Ruční palné zbraně

Odpovědět
classix
Senior redaktor
Příspěvky: 3359
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od classix » 13 dub 2019, 20:33

Oni jsou ty Pakistánci opravdu zdatní, ta Sovětsko-Mudžáhedinská válka je posunula neskutečne dopředu alespoň v lokálním zbrojařským průmyslu. Na Yt je hromada videií kde to bouchají na koleni. Onehdá byl někde dokument a český voják řikal, že když se mu dostal do ruky, svařovaná hlavěn AK kratas, nevěřil že to bude střílet. Ono to střílelo a bylo to přesné.
Mimochodem jsou zdatnější a více než Indové a jejich Insas :D
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 11145
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od kenavf » 30 kvě 2019, 13:49

homer píše:
30 kvě 2019, 10:11
.. Výstřel se podle informací Práva ozval ve chvíli, kdy člen ochranky odevzdával zbraň, vytáhl zásobník a zřejmě při ráně jistoty (směrem k zemi) zůstal v hlavni náboj.
..
Kedysi, vždy keď som končil službu "na prapore" a odovzdával som pištoľ, tak som vybral plný zásobník a už bez zásobníka som dva razy za sebou natiahol záver dozadu. Takže som mal istotu, že aj keby bol náboj v komore, tak ho odtiaľ vyhodí. Rana istoty bola potom už len formálny problém pretože aj keby tam pôvodne bol zabudnutý náboj v komore, tak ho určite vyhodí.(Aj tak som pre istotu ranu istoty robil smerom do kúta miestnosti alebo smerom do matrace)

Je vidno že niektorí "profesionáli" s tým majú problém.
Z nejakého dôvodu politika priťahuje sociopatov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 8165
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od Skeptik » 30 kvě 2019, 14:43

Kdyby dělal ránu jistoty směrem dolů, k zemi, těžko by se kulka našla ve vozíku na jídlo, který je v této době zaparkován v boxu v přední nebo zadní kuchyňce.

Pokud zbraň odevzdával hned při vstupu (nedovedu si představit proč, tam to zdržuje a je to "na očích") tak střílel rovnou do kuchyňky.
Pokud ji odevzdával až v salonu (logičtější, protože tam se ukládají), tak střela musela projít přepážkou do kuchyňky a teprve pak do jídelního vozíku.
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

classix
Senior redaktor
Příspěvky: 3359
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od classix » 30 kvě 2019, 14:53

Kdyby lítali Boeing 747 Jumbo Jetem, tak by tu střelu určitě zachytilo druhý patro :D Hrozně mám rád béčkové akční filmy.
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 42267
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od Alchymista » 30 kvě 2019, 16:15

Mňa na tom hlavne fascinuje, že vládne špeciály, pravidelne voziace ozbrojených ochrankárov, už dávno nemajú namontované lapače striel na vybíjanie zbraní. Čo viem, robí ich niekoľko českých firiem a niektoré sú riešené aj ako pomerne "univerzálne" úložištia na nebezpečné predmety - dá sa do nich uložiť aj menšia bombuška, aj zápalné či všeobecne toxické veci.
Ostatne, lapač striel si viem predstaviť aj namontovaný v cateringovom vozíku spolu so schránkami na zbrane a náboje. Univerzálne riešenie.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Skeptik
Sponzor fóra
Příspěvky: 8165
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od Skeptik » 30 kvě 2019, 16:23

No, faktem je, že na palubách českých vládních speciálů se střílí častěji než na americké střední škole :lol:
"Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství. Když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství."
-----------------------------------------
„Chovej v úctě ty, kdo hledají pravdu, ale pozor na ty, co ji našli." Voltaire

Uživatelský avatar
Kolja
Senior redaktor
Příspěvky: 3014
Registrován: 07 úno 2017, 17:43

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od Kolja » 30 kvě 2019, 16:59

To zase ne. Jen jednou za ....25 let. :wink:

Uživatelský avatar
Polite
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6447
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od Polite » 30 kvě 2019, 17:07

Jmenem naseho Uradu pro ochranu... se Vam hluboce ospravednuji. Takovej incident se nam stava nanejvys jednou za (*) let.

(*) vhodnu ciselnu hodnotu doplnte dla potreby.
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 9846
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od homer » 30 kvě 2019, 17:18

kenavf píše:
30 kvě 2019, 13:49
homer píše:
30 kvě 2019, 10:11
.. Výstřel se podle informací Práva ozval ve chvíli, kdy člen ochranky odevzdával zbraň, vytáhl zásobník a zřejmě při ráně jistoty (směrem k zemi) zůstal v hlavni náboj.
..
Kedysi, vždy keď som končil službu "na prapore" a odovzdával som pištoľ, tak som vybral plný zásobník a už bez zásobníka som dva razy za sebou natiahol záver dozadu. Takže som mal istotu, že aj keby bol náboj v komore, tak ho odtiaľ vyhodí.
Natazeni zaveru neni vzdy jistota
Pokud je zlomeny/ poskozeny vytahovac, muze naboj zustat v komore

BartH8
Sponzor fóra
Příspěvky: 504
Registrován: 16 dub 2018, 18:16

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od BartH8 » 30 kvě 2019, 18:28

A z toho důvodu se provádí i vizuální kontrola.
Sláma u kravína,
herojom srala.

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 11145
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od kenavf » 30 kvě 2019, 21:05

Bolo to tuplovanie bezpečnostných úkonov. Pri tom naťahovaní záveru sa človek samozrejme pozeral na nábojovú komoru.
Za to "samozrejmé" som to asi považoval ja. Je vidieť že "profesionáli" s tým majú problém.

Je to o tom že si niekto bagatelizuje niečo, čo by mal mať striktne natrénované. Na katedre nám VZP vsugerovávali "že sa zbraňou nikdy nemieri na iného človeka, aj keby tá zbraň bola drevená atrapa"
Z nejakého dôvodu politika priťahuje sociopatov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11612
Registrován: 07 úno 2017, 16:20

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od QVAK » 30 kvě 2019, 21:24

Tak takovými umělci, Paty a Maty jsou špičkový, výběrový profesionálové z ochranek. Jak vypadá tato činnost u průměrně vyškolených "obyčejných profiků"? Mne z tohoto porovnání jímá hrůza.
Druhou otázkou co mě z popisu děje napadla je průbojnost jimi používané munice do zbraní. Předpokládal bych schopnost jejího průstřelu nezodolněnou neprůstřelnou vestou a zde k vyčerpání schopností, výkonu střely postačovala příčka v trupu max.+nějaké nádobí na vozíku resp. konstrukce vozíku.

Uživatelský avatar
gandalf
Sponzor fóra
Příspěvky: 3350
Registrován: 07 úno 2017, 18:22

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od gandalf » 30 kvě 2019, 22:27

Na palubu by mělo být bráno střelivo se sníženou průbojností. Kdysi měly doprovody letadel plastové střely plněné broky /to nebyla ale ochranka/. To byste se divili, co dokáží "špičkově" vycvičení policisté napáchat /mohl bych vyprávět/.
edit.: taky to svědčí o čistě formálním přístupu velitele /vedoucího/ - kontrolu by měl provádět on osobně a to i oshledem na chráněnou osobu.
Holt si chlapci myslí, že mají "své jisté" a podle toho to vypadá. Já když jsem doprovázel vojáky na mise třeba do Zagrebu, tak mojí zbraň nikdo neřešil, nic se nevybíjelo, neukládalo, nekontrolovalo. /vojáci bez munice, tam byla kotrola/

Uživatelský avatar
Polite
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6447
Registrován: 07 úno 2017, 21:48

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od Polite » 30 kvě 2019, 22:51

Chlapi...nie ste 20 rocni frkani, aby ste nevedeli, ze rutina zabije viac ludi rocne na svete ako vsetky vojny rocne.
Mozno to flakaju bežne a teraz to bolo len vyvrcholenie.
Na strane druhej to mozno bola suhra samoosebe nevyznamnych nahod s neocakavanym vysledkom inak zodpovednych a dbalych policajtov.
Chcel by som byť Stalinom. Nie preto aby som bol ako on. Ale preto, aby som vedel, či mohol konať inak...

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 11145
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od kenavf » 30 kvě 2019, 23:01

A preto sú pri takýchto činnostiach predpísané kroky, že aj keď sa jeden z nich "nevydarí" tak by nemalo dôjsť k mimoriadke.
Ak má ochrankár "právo nosiť zbraň s nábojom zasunutým v nábojovej komore" tak by mal byť predpísaný postup ako ju "ukladať". A aj tá rana istoty sa vždy mierila do bedne s pieskom. Takže by mali ochrankári mať poriešené aj to.
Z nejakého dôvodu politika priťahuje sociopatov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

Uživatelský avatar
gandalf
Sponzor fóra
Příspěvky: 3350
Registrován: 07 úno 2017, 18:22

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od gandalf » 30 kvě 2019, 23:24

Ale pochopitelně by to mělo být "na povel", ale asi tam vládne demokracie a velí si sami. Uvidíte, že to půjde do ztracena, neb ryba smrdí od hlavy. Manipulovat s nabitou zbraní, když je na palubě chráněná osoba - to mi hlava nebere.
Vlastně kdysi jsem byl taky přibrán do ochranky Pitharta /když byl předseda vlády/ :-) - dostal jsem nějakej odznáček se lvíčkem /ještě ho někde mám - tehdy na tu akci byl žlutej/. Zařizoval jsem pro ně /a za ně/ jeho návštěvu SRN a Rakouska - pěšky z Třístoličníku na Plešný a potom do Rakous na jídlo - hrozná cesta. Profíci to objeli auty, já šel pěšky s delegací :-(. Od tý doby na mně rakušáci koukali divně, na součinnosti jezdili i tajní z Vídně - prý kvůli mně /říkali kolegové z příhraničí/. Nešlo jim do hlavy, jak jsem se tam dostal a co jsem plnil :-) Zajímavý bylo, že naše ochranka neměla problém se zbraněmi na žádné straně, ale když šlo o němce, tak se rakušáci zabejčili, že beze zbraní.
edit.: takže porada vlastně začala po ukončení oficiální části, když tajní odjeli.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11612
Registrován: 07 úno 2017, 16:20

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od QVAK » 31 kvě 2019, 01:09

Jestliže kdokoli z nadřízených připustí rutinu tak těsně po ní nastupuje šlendrián a ten záhy nahradí lemplovina. A je na pr*ser až totální zaděláno. To není o fungování řadových ale vždy a pouze o načálstvu. Jediný který z půs*ru vyvodil správný závěr byl Zeman(trenky). Vyhodil hlavu a již se to nikdy nestane. Ostatní prů*ery ochranek byly nepotrestány. Tyto dva s letadly i např. 2x Strakovka a v Temelínu protestující na střeše reaktorové haly(vyhražené zařízení).

false_flag
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9075
Registrován: 27 čer 2017, 23:20

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od false_flag » 31 kvě 2019, 18:19

Rutina je dobrá, pokud je bezchybná, ale pak se tomu asi říká dobré návyky. Za dob Svazarmu a armádních přípravek to mohlo začínat už někdy kolem 12 let, kdy se střílelo z kulových zbraní. A ti štastnější i ze vzoru 58 v přípravce. Nevíme co se skutečně stalo a jaký detail nehodu způsobil. Mohla to být lemplovina, ale také ne. Osobně se mi podařilo trefit někoho do zad a to jsem byl vždy mimořádně opatrný. Naštěstí byla zimní sezona a šlo jen o plynem hnanou závodní pistoli. A naštěstí byla v hale pořádná zima, takže dotyčný měl na sobě poctivou koženou bundu. Střelci si totiž vzduchové pistole rutinně odkládali na stoly v horizontální poloze. Protože pažbičky jsou na míru tvarované, stačilo aby v nějaké metastabilní poloze ztratila zbraň balanc, převrhla se a spouště u sportovních zbraní jsou jemné.. Někdy se to semele.. a můžou vás cepovat od dětství.. Je jasné, že už jsem nikdy tak zbraň neodkládal ačkoli pokud se podíváte na video ze závodů dělají to tak střelci rutinně pořád.
Pokud mým příspěvkům nerozumíte, jsou pro Vás urážlivé, či kolidují s Vaším viděním světa. Nerozčilujte se.
Není třeba reagovat. Klid. Vše je v pořádku. Ignorujte je. Nejsou určeny Vám.

kenavf
Sponzor fóra
Příspěvky: 11145
Registrován: 07 úno 2017, 19:59

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od kenavf » 31 kvě 2019, 18:23

false_flag píše:
31 kvě 2019, 18:19
... Je jasné, že už jsem nikdy tak zbraň neodkládal ačkoli pokud se podíváte na video ze závodů dělají to tak střelci rutinně pořád.
Tak je vidieť že je to systémová chyba.
Z nejakého dôvodu politika priťahuje sociopatov.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté síly k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11612
Registrován: 07 úno 2017, 16:20

Re: Ruční palné zbraně

Příspěvek od QVAK » 31 kvě 2019, 21:07

My jsme se na cvičáku(psů) nastříleli vzduchovkami(upravená s teflonovým písty a tvrdší pružinou vz. 47) nastříleli všichni(i holky) hodně ale před odložením vždy musel být prázdný zásobník(broků) a dírka na jeho dně "zacpaná" táhlem(vystřelený brok a nenatažená pružina). Snadno se vše kontrolovalo protože zásobník byl lakován matně černě, broky byly šedé a táhlo ocelově lesklé. Stačil jeden pohled po odsunutí víčka. Kdo to neprovedl tak si měsíc nezastřílel. To samé s revorverem Nagan(znehodnocený pro ostrou střelbu) používaný k nácviku odolnosti psů na střelbu pomocí slepých nábojů. Ten se vždy odevzdával do trezorku vybitý(prázdný bubínek). To postačovalo spolu s tím, že jej střelec nesměl nikdy odložit ani nechat komukoli podržet. Přitom manipulace s Naganem vyžadovala solidní sílu(jak natáhnutí kohoutku natož kompletní cyklus jen pomocí kohoutku). Na VZS namíření i prázdné zbraně(bez zásobníku) na osobu znamenalo dostat automaticky "přes držku" od druhých nebo 7 ostrých když šel na hlášení(i apsík namísto ostrých v Táboře nafasoval 14. dní obden pomocníka dozorčího útvaru).

Odpovědět