USA

Odpovědět
Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 9647
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: USA

Příspěvek od skflanker_ » 26 srp 2023, 22:41

V ŠSA sa šíria mmy s mugshotom (väzenskou fotografiou) Trumpa vedľa ďalších populárnych "sukinmi deťmi" Ameriky: Elvisa Presleyho, Franka Sinatru, Johna Casha, Micka Jaggera, Tupaca Shakura.
Myšlienka je jasná: Trump je svoj "sukin syn". Táto myšlienka sa ujala najmä v afroamerickej komunite. Na amerických sociálnych sieťach sa sformovalo celé hnutie - "Negri za Trumpa". Afroameričania tradične volili demokratov. Ale očividne nedávne udalosti - vlastne dokázaná korupcia Bidena, trestné stíhanie Trumpa - posunuli voličov na druhú stranu.
20230826.jpg
Zdroj https://vk.com/wall-104764077_487326 / https://t.me/lomovkaa/38060 z 26.08.2023

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 13029
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 29 srp 2023, 20:53

Trh práce v USA prochází vážnou krizí. Podle médií (https://t.me/disclosetv/11865) počet volných pracovních míst v červenci nečekaně klesl na nejnižší úroveň od března 2021
https://t.me/SolovievLive/205824
photo_2023-08-29_20-53-34.jpg
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 13029
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 31 srp 2023, 14:29

Amerika Utratila Neuvěřitelných 113 Miliard Dolarů Na Válku Na Ukrajině
Žádná země neutratila na obranu Ukrajiny tolik jako USA Ukrajina podle Centra pro strategická a mezinárodní studia (CSIS) obdržela celkem přes 113 miliard dolarů americké vojenské, ekonomické a finanční pomoci.

Jde o největší tok pomoci válčícímu národu od doby, kdy Kongres USA v roce 1941 schválil zákon o půjčkách a pronájmu. To připravilo cestu pro převod 51 miliard dolarů v dnešních dolarech pomoci. Mezi země, které přijímají vojenskou pomoc, patřila mimo jiné Velká Británie, Svobodná francouzština, Chaing Kai-shkova nacionalistická vláda v Číně a Sovětský svaz.

„Spojené státy poskytly Ukrajině miliardy finančních prostředků od začátku války. Čtyři balíčky doplňkové pomoci schválené Kongresem na podporu Ukrajiny od začátku války činí celkem více než 113,4 miliardy dolarů ,“ uvedl CSIS. „V těchto balíčcích je vyčleněno 62,3 miliardy USD pro ministerstvo obrany, 46,1 miliardy USD pro ministerstvo zahraničí a USAID a 5 miliard USD pro ostatní vládní agentury. Čtvrtý balíček, který poskytl 48 miliard dolarů , byl schválen v prosinci 2022 Kongresem.
https://www.19fortyfive.com/2023/08/ame ... n-ukraine/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 14800
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 07 zář 2023, 08:29

Přestaňme politizovat počasí, řekl floridský guvernér. Odmítá tvrzení, že za hurikán Idalia mohou klimatické změny
Republikánský politik a kandidát na prezidenta během nedělního předvolebního turné reagoval na otázku týkající se prohlášení prezidenta Joea Bidena, že za řadu přírodních katastrof včetně Idalie jsou údajně zodpovědné klimatické změny.
„No, myslím, že když se podíváte, tak v roce 1896 proběhla bouře téměř přesně po této trase. A měla vítr o rychlosti 125 mil za hodinu, stejně jako tahle,“ uvedl v reakci DeSantis. Měl na mysli bouři, která udeřila několik desetiletí poté, co Spojené státy zahájily proces industrializace – a několik let předtím, než se rozšířilo používání aut se spalovacím motorem.
„Když se podíváte na stát Florida, nejsilnější hurikán, který jsme kdy měli, má vlastně výročí právě teď – je to hurikán na Den práce v roce 1935. Měl vítr o rychlosti 185 mil za hodinu. Musíme přestat politizovat počasí a přestat politizovat přírodní katastrofy Myslím, že někdy se lidé potřebují nadechnout a získat trochu nadhledu. Představa, že když prostě přijmeme ultralevicovou politiku na federální úrovni, nebudeme mít hurikány, to je lež,“ řekl politik.
https://www.epochtimes.cz/2023/09/05/pr ... cke-zmeny/
Potkalo mě štěstí. Řeklo - uhni! A šlo dál...
"Chovej se k lidem vždy tak, jak bys chtěl, aby se ty kurvy chovaly k tobě..." Laďa Větvička

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 13029
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 08 zář 2023, 11:59

Pentagon se chystá prověřit účetní záznamy ozbrojených sil USA týkající se vojenské pomoci Ukrajině.
Audit přichází uprostřed boje mezi demokraty a republikány o rozpočet a o to, zda by USA měly pokračovat v dodávkách zbraní ukrajinským ozbrojeným silám.

Republikáni trvají na tom, že se tyto dodávky staly pro demokraty krmelcem a jsou příliš drahé pro rozpočtový deficit země.
https://t.me/Media_Post_UA/13332
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 09 zář 2023, 22:24

https://www.zdravotnickydenik.cz/2023/0 ... -praktiku/
USA trápí nedostatek praktiků
Spojené státy začínají bojovat s nedostatkem praktických lékařů. Jedním z důvodů je financování, kdy je pro praktiky obtížné svou praxi udržet ekonomicky nad vodou. Problémem je také nedostatečná prestiž oboru, do kterého se tak nyní hlásí čím dál méně zájemců. Neutěšené situaci se věnuje server KFF Health News.

Množství Američanů, kteří mají problém najít si praktika, roste. Výjimkou není ani požadavek nemalých částek a objednací doby v řádu několika měsíců. Důvodem je, že tamní praktičtí lékaři ve velkém počtu opouštějí tradiční praxi primární péče, a ti, kteří zůstávají, pracují méně hodin. Navíc si méně studentů medicíny vybírá obor, který kdysi přitahoval jedny z nejlepších.

Procento amerických lékařů v primární péči pro dospělé již léta klesá a nyní se pohybuje na bodu zlomu, za kterým si už mnoho Američanů nebude schopno praktika vůbec najít. Už teď více než 100 milionů Američanů nemá běžný přístup k primární péči, což je počet, který se od roku 2014 téměř zdvojnásobil. Může to být také jeden z důvodů, proč byla proočkovanost proti koronaviru v USA nízká ve srovnání se zeměmi jako Francie či Japonsko.
Podle odborníka z Harvard Medical School Michaela L. Barnetta přitom v roce 1980 tvořily návštěvy pacientů nad 65 let z 62 procent návštěvy u praktiků a z 38 procent u specialistů. Do roku 2013 se tento poměr přesně obrátil a pravděpodobně se dále zhoršuje. „Máme systém řízený specializací. Primární péče je vnímána jako nevděčný, nežádoucí, zapadlý obor,“ konstatuje Barnett. Přitom studie ukazují, že pevný základ primární péče přináší celkově lepší zdravotní výsledky, větší rovnost v přístupu ke zdravotní péči a nižší zdravotní náklady na hlavu.
Místo vlastní praxe zaměstnancem

Jeden z důvodů úbytku praktiků je finanční. Struktura plateb v americkém zdravotním systému již dlouho odměňuje operace a zákroky, zatímco omezuje diagnostickou, preskriptivní a preventivní práci, která je v kompetenci primární péče. Tradičně nezávislí lékaři v této oblasti mají navíc malou pravomoc vyjednávat udržitelné platby s mamutími pojišťovnami na trhu v USA.

Tváří v tvář této situaci prodalo mnoho nezávislých lékařů primární péče své ordinace zdravotnickým systémům nebo obchodním řetězcům, takže dnes jsou tři čtvrtiny lékařů zaměstnanci těchto organizací. Jedním z nich se stal i Bob Morrow, který měl desítky let praxi v Bronxu. Za běžnou návštěvu dostal v poslední době zaplaceno asi 80 dolarů, pokud byl pacient u Medicare s pevným plánem poplatků. Komerční pojišťovny zaplatily výrazně méně. Výsledkem bylo, že nevydělával dost na zaplacení účtů, které zahrnovaly platy tří zaměstnanců včetně praktické sestry. „Snažil jsem se čtyři nebo pět let nevěnovat příliš pozornosti penězům, abych dohlížel na své pacienty a ne na konečný výsledek,“ popisuje lékař.

Nakonec to vzdal a loni prodal svou praxi společnosti, která převzala plánování, účtování a vyjednávání s pojišťovnami. Souhlasila s tím, že mu zaplatí plat a poskytne podpůrný personál, jakož i zásoby a vybavení.

A výsledek? Hovory do jeho kanceláře byly přesměrovány do call centra v zámoří a pacienti s dotazy nebo stížnostmi na příznaky byli často odkázání do nedalekého centra urgentní péče vlastněného společností – což je obvykle dražší než návštěva ordinace. Marrowův personál byl nahrazen základními zaměstnanci bez zdravotní sestry nebo kvalifikovaného pracovníka, který by měřil krevní tlak nebo vyřizoval žádosti o recepty. Každých osm až deset minut měl lékař objednaného dalšího pacienta. Navíc zjistil, že společnost volala některým pacientům a doporučovala jim drahé testy a vyšetření, o kterých si nemyslel, že je potřebují. Nakonec Marrow v lednu odešel do důchodu. „Nemohl jsem to vydržet,“ řekl. „Takto mě praxi neučili.“

Ne vždycky to končí tak špatně, ale neutěšenost, která vyhání lékaře z primární péče, má co do činění s mnohem víc než jen s penězi. Je to nedostatek respektu k nespecialistům. Navíc roste tlak na zvyšování počtu pacientů, kdy se zaměstnaní lékaři starají až o 2 000 lidí, z nichž mnozí mají řadu problémů.

Aby toho nebylo málo, nemají praktici potřebnou pomoc. Zisková centra, jako jsou ortopedické a gastroenterologické kliniky, mají obvykle armádu podpůrného personálu, zatímco kliniky primární péče si musí vystačit s naprostým minimem.

Je třeba zlepšit úhrady a zvýšit čas na pacienty
Zaplnit některé díry by mohli pomoci sestry a asistenti lékařů, i oni ale stále více upřednostňují specializované praxe. Ambulance urgentní péče mezitím přibývají jako houby po dešti. Stejně tak i řetězce primární péče, jako je One Medical, nyní vlastněný Amazonem, Dollar General, Walmart, Target, CVS Health a Walgreens, které si otevírají v obchodech „maloobchodní kliniky“.

Rychlé návštěvy s rotujícím obsazením lékařů, sester nebo lékařských asistentů mohou stačit pro vymknutý kotník nebo streptokokovou infekci. Nenahradí však lékaře, který doporučí preventivní testy a bude sledovat krevní tlak a cholesterol, tedy lékaře, který zná pacientovu anamnézu a má čas zjistit, zda bolest v rameni pochází z basketbalového zápasu, nebo jde o aneuryzma.

Jak by se situace dala změnit? Nemocnice a komerční skupiny by mohly investovat část peněz, které vydělají výměnou kyčlí a kolen, na podporu personálu primární péče a umožnění, aby měli praktici více času na pacienty. Úhrada za návštěvy primární péče by mohla být zvýšena tak, aby odrážela jejich hodnotu, například zavedením sazebníku poplatků tak, aby lékaři nemuseli bojovat s pojišťovnami. Politici by navíc mohli zvážit odpuštění dluhu na lékařské fakultě lékařům, kteří si zvolí primární péči.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 13029
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 11 zář 2023, 21:29

Joe Biden se stal prvním šéfem Bílého domu za posledních 22 let, který se nezúčastnil vzpomínkových akcí za oběti útoků z 11. září 2001 v New Yorku. Stráví tento den na Aljašce.
https://t.me/vestiru24/87861
Joe Biden se stal prvním šéfem Bílého domu za posledních 22 let, který se nezúčastnil vzpomínkových akcí na oběti teroristických útoků z 11. září 2001 v New Yorku. Odcestuje na Aljašku.

Reportér Fox News Peter Doocy, který je pravidelným účastníkem (https://t.me/vladtodaySL/2633) tiskových konferencí Karine Jean-Pierre, se zeptal Bílého domu, proč prezident není 11. září v New Yorku.

PETER DOOCY: Přirovnání, které mi bylo nabídnuto, je, že roky po Pearl Harboru američtí prezidenti stále nenavštěvují Havaj.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/SolovievLive/208435

Prezident Joe Biden si v pondělí odpoledne připomene 22. výročí teroristických útoků z 11. září 2001 na Aljašce.
Minulý týden Biden odmítl navrhované podmínky pro dohodu o vině a trestu pro pět vězňů z Guantánama za jejich údajnou roli při napomáhání teroristickým útokům z 11. září.
https://abcnews.go.com/Politics/biden-m ... =103088628
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 12 zář 2023, 10:34

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/aut ... mi-a-psem/
Autor konspirací o 11.září Phillip Marshall byl nalezen mrtev se svými dětmi a psem
Bývalý pilot a spisovatel Phillip Marshall, který ve svých knihách psal, že útoky z 11. září zorganizovala vláda USA a Saúdské Arábie byl nalezen mrtev v jeho domě ve městě Murphys, společně s jeho synem, dcerou a psem.

Přátelé dětí Phillipa Marshala, objevili tuto nepříjemnou scénu 2. února 2013, když je šli navštívit, jelikož o sobě delší dobu nedávali vědět. Šerif kraje Calaveras uvedl, že obě děti, stejně jako jejich pes, byli střeleni pistolí do hlavy.

Marshallova manželka v době střelby byla na cestách v zahraničí. Možný motiv pro střelbu nebyl stanoven, ale policejní zprávy poukazují na důkaz, že to byla sebevražda.

Jak to vidí Madsen?
Podle Madsena jsou všichni Marshallovi sousedi přesvědčeni, že to byla profesionální vražda, nikoliv sebevražda s doprovodným vražděním, jak tvrdí zkorumpovaná místní policie, které vyšší úřady pracující v zastoupení „národní bezpečnosti“ údajně řekly, co má dělat a říkat.

Madsen poukazuje, že Marshall nebyl jen autorem o konspiraci z 11.9. Bývalý pilot aerolinek Marshall byl úzce spojený s notorickým pašerákem drog ze CIA Barry Sealem a periferním hráčem kriminálního kruhu CIA z New Orleans, který zabil JFK, Martina Luthera Kinga a mnohé další. Madsen naznačuje, že u Marshalla, dlouhodobého účastníka skrytých operací, se v posledních letech jeho života rozvinula záliba v pravdě.

Podle Madsena Marshall uvedl, že drží explozivní informace, které budou odhaleny v jeho příští knize. Zopakování profesionálního úklidu Marshallova domu po vraždě naznačuje, že zabijáci a agentura (či agentury, co je zaměstnávají), hledali specifické kousky důkazů nebo informací. (Marshallův počítač se záhadně po masakru ztratil a místo, kde se nachází, zůstává neznámé.)

... + veľmi dlhý text
Po "sebevražde Epsteina" už neprekvapivé...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
El Diablo
Senior redaktor
Příspěvky: 3580
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: USA

Příspěvek od El Diablo » 12 zář 2023, 12:38

Dobrý večer, Vietname. Blábolícího Bidena vypnuli uprostřed věty a pustili jazz
12. září 2023 12:08
Lehce bizarní tiskovou konferenci amerického prezidenta Joea Bidena ve Vietnamu v neděli ukončil jeho vlastní tým. Nepočkal, až čím dál nesmyslnější promluva skončí, a uprostřed věty šéfovi Bílého domu vypnul mikrofon. A pustil jazz. Biden během tiskovky zmínil „prolhané poníky s psími ksichty“ a novinářům řekl, že jde spát.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_kha
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 13029
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 12 zář 2023, 18:14

Výbor Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu zahajuje vyšetřování impeachmentu proti současnému prezidentovi Joeovi Bidenovi. S tímto prohlášením vystoupil politik Kevin McCarthy.

Podle něj vyšetřování amerických zákonodárců prokázalo, že hlava státu lhala občanům o tom, že údajně neví o podnikání své vlastní rodiny. O úplatku Bidenovým příbuzným přitom informoval "důvěryhodný informátor FBI".

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/ssigny/70661
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 13 zář 2023, 06:30

https://echo24.cz/a/H2qav/zpravy-svet-u ... la-zelenou
Ústavní žaloba na Bidena dostala zelenou. Lhal prý o zahraničních aktivitách svého syna
Republikánský předseda americké Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy dal v úterý souhlas se zahájením procesu ústavní žaloby (impeachmentu) na demokratického prezidenta Joea Bidena. McCarthy uvedl, že Biden podle něj lhal americkému lidu o zahraničních aktivitách svého syna Huntera Bidena, informovaly tiskové agentury. Bílý dům odsoudil snahu o impeachment jako politicky motivovanou.

McCarthy uvedl, že vyšetřování Sněmovny reprezentantů zjistilo „korupční kulturu“ kolem Bidenovy rodiny. Vyšetřování se zaměří na „obvinění ze zneužití pravomocí, obstrukce a korupci“, uvedl server BBC News.

McCarthy v poslední době čelí stále silnějšímu tlaku pravicového křídla své strany, které podporuje bývalého prezidenta Donalda Trumpa, aby proti Bidenovi zakročil, píše AP. Agentura AFP zase připomíná, že McCarthy musel spolustraníkům učinit mnoho ústupků, aby v lednu získal předsednické křeslo.

„Předseda McCarthy by neměl ustupovat extrémním, krajně pravicovým poslancům, kteří vyhrožují svržením vlády. (...) Důsledky pro americký lid jsou příliš vážné,“ uvedl podle AP mluvčí Bílého domu Ian Sams.

Úřady Hunteru Bidenovi připisují pozdní zaplacení daní z příjmů za dva roky a také neregulérní nákup střelné zbraně v roce 2018. Případ má na starosti zvláštní vyšetřovatel.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 13 zář 2023, 22:24

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/bli ... -na-rusko/
ze světa
Blinken není proti útokům americkými raketami na Rusko
Ministr zahraničí Antony Blinken na začátku tohoto týdne prohlásil, že je na Ukrajině, zda se zaměří na ruské území zbraněmi poskytnutými USA, což je politika, která přibližuje USA a Rusko k přímému střetu. (Foto: Flickr)

Blinken se tak vyjádřil poté, co ABC News informovala, že je pravděpodobné, že Bidenova administrativa brzy vyzbrojí Ukrajinu armádními taktickými raketovými systémy (ATACMS), které mají dolet až 190 mil.

Při vystoupení v pořadu „This Week“ televize ABC byl Blinken dotázán, zda souhlasí s tím, aby Ukrajina používala ATACMS k zasahování cílů hluboko uvnitř ruského území.

Blinken odpověděl: „Pokud jde o jejich rozhodnutí o zaměření, je to jejich rozhodnutí, ne naše,“ odpověděl Blinken.

Na dotaz ohledně rostoucího počtu útoků ukrajinských dronů uvnitř Ruska Blinken prohlásil, že USA tyto operace „nepodporují“ ani „neumožňují“.

Časopis The Economist však nedávno uvedl, že ukrajinské útoky dronů na Rusko často využívají zpravodajské informace shromážděné západními podporovateli Kyjeva.

Zhodnotila ABC: „S dosahem až 190 mil, v závislosti na verzi, by nasazení ATACMS mohlo Ukrajině umožnit dosáhnout cílů téměř čtyřikrát dále než s v současnosti dodávanými raketami pro své vysoce mobilní dělostřelecké raketové systémy americké výroby a raketovými systémy M270 s vícenásobným odpalováním.“

Jak se válka protahuje, Bidenova administrativa se stále méně obává rizika ukrajinských útoků uvnitř Ruska, které by eskalovaly válku. Dříve se administrativa obávala, že by Rusko mohlo na takové útoky odpovědět útokem na některou ze zemí NATO.

USA také smetly ze stolu ruské varování před poskytnutím raket delšího doletu Ukrajině, protože Moskva je dříve označila za „červenou linii“. Podle amerického představitele, který hovořil s ABC, ATACMS „přicházejí“.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 14800
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: USA

Příspěvek od petrp » 14 zář 2023, 07:30

Pentagon posílá na Ukrajinu tým, který bude dohlížet na použití americké pomoci
Pentagon sestavuje a posílá na Ukrajinu nový tým, který tam bude dohlížet na používání prostředků z americké pomoci. Washington tak reaguje na stále hlasitější volání republikánů po důslednějším dohledu nad nakládáním s americkými prostředky. Spojené státy dosud Kyjevu na obranu před ruskou agresí poskytly pomoc ve výši 43,7 miliardy dolarů.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/penta ... i/2413294?
Potkalo mě štěstí. Řeklo - uhni! A šlo dál...
"Chovej se k lidem vždy tak, jak bys chtěl, aby se ty kurvy chovaly k tobě..." Laďa Větvička

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 16 zář 2023, 20:28

https://sputnikglobe.com/20230915/us-sp ... 01683.html
Vesmírne sily USA sa pripravujú na zriadenie veliteľského stanovišťa v Japonsku
Vesmírne sily USA (USSF) sa chystajú zriadiť nové veliteľské stanovište v Japonsku, keďže najnovšia zložka Pentagónu si vytvára pevnejšiu pozíciu v globálnom aparáte americkej armády.
V júli sa na leteckej základni Yokota uskutočnili vôbec prvé rozhovory Japonska so Spojenými štátmi o vesmírnych aktivitách, ktoré sa konali súbežne s príchodom dvoch senzorov SDA (Space Domain Awareness), ktoré budú zabudované do japonských satelitov v rámci spoločného úsilia s názvom Quasi-Zenith Satellite System Hosted Payload (QZSS-HP).
Brigádny generál USSF Anthony Mastalir, veliteľ síl USSF v rámci Indopacifického veliteľstva USA (INDOPACOM), vtedy v tlačovej správe uviedol, že QZSS-HP pomôže "rozšíriť našu alianciu do vesmíru".
"Sme odhodlaní umožniť vytvorenie kádra vesmírnych expertov, ktorí môžu spolupracovať so spojencami a partnermi na integrácii vesmírnych aktivít do spoločných operácií, činností a investícií. Privedením správnych strážcov [príslušníkov služieb USSF] v správnom čase k našim spojencom môžeme maximalizovať príležitosti na spoločné cvičenia a výcvik, ako aj na spoločné nasadenie kapacít, ako je QZSS-HP." Mastalir dodal: "tento míľnik je významný pre oba národy."
USSF viedla rozhovory o vesmírnej angažovanosti aj s Izraelom, Brazíliou a Austráliou.
Prvé kroky smerom k prítomnosti USSF v Tichomorí boli podniknuté v novembri minulého roka, keď veliteľstvo USA pre Indopacifik zriadilo zložku Indopacifických vesmírnych síl v Pearl Harbor na Havaji a o mesiac neskôr ďalšiu zložku v Južnej Kórei.
V januári Tokio vyzvalo Washington, aby sa ich bilaterálna bezpečnostná zmluva rozšírila o jeho vesmírne prostriedky, medzi ktoré patrí niekoľko desiatok komunikačných satelitov a satelitov na monitorovanie Zeme na rôznych obežných dráhach vrátane geostacionárnej.

USA odôvodnili toto rozšírenie - a vlastne aj existenciu USSF - tým, že sa odvolávajú na rastúce čínske a ruské vesmírne kapacity vrátane testovania protisatelitných rakiet, ktorými predtým disponovala len armáda USA. V apríli admirál John Aquilino, veliteľ INDOPACOM, povedal federálnym zákonodarcom, že vypustením desiatok nových satelitov do vesmíru v minulom roku Čína "dodáva kapacity, ktorých cieľom je odmietnuť využívanie našej vlastnej vesmírnej architektúry".
Peking poprel akýkoľvek zámer ohrozovať vesmírne prostriedky USA a namiesto toho poukázal na hrozbu, ktorú predstavujú americké satelity pre čínske vesmírne prostriedky. V roku 2021 Čína uviedla, že jej vesmírna stanica Tiangong bola nútená dvakrát zmeniť kurz, aby sa vyhla internetovým satelitom Starlink, ktoré prevádzkuje spoločnosť SpaceX, americký obranný dodávateľ vlastnený Elonom Muskom. V článku uverejnenom čínskymi akademikmi v odbornom časopise v novembri 2022 sa uvádza, že rozsiahla sieť satelitov Starlink spoločnosti SpaceX "bežne" porušuje neformálny súbor pravidiel, ktorými sa riadi bezpečnosť na obežnej dráhe Zeme.
Čína však nie je jedinou obavou, ktorá sa uvádza pri rozširovaní operácií USSF v Tichomorí: objavili sa aj raketové testy Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR). Keď americký prezident Joe Biden minulý mesiac hostil v Camp Davide vedúcich predstaviteľov Japonska a Južnej Kórey, táto trojica diskutovala o rozšírení spolupráce v oblasti sledovania balistických rakiet a obrany proti nim a zaviazala sa, že do konca roka bude mať spoločný systém.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 17 zář 2023, 20:03

https://sputnikglobe.com/20230917/white ... 38283.html
Biely dom tvrdí, že Sullivan a Wang Yi diskutovali na Malte o konflikte na Ukrajine a otázkach globálnej bezpečnosti
MOSKVA (Sputnik) - Poradca pre národnú bezpečnosť USA Jake Sullivan a čínsky minister zahraničných vecí Wang Yi diskutovali počas stretnutia na Malte o bilaterálnych vzťahoch medzi Washingtonom a Pekingom, globálnych a regionálnych bezpečnostných otázkach a konflikte na Ukrajine, uviedol v nedeľu Biely dom.
Sullivan a Wang sa stretli na Malte 16. a 17. septembra, dodal Biely dom.
"Obe strany diskutovali okrem iného o kľúčových otázkach dvojstranných vzťahov medzi USA a Čínou, o globálnych a regionálnych bezpečnostných otázkach, o ruskej vojne proti Ukrajine a o otázkach naprieč úžinou," uviedol Biely dom vo vyhlásení.
Počas stretnutia obe strany tiež poukázali na dôležitosť mieru a stability v Taiwanskom prielive, dodalo sa vo vyhlásení.
Americká televízna spoločnosť predtým v priebehu dňa informovala, že Sullivan a Wang rokovali aj o možnosti stretnutia amerického prezidenta Joea Bidena a čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga.
Predstaviteľ americkej administratívy neskôr v nedeľu uviedol, že stretnutie poradcu pre národnú bezpečnosť USA Jakea Sullivana a čínskeho ministra zahraničných vecí Wanga Yi bolo rozhodujúce pre úsilie zamerané na stabilizáciu americko-čínskych vzťahov, a dodal, že existuje len málo náznakov, že Peking má záujem o obnovenie vojenských kanálov s Washingtonom.
"Náš kanál medzi poradcom pre národnú bezpečnosť a partnermi z Pekingu je dôležitým spôsobom riadenia konkurencie... obe strany si myslia, že je rozhodujúci pre úsilie o stabilizáciu vzťahov," povedal úradník.
Dodali, že Čína pozastavila väčšinu vojenských komunikačných kanálov s Washingtonom po tom, ako v roku 2022 navštívila Taiwan vtedajšia predsedníčka Snemovne reprezentantov USA Nancy Pelosiová.
"Po minuloročnej návšteve Pelosiovej na Taiwane čínska strana pozastavila väčšinu tých komunikačných kanálov, ktoré sú vojenské s vojenskými. My sme tvrdo pracovali na tom, aby sme sa pokúsili niektoré z nich obnoviť. Objavili sa malé alebo obmedzené náznaky, že by mohli mať záujem, ale opäť si myslím, že ide o postupný proces," dodal úradník.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 17 zář 2023, 21:08

https://www.pokec24.cz/politika/americk ... -a-ruskem/
Americké ministerstvo zahraničí uvedlo, že je připraveno zakročit proti spolupráci mezi Severní Koreou a Ruskem
Americké ministerstvo zahraničí oznámilo, že je připraveno přijmout opatření proti vojensko-technické spolupráci mezi Ruskem a Severní Koreou.

Informuje o tom agentura TASS s odvoláním na vedoucího tiskové služby ministerstva Matthewa Millera.

“Budeme monitorovat, co se děje, a pokud to bude nutné, nebudeme váhat podniknout kroky k postavení odpovědných osob před soud,” řekl.

Předtím do Ruska dorazil severokorejský vůdce Kim Čong-un.

Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov řekl, že ruský ministr obrany Sergej Šojgu se zúčastnil jednání mezi vůdci KLDR a Ruska Kim Čong-unem a Vladimirem Putinem.

EU pohrozila Severní Koreji důsledky v případě vojenské pomoci Rusku
Evropská unie pohrozila Severní Koreji „odvetnými opatřeními“ v případě vojenské pomoci Rusku.

Evropská unie je připravena přijmout opatření proti KLDR, pokud Pchjongjang poskytne Moskvě vojenskou pomoc, uvedl zástupce služby zahraniční politiky Peter Stano.

Podle jeho slov bude jakákoli pomoc Rusku ze strany Severní Koreje mít důsledky a Evropská unie přijme příslušná opatření, uvádí TASS.

Již dříve diskutovali vysocí diplomaté ze Spojených států, Japonska a Jižní Koreje o schůzkách ruského vůdce Vladimira Putina s jeho severokorejským protějškem Kim Čong-unem.
Vojna medzi koalíciou USA a KLDR neskončila, je podpísané len prímerie.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 13029
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 18 zář 2023, 12:34

Od příštího roku dosáhnou úroky z amerického vládního dluhu 1,4 bilionu dolarů ročně.
Na většinu dluhu (vydaného do roku 2022) má vláda úrokovou sazbu 0 až 1 %.

Nyní musí americké ministerstvo financí vydávat nový dluh, aby prodloužilo splatnost starého dluhu, ale s úrokovou sazbou přibližně 5 % ročně. Navíc bude muset financovat deficit ve výši 2 bilionů dolarů. Zvláště 5 % není poslední zastávkou, přičemž riziko zvýšení sazeb na 6 % je již na pořadu dne.

Velikáni Wall Street Ray Dalio, Bill Gross a Jeffrey Gundlach nyní nedoporučují nakupovat americké dluhopisy a varují před zaplavením trhu nabídkou ministerstva financí. Státní investoři Saúdská Arábie a Čína rovněž omezují investice do amerických dluhopisů. @banksta

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/banksta/41837
photo_2023-09-18_12-33-29.jpg
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 19 zář 2023, 21:18

Источник: https://rusnext.ru/news/16951505571144079
Biden: Rusko zničilo systém kontroly zbraní
Prezident USA Joe Biden vyhlásil, že Rusko je zodpovedné za zničenie systému kontroly zbrojenia.
"Nemusíme súhlasiť so všetkým, aby sme sa pohli dopredu v otázkach, ako je kontrola zbrojenia, ktorá je základom medzinárodnej bezpečnosti. Po viac ako 50 rokoch pokroku v súvislosti so Zmluvou o nešírení jadrových zbraní Rusko ruší dlhodobé dohody o kontrole zbrojenia vrátane oznámenia o pozastavení účasti na Zmluve o opatreniach na ďalšie zníženie a obmedzenie strategických útočných zbraní a odstúpenia od Zmluvy o konvenčných ozbrojených silách v Európe," povedal americký líder, ktorý vystúpil z tribúny 78. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.
Vo februári tohto roku ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že Moskva pozastavuje svoju účasť na zmluve START, ale neodstupuje od nej. Zdôraznil, že na to, aby sa ruská strana mohla vrátiť k diskusii o pokračovaní práce v rámci dohody, musí sama rozhodnúť, ako bude zohľadňovať arzenál nielen Spojených štátov, ale aj ďalších jadrových mocností bloku NATO - Veľkej Británie a Francúzska.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 19 zář 2023, 21:52

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/ame ... etovy-rad/
Americký generál: Padne-li Ukrajina, zhroutí se světový řád!
Náčelník generálního štábu USA generál Mark Miley během necelých 30 sekund vysvětlil, proč je důležité podporovat Ukrajinu:
„Pokud padne Ukrajina, padne i mezinárodní světový řád postavený na pravidlech, který byl vytvořen před 80 lety po skončení druhé světové války.“
‼️ 🇺🇸 🇺🇦 Chief of Staff of the United States General Mark Miley
„If Ukraine falls,the „rules-based international world order“ will fall,that was established 80 years ago after the end of World War II.“‼️ pic.twitter.com/WRTLgDhQ9C
— AZ 🛰🌏🌍🌎 (@AZgeopolitics) October 21, 2022
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 37342
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 20 zář 2023, 20:03

https://sputnikglobe.com/20230919/us-na ... 03215.html
Štátny dlh USA vzrástol za 100 rokov 84-krát
V pondelok vzrástol štátny dlh USA nad 33 biliónov dolárov, čo je 84-krát viac ako pred sto rokmi, keď sa hodnota amerického dolára upravila o infláciu.
Infografika Sputniku ilustruje prudký nárast dlhu, ktorý zahŕňa zmes medzivládnych podielov a dlhu voči verejnosti prostredníctvom sporiacich dlhopisov, a ukazuje, ako rástol v nárazových intervaloch pred 21. storočím, čo zhruba zodpovedá vojnám a hospodárskym krízam v USA.
K najväčšiemu nárastu došlo počas druhej svetovej vojny, v rokoch 1941 až 1945, a od roku 1983 do polovice 90. rokov, keď sa znížili dane v súvislosti s masívnym vojenským posilňovaním proti Sovietskemu zväzu.
7a7df.png
Ako štátny dlh USA vzrástol za posledné storočie 84-krát a dosiahol 33 biliónov USD
© Sputnik

Najdramatickejším znakom je však prudký nárast po roku 2000, keď vojnu USA proti terorizmu, ktorá zahŕňala inváziu a okupáciu Afganistanu od roku 2001 a Iraku od roku 2003, sprevádzalo výrazné zvýšenie vládnych výdavkov v oblasti bezpečnosti, spravodajských služieb a zdravotníctva.
Za 14 rokov od roku 1998 do roku 2012 narástol dlh o 10 biliónov USD a v nasledujúcich ôsmich rokoch sa opäť zvýšil o túto sumu a v roku 2020, keď sa začínala pandémia COVID-19, dosiahol 30 biliónov USD.
Odvtedy pribudli ďalšie 3 bilióny dolárov, najmä v dôsledku výdavkov súvisiacich s Covidom a úsilia o opätovné naštartovanie americkej ekonomiky po pandemických sociálnych odstávkach.
Od roku 2001 federálna vláda USA nikdy nedosiahla rozpočtový prebytok - čoho výsledky sú jasne viditeľné. Teraz sa zrušenie dlhového stropu a schvaľovanie ďalších výdavkových zákonov stali vo Washingtone napätým politickým bojiskom, ktoré ohrozuje fungovanie samotnej vlády a jej schopnosť obsluhovať obrovský štátny dlh.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět