Česká republika

Odpovědět
Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 13 bře 2020, 15:21

zmazané Alch.
dôvodom odmietnutia vyšetrení je nesplnenie podmienok stanovených "Zákonem o normalizaci a měření"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 14 bře 2020, 06:26

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... any-616632
Přátelé komedianti... Na hladovějící umělce udeřilo z nečekané strany
13.03.2020 21:25
Bezpečnostní expert Jaroslav Štefec se vyjádřil k článku serveru Novinky.cz, že nezávislí divadelníci chtějí kompenzace za ušlý zisk. Ti tak reagují na rozhodnutí vlády, která z důvodu koronaviru uzavřela divadla, kina či sportovní akce s účastí vyšší než 100 osob.
Štefec se ve svém facebookovém komentáři ptá, že pokud jsou „přátelé komedianti“, jak je nazval, skutečně nezávislí, proč volají po kompenzacích? „Majitele firmy, za jejíž chod odpovídám, by ani nenapadlo o něčem takovém byť jen uvažovat. Stejně tak jako majitele a managery firem v mém okolí. Všichni se s tím musíme nějak srovnat. Uskrovnit se, dohodnout se se zaměstnanci, hledat řešení a způsob, jak přežít složitou dobu,“ poznamenal Štefec.

„Každý svého štěstí strůjcem. Sice vás chápu a divadlo, alespoň to dobré, mám opravdu rád, ale musím trvat na tom, že demokracie, přinášející svobodu podnikat, svobodu kecat naprosté nesmysly, kritizovat a urážet kdekoho a také svobodu být elitou a mít se jako prase v žitě, v sobě nese i zárodek svobody zkrachovat, skončit, padnout na hubu a muset začínat znova. Od absolutní nuly. Kelvina, samozřejmě. Sám jsem to zažil, a ne pouze jednou,“ podotkl.

„Víte, v čem spočívá princip ‚oddělování zrna od plev‘? Ti opravdu dobří přežijí i ty nejhorší časy. Buď najdou novou cestu, nebo jsou tak dobří, že mysleli dopředu a připravili se. Pojištěním, úsporami, investicemi, diverzifikací podnikání,“ domnívá se.

„Neschopní, hloupí a sebestřední pitomci myslí jen v dimenzích okamžiku, v dimenzích opileckých večírků, VIP pořadů a rubrik médií a vlastního ega. Jejich divadla a kusy, které hrají jen pro úzký kroužek ‚příznivců‘ za peníze z dotací, za peníze nás všech, mi chybět opravdu nebudou,“ dodal.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 14 bře 2020, 06:32

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... kla-616838
Ursula: To musí fungovat! Šéfka komise má strach o společný trh. Toto řekla
Evropská komise dnes představila plán na zmírnění ekonomických dopadů v souvislosti s opatřeními proti koronaviru. Brusel třeba uvolní rozpočtová pravidla zemím, které kvůli šířící se nákaze čelí hospodářskému propadu. Podrobnosti představila předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová.
„Pandemie koronaviru nás zkouší všechny. Instituce, vlády, zdravotnické systémy, ekonomiky. Ale koronavirus a pandemie s ním spojená zejména zkouší lidi. Jedná se o bezprecedentní výzvu pro naše zdravotnické systémy a o zásadní krok, nebo zásadní šok pro naše ekonomiky. Nicméně jsem si jistá, že Evropská unie tento šok dokáže zvládnout. Každý členský stát nicméně musí se ujmout své vlastní zodpovědnosti a Evropská unie jako taková musí být koordinovaná, spojená a odhodlaná. V případě pandemie je nezbytné, abychom vycházeli z vědeckých poznatků ve svých aktivitách,“ uvedla Leyenová.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... rne-616837
Ostrý vzkaz Bruselu. „Ursula” kritizovala uzavření hranic a do věci se vložil Andrej Babiš. Čtěte pozorně
Premiéru Babišovi se nelíbí kritika ze strany šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové, podle níž není správné, aby jednotlivé státy EU uzavíraly kvůli koronaviru hranice. Andrej Babiš je přesvědčen, že pokud není efektivní akce schopna EU jako celek, musí to v rámci zachování zdraví obyvatel řešit jednotlivě členské státy. Řekl to ParlamentnímListům.cz.
Konkrétně jde o slova předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové. Ta s odkazem na prohlášení Světové zdravotnické organizace uvedla, že uzavírání hranic jednotlivých států není efektivním řešením, které navíc může vyvolat dominový efekt.
„Mají silný společenský a hospodářský dopad, narušují životy lidí a přeshraniční obchod,“ kritizovala uzavírky hranic šéfka Evropské komise. Členské státy by prý měly volit přiměřená řešení.

Jednostranné kroky, jakým je třeba právě uzavírka hranic a obnovení kontrol, prý nejsou dobré, protože mohou vyvolat dominový efekt. V současné době je podle ní potřeba, aby fungoval společný trh a solidarita mezi členy Evropské unie.

S těmito slovy není spokojen český premiér Andrej Babiš. Uzavřením hranic chce vláda podle něho především ochránit zdraví obyvatel, což je rozhodně důležitější než společný vnitřní trh.

„Paní předsedkyně von der Leyenová se obává o vnitřní trh v době, kdy pro mě je absolutní prioritou ochrana zdraví nás všech. I já bych dal přednost rychlému, koordinovanému a účinnému opatření pro celou EU, např. společnému uzavření hranic v celé EU ještě před tím, než se zde virus rozšířil, ale toho jednoduše EU není schopna v krátkém čase dosáhnout, a tak se musíme soustředit především na ochranu našich občanů,“ řekl Babiš pro ParlamentníListy.cz.

Jakmile bude riziko masového šíření koronaviru potlačeno, vše se podle něho vrátí do starých kolejí a začne odstraňování překážek v oblasti společného obchodu.

„Opatření jsou tvrdá, ale bez nich koronavirus nezastavíme. Zároveň jsou dočasná jen na nezbytně nutnou dobu, a až epidemii dostaneme pod kontrolu, vrátíme se zase k fungování v rámci společného vnitřního trhu a doufám, že Komise pak bude s námi usilovně pracovat na jeho dokončení a odstranění veškerých překážet zejména v oblasti volného pohybu služeb,“ má jasno premiér.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 bře 2020, 08:24

Vláda s okamžitou platností zavřela většinu obchodů a restaurací
Kvůli zamezení možné nákaze novým koronavirem se neotevřou obchody s výjimkou potravin, lékáren, drogerii, benzinových pump a některých dalších. Vláda v noci na základě nouzového stavu rozhodla také o uzavření všech restaurací, pivnic, barů a podobných zařízení s výjimkou například závodního stravování. Opatření platí od sobotních 06:00 do 24. března do 06:00.

https://ct24.ceskatelevize.cz/specialy/ ... restaurace
USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

ze dne 14. března 2020 č. 211

o přijetí krizového opatření

V návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru, označovaný jako SARS CoV-2, na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, pro řešení vzniklé krizové situace, rozhodla o přijetí krizových opatření, tímto ve smyslu ustanovení § 5 odst. 1 písm. e) a § 6 odst. 1 písm. b) krizového zákona

Vláda

I. z a k a z u j e

s účinností ode dne 14. března 2020 od 6:00 hod. do dne 24. března 2020 do 6:00 hod. maloobchodní prodej a prodej služeb v provozovnách, s výjimkou těchto prodejen:
potravin,
výpočetní a telekomunikační techniky, audio a video přijímačů, spotřební elektroniky, přístrojů a dalších výrobků pro domácnosti,
pohonných hmot,
paliv,
hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží,
lékárny a výdejny zdravotnických prostředků,
malých domácích zvířat,
krmiva a dalších potřeb pro zvířata,
brýlí, kontaktních čoček a souvisejícího zboží,
novin a časopisů,
tabákových výrobků,
služeb prádelen a čistíren,
prodeje přes Internet a dalšími vzdálenými prostředky, přičemž uvedené zboží a služby se převážně prodávají nebo nabízejí v dané provozovně,
s účinností ode dne 14. března 2020 od 6:00 hod. do dne 24. března 2020 do 6:00 hod. přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, s výjimkou provozoven, které neslouží pro veřejnost (např. zaměstnanecké stravování, stravování poskytovatelů zdravotních služeb a sociálních služeb, vězeňských zařízení); tento zákaz se nevztahuje na prodej mimo provozovnu stravovacích služeb (např. provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny), který může probíhat bez časového omezení,
s účinností ode dne 14. března 2020 od 6:00 hod. do dne 24. března 2020 do 6:00 hod. činnost provozoven stravovacích služeb, umístěných v rámci nákupních center s prodejní plochou přesahující 5 000 m2,
s účinností ode dne 14. března 2020 od 6:00 hod. provoz heren a kasin podle zákona č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách, ve znění pozdějších předpisů,
II. ruší s účinností ke dni 14. března 2020 k 6:00 hod. body I. 2. a I. 3. usnesení vlády ze dne 12. března 2020 č. 199.
https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/a ... ch-180327/
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 14 bře 2020, 09:40

https://www.novinky.cz/kultura/clanek/z ... a-40316669
Zemřela Eva Pilarová. Poslední rozloučení kvůli koronaviru nebude
Ve věku 80 let zemřela zpěvačka Eva Pilarová. O jejím úmrtí informoval deník Blesk. Byla jednou z nejvýraznějších českých zpěvaček druhé poloviny 20. století. Poslední rozloučení se kvůli opatření proti šíření koronaviru konat nebude
R.I.P.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 bře 2020, 11:33

Nic už nebude jako dřív.... ale proč by to nakonec nemohlo být lepší? :nahoru:
Ne, nezešílel jsem, ani nepodceňuji situaci, která se odehrává po celém světě a vyvíjí se doslova turbulentně
Jsem si vědom obrovských důsledků pro ekonomiku jak globální tak tu naši. V obrovském průšvihu se již nyní ocitá celý sektor podnikatelů a živnostníků ve službách. Můžeme jen doufat v nějakou následnou pomoc. Ve stejné průšvihu jsou i deseti tisíce jejich zaměstnanců a podobné to určitě bude i v řadě odvětví do kterých tolik "nevidím". Jsme v situaci, kdy si nelze nic naplánovat dlouhodobě ani krátkodobě, nikde není žádný pevný bod k zachycení... Zavření obchodů a restaurací je zatím na deset dní, ale kdo ví co se stane za pár hodin.

Žádná studna, ale není bezedná. A ani tenhle pád nebude bezedný. Můžeme jen doufat, že přijatá opatření pomohou k tomu aby byl co nejkratší. Kdo sleduje dění v původním ohnisku nákazy ví, že Čína dostává věci pod kontrolu a začíná znovu žít. Nám proti ní schází dvě věci. Tou první, kterou asi nikdo z nás nechce je režim. Tou druhou, za kterou bych se alespoň v době této krize přimlouval je disciplinovanost prostých obyvatel.

Prosím, opusťme nyní pozici těch Švejků, kteří vše ojebou a smějí se vrchnosti za lubem. Tahle fialová potvora by si vybrala v rizikových skupinách obyvatel za podobné chování příliš tvrdou daň.

A proč si myslím, že nakonec by ten nový svět nad kterým jednoho dne vyjde slunce mohl být lepší, než ten který nás nedobrovolně opouští? Někteří konspirátoři tvrdí, že nás "vrchnost" bude ještě víc držet pod krkem a kontrolovat. Já budu rád věřit tomu, že tahle facka je výchovná, že si všichni srovnáme v hlavě co je důležité a začneme se tím řídit.

https://vracovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=747180
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 14 bře 2020, 11:46

https://ekonomickydenik.cz/ek-nesouhlas ... -kontroly/
EK nesouhlasí s uzavřením hranic, chce raději zdravotní kontroly
Úplné uzavírky hranic narušují životy lidí a volný přeshraniční obchod. Světová zdravotnická organizace (WHO) je navíc nevnímá jako nejefektivnější opatření v boji proti koronaviru. Prohlásila to dnes předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s odkazem na Česko a další země, které v posledních hodinách v rámci prevence šíření koronaviru přestávají přes své hranice pouštět cizince.

Brusel podle ní dává přednost zdravotním kontrolám na hranicích, pro které připraví společnou unijní strategii. „Mají silný společenský a hospodářský dopad, narušují životy lidí a přeshraniční obchod,“ kritizovala uzavírky hranic von der Leyenová. Komise je podle ní v kontaktu se členskými zeměmi a chce je přesvědčit o tom, aby volily „přiměřená opatření“.

„Co můžeme udělat a co bychom měli udělat, je provádět kontroly zdravotního stavu, ať již na vnějších hranicích, na vnitřních hranicích nebo v rámci území členských států,“ míní šéfka unijní exekutivy. Ministři vnitra zemí EU podle ní o návrhu dnes debatují s komisařkou pro vnitřní věci Ylvou Johanssonovou.
A tie kontroly by robil kto? Africký šamani vyškolený za 5 hodín z peňazí EK?

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 14 bře 2020, 11:48

https://ekonomickydenik.cz/mpsv-navrhlo ... run-denne/
MPSV navrhlo vyplácet ošetřovné za všechny dny uzavření škol, živnostníci by dostali 424 korun denně
Ošetřovné by se mohlo vyplácet za všechny dny, po které zůstanou školy v Česku kvůli nákaze novým koronavirem zavřené. Zaměstnanci s nemocenským pojištěním by ho mohli dostávat na děti do 15 let. Živnostníkům, kteří na ošetřovné nemají nárok, by pak stát mohl poskytovat příspěvek 424 korun za den. Navrhlo to ministerstvo práce. Podle něj by opatření letos stála 1,5 až 2,5 miliardy korun. Návrh zákona zveřejnila na svém webu vláda. Projednat se ho chystá v pondělí.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 bře 2020, 13:13

Neziskovka Člověk v tísni zveřejnila své priority. Češi ohrožení koronavirem to nejsou
Nevládní nezisková společnost Člověk v tísni, která coby humanitární organizace má cíl pomáhat v krizových oblastech, umístila na svůj web vyjádření, v němž objasňuje, proč se nemůže více angažovat v boji s pandemií onemocněním COVID-19, které způsobuje infekce koronavirem SARS-CoV-2. Nacházíme se ve výjimečné situaci. Člověk v tísni se pomocí lidem v krizích, válkách a složitých situacích zabývá, podstata epidemie je však jiná,“ uvádí ve svém vyjádření organizace.

Aktuálně prý řeší možnosti, jak by měl Člověk v tísni v Česku zasáhnout. „Promýšlíme způsob, jak to udělat smysluplně, jak pomoc koordinovat a jak podpořit ohrožené skupiny obyvatel,“ vysvětluje. Nyní je prý klíčové zpomalit šíření viru, aby nedošlo k raketovému nárůstu nakažených a aby byla zajištěna dobrá zdravotní péče těm, u nichž nemoc propukla a má vážný průběh.

Člověk v tísni přizpůsobil fungování a omezil provoz na pražské centrále; jeho pobočky v Česku a mise v zahraničí řeší jednotlivě s ohledem na situaci v místě. „Naší prioritou je zachovat stávající programy a dál pomáhat lidem v tísni například v Sýrii, kde eskalují boje a v pohybu jsou statisíce lidí,“ dodává.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... sou-616897
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 14 bře 2020, 16:44

Umělci bez práce? Herečka Pazderková dostala tuto pracovní nabídku. Platí i pro Hrušínského
Kabinet Andreje Babiše v rámci boje s koronavirem zakázal všechny akce, na kterých by se mělo sejít víc než 30 lidí. Zavřela se sportoviště, ale i nákupní centra a také kina a divadla. Někteří občané litují herce, kteří jsou bez příjmů, jiní si z nich tropí žerty a třetí vzkazují, aby začali normálně pracovat. Herečka Iva Pazderková jednomu z těchto pisatelů odpověděla. Na rovinu napsala, co si myslí.

„Abych Vás zachránil před smrtí hladem, mohu Vám nabídnout práci u nás ve skladu. Jedná se o vykládku kontejnerů z Číny. Pracovní doba od 7 do 17, sazba 95 Kč/hod. Myslím, že obzvláště pro Vaši osobu půjde o velice výchovnou lekci, abyste poznala, jak žijí obyčejní lidé. Možná pak přestanete blbnout na demonstracích. Vezměte s sebou i toho dementního Hrušínského, možná se vzpamatuje a nebude dělat ostudu svému otci,“ napsal pan Kupka herečce.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... eho-616925
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 14 bře 2020, 21:55

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... domaci_rko
Za krádež až osm, opuštění karantény šest let. Stav nouze zpřísňuje tresty
Za banální krádež trest až osm let vězení. Za šíření nemoci - včetně koronaviru - až dvanáct let. Za opuštění karantény až šest let. Vyhlášení nouzového stavu zpřísnilo trestní sazby u jinak „běžných“ trestných činů. Státní zastupitelství varují, že spáchat trestný čin v této době znamená automaticky přitěžující okolnost a mnohem delší pobyt ve vězení.
Jeden příklad: když vykradete stánek s potravinami a ukradnete zboží za pět set korun, hrozí vám běžně nejvíce dva roky vězení. Dost pravděpodobně dostanete jen podmínku. Nyní ale za tento čin půjdete určitě do vězení - trestní sazba je mnohem přísnější: dva roky až osm let za mřížemi.
„Podle názoru Nejvyššího státního zastupitelství je spáchání trestného činu v rámci vyhlášeného nouzového stavu okolností podmiňující použití vyšší trestní sazby u některých trestných činů jako je šíření nakažlivé lidské nemoci včetně nedbalosti, ohrožování zdraví závadnými potravinami, krádež, zpronevěra, podvod, lichva nebo šíření poplašné zprávy,“ vyjmenoval nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.
Právě porušení karantény a nakažení dalších lidí je v tuto chvíli trestáno nejpřísněji. Pokud by nakažený nakazil dalšího člověka, ten skončil v nemocnici s poškozeným zdravím a nebo dokonce zemřel, hrozí za to pachateli až deset let vězení.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 14 bře 2020, 21:57

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... domaci_bur
Pro Čechy v Evropě vyšleme autobusy, řekl Petříček. První už vyjel
Ministerstvo zahraničí vyšle autobusy pro Čechy, kteří kvůli opatřením proti šíření koronaviru uvázli v evropských zemích. První spoj už odjel do Frankfurtu, kde zůstalo okolo 40 českých občanů. Lidé, kteří pojedou pro své příbuzné na evropská letiště, dostanou výjimku ze zákazu vycestování, oznámil ministr zahraničí Tomáš Petříček.
„České občany v zahraničí nenecháme bez pomoci. Spolupracujeme s hasiči, když to ale bude nutné, uvolníme peníze i na komerční pronájem dopravních prostředků,“ oznámil ministr zahraničí Tomáš Petříček.
Rodinní příslušníci Čechů, kteří uvázli na evropských letištích, mohou své příbuzné vyzvednout.
„Odjezd bude možný na základě předložení kopie palubní vstupenky,“ uvedl šéf české diplomacie.
České ambasády v zahraničí zároveň budou v nejbližších dnech vypracovávat seznamy občanů, kteří se ocitli v podobných potížích.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 15 bře 2020, 12:58

https://www.zdravotnickydenik.cz/2020/0 ... ronavirus/
Dnes odletí dvě letadla do Číny pro testy na koronavirus
Dnes ráno odletí do Číny dva letouny pro 100.000 rychlotestů na nový koronavirus. Stát navíc uvolnil ze zásob Správy státních hmotných rezerv 10.000 respirátorů, které začne rozvážet v neděli. Během jednání ministrů na ministerstvu průmyslu to novinářům řekli premiér Andrej Babiš (ANO), vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
Vicepremiér Havlíček řekl, že Čína je jedna z mála zemí, která respirátory vyváží. Popsal, že i když měl stát objednané zboží v jiných zemích, tak tamní vládní instituce už je třeba i při nakládání do letadla nekompromisně zastavily a zabavily ve svůj prospěch, i když už byly zaplacené. „Měli jsme objednávku 190.000 respirátorů, která měla přijít v pondělí, a zkrátka, i když je to objednávka, je to kontrakt, tak ten stát tu dodávku zadržel,“ podotkl Babiš.
A prizdisráčsky tie svine nepomenoval. Takže to je určite niektorý z vašich/našich "významných spojencov",

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 15 bře 2020, 17:49

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... domaci_vlc
Do Česka nedorazily zaplacené roušky z Číny. Pomůže PPF
Smlouva na pět milionů roušek, které měly do České republiky dorazit v pondělí, byla porušena, řekl v pořadu Partie televize Prima premiér Andrej Babiš. Česká firma je v Číně objednala a zaplatila, někdo ji ale podle něj podvedl. Další objednávka by podle ministra vnitra Jana Hamáčka měla dorazit do středy.
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček na Twitteru uvedl, že jeho resort má potvrzené objednávky na 1,1 milionu respirátorů a pět milionů roušek z Číny.
Jedná o tom, aby v Česku byly do středy. Závazně má úřad objednán také milion testů na koronavirus, prvních 150 tisíc by jich podle Hamáčka mělo dorazit speciálem v nejbližších dnech.
...
Předseda vlády také zopakoval, že stát měl dříve objednávku na 190 tisíc respirátorů, ale mezitím jedna z evropských zemí zakázala vývoz. Připomněl také, že budou vypravena dvě letadla do Číny, jež by měla dovést 100 tisíc rychlotesterů. Airbus podle premiéra vyrazí do Číny v pondělí ráno, vrátí se v noci z úterý na středu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 15 bře 2020, 19:32

Kamion mířící s ochrannými pomůckami z Německa byl na hranicích zabaven
Nemocnice v Středočeském regionu omezí neakutní operace a vyšetření, řekla na dnešní tiskové konferenci novinářům středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Hejtmanka také uvedla, že ačkoliv se kraj nespoléhá pouze na státní pomoc, nedaří se respirátory a roušky sehnat. Kamion mířící s ochrannými pomůckami z Německa do Středočeského kraje byl na hranicích zastaven a zabaven na základě nově platného zákazu vyvážení těchto věcí ze země. Středočeský kraj, tak jako i jiné kraje se potýkají z nedostatkem ochranných pomůcek pro lékaře v první linii, tahle zásilka z Německa měla pomoci. Německo, tak jako ČR zakázala veškerý vývoz respirátorů a roušek mimo svá území.

https://nasregion.cz/stredocesky-kraj/k ... ch-zabaven

Koronavirus? Zrušit EU! Podřídili jsme se globální moci a teď to máme, udeřil Okamura
„Evropská unie v této krizi svou absolutní nečinností a hloupou kritikou našich opatření prokázala, že je třeba ji zrušit a vrátit se k myšlence Evropy spolupracujících suverénních národních států,“ říká na videu předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Kromě kritiky Evropské unie se pustil i do sociálních demokratů a avizoval, že nepříjemnou chvíli v úterý zažije i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Po něm totiž budou ve Sněmovně chtít vysvětlit nedostatek respirátorů a dalších zdravotnických pomůcek.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ura-617036
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2731
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Česká republika

Příspěvek od Rado Info » 15 bře 2020, 20:24

Ako Čína bojuje s koronavírusom a prečo sa jej v tom darí. Čo robí Európa zle?

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 4264
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: Česká republika

Příspěvek od Aaron Goldstein » 15 bře 2020, 23:14

Vláda vyhlásila karanténu pro celé Česko. Omezení pohybu platí od půlnoci
Vláda vyhlásila karanténu pro celou Českou republiku. Na tiskové konferenci po jednání vlády to oznámil premiér Andrej Babiš (ANO). Povolený bude jen nezbytný pohyb, tedy do práce, na nákup potravin nebo například k lékaři. Vláda tak ještě zpřísnila opatření, která přijala kvůli šíření koronaviru během víkendu a minulého týdne. Celostátní karanténa má co nejvíce zpomalit šíření viru Covid-19. Nakažených je v Česku 253 osob.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ka ... 152304_onz
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12949
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 15 bře 2020, 23:48

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... lsi-616883
Tohle povede ke zruinování celého ekonomického systému! Markéta Šichtařová zcela zásadně ke koronaviru a dění kolem. Zmíněni Hrušínský a další
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Postiženi jsme úplně všichni, padni komu padni, jen někdo víc a někdo méně. Chtít něco získat na úkor druhých, chtít si udržet tržní podíl na úkor jiných – to není nic jiného než chtít destrukci cizího úspěchu namísto vytváření vlastního úspěchu. Podle Markéty Šichtařové neexistuje nic jako „morální právo“ na kompenzace ztrát vzniklých v důsledku opatření proti šíření koronaviru. Uvažování v intencích, že „každý by měl dostat, kolik potřebuje“, nutně musí vést ke zruinování celého ekonomického systému.

Když sledujete, co se děje v Česku, kde vláda vyhlásila na 30 dnů nouzový stav, v Itálii, kde má pandemie už více než patnáct set obětí na životech, v Německu, kterému podle kancléřky Angely Merkelové hrozí, že nakaženo bude mezi 60 a 70 procenty obyvatelstva, ale i jinde v Evropě a ve světě, co vám připadá ze všeho nejpodstatnější, ať už z ekonomického nebo neekonomického pohledu?
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... rma-617029
Agrofert pomůže Česku v boji s koronavirem. Zdarma
Holding Agrofert Andreje Babiše (ANO), jenž je momentálně odložen ve svěřenském fondu předsedy vlády, oznámil, že vládě svého majitele pomůže v boji s koronavirem. Zdarma.
Koncern Agrofert věnuje zdarma pro potřeby státu suroviny, které se používají k výrobě dezinfekčního roztoku podle receptury Světové zdravotnické organizace (WHO). Stát tak získá 500 tisíc litrů tohoto dezinfekčního roztoku. Agrofert tímto krokem reaguje na nedostatek dezinfekčních prostředků v nemocnicích a veřejné správě. Agrofert sám dezinfekční roztok nevyrábí, dokáže však dodat suroviny, které jsou k jeho produkci zapotřebí,“ stojí v tiskové zprávě, kterou rozeslal tiskový mluvčí holdingu Karel Hanzelka.

Celková hodnota dodávky prý přesahuje deset milionů korun a Agrofert dodá vše potřebné v pondělí 16. 3. S ministrem průmyslu a obchodu a s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem se prý domluvili na tom, že v případě potřeby mohou připravit i další zásilky.

„Další pomoc nabízíme praktickým lékařům a samosprávám v místech, kde působí naše výrobní společnosti,“ uzavřel Hanzelka.

PeterM
Sponzor fóra
Příspěvky: 645
Registrován: 18 úno 2017, 11:17

Re: Česká republika

Příspěvek od PeterM » 16 bře 2020, 07:44

Kvůli šíření koronavirové nákazy hygienici v pondělí ráno neprodyšně uzavřeli Uničov, Červenku a Litovel na Olomoucku. Později rozšířili opatření na dalších 18 obcí v regionu. Lidé je nemohou opustit, zakázán je vstup.

Lidé nemohou tyto města a obce opustit opustit a zakazuje se také pohyb mimo místo jejich trvalého pobytu a to minimálně na dobu 14 dnů. Opatření se týká i dopravy. Na dálnici D35 jsou od pondělního rána uzavřeny sjezdy a nájezdy 248 a 253 na dálnici u Litovle.
Zásobování potravinami a dalším nezbytným zbožím je zachováno a nijak se nemění, oznámil v pondělí na webu Uničova starosta Radek Vincour (ODS). Na Litovelsku a Uničovsku bylo v neděli večer evidováno 25 případů koronaviru, v celém Olomouckém kraji jich bylo 32. „Lidé s trvalým pobytem v Uničově nemohou město opustit. Byl rovněž vydán zákaz pohybu po samotném Uničově s výjimkou cest do práce, na nákup základních potřeb, k lékaři či veterináři. Dále lidé smějí své bydliště opustit z důvodu zajištění péče nebo doprovodu pro své příbuzné a blízké, případně k vyřízení úředních záležitostí,“ uvedl Vincour.
Do Uničova, Litovle a Červenky není nikomu umožněn přístup s výjimkou řidičů zásobovacích vozidel, zdravotníků, policistů nebo hasičů. "Výjimku mají i lidé s trvalým bydlištěm mimo Uničov, kteří v Uničově pečují o své blízké. Každý, kdo je oprávněn do města vstoupit, bude na kontrolním stanovišti vybaven ochrannými prostředky," uvedl Vincour.

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... paign=null

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5766
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 16 bře 2020, 09:12

Miroslav Macek: Myjte si ruce a chraňte se před médii
Nemáme žádné životní zkušenosti se stávající situací, nevíme, jak se vyvine, netušíme, co vše způsobí. Můžeme jen jedno jediné: chovat se podle zdravého selského rozumu, nepodléhat za žádnou cenu panice, neboť ta nikdy ničemu nepomůže, ale hlavně si musíme důkladně pamatovat, co všechno bylo špatně a co bude zapotřebí v budoucnu co nejrychleji změnit. Odshora dolů…

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/n ... dii-617069
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti