možno vedia vyšetrovatelia preukázať autenticitu nahrávky aj inak, napríklad technickou analýzou nahratého hlasu.

V podstate dnes je otázka položená jednoducho: vedia vyšetrovatelia preukázať autenticitu nahrávky Gorila z bytu na Vazovovej? Ak áno, pán Haščák má problém. A mnohí ďalší tiež.

Uvidíme, či v najbližších dňoch budú vykonané vyšetrovacie úkony vo vzťahu k ďalším osobám na nahrávke, najmä s pánom Malchárkom a pani Bubeníkovou. Keďže pá Haščák je už obvinený, všetky doterajšie úkony musí vyšetrovateľ zopakovať.

Všetkým odporúčam prepis nahrávky si prečítať. Dnes už štát skoro nič nevlastní, všetko zaujímavé na Slovensku vlastnia cudzinci, pretože FNM všetko sprivatizoval.
+ odkazy v článku
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

rastik1585
Redaktor
Příspěvky: 75
Registrován: 16 říj 2018, 09:23

Re: Slovensko

Příspěvek od rastik1585 » 09 pro 2020, 12:27

Schválené zmeny v ústave a aj reformu v súdnictve
Reformu zloženia Ústavného súdu, Súdnej rady, zriadenie Najvyššieho správneho súdu či previerky majetkových pomerov všetkých sudcov prináša reforma súdnictva, ktorú v stredu schválili poslanci Národnej rady
https://www.teraz.sk/najnovsie/poslanci ... lanok.html

Parlament schválil rozpočet na budúci rok, deficit má klesnúť na 7,4 %

https://www.teraz.sk/najnovsie/fles-par ... lanok.html

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti