Česká republika

Odpovědět
homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 9846
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Česká republika

Příspěvek od homer » 27 zář 2021, 13:38

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z Dukovan
Ruské a čínské firmy se nebudou moci jakkoli zúčastnit stavby nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Počítají s tím bezpečnostní záruky v takzvaném nízkouhlíkovém zákoně, který podepsal prezident Miloš Zeman. V pondělí o tom informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Zákon počítá s tím, že pro výstavbu bude možné využít pouze technologie od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996. Rusko a Čína mezi tyto státy nepatří.

Nejen pro stavbu, ale ani pro údržbu nového bloku nebudou moci být použity technologie jakkoli závislé na nepovolených dodavatelích.

Ministři schválili usnesení, že tzv. bezpečnostní dotazník bude zaslán pouze potenciálním dodavatelům z Francie, Jižní Koreje a Spojených států, to znamená firmám EDF, KHNP a Westinghouse.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ze ... n-40373237

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42267
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 27 zář 2021, 15:19

https://ekonomickydenik.cz/prvni-zebric ... ste-misto/
Žebříček nejbohatších bez Kellnera: první jsou jeho dědicové. Babiš je až šestý
Přehled nejbohatších Čechů a Slováků vede prvně z historii žena. Renáta Kellnerová na nejvyšší pozici nahradila zemřelého Petra Kellnera. Oproti minulému žebříčku si polepšili hlavně Daniel Křetínský, Patrik Tkáč či zakladatelé Avastu, naopak Andrej Babiš propadl na šestou příčku.

Jak s pořadím největších českých a slovenských byznysmenů zahýbal koronavirus a omezení ekonomické aktivity v době lockdownu? Odpověď na tuto otázku přináší žebříček top 100 nejbohatších, který sestavil týdeník Euro ve spolupráci s Ekonomickým deníkem. Prvních dvacet z čela žebříčku přinášime v následujícím přehledu.
top-miliardari-2021-euro-1-747x420[1].png
Vzhledem k tragické smrti nejbohatšího Čecha Petra Kellnera při havárii vrtulníku na Aljašce nastala změna na první pozici žebříčku. Na první příčce je nyní uvedena Renáta Kellnerová, která je správkyní pozůstalosti a očekávanou hlavní dědičkou, s rodinou. Oproti předchozímu žebříčku si majitelé skupiny PPF značně pohoršili, ale i tak mají více než dvojnásobek toho co druhý v pořadí, realitní magnát Radovan Vítek.

Třetím nejbohatším byznysmenem v česko-slovenském prostoru se prvně stal Daniel Křetínský, jehož majetek dlouhodobě roste. Karel Komárek klesl ze třetího na čtvrté místo, jeho majetek stagnoval okolo 80 miliard korun. Pátý je Patrik Tkáč, který se vrací mezi akcionáře EPH. Současný český premiér a nepřímý vlastník holdingů Agrofert a Hartenberg Andrej Babiš byl minule čtvrtý, nyní skončil na šestém místě.

Největší přírůstek majetku za poslední dva roky se týká zakladatele softwarové společnosti Avast Pavla Baudiše. Za poslední dva roky si polepšil o 19,5 miliardy na aktuálních 56 miliard korun. Pomáhá mu růst hodnoty Avastu, ke kterému letos o prázdninách přispělo i oznámení o chystané fúzi se společností NortonLifeLock. Ze stejného důvodu si významně polepšil také druhý otec-zakladatel Avastu Eduard Kučera.

Těžké časy pro PPF
Oproti žebříčku top miliardářů, který Euro zveřejnilo před dvěma lety, se nejvýrazněji zmenšil majetek akcionářů PPF. Tedy hlavně dědiců Petra Kellnera, kteří v PPF drží bezmála 99procentní podíl. Dlouhodobě zisková skupina PPF se loni propadla do ztráty. Ztráta připadající na vlastníky mateřské společnosti byla 249 milionů eur (6,6 miliardy korun). Vlastní kapitál PPF v tržním ocenění loni klesl z 8,8 miliardy na 7,9 miliardy eur.

Ztrátová byla především klíčová finanční divize skupiny PPF, jejíž základ tvoří půjčkový byznys pod značkou Home Credit. Za pouhý rok se objem poskytnutých půjček v tržní hodnotě, tedy po tvorbě opravných položek, snížil o 37 procent – hlavní kvůli potížím na asijských trzích. Ze stejného důvodu klesl také majetek Jiřího Šmejce, jehož Emma Alpha je menšinovým akcionářem Home Creditu.

Předčasné úmrtí 56letého Petra Kellnera při březnové havárii vrtulníku na Aljašce navíc vyvolává nejistotu, co bude se skupinou PPF do budoucna. V roli hlavního korporátního stratéga bude Petr Kellner jen těžko nahraditelný. I proto je letošní ocenění majetku Kellnerovy rodiny poměrně konzervativní, místo 270 miliard korun v minulém žebříčku týdeník Euro nyní uvádí 250 miliard korun.

Další informace o trendech ve vývoji majetku českých a slovenských miliardářů včetně kompletního přehledu 100 nejbohatších naleznete v týdeníku Euro v čísle, které vyšlo v pondělí 27. září.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42267
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 27 zář 2021, 15:47

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... zor-678230
Cenzura jak vyšitá? Rozhlas poslankyni SPD vyškrtl větu „Lidé jsou trestáni za názor“
Poslankyně a lídryně SPD pro nadcházející volby Karla Maříková, která měla kdysi problémy se svými výroky o migrantech, má nyní těžkosti i s Českým rozhlasem. Ten prý vystřihl část její odpovědi v předvolebním spotu. Slova o trestání za názor jsou zřejmě ve veřejnoprávním médiu nepřípustná.

Poslankyně Maříková v rámci předvolební vizitky pro regionální stanici Český rozhlas Karlovy Vary odpověděla na jednu z několika otázek následující formulací: „Společnost je dlouhodobě rozštěpená a zpolitizování koronaviru to jen prohloubilo. Krásným příkladem toho je očkování proti onemocnění covid-19, které vláda využívá k rozdělování lidí na dvě kategorie a neštítí se do toho zatahovat taky děti. Dalším příkladem je cenzura, kdy jsou lidi udáváni a trestáni za vlastní názor.“ – A právě tato slova byla z předvolební vizitky vystřižena.

Vedoucí redakce zpravodajství Českého rozhlasu Monika Červená se ke kauze cenzurování političčiny odpovědi vyjádřila v e-mailu přímo Maříkové následovně: „Podle vedení zpravodajství ČRo i stanice ČRo Karlovy Vary jde o porušení pravidel pro natáčení a vysílání vizitek krajských volebních lídrů ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2021, konkrétně článku č. 9, který říká, že regionální studio musí odmítnout vysílání odpovědi nebo jejich částí, které jsou v rozporu s právním řádem ČR, Kodexem Českého rozhlasu nebo těmito pravidly. Z toho důvodu jsme tuto informaci z Vaší odpovědi vystřihli.“

Červená následně ještě Maříkovou upokojuje, že zcenzurování její odpovědi nemělo vliv na kontext ani plynulost jejího vyjádření. Politička Maříková poskytla redakci ParlamentníchListů.cz screeny z inkriminovaného emailu.
Výstřižek%20Maříková%20ČRO%201[1].JPG
Maříková má s cenzurou již své zkušenosti. Poslankyně v jednom ze svých dřívějších příspěvků na Facebooku napsala výrok: „Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území EU. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území EU.“ Za což ji poté chtěla vyšetřovat a stíhat policie, zda se nejedná o podněcování k nenávisti. Sněmovní mandátový a imunitní výbor poté ale nedoporučil Maříkovou ke stíhání vydat a policejní žádosti nevyhověl.
eaf2b220-1002-4089-8ac9-e413e4b0de2d[1].jpg
eaf2b220-1002-4089-8ac9-e413e4b0de2d[1].jpg (93.43 KiB) Zobrazeno 2876 x
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16227
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 27 zář 2021, 16:39

Zákaz, nikam! Danielu Landovi zrušili akci na nátlak politiků
„Navrhli mi motorkáři z Czech patriot riders, zda bych zítra 28. 9. nespojil probouzení lva s jejich každoroční Svatováclavskou jízdou. Souhlasil jsem. Město na ně ale ‚zatlačilo‘, že je na náměstí nepustí parkovat a zruší jim smlouvu, bude-li tam ten Landa,“ píše Landa na svém faceobokovém profilu. „Požádali mě tedy tito motorkáři, zda bych od probouzení ve Staré Boleslavi neupustil, aby směli na náměstí zaparkovat. Vyhověl jsem jim tedy. Děkuji všem přátelům a ostatním lidem na motorkách, kteří mě doprovázejí na mých cestach za slunka i v dešti,“ zmínil Landa.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... iku-678324

Historie se opakuje - nezadržitelně. Zvykejme si...
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16227
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 27 zář 2021, 17:01

Česko koupí od Izraele protiletadlový raketový komplet za 13,7 miliardy korun :blbec:
Česko pořídí formou mezivládní dohody od izraelského kabinetu čtyři baterie protiletadlového raketového kompletu za 13,7 miliardy korun. Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) v pondělí s podrobnostmi záměru seznámil vládu, sdělil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Ministerstvo tak nyní může podepsat smlouvu. Protiletadlový komplet SPYDER do Česka dodá izraelská firma Rafael.
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/33 ... ardy-korun
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16227
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 27 zář 2021, 17:11

Chystaná stávka na poštách bude mít formu zpomalování práce :lol:
Chystaná třídenní stávka dvou menších odborových organizací na České poště bude mít formu snižování tempa práce na jednotlivých pracovištích.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/chyst ... e/2095531?

Ono to ještě jde zpomalit?
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16227
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 27 zář 2021, 18:03

POSLEDNÍ PRŮZKUM PREFERENCÍ PRO PARLAMENTNÍ VOLBY 2021
Před volbami do Evropského parlamentu jsme zde zveřejnili náš průzkum volebních preferencí (1), který lépe odpovídal realitě než průzkumy několika renomovaných agentur a proto i dnes předkládáme průzkum preferencí pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny. Průzkum vychází ze soukromých i veřejných zdrojů a také analyzuje záměrné manipulace některých agentur srovnáním rozdílu průzkumů a výsledků minulých voleb.
.
Volebpref2021.jpg
https://pravyprostor.cz/posledni-pruzku ... olby-2021/
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16227
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 27 zář 2021, 18:18

Pirát: Patříme na Západ! Sňatky homosexuálů, vyvlastnění bytů
V Berlíně se obyvatelé vyslovili pro to, aby byly vyvlastněny byty velkých pronajímatelů. A poslanec Pirátů František Kopřiva to využívá jako důkaz toho, že řeči konzervativců o příslušnosti k Západu jsou falešné. „Připomenutí pro místní konzervativní obdivovatele Západu: Včera se občané vyslovili v jedné zemi pro manželství pro všechny a v metropoli druhé země pro vyvlastnění čtvrt milionu bytů od největších developerů,“ pravil poslanec.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ytu-678318
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16227
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 27 zář 2021, 20:50

Jak a proč vláda krmí naše neziskovky
Už jsme nedávno na tomto místě popsali bohaté angažmá vlády a ministerstev při produkování různých „dober“, ať už prostřednictvím vlastních poradních orgánů, nebo prostě přesunem tučných finančních obnosů do tzv. nestátních neziskových organizací (NNO). V červnu letošního roku, tedy uprostřed fatální ekonomické kalamity jménem covid, přišli naši vládní úředníci s materiálem pod názvem Strategie spolupráce veřejné správy s nestátními neziskovými organizacemi na léta 2021 až 2030.

Na první pohled se nabízí otázka: co je na těch organizacích „nestátního“, když jsou svými příjmy a někdy i úkoly fixovány na stát? Berte to třeba jako pouhou šťouravost, ale při četbě toho sáhodlouhého spisu (56 hustě popsaných stran, celkem skoro 200 tisíc znaků) se odpovědi nedoberete. Co se však dovíte, je, že koordinátorem tvorby toho materiálu je Úřad vlády České republiky, Odbor lidských práv a ochrany menšin a Sekretariát Rady vlády pro nestátní neziskové organizace, a to, pozor: na objednávku vlády ČR. Z toho plyne, že ten, kdo tu přebírá iniciativu a doslova vnucuje neziskovkám veřejné peníze, je naše exekutiva. Měli bychom se nad tím možná zamyslet i v kontextu nadcházejících voleb.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... vky-678290
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16227
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 27 zář 2021, 21:03

SPD, Trikolóra a Volný blok vyřazeny v průzkumech Stemmark
Že v průzkumech neni vše čisté a že průzkumy před volbami jsou cinknuté, si cvrlikají i vrabci na střeše. Ale co se objevilo na internetu od agentury Stemmark a autenticky potvrdil v mailu "zkoumaný", jehož celou totožnost známe...
V neděli ve 12:16 mi volali z výzkumné agentury STEMMARK. Ptali se mě, jestli mám 5 min čas na krátký monitorovaný hovor ohledně politické situace v ČR. Zeptali se mě nejdřív na údaje o mně a pak na to, jestli jsem rozhodnut, koho budu volit, nebo spíše rozhodnut nebo nerozhodnut.
A pak se mě ptali na politické strany a uskupení, které budu volit.
Zeptali se mě, jestli budu volit koalici SPOLU, ANO Andreje Babiše, koalici Pirátů a STAN, ČSSD a hnutí Roberta Šlachty. Na všechny jsem odpověděl, že je volit nebudu, tak se tazatelka ptala, že jsem odpověděl na všechny varianty negativně a přitom jsem jí říkal, že budu volit koalicii.

Tak jsem jí odpověděl, že čekám, až tu koalici přečte a ona na to, že víc stran tam nemá, že je to bleskový výzkum, kde je top 5 stran a uskupení. Řekl jsem jí na to, že v tom případě je to zmanipulovaný průzkum, když tam nejsou všechny strany a dokonce ani těch top 5 nejsilnějších. Že tam jsou jen všechny prounijní strany, ale každou stranu, která EU kritizuje, vynechali. A ona pořád dokolečka odpovídala, že to není zmanipulovaný průzkum, že mají jen top 5 největších stran a uskupení.

Tak jsem jí pak řekl, ať teda pokračuje dál s otázkami, ale ona na to, že to byla poslední otázka a rozloučila se. Kdo je zadavatelem, mi říct nechtěla.
https://www.skrytapravda.cz/z-domova/13 ... -a-policie
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42267
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 28 zář 2021, 15:45

https://cz.sputniknews.com/20210927/fuc ... 73469.html
„Fucking bitch from fucking country.“ Českou policistku v Polsku kolegové ušikanovali k smrti
Vysněná služba u evropské agentury Frontex ve Varšavě skončila tragédií. Po dvou měsících šikany mladá česká policistka ukončila svůj život skokem z okna. Za její smrt nikdo nebyl potrestán a rodina i po roce marně čeká na spravedlnost. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) o případu ani nevěděl.
K tragédii došlo v pátek 2. října 2020. Jednatřicetiletá česká policistka Kristýna Litomerická skočila z 11. patra hotelového pokoje. Polští kriminalisté během vyšetřování její smrti cizí zavinění nenašli a případ uzavřeli. I česká policie tvrdí, že důvodem sebevraždy byly osobní problémy.
Nicméně, jak zjistil zpravodajský kanál CNN Prima News, Litomerická během svého dvouměsíčního pobytu ve Varšavě zažívala neúnosnou šikanu. Alespoň o tom vypovídá její komunikace s rodinou, která předala zprávy televiznímu kanálu.
„Mami, horší se to. Hodně. Tahaj tu na mě, že chlastám, než jdu do práce. Nikdo mě ale neměřil. Včera mě vytáhli ven, já pila čaj a po cestě zpátky jsem dostala sodu, že všechno převracím, ničemu nerozumím a všechno je moje chyba. I kolegyně mi řekla, že jsem jí zneužila platební kartu nebo co... Masakr,“ psala v polovině srpna Kristýna své mamince teprve po 14 dnech svého pobytu u Frontexu.
Konflikty byly podle CNN Prima News způsobené tím, že česká policistka nedostávala ve své práci dostatečnou zpětnou vazbu a nikdo ji neřekl, jak má úkoly vykonávat lépe. Kvůli konfliktu s kolegy se dokonce obrátila na Policejní prezidium v České republice. To se ji podle jejích zpráv zastalo. Měla i kontaktovat vedení Frontexu. I tam našla zastání a nakonec se zdálo, že se pracovní neshody na pracovišti vyřešily.
„Tak mi volali z Frontexu. Domluvili jsme se, že když se to bude opakovat, tak se to začne řešit, a kdykoliv se mohu nechat přeřadit na jinou práci,“ psala Litomerická, která svou stížnost na pracovní neshody vzala zpět.
Po několika dnech klidu ale napětí opět začalo růst. Nyní se kromě lživých obvinění přidaly i sprosté nadávky.
„Hned ve dveřích jsem tady schytala, že jsem fucking bitch from fucking country (zas*aná děvka ze zas*ané země, pozn. red.). A jelo to, jak jsem se ozvala přes naše prezídko a bylo zle... Já už nevím, co je realita a co ne... Když jsme šli na cígo, tak na mě po cestě mluvili německy a hajlovali na mě... Dělají ze mě kromě alkoholičky i rasistu. Ještě u toho hajlování zahlásili ,welcome to Poland‘ (vítej v Polsku, pozn. red.) a pak vyprávěli vtipy o židech... Máme rozepsané směny a chodím podle nich a pak poslouchám, že jsem furt na hotelu a oni dělají za mě. Nedokážu rozlišit, co je myšlený vážně a co ne,“ cituje CNN Prima News zprávy české policistky, které psala své sestře Markétě Šubrtové.
I přes šikanu byla podle televize Litomerická odhodlána svůj dvouměsíční pobyt dokončit. Jedním z důvodu byl i strach z toho, že ji od policie vyhodí. Bála se, že si nenajde novou práci a nedokáže si uhradit studium na CEVRO Institutu.
„Mě doma sežerou, až přijedu. Na tohle přesně čekali, až něco pos*ru. Protože tam taky vadí, že sloužím krátkou dobu a tak. Mám doma něco podobného jako tady, akorát ne tak silně,“ svěřovala se kapitánka.
Zlomový okamžik ale nejspíše nastal poslední týden před koncem jejího pobytu. Tehdy si Litomerická i přes konflikt s kolegy zašla do baru a po několika skleničkách alkoholu s jedním z kolegů skončila na pokoji.
„Moje sestra to vzala prostě tak, že se stalo. Nicméně na druhý den dorazila do práce a zjistila, že inkriminovaný kolega si celou situaci zdokumentoval. Nevím, jestli měl fotky nebo video, ale velmi neprofesionálně s tím poté oběhl celou kancelář, takže poslední dny byla neustále s touhle situací konfrontována a ryli do ní ostatní chlapi,“ sdělila sestra zesnulé.
I přes deprese, kterými po této epizodě trpěla, její poslední zprávy nenasvědčují, že chtěla spáchat sebevraždu. Přesto se odhlásila ze školy a zrušila si účet na Facebooku.
„Mám vás ráda. Vše je v pořádku. Letenka je zítra na 10:30. Mám vás ráda, pozdravuj taťku a Janka. Kufr a příručák je v poho. Nic jinak nemám,“ stálo v poslední zprávě mamince ze čtvrtečního večera 1. října.
Následně byla česká policistka v pátek v 7:15 ráno nalezena mrtvá pod okny hotelu. Vzhledem k tomu, že kriminalisté vyloučili cizí zavinění, se případ již dále nevyšetřoval. Příbuzní byli ovšem šokovaní, že v jejím mobilu, který po několika týdnech dostali, byly údajně smazané všechny zprávy i hovory a odinstalovaná aplikace WhatsApp. Rodina proto chce vědět, co v telefonu bylo a kdo byl poslední, s kým policistka komunikovala.
„Co mě ale nejvíc štve, je to, že někdo s úplně klidným svědomím řekne, že moje sestra spáchala sebevraždu z rodinných důvodů. To není pravda,“ líčí své pocity sestra zesnulé.
O incidentu přitom ani nevěděl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), ačkoli by o sebevraždě české policistky měl být správně informován.
„Pokud to byla příslušnice Policie České republiky, musí policejní prezident vědět, co se stalo, a musí mi věci k tomu doložit. Budu od něj chtít vysvětlení. Informace měla přijít od policie ke mně, a pokud mi ji nedali, tak někdo pochybil a bude mít smutné Vánoce,“ řekl minulý týden CNN Prima News Hamáček.
Rodina je podle televize připravena podat žádost o prošetření šikany.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16227
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 28 zář 2021, 16:35

… teprve teď se začínám skutečně bát!
Dostanu se ke spoustě materiálů ministerstev zahraničí, obrany i vnitra a přiznám se, že ačkoliv znám dobře reálný stav bezpečnostního systému ČR, teprve teď se začínám skutečně bát…

Spolupracuji na studii, identifikující existenční hrozby pro ČR. V souvislosti s touto prací se samozřejmě dostanu ke spoustě materiálů ministerstev zahraničí, obrany i vnitra a přiznám se, že ačkoliv znám dobře reálný stav bezpečnostního systému ČR, teprve teď se začínám skutečně bát. Jejich neaktuálnost, nekonkrétnost a někdy i ideologická hloupost a zaslepenost je do očí bijící a nedává nám, občanům tohoto státu, příliš růžové vyhlídky do budoucna v případě, že se některá z těch byť “méně existenčních“ hrozeb bude skutečně realizovat. Jak se říká, papír snese všechno.
https://www.novarepublika.cz/2021/09/te ... utecne-bat
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16227
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 28 zář 2021, 16:39

Jak to, že naši spojenci, kterým věříme, to mají s Ruskem jinak než my?
Návštěva kancléřky Merkel v Moskvě 20. srpna v mainstreamových médiích sice prolétla, ale o něco pozdější turné ministra Lavrova po evropských zemích se už pozornosti nedostalo.
https://www.novarepublika.cz/2021/09/ja ... nak-nez-my
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16227
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 29 zář 2021, 11:48

PRAGMATIK VERSUS FANATICI
Každá volební kampaň je pro myslícího člověka už tradičně utrpení. Které příliš nezmírňuje ani jeho poznání, že je zjevně cílena především na nemyslící. A volební kampaně se zpravidla točí kolem volebních témat. Teoreticky a také logicky by to sice měla být témata, která považují za důležitá voliči, nicméně velice často jde o témata, která považují za důležitá politici. Vzájemný poměr těchto témat přitom nejlépe vystihuje příměr nebe a dudy. Tento rozpor popírající kromě logiky i základní princip zastupitelské demokracie plyne z prostého faktu, že politici nyní evropsky dominujícího typu – takzvaní demokraté – považují sami sebe za bytosti vyšší až osvícené a voliče za imbecily neschopné samostatného úsudku.

Proto je letošní volební kampaň stran jenž mají reálnou šanci vystřídat ANOfert opět postavena primárně na notně zvětralém antibabišismu, který už vzrušuje jenom je, místo aby reflektovala skutečné problémy: SPOLU dáme Česko dohromady! (Poté, co ho Babiš zničil) Vraťme zemi budoucnost! (Poté, co ji Babiš ukradl). Jiné problémy zřejmě, alespoň podle koalic SPOLU a PIRSTAN, zjevně nemáme. Všechno je super, nic zvláštního se neděje, máme se výborně a když zvolíme Fialu nastane konečně ráj na zemi.

Ano, Babiš je problém a zemi by skutečně velice prospělo, kdyby konečně zmizel v propadlišti dějin. Ovšem toto platí pouze při naplnění dvou základních předpokladů:
- Země nemá a hlavně už brzy nebude mít daleko větší problémy než je jenom oligarcha premiér
- Ti, kteří by ho teoreticky mohli nahradit nejsou stejní, případně ještě větší kokoti než on

Což stoprocentně platí pro naši situaci:
- Bezpáteřný dotační oligarcha premiérem je maličkost ve srovnání s tím, co se děje a hlavně s tím, co se na nás valí
- Výměnu bezpáteřného eurohujera pragmatika za bezpáteřného eurohujera fanatika rozhodně nelze z hlediska voliče mého typu považovat za změnu k lepšímu
https://pravyprostor.cz/pragmatik-versus-fanatici/
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16227
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 29 zář 2021, 12:15

Předvolebním slibem nezarmoutíš
Občas se zapomenu a s prostořekostí sobě vlastní říkám něco, co tradiční poučky nedoporučují. Třeba, že ve volební kampani se nemá mluvit o druhých, tedy o politických soupeřích. Ale jak tak teď na cestách z akce na akci křižuju republiku, všude na mě vyskakují nejrůznější billboardy a plakáty, a tak mi to nedá, abych aspoň některé neokomentovala.
Jeden nejmenovaný premiér slibuje, že bude za nižší daně bojovat až do roztrhání těla. To je věru zajímavé, neboť na to měl jako ministr financí v Sobotkově vládě a nyní dokonce jako předseda vlády už osm let, ale daně jsou pořád vysoké a on vůbec není roztrhaný, nýbrž stále celý. Tak asi až příště.

Stejně kouzelné je, když svoji knížku pojmenuje a na svůj volební baldachýn si napíše Sdílejte, než to zakážou. To je opět trefa přímo na komoru. Prosím, osvěžte mi paměť. Kdo že to do Bruselu poslal vrchní evropskou cenzorku Věru Jourovou?

Jiný výtečník tvrdí, že je čas na spravedlnost. Jako policista na to taky měl spoustu let, ale pokonil, na co sáhnul. Jeho vrcholným číslem bylo, když pozatýkal tři poslanecké trafikanty, které pak zpovykaný Ištvan vsadil do vazební věznice. Ponechme stranou, že stát, přesněji tedy spíš my daňoví poplatníci, jim posléze musel vyplatit milionové odškodnění. Zajímavější je, že když pak tenhle výtečník sám od policie odcházel, neváhal přijmout nově zřízenou trafiku v podobě přímo pro něj vymyšlené nové funkce náměstka na Celní správě.

Jiná spolupachatelská partička zase sebe vydává za „změnu“, zatímco druzí jsou prý „hrozba“. Tihle chlapci a děvčata nějak pozapomněli, že všechny největší šílenosti covidové doby pomohli vládní garnituře prohlasovat právě oni. To oni a nikdo jiný pomáhali vládě do nekonečna protahovat nouzový stav, to oni spolu s vládními stranami prosadili zločinný pandemický zákon. Sečteno, podtrženo: tahle „změna“ je za osmnáct, zatímco „hrozba“ bez dvou za dvacet. Vyjde to na stejno.

Někteří lidé jsou ale nepoučitelní. Volby co volby stále vyhlížejí nějakého spasitele. A když zklame jeden, upnou se k další slibotechně. Jenže žádný spasitel nikdy nepřišel a nikdy nepřijde. Naopak pro všechny voliče by mělo být varováním, když jakýkoli politik slibuje, jak zatočí s korupcí. Jenže korupci neodstraní ani policie, ani státní zástupci, ani soudy. Jediný způsob, jak se dá korupce omezit, je zmenšit množství peněz, které protékají veřejnými rozpočty a které politici a úředníci přerozdělují. Ale tohle nikdo z těch srdnatých bojovníků kupodivu neslibuje.

Úplný oxymóron pak je, když bojovník proti korupci zároveň horuje pro Evropskou unii. Ta je totiž se svým systémem dotací tím úplně největším korupčním semeništěm. Je to doslova začarovaný kruh. Napřed pošleme do Bruselu naše vlastní peníze, aby nám je z Bruselu mohli zase přidělit zpátky spolu s rozhodnutím, co si za ně smíme postavit, čemuž ovšem obvykle předchází korupční boxovačka o to, do které kapsy Brusel peníze pošle. A pak si mnohem dráž než za cenu obvyklou postavíme něco, co vlastně ani nepotřebujeme. A za bukem už číhají orgány činné v trestním řízení, aby z toho začarovaného kruhu také něco měly. Dobře totiž vědí, že pokušení sáhnout si na dotace i za cenu porušení zákona je větší než malé. Načež politici opět slibují, jak s korupcí zametou, ale systém ponechávají stejný. Někteří dokonce chtějí více Evropy. Přeloženo do obyčejné mluvy: chtějí vlastně ještě víc příležitostí ke korupci.

Ještě jednou se omlouvám, že jsem se pro tentokrát nedržela tradiční poučky. Polepším se. Slibuju.
Slibem nezarmoutíš!
https://neviditelnypes.lidovky.cz/polit ... litika_wag
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42267
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Česká republika

Příspěvek od Alchymista » 29 zář 2021, 16:56

https://ekonomickydenik.cz/ceska-zbrojo ... -milionum/
Česká zbrojovka Group v prvním pololetí zvýšila výnosy. Dosáhly 4,7 miliard. Čistý zisk se blíží k 588 milionům
Společnost CZG – Česká zbrojovka Group SE vykázala v prvních šesti měsících letošního roku nárůst ve všech klíčových ukazatelích, a to zejména díky vyšším prodejům zbraní ve Spojených státech, Africe a Asii. Pozitivně také přispěla akvizice společnosti Colt a konsolidace jejích výnosů do celkového hospodaření CZG od 21. května 2021. Vyplývá to z dnes zveřejněných konsolidovaných neauditovaných finančních výsledků.

Klíčové finanční údaje hospodaření za první pololetí roku 2021 CZG – Česká zbrojovka Group SE vypadají takto: Výnosy v první polovině roku 2021 dosáhly 4,7 miliard korun, jedná se tak o meziroční nárůst o 40,6 procent. Čistý zisk společnosti dosáhl za prvních šest měsíců letošního roku 587,9 milionu korun, což je o 54 procent více než za první pololetí roku 2020.

Ukazatel EBITDA vzrostl za šest měsíců do 30. června 2021 ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 o 12,5 procent, na 984,1 milionu korun, a to zejména z důvodu významného růstu globálních prodejů především na kontinentech mimo Evropu.

Ukazatel normalizované EBITDA očištěný o mimořádné vlivy spojené s akvizicí Coltu činil za první šest měsíců letošního roku 1 203,6 milionu korun. Mezi ně patří především náklady na profesionální poradce a ostatní služby spojené s akvizicí Coltu a odpis majetku v souvislosti s avizovaným odložením realizace projektu v Arkansasu.

Počet prodaných zbraní se v první polovině letošního roku zvýšil v porovnání s prvními šesti měsíci roku 2020 o 33,3 procent a dosáhl 304 322 prodaných kusů. Krátké palné zbraně byly zastoupeny z 60,1 procento, dlouhé palné zbraně pak z 39,9 procent.

Na celkových výnosech CZG představovaly v první polovině letošního roku výnosy v USA podíl 62,5 procent, následovány byly 10,7 procentním podílem výnosů dosažených v Evropě (bez České republiky).

Afrika se na celkových výnosech podílela ze 10,5 procent, Asie ze 6,1 procento, Kanada dodala 3,3 procenta, Česká republika 2,9 procent a ostatní státy světa pak 4 procenta.

„Skupina CZG má za sebou další rekordní pololetí. Tyto finanční výsledky poprvé reflektují i hospodaření skupiny Colt od data dokončení akvizice. CZG zaznamenala také řadu obchodních úspěchů,” uvedl Jan Drahota, prezident a předseda představenstva CZG.

„Poptávka po našich produktech je i nadále vysoká a převyšuje naše současné výrobní kapacity. Máme silnou pozici na cestě k vytváření dlouhodobě udržitelných hodnot pro zaměstnance, zákazníky, obchodní partnery, akcionáře i celou společnost,” dodal.

Z pohledu regionálního rozložení se ke 30. červnu 2021 výnosy v České republice snížily o 56,2 procenta, na 135,1 milionu korun. Česká republika tak představuje na celkových výnosech podíl 2,9 procent.

Tento výsledek byl způsoben zejména mírným odkladem dodávek české armádě, realizaci dodávek pod rámcovou smlouvou společnosti očekává ve druhé polovině tohoto roku.

Výnosy z prodejů ve Spojených státech vzrostly v prvním pololetí 2021 meziročně o 26,5 procent, na 2 957,4 milionu korun, a to především díky nárůstu poptávky na komerčním trhu a konsolidovaným výnosům Coltu v USA. USA se tak na celkových výnosech za první pololetí letošního roku podílí z 62,5 procent. Díky akvizici Coltu skupina CZG také začala nově vykazovat výnosy realizované v Kanadě. Ty za prvních šest měsíců letošního roku dosáhly 156,6 milionu korun, což je meziročně o 150,3 procenta více, a Kanada tak tvoří 3,3 procenta výnosů skupiny.

V Evropě (vyjma ČR) se v prvním pololetí výnosy meziročně zvýšily o 77,8 procent na 507,2 milionu Kč, zejména v důsledku nárůstu prodejů v zemích střední a východní Evropy. Evropa se tak podílí na celkových výnosech z 10,7 procent. Afrika pak představuje podíl 10,5 procent. Díky dodávkám zákazníkům z řad ozbrojených složek vzrostly výnosy v Africe v prvním pololetí meziročně o 307,4 procenta na 496,8 milionu korun, v Asii pak díky zákazníkům z řad ozbrojených složek i komerčním zákazníkům o 45,3 procenta na 288,3 milionu korun. Asie tak představuje z celkových výnosů skupiny 6,1 procento, ostatní země pak 4 procenta.

Vzhledem k příznivému vývoji hospodaření CZG k datu této zprávy management potvrzuje výhled hospodaření komunikovaný během druhého čtvrtletí 2021. Celkové výnosy skupiny CZG by se měly pohybovat v rozmezí 10,34–10,64 miliard korun. Očekávaná výše ukazatele EBITDA by mohla dosáhnout v roce 2021 1,99–2,19 miliardy korun.

CZG – Česká zbrojovka Group je společně se svými dceřinými společnostmi jedním z předních světových výrobců ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další komerční využití. Své produkty prodává především pod značkami CZ (Česká zbrojovka), Colt, Colt Canada, CZ-USA, Dan Wesson, Brno Rifles a 4M Systems. Součástí skupiny CZG jsou společnosti Česká zbrojovka, Colt Manufacturing Company, Colt Canada Corporation, CZ-USA, Brno Rifles, 4M Systems a CZ Export. CZG rovněž drží menšinový podíl ve švédském výrobci optických montážních řešení pro zbraně, společnosti Spuhr i Dalby.

CZG má své sídlo v České republice a výrobní kapacity v České republice, ve Spojených státech a v Kanadě. Skupina zaměstnává zhruba 2 000 lidí v České republice, USA, Kanadě a Německu. Skupina CZG je vlastněna holdingem Česká zbrojovka Partners SE z 81,2 procenta, přičemž zbývajících 18,8 procent tvoří veřejně obchodované akcie.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 9846
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Česká republika

Příspěvek od homer » 29 zář 2021, 18:23

Vítěz tendru na dostavbu Dukovan by mohl stavět i Temelín
Nejen nový blok v jaderné elektrárně Dukovany, ale i další dva reaktory v elektrárně Temelín by mohla stavět firma, která vyhraje tendr na dukovanský blok. Nezávazná opce na případnou stavbu jednoho nebo dvou bloků v Temelíně bude totiž součástí zadávací dokumentace stamiliardové soutěže o Dukovany. Právu to potvrdil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Havlíček podle svých slov při setkáních s potenciálními účastníky tendru, mezi něž patří francouzská EDF, jihokorejská KHNP a severoamerický Westinghouse, společnosti motivuje tím, že pokud bude odsouhlasen Temelín, je možné jej provázat s dukovanským tendrem.

„Jinými slovy říkáme, že mají tvořit tlak na snížení ceny. Vnímají to velmi pozitivně, protože něco jiného je stavět jeden blok a něco jiného dva nebo dokonce tři bloky,“ uvedl ministr.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vi ... n-40373407

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16227
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 29 zář 2021, 18:28

Rakušan plánoval navézt migranty přímo do středních Čech. „A budou nám děkovat, že tu mohou žít,“ uvedl před třemi roky
„Připomeňme si zajímavý post ‚Česko vítá uprchlíky‘. Všiml jsem si, že se teď hoši předhánějí v tvrzení, kdo není vítač,“ napsal na Facebooku člen skupinky Kolínské Fórum, kde sdílel tři roky starý rozhovor s nynějším předsedou hnutí STAN, kde hovořil o migrantech v Kolíně. „Uspořádám velkou besedu s obyvateli v místní knihovně, ať jim Syřané na mapě ukážou, odkud jsou, ať na fotkách ukážou, jak teď jejich země vypadá, a vysvětlí, proč je tady máme a že nám děkují za to, že tady s námi mohou žít,“ plánoval tehdy Rakušan.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... oky-678530
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16227
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 30 zář 2021, 07:38

Drancování republiky na plné obrátky. Kam mizí české peníze? Vyšla kniha, která to odkrývá. Seznam.cz, PENTA a další. Čísla, fakta, jména
Právě vychází nová publikace s názvem „Kam mizí české peníze“. Místopředseda rozpočtového výboru a poslanec SPD za Jihomoravský kraj Jan Hrnčíř napsal knihu, ve které rozebírá, jakým způsobem a v jakém množství jsou z naší země nadnárodními korporacemi vyváděny zisky do zahraničí, i když knížka není zdaleka omezena jen na toto téma. Ačkoli má Hrnčíř akademické ekonomické vzdělání, v žádném případě nejde o žádnou „suchařinu“ či nudu, ačkoli i teoretické pojmy vysvětluje.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ena-678500
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16227
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Česká republika

Příspěvek od petrp » 30 zář 2021, 09:31

Ano, cenzura. Lidé jsou trestáni za názor. Radní ČRo vystoupil
Místopředseda Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek tvrdí, že veřejnoprávní rozhlas cenzuruje politiky SPD. Kdyby se vyjadřovali nepřijatelně, např. vulgárně, Kňourek by to podle svých vlastních slov ještě chápal, ale k ničemu takovému nedošlo, takže je třeba říct jasně a nahlas, že takováto praxe musí skončit.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... pil-678604
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

Odpovědět