„První obětí každé války je pravda.“ Aischylos

Indonésie

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8436
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Indonésie

Příspěvek od skflanker_ » 07 led 2020, 18:53

Indonézsky pilot vrtuľníka Mil Mi-35P, registrácia HS-7154 mal v pondelok 06.01.2020 problémy - "papaláš" na palube a poryv vetra. Nikomu sa nič nestalo, iba materiálne škody:

https://youtu.be/oXUWX_uzQkU zverejnené 06.01.2020, dĺžka videa 1 min. + na YT je úplný popis incidentu + presné časy a mená a hodnosti pilotov a papalášov + poškodené vozidlá
alebo https://aviation-safety.net/wikibase/231986 + ďalšie zdroje
To isté video na inom zdroji https://vk.com/wall-123538639_1294673

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 12754
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Kaj chceš...

Re: Indonésie

Příspěvek od petrp » 11 dub 2020, 12:51

V Indonésii se v pátek k životu probudila sopka Anak Krakatoa, jejíž erupce v roce 2018 vyvolala ničivou vlnu tsunami. V sobotu o tom informoval místní úřad pro zvládání přírodních katastrof BNPB. Oblak popela vulkán vychrlil do výšky pěti set metrů. Sopku nadále pozorují vědecké týmy, ale podle místního centra pro vulkanologii se její činnost uklidnila.

https://twitter.com/ISCResearch/status/ ... 0506920960

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/ana ... 111051_ban
„Civilizace vzniká tak, že vytváří problémy, které pak řeší. Pokud je to rozvinutá civilizace, tak vytváří rozvinuté problémy, které potom velmi složitým způsobem řeší a tím se dále rozvíjí...“ Václav Cílek

Uživatelský avatar
Svarboj
Senior redaktor
Příspěvky: 3860
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Indonésie

Příspěvek od Svarboj » 23 říj 2020, 14:08

Indonézia : Americké špionážne lietadlá nad nami nebudú lietať – chceme si zachovať neutralitu aj napriek sporu s Čínou

Indonézska vláda odmietla návrh vlády USA nasadiť na svoje územie špionážne lietadlá Poseidon P-8 s cieľom monitorovať čínske vojenské pohyby vo vodách v regióne. Podľa agentúry Reuters niekoľko zdrojov oboznámených s touto záležitosťou v indonézskej vláde uviedlo, že americkí predstavitelia sa v júli a auguste niekoľkokrát skontaktovali s ministrami obrany a zahraničných vecí krajiny a predložili tento návrh.
Túto ponuku po zvážení možných dôsledkov, nakoniec indonézsky prezident Joko Widodo odmietol. Agentúra Reuters o tom píše, že Indonézsky prezidentský úrad, americké ministerstvo zahraničia a veľvyslanectvo USA v Jakarte odmietli túto záležitosť komentovať.

https://www.armadnymagazin.sk/2020/10/2 ... u-s-cinou/
https://www.middleeastmonitor.com/20201 ... py-planes/
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 29199
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Indonésie

Příspěvek od Alchymista » 22 led 2021, 20:15

https://cz.sputniknews.com/svet/2021012 ... ci-korcok/
Na Bali byla zavražděna mladá Slovenka. Informaci potvrdil i ministr zahraničí Korčok
Dnes přišla informace o tom, že na Bali došlo k vraždě mladé Slovenky. Policie již zadržela podezřelého Indonésana. Okolnosti vraždy jsou prozatím předmětem vyšetřování.

Ministr zahraničí Ivan Korčok dnes 20. ledna potvrdil, že na indonéském ostrově Bali přišla o život občanka Slovenské republiky. Média informovala, že Slovenka se stala obětí vraždy.
Korčok sdělil, že resort v této věci jedná spolu s rodinou oběti. „Uděláme všechno, co se dá, je nám to upřímně líto,“ okomentoval tragédii Korčok. Dodal, že vzhledem k ochraně osobních údajů a rodině oběti nemůže poskytnout bližší informace.
Slovenská média informovala, že Slovenka byla nalezena s řeznými ranami v oblasti krku. Policie už našla i podezřelého.
Indonéský portál Kompas.com uveřejnil zprávu o úmrtí mladé Slovenky Adriany S. Ta měla být nalezena v domě, který pronajímala ve městě Denpasar na Bali. Mladou ženu nalezl její kolega v kaluži krve v kuchyni kolem deváté hodiny ranní.
„Dnes ráno okolo deváté hodiny místního času oznámil občan policii, že jeho kolegyně je mrtvá a leží v kaluži krve. Případ je zatím ve stadiu vyšetřování, vyslýcháme podezřelé,“ uvedl velitel tamější policie Cifra F Rahmadani.
Policie prozatím zadržela mladého Indonésana, kterého žena znala, a údajně se s ním v minulosti pohádala. Motiv však podle policie prozatím není znám. Vyšetřovatelé pokračují ve vyslýchání i zajišťování důkazů na místě činu.

Adriana vlastnila podle fotografií uveřejněných na sociální síti malý obchod a věnovala se potápění.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 29199
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Indonésie

Příspěvek od Alchymista » 27 úno 2021, 16:31

https://ekonomickydenik.cz/excalibur-ar ... ich-tater/
Excalibur Army podepsala na veletrhu v Abú Dhabí dohodu o výrobě raketometů v Indonésii. Jezdit budou na podvozcích Tater
Skončený mezinárodní veletrh obranné techniky IDEX v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech přináší zajímavou zprávu do České republiky. Společnost Excalibur Army na veletrhu podepsala s indonéskou firmou PT Republik Defensindo smlouvu o společné výrobě raketometů RM-70 Vampire v Indonésii. Produkce raketometů začne již v tomto roce.
Uplynulý čtvrtek skončil pravidelný svátek zbrojařů z celého světa – mezinárodní veletrh obranné techniky IDEX 2021 ve Spojených arabských emirátech. Vyjma prezentací výrobků bývá IDEX častým místem signace kontraktů. Stalo se tak například ve výstavní expozici firem holdingu Czechoslovak Group (CSG), kde byla podepsána smlouva mezi společností Excalibur Army a indonéskou PT Republik Defensindo (PT. RDI). Pakt stvrdil společnou produkci raketometných systémů RM-70 Vampire ráže 122 mm na podvozcích Tatra v Indonésii, včetně přesunu potřebných technologií.

Produkce raketometů s podvozky v konfiguraci 4×4, 6×6 a 8×8 ve městě Batam a jejich dodávky indonéským ozbrojeným silám začnou již v roce 2021. Projekt je pokračováním spolupráce obou firem a navazuje na dodávku českých raketometů RM-70 Vampire pro indonéské ozbrojené síly v minulých letech.

Smlouva vytváří potenciál pro české exportní zakázky a spolupráci v řádech desítek milionů dolarů. Společnost Excalibur Army dodala do Indonésie první baterie raketometů RM-70 Vampire už v roce 2016. Dodal je včetně speciálních podpůrných a velitelských vozidel, které byly vyrobeny a sestaveny ve spolupráci českých a slovenských podniků.
Raketomet Vampire. Foto: mediální prezentace Excalibur Army

Excalibur Army také zajistila zaškolení a výcvik osádek a obsluh raketometů. Firmase svými partnery navíc dodala v posledních letech do Indonésie obojživelná mostní vozidla nebo obrněná vozidla Pandur II 8×8.

Czechoslovak Group (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu.

V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2019 tržby v hodnotě více jak 28,5 miliard korun, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl.

Excalibur Army z holdingu CSG je českým výrobcem a prodejcem těžkých vojenských vozidel, náhradních dílů, zbraní, munice a dalšího vojenského vybavení. Zaměřuje se na vývoj, výrobu moderních vozidel, servis, repase a modernizace včetně zásadních upgradů převážně pozemní vojenské techniky.

IDEX je nejdůležitější vojenský veletrh na Středním východě a v severní Africe. Jako jediný veletrh s mezinárodním přesahem v tomto regionu každé dva roky vystavuje nejnovější technologie z oblasti pozemní obrany, námořnictva a letectva. Pravidelně zde vystavuje přes 1 500 organizací a institucí z 60 zemích světa pro více než 70 000 účastníků. Výstaviště v Abú Dhabí (ADNEC) disponuje 12 prostornými halami a má k dispozici i venkovní a vodní plochu, kde probíhají ukázky použití vojenského vybavení včetně lodí či pozemních prostředků. Letos se veletrh koná od 21. do 25. února.

České společnosti přijely do Spojených arabských emirátů představit produkci z oblasti obranných, bezpečnostních a komunikačních technologií.

Například expozice, která byla připravena velvyslanectvím České republiky ve spolupráci s ministerstvem obrany a Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu v rámci PROPED (Projekt na podporu ekonomické diplomacie) se zúčastnilo osm českých společností. Ostatní české firmy se představily na ploše v gesci ministerstva průmyslu a obchodu organizované formou oficiální účasti České republiky. Velké zbrojovky, jako například zmiňovaná CSG nebo Česká zbrojovka, měly svoje samostatné expozice.

Veletrh přináší i logistické výzvy. Excalibur Army místo cesty po zemi, která byla prakticky nemožná, do Abú Dhabí dopravila ke světové premiéře novou samohybnou houfnici DITA letecky.
A zasa "tá" nedorazená TATRA svojim neúspešným likvidátorom vyžrala dobrý kšeft
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
El Diablo
Senior redaktor
Příspěvky: 3249
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Indonésie

Příspěvek od El Diablo » 28 bře 2021, 11:51

U katolického kostela v Indonésii se odpálil sebevrah, několik zraněných
Dnes 9:10 – Jakarta
ČTK
V indonéském městě Makasar došlo v neděli k explozi u katolického kostela, která podle policie mohla být dílem sebevražedného atentátníka. Policejní mluvčí řekl agentuře Reuters, že v době výbuchu v kostele byli věřící, svědek hovořil o deseti zraněných.
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... h-40355320
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 29199
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Indonésie

Příspěvek od Alchymista » 28 bře 2021, 14:35

:sipka:
https://cz.sputniknews.com/svet/2021032 ... chu-video/
V indonéském katolickém kostele došlo na Květnou neděli k výbuchu. Video
Policie má podezření, že bombový útok provedl sebevražedný atentátník. Několik lidí bylo zraněno, ale podle předběžných informací zahynul pouze organizátor výbuchu.

V katolickém kostele v indonéském Makassaru došlo k výbuchu, uvádí agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

V té chvíli byli uvnitř farníci. Podle policejní zprávy bylo několik lidí zraněno, zatím však není jasné, zda následkem výbuchu nebo akcí možných útočníků na kostel.

Policie zvažuje verzi sebevražedného bombového útoku, uvádí agentura Reuters.

V neděli 28. března začal katolický velikonoční týden a katolíci slaví Květnou neděli.

Indonéský televizní kanál Metro TV zveřejnil záznam z bezpečnostních kamer, na němž je údajně zachycen okamžik výbuchu. Jsou vidět plameny a kouř a také části předmětů rozlétávající se všemi směry.

https://twitter.com/rogersdrysdale/stat ... 0888449031
this is what happened with gereja katedral makassar. oh my god this is not one or two times happened in indonesia. i’m so crying :)pic.twitter.com/dKaIjTwsYA
— ustadz jamal evans (@rogersdrysdale) March 28, 2021
Pastor napadeného kostela uvedl, že deset lidí bylo zraněno. Řekl, že výbuch zahřměl po skončení nedělní bohoslužby, kdy se lidé rozcházeli. Podle něj se jeden z farníků pokusil zabránit vstupu sebevražedného atentátníka do kostela.

Makassar je hlavní město indonéské provincie Jižní Sulawesi, největší město na ostrově. Má 1,25 milionu obyvatel.

https://cz.sputniknews.com/videoklub/20 ... m-kostele/
Objevilo se video z místa výbuchu v indonéském katolickém kostele
Zhruba deset lidí bylo zraněno následkem výbuchu v indonéském katolickém kostele, který provedl sebevražedný atentátník v indonéském Makassaru.

Na záběrech je vidět, že místo události je obklopeno policií. Podle policejní zprávy pět kněží a čtyři farníci byli zraněni v důsledku výbuchu, ale dosud není známo, jestli kromě atentátníka zahynul i někdo jiný.
„Vidíme, že jsou oběti na životech a části roztrženého lidského těla, ale nevíme, jestli tyto ostatky patří pachateli atentátu nebo lidem, kteří byli poblíž,“ uvedli na policii.
Indonéský televizní kanál Metro TV zveřejnil záznam z bezpečnostních kamer, na němž je údajně zachycen okamžik výbuchu. Jsou vidět plameny a kouř a také části předmětů rozlétávající se všemi směry.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
El Diablo
Senior redaktor
Příspěvky: 3249
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Indonésie

Příspěvek od El Diablo » 18 zář 2021, 23:15

V Indonésii při velké operaci proti islamistům zabili jejich vůdce Aliho Kaloru
ČTK
ČTK
před 1 hodinou
Indonéští policisté a vojáci v sobotu v přestřelce zabili nejhledanějšího islámského radikála v této asijské zemi Aliho Kaloru. S odvoláním na armádu o tom informovala agentura AP. Kalora byl zabit při rozsáhlé protiteroristické operaci, kterou bezpečnostní složky vedou v odlehlých horských oblastech provincie Střední Sulawesi.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/v- ... 47ab5f122/
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 29199
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Indonésie

Příspěvek od Alchymista » 14 pro 2021, 17:56

https://cz.sputniknews.com/20211214/zem ... 51610.html
Zemětřesení o síle 7,4 stupně v Indonésii vyvolalo dvě menší tsunami
Zemětřesení o síle 7,4 stupně, k němuž došlo v 10.20 místního času (03.20 SEČ) ve Floreském moři v blízkosti pobřeží Indonésie, vyvolalo dvě menší tsunami, oznámil v úterý internetový portál Tempo Indonesia s odvoláním na indonéskou národní agenturu pro meteorologii, klimatologii a geofyziku (BMKG).
Podle informace geofyzikální agentury se nacházelo epicentrum mohutného zemětřesení v hloubce 10 kilometrů v mořské oblasti ležící 113 kilometrů severovýchodně od města Larantuka v indonéské ostrovní provincii Východní Nusa Tenggara.
Dvě tsunami vznikla ve Floreském moři v 10.36 a 10.39 (03.36 a 03.39 SEČ) aměla původně výšku vlny 0,07 metru, oznámil portál s odvoláním na agenturu, která prognózovala maximální výšku vlny až 0,5 metru.
V oblastech ohrožovaných tsunami byla vyhlášena výstraha a úřady pobřežních území doporučují obyvatelům, aby se vyhýbali mořským plážím a břehům řek, uvádí se ve zprávě.
V souladu s počítačovým modelem indonéské geofyzikální agentury ohrožuje půlmetrové tsunami oblasti v severovýchodní části ostrova Flores, severní části oblasti Sikka na ostrově Flores, ostrov Sikka a ostrov Lembata, oznámil portál.

Zemětřesení v Chile
K zemětřesení o síle 5,5 došlo u severního pobřeží Chile, oznámila geologická služba USA (USGS).
Podzemní otřesy byly zaznamenány v 04.23 UTC (05.23 SEČ). Epicentrum se nacházelo 89 kilometrů západně od města Vallenaru, které má přes 50 tisíc obyvatel. Ohnisko zemětřesení leželo v hloubce 22,5 kilometru.
Oběti a škody nebyly zatím hlášeny.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8436
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Indonésie

Příspěvek od skflanker_ » 24 pro 2021, 16:05

Indonézske vzdušné sily definitívne upustili od nákupu lietadiel Su-35
Náčelník štábu indonézskych vzdušných síl v rozhovore s novinármi počas zhromaždenia na leteckej základni neďaleko indonézskeho hlavného mesta Jakarta v stredu 22.12.2021 oznámil, že indonézska vláda upustila od plánov na nákup lietadiel rodiny Suchoj Su-35 z Ruska.
"Pokiaľ ide o Suchoj-35, s ťažkým srdcom musíme od tohto plánu upustiť," povedal Fadjar Prasetyo. Ďalej uviedol, že sa plány indonézskych vzdušných síl na obstarávanie obmedzili na 2 typy, a to Dassault Rafale z Francúzska a Boeing F-15EX z SŠA.
Zdroj https://nasional.kompas.com/read/2021/1 ... tinggalkan z 22.12.2021
Klon https://bmpd.livejournal.com/4453916.html z 24.12.2021

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8436
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Indonésie

Příspěvek od skflanker_ » 10 úno 2022, 21:38

Indonézia kupuje Dassault Rafale
Za prítomnosti francúzskej ministerky ozbrojených síl Florence Parlyovej a indonézskeho ministra obrany Prabowa Subianta, predsedu a generálneho riaditeľa Dassault Aviation Erica Trappiera a vicemaršál letectva Yusuf Jauhari, vedúci agentúry pre obranné zariadenia indonézskeho ministerstva obrany, podpísali zmluvu o akvizícii 42 lietadiel Dassault Rafale najnovšej generácie Indonéziou na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa vo štvrtok 10.02.2022 konal v Jakarte.
Zdroj https://www.dassault-aviation.com/en/gr ... he-rafale/ z 10.02.2022

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 29199
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Indonésie

Příspěvek od Alchymista » 06 kvě 2022, 18:41

http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/ ... ted-biden/
WP: Putin souhlasil, že přijede na G20, a co teď Biden?
Pokusy USA prezentovat Rusko jako globálního „darebáka“ narazily na realitu, v níž ne všichni partneři Washingtonu jsou připraveni otočit se k Moskvě zády, což se pro prezidenta Joea Bidena stalo skutečnou „ bolestí hlavy “, píše The Washington Post.
Americký prezident už v březnu vyzval k vyloučení Ruska z G20 a k tomu, aby se prezident Vladimir Putin neúčastnil hospodářského summitu v polovině listopadu v Indonésii, která letošnímu zasedání G20 předsedá. Biden dodal, že pokud ostatní země nebudou souhlasit s vyloučením Ruska, pak by měla být Ukrajina alespoň přizvána.

Indonéský prezident Joko Widodo v pátek potvrdil, že pozval Putina na summit, a také řekl, že pozval ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského . Podle Widoda chce Jakarta sjednotit G20 a postavit se proti rozdělení. A Putin přijal pozvání Indonésie k účasti na summitu G20. Zelenskij zase potvrdil, že pozvánku dostal, ale svou přítomnost zatím nepotvrdil. Navíc není jasné, zda ukrajinský lídr, který už dva měsíce virtuálně obrací na svět, bude moci přijet osobně.

Právě zde, poznamenává The Washington Post, Biden čelí velmi obtížnému dilematu. Měl by se šéf Bílého domu zúčastnit summitu se světovým vůdcem, kterého označil za válečného zločince. Nebo by měl Biden poslat někoho jiného do Indonésie, aby ho nahradil. Nebo možná Spojené státy budou summit bojkotovat úplně, čímž přijdou o jednu z hlavních mezinárodních ekonomických událostí ve prospěch Číny a Ruska.

Je však „téměř nemyslitelné“, že by Biden odmítl příležitost zúčastnit se velkého mezinárodního ekonomického summitu v Asii. A rozhodně ne v době, kdy dopady pandemie stále tíží globální obchod a inflace je mezinárodním fenoménem, který by mohl ovlivnit volby do Kongresu v listopadu 2022.

Existují způsoby, jak se Bílý dům pokusit zajistit, aby Biden a Putin byli na stejné fotografii jen zřídka. Není vyžadována dvoustranná schůzka. Ale G-20 pořizuje skupinový snímek a na summitu, který nese značku „Obnovte se společně, obnovte silnější“, může dojít k dalším nepříjemným, neplánovaným setkáním.

V dubnu americká ministryně financí Janet Yellenová zmeškala některá jednání ministrů financí a centrálních bankéřů G20, na kterých byli ruští představitelé. A reportéři požádali tiskovou mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, zda by to mohla být ukázka toho, jak Biden přistoupí k listopadovému summitu.

„Je to ještě šest měsíců, teď nemůžeme předvídat, jak to bude vypadat,“ odpověděla Psakiová.

Widodovo rozhodnutí pozvat Putina však podle listu The Washington Post pro Washington nepřineslo žádný šok. Ostatně mezi G20 patří Čína, Indie, Saúdská Arábie a Jižní Afrika, které se do jisté míry bránily sankcím uvaleným USA na Rusko za jeho působení na Ukrajině. Bílý dům navíc trochu zajásal po společném dubnovém prohlášení vysokých představitelů zemí G7 – Kanady, Francie, Německa, Itálie, Japonska a Spojeného království, k nimž se obvykle připojila Evropská unie –, ve kterém vyzvali Rusko, aby se neúčastnilo G20.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8436
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Indonésie

Příspěvek od skflanker_ » 17 srp 2022, 22:15

↑↑ Zmätený z plánov na získanie lietadiel Rafale
Indonézske médiá uvádzajú, že indonézske ministerstvo obrany nemá prostriedky na financovanie dohody podpísanej s Francúzskom v 02/2022 o nákupe 42 lietadiel Dassault Rafale. Náklady na dohodu sa odhadujú na 7 miliárd $ bez započítania výzbroje. Formálne je však zabezpečený len nákup prvej série 6 lietadiel, na ktoré je vyčlenených 1,1 miliardy $ z rozpočtu indonézskeho ministerstva obrany na rok 2021. Indonézia potrebuje na financovanie zvyšku programu obstarávania lietadiel Rafale zahraničné úvery vo výške 5,9 miliardy $, ale zdroje týchto úverov neboli identifikované. V dôsledku toho zmluva s Francúzskom ešte nenadobudla platnosť a od 06/2022 nebola objednávka na 42 stíhačiek Rafale pre Indonéziu v knihe objednávok spoločnosti Dassault Aviation.
Zdroj https://www.cnbcindonesia.com/opini/202 ... -rafale-cs z 09.08.2022 (oveľa viac info)
Klon https://t.me/bmpd_cast/12777 / https://vk.com/wall-173678697_280475 z 17.08.2022

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 29199
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Indonésie

Příspěvek od Alchymista » 19 srp 2022, 21:19

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... kyj-711749
Indonésie tlaku odolala. Putin by měl přijet. Pozván je přitom i Zelenskyj
Čínský prezident Si Ťin-pching a jeho ruský protějšek Vladimir Putin se v listopadu zúčastní summitu G20 na indonéském ostrově Bali, v pátek to podle agentury Reuters oznámil dlouholetý poradce indonéského prezidenta. Indonésie, která letos skupině G20 předsedá, pozvala ruského vůdce i přes tlak západních zemí v čele se Spojenými státy, aby Rusko ze zasedání vyloučila. Důvodem je invaze na Ukrajině.

Andi Widjajanto, bývalý tajemník vlády a neoficiální poradce prezidenta Joko Widoda, který je známý jako Jokowi, řekl agentuře Reuters, že se oba lídři k summitu připojí.

„Jokowi mi řekl, že Si i Putin se na Bali plánují zúčastnit,“ řekl agentuře Reuters Widjajanto, který vede Národní institut odolnosti.

Jokowi ve čtvrtek agentuře Bloomberg News řekl, že mu oba lídři poskytli své záruky. Čínské ministerstvo zahraničí na žádost agentury Reuters o komentář bezprostředně nereagovalo. Mluvčí Kremlu se agentuře Bloomberg odmítl vyjádřit, ale jiný úředník obeznámený se situací agentuře sdělil, že Putin se plánuje schůzky osobně zúčastnit. Agentuře Bloomberg to rovněž potvrdil i indonéský prezident Joko Widodo.

Všeobecně se očekává, že Si během sjezdu vládnoucí komunistické strany, který se koná jednou za pět let a je naplánován na letošní podzim, si zajistí precedentní třetí funkční období v čele země, a to nejspíše ještě předtím, než by se vydal na Bali na setkání skupiny G20, které se uskuteční 15. listopadu.

Jak uvádí deník Wall Street Journal čínští představitelé rovněž údajně plánují listopadové setkání Si s americkým prezidentem Joem Bidenem, který by se měl zúčastnit summitu G20 na Bali, v jihovýchodní Asii.

Indonésie, která letos stojí v čele skupiny G20, čelila tlaku západních zemí, aby stáhla své pozvání pro Putina kvůli invazi jeho země na Ukrajinu, kterou jeho vláda označuje za „zvláštní vojenskou operaci“.

Na summit na Bali pozvala Indonésie také ukrajinského vůdce Volodymyra Zelenského.

Jokowi se snaží zaujmout pozici prostředníka mezi válčícími zeměmi a v posledních měsících se vydal na setkání s ukrajinským i ruským prezidentem, aby vyzval k ukončení války a hledal způsoby, jak zmírnit celosvětovou potravinovou krizi.

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/put ... hlasu-usa/
Putin se zúčastní summitu G20 v Indonésii, navzdory nesouhlasu USA
„Vyvrhel“ Vladimir Putin se chystá znovu objevit na scéně G20, tentokrát díky indonéskému prezidentovi Joko Widodovi, který dnes prohlásil, že Putin i čínský prezident Si mají v plánu zúčastnit se summitu G20 na letovisku Bali koncem tohoto roku.

„Si Ťin-pching přijede. Prezident Putin mi také řekl, že přijede,“ uvedl Jokowi, jak se prezidentovi přezdívá, ve čtvrtečním rozhovoru s šéfredaktorem agentury Bloomberg News Johnem Micklethwaitem. Podle agentury Bloomberg to bylo poprvé, co vůdce čtvrté nejlidnatější země světa potvrdil, že se oba hodlají na listopadovém summitu objevit.
JP Morgan trading Russian bonds, Putin back in the G-20, what war? Invite to get a deal on energy for the EU heading into the winter I suspect. https://t.co/rPZO6WMVB2
— Lawrence McDonald (@Convertbond) August 19, 2022
Není třeba dodávat, že přítomnost Si a Putina na setkání připraví roztržku s manipulátory z hlubokého státu, kteří ovládají teleprompter Joea Bidena a další, méně senilní „západní“ lídry, kteří se mají poprvé od ruské invaze na Ukrajinu setkat osobně.

Útok rozdělil skupinu G-20 v otázce, zda uvalit na Rusko sankce, protože zatímco hrstka zemí G-20 je relativně soběstačná, většina z nich zoufale potřebuje ruský vývoz komodit, jejichž nedostatek poslal evropské ceny energií… no, podívejte se sami.

Putin a Jokowi ve čtvrtek v telefonickém rozhovoru diskutovali o přípravách na summit G-20 na Bali, uvedl Kreml v prohlášení, v němž se nezmiňuje, zda se ruský vůdce summitu zúčastní. Putinova účast ho také pravděpodobně poprvé od ruské invaze přivede tváří v tvář Volodymyru Zelenskému, protože z nějakého důvodu má být na Bali přítomen i ukrajinský prezident.

Ukazuje to, jak bezvýznamným se Bidenův Bílý dům stal v globálních záležitostech, a Putinova přítomnost se uskuteční, přestože Biden vyzval k vyloučení Ruska ze skupiny G-20 a američtí představitelé předtím tlačili na Indonésii, aby Putina ze summitu na Bali vyloučila.

Skoro to vypadá, že když se má svět rozhodnout mezi Putinovým vývozem zemního plynu a přáním hlubokého státu, svět si vybere to první. Aby to indonéský vůdce zdůraznil, vysvětlil, že když se rýsují nové linie globální osy, Asie stojí na straně Číny a Ruska.

„Soupeření velkých zemí je skutečně znepokojivé,“ řekl 61letý Jokowi v rozhovoru. „To, co chceme, je, aby tento region byl stabilní, mírový, abychom mohli budovat hospodářský růst. A myslím, že nejen Indonésie: Asijské země chtějí také totéž.“

„Indonésie chce být se všemi přáteli,“ dodal. „S žádnou zemí nemáme problémy. Každá země bude mít svůj vlastní přístup. Každý vůdce má svůj vlastní přístup. Ale to, co Indonésie potřebuje, jsou investice, technologie, které změní naši společnost.“

Žerty stranou, jak však poznamenává autor zprávy Bear Traps Larry McDonald, pravděpodobně nás od tichého odložení západních sankcí vůči Rusku dělí jen několik měsíců.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět