Vidlákovo kydání...

Odpovědět
Konias
Výkonný redaktor
Příspěvky: 837
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 18 zář 2023, 22:35

Až poklesne prapor by Vidlák 18 září, 2023

Od zítřka se budeme věnovat světodějným událostem, protože zatímco jsem bubnoval na demonstraci, Francie zřejmě ztratila další kolonii, v Německu se zase zhoršila bezpečnostní situace (a ne kvůli Putinovi), ceny ropy vyrostly ke sto dolarům za barel a bude to do budoucna ještě horší… ale to si probereme až zítra. Já dneska naposledy zrekapituluji události z tohoto víkendu.
Víte, ono to vlastě bylo nádherně symbolické. Zatímco my jsme v Praze demonstrovali proti vládě, mluvili jsme drahých energiích a o válce za humny, která nás hrozí pohltit, náš premiér byl přesně tam, odkud se skutečně bere jeho moc. Na dnech NATO v Mošnově. Spousta vládních představitelů také přesně tímto argumentovala. Srovnávala NATO s dezoláty na Václaváku. Je vlastně úplně jedno, že to bylo pochybné srovnání, protože demonstranti věděli, na co jedou a o čem se tam bude mluvit, ale nějak jsem nezaznamenal, že by pořadatelé dnů NATO řekl dopředu, že účastí na této akci podporujete vládu a naší zakotvenost v západních strukturách.

Hlavní argumentační bitva o demonstraci je NATO vs. Václavák. A není tomu tak od této soboty.

Pamatujete, když jsem psal o první demonstraci loni v září, tak jsem popisoval, jak u muzea vlaje ona velká a výhružně nezdolná vlajka severoatlantické aliance? Byla tam tenkrát spousta vlajek EU, ale jejich nositelům pomalu klesaly v rukách, když viděli, kolik dezolátů se sešlo pod koněm. Jen ta vlajka sedmdesátiprocentního amerického vojenského eseróčka vlála pevně dál.

S ročním odstupem si říkám, že to byla velmi symbolická věštba. Evropská unie je v katastrofálním stavu, přesně tak, jak klesaly ty unijní vlajky. Ekonomika jde do háje i v Německu, přibývá tam migrantů a problémů s nimi, počáteční nadšení z toho, jak to zvládnou, se vytrácí právě pod dojmem přibývajících dezolátů a rostoucí kritiky evropských hodnot. Jen zásobování války funguje bezchybně. Škrtá se ve školství, škrtá se v důchodech, škrtá se ve vědě, škrtá se ve všem… tedy kromě armády. Takhle je to všude. Nejen u nás.

Co v této době dělají liberálové? Vyvracejí se z toho, že jim to někdo řekl na rovinu a jediný argument je ruská propaganda. Radek Bartoníček zveřejnil u sebe na Twitteru rozhovor se mnou. Pak ho převzal i Neviditelný pes a vlastně už to obletělo český veřejný prostor. Ale stojí za to, podívat se přímo k Bartoníčkovi. Velká většina komentářů požaduje, abych byl z veřejného prostoru okamžitě odstraněn. Abych neměl právo mluvit. Abych neměl právo říct svůj názor, protože je to špatný názor. Prakticky nikdo tam nedává jediný protiargument. Sám Bartoníček to schytává od svých, že mi neměl dávat prostor… dávají mu tam slušný céres. Takhle vypadá líbodémo.

Porovnejte to s naší diskusí o Rajchlovi a Vackovi, která také bývá vyhrocená a plná emocí. Nejsme v tom jednotní. Ale je to diskuse plná argumentů z jedné i druhé strany. Požadavků, aby byl někdo za svůj názor odstraněn, těch je naprosté minimum. Vlastně mi Bartoníčka přišlo líto. Ten chlap jednou udělal to, co jako novinář udělat měl, ale jeho vlastní mu za to řekli, že takové věci dělat nesmí. Co z toho vyplývá? Ano, Radku Bartoníčku, zase vzroste poptávka po alternativních blogerech, protože tvoji vlastní sledující ti řekli, že hlas statisíců lidí nesmíš vnášet do veřejného prostoru. Možná ti to řeknou i tvoji nadřízení. Na nás se totiž nemusí brát ohled… řekl prezident.

Každopádně kdybys měl chuť, zkontaktuj mě… pozvu tě na zabijačku nebo na víno. Myslím, že bychom si měli co říct. Když říkáš, že jsi objektivnější než já, tak pojď, popovídáme si, oba uděláme z našeho setkání článek a podíváme se na reakce z obou táborů.

Jen tak mimochodem… Ondřej Neff se na Neviditelném Psu může pominout z toho, že jsem řekl, že pokud Rusko pustí Ukrajinu, tak se začne rozpadat a proto bude v této válce pokračovat. Oni si tihle všichni myslí, že ruská invaze na Ukrajinu je pro Putina válka za větší slávu impéria. Varuji před tímto názorem. Pro Putina je to válka existenciální a podle toho k ní přistupuje. Ztráta Černého moře ve prospěch Ukrajiny (a NATO) by pro vnitřní situaci Ruska byla natolik fatální, že raději půjdou do jaderné války. Pro Rusko znamená Krym (a Ukrajina mimo NATO) víc, než celý svět. Obětovali tomu svoje devizové rezervy na Západě, obětovali tomu kus životní úrovně, obětovali tomu desetitisíce životů, překopali kvůli tomu svojí zahraniční politiku… a běžní Rusové Putina stále podporují! Všichni ti Navalní a další opozičníci mají v Rusku i přes válku asi tak stejně silnou pozici, jako ti přilepovači na silnici u nás. Mitrofanov říkal… Pokud tam někdo kritizuje Putina, tak za to, že z Kyjeva ještě nejsou dýmající trosky. Tohle není imperiální válka. Tohle je další Velká vlastenecká válka. Varuji před postojem, že jde o Putinův velikášský rozmar. Není to tak a pokud si to budete myslet, doplatíte na to.

Zpět k věci…

Od první do poslední demonstrace je základní symbolika pořád stejná. Vlajka NATO vs. vlajka České republiky. Válka vs. mír. To byla i základní symbolika prezidentských voleb a nic se na tom nezmění ani v nejbližší budoucnosti. NATO už tady svoje reprezentanty má. Současnou vládu. Petr Fiala byl přesně na tom správném místě, kde být měl. Jestliže je naše republika v NATO, tak Fiala je v NATO ještě víc. Jestliže je naše země v EU, tak Fiala je v EU ještě víc.

Pamatujete si také ještě v dubnu tu záplavu ukrajinských vlajek? Včetně řeporyjského starosty, který do ní byl zabalený? Jak dopadla demonstrace na podporu Ukrajiny? Čtyři demonstranti a přenosový vůz České televize. Vlajka na Muzeu se už barvou příliš neliší od fasády, jak je vyšisovaná sluníčkem a dešti. Trefná symbolika. Před časem vlajku vyvěsili, ale už jim nestojí vlastně ani za sundání, natož za výměnu. Dokonce ani tak ctihodná instituce jako Národní muzeum, plná vysokoškoláků, profesorů a liberálních demokratů v sobě nenašla vůli, dát tu vlajku do pořádku.

V poslední době se často mluví o tom, že alternativa je taková vidlácká, ale přestává v tom být viditelný rozdíl… Podívejte se na fasádu Muzea a ten velký vyšisovaný kus textilu. Ano, přesně takhle dneska vypadá proukrajinská nálada.

Kde jsou vlajky EU? Kde jsou ukrajinské vlajky? Už poklesly, jsou vybledlé únavou a rezignací. Jsou vybledlé ekonomickou recesí a neúspěšnou ofenzívou. Před kolika týdny Ukrajinci prolomili tu první a nejopevněnější ruskou linii, za kterou už to půjde lépe? Tedy… pokud Rusové nedoplní další obranné linie…

Jen v Mošnově ještě pořád vlaje zcela nezdolně prapor NATO. Je velký a silný. Zatím silnější, než tisíce českých vlajek na Václaváku. A natvrdo řeknu, že podle mého rozumu se proti němu nedá bojovat tím, že si vezmu menší praporek NATO do kapsy. Mordor je lichotkám odolný. Nemá přátele. Jen zájmy. Kisinger sám řekl, že je nebezpečné mít USA za nepřítele. Ale mít je za přítele, je smrtící. Na tato slova zase dojde… zpravidla i s těmi, co byli moc blízko a mysleli to dobře.

Mnohokrát jsem psal, že Fiala spojil svojí kariéru s válkou na Ukrajině. Pokud tam NATO zvítězí, zvítězí i Fiala se vším, co představuje. Ale pokud NATO na Ukrajině prohraje, tak ta velká silná vlajka NATO poněkud poklesne. Stejně jako poklesla v Afghanistánu a Tálibán, který byl po dvacet okupačních let skrytým a bombardovaným hnutím, hladce vzal celou zemi. Stejně jako teď v Africe klesá francouzská vlajka v dalších a dalších zemích a moc si berou do ruky lídři, o kterých nám televize nikdy nic neřekla, protože byli pod rozlišovací schopnost.

Myslím, že to všichni vědí. Všichni vědí, že NATO má budoucnost jedině tehdy, když tam na Donbase zvítězí. Proto házejí do té černé díry jakékoliv prostředky. K čemu budou (západní) peníze, když nebude (liberální) budoucnost? Proto se všichni zadlužujeme… tedy… nás zadlužují. Jak to řekla Marta Goebelsová? Nechce žít ve světě bez liberální demokracie? Bez vítězství už Západ nebude, stejně jako bez vítězství už nebyl nacionální socialismus. Bude jen spousta zoufalých států bez výzbroje, bez peněz a hlavně… bez obyvatelstva, které by bylo ochotno za vlast umírat, protože za Veolii, Tesco a desetikorunový ČEZ za kilowatthodinu přes lipskou burzu, nikdo život nenasadí.

Kdy přijde zlom? Až poklesne ten poslední prapor, který zatím stále pevně drží a jeho barvy nejsou ani trochu vybledlé. Nic jiného už tady není. Vlajky EU zmizely, do vlajek Ukrajiny se málokdo balí. Brzy budeme ukrývat ukrajinské muže v jatečním věku… NATO si je bude žádat tam na frontě, než přijde konec. Pak přijde ta chvíle, kdy budeme znovu potřebovat naše české vlajky a budeme potřebovat zvon, který nás opět svolá a bude to umět.

Do té doby musíme vydržet, aby naše české prapory nevybledly ani sluncem, ani znechucením.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.
https://web.litterate.cz/az-poklesne-vlajka/

Konias
Výkonný redaktor
Příspěvky: 837
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 19 zář 2023, 22:34


Zatímco jsme demonstrovali…
by Vidlák 19 září, 2023

Tak nám Francie přišla zřejmě o další kolonii… Tentokrát o Kongo. Scénář už je vlastně úplně nudný. Šéf ochranky prezidenta sesadí prezidenta, armáda oblehne francouzskou základnu a doporučí legionářům nevystrkovat nos, francouzský velvyslanec se ohledupně „zneškodněn“ umístěním do domácího vězení… Macron se pak asi chvíli rozčiluje a volá do Bílé chýše, co má jako dělat, ale Biden má úplně jiné starosti a tak se chvíli hemží diplomaté, haraší se zbraněmi… a pak se nestane nic.
Nedávno Francouzům zdražili v Nigeru uran, teď jim v Kongu zdraží kobalt… 70% všeho světového kobaltu… hustý co?

Koho zajímají podrobnosti, toho zvu na Litterate, kde o tom bude mít Martin Kunštek článek.

Vůbec to v té Africe začíná být zajímavé. Generál Surovikin v civilu si jezdí po Libyi a domlouvá pronájem přístavu v Tobruku a Benghází… Vzhledem k tomu, že v Rusku neexistuje bývalý voják, tak bych řekl, že Wagnerovci už mají znovu velitele, který není tak jebnutý jako Prigožin, ale už jeho příjmení naznačuje, že mu nějaké střílení krevní tlak nezvedne. Opět na toto téma brzy najdete na Litterate celý článek.

Nejzajímavější na tom je, že ty proruské převraty jsou v poslední době nějak nekrvavé. Všichni jsou v domácím vězení, ale všichni žijí a všichni si dávají pozor, aby to tak bylo i nadále. Když přebírají moc prozápadní elementy, tak tahají bývalé prezidenty za džípem na ostnatém drátu, píchají libyjské diktátory nožem do zadku… a tak podobně.

Novinky včera připustily, že raketový útok na Konstantinovku nespáchali Rusové, ale Ukrajinci. Ono našim intervjukům nic jiného nezbývalo, když to před nimi už napsali na Západě a ti dezoláti nějak disponují znalostí anglického jazyka, disponují i překladateli a vůbec ti hajzlové v poslední době nějak vystrkují hlavy a dovolují si veřejně říkat svoje názory na ukrajinský konflikt, že z toho Bartoníček dostal céres. Mimochodem… moje video, jak odpovídám Bartoníčkovi, už u něj nasbíralo 150 tisíc shlédnutí.

Chudák Lukačovič… takové peníze ta jeho redakce stojí a takovou šmíru produkují. Jestli to takhle půjde dál, tak tyhle angažované novináře neuživí ani do parlamentních voleb.

Na Echu se Balšínek posmívá pravdomluvným intervjukům za jejich řeči o tisících protestujících na Václaváku… Saša Uhlová se přidává. Prý tito pravdomluvní novináři dělají médiím medvědí službu. Dovolím si Balšínka i Uhlovou opravit. Novináři jsou pořád stejní, jen před pár lety se jejich lži nedaly ověřit a oni si tak zvykli na tu moc, vytvářet jinou realitu. Jenže teď má každý v kapse mobil, který je zároveň foťák, kamera i diktafon a také noviny a televize. Fotky jsou zdarma a je jich tolik, že trvalo asi jen deset vteřin, aby byla Hovorková usvědčena ze lhaní.

Asi se budu muset drze zeptat Šafra, jestli vůči své podřízené za toto lhaní vyvodí důsledky… když dělají hentu nezávislou a objektivní žurnalistiku, tak tohle by jí projít nemělo, ne? Dělám si srandu… to by Šafr musel vyhodit i sám sebe.

Na Slovensku zahájil Matovič kontaktní kampaň… jezdí objíždět Ficovy mítinky a dělá tam bordel s megafonem. Zřejmě proto, že na jeho vlastní mítinky nikdo nechodí… A tak chodí voličům SMERU vysvětlovat, že Robert Fico má pravdu, když od začátku o Matovičovi říkal, že je magor. To víte, kdysi mohl být člověk idiotem celý život a nikdo se to nedozvěděl. Teď to ovšem všichni idioti musejí ještě i ukázat na kameru. Situace je vážná, komentuje slovenský sociolog Vašečka. Aby nebyla… Ať dělají co dělají, Ficovi to pomáhá.

U nás naopak vláda z voleb zatím strach nemá a tak den po demonstraci uvolnila zprávu, že státním zaměstnancům pěkně zmrazí výplaty… Prý jen učitelům něco přidají. Ale za to jim předělají hygienickou vyhlášku ze které vyplývá, že každá kráva a každé prase musí mít v chlívě pitnou vodu, jen český žák to nepotřebuje. Z logiky věci pak nepotřebuje ani záchod. Když se nemůžeš napít, nemusíš ani čurat. Jasné? Kromě toho také vláda hodlá propustit desetitisíce školních kuchařek, uklízeček a školníků, protože jejich práci bude možné outsorcovat přes spřátelené agentury. Třicet tisíc školských zaměstnanců… no to zase bude prachů v nějaké politické kešeni… V příštím týdnu se tomu na Litterate bude více věnovat Jana Kunšteková a já si také smočím, protože moje děti chodí do školy i do chlíva, tak abych to vůbec dovedl odlišit.

Na generální štáb včera naběhli těžkooděnci… možná ti stejní, kteří v sobotu hlídali petiční stánky s „Rusko je teroristický stát, jsem otevřen diskusi,“ aby se nic nestalo (a nebo aby se něco stalo a Rakušan to mohl rozmáznout). Prý kvůli nějakým zakázkám na komunikační systémy… důkazy prý poskytla kauza Dozimetr. Nevím, kolik taková zakázka mohla stát… pár milionů? Představte si, co bude, až se budou vyšetřovat ty nové americké stíhačky za dvě stě miliard… Jindra Rajchl k tomu řekl, že nečekal, že by se přání Kláry Samkové, ne, aby odstoupili, ale byli odvedeni, začalo plnit tak rychle.

Zároveň to krásně ukazuje, jak je naše republika malá… Ostří hoši od Vítka Rakušana zasahují u Řehky, protože sehnali důkazy v kauze, kde má Vítek také máslo na hlavě, přičemž ministerstvo Černochové poskytuje (podle svých slov) plnou součinnost. To nevymyslíš. Možná byl Péťa v Mošnově právě proto, aby od tohodle byl co nejdál.

Piráti si odhlasovali, že Blažek musí jít… a jejich čtyři poslanci to asi mají nějak zařídit. Bohužel toho nebudou schopni, protože ve vládě i ve sněmovně jsou páté kolo u vozu a členské základně asi úplně nedošlo, že ve volbách s nimi Rakušan ukázkově vyjebal. Piráti sice zaplatili kampaň a odmakali to, ale STAN bral poslance. Ale jako záminka pro rozkol a následný pád Fialy je to docela dobré. Když k tomu přidáme zatýkání na genštábu… (třeba si to Piráti taky odhlasují) Blažek má možná jednu z posledních příležitostí, zachránit alespoň zbytky ODS a přinést je na míse s krevetami a salátem Andreji Babišovi k večeři. Nic jiného už ODS totiž nečeká. Vrchní signalista je spolehlivě dovede mimo sněmovnu. Memento Matovič.

Náš prezident byl zase jednou světový… měl dvouminutový projev v OSN, kde řekl, že za všechno může Rusko. Naše stepní orákulum, Džamila Stehlíková, z toho mělo obrovskou radost a šlo to oslavit do hospody. O významu České republiky a jejího představitele svědčí i fakt, že projev pronesl v mezeře mezi projevy zástupců Sierry Leone a Angoly. Až nám budou říkat, že jsme v prdeli, tak ne, je to horší… jsme v Angole. Ale konečně jsem pochopil, kde se v Džamile berou ty její myšlenky. Jestli po každé podobné známce naší světovosti odchází do hospody, tak bych si troufal jí na dálku diagnostikovat cirhózu jater. Což by vysvětlovalo hodně věcí. Včetně její schopnosti věštění budoucnosti Ukrajině.

A aby toho nebylo málo, včera Azerbajdžán zaútočil na Náhorní Karabach. V Arménii přitom zrovna probíhá arménsko-americké společné cvičení. Možná se mýlím, ale od doby, kdy Arméni koketují se Západem, dělají (stejně jako západ) jednu chybu za druhou. Náhorní Karabach změní majitele a prozápadní premiér Pašinjan bude moci (odsouzen na doživotí) přemýšlet, kde se stala chyba. Inu kde… chtěl svojí zemi přivést do NATO a možná i EU. Další, kdo si za Západ zlámal nohu na ledě.

Novináři o vypuknutí bojů informovali zcela neutrálně. Ještě nedostali notičky, co si máme myslet. Tady to bude obzvlášť obtížné… jen namátkou: Obrovské americké velvyslanectví v Jerevanu… Azerbajdžán podporuje člen NATO – Turecko, Arménii podporuje člen NATO – Francie… Rusko má přátelskou smlouvu s Arménií i Azerbajdžánem… Teokratický Írán nemá rád Azerbajdžán (a Turecko) a tak je ochoten pomáhat křesťanským Arménům… Nečekal jsem, že se odpověď na moji otázku Bartoníčkovi, jestli nám NATO vážně pomůže, začne záhy takhle pěkně zhmotňovat. Přímo před očima vidíte, jak fungují všechny ty obranné dohody… a jak to vypadá, je úplně jedno, na čí pomoc spoléháte.

Hele, my se té třetí světové asi fakt dočkáme… Doteď tak nějak všichni doufali, že Putin není šílený. Teď budeme muset doufat, aby nebyl šílený takéErdogan, Alijev nebo Chameneí. Skoro se mi chce říci, že koho mají oběsit, ten se neutopí.

A na úplný závěr…

Poláci prý končí s podporou ukrajinských uprchlíků, protože musí hájit i své zájmy… Oni se teď s Ukrajinou štengrují kvůli obilí a když je Ukrajina zažalovala, tak oni na to jdou zase takhle… Zrovna včera jsem psal o těch ošuntělých ukrajinských vlajkách symbolizujících míru podpory této zemi… tak tady máte další příklad.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nab
https://web.litterate.cz/12567-2/

Konias
Výkonný redaktor
Příspěvky: 837
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 21 zář 2023, 06:12

Když končí něco nenahraditelného… by Vidlák 20 září, 2023

Byla to právě nedávná válka Arménie s Azerbajdžánem, která předurčila podobu války na Ukrajině. Na jejím začátku jsem psal, že válka v kopcích proti připraveným obranným postavením, které jsou ukryty za hřebeny hor, spotřebuje víc munice, než kolik jí Azerbajdžán má. Karabažští vojáci si to také mysleli. Ale bylo to jinak. Přes hřebeny kopců přeletěly drony a koordinovaly palbu. Obranná postavení byla zasahována přesně a spotřeba munice byla vlastně nízká.
Nebýt tenkrát Íránu, který pohrozil, že se do války vloží a mnoha dalších zákulisních jednání, o kterých toho moc nevíme, dopadlo to pro Náhorní Karabach blbě už tenkrát.

Ale už tehdy platilo, že nebyl žádný ani světový ani regionální policajt, který by vyhlásil bezletovou zónu, nechal nad územím kroužit svoje technologicky vyspělé stíhačky, které by udržely bojující strany od sebe hrozbou jeho obrovské moci. Multipolární svět začíná pro Armény válkou, kterou nemohou vyhrát a bylo jim houby platné, že se snažili místního ruského autoritativního ochránce vyměnit za vzdálenějšího demokratického ochránce.

Arménie je v unikátní situaci. Má slíbenou ochranu od USA i Ruska… ale v praxi obě země jen vyzvaly k ukončení bojů a návratu diplomacie. Což muselo Pašinjana jistě potěšit.

Arméni jsou takoví Poláci Kavkazu… tak moc se snažili o své vlastní zájmy, až naštvali všechny.

Staletá arménská přítomnost v Karabachu teď zřejmě vezme svůj konec a bude to velmi ošklivý konec. Vše křesťanské bude zadupáno do země, vyteče hodně nevinné krve, podíváme se v přímém přenosu, jak vypadá moderní odsun obyvatelstva a zřejmě se ukáže, jak byl v roce 45 ten náš odsun spořádaný a humánní. Tam v Karabachu se s tím žádný Azer pytlíkovat nebude.

A u nás bude výmluvné ticho… Protože tu Arménii sice všichni chtěli, ale jen jako kartu do hry. Nikdo nechtěl Arménii proto, že by ji měl rád.

Kdo u nás o Karabachu a tamních obyvatelích informoval? Kdo tam jezdil a znal jejich situaci? Kdo už dlouho předpovídal tento vývoj? Ládík Větvička. Ten je měl doopravdy rád. Ten tam jezdil, ptal se a psal o tom fantastické reportáže. Bohužel jeho jedinečné materiály, články, popisy i fotky symbolicky shořely při jeho vaporizování na Idnesu. Za nadšeného jásotu liberální mládeže, které mudrlant z Ostravy konečně přestal překážet.

Jak dlouho to trvalo? Čtrnáct dní? A už se ukazuje, že barbaři v Mladé frontě zničili něco, co mělo nevyčíslitelnou hodnotu. Kdo ví, kolik fotografií bylo unikátních, kdo ví, kolik fotografií dokumentovalo něco, co je teď (po vojensku rázně) navždy vymazáváno z povrchu země. Kdo ví, kolika lidem teď podřezávají krky a Ládik byl jediný, kdo jejich život zachytil a popsal. Tam v Karabachu teď hoří nenahraditelná kulturní díla, popisy a dokumentaci k nim zničili u nás ti, kteří mají plnou hubu demokracie a lidských práv.

Kdyby to naše nadšené válečníky zajímalo, tak právě k tomu byl mír dobrý. Lidi zůstávali naživu. V chudobě, s mnoha problémy… ale žili. Všechny armády vždy útočí výlučně na vojenské cíle, ale v praxe pak vypadá jako ty vesnice na Donbase, které jsou zcela srovnány se zemí. V praxi to pak vypadá, jako právě teď tam v Karabachu, kde mizí z dějin staleté osídlení a unikátní kultura, protože když se štengrují velmoci, tak se na takové prkotiny nedbá.

Ti, co rozhodli o Ládikově vaporizaci, tak nějak symbolicky pomáhají Azerům vymazat povědomí o tom, že v Karabachu někdy žili Arméni, že tam působila nejstarší křesťanská církev světa. A to všechno ve jménu evropských hodnot a liberálního vidění světa. Tam na Karabachu končí něco nenahraditelného a u nás se pár svazáků postaralo i o vymazání vzpomínek.

Chce se mi zvracet a brečet zároveň. V poslední době se moc nelišíme od Sodomy. My si ten ohnivý déšť v podstatě zasloužíme. Začínám pomalu pochybovat, že je mezi námi alespoň těch deset spravedlivých, pro které Hospodin zachrání město.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.
https://web.litterate.cz/kdyz-konci-nec ... ditelneho/

Konias
Výkonný redaktor
Příspěvky: 837
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 21 zář 2023, 22:33


Opačný rozhovor
by Vidlák 21 září, 2023

Jak jsem se dostal na návštěvu k našemu exprezidentovi? Věřili byste, že po týdnech a týdnech pečlivého plánování? Děkuji tímto svému šafáři, který se právě tohoto jednání ujal a dovedl ho ke zdárnému konci. Miloš Zeman totiž rozhodně není prezident na odpočinku. Jeho kancelář není jen jakási tečka za jeho dlouhou a úspěšnou politickou kariérou. Je tam cvrkot, který se asi vůbec neliší od jeho pracovního dne ve funkci. Když jsem přišel na domluvenou schůzku, právě se tam balil štáb nějaké slovenské televize a nebyl jsem jediný, kdo čekal na setkání se starým Ještěrem.
Víte, co vás hned po vstupu do jeho budoáru zaujme? Ten kontrast mezi tím, jak ho vykresluje Česká televize a jaké to je ve skutečnosti. Viděl jsem pár záběrů, které měly evokovat, že Zemanova kancelář je jakési doupě, nezařízené pro jeho invalidní vozík… a vůbec, určitě to za těmi dveřmi vypadá hrůzostrašně. Tak ne, vypadá to tam elegantně, vše bylo dobře zorganizované, příjemný mladý muž se mě ujal, usadil na pohovku a nabídl mi občerstvení. Pak si mě převzal Jiří Ovčáček, odvedl mě o dvoje dveře dál a už jsem seděl proti Milošovi.

Hele… on nás ještě pořád všechny strčí do kapsy. Tělo už není nejmladší, ale hlava mu slouží jako zamlada. Opět, ten kontrast, když ho nějaký novinář natočí (v co nejhorším světle) a když ho vidíte naživo, ten úplně bije do očí. Když ho porovnám s vizáží stepního orákula, Džamily Stehlíkové, tak z toho Zeman jednoznačně vyjde jako vítěz. Prostě byl usměvavý a vypadal tak dobře, že jsem přestal věřit i posledním zbytkům zpráv, že by snad tento člověk někdy neměl pod kontrolou alkohol. Nevypadal o nic hůř než abstinent Karel Nešpor. Nechal jsem si podepsat jeho knihu „Jak jsem se mýlil v politice.“ I v osmdesáti má lepší rukopis než já, co jsem polovičního věku. Kdo máte moji knihu, tak můj podpis znáte.

https://web.litterate.cz/wp-content/upl ... 5215-1.jpg

Myslel jsem, že s ním udělám rozhovor. Pečlivě jsem si nachystal celou řadu otázek na jeho dlouholeté působení v politice, ale ono to dopadlo spíš naopak. On se ptal mě… Nejprve pochválil moje psaní, prý normálně chválí jen to, co napíše sám, ale u mě udělá výjimku. Ocenil, jakým způsobem píšu o našem premiérovi i prezidentovi a ujistil mě, že na ně má podobný názor… a pak se mě ptal na demonstrace…

On je pořád OFF. Ví o fšech fšechno. Vlastně si se mnou jen doplňoval některá bílá místa ve svých úvahách. Znal prakticky všechny řečníky a otázky pokládal tak, že už vlastně věděl odpovědi, každá otázka byla k věci… jeho přehled je naprosto neskutečný. Vůbec se nedivím, že ho novináři nesnášejí. Vždycky je převyšoval o tři hlavy a ať dělali cokoliv, on byl ten, kdo se něco dozvěděl a oni odcházeli poraženi.

Zajímalo ho, jak Jindra Rajchl buduje stranu, každý postřeh šel přímo na komoru o půlce jeho lidí věděl to, co o nich ví Jindra… prostě tam sedíte a zjišťujete, že vaše představy o jeho politickém talentu byly značně podceněné. Chtěl jsem se ho zeptat, když stál v prezidentské volbě proti Drahošovi a sice vyhrál v prvním kole, ale papírově měl jeho soupeř podporu ostatních neúspěšných kandidátů a měl vlastně vyhrát… chtěl jsem se ho zeptat, jestli to tehdy měl pod kontrolou a nebo sám považoval své vítězství na nejisté… nezeptal jsem se ho, ale bylo mi jasné, že to pod kontrolou měl. Dodnes ví, kde se co šustne… o Drahošovi nejspíš věděl víc, než o něm věděla jeho manželka i senátor Papoušek, který se tak tetelil, až uvidí Zemana odcházet…

Vlastně jsem mu pořádně zvládl položit jen jednu otázku. Když se stal v roce 1998 premiérem, byla naše země také ve špatné situaci. Krachovaly banky, vláda musela založit konsolidační agenturu… Ptal jsem se ho, kdy byla podle jeho soudu horší situace. Tehdy, nebo dnes? Odpověděl, že dnes je situace jednoznačně horší, protože tenkrát alespoň měl k dispozici vládu profesionálů, kdežto teď nám vládnou naprostí amatéři.

Ani jedním slovem to přímo neřekl, ale z jeho otázek pro mě celkem jednoznačně vyplynulo, že i on by si přál změnu v kurzu dřív, než až za dva roky. Dal mi pro Jindru Rajchla celou řadu dobrých rad (které jsem Jindrovi zatepla převyprávěl), zhodnotil dosavadní vývoj a vybídl nás všechny k ještě většímu úsilí. Na okraj toho si posteskl, jak málo výrazných osobností dneska v politice je… Proto to také vypadá, jak to vypadá. Máme 200 poslanců a když v politice nejsou pořádné osobnosti, tak se tam holt dostanou i lidé průměrní, podprůměrní, ba i Markéta Pekarová Adamová. Stejné je to v krajích i městech…

Za poslední rok jsem se ve veřejném prostoru celkem ostřílel. Z Radka Bartoníčka nebo Ivany Svobodové se mi nohy fakt nerozklepou. I k Zemanovi jsem šel naprosto klidný… ale odcházel jsem nervóznější, než jsem přišel. On je prostě dobrej a vůbec se nedivím, že dosáhl v této zemi i nejvyššího postavení. To nebyla žádná náhoda. Strašně bych si přál, aby někdy došlo na televizní debatu mezi ním a Petrem Pavlem… ale je mi jasné, že to Kolář nikdy nedopustí. Příliš by byl vidět ten kontrast.

Stejně tak mě vůbec nepřekvapuje, že v jeho kanceláři je provoz jako na Hradě.

Řekl mi, ať ho zase někdy přijdu navštívit… Udělám to, protože se musím domluvit rozhovor s Martinem Nejedlým. Musím zjistit, v čem spočívá to jeho Kainovo znamení, že se s ním nesmí nikdo scházet, ba ani Don Pablo ne.

…. a Ovčáčka jsem pozval na zabijačku. Že přijede…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.
https://web.litterate.cz/opacny-rozhovor/

Konias
Výkonný redaktor
Příspěvky: 837
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 23 zář 2023, 00:11

Obětovaný pěšák by Vidlák 22 září, 2023

Řeknu na rovinu, že když začal azerbajdžánský útok na Náhorní Karabach, čekal jsem, že Arméni podlehnou. Azerbajdžán v uplynulých třiceti letech zbohatl na ropě i na kontaktech s Tureckem, zatímco Arménie lavírovala mezi Ruskem a Západem možná tím nejnešťastnějším způsobem. V podstatě se arménským vládám podařilo dosáhnout naprosté marginalizace sebe sama. Rusové raději začali přesměrovávat svoje obchodní koridory přes Kaspické moře (a Azerbajdžán), než aby se spoléhali na staré sovětské dopravní cesty do Íránu přes arménské území. Spojené státy mají sice v Jerevanu obrovskou ambasádu, ale nemají tam vojenskou základnu…

Ve výsledku pak Arménii nepomohla ani jedna strana. Rusové nad nimi zřejmě zlomili hůl… a domluvili se s Azery. Američané zase nechtějí naštvat Turky… Všichni ostatní jsou daleko a bezmocní.

Jenže…
Ono to celé trvalo jeden den. Azerové prostě rozstříleli pár pohraničních zátarasů a bylo hotovo. Zbytek už byl jen parádemarš. Arménie Karabachu nijak nepomohla. Arméni jsou docela bojovní a hrdí, takže v Jerevanu začali demonstrovat, aby vláda v Karabachu zasáhla, ale Pašinjan neudělal nic. Martin Kunštek ve svém článku na Litterate popsal, že Arménie obdržela nabídku vojenské pomoci z Ruska i Íránu, ale Pašinjan ji odmítl.

Rusové vzali na svoji základnu tisíce civilistů a dalším pomohli se evakuovat. Nikdo tam moc nevěří, že převzetí Karabachu proběhne bez etnických čistek a podobných radostí, které vždycky následují po prohrané válce. Obě strany si mají hodně co oplácet. Ani jedna strana v tomto konfliktu není nijak umírněná a nikdo se tam nikdy netajil chutí na kráglovačku. Přesto Arménie na ochranu svých lidí v Karabachu nijak nezasáhla, ba prý dokonce ani nepomáhá s evakuací.

Že on to ten Pašinjan prostě pustil, protože to pustit chtěl? Arménská armáda dál v klidu cvičila s USA… Jako by arménskému území nic nehrozilo… Jako by tam v Jerevanu věřili azerskému ujišťování o mírových choutkách. Nebo jim muselli věřit. Upřímně… jestli je pravda, co Martin Kunštek zjistil, tak podle mě už Pašinjan není v Arménii.

Nabídka pomoci byla Jerevanem odmítnuta… Arménie je v podstatě ze dvou stran obklopená Tureckem, reálně jí hrozí, že bude obklopena ze tří stran a bude oddělena od Íránu, se kterým má čilé obchodní vztahy… a nic.. Nestálo to ani za manévry u hranic. Proč? Má se stát ještě něco dalšího a armáda u toho nemá být?

Kdo to Pašinjanovi poradil? Rusové nebo Američani? Kdo dal Pašinjanovi notičky, že to právě takhle musí udělat? Nebo je na to Arménie hospodářsky tak špatně, že ozbrojený odpor prostě neměl smysl? Je to už tak marginální zemička, která nemá pro žádnou velmoc hodnotu a tak se prostě stane, co se má stát?

A co ruský Šachista? V době, kdy Azerbajdžán vycházkově získal zpátky své bývalé území, Putin se procházel s Erdoganem po Soči. Ale nevypadal, že by byl nějak zvlášť nespokojený s vývojem. Jako by se jen rozjelo něco, co bylo už dávno zkalkulováno. Jako by tato změna rovnováhy Rusku vlastně nevadila, jako by už dávno věděl, že přesně tohle nastane.

Jako kdyby si Rusko vykalkulovalo, že je pro něj lepší, aby měli Američané v Jerevanu všude kolem sebe Turky. Když už si je tam Arméni pustili, tak aby mohli jen tak koukat z okna a Erdogan se postará, aby nic pozitivního neviděli. Arménie se chce zbavit ruského vlivu a nahradit ho americkým? Rusko tomu není schopno zabránit? Tak ať jim tam do toho Turek vnáší trochu dynamiky… Nebo je Erdogan ještě o krok dál a v klidu vezme celou Arménii? Ruská základna samozřejmě zůstane nedotčená a americké velvyslanectví také, ale proč by si Arméni, měli vládnout sami, když v poslední době jen všechny nasírali svojí perfidností?

A co Írán? Bude se se skřípajícími zuby dívat, jak vedle něj roste Velké Turecko, a nebo si také smočí a zasáhne? Nejspíš tam v Arménii.. kde jinde, že?

Já se prostě jen nemohu zbavit dojmu, že Arménie je v háji. Nejen Karabach. Celá. Je tam najednou příliš mnoho zájmů a jedna velikášská vize, která má Turecko učinit znovu velkým. Rus vypadá, že raději snese na svých hranicích Turka než Američany. A když Putin ztratil naději ve spolupráci s Evropou, třeba také ztratil naději na spolupráci s Arménií. On není vinen, že Arméni odmítli pomoc Ruska i Íránu. Koneckonců, civilisti mohou zdrhnout do Ruska… tam je teď lidí spíš nedostatek.

Ale také Putinovi zřejmě nebude vadit, když se to Íránu nebude líbit a zasáhne. Ať má Turek svoji velikost, ale také svoje problémy… Ať si přestane všímat Ukrajiny a má radost, že už sahá až ke Kaspickému moři… ale ať se mu tam motají divní šiíté s výbušninami…

Stala se Arménie tím nejsnáze obětovatelným pěšákem pro všechny? Vypadá to tak stále víc. Nic bych za to nedal, že Karabachem to celé neskončí.

Hezké také je, jak čeští novináři stále ještě nevědí, kdo je tam ten hodný a kdo je ten zlý. A tak sice tu a tam nějaký začátečník píše o tom, jak je Rusko v háji, protože tam se nespletou, ale jinak vidíte, že nikdo nic neví. A tak je možné zprávy nezabarvovat, nedělat angažovanou novinařinu a prostě suše informovat bez nároku na jasnou pravdu. Představte si, že by takhle referovali o válce na Ukrajině…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.
https://web.litterate.cz/karabasske-otazniky/

Konias
Výkonný redaktor
Příspěvky: 837
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 25 zář 2023, 01:00

Pšt! Ať ho nevyplašíme! by Vidlák 24 září, 2023

Tak jsme se dozvěděli, že Vítek Rakušan spouští novou informační kampaň za čtyřicet milionů peněz, ve které nám vláda vysvětlí, jak dobře se vlastně máme, že dezoláti jen remcají a přitom si doma debužírují šampaňské a kaviár, z peněz vybraných od chudáčků důchodců, vláda dělá, co je třeba, už brzy zvítězíme a evropské hodnoty se zaskvějí v plné kráse a každý konečně pochopí, jak dobře jsme volili.

Nebude náhoda, že tato kampaň má trvat až do voleb v příštím roce, protože existuje nebezpečí, že by občané to vládní dobro nepochopili včas a mohli by volit antisystémové síly… obzvlášť ty síly, které systematicky pracují a objíždějí republiku.
Hele, já nechápu, proč informace o této kampani za naše peníze (ale pro STAN) budí takový rozruch?

Vždyť nic lepšího se nám nemohlo stát. Vítek Rakušan prostě bude dělat billbórdy, které vyvěsí na Chomutovsku, Ústecku, Frýdlandsku a Ostravsku a na nic bude jeho vykulený ksicht, který bude vysvětlovat lidem, že jejich denní realita je jen proruská propaganda. Ve vlacích budou obrázky, že lidi, kteří ještě nedávno jezdili do práce autem a teď už nemohou, jsou vlastně za vodou. Bude jim vysvětlovat, že mají zubaře, mají pediatra, jejich děti mají školky i kroužky, bude jim vysvětlovat, že je pokrok, když ve školách budou unisex toalety a v tělocvičnách se budou chodit koukat na svíjějící se Draq queen. Bude jim říkat, jak je evropsky hodnotné, že mají drahé energie a že za to může Putin.

Prosím vás, vždyť tohle může fungovat jedině mezi pražskými libtardy… Praha a Brno jsou jediná místa, kde s takovou blbostí uspějete… a zdaleka ne u všech. I kdyby tu kampaň dělal guru Mára, tak si nedovedu představit, jak vysvětlíte lidem, kterým se propadly jejich příjmy, že se mají dobře. Tohle vysvětlíte jen těm mladým a blbým, které v potu tváře živí jejich maminka a oni ji nenávidí za to, že volí Babiše. Kde v této republice jsou vítězové tohoto hospodaření? Kde je nějaká skupina obyvatel, které to prospěje? Možná Křetínskému, ale jeho zaměstnanci nadávají stejně jako my. On svým lidem levnější elektřinu taky nedává. Všichni ostatní udělají to samé, jako když jim Prymula vysvětloval, že zašpérovaná republika je to nejlepší.

Reálně bude Rakušan dělat z lidí blbce. Tečka. Nic jiného to nebude. Bude je přesvědčovat, aby věřili víc jemu, než svým očím. A proč bude dělat plakátovací kampaň? No jasně, bude cílit na ty, kteří nechodí na internet. Na fejsbucích se už politické kampaně vlastně nikdy nezastaví a jedou pořád, volby nevolby. Tam už Vítek obyvatelstvo přesvědčuje a s dost nevalnými výsledky. Stačí si přečíst diskusi a podívat se na počet sdílení. Ano, přečte si to hodně lidí, ale málokdo to podepíše nasdílením u sebe, protože se prostě stydí být za debila.

Reálně tahle kampaň zařídí, že vládu budou nenávidět i ti, kteří se o demonstraci ani nedozvěděli, protože na internet nechodí a fejsbůk nemají. Ti, kteří už jsou opravdu v háji a nemají politické starosti, protože už mají existenční starosti. Těm teď bude PreVítek vysvětlovat, že mají být rádi, protože by mohlo být hůř.

Moc se mi líbí ten vládní optimismus, že co volič, to blbec… Že prostě můžete mordou na bilbórdu přesvědčit lidi, aby věřili víc STAN než vlastní peněžence.

Proto je zapotřebí je nechat. Oni dělají kampaň do eurovoleb nám. Budou osm měsíců dělat z lidí blbce a budou to dělat přesně v těch segmentech společnosti, kde my z Alternativy nemáme moc šanci, protože my to umíme na sociálních sítích, ale nemáme na drahý pronájem plakátovacích ploch. Ano, jsou to naše peníze, ale tentokrát nám poslouží. Vyzmizíkují STAN z politické mapy.

V posledních týdnech totiž registruji zajímavé věci u naší Pětikolky… Řeporyjské prase se ostře pustilo do Markéty Svetrové Dvousvetrové a dost ji seřvalo. Ne, žádný konec koalice to nebude, ale já z toho celkem zřetelně čtu, že ODS už do žádných voleb s TOPkou nepůjde. Markéta se bude muset přidat k Vítkovi… To bude drým tým jako prase. Farský s Prezidentuší Nerudovou a Pekarová k tomu… Jinak TOPka nemá šanci. Nerudová, to je další geniální tvář. Nikdo neudělá STAN tolik škody jako ona, když promluví. Ještě ani nejsou uzavřené kandidátní listiny a ona už mluví o tom, jak se vrátí z Brusele a sestaví tady vládu i postaví metro. Prosím, ještě z ní udělejte místopředsedkyni. Ve STAN nemůžeme mít lepší pátou kolonu.

Ještě před prázdninami dělala ODS svoje placené fejsbůkové reklamy pod značnou SPOLU. Tam psali všechny ty kecy, jak budeme do deseti let na špičce Evropy… Pak to najednou skončilo a začali dělat reklamy pod značkou ODS. Zase tam měli Petra Igoroviče Fialenka, jak říká nějaké moudro o lithiu, ale po koalici už neštěkl pes. A teď už přestali i s tímhle a náš premiér si za ODSácké peníze dělá reklamu pod svým vlastním jménem… Jako by si ostatní modroptáci řekli, že je to taková šmíra a je to tak okatě samolibé, že bude vlastně lepší, aby se Blyštivý Péťa propagoval sám a netahal do toho (zbytky) ODS.

Doba je prostě těhotná očekáváními. Od minulé středy mám dojem, že tam v politické stratosféře se ví něco, co my tady ještě nevíme. A my se tady handrkujeme , jestli vystoupit z EU, která nás kompletně obklopuje, nebo v ní sypat písek do soukolí, nebo se jí pokoušet zreformovat…

No, přece tohle všechno je správně. Odejít, zreformovat, házet jim do toho vidle, čekat, až to spadne… tohle všechno jsou správné možnosti. Špatná možnost je, EU milovat a tvrdit, že co Leyenová dělá, dobře dělá. Špatně je hujeřit, viset na rtech Ferhofštatovi, lísat se k unijním šíbrům a na fotkách stát v koutě u hajzlíku, zatímco enfant terrible Orbán stojí uprostřed. Pro NATO to platí úplně stejně.

Kdo není proti nám, ten je s námi, to budiž naše heslo. Každý, kdo není eurohujer první jakosti, ten je s námi. Každý, kdo chce na EU a tamních principech cokoliv měnit směrem k národní suverenitě, ten je náš. A je úplně jedno, jestli je to právník a má představu jak změní unijní směrnice, nebo je to oportunista, který bude z principu hlasovat proti grýndýlům a proti každému ořezávání státní suverenity, nebo jestli se někdo pokusí spolu s podobně smýšlejícími udělat novou konzervativní frakci proti liberálním Timmermansům, nebo jestli bude chtít EU po anglicku opustit. Tohle všechno jsou lepší cesty, než kterými jdeme teď.

Ekumena, přátelé, ekumenická Alternativa. Kdo není proti nám, je s námi. Vítek nám teď pomůže čtyřiceti miliony a spoustou bilbórdů. Bylo by dobré, aby ti, které nám nažene do náruče, viděli nějakou jednotu, naději a měli si z čeho vybrat.

A do té doby pšt! Ať si Vítka nevyplašíme.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.
https://web.litterate.cz/pst-at-ho-nevyplasime/

Konias
Výkonný redaktor
Příspěvky: 837
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 25 zář 2023, 22:37

A ještě se drze přiznal… by Vidlák 25 září, 2023

Původně jsem chtěl tento týden psát o školství… respektive o té nové hygienické vyhlášce, podle které už ve třídách nemusí být ani umyvadlo a stačí jeden záchod pro kdovíkolik dětí. Chtěl jsem tuto vyhlášku porovnat s veterinárními předpisy pro chov krav nebo prasat a ukázat, že by se v dnešní době dětem líp existovalo v kravíně, než ve škole. Ale když se nám tak krásně rozjíždí kauza Vítka Rakušana a jeho šifrovaného telefonu od Polčáka, tak přenechám toto téma Janě Kunštekové, která ho pro Litterate zpracuje víc než dopodrobna.

Krátce shrnu situaci:

Ukázalo se, že Rakušan dělal to samé, co Gazdík. Měl šifrovaný telefon, který samozřejmě nikdy nepoužil, nikoho o něj nežádal, ale přinesl mu ho Polčák. Polčák to odmítá, prý ho Rakušan o tento telefon sám požádal. Rakušan se k tomu včera na svém profilu „drze přiznal“ a začal dokazovat, že vlastnictví takového telefonu z něj ještě nedělá mafiána. Zároveň řekl, že tento telefon má kvůli Babišovi a bezpečnostní divizi Agrofertu, která „ho určitě odposlouchávala.“
Sákryš… škoda, že na tuhle výmluvu nepřišli před rokem, co? Tehdy to samé prasklo na Gazdíka. Také měl šifrovaný telefon, aby se měl jak domlouvat o Dozimetru s Redlem. Tehdy Rakušan svého úhlavního kamaráda potopil… prý mu už dopředu říkal, že takový telefon má okamžitě rozšlapat… Gazdík musel opustit ministerstvo školství, ale strana se o něj postarala na jiném (méně viditelném) místě. Jo, kdyby tehdy byli pohotovější, mohli se vymluvit na Babiše a Agrofert, mohli udělat pěkné promo videjko s předváděčkou takového aparátu a vysvětlit veřejnosti, že vlastnictví šifrovaného telefonu z nikoho ještě nedělá mafiána.

Dneska už to jde poněkud hůř. Obzvlášť, když si připomeneme Gazdíka…

Ale začíná být mnohem jasnější, k čemu Rakušan potřebuje plakátovací kampaň… Tohle lidem vysvětlit, to bude stát hodně peněz. Pojďme si to shrnout… Redl, Hlubuček, Slepičák, Gazdík, šifrované telefony, Rakušan, Polčák, Pospíšil… Já se nedivím, že potřebovali, aby se mluvilo o Anně Netrebko… ono hrozilo, že se bude mluvit o nich. Dokonce náš šéfčučkař Koudelka musel zasáhnout a vytáhnout senzační zprávu o ruském agentovi, který tady rozdával tisíce eur na Putinovi hybridní propagandu, aby to Rakušanovo extempore alespoň trochu přikryl.

Hele, vážně nechápu, proč by tady měl Putin rozdávat peníze, když za něj Rakušan odvede všechnu práci sám. Čepiga s Myškinem by to líp neudělali.

Když něco chodí jako kachna, kváká to jako kachna, má to peří jako kachna, tak to nejspíš bude kachna. Když se STANaři scházejí s Redlem, mají šifrované telefony, aby mohli mluvit s Redlem, vyplavávají na ně kontakty s Redlem, existují odposlechy s Redlem (a s kokainem v konečníku), vykrucují se ze spolupráce s Redlem, tak to samozřejmě budou zcela bezúhonní hoši, kteří byli ke spolupráci s Redlem zneužiti bezpečnostní divizí Agrofertu…

Za sebe říkám, že Vítka z ničeho nepodezírám a hlavně ho nechte mluvit. On nedávno zničil třicet let budované argumentace o nepřípustnosti kolektivní viny vůči sudetským Němcům, když řekl, že když se zločinu dopustí stát, bude potrestán stát i se svými občany… myslel tím samozřejmě Rusko, ale tohle už nikdo nevymaže. Před pár dny stejně bohorovně řekl, že Řeporyjské prase se svým výrokem o zapálení českých domů a podřezání jejich žen, ničeho nedopustilo, protože nevyhrožoval jednotlivci, ale národu, což samozřejmě nic neznamená, ale v případě Tomáše Čermáka je to jinak…

Hele, dejte mu šanci a on řekne něco podobně chytrého i o tom, co je a co není mafián.

Pamatujete, jak se Gross vykrucoval z půjčky na byt?

Kdybych chtěl dělat hybridní válku, tak bych to lépe nesvedl. Třicet let správných narativů tahle skvadra smetla během chvíle. Rakušan zničil sudetské Němce. Petr Pavel zničil třicet let budování antikomunismu. Petr Fiala udělal svým tureckým hospodařením z Babiše ekonomického génia a vizionáře…

Dokonce jsme se nedávno dozvěděli, že Milada Horáková tady sbírala informace a předávala je západním špionům… a nedozvěděli jsme se to od žádného mongolidně hordového ruského historika, ale od dcery Milady Horákové, která celá léta kritizovala český národ, jak rychle ztrácí paměť a odpouští komunistům. Vzápětí pak ztratila paměť, odpustila komunistickému rozvědčíkovi a svezla se s ním letadlem.

Danuše Nerudová už je v europarlamentu a dokonce se z něj už i vrací, aby sestavila vládu i hokejový tým a dostavěla dálnici do Vídně. Jestli to se Starosty takhle půjde dál, tak Nerudová i Farský nepůjdou do Bruselu, ale do Brusele.

A na závěr ještě připomenu slavnou sochu, na kterou se pozapomnělo a je to trochu škoda. Prosím, zde je Ropušan na prameni:
https://web.litterate.cz/wp-content/upl ... 5343_n.jpg
PS. Do té natažené ruky patří šifrovaný telefon.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.
https://web.litterate.cz/a-jeste-se-drze-priznal/

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 8858
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od homer » 26 zář 2023, 10:42

VIDLÁKŮV TÝDEN Západ snižuje výrobu masa a Polsko všechny neuživí, obává se moravský zemědělec a bloger Daniel Sterzik, zvaný Vidlák. Ani se nevyplatí stát frontu, naznačil budoucnost. Sdělil ParlamentnímListům.cz, co si řekl s exprezidentem Zemanem, a řekl, že Mongolové, kteří mají přijít pomoci s naším zemědělstvím, u nás budou žít jako bezdomovci. Dotázal se též, kde si může vyzvednout tisíce eur, které dle šéfa BIS rozdával ruský agent.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... det-743411

Konias
Výkonný redaktor
Příspěvky: 837
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 26 zář 2023, 23:22

čuč. gen. Michal Koudelka by Vidlák 26 září, 2023

Dnes nemohu psát o ničem jiném, než o vystoupení našeho vrchního čučkaře Koudelky, který v hodině dvanácté přispěchal na pomoc naší nejdemokratičtější a evropsky nejhodnotnější politické straně a jejímu šéfovi Vítku Rakušanovi, který byl zrovna tísněn nepříjemnými dotazy ohledně jeho šifrovaného telefonu od Redla a vypadalo to s ním poněkud nahnutě. Vítek totiž navíc i mluvil a jeho výmluvy byly tak prostoduché, že se pod ně nebyli ochotní podepsat ani libtardi.
Naštěstí nastoupil hrdinný generál a šéf tajné služby (který není vůbec tajný), aby svým děsivě mumlavým hlasem oznámil, že čučkaři odhalili ruského agenta, který tady rozdával tisíce EUR na úplatcích, aby se lépe a radostněji šířil ruský narativ. Temným hlasem nám oznámil, že jsou v tom namočené i známé osobnosti. Naše pravdomluvná mééédia se pak mohla pominout z toho, jak naši zpravodajci zachytili agenta, co platil za šíření propagandy… považte! Tisíce EUR!

Hele, víte, co je na tom nejlepší? Tady se uvažovalo, že dáme na boj s dezinformacemi nějaké desítky a stovky milionů. Měli jsme zmocněnce pro boj s dezinformacemi… to byl ten pyknik Klíma. Můj oblíbený Honzík Cemper teď na Doniu vybírá peníze na svůj projekt protidezinformačního školení (už vybral asi deset tisíc), Český rozhlas vydal jakýsi dotazník, kde zjistíte, jestli náhodou nepodléháte dezinformacím (já tedy podléhám úplně hrozně), každý správný liberál bojuje do roztrhání těla… a hlavně k tomu využívá prostředky ze státního rozpočtu, ba dokonce i tajné služby bojují proti dezinformacím… a to celé rozvrátí jeden Putinův agent, který rozdává mizerných pár tisíc peněz.

Jeden by řekl, že Rusové cpou do narativu miliardy a oni ne… Stačí rozdávat drobné…

Chápete to? Jeden chlap z Ruska, co rozdává naprostý pakatel, je zřejmě úspěšnější, než všichni ti bojovníci proti dezinformacím. Dokonce ten pakatel stačil k tomu, aby se prý namočily známé osobnosti.

Jak dlouho běží válka na Ukrajině? Rok a půl. Jak dlouho se mluví o ruských hybridních hrozbách? Skoro deset let. Jak dlouho se varuje před sílícím a velmi nebezpečným ruským vlivem u nás? V poslední době nedělají majnstrýmoví intervjuci nic jiného. A Čučkař s velkou slávou oznámí, že odhalili Rusáka s narativem.

Došlo tomu Koudelkovi, že ruská propaganda se tu vůbec nemusí šířit? Že se můžeme všichni kdykoliv podívat na jakýkoliv ruský web? Že půlka této republiky sleduje nejen liberální Twitter, ale i proruský Telegram? Dokonce tu máme celou řadu vojenských serverů, které zpravodajsky pokrývají válku na Ukrajině z ruského i ukrajinského pohledu. Že je tu celá řada komentátorů, blogerů, influencerů, šílenců, bláznů i brouků Pytlíků, kteří dohromady dělají hentu veřejnou diskusi o Rusku i o válce? Došlo Koudelkovi, že už nejsme v roce 1988?

Pochopil tam na BISce někdo, že hodně lidí u nás umí anglicky a nebo umí zacházet s google překladačem a běžně si čtou Seymoura Hershe? Nebo Jefreyho Sachse? Nebo Tuckera Carlsona? Dochází tam někomu, že my nepotřebujeme ruské oficiální informace dostávat pokoutně, ale prostě si je přečteme, protože pořád ještě existuje svoboda projevu? Když Rusové napíšou, jak jim ta válka pěkně jde a jak už brzy zvítězí, tak je to během pár hodin k dispozici po celém světě.

Koudelko! Uvědom si, že my čteme dokonce i turecké zdroje, saúdské zdroje, indické zdroje. Není problém číst Al Jazeeru.

Fakt jako si mám myslet, že nějaký ruský špionžní orgán toto pokrytí ještě vylepšuje rozdáváním almužen? Hodně by mě zajímalo, za co henten ruský špion platil? Přišel za Lucií Bílou a řekl jí, aby se bála třetí světové války a ventilovala to na koncertech? „A tady, paní Bílá, tady máte tisíc EUR, abyste nebyla škodná… “

Co potřebuje Rus vylepšit na šíření svých informací? Vždyť se šíří stejně jako ty západní. Ruský narativ se přetřásá úplně všude. Dokonce i u Bidena v pracovně. Internet je plný zpráv z Ruska i Ukrajiny.

Uvědomuje si ten Koudelka, jak je blbej? Ale už chápu, proč ho Zeman nechtěl povýšit.

Když o tom mluvíme… kdysi se i degradovalo, že? To bychom měli zase zavést. Už rok a půl nám tvrdí, jak se musíme připravit na válku… já bych začal tím, že vyhodíme neschopy, aby začali pěkně od začátku… třeba kopáním latrín.

Vsadím se, že o žádném jménu nikdy neuslyšíme… Stejně jako je ticho po pěšině okolo Vrbětic.

Ten jejich boj proti dezinformacím není totiž nic jiného než boj proti veřejné diskusi. Oni nechtějí, aby lidi diskutovali a přemýšleli. Oni chtějí, aby jim lidi bezvýhradně věřili. Ovšem to si vybrali špatný stát. Tady je nedůvěra vládám (a čučkařům) zakořeněná v genech.

Koudelko! Tu informační válku prohráváte. Protože z lidí děláte debily. Protože Putin měl jen tři měsíce života, ale žije furt. Protože Rusům měla už dvacetkrát dojít munice a furt nedošla. Protože jim měly dojít rakety a nedošly. Protože se obyvatelstvo mělo vzbouřit a nevzbouřilo. Protože Ukrajina už stokrát prorazila ruskou obranu, ale furt nic. Protože se Rusko mělo zhroutit pod sankcemi, měly mu dojít příjmy z ropy a nic z toho se nestalo. Proto se na Staromáku sešli celí čtyři příznivci Ukrajiny… Proto na muzeu vlaje ta vyšisovaná ukrajinská vlajka. Proto houstnou protiukrajinské nálady. Vy jste prostě lhali až se vám od huby prášilo. Vy byste chtěli, aby lidé sledovali jen to, co se vám líbí a nepřemýšleli.

A zřejmě jste si mysleli, že když lidi nebudou myslet, ale budou vám ty evropské hodnoty věřit, tak to bude fungovat i v realitě…

Smůla!

Ve svém uhuhlaném projevu jsi, Koudelko, mluvil o lžích. Ano, lži jsou všudypřítomné, když se vede válka. Pravda je vždycky první obětí. Ale všechna ta prozápadní média lhala tak okatě, že to lidi už prostě neberou. Říkáte tomu boj s dezinformacemi, ale prostě se jen pokoušíte dělat vlastní propagandu… ale jste v tom tak zoufale neschopní, že vám zbývá už jen mazání a kriminalizování názorů. A stejně to k ničemu není, protože pokud lžete, tak si lidi budou hledat jiné zdroje. Dokonce to ani nemusejí být pravdivé zdroje, stačí, že budou lhát o něco míň. Stačí, že budou mít o fous lepší zpětnou vazbu s realitou.

Koudelko! možná ti to bude připadat divné, ale lidi přemýšlejí a kupodivu si i něco pamatují. Ano, je možné je oblbovat, ale nejde to věčně. Místo aby mééédia hledala pravdu, tak dělají západní narativ. Místo aby sloužila demokracii, tak ji potírají. Takhle nikdy nevyhrajete, i kdybyste našli deset prchajících ruských narativů. I kdybyste stokrát varovali před demonstranty a odpůrci Istambulské úmluvy.

Běžte, vypněte celý internet. Vypněte elektriku… to je tak jediné, co se šířením informací můžete udělat. Připravte nálepky, že koukání na ruské stránky se trestá smrtí. Zablokujte datalinky jako v Číně nebo KLDR. Vyhlašte válečný stav, zrušte ústavu…

A nebo si zvykněte, že žijeme ve světě, kde se informace šíří. Dokonce se šíří i běz ruských agentů. Zvykněte si, že vy nerozhodujete, co je pravda. Pokud se vám nelíbí, co říká Rus, informujte lépe a pravdivěji. Nepomůžete tomu zaručenými zprávami o brzkém dobytí Krymu. Pokud se vám nelíbí ruské argumenty, přijďte s lepšími a přestaňte s těmi zoufalými pohádkami o agentech s eury. Vaše komoušské cenzurní metody jen ukazují, z jakého kadlubu jste vzešli a co hůř, ukazují, že jste hloupí, neschopní, ale zato arogantní.

K čemu je nám taková BISka? Aby chránila Rakušanovy mafiánské praktiky? Další adept na jelito roku.

A ano, ve společnosti je taková poptávka po lepších informacích, než od České televize. Tak velká poptávka, že se alternativní média bez problémů uživí. Narozdíl od těch majnstrýmových. Je to i tvoje vina, Koudelko!

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.
https://web.litterate.cz/cuckari-v-akci/

Konias
Výkonný redaktor
Příspěvky: 837
Registrován: 08 úno 2017, 12:41

Re: Vidlákovo kydání...

Příspěvek od Konias » 27 zář 2023, 23:52


To jako vážně?
by Vidlák 27 září, 2023

Krátký knižní úvodník:

Přátelé, včera jsem vylifroval všechny prozatím objednané knihy a hlásím, že ode dneška nebudu do knih psát automaticky věnování adresátovi. Už se mi teď několikrát stalo, že si dárce knihu objednal jako vánoční dárek pro někoho z rodiny nebo kamaráda a věnování jaksi nepatřilo té správné osobě. Ode dneška bude každá expedovaná kniha opatřena jen mým autogramem a pokud mými knihami chcete někoho obdarovat a chcete pro něj věnování od Vidláka, napište příslušné jméno do poznámky.

Děkuji všem, kteří mě podpořili. Velice si toho vážím.

A teď už dnešní text:

V sobotu mají na Slovensku volby… A všichni se jim do toho vměšují. Náš prezident už mluvil o ochlazení vztahů, pokud by vyhrál Fico, Evropská komise vyjádřila znepokojení nad tím, že by mohl vyhrát Fico, česká majnstrýmová média (která jsou na Slovensku hojně sledovaná) se mohou pominout, že by na Slovensku mohl vyhrát Fico… a česká alternativní média drží Slovákům palce, aby vyhrál Fico.
Máme dva dny do voleb, tož já se také budu vměšovat. Mě také čte na Slovensku docela dost lidí…

Tyhle volby jsou prostě o Ficovi a hotovo. Nemusíte být žádní znalci slovenských reálií a tamní politiky. Tyhle volby jsou za Fica nebo proti Ficovi. Všechno ostatní je jen stafáž. Dokonce i prezidentka je jen stafáž. Bývalý premiér Magor Igor Matovič objížděl mítinky SMERu, protože na jeho vlastní prakticky nikdo nechodil. Snažil se tam dělat bordel asi tak stejně, jako se u nás snažili libtardi škodit Zemanovi pomocí pískotu a trenýrek. Většině stran hrozí, že se do jejich sněmovny ani nedostanou… Na prvním místě je Fico, na druhém je Progresívné Slovensko a na třetím je bývalý Ficův parťák Pelegrini. Pak dlouho nic a pak řada trpaslíků. Všichni visí na rtech Ficovi a řeší se jen a jedině on.

Hele, o Ficovi není třeba se bavit. Ten je všude, plní i české sociální sítě, například jeho odpověď našemu prezidentovi, byla vynikající. Kampaň postavil velice šikovně a jeho soupeři reagovali hystericky, čímž mu ohromně pomohli. Chtěli kriminalizovat jeho lidi… nezdařilo se. Chtěli zdiskreditovat Kaliňáka, jak se pere s Matovičem… nepodařilo se. Nasadili varovné hlasy ze zahraničí, Slováky to jen naštvalo, protože nikdo nemá rád, když mu někdo zvenku nakukuje do obýváku a kecá mu do vnitřních záležitostí. Jméno Fico se přetřásá úplně všude, nejen na Slovensku.

Já bych se rád zastavil u toho Progresívného Slovenska. To je v podstatě strana těch nejlibtardovatějších libtardů. Založeno bylo v roce 2017, dopracovalo se dvou mandátů v eurovolbách (v koalici se stranou SPOLU) a dostalo do křesla Zuzanu Čaputovou. Pak má pár mandátů z komunálu a to je všechno. Ve volbách do Národní rady v roce 2020 nepřekročili (v koalici se SPOLU) potřebných 7%.

Ale podle posledního průzkumu teď předběhli dokonce i SMER…

Jako fakt?

Viděli jste jejich volební hesla? Oni fakt dávali na plakáty, že muži mohou mít vagínu a ženy mohou mít penis. Jejich předvolební reklamy na fejsbůku, to je jak Prague pride ve slovenském vydání. Program mají samozřejmě úplně stejný, jako všichni. Milion šest bodů o tom, jak všem přidají, postaví nemocnice, zajistí doktory i výživné, každému dají na střechu fotovoltaiku… Tohle mají vždycky všechny strany. Pochybuju, že by si někdo všimnul, kdybych přeházel stranická loga…

To se jako fakt dá na Slovensku uspět s tím, že muži mohou mít vagínu? Tohle se dá použít ve volbách a být nejsilnější stranou?

Viděl jsem několik jejich tiskovek z dneška a z doby před covidem… Tehdy měli asi šest procent preferencí. Nic se nezměnilo. Stejná komunikace, stejná témata, stejní libtardi. Ve všech ohledech. Neviděl jsem nic, čím by se odlišili od roku 2020. Že by se od té doby staly jejich myšlenky o tolik populárnější? Když nám zároveň jiné průzkumy říkají, že na Slovensku rostou proruské a protiukrajinské postoje? To jako nikomu není divné?

Slováci a Češi se od sebe moc neliší. Koneckonců máme sedmdesát let společné historie a náš rozchod proběhl kultivovaně, bez jediného náboje, bez jediné kapky krve a bez jediného nevypořádaného hraničního kamene. Nicméně, Slováci nejsou takoví neznabozi jako my. A také mají větší míru studu než my.

Já prostě nemůžu uvěřit, že by se něco takhle libtardího dalo dát před volbami na fejsbůk a nepohořet na tom. Chápu, že to funguje někde v centru Bratislavy v kancelářích nadnárodních korporací nebo v redakci Slovenské televízie, ale pochybuju, že to funguje kdekoliv jinde. Ženy mohou mít penis… volební heslo století. Já vím… oni mají hlavní heslo „zvolme si budoucnost,“ ale je to úplně to samé, s čím šli do voleb v roce 2020 a nemohu uvěřit, že dnes jim tu komunikaci žere čtyřikrát tolik lidí, co tenkrát.

Nebo se zase udělal nějaký cinknutý průzkum? Přání otcem myšlenky? Progresívné Slovensko má nejdražší kampaň, takže se pokoušejí udělat cokoliv, aby to trochu dopadlo? A když se pak ukáže poloviční volební realita, bude se křičet o podvodech ve volebních místnostech? Nebo má Fico tak výrazné čertí rohy, že to lidi raději hodí ojrohodnotám, i když vidí ve vlastních peněženkách, kam je to dovedlo?

Já osobně si myslím svoje a čichám čichám další obrovský průser majnstrýmových médií a na ně navázaných agentur pro výzkum veřejného mínění. Mohu se samozřejmě mýlit, ale o to pečlivěji si v sobotu večer prostuduji výsledky.

Myslím, že nebudu jediný. Uršulka Leyenová, ani naše Pětikolka nebudou klidně spát. Jde o hodně. Ukáže se, kolik těch liberálů skutečně je. Progresívné Slovensko tentokrát nekandiduje v žádné koalici, ale je v podstatě jediná partaj, která drží naděje současných vládců Evropy na budoucnost. Nedivím se, že měli takřka nekonečný rozpočet na kampaň. Nedivím se, že všichni zdejší libtardi pomáhali, co to dalo. Pokud by jim z evropských hodnot měla vypadnut první cihla, nikdo neví, co to udělá. Stejně tak platí, že Ficovo vítězství by značně otřáslo Pětikolkou u nás. Přece jenom, Češi se od Slováků opravdu moc neliší.

Tož, bratři Slováci, držím vám palce, mějte šťastnou ruku a pěkně to v sobotu rozlouskněte. A i kdyby měly průzkumy pravdu a zvolili jste si ty muže s vagínou a holky s penisem, stejně vás budeme mít rádi. Jednou jsme bratři, no ni?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.
https://web.litterate.cz/to-jako-vazne/

Odpovědět