„První obětí každé války je pravda.“ Aischylos

Historie, kterou nás neučili...

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 12754
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Kaj chceš...

Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od petrp » 07 zář 2017, 07:16

Proč Londýn dal Hitlerovi Vídeň a Prahu
Československo bylo jednou z nejúspěšnějších zemí, které se vynořily z území, které bylo vystaveno jatkám první světové války. Nový stát Čechů a Slováků se ukázal být jedinou zemí ve střední a jihovýchodní Evropě, která vyvážela kapitál ve velkém měřítku. Všechny oblasti československé ekonomiky zažily růst, ale některé sektory byly obzvláště působivé. Nejvyspělejšími odvětvími v této zemi byla ta, která byla zapojena do výroby zbraní a obuvi. Například v r. 1928 bylo Československo vedoucí silou na světě u vývozu bot, obuvi a sandálů. Nicméně tato ekonomická radostná jízda se ukázala mít krátkého trvání – mladý československý stát trval pouze 20 let (od r. 1918 do r. 1938), kdy se jeho spojenci Londýn a Paříž rozhodli předat zemi Hitlerovi. Třetí říše potřebovala popostrčit k hranicím SSSR a čeští pracující byli potřeba, aby německou armádu obuli a vybavili.

http://www.zvedavec.org/komentare/2017/ ... cast-3.htm

Celý seriál - http://www.zvedavec.org/temata/185-hist ... as-neucili
„Civilizace vzniká tak, že vytváří problémy, které pak řeší. Pokud je to rozvinutá civilizace, tak vytváří rozvinuté problémy, které potom velmi složitým způsobem řeší a tím se dále rozvíjí...“ Václav Cílek

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 12754
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Kaj chceš...

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od petrp » 17 zář 2017, 20:06

Odchod sovětských vojsk v politických souvislostech
V poslední době se objevil článek o zajišťování a iniciování odchodu sovětských vojsk z Československa, trochu ve smyslu kdo byl prvý a kdo měl proto i nehynoucí zásluhu. Všechno ve smyslu, že se jednalo o závažný a nás konečně „osvobozující“ akt. Myslím, že tomu ve skutečnosti tak nebylo a že se účelově vytvářela umělá atmosféra na pozadí vytváření rusofobie a hlavně hledání zásluh pro nově nastupující aktivisty.
Nechci zasahovat do mezinárodních procedur na které se Vámi otištěný článek odvolává. Předně o těchto věcí moc nevím a hlavně se jednalo o akty následně organizační a legalizační. Rozhodně však ne s politickým podtextem, tak jak bychom ho dnes rádi akcentoali.

Je třeba opravdu jít ke kořenům událostí a hlavně popsat a charakterizovat reálnou situaci té doby.

Od poloviny osmdesátých let, nastupovalo období perestrojky symbolizované pro historiografii jménem Gorbačov. Došlo tak k zásadním demokratizačním změnám poměrů v Sovětském svazu. Zde je třeba vidět a ocenit i vlivový podíl „Pražského jara“ s jeho rozsáhlou myšlenkovou kapacitou. Zde býváme účelově skromní, protože se toto období nějak nehodí do současné rétoriky popírající hlavně jakýkoliv pozitivní prvek vedoucí k demokratizačním změnám, na kterých by měli hlavní a dokonce rozhodující účast komunisté.

Vzpomínám proto na období, kdy profesor Hájek, nejenom jako odborník na zahraničně politické otázky, ale i vedoucí činitel disentu,, udržoval kontakt s představiteli evropských zemí (byli to jeho sociálně demokratičtí přátelé v nevyšších exekutivních funkcích) inicioval myšlenku, že pokud chceme úspěšně změnit politickou situaci, musí předně dojít ke změně v centru moci, tj. v Moskvě. Proto také se jemu a Hanzelkovi podařilo umístnit v Izvěstiích obsáhlé články o naši politické situaci a navázal operativní kontakt s mediálním prostředím v Rusku (Novoje Vremja a Izvěstijí, spolu s bohemisty). Aktivizoval se i kontakt Mlynáře na jeho blízkého přítele Gorbačova. Došlo ale i k jistým operativním kroků přímo na velení vojsk v Milovicích (již v březnu 1989), s přímým požadavkem, aby svým jednoznačným vlivem na československou generalitu, stranické vedení i vládní orgány, rozhodně konstatovali, že nedopustí násilné potlačování případných protestních akcí. Jednání z pověření Hájka, které zprostředkovala vedoucí funkcionářka Pionýra, jsem vedl. Nedostali jsme v té době ze sovětské strany žádné stanovisko, ale dopis Gorbačova předložený vybraným funkcionářům Strany v kritických dnech Listopadu potvrzuje rozhodný vliv na další „umírnění“ jednání, této stále rozhodující složky.

Zde je třeba vložit pro mladší a dnes rádo zapomínající, že v této době zde byla zcela pochopitelně a zákonitě vedena silná protiruská kampaň, snaha po zákazu jejich publikací, (česky vydávaný Týdeník aktualit, Novou dobu a pod). Mohlo by se použít srovnání i s dnešní rusofobií.

A ještě jednu malou, ale podstatnou poznámku. Známá disidentka Jiřinka Šiklová,, jistě ne vojenský odborník se později nechala slyšet „ V Listopadu jsme se nebáli StB, těch bylo málo, ani Lidových milicí, ty se rozhádaly a z Prahy odejely domů, ale strach šel z československé armády. A je třeba přiznat, že ona čekala na rozkaz, který ale nepřišel. Naše armáda byla důsledně normalizována a dle různých pozdějších hodnocení „ukázněně“ připravena plnit stranické zadání.

To byla politická situace v době Listopadu. Rozhodující faktory se tudíž neodvíjeli od aktivit Kocába (den poté). Ani při jednání Klaus, Kocáb v Táboře s naší generalitou (několik dnu poté). Ano, v té době byla sovětská armáda mojí armádou, která svým postojem utlumila zneužití ČSA. (vzpomeňme na Rumunsko).

Vraťme se však k tématu.

Jaromír Johanes, který byl jmenován ministrem zahraničí po odchodu Bohuslava Chňoupka, ještě před Listopadem jmenoval Komisi pro jednání se sovětskou stranou o odchodu jejich vojsk z Československa. Vedoucím byl ustanoven jeho náměstek Evžen Vacek (rovněž můj dobrý známý - můj zástupce v New Yorku). Mimo tento akt Johanes vydal rozhodnutí, které vedlo k odvolání všech velvyslanců, kteří byli dosazení ze sestavu ÚV KSČ. Takže máme li hovořit o původci jednání o odvolání musíme začít již před Listopadem. Dnešní informace a „zásluhovost“ dalších činitelů bych předně dal do souvislosti s celkovou rolí Sovětského svazu v té době a konkrétní jeho, a to velmi pozitivní, funkcí, v přímo v době Listopadu u nás.

Po nástupu Jirky Diebtbiera na MZV potvrdil Vacka ve funkci s tím, že až ukonči jeho misi, ustanoví ho velvyslancem do některé africké země, pak odejde do pense ,ale s tím, že se postará, aby jeho syn mohl na MZV dále pracovat. Tak se i stalo.

S Hájkem jsme si pohlídali, aby i Johanes se nestal předmětem útoků nových, nic neznalých aktivistů. Odešel na velvyslanectví do Ankary, kde po ukončení jeho mise zůstal jako zástupce Škodovky pro celou oblast. Zde také pracoval i jeho dnes známý „lobbista“, jeho syn

Odvedl dobrou práci a žije nyní v ústraní. Pro ilustraci je třeba dodat, že Johanes je můj dávný známý a krajan a proto již v únoru 1989 jsme se „náhodně“ setkali na Vysočině v Leškovicích při památné vzpomínce na vyvraždění partyzánů a od té doby jsme se nepravidelně důvěrně stýkali na jeho chalupě pod Melechovem. Diskutovali jsme možné politické změny. Dobře věděl o mé vazbě na Hájka. Mohu snad dodat, že i Dienstbier ve své publikaci přiznává zásluhu Johanese při iniciování jednání o odchodu sovětských vojsk. On totiž na rozdíl od jiných nepotřeboval vyzvedávat své zásluhy.

Zde bych rád zakončil konstatováním Václava Havla, který, když se vrátil ze své prvé cesty do Moskvy jako prezident, řekl, že hovořili o sovětských vojácích u nás s Gorbačovem a dohodli se během 15 minut. Zde by se nechala udělat tečka, ale není to tak jednoduché.

Celé jednání, které vedl Vacek, začalo mít dosti vážné protisovětské konotace. (informoval mne dlouhým rukou psaným dopisem) Jaroslav Šedivý prohlásil zcela útočně. Přišli jste sem za jednu noc já bych vám dal dva dny k odchodu. (Stále s tímto „hrdinským“ výrokem objíždí země české.) Bohužel je to jenom důkaz o ne zcela pochopení nové situace, či snahou o navrácení se do dob minulých, vývoj v disentu mu pochopitelně unikl, Dovedu to pochopit, protože po invasi byl jistou dobu zajištěn a asi celou dobu i pod kontrolou. U „statečného“ Kocába po boji, je to otázka jiná. Potvrzuje jenom, že s politickým disentem neměl nic společného, ale roli začínajícího rusofoba hrál dobře.

Závěrem, chci jenom podotknout, je dobře znát fakta a to i o odchodu sovětských vojsk, ale nemohou nám sloužit jako falešné argumenty k podpoře rusofobie, či chcete li zařazení se dnes do správné gardové linie, bez ohledu na naši společenskou i osobní minulost.

Miroslav Polreich

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/doma ... vislostech
„Civilizace vzniká tak, že vytváří problémy, které pak řeší. Pokud je to rozvinutá civilizace, tak vytváří rozvinuté problémy, které potom velmi složitým způsobem řeší a tím se dále rozvíjí...“ Václav Cílek

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 12754
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Kaj chceš...

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od petrp » 05 pro 2017, 09:55

Přišlo emailem - neověřeno...
Odsun_Nemcu.pdf
(194.88 KiB) Staženo 290 x
„Civilizace vzniká tak, že vytváří problémy, které pak řeší. Pokud je to rozvinutá civilizace, tak vytváří rozvinuté problémy, které potom velmi složitým způsobem řeší a tím se dále rozvíjí...“ Václav Cílek

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 9712
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od kenavf » 05 pro 2017, 16:36

petrp píše:
05 pro 2017, 09:55
Přišlo emailem - neověřeno...
Odsun_Nemcu.pdf
To že ten odsun vymysleli spojenci a prebehol aj v Polsku(brutálnejším spôsobom) je relatívne známe.ale akosi mi tam nesedí ten Chamberlein a tie vety na konci akože od Beneša o varovaní pred rozdelením ČSR a revizionistoch??? Nieje ten dokument nejaká slátanina pravdy,polopravdy a lži?
Z nejakého dôvodu politika priťahuje sociopatov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Uživatelský avatar
palo satko
Sponzor fóra
Příspěvky: 6463
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od palo satko » 05 pro 2017, 16:49

Chamberlein je v poriadku, lebo skončil vo funkcii až 10.5.1940 . On ešte ako premier zažil utok na Polsko a vlastne ho aj umožnil. Kedže nemohol priznat, že chcel len Hitlera presmerovat na ZSSR, tak ako dovod uviedol Hitlorovu ochranu nemeckych menšín. Hitler naozaj deklaroval svoju vojnu proti Poliakom hlavne ako ochranu nemeckej menšiny, nakoniec tažko by do Paktu M+R zakomponoval neskorši utok na Rusko. Hlupi Poliaci to Adolfovi zjednodušili tym, že sa Nemcom vyhražali, že v polsku je dost konarov na ktorych budu visiet ked sa pridaju k Hitlerovi.
Taže Chamberlein sa "popalil dvakrat v ČSR a Polsku.
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od QVAK » 05 pro 2017, 19:36

kenavf píše:
05 pro 2017, 16:36
petrp píše:
05 pro 2017, 09:55
Přišlo emailem - neověřeno...
Odsun_Nemcu.pdf
To že ten odsun vymysleli spojenci a prebehol aj v Polsku(brutálnejším spôsobom) je relatívne známe.ale akosi mi tam nesedí ten Chamberlein a tie vety na konci akože od Beneša o varovaní pred rozdelením ČSR a revizionistoch??? Nieje ten dokument nejaká slátanina pravdy,polopravdy a lži?
Neville Chamberlain zemřel 9. listopadu 1940.

On proběhl odsun Říšských občanů (obou kategorií) i na Západě po nové demarkaci východní francouzsko - německé hranice a i z Balkánu (hlavně z Vlašska v Rumunsku).

syos
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1113
Registrován: 08 úno 2017, 11:50

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od syos » 05 pro 2017, 21:08

Dushegubka
Obrázek

Obrázek

židák Isay Davidovich Berg
Obrázek

(zastřelený 1939 za spiknutí), vedoucí ekonomické divize NKVD v Moskvě vymyslel nákladní vozy (šasi licence H. Forda) na mobilní plynování (výfuk zavedený do nástavby) pro větší efektivitu Velké čistky 1937.

Two Hundred Years Together, Alexander Solzhenitsyn

https://www.polskawalczaca.com/viewtopi ... =4&t=17974
http://www.usmessageboard.com/threads/g ... rg.631857/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 12754
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Kaj chceš...

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od petrp » 10 pro 2017, 17:18

PŘEPÍŠOU ODTAJNĚNÉ DOKUMENTY HISTORII? SPOJENCI VĚDĚLI O NACISTICKÝCH ZVĚRSTVECH JIŽ V ROCE 1943, ALE NIC NEUDĚLALI
Nová zpráva Human Rights After Hitler ukazuje, že spojenecké síly věděli o zvěrstvech, které se děly, již v roce 1943. Navzdory těmto informacím neudělali absolutně nic. To je na tom to děsivé. Jak to, že neudělali nic proto, aby zachránili lidské životy?

Odtajněné dokumenty Human Rights After Hitler (Lidská práva po Hitlerovi), ukazují, že spojenecká Protinacistický koalice Velké Británie, SSSR i USA, byla během druhé světové války informována o tom, co se vlastně děje.

Měli informace minimálně o dvou milionech zabitých Židů a věděli, že přinejmenším 5 milionů lidí čeká podobný, smutný osud. Ukazuje se však, že tyto národy se rozhodli nevytahovat bolestivý trn. Šlo jim především o vlastní pohodlí. Tvrdili, že mají dostatek uprchlíků. Pro tolik Židů nechtěli poskytnout útočiště. Hitlera sice odsoudili za válečné zločiny již v roce 1944, ale vše zůstalo jen na papíře.

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1165 ... -neudelali
http://www.independent.co.uk/news/world ... 88036.html
„Civilizace vzniká tak, že vytváří problémy, které pak řeší. Pokud je to rozvinutá civilizace, tak vytváří rozvinuté problémy, které potom velmi složitým způsobem řeší a tím se dále rozvíjí...“ Václav Cílek

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 29199
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Alchymista » 10 pro 2017, 18:11

Ktoré národy konkrétne to majú akože byť?
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

woxia
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1665
Registrován: 16 úno 2017, 10:41

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od woxia » 10 pro 2017, 19:33

Všechny, které podpoří současného generálního tajemníka OSN, aby blokoval i po 70 letech otevření válečných archivů "Společnosti Národů".

Mr Plesch said the archive on which he based his research was closed to researchers for 70 years. Those wishing to read the UNWCC archive required the permission not only of the person’s own national government, but the UN Secretary General.

Pokud se dobře pamatuji, tak SSSR byl po zahájení válečné akce proti Finsku ze Společnosti národů vyloučen v roce 1939 a do konce organizace v roce 1946 do ní asi už nevstoupil.
Když zde cenzura začala, tak tady 10.8.2020 Woxia skončila. Mějte se všichni dobře, se kterými se mi dobře povídalo.
SZ nevybírám - tak omluvte, že Vám na ně už neodpovím

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 5171
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od lasib » 10 pro 2017, 19:41

To je dalsia teza z tych akoby o tom, že Nemci nepopravovali civilistov a zajatcov .. ale utajene zomierali len izraelskí veriaci, ... Ktorí de..il by vtedy delil obete ...

Uživatelský avatar
bacil
Redakční rada
Příspěvky: 2353
Registrován: 08 úno 2017, 04:04

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od bacil » 10 pro 2017, 22:10

k materiálům od petrp: druhá věc je realita - co měli dělat? To jako měli vzít B2 a TUčko a vybombit Hitlera? Vždyť měli dost práce s válkou a technické prostředky na to tehdy neměli. Spíš bych šel po tom, kdo to vlastně financoval Německo v těch letech a nebyl to jen Bushův dědeček.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 12754
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Kaj chceš...

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od petrp » 11 pro 2017, 07:23

To nejsou materiály ode mě, jen jsem je postoval :mrgreen: Co se týče cest peněz? Určitě si někdo, kdo má přístup k archivům, dá tu práci a časem se to taky provalí - viz. IG Farben atd...
„Civilizace vzniká tak, že vytváří problémy, které pak řeší. Pokud je to rozvinutá civilizace, tak vytváří rozvinuté problémy, které potom velmi složitým způsobem řeší a tím se dále rozvíjí...“ Václav Cílek

Uživatelský avatar
Polite
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5146
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Polite » 11 pro 2017, 11:10

bacil píše:
10 pro 2017, 22:10
k materiálům od petrp: druhá věc je realita - co měli dělat? To jako měli vzít B2 a TUčko a vybombit Hitlera? Vždyť měli dost práce s válkou a technické prostředky na to tehdy neměli. Spíš bych šel po tom, kdo to vlastně financoval Německo v těch letech a nebyl to jen Bushův dědeček.
Co mali robit? Nemuseli v podstate urobit vobec nic hlavne nemali tajit a teda klamat ako pocas vojny, tak dlhe roky po nej!
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

Uživatelský avatar
palo satko
Sponzor fóra
Příspěvky: 6463
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od palo satko » 11 pro 2017, 12:24

Bacil,
Churchill dostaval každe ráno vycuc-spravy z Enigmy. tam boli aj hlasenia o tzv. hocauste guľkou - o vraždeni židov a komunistov na Východe. s plnymi menami utvarov a ich velitelov. stačilo to zverejnit a k tomu pripisat, že tito zločinci budu vysiet. Lenže Churcchill pokladal "tajomstvo Enigmy" doležitejšie a za nadriadene dvom milionom mrtvych. Nakoniec ako stary rasista a antikomunista ani iny nazor nemohol mat.
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 29199
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od Alchymista » 11 pro 2017, 12:29

Však práve o tom je hlasný krik za otvorenie "stalinských" archívov - všetci vedia, alebo aspoň tušia, aké množstvá kostlivcov i zapáchajúcich mrtvol obsahujú archívy ich vlastných krajín. A vedia, že nesmú pripustiť ich nezávislé spracovanie a publikovanie, pretože by to ich otriaslo výkladom dejín.

palo - "spáliť" kódy ako enigma alebo purpur môže len blbec. To je totiž cena víťazstva. Skutočne sa niekto domnieva, že by prezradenie informácií z enigmy tie dva miliony zachránilo? Skôr naopak - predlžilo by to vojnu možno o rok...
A pokiaľ by Churchill verejne vyhlásil aj s menami nemeckých nižších veliteľov "títo budú vysieť", tak spojenecké straty na západnej fronte budú niekoľkonásobné.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 9712
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od kenavf » 11 pro 2017, 18:58

Povedzte akú máte predstavu,že mali spojenci robiť inak?
Z nejakého dôvodu politika priťahuje sociopatov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 5171
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od lasib » 11 pro 2017, 19:07

kenavf píše:
11 pro 2017, 18:58
Povedzte akú máte predstavu,že mali spojenci robiť inak?
... Len tak ako konali, bojovat spolu

Uživatelský avatar
palo satko
Sponzor fóra
Příspěvky: 6463
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od palo satko » 12 pro 2017, 08:56

Ako mali zachranit židov?
Stačilo povedat a opakovat to v Londynskom rozhlase. Netvariť sa, že o tom vrcholni predstavitelia sa dozvedeli až ked americky vojačik došiel do lagra. Existovalo vela Nemcov a asi ich bola väčšina, čo bojovali za "Faterland" z presvedčenia, že su na "dobrej" strane. Že vojna na vychode je len tradične Drang nach Osten a jeho vysledkom bude Lebensraum. Nakoniec tento ciel im schvalili v Mnichove Briti aj Francuzi. Z pohladu "civilizovanej" Europy vtedy nebolo hriechom podrobit si Slovanov. (Myslim si, že mnohi to tak citia ešte dnes)
Sprava o tom, že Nemci zabijaju židov, by bola narobila medzi samotnymi Nemcami paseku. Minimalne ti, ktori bojovali na zapadnom fronte, by stratili odhodlanie a "zabalili" by to skorej. Objavilo by sa viac pokusov o atentat a vojensky prevrat. Ja viem, že su to "kebysmi", ale rozpametajte sa čo urobili fotky z My-lai s vojnou vo Vietname.
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

tomaspetr
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2631
Registrován: 16 úno 2017, 20:13
Bydliště: Praha

Re: Historie, kterou nás neučili...

Příspěvek od tomaspetr » 12 pro 2017, 09:09

palo satko píše:
12 pro 2017, 08:56
Ako mali zachranit židov?
Stačilo povedat a opakovat to v Londynskom rozhlase. Netvariť sa, že o tom vrcholni predstavitelia sa dozvedeli až ked americky vojačik došiel do lagra. Existovalo vela Nemcov a asi ich bola väčšina, čo bojovali za "Faterland" z presvedčenia, že su na "dobrej" strane. Že vojna na vychode je len tradične Drang nach Osten a jeho vysledkom bude Lebensraum. Nakoniec tento ciel im schvalili v Mnichove Briti aj Francuzi. Z pohladu "civilizovanej" Europy vtedy nebolo hriechom podrobit si Slovanov. (Myslim si, že mnohi to tak citia ešte dnes)
Sprava o tom, že Nemci zabijaju židov, by bola narobila medzi samotnymi Nemcami paseku. Minimalne ti, ktori bojovali na zapadnom fronte, by stratili odhodlanie a "zabalili" by to skorej. Objavilo by sa viac pokusov o atentat a vojensky prevrat. Ja viem, že su to "kebysmi", ale rozpametajte sa čo urobili fotky z My-lai s vojnou vo Vietname.
Starejme se, ať my nejsme v další válce na místě Židů.
Credo in me
Spero on Deum

Odpovědět