Exploze, požáry a jiné katastrofy

Odpovědět
Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32884
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Exploze, požáry a jiné katastrofy

Příspěvek od Alchymista » 15 bře 2023, 21:01

https://echo24.cz/a/HgThX/zpravy-svet-t ... lawi-obeti
Tropická bouře Freddy už má v Malawi 190 obětí na životech
Tropická bouře Freddy už má v Malawi 190 obětí na životech, píše agentura Reuters s odkazem na malawiský úřad pro řešení katastrof. Ještě v pondělí přitom tento úřad informoval o 99 mrtvých. Freddy je jedna z nejsilnějších bouří, které kdy byly zaznamenány na jižní polokouli, a potenciálně nejdéle trvající tropický cyklon.

Zraněno podle malawiských úřadů bylo 584 lidí a 37 se jich stále pohřešuje. Země se přitom nadále potýká se silnými dešti. Stav katastrofy byl vyhlášen v deseti okresech, které bouře zasáhla nejvíce. Záchranné práce pokračují a záchranáři hledají možné přeživší i pomocí lopat.

Bouře zasáhla v noci na pondělí jižní část této africké země poté, co v sobotu a neděli udeřila v Mosambiku. Malawiské oběti živlu byly hlášeny zejména z okolí města Blantyre, které je komerčním centrem země. Představitelé hlavní fakultní nemocnice v Blantyre uvedli, že se nemohou vypořádat s obrovským počtem těl, a vyzvali pozůstalé, aby si vyzvedli těla k pohřbení, protože v nemocniční márnici dochází místo, píše BBC."Řeky se vylévají, lidi unáší tekoucí voda, budovy se hroutí," řekl BBC policejní mluvčí Peter Kalaya.

Očekává se, že počet mrtvých bude stoupat, protože některé oblasti zůstávají kvůli vytrvalému dešti a prudkému větru odříznuté.
Malawi je vo vnútrozemí - o Mozambiku, ktorý je väčší a priamo na pobreží, sa nepíše. Neposlúcha...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět