SARS-CoV-2 (COVID-19)

Odpovědět
Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12944
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 24 dub 2020, 19:31

:sipka:
https://www.zdravotnickydenik.cz/2020/0 ... u-propadl/
Lék remdesivir proti koronaviru v prvním testu propadl
Experimentální antivirotikum remdesivir od společnosti Gilead Sciences selhalo při své první klinické studii léčby nemoci covid-19 mezi náhodně vybranými pacienty. Napsal to včera list Financial Times s odvoláním na pracovní dokumenty náhodně zveřejněné Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Firma Gilead reagovala, že závěry studie prováděné v Číně jsou neprůkazné, protože byla ukončena předčasně. Lék, který vyvinul tým pod vedením Čecha Tomáše Cihláře, se testuje i v Česku.

Čínská studie ukázala, že antivirotikum nezlepšilo stav pacientů a nesnížilo přítomnost patogenu v krevním řečišti. Vědci studovali 237 pacientů, z toho lék poskytli 158 a porovnávali jejich pokrok se zbývajícími 79. Lék také vykazoval u některých významné vedlejší účinky a 18 pacientům byl proto odebrán.

WHO uvedla, že pracovní dokument byl zveřejněn předčasně omylem a ještě prochází dalším zhodnocením. Zpráva byla z internetových stránek odstraněna.

Gilead uvedl, že příspěvek byl nepřesný. Studie byla ukončena předčasně kvůli nízkému počtu záznamů a neposkytla dostatečné množství údajů, aby z toho bylo možné dělat statisticky smysluplné závěry. Výsledky tak jsou neprůkazné.

Až dosud studie o použití remdesiviru na nemoc covid-19 byly studie, které nesplňovaly vědecké standardy náhodnosti a potřeby kontrolní skupiny. Nyní se realizuje množství studií ve fázi 3, které jsou navržené tak, aby poskytly další údaje potřebné k určení potenciálu remdesiviru jako léku na covid-19. Tyto studie mají přinést informace o tom, koho, kdy a jak dlouho léčit remdesivirem.

Nedávno se v médiích objevila zpráva, že dílčí výsledky studie chicagské univerzity ukázaly, že stav pacientů s nemocí covid-19 se po podání remdesiviru rychle zlepšil. Firma Gilead ale upozornila, že před učiněním závěrů bude nezbytné vyhodnotit konečná data.

Na nemoc covid-19, která byla doposud potvrzena u více než 2,6 milionu lidí, neexistuje žádná schválená léčba. Remdesivir je jedním nadějných preparátů. V březnu o něm pochvalně hovořil i prezident Donald Trump, který řekl, že u tohoto antivirotika se zdá, že má velmi dobré výsledky.

V Česku byl před časem podáván remdesivir třiapadesátiletému muži, který byl ve velmi vážném stavu. Jeho stav se výrazně zlepšil, zda na tom měl remdesivir zásadní podíl však podle ošetřujících lékařů není jasné. Nyní se remdesivirem léčí druhý pacient ve Fakultní nemocnici v Motole.
žeby čínsky pacienti dostatočne nespolupracovali?

Pepe Razzi
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1122
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Pepe Razzi » 24 dub 2020, 20:37

nadějné předběžné výsledky studie, která ale ještě neprošla kontrolou, naznačují že slunce a ultrafialové záření rychle ničí virus

poločasy !!! (kdy se zničí polovina virů)
povrchy
21-24 stupnu, 20% vlhkosti - 18 hodin
dtto 80% - 6 hod
dtto na slunci - 2 minuty

aerosol
21-24, 20% - 1 hod
dtto na slunci - 1.5 minuty

https://medicalxpress.com/news/2020-04- ... tists.html

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5578
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od martanus » 25 dub 2020, 09:20

Vědci ze Španělska provedli studii o pronikání nového koronaviru do Španelska.
// hledali pacienta 0
„Předběžné výsledky studie naznačují, že nový koronavirus byl v zemi v oběhu již v polovině února a vylučují přítomnost pacienta nula,“ citoval El Pais autory studie.
Vědci z Institutu zdraví Carlose III v Madridu odebrali vzorky pacientům z různých oblastí země, aby zjistili, jakým typem nového koronaviru onemocněli a jak se daný člověk mohl nakazit. Ukázalo se, že většina nemocných Španělů byla nositeli viru SARS-Cov-2 rodiny G a S, spojeného s případem zaznamenaným koncem ledna v Šanghaji.

Současně podle odborníků šanghajský typ koronaviru, který se dostal do Španělska, nepocházel z Číny. K nárůstu výskytu onemocnění covid-19 došlo nejdříve ve Valencii, kam ho přivezli fotbaloví fanoušci a hráči.
https://cz.sputniknews.com/svet/2020042 ... oronaviru/


Ve Valencii od 16.9 do 8.10 tam probíhalo velké mezinárodní cvičení Trident Jackal 2019.
Triden jackal 2019.png
https://ejercito.defensa.gob.es/Galeria ... kal_19.pdf
https://ejercito.defensa.gob.es/en/unid ... norca.html
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12944
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 25 dub 2020, 13:31

https://echo24.cz/a/SVeZU/nebylo-do-ceh ... -new-yorku
Nebylo do čeho balit mrtvé, popsala česká sestřička z nemocnice poblíž New Yorku
Fyzické a psychické vyčerpání, nedostatek vybavení, obrovské počty pacientů a pocit bezmoci z toho, že mnohým není možné pomoci. S tím vším v posledních týdnech bojovala zdravotní sestra Martina Němcová, která pečuje o pacienty s covid-19 v nemocnici ve White Plains nedaleko New Yorku. Na vrcholu epidemie zažila situace do té doby nepředstavitelné. Mrtvé pacienty jí pomáhaly balit studentky, "které ještě ani nematurovaly", a v určité fázi nemocnici došly i "věci, do kterých se ti mrtví lidi balí".

ČTK řekla, že by podobným svědectvím sama nevěřila, kdyby krizi neprožila. "Asi jediné slovo, kterým se to dá popsat, je cunami. Víte, že nějaká vlna přijde, ale neumíte si představit, jak strašně obrovská ta vlna bude," řekla 45letá Češka, která v nemocnici severně od New Yorku pracuje přes 20 let. Na rozsah krize z posledních týdnů se podle ní v podstatě nebylo možné připravit. "Připravíte si nějaké ty ventilátory a tak dále a najednou zjistíte, že to, co jste si připravili, je asi tak deset procent toho, co opravdu potřebujete," shrnula.

Zdravotníci ve White Plains začali tíhu epidemie pociťovat jako jedni z prvních v USA, protože se jim do péče dostali nemocní z nedalekého New Rochelle. Toto severovýchodní předměstí New Yorku bylo z počátku hlavním ohniskem nákazy koronavirem ve stejnojmenném americkém státě. Ve druhém březnovém týdnu tam byla vyhlášena lokální karanténa poté, co lékaři odhalili stovku infikovaných.
...

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12944
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 25 dub 2020, 13:41

April 24 2020 polnoc GMT
tabulka 202000424p.jpg
Za povšimnutie stoja obrovské (5000+) prírastky počtu chorých v Rusku v posledných dňoch. Zvlášť to vynikne po predchádzajúcich relatívne veľmi malých prírastkoch.

Pepe Razzi
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1122
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Pepe Razzi » 25 dub 2020, 18:08

Francie omezila prodej nikotinových náplastí a jiných náhražek, aby zabránila jejich skupování. Důvodem jsou "zdravotní rizika přehnaného konzumu a zneužívání, vyvolaná po informacích z médií, že nikotin má možná ochranné účinky" před Covidem-19. Prodej nikotinových náplastí, žvýkaček a jiných náhražek je zcela zakázán na internetu. Lékárny smějí prodávat jen v množství, odpovídajícím měsíční odvykací kůře. Z jedné francouzské studie vyplynulo, že jen 5 % koronavirových pacientů z 500 zkoumaných bylo kuřáků. Obdobné výsledky mají i jiné studie. Jedna francouzská nemocnice teď bude testovat na zdravých i nakažených, zda se výsledky studie potvrzují.
Na následky kouření umírá ve Francii ročně 70000 lidí
https://orf.at/stories/3163199/

Pepe Razzi
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1122
Registrován: 16 úno 2017, 19:08

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Pepe Razzi » 25 dub 2020, 19:29

U nakazenych Covidem v USA zaznamenali prekvapivy narust pripadu mrtvice mezi tricatniky a ctyricatniky. Neni jasne, jestli ucpavani cest krevniho obehu zpusobuje primo vir nebo reakce imunitniho systemu.
Nekteri ani nevi, ze jsou nemocni.

https://www.washingtonpost.com/health/2 ... -patients/

---
Rešerše: studie k testům PCR ze slin; odběrové metody ze slin a související testovací metody. Kdyby se někomu hodilo.
Cesky s linky do angl zdroju
https://docs.google.com/document/u/0/d/ ... obilebasic

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5578
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od martanus » 25 dub 2020, 21:29

//Poslední kousek do skládačky :!: :nahoru: :jo:

9. října 2019
Armáda potvrzuje, že dva vojáci jsou léčeni pro těžká poškození plic z Vapingu
Americká armáda hospitalizovala dva vojáky se závažným poškozením plic spojeným s vapingem,

Podle zdravotních úředníků příznaky nemoci související s vapováním zahrnují kašel, dušnost, bolest na hrudi, nevolnost, zvracení, průjem, únavu, horečku a bolesti břicha.
https://www.military.com/daily-news/201 ... aping.html


update 5:58 EST 17. prosince 2019
Armáda říká, že 2 vojáci jsou léčeni na neznámou plicní nemoc způsobenou vapingem
Jeden voják ve Spojených státech byl léčen a propuštěn ze zdravotnického zařízení a druhý voják umístěný v zámoří je stále v nemocnici.

Zpráva přichází teprve několik dní poté, co 1. října vstoupil v platnost zákaz prodeje elektronických cigaret a všech obchodů na burzách na základnách armády, letectva, námořnictva a pobřežní stráže.

Americké zdravotnické středisko Armády Spojených států minulý měsíc varovalo vojáky, aby se vyhýbali e-cigaretám a vapingovým výrobkům.

Příznaky se objevují v průběhu několika dnů až několika týdnů a zahrnují zvracení, průjem, únavu, horečku nebo úbytek hmotnosti, jako je kašel, dušnost nebo bolest na hrudi.

https://eu.usatoday.com/story/news/nat ... 917438002/

//*-------------------------

9. října 2019 18:32 ET

Americká armáda léčí dva vojáky kvůli nemoci plic související s vapingem
Americká armáda léčí ve svých zdravotnických zařízeních dva vojáky s plicní nemoci související s vapováním, uvedli úředníci dny poté, co většina armády zakázala prodejů e-cigaret na základnách.

Armáda je podle federálních a státních úředníků první pobočkou americké armády, která hlásí případy onemocnění, které bylo spojeno s nejméně 24 úmrtími v USA.
https://eu.usatoday.com/story/news/nati ... 917438002/
https://www.wsj.com/articles/u-s-army-i ... 1570624268

Covid 4.png
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2475
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od classix » 26 dub 2020, 00:07

Výsledky testovaní populace v Litovli

Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

la piovra
Redaktor
Příspěvky: 158
Registrován: 08 dub 2017, 16:29

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od la piovra » 26 dub 2020, 09:44

Na prachových časticiach, ktoré znečisťujú ovzdušie, objavili nový koronavírus
Či je vírus na časticiach životaschopný a je v dostatočnom množstve na to, aby spôsobil ochorenie COVID-19, nie je ešte známe.
https://vat.pravda.sk/clovek/clanok/549 ... ronavirus/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5738
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 26 dub 2020, 17:48

Šéf Motola přišel k Moravcovi a dal na stůl čísla
„Já bych chtěl využít té příležitosti, že jsem tady, a poděkoval všem zdravotníkům, kteří v první linii pečují o covid-nemocné. Děkuji,“ začal Kabátek.

„Já vám řeknu jedno hezké číslo. Za poslední chřipkovou epidemii, která byla v České republice v roce 2019 a trvala 6 týdnů, tak se nakazilo 996 tisíc lidí a zemřelo 1500 lidí. Proti tomu máme dneska čísla covidová, která byla včera 7273 nakažených a 215 mrtvých. Tato čísla velmi hezky ukazují, jakým způsobem se s nimi pracuje,“ podotkl Ludvík. Pozornost diváků obrátil také ke spalničkám. Zatímco v České republice mohl jeden občan nakažený koronavirem nakazit asi 3 další lidi, u spalniček jeden nakažený předá nemoc 18 dalším lidem. „Jen v roce 2019 se spalničkami nakazilo 90 tisíc lidí a skončilo to smrtí několika set dětí,“ varoval Ludvík.

„Já opravdu velmi a velmi kritizuji WHO, protože tady chybí ta její koordinační role, aby lidé pochopili, o co opravdu jde, protože ten virus je neuvěřitelně marketingově schopný. Já teda budu velmi otevřený, i když si to asi odskáču, ale já si myslím, že chyba je ve vedení WHO,“ vypálil Ludvík s tím, že WHO teď vede Afričan, ačkoli podle Ludvíka mohl být zvolen i jiný kandidát, např. britský epidemiolog nebo velmi schopná lékařka z první linie z Pákistánu. Oba by, podle Ludvíka, mohli situaci zvládnout snad i lépe.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... kze-621902
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

mauler
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2352
Registrován: 08 úno 2017, 13:40

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od mauler » 26 dub 2020, 21:21

:sipka:
http://www.szu.cz/uploads/documents/CeM ... hripka.pdf

"Za 6 epidemických týdnů vyhledalo praktického lékaře s akutní respirační in-fekcí a chřipkou celkem 996 tisíc osob. Postižení populace podle věkových skupin bylo jako obvykle nejvyšší u dětí: attack rate u věkové skupiny 0–5 let činil 25,7 %, u skupiny 6–14 let 14,9 %, u 15–24 letých 13,3 %, u věkové skupiny 25–59 let 5,3 % a u osob 60 let a starších 4,3 %."

Podle tabulek - Celkový počet hlášených závažných případů chřipky (SARI) vyžadujících hospitalizaci v režimu intenzivní péče 625 případů umrtí 195 na 996 tisíc osob.

mauler
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2352
Registrován: 08 úno 2017, 13:40

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od mauler » 27 dub 2020, 01:06

"Japonsko lituje předčasného uvolnění speciálních opatření. Kvůli nátlaku podnikatelů zrušili stav nouze, a to se jim pořádně vymstilo. Ostrov Hokkaidó zasáhla druhá vlna epidemie, a to mnohem horší než ta první. Ostrov tedy musel opět zavést přísná opatření. Japonský ostrov by mohl být varováním pro ostatní země, které mají v plánu brzy ukončit nouzový stav."

Zdroj: https://www.extra.cz/japonsko-varuje-os ... -internetu"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12944
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 27 dub 2020, 10:31

April 26 2020 polnoc GMT
tabulka 202000426p.jpg
+
mauler píše:
27 dub 2020, 01:06
to isté Singapur :!:

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5738
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 27 dub 2020, 12:39

Prymula dnes z jednání vyhodil účastníka
Ekonom Daniel Münich si na svém facebookovém profilu postěžoval na počínání náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly, který jej měl vykázat z pravidelného jednání laboratorního týmu na Ministerstvu zdravotnictví.

"Před chvílí jsem byl vykázán plukovníkem v záloze panem Prymulou z pravidelného jednání laboratorního týmu na Ministerstvu zdravotnictví (koordinuje rozvoj testovacích kapacit, testování, vyhodnocování). Nelíbí se mu prý co říkám v médiích (kladu nepříjemné otázky o (ne)dostupnosti dat o testování, o absenci kvalitních analýz, o absenci efektivní testovací strategie, o málo ambiciózním výhledu budování testovací kapacity, o pomalém rozjezdu chytré karantény...)," poznamenal Daniel Münich. "Na jednání jsem byl zván jako zástupce Ekonomického poradního týmu při Ústředním krizovém štábu. Jsem přesvědčen, že smysluplný plán ekonomických opatření můžeme dělat pouze tehdy, pokud budeme mít dostatek epidemiologických dat, analýz a na jejich základě plán do budoucna. Plošná karanténa nebo plošné uvolnění nejsou pro naší zem (vhodná) řešení," míní Münich.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... val-621978
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10484
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od puma » 27 dub 2020, 14:32

Webinář Datová analýza COVID-19 (zdarma) - úterý 28.4.2020, od 18:00
https://engeto.cz/webinar-datova-analyza-covid-19/
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 1880
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od homer » 27 dub 2020, 17:36

článek o úmrtnosti na coronavirus CoViD19, podle zemí i regionů. A také grafy, které ukazují, jak se změnila úmrtnost
94663298_10158248762014253_3962002606372421632_n.jpg
94612848_10158248763899253_5492377364643971072_n.jpg
https://www.economist.com/graphic-detai ... mjaep8THBQ

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 5738
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od petrp » 27 dub 2020, 17:42

Výsledky testování na virus - ministerstvo je prý neříká vůbec nikomu
Ministerstvo zdravotnictví tají výsledky z plošného testování na koronavirus nejen před veřejností, ale i před státními úřady. Tvrdí to web Neovlivní. Dle jejich zdrojů nebyl potvrzen ani jeden pozitivní nález. Může to prý znamenat chybné testery či to, že v naší zemi nákaza prakticky nebyla. „Na testování se v první den dostavili hlavně senioři, kteří byli nyní dlouhé týdny izolovaní, tudíž u nich byla pravděpodobnost pozitivního výsledku minimální,“ nabídla redakce další vysvětlení.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ula-622026
“Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.” Benjamin Franklin
"Cui bono? Nic se nestává náhodou - vždy sleduj toky peněz."

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10484
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od puma » 28 dub 2020, 13:02

Za 15 minut: Rusko vyvinulo expresní testy pro identifikaci COVID-19
Federální výzkumné centrum „Základy biotechnologie“ Ruské akademie věd vyvíjí testy na rychlou diagnostiku infekce koronaviry. Analýza trvá pouze 15 minut, nevyžaduje použití laboratorního vybavení a umožňuje vám identifikovat pacienty nebo ty s již prodělaným COVID-19 s vysokou spolehlivostí.

Soupravy jsou imunochromatografické testovací proužky pro detekci protilátek proti SARS-CoV-2 v lidské krvi, plazmě nebo séru. Testy umožňují samostatnou detekci protilátek IgM a IgG - přítomnost IgM indikuje aktivní fázi onemocnění a IgG u osoby bez příznaků může naznačovat, že již prodělala onemocnění a má vytvořenou imunitu.

Výsledek testu se objeví na proužku a lze jej použít v mimolaboratorních podmínkách bez zapojení zdravotnického personálu.
https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... VBOoI.html
Naposledy upravil(a) puma dne 28 dub 2020, 13:07, celkem upraveno 1 x.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 12944
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: SARS-CoV-2 (COVID-19)

Příspěvek od Alchymista » 28 dub 2020, 13:06

V dobe koronavirusu a dohadoch kto čo a odkiaľ kam stojí toto rozhodne za pripomenutie
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... vatelstvu/
Público: USA testovaly biologické zbraně na vlastním obyvatelstvu!
Během studené války chtěla americká vláda pochopit, která města jsou nejvíce náchylná k biologickým útokům, napsal španělský časopis Público.
Neměli tušení, co dělat s „výcvikovým experimentem“, a v roce 1950 poslala flotilu do San Francisca loď s nákladem infikovaných zkumavek. Tato operace se jmenovala Sea Spray.

Název operace: „Sea-Spray“ (Sea-Spray).
Umístění: San Francisco, USA
Čas: 20. - 27. září 1950
Prezident: Harry Truman

Během sedmi dní americké námořnictvo v velkých nádrží vypustilo velké množství bakterií Serratia Marcescens a Bacillus Globigii z obrovských hadic umístěných na minolovce, čímž vytvořilo celý mrak, který zahalil přes 800 tisíc obyvatel zálivu. Místo operace bylo vybráno kvůli jeho blízkosti k moři, vysoké hustotě obyvatelstva, přítomnosti mrakodrapů a také proto, že velký oblak v této oblasti pomohl skrýt množství patogenních látek a přispěl k jeho rozšíření do okolních měst.

Účel cvičení: studovat vliv těchto zbraní na lidské zdraví, a na:
- Větrné proudy nesoucí smrtící bakterie.
- Oblaka, která přenáší bakterie na velké vzdálenosti.
- Čas potřebný k tomu, aby bakterie zasáhly jiné oblasti, a počet bakterií potřebných k jejich infikování.
- Studovat zranitelnost velkého města v důsledku použití biologických zbraní, jejich dopad na životní prostředí a způsoby, jak s nimi zacházet.

Serratia Marcescens byla vybrána ze dvou důvodů:
1.Tato bakterie není tak smrtelná jako antrax (Bacillus Anthracis), stejná bakterie, kterou Saddám Husajn neposílal v roce 2003 ve Spojených státech poštovními obálkami (to bylo jedno ze zdůvodnění pro invazi do Iráku). Učinil to agent FBI Bruce Ivins, který pracoval 18 let ve Vojenském ústavu pro studium infekčních chorob a vyvíjel vakcínu proti této bakterii: nakazil 22 svých krajanů, z nichž pět zemřelo.
2. Vytváří červený pigment, díky kterému se stává jakýmsi „markerem“, jehož distribuce se snadno sleduje ve vesmíru.
Podobné experimenty byly provedeny ve stejném roce v okresech Calhoun (Alabama) a Key West (Florida), což vyvolalo nárůst zápalu plic.

Sečteno a podtrženo: Byl to skutečný úspěch pro zločinecký vojensko-průmyslový komplex a jeho politické zástupce a stal se největším experimentem v historii biologických zbraní. Vzorky odebrané ve 43 oblastech bakteriální distribuce prokázaly svou účinnost: kromě zálivu byla infikována patogenními látkami okolní města. Jejich obyvatelé se o tom dozvědí mnohem později, díky novinářskému vyšetřování, které provedl Longday Newsday v roce 1976.
Operace Sea Spray však nebyla první ani poslední, během níž USA testovaly biologické zbraně.

Strašidelná chronologie

Data z amerického tisku:

1920: Armáda prováděla experimenty s lidmi a nastříkala Serratia Marcescens na skupinu amerických vojáků, aby vyhodnotila jejich účinek. Brzy zjistila, že tyto bakterie způsobují sepse, respirační infekce, endokarditidu, osteomyelitidu, oční infekce a meningitidu.

30. léta: Rockefellerův institut pro lékařský výzkum (založený v roce 1901) používal americké občany jako morčata, který je tajně infikuje rakovinnými buňkami, píše časopis La Vista Whiteout Press. V roce 1947 byl v tomto ústavu objeven virus Zika.

1942: Americký program pro vývoj biologických zbraní získal státní charakter v souladu s dekretem prezidenta F. Roosevelta.

1943: US Medical Command ve Fort Detrick, MD další původci nebezpečných chorob. V tomto případě se provádějí pokusy na živých organismech. Od roku 1954 do roku 1973 provádělo toto středisko operaci „Whitecoat“, která zkoumala účinky botulotoxinu, Q-horečky, žluté horečky a moru na stovkách opic, z nichž všechny zemřely po strašném mukách. Poté byly provedeny testy na nejméně 2 200 lidech bez jejich vědomí. Byli pozváni k účasti na experimentu prostřednictvím adventistické církve. Stejně jako opice byli uvázáni na židlích a vystaveni slunci a postříkáni patogenními bakteriemi (zvenčí si lze myslet, že se jedná o vězně svědomí, kteří jsou potrestáni za odsouzení války). Experiment byl proveden s cílem vyvinout způsoby, jak vybavit bomby těmito látkami, aby byly použity v osadách s určitým počtem obyvatel.

USA vytvořily ve světě více než 200 vojenských biolaboratoří!
112: Na Ukrajině jsou americké biologické laboratoře!

1945: Projekt „Paper Clip“ byl proveden CIA a armádou a jeho cílem bylo najít německé a japonské vědce obviněné z válečných zločinů a nabídnout jim osvobození od trestního stíhání a nové osobní dokumenty výměnou za účast v tajných amerických projektech týkajících se mimo jiné vývoje atomových a mikrobiologických zbraní.

1947: Norimberský kodex, vyvinutý na základě odhalení experimentů s lidmi prováděnými v německých a japonských koncentračních táborech, stanovil etické standardy pro takové studie, zejména: 1) mohly být provedeny pouze se souhlasem dobrovolníků, kteří 2) by měli být řádně informováni o povaze experimentů a jejich důsledků. Až o čtyři roky později USA porušily tento kodex provedením jednoho z největších lidských experimentů v historii v San Franciscu.

1948: USA vytvářejí Výbor pro bakteriologické války a vyvíjejí program experimentů s populací. Ve stejném roce Pentagon otevírá Středisko biologické války na ostrově San Jose v Panamě, kde zajišťuje sklad toxických látek, hořčičného plynu a nervových látek.

1950: V důsledku výše uvedené operace Sea Spray skončilo v nemocnici Stanford jedenáct obyvatel San Franciska s vážným zraněním močových cest. Pracovnice laboratoře Ann Zuckermanová vyvolala poplach, když zjistila obrovské množství bakterií Serratia Marcescens v tělech pacientů. Zmatení lékaři nemohli pochopit, odkud se bakterie objevily. Rodina 75letého Edwarda Nevina, jediného pacienta, který zemřel během rehabilitace po operaci, ale brzy zemřel na infekci srdečních chlopní, se neúspěšně pokusila žalovat federální vládu za jeho smrt. Jak psala „San Francisco Chronicle“, v částech zálivu se znovu objevily bakterie, jako by prokázaly svou „nesmrtelnost“. Odborník na bioterorismus Leonard Cole popisuje tento incident ve své knize Tajné mraky.

1951: Aspergillus fumigatus, černá houba, která způsobuje plicní onemocnění a astma u jedinců s oslabenou imunitou, je podávána černým pracovníkům v Centru průmyslových dodávek v Norfolku, aby se určila citlivost Afroameričanů na tuto infekci.

1954: The Red Diaper Syndrome. Toto bylo jméno experimentu, který byl proveden na University of Wisconsin s novorozenci infikovanými bakteriemi Serratia Marcescens. Dětská moč červené barvy umožnila studovat mutaci bakterií.

Květen 1965: Vojenský postřik bakteriemi Bacillus Globigii na letišti ve Washingtonu a na autobusové zastávce Grehound Lines. Desítky cestujících si je rozvezly na sobě do 35 měst sedmi států.

1966: Mezi 7. a 10. červnem byla na letišti ve Washingtonu infikována zavazadla cestujících biologickým materiálem a do ventilačních otvorů metra v New Yorku se házely balónky s biomateriálem, což ohrouilo životy téměř milionu lidí. „Faktem je, že v SSSR, Evropě a Jižní Americe existuje mnoho podzemních komunikací," uvedli organizátoři. Potřebovali vidět, jak se chemikálie šíří.


1967: Pentagon nechá explodovat dělostřelecké granáty a rakety plněné nervovým plynem sarin v lesní rezervaci na Havajských ostrovech, což vyvolalo kómu a smrt neznámého počtu lidí. Účelem testu nazvaného „Red Oak, Fáze 1“ bylo „zhodnotit jeho účinnost v deštném pralese“.

1969: Vědci informují prezidenta Richarda Nixona, že americké schopnosti jsou v USA omezené, protože nemají potřebné množství biologických látek v práškové formě. Tentýž rok Nixon uzavírá „ofenzivní“, ale nikoli defenzivní část programu vývoje biologických zbraní. V 70. letech armáda na Minnesotu a další středozápadní státy stříkala sulfid zinečnatý a kadmium (jeden z nejtoxičtějších kovů) a zjistila, že jejich částice se rozšířily až na 1600 kilometrů. Výbor pro biologické zbraně Pentagonu se snažil vypustit „neškodné“ mikroorganismy do ventilačních systémů, podchodů a vodovodů, aby vyhodnotil účinnost biologických nosičů jako nástroje sabotáže a vhodnost jejich použití během zvláštních operací.

90. léta: Na texaských vězních byly testovány nové chemické zbraně, které budou následně použity proti iráckým civilistům. Takzvaný „syndrom perského zálivu“ byl objeven, když samotní vojáci, kteří použili tyto toxické látky na Iráčany, sami vážně onemocněli a nemoci byly přeneseny na jejich děti narozené s obludným fyzickým postižením. Garth Nicholson, zakladatel kalifornského institutu molekulární medicíny, napsal: „Tisíce amerických veteránů z války v Zálivu trpí účinky záření, chemických a biologických zbraní.“ Ukázalo se, že zbraně hromadného ničení jsou v rukou samotného obviňovatele.

1994: Zpráva senátora Johna Rockefellera ukazuje, že po celá desetiletí americká armáda úmyslně vystavovala stovky tisíc svých vlastních vojáků nebezpečným mikrobům, hořčičnému plynu, nervovému plynu, záření, halucinogenním a psychotropním látkám.

2013: Časopis Veterans Today tvrdí, že Pentagon přidělil 300 milionů dolarů na provedení tajného biologického válečného programu v laboratoři Central Profile v Tbilisi v Gruzii, blízko ruských hranic.

„Není však úkolem armády, zvláštních služeb a našich vůdců chránit občany před nepřáteli, jak nás přesvědčují?“ uzavírá časopis.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: InspTrachta, QVAK a 4 hosti