Izrael

Odpovědět
Or-Hor
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1020
Registrován: 08 dub 2017, 07:47
Bydliště: Český kras

Re: Izrael

Příspěvek od Or-Hor » 20 čer 2017, 18:16

Izrael zahájil výstavbu nové židovské osady. Oznámil to premiér Benjamin Netanjahu. Za uplynulých 25 let to bude první nová osada na západním břehu Jordánu. Dosud Izrael výstavbu omezoval na rozšiřování stávajících sídlišť. Sídlo Amišai je určeno pro asi 40 rodin vystěhovaných z osady Amona, kterou nechal vyklidit izraelský soud, protože byla nelegální. Netanjahu, který stojí v čele velmi pravicové vlády, těmto rodinám slíbil, že jim bydliště nahradí. Židovské osady jsou z pohledu mezinárodního práva nelegální a komplikují řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Neschvalují je ani USA, byť jsou blízkým spojencem Izraele.
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/a ... 35098.html
Tam credere omnia vitium est quam nil credere

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2687
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Izrael

Příspěvek od Svarboj » 20 čer 2017, 21:00

Palestinci pojmenovali náměstí po vrahovi 22 dětí

Palestinská samospráva pojmenovala náměstí po teroristovi, který nechal v roce 1974 povraždit dvaadvacet izraelských dětí. Ceremoniálního pojmenování náměstí po někdejším vůdci palestinských teroristů Chálidovi Nazzálovi ve městě Dženín se účastnili přední představitelé města. Informovala o tom tento týden organizace Palestinian Media Watch.

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizk ... -deti.html
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

syos
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1115
Registrován: 08 úno 2017, 11:50

Re: Izrael

Příspěvek od syos » 21 čer 2017, 18:05

Velitel letectva: pokud znova vypukne válka s Libanonem, izrael půjde do plného konfliktu

https://www.reuters.com/article/us-isra ... SKBN19C108

Izrael by od začátku využil veškeré své síly v nové válce s libanonskou militantní skupinou Hezbollah, řekl ve středu šéf izraelských vzdušných sil, který po desetiletí od posledního konfliktu zaslal jasné varování.

Na výroční konferenci o bezpečnosti v Herzliji u Tel Avivu generálmajor Amir Eshel uvedl, že kvalitativní a kvantitativní zlepšení ve vzdušných silách od války v Libanonu v roce 2006 by znamenala, že by za dva nebo tři dny mohly provést stejný počet bojových akcí, jako za 34 dní.

"Pokud na severu vypukne válka, musíme od začátku použít veškerou sílu," uvedl a poukázal na pravděpodobnost, že mezinárodní tlak na rychlé příměří bude vyvinut před dosažením všech izraelských strategických cílů.

Izraelští politici a generálové často mluví o úmyslu zasáhnout tvrdě v Libanonu, pokud vypukne válka, ve snaze odradit Hizballáh. Eshel v roce 2014 uvedl, že další konflikt může být pro libanon 15x zdrcují,než v roce 2006.

Na konferenci však Eshel poznamenal, že mnoho prvků nebylo dosaženo v občanské válce v Sýrii pro prevenci konfliktu v Libanonu, kde Izrael říká, že Hizballáh vybudoval arzenál více než 100 000 raket.

Od počátku šestileté války ve Sýrii se hnutí Hizballáhu soustředilo na podporu prezidenta Bashara al-Assadu ve spojenectví s Íránem a Ruskem a posláním tisíců bojovníků do boje proti syrským rebelům.

Šiitská skupina však nezměnila svůj názor na Izrael jako svého nejpřednějšího nepřítele a izraelská armáda tvrdila, že o Hezbolláhu přemýšlí stejným způsobem.

Přeplněná obloha

I když se Izrael držel stranou ve válce v Sýrii, izraelské letadlo zamířilo na podezřelé íránské dodávky zbraní do Hizballáhu, operace komplikované ruskou a americkou leteckou činností v tomto regionu.

"Obloha Středního Východu je mnohem více přeplněné než předtím, s množstvím hráčů," uvedl Eshel a poukázal na to, že leteck síly potřebují operovat "chirurgicky", aby se vyhnula "chybám".

Na druhé straně takové útoky, jak řekl, také působí jako odrazující nástroj pro Hizballáh, jehož schopnost raket by mohla znamenat, že letectvo a zbytek izraelské armády budou bojovat proti jakékoli budoucí libanonské válce se svými vlastními základnami pod útokem.

Eshel varoval obyvatele jižního Libanonu, základnu Hizballáhu, aby opustili své domovy, kdyby vypukl nový konflikt a řekl, že skupina podporovaná iránem používá civilní obydlí jako "základny pro střely a rakety"

Asi 1200 Libanonců, většinou civilistů a 160 Izraelců, většina z nich vojáci, kteří bojovali proti Hizballáhu, byli zabiti ve válce v roce 2006, která v Izraeli vysídlila milión lidí v libanonu a až 500 000 lidí v Izrali.
Israel would use all its strength from the start in any new war with the Lebanese militant group Hezbollah, the chief of the Israeli air force said on Wednesday, sending a firm warning a decade after their last conflict.

At the annual Herzliya security conference near Tel Aviv, Major-General Amir Eshel said qualitative and quantitative improvements in the air force since the 2006 Lebanon war meant it could carry out in just two or three days the same number of bombings it mounted in those 34 days of fighting.

"If war breaks out in the north, we have to open with all our strength from the start," he said, pointing to the likelihood of international pressure for a quick ceasefire before Israel can achieve all its strategic goals.

Israeli politicians and generals have spoken often of an intention to hit hard in Lebanon if war breaks out, in an apparent bid to deter Hezbollah. Eshel said in 2014 that another conflict could see Israeli attacks 15 times more devastating for Lebanon than in 2006.

But at the conference, Eshel noted that "many elements busy achieving their goals" in Syria's civil war were interested in preventing any fresh hostilities in Lebanon, where Israel says Hezbollah has built up an arsenal of more than 100,000 rockets.

Since early in the six-year-old Syria war, Hezbollah's energies have been focused on propping up President Bashar al-Assad in alliance with Iran and Russia, throwing thousands of its fighters into battle against Syrian rebels.

But the Shi'ite group has not altered its view of Israel as its foremost enemy, and Israel's military has said it regards Hezbollah in the same way.

CROWDED SKIES

Although Israel has kept to the sidelines of the war in Syria, Israeli aircraft have targeted suspected Iranian arms shipments to Hezbollah, operations complicated by Russian and U.S. air activity in the region.

"The skies of the Middle East are a lot more crowded than before, with lots of players," Eshel said, pointing to the need for the air force to operate "surgically" to avoid "mistakes".

On the other hand, such strikes, he said, also act as a deterrent to Hezbollah, whose missile capabilities could mean that the air force and the rest of the Israeli military will fight any future Lebanon war with their own bases under attack.

Eshel cautioned residents in southern Lebanon, a Hezbollah stronghold, to leave their homes if a new conflict erupts, saying the Iranian-backed group uses civilian homes as "launching bases for missiles and rockets"

About 1,200 Lebanese, mostly civilians, and 160 Israelis, most of them troops fighting Hezbollah, were killed in the 2006 war, which displaced a million people in Lebanon and up to 500,000 in Israeli.

(Editing by Luke Baker and Andrew Heavens)

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2359
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Izrael

Příspěvek od El Diablo » 24 čer 2017, 18:48

Žádné přesazování v letadle kvůli ortodoxním židům, rozhodl izraelský soud
Izraelské aerolinky El Al nesmějí přesazovat pasažérky z důvodu, že ultraortodoxní židé nechtějí sedět vedle cizí ženy. Rozhodl o tom podle listu The Guardian izraelský soud v Tel Avivu, který se zabýval žalobou 81leté Izraelky proti diskriminaci.
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizk ... -soud.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2359
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Izrael

Příspěvek od El Diablo » 25 čer 2017, 18:36

ANALÝZA: Neuvěřitelné námluvy. Izrael se sbližuje se Saúdskou Arábií
25. června 2017 17:10
Na Blízkém východě se dějí převratné věci: Izraelci a Saúdská Arábie se tajně sbližují. Kvůli Íránu. A USA chtějí dostat do jedné postele i Izrael a Palestince, píše ve své analýze posledního vývoje v neklidném regionu vedoucí zahraniční rubriky MF DNES Milan Vodička.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/izrael-saudska-a ... ep2014_aha
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Izrael

Příspěvek od QVAK » 26 čer 2017, 10:18

IZRAELSKÉ ZPRAVODAJSTVÍ VYZÝVÁ SAÚDSKÉHO KRÁLE, ABY POZVAL NETANYAHUA DO RIJÁDU

Izraelský ministr zpravodajství a dopravy Yisrael Katz vyzval saúdskoarabského krále Salmana, aby s Izraelem navázal plné diplomatické vztahy. Navrhl, aby saúdský král pozval izraelského ministerského předsedu Benjamina Netanyahu do Saúdské Arábie a do Izraele poslal korunního prince Mohammada Bin Salmana.
„Vyzývám Salmana, krále Saúdů, aby pozval ministerského předsedu Izraele Netanyahua k návštěvě Saúdské Arábie,“ řekl v úterý, promlouvajíc na konferenci Herzliva, Katz.

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10587-iz ... -netanyahu

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 3768
Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Bydliště: Doma (většinou)

Re: Izrael

Příspěvek od Skeptik » 26 čer 2017, 11:12

El Diablo píše:
25 čer 2017, 18:36
ANALÝZA: Neuvěřitelné námluvy. Izrael se sbližuje se Saúdskou Arábií
25. června 2017 17:10
Na Blízkém východě se dějí převratné věci: Izraelci a Saúdská Arábie se tajně sbližují. Kvůli Íránu. A USA chtějí dostat do jedné postele i Izrael a Palestince, píše ve své analýze posledního vývoje v neklidném regionu vedoucí zahraniční rubriky MF DNES Milan Vodička.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/izrael-saudska-a ... ep2014_aha
Nic neuvěřitelného, naopak logický postup od Izraele.
Díky stupidnímu zásahu USA v Iráku v roce 2003 došlo ke sblížení Iráku a Iránu.
Díky neméně stupidnímu chování USA v Sýrii, kde podpořili islamistickou revoluci proti sice diktátorovi, ale sekulárnímu a původně prozápadnímu, Asadovi významně roste vliv Iránu i zde.
Moc Saudské Arábie upadá s cenou ropy a jejich vliv úměrně tomu. A Irán (šíité) jsou pro wahábistické sunity mnohem větší nepřítel než Židé ... zvláště když se jim při "zadržování" Iránu dostává podpory ze strany USA. Vzácné skloubení ideologie s kšeftem.
Izrael už dávno považuje Peršany za mnohem větší problém než Araby.

Izrael tedy podporou wahábistických teroristů nic netratí, naopak může jen získat ... pokud zůstanou orientovaní na Irán a nerozhodnou se vyřešit nejprve problém "židé a křesťané" :(
Co by mohlo být pro Izrael výhodnější než náboženská válka mezi sunnity a šíity, zvláště pak bude-li moci prodávat jedné straně zbraně (nepůjde -li to oběma).
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2506
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Izrael

Příspěvek od classix » 26 čer 2017, 12:46

Jenom bych připomenul Panamaleaks, kde byl jeden paper že,

"V březnu 2015 král Salman uložil osmdesát milionů dolarů na podporu volební kampaně Netanyahu prostřednictvím syrsko-španělské osoby jménem Mohamed Eyad Kayali. Peníze byly uloženy na účet společnosti na britských Panenských ostrovech, které vlastní izraelský miliardář a obchodník Teddy Sagi, který přidělil peníze na financování kampaně izraelského předsedy vlády Benjamina Netanjahua. "
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

syos
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1115
Registrován: 08 úno 2017, 11:50

Re: Izrael

Příspěvek od syos » 26 čer 2017, 13:10

classix píše:
26 čer 2017, 12:46
Jenom bych připomenul Panamaleaks, kde byl jeden paper že,

"V březnu 2015 král Salman uložil osmdesát milionů dolarů na podporu volební kampaně Netanyahu prostřednictvím syrsko-španělské osoby jménem Mohamed Eyad Kayali. Peníze byly uloženy na účet společnosti na britských Panenských ostrovech, které vlastní izraelský miliardář a obchodník Teddy Sagi, který přidělil peníze na financování kampaně izraelského předsedy vlády Benjamina Netanjahua. "
Měly být použity na loď a apartmány.
https://www.buzzfeed.com/craigsilverman ... apers-leak

Uživatelský avatar
kozlus
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1175
Registrován: 07 úno 2017, 17:55

Re: Izrael

Příspěvek od kozlus » 26 čer 2017, 15:33

A taky bude zajimave sledovat, co budou spojenci Saudu rikat, na jejich kamaradickovani s Izraelem. Pokud se je povede takhle Izraelcum rozestvat, tak taky dobre:)

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 3768
Registrován: 07 úno 2017, 19:59
Bydliště: Doma (většinou)

Re: Izrael

Příspěvek od Skeptik » 26 čer 2017, 21:37

kozlus píše:
26 čer 2017, 15:33
A taky bude zajimave sledovat, co budou spojenci Saudu rikat, na jejich kamaradickovani s Izraelem. Pokud se je povede takhle Izraelcum rozestvat, tak taky dobre:)
Myslíš jako Američané?
Nic, co by říkali :snaha:
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Uživatelský avatar
kozlus
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1175
Registrován: 07 úno 2017, 17:55

Re: Izrael

Příspěvek od kozlus » 26 čer 2017, 21:58

USA samozrejme ne, ale ostatni staty te jejich koalice.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 13443
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Izrael

Příspěvek od Alchymista » 26 čer 2017, 22:53

Tí, pre zmenu, nemajú právo hovoriť nič. Presnejšie skoro nič, okrem "vykonam".

Uživatelský avatar
Polite
Senior redaktor
Příspěvky: 3045
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Izrael

Příspěvek od Polite » 28 čer 2017, 10:10

Obrázek
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

Rado Info
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2835
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Izrael

Příspěvek od Rado Info » 29 čer 2017, 20:11

Izraelská rozvědka založila investiční fond na podporu nových technologií.
Máte zajímavý projekt v civilní oblasti? Fond vám pomůže nejen finančně.
Podmínkou je poskytnutí výsledků práce tajným službám.
Licence a komerční záležitosti nadále zůstanou pod vaší kontrolou.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Izrael

Příspěvek od QVAK » 02 črc 2017, 13:32

Izraelský expremiér Olmert byl předčasně propuštěn z vězení

Bývalý izraelský premiér Ehud Olmert byl předčasně propuštěn z vězení, kde si od loňského února odpykával sedmadvacetiměsíční trest za korupci a bránění justici. Informovaly o tom agentury AFP a DPA.
Jedenasedmdesátiletý Olmert, který byl premiérem od roku 2006 do roku 2009, se původně měl dostat na svobodu v létě příštího roku. O zkrácení pobytu za mřížemi tento týden rozhodla izraelská vězeňská služba.

http://echo24.cz/a/waMTD/izraelsky-expr ... n-z-vezeni

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2359
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Izrael

Příspěvek od El Diablo » 05 črc 2017, 23:05

Izraeli se nelíbí, že ho UNESCO označuje za okupanta v Jeruzalémě
5. července 2017 21:03
Izrael se důrazně ohradil proti tomu, že ho Výbor světového dědictví UNESCO při probíhajícím zasedání v Krakově označil za „okupační mocnost“ v jeruzalémském Starém Městě, kde se nacházejí svatá místa židů, křesťanů i muslimů. Informovala o tom dnes agentura AP.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/izrael-unesco-je ... anicni_dtt
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Or-Hor
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1020
Registrován: 08 dub 2017, 07:47
Bydliště: Český kras

Re: Izrael

Příspěvek od Or-Hor » 14 črc 2017, 12:53

Tři útočníci v pátek v Jeruzalémě poblíž svatých míst muslimů a židů začali střílet a zranili tři izraelské policisty. Dva z nich zraněním v nemocnici podlehli. Ozbrojenci se pokusili o útěk, ale jiní policisté je dostihli a zabili. Incident se stal u Chrámové hory. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Izraelská policie uvedla, že útočníci byli izraelští Arabové z města Umm al-Fahm, které leží u hranice palestinského Západního břehu Jordánu. Všichni tři k bráně přišli z okrsku Chrámové hory a zatím není jasné, jak tam pronikli se střelnými zbraněmi. Kromě pistolí se na místě našel i nůž. Po střelbě muži vběhli do jedné z mešit, ale policisté je pronásledovali a zabili. V okolí Chrámové hory platí běžně přísná bezpečnostní opatření a policie pečlivě kontroluje zejména mladé Palestince.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/tr ... 590604f2e/
Tam credere omnia vitium est quam nil credere

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2359
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Izrael

Příspěvek od El Diablo » 15 črc 2017, 19:07

Izraelci zatrhli truchlení po atentátnících, zbořili smuteční stany
15. července 2017 16:53
Izraelská policie v sobotu na pokyn premiéra Benjamina Netanjahua strhla stany, v nichž chtěli izraelští Arabové truchlit po třech mužích, kteří v pátek zaútočili na izraelské policisty v Jeruzalémě. Dva z policistů zemřeli, jeden je zraněn. Všichni tři útočníci, kteří měli shodné jméno, jsou mrtví.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/izrael-jeruzalem ... anicni_pmk
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

PeterM
Sponzor fóra
Příspěvky: 668
Registrován: 18 úno 2017, 11:17

Re: Izrael

Příspěvek od PeterM » 16 črc 2017, 07:31

Když arabský terorista zastřelí drúzského policistu v židovském hlavním městě.

Mrtví teroristé byli identifikováni jako tři příbuzní mládenci stejného příjmení, pocházející ze stejného města Umm–Al-Fahm (izraelské město obývané izraelskými Araby). Všichni měli izraelské občanství a nikdy neměli žádný záznam v policejních registrech. Jejich rodiny se od útoku distancují a shodují se na tom, že všichni tři svůj úmysl tajili tak, že to nikdo z blízkých nedokázal odhalit.

Oba mrtví policisté ale nejsou Židé, nýbrž Drúzové. První z nich Hayil Satawi (30 let) pochází z galilejského města Maghar, ale poslední roky sloužil v Jeruzalémě. Zůstala po něm vdova a třítýdenní synek. Druhý policista Kamil Shanaan (22 let) pochází ze severního izraelského města Churfeish nedaleko libanonské hranice a po skončení vojenské služby se počátkem tohoto roku přihlásil k hlídkové policii v Jeruzalémě. Byl ještě svobodný. Oba mrtví byli v souladu s místní tradicí ještě v pátek odpoledne pohřbeni ve svých městech za velké účasti nejen svých drúzských přátel, ale i představitelů izraelské vlády, policie, armády a mnoha civilních Židů, kteří jim chtěli vzdát hold.

Zdroj: http://haslinger.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=614055

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů