Různé zajímavosti

Odpovědět
Uživatelský avatar
Grif
Sponzor fóra
Příspěvky: 4090
Registrován: 07 úno 2017, 13:04

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od Grif » 07 kvě 2021, 11:10

Vysvětlení neuvádí proč kraby preferují pravé nohy velikosti 12.
Všechno se dá vysvětlit.Bohužel ne všem.

Uživatelský avatar
palo satko
Sponzor fóra
Příspěvky: 7611
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od palo satko » 07 kvě 2021, 11:40

:sipka: možno sa kraby do menšej tenisky nezmestia.
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

zmiri
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6153
Registrován: 07 úno 2017, 16:42

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od zmiri » 07 kvě 2021, 12:06

Nechci vám to kazit, ale právě ty pravé nohy v teniskách ty kraby nezajímali, ty nechali....
Nejlepší zaměstnání je být vojákem z povolání, v době míru.

Uživatelský avatar
gandalf
Sponzor fóra
Příspěvky: 3353
Registrován: 07 úno 2017, 18:22

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od gandalf » 07 kvě 2021, 16:22

Aarone - Poljot později přešel na Valjoux 7733/34, 7750 - Poljot 3133, 3017, 31681 ....

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Už nám nenapíše...
Příspěvky: 10205
Registrován: 10 úno 2017, 22:29

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od Aaron Goldstein » 07 kvě 2021, 17:32

JJ... Na LIP R25 běhaly Poljoty 1965 až 1973...
Alespoň podle tohoto http://people.timezone.com/msandler/Art ... p/Lip.html (přijde mi to jako nejucelenější historie LIP)
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Uživatelský avatar
gandalf
Sponzor fóra
Příspěvky: 3353
Registrován: 07 úno 2017, 18:22

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od gandalf » 07 kvě 2021, 18:17

Já to nerozporuju, byl to dobrý strojek, proto jsme ho ukradli. Kdysi jsem měl uloženou celou řadu hodinových strojků SSSR, včetně obrázků, dal jsem si s tím hodně práce, ale odešel mi disk a záloha nebyla. Stejně i čínských, včetně t.zv. světových značek. Ten "náš" Prim je po převratu kapitola sama pro sebe - prý právní stát .....

Uživatelský avatar
vojvoda
Výkonný redaktor
Příspěvky: 653
Registrován: 02 dub 2020, 15:37

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od vojvoda » 07 kvě 2021, 21:51

Rekordné (ruské) lokomotívy
срочно расстрелять

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7541
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od IgorT » 08 čer 2021, 12:30

O veľmi kurióznu situáciu sa počas šprintérskych pretekov na čínskej univerzite v Datongu postaral jeden z prítomných kameramanov. Čínsky študent Hao Xiaoyang ukázal, že dokáže mať naozaj rýchle nohy, ktoré bez problémov konkurovali súťažiacim.

Hao je aktívnym študenom telesnej výchovy, ale popritom sa venuje kamerovaniu. V spomínanom prípade sa snažil zachytiť preteky na 100 metrov na video, ale počas nich sa ukázalo, že v plnom šprinte dokázal byť rýchlejší ako samotní súťažiaci. A to dokonca s kamerou v ruke. Video sa okamžite stalo hitom internetu pred blížiacou sa olympiádou v Tokiu.



https://sportky.zoznam.sk/c/266363/vide ... -do-vrecka

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od kenavf » 08 čer 2021, 12:41

:sipka: Veď to už dávno dokázali Los Charlots v komedii "Blázni zo štadiona" :pivo
Z nejakého dôvodu politika priťahuje sociopatov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od kenavf » 02 črc 2021, 15:12

Ako dopadne SUV keď sa okoloidúcemu nákladiaku uvolní zadná dvojmontáž?(dopadlo to dobre).
https://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000632 ... -z-kamiona
Z nejakého dôvodu politika priťahuje sociopatov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Uživatelský avatar
vojvoda
Výkonný redaktor
Příspěvky: 653
Registrován: 02 dub 2020, 15:37

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od vojvoda » 05 črc 2021, 23:46

Africká ropucha a madarínsky sršeň
срочно расстрелять

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od Alchymista » 05 črc 2021, 23:56

Ropucha je imúnna voči sršniemu jedu?

Možné by to bolo, aj včelí jed je "optimalizovaný" proti teplokrvným tvorom, predovšetkým veľkým cicavcom - a hlavným účelom je spôsobiť bolesť, nie zabíjať... "bolesť" je pri obrane hniezda proti tvorom schopným učenia efektívnejšia, ako smrť.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
vojvoda
Výkonný redaktor
Příspěvky: 653
Registrován: 02 dub 2020, 15:37

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od vojvoda » 06 črc 2021, 00:06

Videl som malú kunku ako skočila po ose, no nechala ju. Doposiaľ som mal za to, že ju odradil jed. No teraz uvažujem že tá osa bola pre ňu iba veľké sústo.
срочно расстрелять

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od Alchymista » 06 črc 2021, 00:44

Malé tvory - rôznych piskorov, myši a podobne - včely a osy bez problémov zabijú. Ak mrtvolka zostane pri hniezde, tak osy ich následne obvykle zožerú, včely naopak munifikujú propolisom.
Ako je to so žabami, prípadne inými obojživelníkmi a plazmi, netuším. Ale logicky - sú to obvykle hmyzožravci, takže vznik tolerancie voči jedu je možný a pravdepodobný.

Ide tiež o to, "kto s kým" súťaží v odolnosti a jedovatosti... Žaba či jašterica lovi jednotlivé "robotnice", medveď ohrozuje "celé hniezdo" - kráľovnú a plod (larvy a kukly).
Robotnica je pre hniezdo "postradateľná", je "nahraditeľná", kráľovná a plod je naopak nenahraditeľný.
Žaba či jašterica môže byť teoreticky zabitá jedným bodnutím/jedom jednej robotnice, na zahnanie medveďa je treba desiatky až stovky žihadiel, na jeho zabitie by to boli môžno stovky až tisíce (jed je pre hmyz, ale i hady, významná energetická a zdrojová investícia - preto ním šetria pri produkcii i pri použití).
Dôsledkom je, že žaba "súťaží" proti jedu jednej robotnice o svoj život a svoje nakrmenie - ale kráľovná nesútaží proti žabe, ale proti medveďovi o svoj život a plod.
Keďže predmetom prírodného výberu u hmyzoňov sú vlastnosti kráľovnej a jej potomstva, tak dôsledkom je, že jed robotníc bude
optimalizovaný na medveďa, nie na žabu, pretože kráľovná je ohrozovaná medveďom, nie žabou.
Žaba a čiastočne aj medveď budú optimalizovaný na odolnosť proti jedu robotníc. Žaba absolutne - jed aj jednej robotnice by ju mohol zabiť, takže musí dosiahnuť imunitu.
Medveďovi "stačí" znášať bolesť, presnejšie nedať sa priliš dopichať - to ale nemusí byť len odolnost voči jedu, možností vývoja má viac - hustý kožuch je jedna z nich. Navyše je to relatívne dlhoveký cicavec, takže významnú úlohu má aj učenie a voľba vhodnej taktiky, napríklad útok v noci.
Aby bola obraz komplexný, treba ešte povedať, že včely súťažia aj proti osám, a to na oboch úrovniach - aj na úrovni robotníc, ktoré sú napádané jednotlivými osami, aj na úrovni kráľovnej, plodu a hniezda, ktoré sú napádané "celým" hniezdom ôs. Takže včelí jed musí byť optimalizovaný aj proti hmyzu. To by bola teoreticky už tretia špecificky zameraná účinná zložka jedu...
Reálne je včelí jed "vyvážený" proti všetkým "hlavným hrozbám" - a jeho množstvo a účinok je vyvážený primerane veľkosti rôznych hrozieb. A je možné, že žaba nakoniec skončila ako "hrozba nízkej úrovne"...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 16238
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od petrp » 07 črc 2021, 08:02

CO VŠECHNO MUSÍ TOLEROVAT NORMÁLNÍ ČLOVĚK
Nikdy jsem se nestaral, jestli jsi homosexuál, dokud jsi to nezačal strkat do tváře mně a mým dětem
Nikdy jsem se nestaral, jakou máš barvu, dokud jsi nezačal obviňovat mou rasu ze svých problémů
Nikdy jsem se nestaral o tvou politickou příslušnost, dokud jsi mne nezačal odsuzovat kvůli mé.
Nikdy jsem se nestaral, kde jsi se narodil, dokud jsi nechtěl vymazat moji historii a obvinil mé předky ze svých současných problémů.
Nikdy jsem se nestaral o tvůj příjem, dokud jsi neřekl, že jsem tě diskriminoval tím, že jsem byl za lepší práci povýšen.
Nikdy jsem se nestaral o tvou víru, dokud jsi neřekl, že moje víra je špatná.
Nikdy jsem se nestaral o odlišnost tvého přesvědčení, dokud jsi mne nezačal trestat za to, že se držím svého přesvědčení.
Teď se starám, protože moje trpělivost a tolerance jsou pryč. Nejsem sám, kdo se takhle cítí, jsou nás miliony a máme toho dost.
https://pravyprostor.cz/co-vsechno-musi ... ni-clovek/
Propaganda z lidí idioty nedělá, propaganda je na idioty cílená. G. B. Shaw
Smrt neničí, činí jen neviditelným. indické přísloví
Hora ruit, respice finem...

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 11146
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od kenavf » 07 črc 2021, 22:42

:sipka: To by sa malo "tesat do kamene".
Ale.
Nejsem sám, kdo se takhle cítí, jsou nás miliony a máme toho dost.
Kde sú tie miliony? Kde sú organizovaní? Chcel by som sa prihlásiť!
Z nejakého dôvodu politika priťahuje sociopatov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Uživatelský avatar
palo satko
Sponzor fóra
Příspěvky: 7611
Registrován: 16 úno 2017, 07:51

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od palo satko » 08 črc 2021, 08:06

:sipka: Ked už sa budu musiet normalny ludia niekde prihlasovat, tak to už ludstvo bude v paradnej prdeli.
"Ego sum rex Romanus et super grammaticam" Žigmund - liška ryšava v Kostnici. Nie som cisar, ale gramatiku tiež nezvladam. :)

nine_mike
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5216
Registrován: 07 úno 2017, 19:50

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od nine_mike » 08 črc 2021, 10:01

Veď ľudstvo je v parádnej prdeli.
героизм - это следствие проёба, кого-то выше
“Anyone who can make you believe absurdities, can make you commit atrocities.” Voltaire

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42280
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od Alchymista » 15 črc 2021, 18:00

Obytný jaskyňa vlastnoručne
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
vojvoda
Výkonný redaktor
Příspěvky: 653
Registrován: 02 dub 2020, 15:37

Re: Různé zajímavosti

Příspěvek od vojvoda » 19 črc 2021, 20:30



срочно расстрелять

Odpovědět