Nový Zéland

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4605
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Nový Zéland

Příspěvek od skflanker_ » 19 bře 2017, 14:13

Americký diplomat bol vypovedaný z Nového Zélandu
Amerického diplomata vypovedali z územia Nového Zélandu z dôvodu zapojenia diplomata do trestnej činnosti, po ktorom mal monokel a zlomený nos... Polícia ho z dôvodu diplomatickej imunity nemohla zatknúť, ale Nový Zéland vy vypovedal zo svojho územia. Za daný trestný čin by mu hrozil trest vo väzení po dobu min. 1 roka a viac.
Najskôr žiadali o zrušenie imunity, čo US strana odmietla - tak musel okamžite opustiť územie štátu.
Zdroj http://www.theguardian.com/world/2017/m ... ity-waived
Klon http://lenta.ru/news/2017/03/19/forced_to_leave/

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 4605
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Nový Zéland

Příspěvek od skflanker_ » 28 bře 2018, 07:39

Nový Zéland čelí kritike za nevyhostenie ruských diplomatov
Mnohé krajiny pre kauzu Skripaľ vyhostili ruských diplomatov.
Nový Zéland čelí kritike za to, že zatiaľ nevyhostil žiadneho ruského diplomata. Mnohé krajiny Európskej únie, ale tiež Austrália, USA či Kanada tak urobili v reakcii na otrávenie bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry v Anglicku.
Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová a minister zahraničných vecí Winston Peters vyhlásili, že oni na rozdiel od iných krajín nenašli žiadneho "nedeklarovaného člena spravodajskej služby"...
Zdroj https://svet.sme.sk/c/20791145/novy-zel ... matov.html z 28.03.2018

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11385
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Nový Zéland

Příspěvek od QVAK » 07 kvě 2018, 14:48

Co se to děje? Na Novém Zélandu se vytvořila gigantická prasklina

Na farmě na Novém Zélandu vznikla obrovská prasklina v zemi hloubkou šestipodlažní budovy a délkou 2 fotbalových hřišť, uvádí RT.
Obrázek
V blízkosti města Rotorua se objevila tato prasklina po několikadenním dešti. Podle farmáře Colina Tremaina se prasklina, která dostala přezdívku „Tomo", mohla objevit 30. dubna. Jeho délka je odhadována na 180 metrů, šířka a hloubka na 20 metrů.
Toto je již devátá prasklina, která se na farmě v posledních letech zformovala, ale novozélandský vulkanolog GNS Science Brad Scott poznamenal v rozhovoru pro Newshub, že je tato prasklina třikrát větší než kterákoli jiná, kterou předtím viděl.

https://ac24.cz/-/co-se-to-deje-na-nove ... direct=%2F

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 7917
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Alchymista » 07 kvě 2018, 16:01

A giant sinkhole that opened up on a farm in New Zealand's Bay of Plenty on Monday (April 30) has revealed a 60,000-year-old volcanic deposit. Running along a fault line, the sinkhole opened after heavy rainfall in the area, the length is around 200 metres (656 feet) with a width of 20 to 30 metres (65-98 feet). While sinkholes are common in the area, the size of this sinkhole has excited the science community with volcanologist Bradley Scott calling it "pretty spectacular."
Teda:
- terén tvoria relatívne mladé vulkanické depozity (vulkanický tuf a popol), zrejme nespevnené alebo len málo spevnené, v hrubej vrstve
- trhlina vedie pozdĺž geologického zlomu
- otvorila sa po intenzívnych dažďoch
Záver - nesúdržný materiál podmytý spodnou vodou (podzemným tokom)

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11385
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Nový Zéland

Příspěvek od QVAK » 05 čer 2018, 01:32

Prostitutka, která pomohla zlegalizovat „nejstarší řemeslo“ dostala řád a titul

Bývalá sexuální pracovnice, která vedla na Novém Zélandu úspěšnou kampaň za dekriminalizaci prostituce, se dočkala státního vyznamenání, se kterým se pojí i šlechtický titul dámy – v případě muže by šlo o rytíře, s oslovením sir. Na Novém Zélandu není prostituce trestným činem od roku 2003.
„Překvapilo mě, když mi to nabídli. Byla jsem prostě ohromena,“ řekla stanici BBC Catherine Healyová (62), která se stala dámou Řádu za zásluhy – v tomto případu o práva pracujících v sexuálním průmyslu.
Healyová původně pracovala jako učitelka na základní škole, než se v 80. letech začala zabývat prostitucí. Říká, že ji šokovaly poměry, zejména skutečnost, že zákon sexuální pracovnice nijak nechránil. Ze školy přitom byla zvyklá, že ji chrání jak zákon, tak odbory. A to ještě nebylo vše – o pracovnicích v oboru, na který přesedlala, se hovořilo se zjevnou neúctou.
https://echo24.cz/a/Se942/prostitutka-k ... ad-a-titul

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11385
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Nový Zéland

Příspěvek od QVAK » 08 led 2019, 11:20

Nový Zéland se rozhodl jako první na světě zabít všechny divoké šelmy na svém území

Nový Zéland jako první na světě se rozhodl zničit všechny divoké šelmy na svém území – do roku 2050. Díky takovému opatření doufají v zemi, že zachrání před vymizením kivi a místní papoušky. O novém programu informuje Gizmodo. Ke zničení statisíců krys, vačic, tchořů, hranostajů a divokých koček už bylo vyčleněno 28 milionů dolarů. Všechny tyto druhy se dostaly (nebo byly dovezeny) na Nový Zéland z jiných území a každoročně zabíjejí miliony místních ptáků. Společnost Predator Free New Zealand Ltd. bude hledat a financovat konkrétní projekty ke zneškodnění dravců.
Při vší krutosti tohoto plánu uvádějí Novozélanďané, že před tím, než se na ostrově objevili Evropané (a také Maorové, kteří přivezli krysy a psy), ekosystém Nového Zélandu byl harmoničtější a vyrovnanější. „Unikátní zvířata a rostliny jsou hlavní součástí naší národní identity.
Miliony let se vyvíjeli ve světě, kde nebyli savci, a následkem toho se stali velmi zranitelnými ve vztahu k přistěhovalým dravcům", řekla ministryně Nového Zélandu pro otázky zachování životního prostředí Maggie Barryová.

P.S. Neměla by jste p. ministryně v zájmu harmonie cíleně vylovit roboty i vrcholového predátora, šelmu N.Z. člověka? Ten nejvíce ruší Vaší milióny let trvající harmonii ostrovů.
Inu opět po bolševicku poručíme větru, dešti nyní nikoli v zájmu diktatury proletariátu ale diktatury všeobjímající HARMONIE.

https://ac24.cz/-/zpravy-ze-sveta/8442- ... direct=%2F
https://www.stuff.co.nz/environment/104 ... us-killbot

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11385
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Nový Zéland

Příspěvek od QVAK » 15 bře 2019, 12:23

Útočníci vysílali živě útok v novozélandských mešitách, útok si vyžádal 40 mrtvých

Při střelbě ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zemřelo větší množství lidí, média uvádějí počet mrtvých mezi devíti a 27. Policie už zadržela tři muže a ženu. Zřejmě šlo o organizovanou akci, útočníci měli mnoho zbraní a výbušniny. Pátrá se po dalších podezřelých. Policie dopadla čtyři podezřelé – tři muže a jednu ženu.
Podle listu New Zealand Herald se střílelo v mešitách Al Noor a Linwood Masjid v centrální části města. Jeden ze střelců si čin nahrával a před střelbou zveřejnil dlouhé prohlášení vysvětlující jeho motivaci, uvedl deník. Čtyřicet lidí si vyžádala páteční střelba ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch. Potvrdila to novozélandská premiérka Jacinda Ardenová.
Fotodokumentace a video v článku

https://www.news.com.au/world/pacific/p ... 7e44c4728e
https://ac24.cz/-/utocnici-vysilali-ziv ... direct=%2F

Výbuch poblíž vlakového nádraží v Aucklandu na Novém Zélandu

Podle deníku New Zealand Herald zasahovala policie nedaleko vlakového nádraží v Aucklandu na Novém Zélandu. Ve městě zazněly dva výbuchy. Newslink uvádí, že byla v centru Aucklandu, v blízkosti vlakového nádraží a nákupního centra, provedena řízená exploze.Již dříve místní média informovala o tom, že je část vlakového nádraží Britomart v Aucklandu uzavřena kvůli zprávám o podezřelém předmětu.
Podle deníku byly na železniční stanici v novozélandském městě nalezeny dva opuštěné batohy, v nichž se nacházelo výbušné zařízení.
Fotodokumentace v původním zdroji

https://www.stuff.co.nz/auckland/111324 ... -bag-found
https://ac24.cz/-/vybuch-pobliz-vlakove ... direct=%2F

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 1006
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Nový Zéland

Příspěvek od homer » 15 bře 2019, 14:07

Zbran pouzita pri utoku v mesite
D1so6PEWoAEH0xP.jpg large.jpg

BartH8
Redaktor
Příspěvky: 108
Registrován: 16 dub 2018, 18:16

Re: Nový Zéland

Příspěvek od BartH8 » 15 bře 2019, 15:18

http://www.drsnysvet.cz/takto-vystrilel ... ou-mesitu/

Celé video z útoku. Točeno útočníkem.

Uživatelský avatar
Havy
Redaktor
Příspěvky: 37
Registrován: 17 úno 2017, 12:03

Re: Nový Zéland

Příspěvek od Havy » 15 bře 2019, 16:53

Zde je proklamace útočníka.
(Bylo mi smutno, když jsem si to četl. Jestli má pravdu, čeká nás v Evropě další reconquista.)

https://www.documentcloud.org/documents ... ooter.html

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1945
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Nový Zéland

Příspěvek od El Diablo » 15 bře 2019, 18:00


Islámské země viní z útoku na Zélandu rostoucí islamofobii a rasismus

Útok na mešity na Novém Zélandu je zvlášť odporný, protože byl spáchán v době pátečních modliteb. Uvedli to političtí vůdci muslimských zemí v reakci na střelbu ve dvou mešitách ve městě Christchurch, při níž zahynulo takřka 50 lidí. Někteří představitelé přitom vyjádřili přesvědčení, že za atentáty stojí rostoucí islamofobie, napsala agentura Reuters.
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... ismus.html


Střelce z novozélandské mešity inspiroval masový vrah Breivik
Osmadvacetiletý Australan Brenton Tarrant, který postřílel ve dvou mešitách v novozélandském Christchurchi 49 lidí, byl rasista, který obdivoval masového vraha Anderse Breivika. Plyne to z 73stránkového manifestu, který zveřejnil před svým zatčením.
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... eivik.html


Rozjíždíme párty, prohlásil Australan před masakrem v mešitách. Obvinili ho z vraždy
Jeden ze čtyř lidí zadržených v souvislosti s útoky ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch, 28letý Australan, byl obviněn z vraždy, uvedl novozélandský policejní komisař Mike Bush. Před soudem stane v sobotu. Další dva zadržení zůstávají ve vazbě. Čtvrtý zadržený nemá nic společného s masakrem, který si vyžádal 49 obětí.
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... razdy.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1945
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Nový Zéland

Příspěvek od El Diablo » 15 bře 2019, 18:03

Video z útoku v mešitě děsí, stejně i záběry na oběti a z dopadení střelce
15. března 2019 12:31
Sedmnáctiminutové video z útoku v jedné z mešit v novozélandském městě Christchurch, které útočník vysílal v přímém přenosu na internetu, zhlédl jen zlomek lidí ve světě. Ze sociálních sítí a videoportálů ho úřady nechaly postupně stáhnout.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_luka

Zéland jsme považovali za poslední bezpečné místo, líčí Češi po masakru
15. března 2019 12:17
Život v Christchurchi, těžce zkoušeném v minulosti zničujícími zemětřeseními, se opět zastavil. Tentokrát kvůli teroristickému útoku. Při zprávách o střelbě se všichni všude zamykali a čekali, až úřady oznámí, že je po všem, řekl iDNES.cz jeden z Čechů žijících ve čtyřsettisícovém novozélandském městě.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_dtt
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1945
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Nový Zéland

Příspěvek od El Diablo » 16 bře 2019, 10:14


Modlili jsme se, aby mu došly náboje, popisují přeživší útoky v mešitách
Otřesné zážitky popisují lidé, kteří přežili smrtící útoky v mešitách na Novém Zélandu. Mnozí předstírali, že jsou mrtví, a potichu se modlili, aby střelci došla munice.
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... itach.html

Zapíchnu ho, křičel muž u soudu. Útočníka na mešity obvinili z vraždy

16. března 2019 9:15
Novozélandské úřady potvrdily, že hlavním podezřelým z páteční střelby ve dvou mešitách ve městě Christchurch je osmadvacetiletý Australan Brenton Tarrant. Zadržený muž se v noci na sobotu objevil před soudem a byl oficiálně obviněn z vraždy.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_kuce
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1945
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Nový Zéland

Příspěvek od El Diablo » 16 bře 2019, 16:50


Střelec z Nového Zélandu udělal před soudem neonacistické gesto
Australan Brenton Tarrant, který je obviněn z teroristického útoku v novozélandském městě Christchurch, stanul v sobotu ráno místního času před soudem. Osmadvacetiletý útočník, který je podezřelý ze zavraždění téměř pěti desítek lidí, ukázal před kamerami na spoutaných rukou neonacistické gesto, informoval server Daily Mail.
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... gesto.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1945
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Nový Zéland

Příspěvek od El Diablo » 17 bře 2019, 10:36


Před masakrem na Zélandu poslal útočník e-mail, přišel i premiérce
Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová potvrdila, že byla mezi lidmi, kteří obdrželi manifest útočníka na mešity v novozélandském městě Christchurch asi devět minut před začátkem útoku. Na tiskové konferenci také v neděli zopakovala svůj slib, že v reakci na útok kabinet navrhne změnu zákona o zbraních. Vláda by měla jednat o detailech změn již v pondělí.
https://www.novinky.cz/zahranicni/50001 ... ierce.html


Střelec z Nového Zélandu byl nejspíš sám, obětí je už 50
Z pátečního útoku v mešitách v novozélandském Christchurch je podezřelý jediný člověk, další dva zadržení se na něm nepodíleli, uvedla v sobotu večer SEČ novozélandská policie. Počet obětí stoupl na 50.
https://www.novinky.cz/zahranicni/50001 ... uz-50.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů