Indonésie

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6835
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Indonésie

Příspěvek od skflanker_ » 07 led 2020, 18:53

Indonézsky pilot vrtuľníka Mil Mi-35P, registrácia HS-7154 mal v pondelok 06.01.2020 problémy - "papaláš" na palube a poryv vetra. Nikomu sa nič nestalo, iba materiálne škody:

https://youtu.be/oXUWX_uzQkU zverejnené 06.01.2020, dĺžka videa 1 min. + na YT je úplný popis incidentu + presné časy a mená a hodnosti pilotov a papalášov + poškodené vozidlá
alebo https://aviation-safety.net/wikibase/231986 + ďalšie zdroje
To isté video na inom zdroji https://vk.com/wall-123538639_1294673

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 8112
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: Indonésie

Příspěvek od petrp » 11 dub 2020, 12:51

V Indonésii se v pátek k životu probudila sopka Anak Krakatoa, jejíž erupce v roce 2018 vyvolala ničivou vlnu tsunami. V sobotu o tom informoval místní úřad pro zvládání přírodních katastrof BNPB. Oblak popela vulkán vychrlil do výšky pěti set metrů. Sopku nadále pozorují vědecké týmy, ale podle místního centra pro vulkanologii se její činnost uklidnila.

https://twitter.com/ISCResearch/status/ ... 0506920960

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/ana ... 111051_ban
"V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě..." ???
"Život člověka je jako role toaletního papíru - na začátku odmotáváš pomalu, ale jak se blížíš k závěru, ubývá to strašně rychle." Roman Horký, Kamelot

Uživatelský avatar
Svarboj
Senior redaktor
Příspěvky: 3328
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Indonésie

Příspěvek od Svarboj » 23 říj 2020, 14:08

Indonézia : Americké špionážne lietadlá nad nami nebudú lietať – chceme si zachovať neutralitu aj napriek sporu s Čínou

Indonézska vláda odmietla návrh vlády USA nasadiť na svoje územie špionážne lietadlá Poseidon P-8 s cieľom monitorovať čínske vojenské pohyby vo vodách v regióne. Podľa agentúry Reuters niekoľko zdrojov oboznámených s touto záležitosťou v indonézskej vláde uviedlo, že americkí predstavitelia sa v júli a auguste niekoľkokrát skontaktovali s ministrami obrany a zahraničných vecí krajiny a predložili tento návrh.
Túto ponuku po zvážení možných dôsledkov, nakoniec indonézsky prezident Joko Widodo odmietol. Agentúra Reuters o tom píše, že Indonézsky prezidentský úrad, americké ministerstvo zahraničia a veľvyslanectvo USA v Jakarte odmietli túto záležitosť komentovať.

https://www.armadnymagazin.sk/2020/10/2 ... u-s-cinou/
https://www.middleeastmonitor.com/20201 ... py-planes/
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 18550
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Indonésie

Příspěvek od Alchymista » 22 led 2021, 20:15

https://cz.sputniknews.com/svet/2021012 ... ci-korcok/
Na Bali byla zavražděna mladá Slovenka. Informaci potvrdil i ministr zahraničí Korčok
Dnes přišla informace o tom, že na Bali došlo k vraždě mladé Slovenky. Policie již zadržela podezřelého Indonésana. Okolnosti vraždy jsou prozatím předmětem vyšetřování.

Ministr zahraničí Ivan Korčok dnes 20. ledna potvrdil, že na indonéském ostrově Bali přišla o život občanka Slovenské republiky. Média informovala, že Slovenka se stala obětí vraždy.
Korčok sdělil, že resort v této věci jedná spolu s rodinou oběti. „Uděláme všechno, co se dá, je nám to upřímně líto,“ okomentoval tragédii Korčok. Dodal, že vzhledem k ochraně osobních údajů a rodině oběti nemůže poskytnout bližší informace.
Slovenská média informovala, že Slovenka byla nalezena s řeznými ranami v oblasti krku. Policie už našla i podezřelého.
Indonéský portál Kompas.com uveřejnil zprávu o úmrtí mladé Slovenky Adriany S. Ta měla být nalezena v domě, který pronajímala ve městě Denpasar na Bali. Mladou ženu nalezl její kolega v kaluži krve v kuchyni kolem deváté hodiny ranní.
„Dnes ráno okolo deváté hodiny místního času oznámil občan policii, že jeho kolegyně je mrtvá a leží v kaluži krve. Případ je zatím ve stadiu vyšetřování, vyslýcháme podezřelé,“ uvedl velitel tamější policie Cifra F Rahmadani.
Policie prozatím zadržela mladého Indonésana, kterého žena znala, a údajně se s ním v minulosti pohádala. Motiv však podle policie prozatím není znám. Vyšetřovatelé pokračují ve vyslýchání i zajišťování důkazů na místě činu.

Adriana vlastnila podle fotografií uveřejněných na sociální síti malý obchod a věnovala se potápění.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 18550
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Indonésie

Příspěvek od Alchymista » 27 úno 2021, 16:31

https://ekonomickydenik.cz/excalibur-ar ... ich-tater/
Excalibur Army podepsala na veletrhu v Abú Dhabí dohodu o výrobě raketometů v Indonésii. Jezdit budou na podvozcích Tater
Skončený mezinárodní veletrh obranné techniky IDEX v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech přináší zajímavou zprávu do České republiky. Společnost Excalibur Army na veletrhu podepsala s indonéskou firmou PT Republik Defensindo smlouvu o společné výrobě raketometů RM-70 Vampire v Indonésii. Produkce raketometů začne již v tomto roce.
Uplynulý čtvrtek skončil pravidelný svátek zbrojařů z celého světa – mezinárodní veletrh obranné techniky IDEX 2021 ve Spojených arabských emirátech. Vyjma prezentací výrobků bývá IDEX častým místem signace kontraktů. Stalo se tak například ve výstavní expozici firem holdingu Czechoslovak Group (CSG), kde byla podepsána smlouva mezi společností Excalibur Army a indonéskou PT Republik Defensindo (PT. RDI). Pakt stvrdil společnou produkci raketometných systémů RM-70 Vampire ráže 122 mm na podvozcích Tatra v Indonésii, včetně přesunu potřebných technologií.

Produkce raketometů s podvozky v konfiguraci 4×4, 6×6 a 8×8 ve městě Batam a jejich dodávky indonéským ozbrojeným silám začnou již v roce 2021. Projekt je pokračováním spolupráce obou firem a navazuje na dodávku českých raketometů RM-70 Vampire pro indonéské ozbrojené síly v minulých letech.

Smlouva vytváří potenciál pro české exportní zakázky a spolupráci v řádech desítek milionů dolarů. Společnost Excalibur Army dodala do Indonésie první baterie raketometů RM-70 Vampire už v roce 2016. Dodal je včetně speciálních podpůrných a velitelských vozidel, které byly vyrobeny a sestaveny ve spolupráci českých a slovenských podniků.
Raketomet Vampire. Foto: mediální prezentace Excalibur Army

Excalibur Army také zajistila zaškolení a výcvik osádek a obsluh raketometů. Firmase svými partnery navíc dodala v posledních letech do Indonésie obojživelná mostní vozidla nebo obrněná vozidla Pandur II 8×8.

Czechoslovak Group (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu.

V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2019 tržby v hodnotě více jak 28,5 miliard korun, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl.

Excalibur Army z holdingu CSG je českým výrobcem a prodejcem těžkých vojenských vozidel, náhradních dílů, zbraní, munice a dalšího vojenského vybavení. Zaměřuje se na vývoj, výrobu moderních vozidel, servis, repase a modernizace včetně zásadních upgradů převážně pozemní vojenské techniky.

IDEX je nejdůležitější vojenský veletrh na Středním východě a v severní Africe. Jako jediný veletrh s mezinárodním přesahem v tomto regionu každé dva roky vystavuje nejnovější technologie z oblasti pozemní obrany, námořnictva a letectva. Pravidelně zde vystavuje přes 1 500 organizací a institucí z 60 zemích světa pro více než 70 000 účastníků. Výstaviště v Abú Dhabí (ADNEC) disponuje 12 prostornými halami a má k dispozici i venkovní a vodní plochu, kde probíhají ukázky použití vojenského vybavení včetně lodí či pozemních prostředků. Letos se veletrh koná od 21. do 25. února.

České společnosti přijely do Spojených arabských emirátů představit produkci z oblasti obranných, bezpečnostních a komunikačních technologií.

Například expozice, která byla připravena velvyslanectvím České republiky ve spolupráci s ministerstvem obrany a Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu v rámci PROPED (Projekt na podporu ekonomické diplomacie) se zúčastnilo osm českých společností. Ostatní české firmy se představily na ploše v gesci ministerstva průmyslu a obchodu organizované formou oficiální účasti České republiky. Velké zbrojovky, jako například zmiňovaná CSG nebo Česká zbrojovka, měly svoje samostatné expozice.

Veletrh přináší i logistické výzvy. Excalibur Army místo cesty po zemi, která byla prakticky nemožná, do Abú Dhabí dopravila ke světové premiéře novou samohybnou houfnici DITA letecky.
A zasa "tá" nedorazená TATRA svojim neúspešným likvidátorom vyžrala dobrý kšeft
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2600
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Indonésie

Příspěvek od El Diablo » 28 bře 2021, 11:51

U katolického kostela v Indonésii se odpálil sebevrah, několik zraněných
Dnes 9:10 – Jakarta
ČTK
V indonéském městě Makasar došlo v neděli k explozi u katolického kostela, která podle policie mohla být dílem sebevražedného atentátníka. Policejní mluvčí řekl agentuře Reuters, že v době výbuchu v kostele byli věřící, svědek hovořil o deseti zraněných.
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... h-40355320
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 18550
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Indonésie

Příspěvek od Alchymista » 28 bře 2021, 14:35

:sipka:
https://cz.sputniknews.com/svet/2021032 ... chu-video/
V indonéském katolickém kostele došlo na Květnou neděli k výbuchu. Video
Policie má podezření, že bombový útok provedl sebevražedný atentátník. Několik lidí bylo zraněno, ale podle předběžných informací zahynul pouze organizátor výbuchu.

V katolickém kostele v indonéském Makassaru došlo k výbuchu, uvádí agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

V té chvíli byli uvnitř farníci. Podle policejní zprávy bylo několik lidí zraněno, zatím však není jasné, zda následkem výbuchu nebo akcí možných útočníků na kostel.

Policie zvažuje verzi sebevražedného bombového útoku, uvádí agentura Reuters.

V neděli 28. března začal katolický velikonoční týden a katolíci slaví Květnou neděli.

Indonéský televizní kanál Metro TV zveřejnil záznam z bezpečnostních kamer, na němž je údajně zachycen okamžik výbuchu. Jsou vidět plameny a kouř a také části předmětů rozlétávající se všemi směry.

https://twitter.com/rogersdrysdale/stat ... 0888449031
this is what happened with gereja katedral makassar. oh my god this is not one or two times happened in indonesia. i’m so crying :)pic.twitter.com/dKaIjTwsYA
— ustadz jamal evans (@rogersdrysdale) March 28, 2021
Pastor napadeného kostela uvedl, že deset lidí bylo zraněno. Řekl, že výbuch zahřměl po skončení nedělní bohoslužby, kdy se lidé rozcházeli. Podle něj se jeden z farníků pokusil zabránit vstupu sebevražedného atentátníka do kostela.

Makassar je hlavní město indonéské provincie Jižní Sulawesi, největší město na ostrově. Má 1,25 milionu obyvatel.

https://cz.sputniknews.com/videoklub/20 ... m-kostele/
Objevilo se video z místa výbuchu v indonéském katolickém kostele
Zhruba deset lidí bylo zraněno následkem výbuchu v indonéském katolickém kostele, který provedl sebevražedný atentátník v indonéském Makassaru.

Na záběrech je vidět, že místo události je obklopeno policií. Podle policejní zprávy pět kněží a čtyři farníci byli zraněni v důsledku výbuchu, ale dosud není známo, jestli kromě atentátníka zahynul i někdo jiný.
„Vidíme, že jsou oběti na životech a části roztrženého lidského těla, ale nevíme, jestli tyto ostatky patří pachateli atentátu nebo lidem, kteří byli poblíž,“ uvedli na policii.
Indonéský televizní kanál Metro TV zveřejnil záznam z bezpečnostních kamer, na němž je údajně zachycen okamžik výbuchu. Jsou vidět plameny a kouř a také části předmětů rozlétávající se všemi směry.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti