Rusko

Odpovědět
treerat
Výkonný redaktor
Příspěvky: 513
Registrován: 11 kvě 2022, 14:54

Re: Rusko

Příspěvek od treerat » 24 kvě 2024, 10:10

Zatčený generál Popov může být propuštěn z vazební věznice. Ve vojsku je respektován pro své upřímné zprávy o problémech armády.
"Kommersant": Zatčený generál Popov z ruského ministerstva obrany je připraven k propuštění
Obhajoba generálmajora Ivana Popova, bývalého velitele 58. gardové všeruské armády, obviněného z podvodu, se odvolala proti jeho zatčení. Uvedl to obhájce obviněného Sergej Bujnovskij.
Podle právníka se Popov dostavil k výslechům včas. Kromě toho nemůže vyvíjet nátlak na svědky a skrývat se v zahraničí. Neexistují tedy žádné důvody pro zatčení generálmajora, ujistil právník.
Vzhledem k tomu se vyšetřovatel obrátil na soud, aby změnil předběžné opatření na domácí vězení. Nové slyšení je naplánováno na 24. května.
Na bývalého velitele 58. gardové vševojskové armády uvalil 235. posádkový vojenský soud vazbu 21. května. Bylo proti němu zahájeno řízení podle článku 159 ("Podvod") trestního zákoníku Ruské federace. Ruský generál byl obviněn ze zpronevěry způsobující škodu ve zvláště velkém rozsahu.
Reakce ruské armády na Popovovo zatčení byly smíšené.
Na pozadí incidentu se o Popovovi vyjádřilo mnoho vojenských představitelů, kteří tvrdí, že je jedním z nejrespektovanějších generálů v ruské armádě. "Je jedním z těch, kteří pod velením svých podřízených zastavili v červnu 2023 nepřátelskou protiofenzívu na záporožském směru," poznamenal telegramový kanál Šedá zóna spojený se soukromou vojenskou společností Wagner.
Podle kanálu je Popov v armádě respektován také pro svá čestná hlášení.
Vojenský zpravodaj Alexander Sladkov napsal, že "nikdo nic takového nečekal". Generálmajor Popov byl původně předvolán "buď k vyšetřování, nebo na prokuraturu" kvůli různým otázkám ohledně humanitární pomoci. "Nikdy jsem u něj nezaznamenal žádné komerční hnutí. Popov není zloděj. Je to voják," sdělil Sladkov. - V naší zemi se zlodějům uděluje milost nebo se vůbec nezavírají do vězení. Voják s tím nemůže vždy počítat."
Ruský politický analytik Sergej Markov rovněž potvrdil, že na zprávy o zatčení generála Popova negativně reagovali zpravodajci a blogeři. Současně uvedl, že "tato komunita odráží spíše názor bojovníků NWO". Politolog na sociálních sítích dodal, že rozsáhlá čistka v ruské armádě pokračuje.
V posledních dnech se objevily zprávy o zadržení a zatčení členů ministerstva obrany.
Dne 23. května byla zatčena další osoba z ministerstva obrany, Vladimir Verteletskij, šéf ředitelství vojenského odboru pro zajištění obranného pořádku státu. Dne 23. května byl zadržen také generálporučík Vadim Šamarin, náčelník Hlavního komunikačního ředitelství ruských ozbrojených sil. Ten zároveň zastává funkci zástupce náčelníka Generálního štábu ruských ozbrojených sil Valerije Gerasimova. Později byl zatčen a jeho dům byl prohledán.
Koncem dubna byl zatčen také náměstek ministra obrany Timur Ivanov. Dne 13. května vyšlo najevo zadržení generálporučíka Jurije Kuzněcova, šéfa Hlavního personálního ředitelství ministerstva obrany. Vyšetřovací výbor Ruské federace (VV RF) zahájil trestní řízení proti hlavnímu personalistovi ministerstva s podezřením na přijetí úplatku ve zvlášť velkém rozsahu. Později se také odvolal proti svému zatčení.
První místopředseda výboru Státní dumy pro obranu Andrej Krasov prohlásil, že zadržení představitelů ruského ministerstva obrany souvisí se systémovým bojem proti korupci. "Skutečnost, že k zadržení došlo, je součástí systémového boje, který stát vede, aby očistil své řady," řekl.
Zadržování začalo v souvislosti se změnou v čele ministerstva obrany
Všechny události spojené se zadržením a zatčením představitelů ministerstva obrany se odehrály na pozadí změny v čele resortu. Na místo Sergeje Šojgu byl jmenován bývalý místopředseda vlády Andrej Bělousov.
Odvolán byl také Jurij Sadovenko, zástupce šéfa ministerstva obrany. Ten zastával tuto funkci pod bývalým ministrem obrany více než 11 let. Na jeho místo nyní nastoupí Oleg Saveljev, auditor z Účetní komory.
https://lenta.ru/news/2024/05/24/aresto ... mah-armii/
Translated with DeepL.com (free version)

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10265
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Rusko

Příspěvek od skflanker_ » 24 kvě 2024, 19:59

Nepriateľské zdroje zverejňujú snímky dôsledky poškodení útokmi ukrajinských BPLA-kamikadze antén radarovej stanice Voronež-DM (Воронеж-ДМ) v Krasnodarskom kraji, ktorá je súčasťou systému varovania pred raketami a detekcie štartu medzikontinentálnych jadrových rakiet. Udávaný dosah tohto radaru Voronež-DM (Воронеж-ДМ) je až 6000 km, čo mu umožňuje pokryť Balkán a Stredomorie ako zóny operácií NATO, ako aj Áziu vrátane Perzského zálivu. Medzitým naďalej čakáme na odpoveď na hrozbu, ktorá sa objavila pred 2 rokmi.
20240524.jpg
Zdroj https://vk.com/wall-123538639_4183870 / https://t.me/milinfolive/122852 z 24.05.2024
Klon https://t.me/casusbellilive/164731 :
Fotografie poškodených antén radaru Voronež-DM na území Krasnodar, ktoré zverejnil nepriateľ. Pre porovnanie, radarové stanice s dlhým dosahom nad horizontom rodiny Voronež sú zahrnuté v systéme varovania pred raketovým útokom (MAWS) na detekciu odpálenia balistických jadrových rakiet. Nepriateľ tak vykonal priamy útok na zložku ruskej jadrovej bezpečnosti. Prirodzene sa vynára otázka, či na takýto úder bude aspoň nejaká hmatateľná reakcia, alebo či bude možné beztrestne pokračovať v šťouchaní do radarov s dlhým dosahom a oslepovania sektorov dohľadu domácej raketovej a vesmírnej obrany.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14864
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 24 kvě 2024, 20:08

Ruští investoři podali více než 1 milion žádostí o výměnu zmrazených aktiv. Dne 3. června bude zahájen proces sběru žádostí od zahraničních protistran, které chtějí vyměnit svá aktiva. Putin podepsal dekret o výměně aktiv se zahraničím v listopadu 2023. @banksta
https://t.me/banksta/52644
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14864
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 24 kvě 2024, 20:15

Putin říká, že legitimita Zelenského skončila
A s kým vyjednávat? To není planá otázka. Jsme si vědomi toho, že legitimita současné hlavy ukrajinského státu je u konce
https://t.me/regnum_na/58032

Tisková konference po setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a prezidenta Běloruské republiky Alexandra Lukašenka v Minsku
🔻 Putinova prohlášení:
▪️ Rusko a Bělorusko jsou v neustálém kontaktu, budou nastíněny konkrétní kroky k rozvoji vztahů mezi zeměmi.
▪️ Bělorusko je spolehlivým spojencem a strategickým partnerem Ruska.
▪️ Integrace v rámci svazového státu pokračuje. Více než 90 % obchodu mezi zeměmi probíhá v národních měnách.
▪️ Běloruská jaderná elektrárna pracuje na plný výkon, Rusko pomáhá Bělorusku rozvíjet jeho jaderný průmysl.
▪️ Rusko plánuje zvýšit tranzit zboží z Běloruska přes území Ruska.
▪️ Západní hranice svazového státu je spolehlivě chráněna, bylo nasazeno společné regionální uskupení vojsk.
▪️ Nikdo neodmítá vyjednávat s Ukrajinou. Istanbulské dohody z roku 2022 vyhovují oběma stranám.
▪️ Rusko je připraveno pokračovat v jednáních na pozadí obnovených rozhovorů o potřebě mírové iniciativy.
▪️ Je však třeba mít na paměti, že legitimita současného prezidenta takzvané Ukrajiny Zelenského skončila. Aby bylo možné hovořit o obnovení jednání, je třeba si uvědomit, s kým je třeba jednat při podepisování dokumentů.
▪️ Mírová jednání by neměla probíhat na základě ultimát, ale na základě současných reálií.

🔻 Lukašenkova prohlášení
▪️ Minsk a Moskva budou i nadále vytvářet spravedlivý multipolární svět.
▪️ S ruským prezidentem byl projednán rozsáhlý seznam bělorusko-ruské spolupráce, především v hospodářské oblasti.
▪️ Bělorusko má ekonomické vazby téměř se všemi subjekty Ruské federace, vývoz produktů roste.
▪️ Bělorusko nemá v plánu nikoho napadnout. Zároveň pokračuje výcvik personálu a situace ve světě zůstává nestabilní.
▪️ V otázce legitimity Zelenského není a nemůže být žádná právní čistota.
▪️ "Vladimíru Putinovi a mně se často vyčítá, že jsme diktátoři, ale tady je to tak - demokracie [na Ukrajině], všechno je potlačeno."

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/rybar/60358


Celá tiskovka Putina Lukašenka

Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14864
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 24 kvě 2024, 20:47

Kapitál bohatých ruských občanů se vrací do vlasti
▪️62% je nárůst za poslední rok prostředků patřících ruským občanům s finančním kapitálem 100 milionů RUB a více, které jsou drženy uvnitř země. Jejich objem se zvýšil z 8,1 bilionu RUB na 13,1 bilionu RUB. Na tomto nárůstu se z 35,4 % podílí příliv nového kapitálu," uvádějí odborníci (https://ria.ru/20240524/bogatye-1948128 ... um=desktop).

▪️ Podíl bohatých Rusů držících peníze v zahraničí se snížil ve všech dříve oblíbených jurisdikcích:
EU a Británii - z 20 % na 11 %.
Švýcarsko - z 20 % na 6 %
USA - z 5 % na 3 %

"CRYSTAL ROSTA" již dříve informovala (https://t.me/crystal_book/2487), že podle prohlášení hlavy ruského státu "odchod z offshore, návrat kapitálu do země, prioritní investice v Rusku jsou přirozenými podmínkami pro bezpečný a udržitelný rozvoj domácí ekonomiky a podnikání v moderním světě".

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/crystal_book/4943
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14864
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 24 kvě 2024, 22:45

České společnosti bylo zakázáno žalovat dceřinou společnost Gazpromu
Za porušení zákazu anti-suit od ní bude vymáháno 57,7 milionu eur ve prospěch ruské protistrany.
Rozhodčí soud v Petrohradu a Leningradské oblasti 24. května projednal žádost Gazpromu Export o zákaz české energetické společnosti Cez A.S. pokračovat v rozhodčím řízení (věc A56-40644/2024 ).

Mezi stranami byla uzavřena dohoda o postoupení jakýchkoli sporů, které vzniknou, Mezinárodnímu arbitrážnímu soudu při Mezinárodní obchodní komoře v Ženevě. V únoru 2023, Cez A.S. požadovala 45 milionů dolarů od Gazprom Export (případ č. 27569/GL). V reakci na to se ruská protistrana obrátila na AS Petrohradu a Leningradské oblasti se žádostí o zákaz anti-suit v souladu s čl. 248,2 APC .

První instance plně vyhověla požadavkům ruské společnosti, jak je uvedeno ve spisu na webu rozhodčích soudů. Pokud Cez A.S. poruší soudní zákaz, pak bude od české společnosti vymáháno 57,7 milionu eur ve prospěch Gazprom Export.

Nejde o první podobný případ dceřiné společnosti Gazpromu. Dne 22. května stejný soud zakázal rakouské OMV Gas Marketing & Trading GmbH pokračovat v řízení u arbitrážního soudu ve Stockholmu (případ č. A56-40648/2024 ) a v březnu holandské Gasunie Transport Services BV - u okresního soudu severní Nizozemsko (případ č. A56-12077/2024 ).
https://pravo.ru/news/253179/


Soud v Ruské federaci zakázal českému ČEZu vést spor s Gazprom Export v zahraničí
Petrohradský arbitrážní soud v případu Gazprom (MOEX: GAZP ) Export zakázal české energetické společnosti ČEZ pokračovat v řízení v mezinárodní arbitráži. V případě porušení soud uloží ČEZ povinnost zaplatit ruské společnosti 57,7 milionu eur.

„Vyřiďte žádosti (stížnosti),“ stojí ve spisu na webu soudu.

V únoru 2023 oznámil český ČEZ, který je ze 70 % vlastněný státem, zahájení arbitrážního řízení s Gazpromem o 45 milionů dolarů Důvodem byl nedostatek dodávek v roce 2022.

Gazprom Export přihlásil 25. dubna pohledávky vůči třem evropským společnostem najednou - ČEZ, slovenské ZSE a rakouské OMV. Rozhodčí soud v Petrohradě již dříve vyhověl žalobě proti rakouské OMV.

Je třeba poznamenat, že 22. května OMV oznámila perspektivu zastavení ruských dodávek na základě soudního příkazu, který jí došel a který obdržela nejmenovaná evropská společnost ve sporu s Gazpromem. Rozhodnutí soudu se může vztahovat i na další příjemce plynu Gazprom v Evropě.

Přečtěte si o tom více v článku Kommersant „Souzení podle plynu “ .
https://www.kommersant.ru/doc/6715914
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

deep_blue
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1146
Registrován: 07 úno 2017, 17:01

Re: Rusko

Příspěvek od deep_blue » 26 kvě 2024, 20:12

Rusko vydalo dekrét, ktorý obmedzuje transakcie s akciami Gazpromu po rekordnej strate 7 miliárd dolárov v roku 2023. Tento dekrét tiež zakazuje spoločnosti vyplácať dividendy za tento rok. Cena akcií Gazpromu klesla na najnižšiu úroveň od októbra 2022. Finančné problémy Gazpromu sú dôsledkom vojny na Ukrajine a sankcií, pričom niektorí analytici tvrdia, že ruská energetická stratégia voči Európe zlyhala.
Viac informácií nájdete [tu]https://www.nau.ch/news/wirtschaft/nach ... n-66767977

pozn: zhrnutie urobil chatGpt

treerat
Výkonný redaktor
Příspěvky: 513
Registrován: 11 kvě 2022, 14:54

Re: Rusko

Příspěvek od treerat » 27 kvě 2024, 10:21

Čtyřnásobný držitel Řádu za odvahu: Zvláštní operace pro mě znamenala prozření
Čtyřnásobný velitel Řádu odvahy Alexej Kondratěv: Program "Čas hrdinů" zkalibruje schopnosti hrdinů speciálních sil pro nové úkoly
Text: Matvej Malgin
Gramotní důstojníci, kteří prošli Školou obranných sil, jsou již hotovými manažery. Odpovědně rozhodovali ve chvílích, kdy šlo o život vojáků. Proto je úkolem státu vybavit je potřebnými znalostmi politiky a ekonomiky a vytvořit v Rusku novou kádrovou elitu, řekl listu VZGLJAD účastník programu Čas hrdinů a čtyřnásobný nositel Řádu odvahy Alexej Kondratěv.
Veřejná rada prezidentského personálního programu "Čas hrdinů" schválila první kandidáty, kteří se zúčastní výcviku. Organizátoři jednomyslně konstatovali, že výběr byl nesmírně obtížný. Do soutěže bylo podáno 44 tisíc přihlášek. Každý z uchazečů měl vysokou úroveň způsobilosti, vynikající bojové zásluhy a dokonce i manažerské zkušenosti. Většinu vítězů tvořili příslušníci Ozbrojených sil Ruské federace, ale zastoupeny byly i další útvary, stejně jako dobrovolníci, mobilizovaní a vysloužilí veteráni strategických obranných sil.
Výběr byl založen na několika kritériích - manažerské zkušenosti, zásluhy ve speciální vojenské operaci a výsledek komplexního hodnocení velitelského potenciálu. Účastníci, kteří předběžně postoupili do prvního stupně výcviku, dosáhli ve všech těchto oblastech vysokého počtu bodů.
Jedním z vítězů soutěže se stal Alexej Kondratěv, veterán SVO. Má za sebou obrovské bojové zkušenosti. V roce 2023 se stal jedním z 20 osob v Rusku, čtyřikrát vyznamenaných Řádem odvahy. Zároveň byl před speciální operací šéfem Tambova a zastupoval region také v Radě federace. V rozhovoru pro noviny VZGLJAD hovořil o své službě ve speciální operaci a podělil se také o svá očekávání od programu "Čas hrdinů".
VZGLJAD: Alexeji, vaše kariéra ve státní správě byla v plném proudu ještě před nástupem SVO. Proč jste se rozhodl odejít do zóny konfliktu?
Alexej Kondratěv: Vždy jsem se držel jednoduché logiky: ve chvíli ohrožení země by se měl skutečný důstojník postavit na obranu vlasti. Speciální operace vytvořila poptávku po lidech s vojenskými a životními zkušenostmi. Musel jsem na ni reagovat bez váhání a zbytečného přemýšlení. Do zóny konfliktu jsem odjel jako dobrovolník. Na přihlášení do ozbrojených sil nebyl čas. Na bojišti jsem vytvořil kozáckou brigádu a bojoval s ní.
VZGLJAD: Jak na vás působila speciální operace? Jaké změny ve vaší povaze, v pohledu na život jste zaznamenal?
А. K.: Abych byl upřímný, žádné zvláštní změny nepociťuji. Mám bohaté bojové zkušenosti. Měl jsem čas bojovat před rokem 2022. Můj charakter se formoval po celý život. Svého času jsem sloužil u výsadkových jednotek a speciálních sil. Vždy jsme se řídili zásadou: nesplnění rozkazu ospravedlňuje pouze smrt.
Podstatou života vojáka je realizace zadaného úkolu. Strach, nebezpečí - to vše ustupuje do pozadí.
Válka je samozřejmě odjakživa událostí, která ukazuje nejen ty nejlepší, ale i nejhorší lidské vlastnosti. Zároveň zoceluje statečnost a čest. Formuje pevnou disciplínu, odhodlání, které s vámi zůstane až do konce.
Ale pak jsem se ještě více přesvědčil o správnosti ruské politiky. Před účastí v SVO jsem si nedokázal představit, jak bezohledné a nelidské je ukrajinské vedení. Ale pak jsem byl doslova každý den svědkem jejich zločinů proti civilnímu obyvatelstvu.
Doufal jsem, že představitelé bratrského národa najdou sílu uvědomit si vlastní chyby. Bohužel, zázrak se nekonal. Zvláštní operace se pro mě stala zvláštním bodem prozření. Kumulovala se v ní celá předchozí životní cesta. Každá dovednost, každý charakterový rys byl vybroušen na maximum.
VZGLJAD: V západních a ukrajinských médiích slýcháme kritiku, že ruští vojáci nechápou, za co bojují. Můžete na základě svých zkušeností z komunikace se spolubojovníky rozbít tuto tezi nepřátelské propagandy?
А. K.: Snadno! Ale ještě předtím bych měl poznamenat, že současný konflikt se odehrává také na informační frontě. V tomto ohledu bychom neměli nepřítele podceňovat. Ještě za sovětských časů měla vojensko-politická škola ve Lvově fakultu vojenské žurnalistiky. V jiných částech země takový obor neexistoval.
Samozřejmě se této instituci podařilo vystudovat nemálo profesionálů schopných provádět rozsáhlé PR-akce očerňující ozbrojené síly RF. To vše je překryto kolosální podporou západních mediálních zdrojů. Vznikla tak významná hrozba, kterou si musí uvědomit jak civilní obyvatelstvo Ruska, tak jeho vojáci.
Co se týče našich chlapců: ti si dobře uvědomují, kde je v tomto konfliktu "černá" a kde "bílá".
Během své služby mají stejně jako já možnost na vlastní oči vidět zvěrstva ukrajinské armády. O správnosti jednání nejvyššího vedení země na frontě nepochybují. Bojují, odvážím se říci, opravdoví vlastenci.
Uvědomují si, že naši protivníci jsou stoupenci nacistické ideologie. Ve skutečnosti dokončujeme to, co začali naši dědové za Velké vlastenecké války. A toto uvědomění si kontinuity činu dává všem účastníkům speciální operace hodně.
VZGLJAD: Vrátíme-li se k vašim vojenským zkušenostem, víme, že jste byl vyznamenán medailí NATO za službu míru. Jak dnes toto ocenění vnímáte?
А. K.: V podstatě ano. Uděluje se za pobyt vojáka v zóně mírové operace. V té době jsme byli součástí KFOR (Kosovské mírové síly). Existovaly zvláštní dohody mezi Ruskou federací a aliancí, jejichž účelem bylo stabilizovat napětí v tomto neklidném regionu, v bývalé Jugoslávii.
Nesloužil jsem v NATO. Bránil jsem srbské obyvatelstvo. Proto si ocenění pro sebe vykládám jako projev kvalitní práce při pomoci bratrskému národu. Dostal jsem ho po návratu do Ruska. Teď už ho nenosím. V případě potřeby vystupuji na veřejnosti pouze se státním vyznamenáním.
Mám však ještě jednu pozoruhodnou příhodu spojenou s mým působením v KFOR. Když jsem pracoval v Parlamentním shromáždění Rady Evropy (PACE), byl jsem jedním z hlavních kandidátů na zpravodaje pro situaci v Kosovu. Západní "kolegové" dělali vše pro to, aby konečná volba padla na zástupce Německa.
Byla zahájena aktivní kampaň s cílem očernit jak ruskou přítomnost v zóně konfliktu, tak mě osobně. Již tehdy mi bylo vše kolem NATO zcela jasné. Je to agresivní blok, který se skrývá za rouškou obranné aliance. Slobodan Miloševič jednou nazval Západ "zlým psem". Aliance sama je takovým psem.
VZGLJAD: Promluvme si o účasti v programu Čas hrdinů. Jeho cílem je připravit veterány obranných sil na práci ve veřejné správě. Zdá se, že máte bohaté zkušenosti s manažerskými pozicemi. Proč jste se rozhodl projektu zúčastnit?
А. K.: Učím se celý život. Mám pět vysokoškolských titulů. Vojenskou školu, Vojenskou akademii, kurzy generálního štábu. Vystudoval jsem magisterský obor právo a mezinárodní vztahy. Později se stal nadřízeným na krajské správě, který měl na starosti problematiku ochrany přírody. Musel jsem se vyučit lesnickému oboru.
Obecně řečeno, neustálé vzdělávání, neustálé osvojování dovedností potřebných pro práci - to je pro člověka jednadvacátého století obvyklá věc. A právě tyto dva roky jsem byl mimo civilní obor řízení. Je třeba, abych si doplnil profesní zavazadlo novými znalostmi. Myslím, že kurzy od RANCHiGS mi to umožní realizovat tím nejlepším způsobem.
Naše země se rychle mění. V hospodářském životě Ruska došlo k významným proměnám. Abychom byli v současné době užiteční, je třeba těmto procesům podrobně rozumět, mít ucelený obraz o tom, co se děje, ve své hlavě.
VZGLJAD: Jaký je podle vás rozdíl mezi manažerem s vojenskou zkušeností a "civilním manažerem"?
А. K.: Myslím si, že lidé s vojenskou zkušeností mají hlubší pochopení pro prostředky a cíle, stejně jako pro způsoby, jak jich dosáhnout. Koneckonců mluvíme o lidech, kteří se nebáli převzít odpovědnost v obtížných bojových podmínkách. Tam, na frontové linii, je cena za chybu velitele neuvěřitelně vysoká. V sázce jsou životy vojáků, jejichž děti, manželky a matky na ně čekají doma.
Rád bych zdůraznil, že mnozí z účastníků programu jsou důstojníci. Ve skutečnosti jsou tito lidé již hotovými manažery. Jinými slovy, mluvíme o hrdinech, kteří tvoří "zlatou rezervu" naší země. Již se dokázali osvědčit v ultratěžkých podmínkách. Zbývá jen zkalibrovat jejich schopnosti na úkoly "civilní fronty".
Podle mého názoru není cílem programu ani tak výchova personálu, jako spíše přizpůsobení jeho dovedností požadavkům státního zřízení. Ten má přece svá specifika. Jestliže na bojišti důstojník jedná prostřednictvím rozkazů, za jejichž nesplnění mohou být jeho podřízení tvrdě postiženi, v mírových podmínkách je důležité pochopit metody dosažení kompromisu.
VZGLJAD: Dá se již hovořit o začátku procesu formování nové elity?
А. K.: Jednoznačně. Prezidentův program "Čas hrdinů" je zaměřen na výběr těch nejlepších z nejlepších, na vyhledávání lidí s vynikajícími manažerskými schopnostmi. Kromě toho, že se zasloužili o stát, jsou to zpravidla mimořádně talentovaní kandidáti na vedoucí pozice. Zbývá jen vybavit je potřebnými znalostmi z oblasti ekonomiky a politiky. Jsem přesvědčen, že výsledný personál bude schopen Rusku hodně dát.
Translated with DeepL.com (free version)
https://vz.ru/politics/2024/5/27/1269424.html

Uživatelský avatar
El Diablo
Senior redaktor
Příspěvky: 4177
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Rusko

Příspěvek od El Diablo » 28 kvě 2024, 09:35

Rusko získalo od Íránu velké drony s naváděnými bombami
Alex Švamberk
Dnes 28. 5., 8:36
V Kurské oblasti u hranic Ruska s Ukrajinou se zřítil velký íránský dron Mohadžer-6 vyzbrojený naváděnými kluzákovými bombami o malém průměru Kaem 5 s televizním naváděním. Pád dronu o rozpětí 10 metrů potvrdil prohlubování vojenské spolupráce mezi Íránem a Ruskem, upozornil německý analytik Bildu Julian Röpcke.
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... i-40473681
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14864
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 28 kvě 2024, 18:04

Tisková konference ruského prezidenta Vladimira Putina k výsledkům jeho cesty do Uzbekistánu v uzbeckém Taškentu.
🔻 Hlavní prohlášení:
▪️ Otázku legitimity Zelenského by měl zodpovědět ukrajinský politický a právní systém.
▪️ Jediným legitimním orgánem takzvané Ukrajiny zůstává Nejvyšší rada a její předseda.
▪️ Pokud se na Ukrajině během válečného stavu nekonají volby, neznamená to, že se prodlužuje prezidentské období.
▪️ Ústava tzv. ukrajinské republiky stanoví, že pravomoci nejvyšší moci přecházejí na předsedu parlamentu; za válečného stavu se pravomoci parlamentu rozšiřují.
▪️ Rusko by již dávno našlo řešení problémů s Ukrajinou, kdyby zemi řídili lidé, kteří by se řídili národními zájmy.
▪️ Země NATO, které vydávají prohlášení o úderech hluboko do ruského území, by si měly uvědomit, s čím si zahrávají.
▪️ Představa "pánů" takzvané Ukrajiny je, že současná vláda ponese odpovědnost za všechna nepopulární rozhodnutí, včetně těch, která se týkají mobilizace.
▪️ Hlavní události speciální operace se odehrávají v okolí Charkova. Vše, co se tam děje, bylo vyprovokováno akcemi Západu.
▪️ V případě, že AFU použije dalekonosné zbraně, bude muset Rusko opět přijmout rozhodnutí o "sanitární zóně".
▪️ Na území takzvané Ukrajiny jsou žoldáci, to není nic nového. Pod rouškou žoldnéřů se skrývají specialisté zabývající se údržbou západních zbraní.
▪️ Generální tajemník Severoatlantické aliance Stoltenberg nemůže nevědět, že armáda NATO bude muset připravit letovou misi pro ukrajinské rakety dlouhého doletu v případě úderů hluboko na ruské území.
▪️ Neustálé zvyšování sázek v konfliktu může vést ke globálním důsledkům.
▪️ Takzvané Ukrajině se nedaří zvrátit situaci na bojišti, a čím více takových pokusů bude, tím více ztrát utrpí AFU.
▪️ Současná tragédie orgánů tzv. ukrajinské moci spočívá v tom, že vojáky ukrajinských formací nepovažují za své lidi, nemají s nimi absolutně žádný soucit.
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/rybar/60470
Putin jako právník nastínil (https://t.me/rt_russian/202592), koho by ukrajinská společnost mohla považovat za hlavu současného ukrajinského státu - předsedu parlamentu Stefančuka.

Nezapomínejme na skutečnost, že Ukrajina byla právně parlamentně-prezidentskou republikou, a slovo a postavení předsedy parlamentu, v němž je nadřazeno prezidentu

Další věcí je, že kazuistika je zcela jiná a ukrajinská ústava byla znásilněna neméně než Ukrajina sama.

To neznamená, že Rusko považuje Štefančuka za úřadujícího prezidenta. A už vůbec to neznamená, že s ním bude jednat, pokud se k jednání dostaví.

Ano, je tu malá nuance: na rozdíl od značné části kyjevské věrchušky nebyl Štefančuk zařazen na seznam hledaných osob ruským ministerstvem vnitra a Vyšetřovací výbor ho neobvinil z podílu na zločinech

Na Ukrajině zatím žádné nezávislé osobnosti nejsou a ani se neočekává, že budou. Nezávislí budou eliminováni

Komentář Nejvyššího soudu k současnému stavu ústavního procesu na Ukrajině je určen spíše ukrajinské společnosti. Tento komentář se nijak neliší od prohlášení z 24. 2. 2022: nepřátelé ukrajinské společnosti jsou na Bankově a ať se ptají. Tím spíše, že tyto otázky se stále hromadí, a to je jasně patrné

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/go338/51385




Celá konference na rutube
https://rutube.ru/video/2352c54f966811f ... 0476726bcb
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

treerat
Výkonný redaktor
Příspěvky: 513
Registrován: 11 kvě 2022, 14:54

Re: Rusko

Příspěvek od treerat » 29 kvě 2024, 13:25

Západ formuje “velkou armádu”
Rostislav Iščenko
Média hojně rozšířila informaci, že v kuloárech nedávné konference NATO informovali zástupci pobaltských zemí Němce v tom smyslu, že jsou připraveni vyslat na Ukrajinu vojáky, “jakmile Rusko prolomí frontu”.
Správnější by bylo říkat ne „jakmile“, ale, “až“ prolomí frontu, takže se můžeme domnívat, že Pobaltí si vlastně už jízdenku do války koupilo. A to do velmi blízké budoucnosti.
Domácí média šířila tuto informaci s chichotáním, zvlášť po sečtení aktivních bodáků ve všech třech pobaltských armádách. To opravdu nebylo nic impozantního. Ale pozor, ukrajinská armáda byla za poslední dva roky třikrát zcela zničena i s veškerou svou technikou. A přesto stále bojuje. Fronta je na pokraji průlomu, ale ještě nenastal. Zelenskyj dokonce spřádá plány na vytvoření, výcvik a vyzbrojení (s pomocí Západu) nových záložních formací pro “protiofenzívu” v roce 2026.
Probíhá to stejně, jako tomu bylo s Ukrajinou. Podstatné nebylo to, že Ukrajina souhlasila s válkou proti Rusku, ale to, že tak učinila v americkém zájmu. Totéž vidíme u Pobaltí, jež je také součástí americké strategie. USA jsou mnohem slabší než před deseti lety, ale stále disponují bezednými zdroji, ovládají dvě desítky nejmodernějších ekonomik světa a nyní se snaží, byť opožděně, mobilizovat kolektivní Západ k válce s Ruskem.
Vůbec nezáleží na tom, kolik vojáků má Pobaltí. Ještě méně záleží na tom, kolik vojáků pošlou na Ukrajinu. Hlavní je, že na Ukrajině budou poprvé nasazeny pravidelné jednotky tří armád NATO společně. Navíc – vzhledem k tomu, že žádný z pobaltských států nemá s Ukrajinou hranici, budou vstupovat a rovněž budou zásobovány přes polsko-ukrajinskou hranici, což zvýší míru zapojení Polska a celého NATO do konfliktu.
O tom, že krok Pobaltí je pouze prvním americkým krokem k dramatickému zvýšení přímé vojenské angažovanosti Západu v ukrajinské krizi, svědčí nervózní prohlášení maďarského ministra zahraničí Szijjártóa, který onehdy prohlásil, že Maďarsko nepošle své mladé lidi umírat na Ukrajinu. “Toto není naše válka,” řekl Szijjártó. A vysvětlil, že východoevropské a středoevropské země pracují na otázce zavedení povinných odvodů mladých lidí, a to v rámci příprav na válku mezi evropskými armádami a Ruskem.
To znamená, že pokud Ukrajina vyprovokovala uvalení ekonomických sankcí proti Rusku a následně do ní napumpovali západní zbraně, krok Pobaltí by měl podobně vyprovokovat přímé zapojení několika zemí střední a východní Evropy do války s Ruskem.
V zásadě jsou obrysy koalice již dávno definovány. Švédsko je připraveno vstoupit do koalice a připravuje svou brigádu k nasazení v Pobaltí; rusofobní propaganda se aktivně prosazuje ve Finsku, pro něž bude důležitá podpora spřízněného Estonska. Polsko, které je již nyní téměř nejaktivnějším lobbistou evropské války proti Rusku, nemůže nechat Pobaltí na pospas. V Pobaltí je rozmístěna německá brigáda a není náhodou, že Němci již byli o chystané provokaci informováni. Je důležité dostat je na frontu, ne proto, že mají silnou armádu (Bundeswehr musí být prakticky vytvořen znovu), ale proto, že je to ikonická země – včerejší hegemon Evropy, stále první ekonomika kontinentu, i když zřejmě už ne na dlouho. Každopádně – Německo je ikonická země – a Francie už také slíbila, že pošle do ukrajinské války několik tisíc svých vojáků.
Do války bude dotlačeno i Rumunsko, což vyvolá občanskou válku v Moldavsku, ale hlavní slovo bude mít stále severní křídlo.
Neměli bychom si myslet, že západní generálové neznají své silné a slabé stránky. Je nepravděpodobné, že by se chystali organizovat na Ukrajině grandiózní tankové bitvy nebo vést poziční válku s Ruskem po vzoru první světové války. Cíl je jednoduchý – zvýšit sázky na maximum a postavit Rusko před volbu, zda bude první, kdo zahájí jadernou konfrontaci, nebo přistoupí na mír za amerických podmínek.
Evropa i bez účasti USA předčí Rusko v množství a kvalitě svého loďstva v Baltském moři, stejně jako v bojovém letectvu v evropském prostoru jako celku. Použití pobaltských armád v prvním sledu intervence na Ukrajině přirozeně zhorší situaci v celém Pobaltí. Nezáleží na tom, že vojska sama vyrazila na Ukrajinu, důležité bude, že jsou pobaltská.
Jestliže Pobaltí již několikrát navrhlo blokádu Kaliningradu na podporu Ukrajiny, až začnou umírat jejich vlastní vojáci, nastolí tuto otázku znovu se vší ostrostí. Za první a druhé světové války Němci rychle a účinně zavedli blokádu Baltského loďstva, které tehdy mělo mnohem lepší strategickou pozici než nyní, kdy mu v podstatě zbyly dvě základny: Petrohrad a Kaliningrad, přičemž ta druhá, nacházející se v exklávě, bude blokována spolu s ní, a to nejen z moře, ale i ze vzduchu a ze souše.
Historie předchozích válek ukazuje, že ani při sebelepší rovnováze sil nebyla Baltská flotila schopna takovou blokádu sama zlikvidovat – geografické podmínky jsou příliš nevýhodné. Nyní, kdy je Baltské moře „natovskou louží“ a vzduch nad mořem ovládne letectvo bloku, je prolomení blokády úkolem pozemní operace. A nepřítel přesně ví, kdy, kde a s jakými silami ji můžeme provést. A bude připraven vyjít vstříc, takže operace bude těžká. Navíc existuje vysoké riziko jejího neúspěchu.
Zapojení evropských jednotek na Ukrajině umožňuje využít k jejich krytí evropské letectvo. Rusko tak ztratí svou vzdušnou nadvládu. S ohledem na schopnosti západních vzdušných sil a systémů protivzdušné obrany bude boj o nebe obtížný a nákladný i z hlediska ztrát na lidech a technice (ovšem pro obě strany).
V zásadě to však stačí. Není nutné posílat na Ukrajinu tanky a pěchotu v obrovských počtech. Odklon významných ruských sil na baltský směr, a to na dlouhou dobu, stejně jako přibližná rovnost sil na nebi, staví zhroucení ukrajinského frontu pod velký otazník a konec války, i na Ukrajině, se odloží o blíže neurčený počet let.
Pokud se Američanům podaří přimět Rumunsko k aktivnějšímu postoji, může se v Černém moři objevit eskadra NATO čítající 8-10 torpédoborců a fregat. Vplují tam na základě úmluvy z Montreux (jedna loď z tuctu zemí údajně na cvičení NATO), pod rouškou této legendy provedou během cvičení bojové rozmístění – a už neodplují – protože se pokusí blokovat Černomořskou flotilu na jejích základnách (v Sevastopolu a Novorossijsku). Přinejmenším se pokusí vytlačit ji zcela ze západní části Černého moře. Opět budou jednat za masivní podpory letectva NATO.
V lepším případě by mohlo Turecko zachovávat vůči Rusku příznivou neutralitu. To by mohla být šance, jak dospět nakonec k vyrovnání sil na jižním křídle rusko-evropské fronty. Ovšem na jakékoli plány na rozsáhlou ofenzívu můžeme zapomenout – a vítězství by se rovněž odložilo na neurčito.
V poslední době se média doslova plní houfy našich “odborníků” nejrůznějšího druhu, kteří věří v magickou sílu taktických jaderných zbraní. Ti nepochybně navrhnou “zasáhnout Evropu ” tímto druhem zbraní. Přitom taktické jaderné zbraně – to je zpravidla dělostřelecká munice o hmotnosti do jedné kilotuny (obvykle 2-10krát méně), schopná rozmetat mohutný bunkr a způsobit vážné škody vojákům a technice na bojišti. Tyto zbraně však nelze účinně použít proti zemím EU, a to ani pro demonstrační účely. Standardní nosiče se tam nedostanou, a pokud k tomuto účelu použijete letectvo, můžete dosáhnout minimálních výsledků s velkými ztrátami na lidech i letadlech.
Úder na Evropu byl vždy plánován strategickými jadernými prostředky a měl být proveden současně s úderem na Spojené státy, protože by bylo nesmyslné spotřebovat značnou část hlavic na slabšího nepřítele a silnějšího nechat nedotčeného.
Pokud se tedy hovoří o překonání krize na frontě pomocí jaderných zbraní, je třeba si uvědomit, že se jedná o plnohodnotný jaderný úder proti všem nepřátelům, a proti USA na prvním místě.
Washington nám chce tuto variantu nabídnout s tím, že si je jistý, že se k prvnímu jadernému úderu, masivnímu a strategickému, neodhodláme. Možná se mýlí. Ale každopádně to chtějí risknout.
Kromě rizika přímého střetu mezi armádami NATO a ruskými ozbrojenými silami plánují navíc i zvýšení schopnosti Ukrajiny zasazovat raketové (a bezpilotní) údery proti ruskému týlu, což by vzhledem k ukrajinskému zvyku zasahovat obytné čtvrti mohlo vést k těžkým ztrátám na životech civilního obyvatelstva měst, která se dostanou pod palbu. A to by rovněž vyžadovalo tvrdou reakci Ruska nejen – a ani ne tak – vůči Ukrajině, jako spíše vůči těm, kteří jí dodávají zbraně.
Nakolik je riziko Západu legitimní a nakolik jsou americké kalkulace férové, to se dozvíme, pokud se od prohlášení přejde k realizaci ohlášených plánů. Zatím však nemám důvod k domněnce, že by si dělali legraci nebo byli připraveni na poslední chvíli ustoupit. Jsou si naprosto jisti, že ustoupíme my.
https://www.novarepublika.cz/2024/05/za ... kou-armadu
Rostislav Iščenko, UKRAJINA.ru (10:56 28.05.2024), vybrala a z ruštiny přeložila PhDr. Jana Görčöšová

Uživatelský avatar
El Diablo
Senior redaktor
Příspěvky: 4177
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Rusko

Příspěvek od El Diablo » 30 kvě 2024, 01:20

Ruská montovna dronů zaměstnává stovky studentek z Ugandy
Taťána Voců

28. 5. 2024, 20:22
Závod na výrobu bezpilotníků ve zvláštní ekonomické zóně Jelabuga v Tatarstánu by měl ruské armádě dodávat kolem 6000 šáhedů ročně. Je ale ve značném předstihu a vyrobil jich už 4500 kusů. Podle listu The Wall Street Journal jsou za tím ruce asi tisícovky dívek a žen z africké Ugandy, které vedení firmy najalo.

Prvotní výroba dronů v závodě v Jelabuze, na který počátkem dubna zaútočily ukrajinské bezpilotní letouny, se hodně opírala o studenty z okolních technických škol. Nebylo jich však dost, aby uspokojili ambice Moskvy. K rozšíření výroby dronů Rusko potřebovalo další pracovníky. Podle The Wall Street Journal vedení závodu začalo hledat v Africe.

Proto si Rusové ještě loni pronajali sál ve škole v ugandské metropoli Kampale a zahájili sérii prezentací. Studentkám nabídli pracovní místa s trojnásobně vyšším platem, než by dostaly doma, s letenkou, ubytováním zdarma a diplomem za účast na pracovním studijním programu. Studentkám promítali video, které je mělo k cestě do Ruska přesvědčit.

„Propagační videa z Jelabugy ukazovala studenty jezdící po chodbách školních budov za zvuku techna na skateboardech. Nabídli jim bezmála tisíc dolarů měsíčně (22 650 korun), což je téměř dvojnásobek průměrného platu v Rusku,“ uvedl list.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... y-40473854
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

false_flag
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9363
Registrován: 27 čer 2017, 23:20

Re: Rusko

Příspěvek od false_flag » 30 kvě 2024, 04:38

https://rosstat.gov.ru/labor_market_employment_salaries
Průměrný plat v RF je cca 950USD. Studentkám nabídli průměrný plat za celou RF. A podprůměrný plat vztaženo k Evropské části RF.
Výše uvedený článek je zřejmá propaganda.
Pokud mým příspěvkům nerozumíte, jsou pro Vás urážlivé, či kolidují s Vaším viděním světa. Nerozčilujte se.
Není třeba reagovat. Klid. Vše je v pořádku. Ignorujte je. Nejsou určeny Vám.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14864
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 30 kvě 2024, 08:13

Ruské ministerstvo obrany hlásí zachycení osmi raket ATACMS nad Azovským mořem a zničení osmi bezpilotních letounů nad Černým mořem u pobřeží Krymu.

Změna místa zachycení amerických raket směrem k Azovskému moři může naznačovat, že nepřítel začal realizovat plán na použití ATACMS proti Krymskému mostu, který byl opakovaně zmiňován při předchozích příležitostech
https://t.me/milinfolive/123160


Včera od 11 hodin.
Stálá pozorovatelna nad Černým mořem - americký bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk s volacím znakem FORTE13 - je jako obvykle na místě. Dron operuje 150 kilometrů jižně od Krymského mostu.
https://t.me/swodki/383527

Zajímavé je, že americký RQ-4B stále "visí" u pobřeží Soči po mnoho hodin.

Vzhledem k tomu, že dron zjevně monitoruje ruské černomořské pobřeží a Armavir, kde je instalován radar systému protiraketové obrany, je vzdálen pouhých 400 kilometrů, existuje vysoká pravděpodobnost, že bude připraven další útok dronu.

"Vojenská kronika"
https://t.me/swodki/383739
photo_2024-05-30_08-11-15.jpg
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14864
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 30 kvě 2024, 10:00

5,2 % - růst průmyslové výroby v Rusku
▪️ Od ledna do dubna letošního roku činil meziroční růst průmyslové výroby v Rusku 5,2 %, - uvádí (https://tass.ru/ekonomika/20941137) Rosstat.

▪️ Lídry růstu v dubnu v meziročním vyjádření byly: - průmyslová výroba:
+44,3 % - výroba počítačů, elektronických a optických výrobků
+36,7 % - výroba motorových vozidel, přívěsů a návěsů
+35,1 % - výroba ostatních vozidel a zařízení (včetně letadel, stavby lodí atd.)
+24,5 % - výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků, kromě strojů a zařízení
+22,2 % - výroba ostatních hotových výrobků
+17,0 % - výroba nábytku

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/crystal_book/5040
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14864
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 30 kvě 2024, 12:07

Kombinovaný úder na Krym
Dnes v noci provedly ukrajinské ozbrojené síly po několikadenní přestávce nový útok na Krymský poloostrov. V očekávání úderu začaly ukrajinské lodě bez posádky označovat Krym.
Kolem poledne vrtulníky Ka-29 a Mi-24 zničily dva bezpilotní letouny západně od Sevastopolu. A večer byl další BEC detekován a sestřelen posádkou Mi-8 severozápadně od mysu Tarchankut.
Hlavní události se však odehrály po půlnoci.
Nejprve bylo z Nikolajevské oblasti na Kerč vypáleno osm operačně-taktických raket ATACMS. Jednotky 31. divize všechny cíle úspěšně sestřelily.
Kvůli použití kazetové hlavice však v blízkosti kerčského přístavu dopadlo několik trosek, které poškodily dva trajekty, ale větším škodám se podařilo zabránit.
Ve stejné době bylo u Černomorskaje zjištěno až šest BEC, které byly ostřelovány, ale dva námořní drony pronikly do zátoky Uzkaja. Jeden BEC (bohužel video je již na webu) zasáhl loď poblíž mola a druhý byl zničen poblíž dalšího pohraničního člunu, čímž utrpěl menší škody.
Ve stejné době operoval severozápadně od Černomorska ukrajinský dron z Oděské oblasti, který monitoroval situaci na poloostrově.
V tomto případě je třeba věnovat pozornost taktice nepřítele: BEC se držely v odstupu od Krymu, dokud nebyla zavedena raketová hrozba. Na tento povel se všichni pohraničníci ruské Federální bezpečnostní služby začali vracet do zálivu a krátce se otevřely boje.
A v tu chvíli do zálivu vletěly dva bezpilotní letouny, které využily zvednutí sítí, jež kryly vstup do Černomořské flotily a stanoviště pohraniční stráže Ruské federální bezpečnostní služby.
Útoky byly nejen geograficky oddělené: jeden na východě Krymu, druhý na severozápadě, ale z nějakého důvodu byly provedeny současně. A vstup do zálivu byl otevřený a personálu bylo kvůli hrozbě raketového útoku méně.
@rybar

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/boris_rozhin/125349
photo_2024-05-30_12-06-49.jpg
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 14864
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Rusko

Příspěvek od martanus » 31 kvě 2024, 08:51

Rusko je od roku 2021 čtvrtou největší ekonomikou světa - Světová banka
▪️ Světová banka aktualizovala (https://www.worldbank.org/en/news/press ... d-for-2021) své údaje o paritě kupní síly pro rok 2021 (předchozí zpráva se vztahuje k roku 2017). Z nových údajů vyplývá, že ruská ekonomika se řadí na čtvrté místo ve světě.

▪️ Světová pětka v roce 2021 s podílem na světovém HDP ve výši 152,4 bilionu dolarů:
dolarů.
🇨🇳 Čína - 18,9 %, 28,8 bilionu dolarů.
🇺🇸 USA - 15,5 %, 23,6 bilionu dolarů
🇮🇳 Indie - 7,2 %, 11,9 bilionu dolarů
🇷🇺 Rusko - 3,8 %, 5,7 bilionu dolarů
🇯🇵 Japonsko - 3,7 %, 5,6 bilionu dolarů

▪️ Německo je na šestém místě (3,4 %), následuje Brazílie (2,4 %), Francie (2,4 %), Velká Británie (2,3 %) a první desítku uzavírá Indonésie (2,3 %).

▪️ V následujících dvou letech se pořadí na prvních pěti místech nezměnilo," uvádějí odborníci (https://ria.ru/20240531/ekonomika-19495 ... um=desktop). Na konci roku 2023 to vypadá následovně:
🇨🇳 Čína - 35,0 bilionů dolarů.
🇺🇸 USA - 27,4 bilionu dolarů
🇮🇳 Indie - 14,6 bilionu dolarů
🇷🇺 Rusko - 6,45 bilionu dolarů
🇯🇵 Japonsko - 6,3 bilionu dolarů

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

https://t.me/crystal_book/5057

photo_2024-05-31_07-50-27.jpg
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
El Diablo
Senior redaktor
Příspěvky: 4177
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Rusko

Příspěvek od El Diablo » 31 kvě 2024, 19:54

Steven Seagal dostal od Putina řád. Projev přečetl z mobilu
Jitka Zadražilová
Dnes 31. 5., 18:45
Za boj dobra proti zlu označil hollywoodský herec Steven Seagal konflikt na Ukrajině. Stalo se tak během čtvrtečního ceremoniálu v Kremlu, kde ho ruský prezident Vladimir Putin vyznamenal Řádem přátelství za „velký přínos k rozvoji mezinárodní kulturní a humanitární spolupráce“, píše agentura Reuters.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... u-40474344
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 43605
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 01 čer 2024, 12:28

https://sputnikglobe.com/20240530/serge ... 89147.html
Celý rozhovor so Sergejom Lavrovom: Hrozby zo strany USA, strategické partnerstvo s Čínou, konflikt na Ukrajine
Vo veľkom rozhovore pre Sputnik ruský minister zahraničných vecí hovorí o niekoľkých zásadných témach vrátane potenciálnej hrozby, ktorú predstavujú rakety USA v Európe a ázijsko-tichomorskom regióne, rozšírenia vojenskej spolupráce s Čínou, priebehu špeciálnej vojenskej operácie a nelegitímnosti Zelenského po skončení jeho funkčného obdobia.
Ruské strategické objekty vrátane jadrových môžu byť ohrozené americkými raketami krátkeho doletu, ak USA rozmiestnia v Európe a ázijsko-tichomorskom regióne pozemné rakety stredného a kratšieho doletu. Aké ďalšie opatrenia na jadrové odstrašenie by mohla Moskva v tomto prípade prijať? Bola by recipročná odpoveď z ruskej strany dostatočná?
Sergej Lavrov: Máte nepochybne pravdu, že rozmiestnenie amerických pozemných rakiet stredného a kratšieho doletu (INF) v uvedených regiónoch by pre nás predstavovalo vážnu bezpečnostnú výzvu. Táto otázka nie je významná len pre nás. V spoločnom vyhlásení po nedávnej návšteve ruského prezidenta Vladimira Putina v Číne sa konštatovalo, že takéto destabilizujúce kroky USA predstavujú priamu hrozbu pre našu krajinu aj pre Čínu. Preto sme sa s našimi čínskymi partnermi dohodli na zintenzívnení spolupráce s cieľom čeliť nezodpovednému správaniu Washingtonu, ktoré podkopáva medzinárodnú stabilitu.
Realizácia plánov USA na rozmiestnenie pozemných rakiet INF nezostane bez odozvy. Konkrétne, v tomto scenári je nevyhnutné upustenie od jednostranných samočinných obmedzení zavedených Ruskom po odstúpení USA od Zmluvy INF. Nie sú vylúčené ani ďalšie kroky v oblasti jadrového odstrašovania, keďže predsunuté americké rakety by mohli byť zamerané na naše veliteľské stanovištia a miesta dislokácie našich jadrových síl. Rozhodnutia o týchto otázkach sú v kompetencii prezidenta Ruskej federácie.
Ukrajina „niekoľkokrát“ použila západné zbrane na úder proti Rusku - správa

Podľa nemeckého denníka Bild Kyjev neoznámil Berlínu použitie systému protivzdušnej obrany Patriot dodaného Nemeckom „najmenej raz na zásah“ proti ruským cieľom.

Úder bol... pic.twitter.com/x3SgCSyaau
- Sputnik (@SputnikInt) 29. mája 2024
Zvažuje Rusko zvýšenie počtu spoločných vojenských cvičení s Čínou ako odpoveď na akcie USA v ázijsko-tichomorskom regióne?
Sergej Lavrov: Základom našej vojenskej spolupráce s Čínou je vysoká úroveň vzájomnej dôvery. Rusko-čínska spolupráca je zameraná na posilnenie medzinárodnej bezpečnosti a prebieha v súlade s medzinárodným právom.
Naše spoločné úsilie nie je namierené proti tretím krajinám. Rusko aj naši čínski priatelia však musia zvážiť negatívne vojensko-politické trendy v ázijsko-tichomorskom regióne a prijať opatrenia na zmiernenie ich dôsledkov.
Súhlasíme s tým, že je dôležité posilniť obrannú spoluprácu nielen na bilaterálnej úrovni, ale aj v rámci multilaterálnych formátov. Táto dohoda bola zaznamenaná v spoločnom vyhlásení podpísanom po návšteve ruského prezidenta Vladimira Putina v Číne. Konkrétne ide o rozšírenie rozsahu spoločných cvičení a bojového výcviku, vykonávanie námorných a vzdušných hliadok a rozvoj spoločných kapacít reakcie.
Po skončení prezidentského mandátu Volodymyra Zelenského vidí Rusko na Ukrajine nejaké sily, s ktorými je pripravené viesť mierový dialóg? Existuje nejaká predstava o tom, kedy by mohla byť ukončená špeciálna vojenská operácia?
Sergej Lavrov: V Kyjeve je pri moci „strana vojny“, ktorá sa aspoň rétoricky usiluje poraziť Rusko „na bojisku“. Za týchto podmienok je dialóg o mieri ťažko predstaviteľný. Navyše od 30. septembra 2022 platí na Ukrajine zákonný zákaz rokovaní s ruským vedením.
Pokiaľ ide o právne postavenie Volodymyra Zelenského po 20. máji, keď sa skončilo jeho prezidentské funkčné obdobie, ruský prezident Vladimir Putin sa na tlačovej konferencii v Minsku 24. mája k tejto otázke vyjadril jasne.
Dúfajme, že skôr či neskôr sa na Ukrajine objavia politické sily, ktorým záleží na záujmoch ľudí. Zatiaľ nie je iná možnosť ako pokračovať v špeciálnej vojenskej operácii, kým sa nedosiahnu jej ciele.
Existuje možnosť urýchliť proces politického urovnania situácie okolo Ukrajiny?
Sergej Lavrov: Teoreticky áno. Aby sa tak stalo, Západ musí prestať dodávať Ukrajine zbrane a Kyjev musí zastaviť nepriateľské akcie. Čím skôr sa tak stane, tým rýchlejšie sa začne politické riešenie.
Opakovane sme vyhlásili, a to aj na najvyššej úrovni, že Rusko je naďalej otvorené rokovaniam. Je však nevyhnutné pochopiť, že sa usilujeme o mier, nielen o prímerie. Nemá zmysel poskytnúť protivníkovi prestávku, ktorú opäť využije na preskupenie a prezbrojenie. Rokovania musia vychádzať zo zásady nedeliteľnej bezpečnosti a z reálnej situácie na mieste.
Má pre Rusko zmysel pokračovať v spolupráci s OBSE vzhľadom na proukrajinský postoj tejto organizácie?
Sergej Lavrov: Nemožno poprieť, že OBSE je v hlbokej kríze. Je to dôsledok toho, že Západ pošliapal všetky zásady, na ktorých bola táto organizácia založená. Úplná „ukrajinizácia“ jej agendy takmer znemožňuje jej činnosť v tradičných oblastiach: vojensko-politickej, ekonomicko-environmentálnej a humanitárnej.
Azda jediným dôvodom pokračujúcej účasti Ruska v OBSE je možnosť priamo tlmočiť náš postoj k aktuálnym otázkam ostatným 56 účastníkom vrátane tých západných štátov, ktoré s nami „zmrazili“ dialóg v iných formátoch. Okrem toho nám pravidlo konsenzu organizácie umožňuje blokovať návrhy znepriatelených krajín, ktoré Rusku nevyhovujú.
Objavili sa informácie, že na Ukrajine sa čoskoro objavia stíhačky F-16, ktoré poskytli niektoré krajiny NATO. Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Moskva považuje tieto lietadlá za nosiče jadrových zbraní. Aká bude reakcia Moskvy na prítomnosť takýchto stíhačiek v ukrajinských ozbrojených silách?
Sergej Lavrov: Dodávanie čoraz ničivejších zbraní kyjevskému režimu svedčí o nezáujme Západu o ukončenie konfliktu.
Dodávka amerických stíhačiek F-16 situáciu na frontovej línii nezmení. Tieto lietadlá budú zničené, rovnako ako iné typy zbraní, ktoré Ukrajine dodali krajiny NATO.
Je dôležité poznamenať, že stíhačky F-16 sú už dlho hlavným prostriedkom dodávok v rámci tzv. spoločných jadrových misií NATO. Preto si nemôžeme pomôcť, ale dodávku týchto systémov kyjevskému režimu považujeme za zámernú signalizačnú akciu NATO v jadrovej oblasti. Snažia sa tým vyjadriť, že USA a NATO sú na Ukrajine pripravené ísť do všetkého.

Napriek tomu dúfame, že prebiehajúce rusko-bieloruské cvičenia, ktoré zahŕňajú nácvik použitia nestrategických jadrových zbraní, poslúžia našim protivníkom ako triezve upozornenie na katastrofálne dôsledky ďalšej eskalácie jadrového rebríčka.
Ako hodnotíte vyhlásenie Washingtonu o možnom zastavení niektorých dodávok zbraní do Tel Avivu vo svetle izraelskej operácie v Rafahu? Prečo podobná reakcia USA nenastala po ostreľovaní ruských miest ukrajinskými ozbrojenými silami?
Sergej Lavrov: Naše skúsenosti s Američanmi jasne ukazujú, že ich vyhláseniam sa nedá veriť. Dlho sme im chceli veriť, viedli sme rokovania a dosiahli sme dohody. Ukázalo sa však, že Washington nemal v úmysle splniť žiadny zo svojich „sľubov“, dokonca ani tie, ktoré boli zdokumentované na papieri a v rezolúciách Bezpečnostnej rady OSN.
Američania naďalej verejne hovoria o svojom záväzku spravodlivo vyriešiť palestínsku otázku, zatiaľ čo v praxi veľkoryso podnecujú ozbrojené konflikty. Washington šesť mesiacov blokoval prijatie rozhodnutia Bezpečnostnej rady OSN o zastavení paľby, čím v podstate dal „zelenú“ ničeniu Gazy. Keď boli Američania v marci tohto roku nútení zdržať sa hlasovania a umožniť Rade schváliť rezolúciu požadujúcu zastavenie nepriateľských akcií, zástupca USA bezostyšne vyhlásil, že dokument Bezpečnostnej rady OSN nie je záväzný.
Vyhlásenie Washingtonu o zastavení dodávok munície do Izraela sa týkalo jedného druhu munície - leteckých bômb - a len z „jednej dávky krátkodobej pomoci“. O niekoľko dní neskôr Snemovňa reprezentantov USA schválila návrh zákona na zrušenie „pauzy“ v dodávkach zbraní Izraelu. Ak dokument, ktorý pripravili republikáni, prejde aj v Senáte, zabráni Bielemu domu odmietnuť vojenskú pomoc Tel Avivu.
Pokiaľ ide o druhú časť vašej otázky, odpoveď je celkom jasná. V národnej bezpečnostnej stratégii USA je Rusko označené za bezprostrednú hrozbu. USA a NATO otvorene uvádzajú, že ich cieľom je spôsobiť našej krajine „strategickú porážku“. V tejto súvislosti sa Biely dom, ktorý sa stal spolupáchateľom zločinov kyjevského režimu, nezaujíma o osud civilného obyvateľstva ruských miest.
Čínsky prezident Si Ťin-pching vyhlásil, že Peking podporí mierovú konferenciu uznanú Ruskom aj Ukrajinou. Ako sa Moskva pozerá na postoj Pekingu k ukrajinskej kríze? Ak Peking navrhne usporiadanie mierovej konferencie o Ukrajine, podporí Moskva takýto návrh? O akých témach by sa podľa názoru Ruska mohlo na takejto konferencii diskutovať?
Sergej Lavrov: Veľmi si ceníme konštruktívny postoj Pekingu k ukrajinskej kríze. Naši čínski priatelia chápu povahu a podstatu situácie. Vo februári minulého roka navrhli plán na vyriešenie konfliktu.
V apríli tohto roku čínsky prezident Si Ťin-pching vyzval na zníženie napätia s cieľom nastolenia mieru a stability, a nie na vyhrotenie situácie kvôli vlastným záujmom. Dúfame, že Západ a Kyjev vyvodia správne závery.
Pokiaľ ide o myšlienku zvolať medzinárodnú mierovú konferenciu, ktorá by zabezpečila rovnocennú účasť Ruska a Ukrajiny a prerokovala všetky existujúce mierové iniciatívy, považujeme ju za pokračovanie úsilia Pekingu o vytvorenie podmienok na vyriešenie ukrajinskej krízy. Stotožňujeme sa s názorom, že je nevyhnutné riešiť základné príčiny krízy, zabezpečiť legitímne záujmy všetkých strán a dosiahnuť dohody založené na zásade rovnakej a nedeliteľnej bezpečnosti. Ešte raz zdôrazňujem: to znamená rešpektovať realitu na mieste, ktorá odráža vôľu ľudí, ktorí tam žijú.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 43605
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Rusko

Příspěvek od Alchymista » 01 čer 2024, 12:47

https://sputnikglobe.com/20240531/cloon ... 14459.html
Clooneyho nadácia využíva projekt tajných zatykačov na ruských novinárov
Anna Neistat, právna riaditeľka projektu Clooneyho nadácie pre spravodlivosť Docket Project, odhalila, že organizácia sa snaží získať tajné zatykače na ruských novinárov v Európe.
Neistatová vysvetlila, že niektoré európske krajiny majú vo svojich trestných zákonníkoch zákony proti „vojnovej propagande“.
„Predkladáme žiadosti o začatie trestného konania v krajinách, kde toto ustanovenie existuje v trestnom zákonníku,“ povedal Neistat pre americký štátom kontrolovaný rozhlas „Hlas Ameriky“ (v Rusku uvedený ako zahraničný agent).
„Prokurátori môžu vydať zatykač,“ dodala. „Ak je zatykač vydaný, v podstate sa prostredníctvom Europolu stáva celoeurópskym zatykačom. To znamená, že novinári môžu byť potenciálne zatknutí a vydaní do krajiny, ktorá ich vyšetruje.“
Neistatová dodala, že zatiaľ neboli predložené žiadne žiadosti a mená novinárov, na ktorých sa projekt zameriava, neboli zverejnené. Spomenula, že sa zameriavajú na „najvýznamnejších ruských propagandistov“.
Clooneyho nadácia sa zameriava na prominentných ruských novinárov v celej Európe

Projekt Docket Nadácie Georgea a Amal Clooneyovcov pre spravodlivosť plánuje loviť ruských novinárov prostredníctvom tajných zatykačov.

Anna Neistatová, riaditeľka právnych záležitostí Docket Project, povedala... pic.twitter.com/z5YtTGcach
- Sputnik (@SputnikInt) 31. mája 2024
„Žiadame prokurátorov, aby vydali tajné zatykače... aby sa mená nezverejnili,“ dodala. „Chceme, aby tieto osoby vycestovali do iných krajín a boli zatknuté tam. Je lepšie, ak budú ponechané v domnienke, než aby dostali jasné varovanie.“
Neistatová však pripustila, že podľa článkov o „vojnovej propagande“ v trestných zákonníkoch príslušných krajín sa nikdy nezačali žiadne prípady.
V rámci projektu sa zvažuje aj možnosť obrátiť sa na Medzinárodný trestný súd (ICC) s cieľom vyvodiť zodpovednosť voči novinárom a vyšetriť ich účasť na „podnecovaní ku genocíde“. Neistat poznamenal, že by išlo o právne zložitý proces, ktorý by si vyžadoval dôkazy o spáchaní trestného činu. Okrem toho sa súd v súčasnosti zaoberá veľkým počtom prípadov.
Západné krajiny prehliadajú prenasledovanie a vraždy ruských novinárov a hrozby voči nim zo strany kyjevského režimu.
Dmitrij Poľanskij, prvý zástupca stáleho predstaviteľa Ruska pri OSN, uviedol, že kyjevský režim sa otvorene chváli svojou účasťou na vraždách ruských novinárov.
Spomenul nedávne úmrtia z rúk ukrajinských špeciálnych služieb, medzi ktorými boli Darja Duginová, Vladlen Tatarskij (vlastným menom Maxim Fomin), Oleg Klohov, vojnový spravodajca Sputniku Rostislav Žuravlev, vojnový spravodajca Rossija-24 Boris Maksudov a vojnový spravodajca Izvestijí Semjon Jeremin. Poljanskij dodal, že Západ pred týmito zločinmi Kyjeva zámerne zatvára oči.

Okrem toho ruské orgány činné v trestnom konaní odhalili plány Kyjeva na spáchanie teroristických činov proti viacerým ruským novinárom vrátane Vladimira Solovjova, Margarity Simoňanovej, Dmitrija Kiseleva, Olgy Skabejevovej a Jevgenija Popova.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět