Česká republika

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 28 dub 2020, 13:00

Starosta Prahy 6 Kolář se kvůli výhrůžkám skrývá na neznámém místě. Ochranu mají i Novotný a Hřib
Policie hlídá tři pražské politiky, kteří v minulých dnech projevili jasné postoje vůči diktátorským režimům. Jde o primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), starostu Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) a starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09). Právě Kolář nechal během koronavirové krize odstranit sochu sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva. Starostu policie ukrývá na neznámém místě, téměř v absolutní izolaci a ani rodina neví, kde se úkryt nachází. Podle některých médií je Kolář v ohrožení života.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/30 ... anu-maji-i
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 29 dub 2020, 05:49

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... ich-621984
„Nejste divadlo! A pohrdáte lidmi.“ Škemrající herci? Zasvěcený muž promluvil o jejich penězích
ROZHOVOR Je správné, že komerční subjekty typu Divadla Broadway jsou mimo dosah pomoci Ministerstva kultury. Producent Ivan Štefka pro tento typ produkcí nepoužívá slovo divadlo, protože je to ryze komerční činnost, která je provozována za účelem zisku a jako taková musí hledat podporu jinde. Ti, kdo působí v oblasti umění a zábavy, i když se tím nedokážou samostatně uživit, neboť o jejich činnost není zájem, aby pokryl náklady, by se měli svým spoluobčanům omlouvat každodenně za to, že fungují z daní ostatních, o nichž se povětšinou vyjadřují s despektem.

Epidemie koronaviru v Česku rozbouřila vody i v oblasti kultury. Ředitel muzikálového Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg v reakci na balíček pro kulturu požadoval rezignaci šéfa resortu, ale nikdo se k němu nepřidal. Lubomír Zaorálek poté vzkázal, že Ministerstvo kultury tu není pro podporu byznysu a že jde o nepochopení jeho role. Je správné, že jsou komerční subjekty typu Divadlo Broadway mimo dosah pomoci Ministerstva kultury?

Podle mne to určitě správné je, tento typ produkcí, záměrně nepoužívám slovo divadlo, je ryze komerční činnost, je provozována za účelem zisku a jako taková musí hledat podporu jinde. Nevím, jak konkrétně to má ve své firmě zařízeno pana Lichtenberg, ale vím, jak se věci mají standardně. Herci, zpěváci, tanečníci a případně další lidé uměleckých profesí jsou najímáni na tzv. uměleckou smlouvu a placeni za odehrané představení, technický a organizační personál je najímán jako živnostníci s odměnou opět za odehrané představení, stejně tak další externí služby. Čili tito lidé spadají pod tzv. pětadvacítku a mohou si požádat na finančním úřadě o tuto pomoc. Ano, vím, je to málo a jistě jsou zvyklí na mnohem vyšší honoráře a odměny, ale podnikají v oboru umění a zábavy a musejí s výkyvy počítat jako každý jiný podnikatel, v tomto ohledu zde neexistuje žádný rozdíl. Pokud nemají úspory, mohou jít na brigády, a až to půjde, tak se vrátí ke svému oboru.

Pokud má pan Lichtenberg někoho v zaměstnaneckém poměru, pak tady máme pomoc v podobě kurzarbeitu. Takže jediný problém takovéto produkce je v nájmech, tady vláda přišla s možností platbu nájmu odložit. Samozřejmě nájem se zaplatit musí, nicméně bych opět předpokládal u takovéhoto typu vlastně stálých zábavních produkcí nějaké finanční rezervy a schopnost domluvit se s majitelem objektu. Samozřejmě situace není jednoduchá pro nikoho. V žádném případě zde ale nevidím důvod, aby se pan Lichtenberg či jakýkoli jiný podnikatel v oblasti umění a zábavy dožadoval péče Ministerstva kultury. Pro tento typ podnikání je podle mne relevantním ministerstvem Ministerstvo průmyslu a obchodu, případně Ministerstvo místního rozvoje. Já osobně v tomto podnikání žádnou kulturní hodnotu nevidím, ale vidím v něm zábavní průmysl.
...

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 29 dub 2020, 05:54

https://echo24.cz/a/SmutW/stavba-pateho ... ouvy-s-cez
Stavba pátého bloku Dukovan je blízko. Vláda odsouhlasila smlouvy s ČEZ
Kabinet hnutí ANO a ČSSD v pondělí přijal návrhy dvou smluv mezi vládou a energetickou skupinou ČEZ o stavbě nového jaderného bloku v Dukovanech pro jednání o notifikaci s Evropskou komisí. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér Karel Havlíček (za ANO).

Havlíček dodal, že o financování stavby pátého bloku jaderné elektrárny Dukovany chce mít vláda jasno do konce května. Způsob navrhnou Havlíček s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO).
https://echo24.cz/a/SsK4d/podpora-solar ... i-asociace
Podpora solárů má klesnout na minimální úroveň. „Jde o politickou objednávku,“ tvrdí asociace
Vláda schválila snížení podpory pro solární elektrárny na minimální úroveň v rozpětí stanoveném Evropskou komisí. Vnitřní výnosové procento (IRR) má činit 6,3 procenta, dosud to bylo 8,4 procenta. Ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) dnes po jednání kabinetu řekl, že dosavadní podpora byla příliš vysoká. Předseda představenstva Solární asociace označil rozhodnutí za nepochopitelné, jedná se podle něj o politickou objednávku.

Havlíček očekává, že změna podpory pro obnovitelné zdroje povede k roční úspoře na podpoře mezi sedmi a deseti miliardami korun. Celkem stát ročně vyplatí na podpoře přes 40 miliard, předloni to bylo 46,1 miliardy. Havlíček předpokládá, že se úspora rozdělí mezi pokles výdajů státního rozpočtu a snížení ceny elektřiny pro spotřebitele.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 29 dub 2020, 05:57

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... kat-622098
Mladí? Nepoužitelní! Chlapi na vojnu, ženské rodit. Nemakají, půjčují si, čeká nás bída, říká majitel „bordelu”. Budete koukat
Pražský podnikatel, majitel legendárního erotického klubu Lotos, Igor Salomon, se vyjádřil ke koronavirové krizi a k tomu, kdo si zaslouží pomoc. Prostitutky si například podle něj podporu státu nezaslouží, protože můžou pracovat v Tescu. Rozhovor s ním přinesl tydenikhrot.cz.
...
https://www.tydenikhrot.cz/clanek/solom ... 3Z6vXCqAdQ
Prostitutky si pomoc státu nezaslouží. Můžou pracovat v Tescu
Ceny jdou v době krize strašně dolů, říká Igor Salomon, majitel legendárního erotického klubu Lotos.
Stejně jako veškeré služby zasáhla epidemie i erotické podniky – musí mít zavřeno a na zákazníky si počkají nejméně do června. Podle Igora Salomona, majitele jednoho z nejstarších pražských klubů Lotos, sídlícího na pražském Jižním Městě, na to doplatí především podniky v centru Prahy, které vsadily všechno na jednu kartu – zahraniční turisty.
Jak funguje váš byznys v době epidemie?

To je celkem jednoduché, je zavřeno. Alespoň co se týče naší provozovny.
Rozhovor odporúčam celý. Plnotučné! :evil_smile:

dancostar
Redaktor
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2019, 10:07

Re: Česká republika

Příspěvek od dancostar » 29 dub 2020, 10:12

„Hovoria o nejakej látke v kufri, ale prečo nikto ten kufor neukáže?“ Lavrov reagoval na obvinenia Ruska z pokusu o atentát
Správy českých médií o tom, že Rusko organizovalo otravu na území štátu, nie sú založené na dôkazoch, uviedol ruský minister zahraničia Sergej Lavrov. „Teraz nás obviňujú zo snahy niekoho otráviť v Českej republike. Nejakou látkou, ktorú niekto priviezol v kufri, a o čom vedia príslušné orgány Českej republiky. Ale z nejakého dôvodu nikto tento kufor nikomu nepredkladá,“ vyhlásil Lavrov na svojom online brífingu
https://www.hlavnespravy.sk/hovoria-nej ... at/2141910

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 29 dub 2020, 15:10

Vražda Koláře? Andor Šándor předložil fakta, BIS nebude ráda
Babiš na tiskové konferenci prohlásil, že „není možné – pokud je to pravda –, aby tady nějaký cizí stát prováděl nějaké akce proti našim občanům“. Reagoval na údajné informace tajných služeb o pohybu ruského agenta, který cílí na starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), pražského primátora Zdeňka Hřiba a starostu Řeporyjí Pavla Novotného (ODS). Všichni tři nyní mají přidělenou policejní ochranu.

Podle Šándora kauza ukazuje buď na špatné fungování českých tajných služeb, nebo je celý příběh smyšlený, protože má spoustu trhlin. „Babiš si vůbec není jist, zda je to pravda. Bez ohledu na relevantnost se toto zásadně nekomentuje. Pokud byl informován tajnou službou, tak pouze velmi vágně,“ píše Šándor na svém Facebooku k podivnému vyjádření premiéra. „Naše tajné služby mají své zdroje v nejvyšším vedení ruských zpravodajských služeb, koneckonců, jak by jinak věděly, že v kufru ruského diplomata je ricin a že je určen k likvidaci zmíněných politiků. Tímto o ně přišly,“ má jasno Šándor. Navíc podle něj bezpečnostní komunita očividně má trhliny. „Nejméně tři zdroje to pustily novináři Kundrovi. To by nebyl zrovna pěkný obrázek o jejím stavu,“ pokračuje.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ada-622242
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 29 dub 2020, 17:42

Muž s ricinem aneb průhledné lži
Časopis Respekt z Bakalovy mediální stáje zveřejnil článek, ve kterém se tvrdí, že k nám měl údajně přicestovat tajný ruský agent vybavený jedem, který má za úkol zabít Rusku nepohodlné české lokální politiky. Celý příběh vyznívá jako špatná parodie na špionážní film.

Stačí selský rozum
Autorem článku není nikdo jiný než známý český rusofob Ondřej Kundra. Směšně vymyšleným příběhem se snaží přesvědčit čtenáře o údajné akci pomsty Ruska některým lokálním českým politikům za to, že v nedávné minulosti podnikli provokativní protiruské kroky. Stačí se však nad zveřejněným textem zamyslet a většina lidí si musí položit jednoduché otázky, které ihned odhalí slabost konstrukce, kterou se článek snaží vytvořit...
1.) Jak se mohl údajný agent do ČR dostat? Pisatel článku tvrdí, že české tajné služby ihned při vstupu diplomata na české území věděly, že se jedná o agenta ruské tajné služby. Proč mu tedy umožnily vstup do České republiky?
2.) Měl prý kufřík s ricinem? Opět, pokud příslušné české bezpečnostní orgány měly takovou informaci, proč neprovedli prohledání jeho zavazadel ihned na letišti? Nález jedu u ruského diplomata by určitě byl obrovskou aférou a potvrzením obviňování Ruska.
3.) Proč nebyl diplomat vyhoštěn? Pokud už si české bezpečnostní orgány nechaly údajného agenta “proklouznout” na letišti, ale znají jeho totožnost, proč ho jednoduše nevyhostí z České republiky? Bylo by to určitě jednodušší, než šaškárna s policejní ochranou některých politiků, kteří jsou tímto údajným agentem prý ohroženi.

Znaky řízené provokace
Vedle zjevných nelogičností ohledně propuštění údajného agenta na české území jsou podezřelé také další skutečnosti, jako např. neznámý zdroj informací, které Ondřej Kundra zveřejnil. Celá záležitost jeví spíše znaky cílené protiruské provokace:
1.) Zajištění policejní ochrany údajných cílů agenta na základě imaginárních hrozeb z ruské strany.
2.) Vypuštění dezinformace o údajném agentovi spřáteleným novinářem.

3.) Zhoršení vztahů s Ruskem na základě zapojení českého ministra zahraničí, který sehrál roli “užitečného idiota”, do nové protiruské kampaně.
Co bude následovat nám ukáží až další dny. V mediálním prostoru se již objevila výzva “bezpečnostních expertů” (ve skutečnosti předních představitelů rusofobní scény v ČR) k revizi smlouvy o přátelství a spolupráci s Ruskem z roku 1993 a k odvolání našeho velvyslance z Moskvy.

https://www.narodninoviny.cz/komentar-m ... ledne-lzi/
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 29 dub 2020, 18:42

Hasiči kvůli epidemii nového koronaviru plošně nezakážou pálení čarodějnic
Novinářům to dnes řekl ministr vnitra Jan Hamáček. Podle něj nechá hasičský sbor takovéto případné rozhodnutí v kompetenci jednotlivých krajů. Hasiči již dříve upozornili, že by kvůli suchému počasí měli být lidé velmi opatrní při pálení ohňů.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/hasic ... c/1884871?
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 29 dub 2020, 21:57

Idiot v akcii
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ami-622208
Nosíte roušku? Chválíte zločince Babiše! zvolal Pavel Šafr. A setkal se, no, s... Čtěte raději sami
Nosíte roušku i tam, kde nemusíte? Pak jste „loajální vůči estébákovi“. Alespoň podle Pavla Šafra. Šéfredaktor Fora24 se neudržel na Twitteru. Iniciátor roušek v ČR Petr Ludwig mu připomenul, že roušky s vládou nemají mnoho společného. A to bylo ještě mírné. Ozvaly se také hlasy, že by Šafr jednu chytil od zdravotníků.
Asi nejviditelnější připomínkou toho, že Česko bojuje s koronavirem, jsou téměř všudypřítomné roušky. Ale právě to, že jsou roušky nošeny i tam, kde by se údajně nosit nemusely, vadí šéfredaktorovi Fora24 Pavlu Šafrovi. „Je potřeba zahájit chození bez roušek. Roušky jsou potupným výrazem loajality vůči vládě estébáka a zločince. Svobodný člověk nosí roušku v obchodech, v tramvaji a v nemocnici. Nikdy ji nemá v lese, na návsi a v parku. Vládní nařízení je třeba masově bojkotovat. A už se to děje,“ vyzval na Twitteru.
Je potřeba zahájit chození bez roušek. Roušky jsou potupným výrazem loajality vůči vládě estébáka a zločince. Svobodný člověk nosí roušku v obchodech, v tramvaji a v nemocnici. Nikdy ji nemá v lese, na návsi a v parku. Vládní nařízení je třeba masově bojkotovat. A už se to děje.
— Pavel Šafr (@pavelsafr) April 28, 2020
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ede-622268
Sranda z Šafra: Měl by si dát roušku aspoň na... Už to jede
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr vytáhl do dalšího kola boje proti předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO). Konstatoval, že nastal čas sundat roušku. Jako ukázku toho, že nehodláte chováním připomínat Babišovu ovci. Netrvalo však dlouho a ozvaly se první reakce. O slovo se přihlásili brněnský právník Tomáš Tyl, herní vývojář Daniel Vávra i bloger Petr Paulczyňski. O nich je známo, že si často neberou servítky. A nejinak tomu bylo i tentokrát...

Pavel Šafr na sociálních sítích vyzval k demonstrativnímu vzdoru proti kabinetu Andreje Babiše (ANO). Podle jeho názoru nastal čas na to, abychom odložili roušky.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 29 dub 2020, 22:17

Chystá se zásadní změna. Jeden ministr může vypnout fungování celé země, zuří opozice
Chystaný návrh novely zákona o ochraně veřejného zdraví dává ministerstvu zdravotnictví možnost zakázat nebo omezit činnost obchodů včetně nákupních center, výrobních provozoven a veřejné dopravy nebo regulovat hromadné akce. Úřad má mít pravomoc nařídit povinné používání ochranných prostředků nebo dezinfekce.

https://zpravy.denikplus.cz/domaci/1624 ... ozice.html
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 29 dub 2020, 22:52

Vše pro vodárenskou firmu
Český stát už neví, jak by soukromým vodárenským monopolům vyšel vstříc, a tak vymyslel, že opravy přípojek budou platit vlastníci domů, ke kterými přípojky vedou. Přesněji tedy vlastníci těch přípojek, které jim stát přidělil zákonem již v roce 2001, ale o nichž vzhledem k tomu, že daně se z nich neplatí, zisky z nich nejsou a do katastru se nezapisují, nemá zřejmě naprostá většina majitelů nemovitostí ani potuchu, že jim de iure patří.

Tak teď se to asi dost nekompromisně dozví. Ač nemá majitel nemovitosti (přípojky) sebemenší možnost ovlivnit její stav, nebo ji udržovat, zejména vede-li pod veřejnou komunikací, čili cizím(!) majetkem, má být teď finančně plně odpovědný za její opravy a údržbu. A protože vodárenské korporace mají provádět údržbu přípojek na účet majitelů zjevně podle svého uvážení, nebudou mít jejich majitelé ani valnou možnost případné opravy a náklady na ně ovlivňovat.

https://outsidermedia.cz/retro-vse-pro- ... kou-firmu/
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 30 dub 2020, 09:49

Kolářovi lidé se bojí: Kam nemáme létat, aby nás nevydali do Ruska?
Zastupitelé Prahy 6 kvůli odstranění sochy maršála Koněva naštvali Rusko. Nyní tak musí přemýšlet nad tím, kam cestovat, aby nebyli do Ruska na základě mezinárodního zatykače vydání.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ska-622340
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

PeterM
Sponzor fóra
Příspěvky: 645
Registrován: 18 úno 2017, 11:17

Re: Česká republika

Příspěvek od PeterM » 30 dub 2020, 11:33

NS nařídil projednat žalobu Kalouska na Babiše

Brno - Okresní soud Praha-západ se musí zabývat žalobou poslance Miroslava Kalouska (TOP 09) na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výrokům ve Sněmovně. Nejvyšší soud (NS) vyhověl Kalouskovu dovolání. Kalousek rozhodnutí uvítal. "Jsem rád, že to může začít, trvalo to dva roky, ale kdo si počká, ten se dočká," řekl dnes ČTK. Babišovo vyjádření ČTK zjišťuje.
Justice původně řízení zastavila s tím, že výroky má řešit v disciplinárním řízení mandátový a imunitní výbor, nikoliv civilní soud. NS uvedl, že se to navzájem nevylučuje. Rozhodnutí je dostupné na úřední desce.

"Občané ČR mají právo očekávat, že se jimi volení ústavní činitelé budou alespoň snažit vystupovat s určitou úrovní a kulturou," stojí v rozhodnutí. Poslanci a senátoři by podle verdiktu neměli pokládat Parlament za fórum, kde lze bez rozmyslu anebo z nízkých pohnutek pronést cokoliv. Trestnímu stíhání za hlasování nebo projevy v parlamentu sice brání takzvaná indemnita, žaloba na ochranu osobnosti je ale možná.

"Projev poslance směřující vůči jinému poslanci na půdě Poslanecké sněmovny může vyvolat nejen následky disciplinární, spočívající v projednání věci a případném uložení sankce disciplinární komisí Poslanecké sněmovny, ale při zásahu do osobnostních práv může vyvolat také následky soukromoprávní," uvedl mluvčí NS Petr Tomíček.

Babiš se v červenci 2018 na plénu Sněmovny ve vyhrocené debatě do Kalouska ostře pustil a tykal mu. Reagoval na poslancova slova o tom, že premiér při vysvětlování kauzy Čapí hnízdo křivě přísahal na zdraví svých dětí. Premiér označil předsedu poslanců TOP 09 také za "ožralu" a "zloděje zlodějského".

"Nevím, kolik má promile ožrala Kalousek dneska, zloděj zlodějský, nebudeš mě urážet a nebudeš mluvit o mých dětech," prohlásil tehdy předseda vlády. Padla i slova o rozkrádání ministerstva obrany a zabití vojáků kvůli novým armádním padákům. Kalousek býval na obraně náměstkem ministra.

Právě na Babišovy výroky o padácích a ministerstvu míří Kalouskova ochranoosobnostní žaloba, v níž se politik domáhá omluvy a toho, aby se Babiš napříště těchto výroků zdržel. "Mandát poslance není k tomu, aby kdokoliv mohl říkat cokoliv," řekl dnes ČTK Kalouskův právník Stanislav Balík. Domnívá se mimo jiné, že svoboda poslancova projevu je vázána na konkrétní projednávanou věc. "Tyto výroky byly úplně mimo a s projednávanou věcí absolutně nesouvisely," podotkl.

Rozhodnutí NS pokládá Balík za správné i proto, že spor podle něj přesahuje zájmy dotčených dvou politiků. "Taková právní otázka zatím nebyla judikatorně řešena. Je to pilotní rozhodnutí pro tyto případy," uvedl. Dodal, že Kalouskova žaloba může vést ke kultivaci toho, co se ve Sněmovně říká.

"Jsme toho názoru, že indemnita, tedy možnost mluvit na půdě Sněmovny o čemkoliv, má poslance chránit před orgány veřejné moci, tedy například před trestním stíháním. Ne, že by ho to zbavovalo občanskoprávní odpovědnosti. Pokud by tomu tak bylo, pak by ti, kteří by byli osočováni, neměli žádnou ochranu. Jen mandátový a imunitní výbor, na který se může obrátit jen omezený počet osob," uzavřel.

Řízení o žalobě zastavil loni v lednu Okresní soud Praha-západ a odkázal Kalouska právě na sněmovní výbor, na který se ale poslanec podle svých slov obracet nechtěl. Verdikt potvrdil Krajský soud v Praze. Nyní se spor vrací k soudu prvního stupně. O dovolání u NS rozhodoval senát civilního kolegia se zpravodajkou Martinou Vršanskou a předsedou Petrem Vojtkem.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ns-na ... se/1885807

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 30 dub 2020, 13:25

Advokát a ředitelka nesouhlasí se zpětvzetím žaloby Ayan Jamaal Ahmednuurové v šátkové kauze.
Obhájce je přesvědčen, že si i veřejnost s ohledem na délku sporu, a jeho přesahující aspekty, zaslouží, aby ve věci bylo pravomocně rozhodnuto, protože není možné zneužívat naše soudy k prosazování jakékoli ideologie. Podle něj bývalá ombudsmanka Anna Šabatová zneužila v tomto případě úřad k aktivismu a prosazování vlastního pokřiveného vidění světa.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... tvi-622351
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 30 dub 2020, 23:01

https://www.zdravotnickydenik.cz/2020/0 ... ci-odmeny/
Oddlužení krajských nemocnic je v kompetenci krajů, míní ministerstvo financí. Odboráři tlačí na odměny
Krajským nemocnicím by v případném oddlužení měly pomoci kraje, které jsou jejich zřizovateli. Na dotaz ČTK to uvedlo ministerstvo financí (MF). Připomnělo, že kraje měly na konci loňského roku na účtech zůstatky ve výši 35,7 miliardy korun. Krajům se nelíbí oddlužení státních nemocnic v Praze a v Brně, které schválila vláda. I krajské nemocnice jsou podle nich v dlouhodobé ztrátě a potřebovaly by oddlužit hlavně s ohledem na další ztráty kvůli opatřením proti šíření koronaviru. Odboráři zase tlačí na ministerstvo zdravotnictví, aby zajistilo peníze na odměny pro zdravotníky z nestátních nemocnic.
„Souhlasíme s ministerstvem zdravotnictví, že stát oddlužením státních nemocnic fakticky plní svou roli zřizovatele. Naopak zřizovateli krajských nemocnic jsou kraje a případné oddlužení by tak bylo v jejich kompetenci,“ sdělil ČTK Tomáš Weiss z tiskového oddělení MF. Podobně se již dříve vyjádřilo ministerstvo zdravotnictví. Také podle něj by regionální nemocnice s ekonomickými problémy měly podpořit kraje ze svých rozpočtů.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 01 kvě 2020, 13:38

https://literarky.cz/civilizace/1151-ob ... -tady-bylo
Obnova české ekonomiky – jednou už to tady bylo
Česká vláda se po finanční krizi v roce 2008–9 dopouštěla zásadních strategických chyb: připomeňme přiškrcené veřejné investice či odloženou důchodovou reformu.
Další fází plošné karantény je její postupné uvolňování, a tedy i postupné rozbíhání normálního života. Života společenského, kulturního, sportovního, ale konec konců především ekonomického. Zatímco společensky a kulturně se asi rozběhneme víceméně sami, ekonomika bude potřebovat značnou pomoc.

Škody, které každý den narůstají, se nejprve budou zastavovat, pak zmenšovat: budeme muset nahradit, co jsme zameškali. Obnova ekonomiky však nemusí být jen návratem ke starým pořádkům. Může to být skok, ke kterému nynější krize vytváří výborné předpoklady. Paradox? Ani ne – tak je to vlastně skoro vždycky: všechno zlé je k něčemu dobré.

Za všeobecného souhlasu dělá nyní česká vláda řadu plošných opatření, která mají zmírnit průběh a dopady ekonomické krize na nejpočetnější a nejvíce ohrožené části ekonomiky: dodává hotovost domácnostem, živnostníkům a firmám, a zároveň postupně umožňuje obnovit provoz v maloobchodní síti.

Je to logický a prakticky nesporný sled kroků, kterému se dá jen těžko oponovat. Také moc oponentů nemá – až na pár opozičních politiků (spíš lídrů než výkonných lidí v terénu), kteří tu a tam něco utrousí. Faktem ale je, že ani v historii, ani v okolních zemích nenajdeme žádné lepší řešení. Dlužno také přiznat, že dosavadní postup vlády má dobrou a úspěšnou filozofii, kterou většina veřejnosti chápe a přijímá.

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2618
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Česká republika

Příspěvek od Svarboj » 01 kvě 2020, 14:13

Řeporyje mají pomník vlasovcům! O jeho umístění rozhodla ruská televize

Kontroverzní pomník vlasovcům v pražských Řeporyjích je od čtvrtka na svém místě. Umístění pamětní desky připomínající padlé vojáky Ruské osvobozenecké armády přihlížel samotný starosta Pavel Novotný (ODS). Vedle desky stojí umělecké dílo od sponzora, který si nepřeje být jmenován. Proti záměru zbudování pomníku se již dříve ohradilo ruské velvyslanectví v Praze a ruská diplomacie.
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-pra ... evize.html

IMG_4121.JPG
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 01 kvě 2020, 19:34

https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/pr ... forum_lube
Pro naši zemi je štěstí, že ji neřídí padlí politici
Zodpovědný člověk by se v současných dramatických situacích měl chovat pokorně, protože dnes nikdo nedokáže odhadnout, natož přesně vyčíslit míru a hloubku dopadů krize. Pro kritiky je zde výrok ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška: „Dokázali jsme nemožné. Jsme na mapě Evropy hvězdou a to je skvělé!“

Možná jste při sledování televize, rozhlasu či jiných médií také zjistili, že u nás doma je všechno totálně špatně, vláda si libuje v omezení lidských práv a svobod, svými opatřeními devastuje hospodářství, pokazila, co mohla. Politici takzvané demokratické opozice denně vydávají prohlášení, že by celou krizi s koronavirem řešili úplně jinak, a především mnohem lépe.

Tento sbor přichází většinou s naprosto nerealistickými a populistickými návrhy, na jejichž konci svítí stamiliardové ztráty, které by měli uhradit daňoví poplatníci. Hlavně aby velké zahraniční banky a obří finanční skupiny působící u nás z daňových rájů, které ovládají zhruba 99 procent českého trhu, nepřišly k úhoně, protože jak by vypadaly, kdyby svým akcionářům na vyspělém Západě musely hlásit korunu ztráty kvůli koronavirové epidemii v nějaké zaostalé provincii?

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 01 kvě 2020, 20:31

Pro osvěžení paměti - "Benešovy dekrety"
Protože jsme průběžně už léta, a v poslední době to nabírá na brizanci, vystavení snahám o reinterpretaci válečných aktérů i výsledků, vracíme se aktuálně v našem cyklu k základním dokumentům, které lemují události z jara a léta 1945. Jak asi každý zaznamenal, po celých třicet let se – i díky některým našim politikům typu Cyrila Svobody, Petra Pitharta, Karla Schwarzenberga atd. – neustále vrací na veřejný stůl otázka tzv. Benešových dekretů.

Ti, kdo usilují o anulování a vymazání Benešových dekretů.z evropské historie, zapomínají na jednu podstatnou okolnost - Československý prezident nepodepsal poválečný dekret o odsunu Němců z našeho území sám od sebe. Jeho akt byl jen naplněním trojstranné dohody vítězných mocností – USA, Velké Británie a SSSR, přijaté na konferenci v Postupimi krátce po válce.

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/polit ... ni-pameti/
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 02 kvě 2020, 20:25

https://literarky.cz/civilizace/1156-ur ... oliv-jinam
Úředním potíráním nenávisti ke světlým zítřkům, případně kamkoliv jinam
Tak nám pražská policie zřídila oddělení pro potírání terorismu a nenávisti. Řečeno slovy Deníku N, členové týmu budou mimo jiné vyhledávat nenávistné příspěvky na internetu. Zase jsme tedy o krok blíž utopické budoucnosti, kde se všichni mají rádi a na vzácné výjimky dopadne tvrdá ruka zákona.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti