Sýrie

Odpovědět
IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4120
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 14 bře 2019, 09:02

BEIRUT, LEBANON (8:30 A.M.) - Sýrska arabská armáda (SAA) rozmiestnila celý svoj 5. zbor na sever Hama, kde sa pripravujú na nadchádzajúcu ofenzívu v Idlibe.

Podľa vojenského zdroja v Mhardeh, sýrska arabská armáda poslala celý ruskom vycvičený 5. zbor na frontové línie v severnej Hame, kde sa pripojí k 4. pancierovej divízii a k ​​Tiger Forces.
Ten istý vojenský zdroj v Mhardeh dnes ráno povedal al-Masdar, že vysoké velenie Sýrskej arabskej armády by malo v najbližších dňoch poslať ďalšie posily na os Hama-Idlib.

Najmä 3. a 7. zbor sýrskej arabskej armády spolu s brigádou Al-Quds pod vedením Palestínčanov sa presunú z východnej a severnej Sýrie do línií v guberniách Hama a Idlib.
5th-Legion-outside-of-Palmyra.jpg
5th-Legion-outside-of-Palmyra.jpg (41.26 KiB) Zobrazeno 10796 x
https://www.almasdarnews.com/article/sy ... offensive/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4120
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 14 bře 2019, 09:34

BEIRUT, LEBANON (9:30 A.M.) - Turecko údajne dalo ruskému letectvu zelenú na bombardovanie džihádistických miest v guvernéri Idlib , povedal vojenský zdroj v Damašku Al-Masdar dnes ráno.

Podľa zdroja ruská armáda informovala svojich tureckých partnerov o svojich zámeroch bombardovať lokality Hay'at Tahrir Al-Sham pred začatím samotného útoku na mesto Idlib.

Ruské letectvo pravdepodobne v najbližších dňoch zintenzívni svoje útoky na severozápadnú Sýriu, keďže sýrska arabská armáda (SAA) sa pripravuje na spustenie svojej dlho očakávanej ofenzívy v guvernátoch Idlib a Hama.
065c568e-0856-40a1-b782-33833b325f12.jpg
https://www.almasdarnews.com/article/tu ... ib-report/

Uživatelský avatar
gotha
Redaktor
Příspěvky: 96
Registrován: 11 srp 2017, 14:36

Re: Sýrie

Příspěvek od gotha » 14 bře 2019, 10:53

Ruské vzdušné sily rozpútali ohromný útok na provinciu Idlib, zameranú na niekoľko oblastí pod kontrolou džihád-rebelov neďaleko hlavného mesta Idlib.
Vedené Suchoj stíhačkami, ruské sily ťažko bombardovali niekoľko základní, skladov patriacich HTS pri meste Idlib.
Video ukazuje ruské sily útočiace na HTS základňu neďaleko Idlibského centrálneho väzenia a nasledovný útek väzňov.
prisonj.jpg
prisonj.jpg (25.88 KiB) Zobrazeno 10664 x
The Russian Air Force has unleashed a massive assault across the Idlib Governorate this afternoon, targeting several areas under the control of the jihadist rebels near the provincial capital.
Led by the Sukhoi jets, the Russian Air Force heavily bombarded several bases and storage facilities belonging to Hay’at Tahrir Al-Sham near Idlib city
In the video below shows the Russian Air Force targeted a Hay’at Tahrir Al-Sham base near the Idlib Central Prison as the Prisoners escaped.

strojmir
Výkonný redaktor
Příspěvky: 776
Registrován: 27 úno 2017, 23:58

Re: Sýrie

Příspěvek od strojmir » 14 bře 2019, 12:20

Markéta Kutilová o Sýrii a zejména o zajatých džihádistech a jejich rodinných příslušnících.

"Točila s bývalými ženami bojovníků tzv. Islámského státu (IS), které na kameru brečely a mluvily o sebevraždě. Následně ale s kolegyní Lenkou Klicperovou zjistily, že jde o bývalé vysoce postavené služky IS. Na vlastní oči se potkaly s dřívějšími důstojnicemi tajné policie, které mučily ženy, nebo s výrobkyněmi min. Jak se tato bývalá „šlechta IS“ chová k ostatním v táboře? Zvládají se Kurdové starat o desetitisíce uprchlíků? Existuje vůbec cesta, jak dřívější stoupence teroristické organizace odradikalizovat?"

https://video.info.cz/strunc/kutilova-d ... FP8Z998xJE

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10026
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 14 bře 2019, 16:47

Vyzbrojen raketami 3M14 Kalibr Projekt 636.3 Kilo Krasnodar 265 provedla historický tranzit přes Bospor na cestě do loděnice v Petrohradu. Je velice pravděpodobné, že Krasnodar vystřelí Kalibry na cíle v Sýrii z východního středomoří.

Historický okamžik. Možná poprvé od doby, kdy byla v roce 1936 podepsána Montreuxská smlouva, ruská ponorka přeplavala Bospor směrem do Středozemního moře. Smlouva z Montreuxs Článek 12 povoluje pouze ponorkám pobřežních států na pobřeží Černého moře tranzit přes Bospor a to pouze za účelem opravy.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 15 bře 2019, 01:36

SYRSKÝ OPOZIČNÍ SUMMIT K LEGITIMIZACI AL-KÁIDY SELHAL PŘED ZAHÁJENÍM

Plánovaná schůzka pro syrskou opozici v tureckém městě Antioch byla zrušena kvůli „bezpečnostním důvodům“, informovala zpráva al-Araby al-Jadeed 14. března a citovala opoziční představitele, kteří setkání organizovali. Mnoho opozičních orgánů bylo pozváno na rozsáhlé setkání, včetně Národní syrské armády (NSA), Národní fronty za osvobození (NFL), Syrského výboru pro vyšší vyjednávání (HNC), Národní koalice pro syrskou revoluci a opozičních sil, delegace opozice rozhovorům s Astanou, prozatímní syrskou vládou a syrskou islámskou radou (SIC). Úředníci neobjasnili povahu „bezpečnostních důvodů“, které vedly ke zrušení schůzky. Nicméně, jiné zdroje řekly al-Arabi al-Jadeed, že schůze byla zrušena, protože turecko-podporovaná národní koalice pro syrskou revoluci a opoziční síly a syrská prozatímní vláda odmítly se zúčastnit.
Předtím organizátoři tvrdili, že během schůzky bude vyhlášena řada rozhodnutí a opatření na vysoké úrovni. Aktivisté syrské opozice odhalili, že jedním z těchto rozhodnutí bude sloučení syrské prozatímní vlády s vládou spásy , kterou řídí Hay'at Tahrir al-Sham (HTS). HTS, obyčejně známý jak al-Nusra přední, byl hlavní větví al-Káidy v Sýrii až do roku 2017. Plán sloučit jeho vládu s opozicí byl viděn jako jasný pokus legitimizovat přítomnost al-Káidy v Sýrii. Před dvěma měsíci zdroj HNC potvrdil agentuře Sputnik, že Turecko pracuje na transformaci HTS na politickou stranu . Zdroj řekl, že strana podporovaná Tureckem se bude snažit napodobit libanonský Hizballáh.
Neúspěch setkání je ranou pro turecké plány a vůdce HTS Abu Mohammad al-Julani osobně. Další podobné pokusy však mohou být provedeny v následujících měsících. Zdá se, že Turecko je ve spěchu, aby uskutečnilo své plány pro severní Sýrii, dříve než by syrsko-íránsko-ruská aliance učinila konečné rozhodnutí o provedení vojenské možnosti v Idlib.

https://southfront.org/syrian-oppositio ... ore-start/

RUSKO A TURECKO ZŘÍDÍ KOORDINAČNÍ CENTRUM PRO IDLIB V SÝRII

Podle ministra obrany Turecka Hulusi Akara se Rusko a Turecko v současné době snaží vytvořit společné koordinační centrum uvnitř demilitarizované zóny kolem severoarijského guvernéra Idlib. „Turecko a Rusko pracují na vytvoření společného centra pro koordinaci činností v Idlib. Naše práce pokračuje, “uvedla turecká agentura Anadolu News Agency dne 14. března. Akar také odhalil, že Rusko a Turecko podepsaly 3. března novou dohodu o Idlib. Ministr obrany řekl, že dohoda „objasňuje společnou práci“ mezi oběma zeměmi. Nicméně odmítl poskytnout další informace.

https://southfront.org/russia-and-turke ... ias-idlib/

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10026
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 15 bře 2019, 10:47

Raketový torpédoborec Severomorsk proplul Bosporem do Středozemního moře


Taktická skupina lodí severní flotily ruského námořnictvo nyní prochází sicilským průlivem. Ve stejné době, RFS 619 Severomorsk, torpédoborec třídy Udaloy prochází tureckými úžinami. Pravděpodobně se jejich setkání uskuteční v neděli, jižně od Kréty.


Su-25 jsou opět na Hmímimu


Podruhé v tomto roce turecké a ruské ozbrojené síly provádí společnou hlídku v demilitarizované zóně severozápadní Sýrie.
Podle zdroje v nedaleké Hama, turecko-ruská společná hlídka začala v 6 hodin ráno (místního času) a je naplánováno, že bude trvat do 11 hodin.

Tato poslední společná hlídka přichází jen dva dny poté, co ruské letectvo se souhlasem Turecka provedlo silný úder proti Hay'at Tahrir Al-Sham poblíž města Idlib.
https://www.almasdarnews.com/article/tu ... syria-dmz/

USA hodlají poskytnout $5 mil pro pokračování životně důležitých operací Bílých přileb v Sýrii
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 4107
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od lasib » 15 bře 2019, 22:46

Odpal údajne nových jihadistickych rakiet smerom na Tartus ... Údajne schopných zasiahnuť aj Stredozemné more, mali zasiahnuť Duraykish podľa diskusie ...

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11414
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Sýrie

Příspěvek od QVAK » 16 bře 2019, 01:41

SYRSKÁ ARMÁDA PROVÁDÍ ŽIVÉ VOJENSKÉ CVIČENÍ V BLÍZKOSTI AMERICKÉ VOJENSKÉ ZÁKLADNY V AL-TANAF (FOTOGRAFIE, VIDEO)

Podle ruského kanálu se vrtáky konaly 20 km severozápadně od americké okupované oblasti 55 km kolem města al-Tanaf. Koalice vedená Spojenými státy a její zástupci udržují ve městě velkou základnu a blokují dálnici Bagdád-Damašek. Několik fotografií vydaných Ministerstvem obrany Ruska ukazuje jednotky pěchoty, hlavní bojové tanky, bojová vozidla pěchoty a samohybné dělostřelectvo účastnící se cvičení. Zúčastnilo se také několik válečných letadel syrských arabských letectva (SyAAF).
RT řekl, že cvičení jsou navrženy tak, aby udržely bojovou schopnost SAA. Nicméně, cvičení mohou také být považována za varování pro americké síly okupující al-Tanaf.

https://southfront.org/syrian-army-cond ... tos-video/

HAYAT TAHRIR AL-SHAM VYDÁVÁ DALŠÍ HROZBY PROTI RUSKU

Generální Shari'a rada Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) vydal nové prohlášení 14. března, které ohrožuje Rusko a volá po dalších útocích na vládní síly kolem Sýrie Idlib.
"Říkáme ruskému okupantovi: mezi námi není nic, ale válka, nebudeme oklamáni vašimi známými hrami, žádný věřící by neměl být dvakrát zmaten, země, která byla osvobozena krví, budeme ji bránit krví," řekl. prohlášení zní. Rada HTS dále vyzvala bojovníky teroristické skupiny, aby „pomstili své náboženství, lidi a čest“ zintenzivněním svých útoků na syrskou arabskou armádu (SAA) a ruské síly.
I přes oddělení od al-Káidy v roce 2017 zůstala Rada HTS 'Shari'a beze změny. Všichni členové rad jsou prominentní učenci al-Káidy ze Sýrie a mnoha dalších zemí.
Minulý týden HTS zveřejnila podobnou hrozbu s tím, že ruské síly v Sýrii budou čelit „dlouhým temným nocím“ a „černým dnům potřísněným krví“. a pozic v celém Idlib.
Místní pozorovatelé věří, že tyto prázdné hrozby jsou zaměřeny na posílení morálky bojovníků HTS, kteří v poslední době trpěli těžkými ztrátami.
https://southfront.org/hayat-tahrir-al- ... st-russia/

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4120
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 17 bře 2019, 08:43

BEIRUT, LEBANON (9:40 P.M.) - Turecko a Rusko sú v procese opätovného otvorenia diaľnice, ktorá spája mestá Aleppo, Sýria a Gaziantep, Turecko.

Otvorenie tohto hraničného priechodu nastalo v tom istom čase, keď turecká armáda znovu otvorila hraničný priechod v Kassabe v severnej Latakii.
Snímka.JPG
https://www.almasdarnews.com/article/tu ... ern-syria/

Sýrske arabské kone opäť priťahujú zahraničných návštevníkov:


IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4120
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 17 bře 2019, 17:10

Podľa správy zo sýrskeho hlavného mesta, iránsky veliteľ armády Mohammad Bagheri a veliteľ Quds Force pre islamský revolučný gardový zbor (IRGC) generálmajor Qassem Soleimani prišli do Damašku, aby sa stretli so svojimi sýrskymi vojenskými partnermi.
Dvaja z najvyšších iránskych veliteľov vykonali v nedeľu prekvapivú návštevu v Damašku v Sýrii, s tým, ako sa približuje operácia Sýrskej arabskej armády (SAA) v Idlibe.
b68d5ad7-9a69-4a6e-b730-2017ce904735-1068x776.jpg
https://www.almasdarnews.com/article/br ... sit-syria/

Podľa správy sýrskeho guvernéra Aleppa, turecké úrady otvorili hraničný prechod, ktorý spája provinciu Hatay s okresom Jandaris v regióne Afrin.

https://www.almasdarnews.com/article/tu ... as-region/
830733d2-5f13-41aa-8616-40c8f832d23f.jpg

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4120
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 18 bře 2019, 16:20

DAMASK - Sily podriadené sýrskej vláde znovu získajú kontrolu nad oblasťami na východe Sýrie, ktoré ovládajú Kurdi podporovaní Spojenými štátmi, a dosiahnu to prostredníctvom sily alebo zmierenia. V pondelok to v sýrskom hlavnom meste Damask vyhlásil minister obrany Alí Ajjúb, ktorého citovali tlačové agentúry AFP a AP.
1463965_568588143214841_1790558639_n.jpg
https://www.topky.sk/cl/11/1780083/Syri ... -v-krajine
https://www.almasdarnews.com/article/sy ... -tanf-mod/

classix
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2368
Registrován: 17 úno 2017, 14:09

Re: Sýrie

Příspěvek od classix » 18 bře 2019, 23:09

Velvyslanec ISIS v Turecku Abu Mansour al Maghrebi
17E038A0-1104-460E-BDF8-8C301996CF7B.png
Ve složitém vztahu mezi vládou Turecka a ISIS není jasné, jak moc byl vztah přímý a formální, na rozdíl od podpory ze strany soukromých osob a subjektů v Turecku, nebo v reakci na obrovské částky peněz, které ISIS musela vynaložit do sítě, kterou rozmístila uvnitř Turecka, aby přijala a přivedla do svých obrovských státních zařízení cizí bojovníky, zbraně a zdravotnické potřeby. V každém případě je jasné, že každý stát potřebuje diplomaty, aby mohli vyjednávat politické dohody se zeměmi v blízkosti svých hranic. Zdá se, že ISIS nebyla výjimkou z tohoto pravidla, protože pracovníci od ICSVE se v únoru 2019 dozvěděli v pětidenním rozhovoru od ISIS Emíra Abu Mansour al Maghrebi, který tvrdí, že v podstatě sloužil jako velvyslanec ISIS v Turecku.
Bagdád, Irák - „Moje práce v Raqqa se zabývala mezinárodními případy,“ vzpomíná Abu Mansour al Maghrebi na svou tři roky dlouhou službu v ISIS. „Mým problémem byly vztahy s tureckou rozvědkou. Ve skutečnosti to začalo, když jsem pracoval na hranicích, “vysvětluje a vrací se k prvnímu zaměstnání, které pro ISIS udělal, než se stal emirem ISIS a zdánlivě jejich velvyslancem v Turecku.

Abu Mansour, elektrotechnik z Maroka, přišel do Sýrie v roce 2013. Stejně jako mnozí zahraniční bojovníci, s nimiž jsme hovořili, uvedl, že doufal, že zbaví muslimy před diktátorskými režimy a vybuduje islámský kalifát, kterému budou vládnou islámské ideály. Cestoval z Casablanky, Maroka, do Istanbulu, Turecka a přes jižní hranici Turecka do Sýrie. Jeho první zastávkou byla Idlib, Sýrie, kde začaly nepřátelské akce mezi al Nusrou a ISIS. Abu Mansour skončil na straně ISIS této trhliny a byl přidělen jako ISIS úředník pro Příjem na syrské straně turecké hranice. Jeho úkolem bylo získat stálý tok zahraničních bojovníků do ISIS přes Turecko - tedy tech, kteří sdílejí jeho stejný sen.

„Mým úkolem bylo nasměrovat pracovníky k přijímání zahraničních bojovníků v Turecku,“ vysvětluje Abu Mansour s odkazem na síť lidí placených ISIS, kteří usnadnili zahraniční cestu z Istanbulu do tureckých pohraničních měst Gaziantep, Antakya, Sanliurfa atd. „Většinu z nich zaplatil Dawlah [ISIS],“ vysvětluje Abu Mansour, ale odlišuje je od členů ISIS kvůli jejich neideologickým motivacím. „Většina z těch, kteří pracují na turecké straně, je to jejich cílem,“ řekl. I když se ptal na sítě ISIS v Turecku, přiznává také: „Mnozí v Turecku věří a dávají svému Bayatovi [přísahu věrnosti] Dawlahovi . Existují ISIS kluci žijící v Turecku, jednotlivci a skupiny, ale nejsou tam žádné ozbrojené skupiny uvnitř Turecka. “

Při oslovování zahraničních bojovníků Abu Mansour vysvětluje: „Pocházeli z různých míst, většinou ze severní Afriky. Počet Evropanů nebyl velký, celkem 4000. “

„Z Tunisu 13.000, 4.000 z Maroka. Z Libye bylo méně bojovníků, protože tam měli vlastní frontu [v Libyi], bojovali zde méně než 1000 lidí. Mluvím jen do roku 2015, “dodává. Není divu, že jeho údaje potvrzují údaje o počtech a počtech zahraničních bojovníků, kteří se připojili k ISIS - že většina pochází z Tuniska. Bylo zajímavé, jak si může čísla pamatovat.

„Takže jste byl víc než jen obyčejný úředník pracující v přijímacím středisku ISIS, který registroval nové rekruty?“ Ptám se, podezřelého.

„Moje práce byla hlídání hranic mezi Sýrií a Tureckem a přijímání bojovníků,“ vysvětluje Abu Mansour a usmívá se, že je uznán za silnějšího, než byl původně. „Dohlížel jsem v Tal Abyad, Aleppo, Idlib a všechny jejich hranice,“ odpoví.

Je jasné, že to měl na starosti, takže se ho zeptám: „Takže jsi byl emír ISIS?“

„Ano,“ přiznává, zdánlivě šťastný, že je „uloven“ a uznán za to, kým skutečně byl. „Zpočátku jsem registroval lidi, pak jsem se stal supervizorem. Byl jsem emír. “

Zahraniční bojovníci ISIS

Diskutujeme o ženách, které přišly do Sýrie přes Turecko. „Ženy jdou přímo do Raqqa do centra pro jednotlivce. Vdané ženy jdou ke svým manželům, “vysvětluje. Uvádí, že tyto ženy zůstávají v ženských penzionech ISIS: „Vzhledem k tomu, že se jedná o rodinu, je jim nabídnuto místo, kde mohou žít, dokud jejich manželé nedokončí školení.“ Mluví o vojenském výcviku ISIS a povinném ISIS. školení šaríja “, ve kterém jsou učitelé nových učitelů vyučováni ideologií ISIS takfir, ideologií, která ospravedlňuje použití násilí proti těm, kteří jsou považováni za kacíře nebo nevěřící, včetně proti muslimům.

Abu Mansour vysvětluje formát a povahu formulářů pro příjem, které byly vyplněny na vstupu k ISIS. „Byla to forma o zkušenostech, zemích, které jste navštívili, atd. Nevzpomínám si to velmi dobře, ale bylo to velmi podrobné,“ vysvětluje. Dále pokračuje: „S vysokoškolským vzděláním přišlo několik lidí. Napsali jsme jeho disciplínu, jeho studium, jeho jazyky. Tyto věci byly zaznamenány na mých formulářích. “Podle Abu Mansoura se stáže staly po dalším příjmu ve výcvikových táborech. „Na těchto místech byli velmi důvěryhodní lidé, kteří provozovali úřady ISIS pro nábor, takže pokud řeknete, že jste inženýr, dali vám takovou práci. Byla to kancelář pro řízení lidských zdrojů, “říká a dodává,„ ale samozřejmě jinak, protože v našich jsme také měli: „Chci být mučedníkem“.

Mučedníci a ti, kteří se vracejí, aby se stali spícími buňkami

Žádal, jsem ho abych vysvětlil, co se stane s těmi, o kterých se říkalo, že chtějí být sami „mučedníky“, odpoví: „Existují konkrétní centra, která se zajímají o tyto věci.

Před rokem 2014 a 2015 bylo mnoho z nich ochotno obětovat sami sebe. “Abu Mansour vysvětluje, že ti, kteří přišli za Islámský kalifát zemřít, byli na počátku bohatší. „Přibližně 5 000 přišlo jako mučedníci. Neposlal jsem je do centra, “říká s odkazem na to, kde by byly sebevražedné kádry izolovány a povzbuzovány k jejich misi smrti. Dále pokračuje: „Byli posíláni do výcvikového tábora. Pak je v Raqqa centrum. Tam je centrální vedení kde se kontroluje kdo je kde přiřazen. To nebyla moje práce. “

Podle Abu Mansoura se počet potenciálních „mučedníků“ snížil, když byl Kaliphate skutečně založen. „Začalo to klesat, když se Raqqa stabilizovala. Většina přišla prostě žít. Byl to malý poměr těch, kteří přišli jako mučedníci. “Dodržuje svou zázračnou schopnost vzpomenout si na přesné náborové postavy a vysvětluje:„ Před rokem 2014 přišlo 50% mučedníků. Pak to šlo pod 20 procent. “

„V průběhu let 2014 a 2015 jsme měli asi 35 000 zahraničních bojovníků,“ vysvětluje Abu Mansour. „Po tom nevím, ale čísla každým rokem klesala,“ pokračuje. Jeho čísla se shodují s čísly odborníků, kteří odhadují, že nejméně 40 000 zahraničních bojovníků odjelo do Sýrie, a nejvíce skončilo v ISIS.

Co se týče těch, kteří byli vyzváni ISIS, aby trénovali a vraceli se do svých domovských zemí k útoku, jak odhalil Harry Sarfo, navrátilec ISIS uvězněný v Německu, a pašerák ISIS , který v únoru hovořil s ICSVE , který podrobně popsal některé z těchto operací, tak Abu Mansour vysvětluje: „Jsme místem přijetí. Nebylo naší prací se ptát, zda se vrátí k útoku. To byla práce centra z Raqqy. “

I když potvrzuje, že se to stalo. „Byli někteří, kdo pozval ostatní, aby se vrátili domů a zaútočili, ale nebyla to naše práce; byli jsme vstupem, “opakuje Abu Mansour. „Existují, ale ne všichni lidé, kteří se vrátili domů, jsou spící buňky. Mnozí prostě práci opustili. Mnohým lidem se tato situace nelíbila a odešla, “objasňuje a uvádí mýty k prohlášením některých, že velká část navrátilců ISIS v Evropě může být součástí buněk. „V Aleppu a Raqqa existovalo centrální vedení,“ říká Abu Mansour a dodal: „Vrátil jsem jim pasy. Byly archivovány. “

Velvyslancem ISIS

„Po útoku koalice proti hranicím jsem šel do Raqqa,“ vzpomíná Abu Mansour. „Východní Sýrie získala stabilitu v Raqqa, atd.“ To bylo v roce 2015 a 2016. Když se zeptáme Abu Mansoura, zda zraněným bojovníkům ISIS bylo dovoleno překročit hranici a získat zdravotní péči v Turecku, věci se najednou stanou dalším krokem, protože si uvědomíme, že Abu Mansour nebyl jen emír, ale i diplomat ISIS.

„Mezi tureckou rovědkou MIT a ISIS byly uzavřeny dohody o hraničních bránách, pro lidi, kteří se zranili,“ pokračuje Abu Mansour. "Měl jsem přímé setkání s MIT (Turecká národní zpravodajská organizace), mnoho setkání s nimi."

Když se ptáme, kdo přesně se v turecké vládě setkal se členy ISIS, říká: „Byly týmy. Někteří reprezentují tureckou rozvědku, některé zastupují tureckou armádu. Byly zde týmy z 3-5 různých skupin. Většina setkání byla v Turecku ve vojenských zonách nebo v jejich kancelářích. To záleželo na problému. Někdy jsme se scházeli každý týden. Záleží na tom, co se děje. Většina schůzek byla blízko hranic, některé v Ankaře, některé v Gaziantepu. “

Když se zmínil o setkání s tureckými vládními představiteli v Ankaře, hlavním městě Turecka, náhle ho v našich myslích převedeme na velvyslance ISIS, což je vlastně to, jak fungoval. „Prošel jsem hranice a nechali mě projít. Na hranice mě Turci vždy poslali auto a byl jsem chráněn. Tým dvou až tří lidí z naší strany byl se mnou. Většinu času jsem měl na starosti náš tým. “

Zdá se, že Abu Mansour se setkával s vysoce postavenými úředníky ve všech bezpečnostních složkách vlády, jednal o obchodech. „Předmětem společných výhod je velký obchod,“ říká Abu Mansour a dodává: „Je to nová věc, když vytvoříte stát a oddělíte jej od vnějšího světa. Jednání nebylo snadné. Trvalo to dlouho. Někdy to bylo těžké. “

„Nejsem ten velký chlap, o kterém mluvíte,“ říká Abu Mansour, mizející při myšlence, že je to velvyslanec. Uvedl, že velvyslanec není termín, který by použili v islámském státě. Přesto, jak pokračuje, zjistíme, že jeho „diplomatický“ dosah jménem ISIS se rozšířil i na samotného prezidenta Turecka. „Chtěl jsem se s ním setkat, ale on ne. Jeden z jeho zpravodajských důstojníků mě řekl, že mě Erdogan chce vidět soukromě, ale to se nestalo. “

Abu Mansour vysvětluje: „Dostal jsem rozkazy od zástupce Majlis al Shura, od iráckého Mohameda Hodúda. Jednotlivci shury ISIS mají nejvyšší autoritu; s ohledem na Abu Bakr al Baghdadi Abu Mansour přiznává: „Viděl jsem ho na krátkou dobu,“ což je více než většina členů ISIS, kteří mohou mluvit o nepolapitelném vůdci, který se schovával téměř před všemi.

Užitečnost islámského státu pro Turecko

Ptáme se, zda se jednál o finanční vztah. „Mezi námi nedošlo k žádné výměně peněz,“ odpoví Abu Mansour a souhlasí s tím, že to byla koordinační funkce - diplomacie, kde si „obě strany prospívají“. Podle Abu Mansoura bylo přínosem pro Turecko, to že „jsme v pohraniční oblasti a Turecko chce kontrolovat své hranice - kontrolovat severní Sýrii. Vlastně měli ambice nejen pro kontrolu Kurdů. Chtěli být po celém severu, od Kessabu (nejsevernějšího bodu Sýrie) až po Mosul. “

„Toto je ideologie islamistů Erdogana,“ vysvětluje Abu Mansour a dodal: „Chtěli všechny severně od Sýrie. To je to, co turecká strana řekla [chtěli] ovládat sever Sýrie, protože mají své skutečné ambice. Vlastně jsme hovořili o tom, co Erdogan řekl na veřejnosti [proti tomu, co opravdu chtěl.] Tato část Sýrie je součástí osmanských států. Před dohodou po druhé světové válce byly Aleppo a Mosul součástí turecké Osmanské říše. Dohoda Sykes Picot [ve které tyto regiony ztratili] byla podepsána na sto let. Na našich setkáních jsme hovořili o obnovení Osmanské říše. To byla vize Turecka. “

Abu Mansour dává jasně najevo, že to, co mu bylo řečeno na jeho setkáních s Turky, bylo mu to předloženo jako vize prezidenta Erdogana, ale že to nemusí nutně sdílet všichni: „Nemohu říci, že je to vize celé turecké vlády. Mnozí jsou proti zasahování, aby tento projekt uvedli do reality. Říká se, že se pokusíme porazit PKK a Kurdy. Bojíme se svazku mezi Kurdy a že mohou vytvořit kurdský stát, ale také se rozšířili do Aleppa, “dodává o tureckých aspiracích v Sýrii.

Abu Mansour pokračuje: „Vzhledem k tomu, že jsou státem NATO, nemohou proti nim NATO nic podniknout. Nemohou se tedy přímo vypořádat se situací, ale chtějí zničit kurdskou menšinu, takže se vypořádají se situací [prostřednictvím ISIS] a získají výhody z islámského státu. “

Na straně ISIS vysvětluje: „Je to velká výhoda pro Dawlaha, protože nám mohli chránit náš hřbet. Přibližně 300 km naší hranice je s nimi. Turecko je pro nás považováno za cestu pro léky, potraviny - v názvu podpory se uvádí mnoho věcí. Brány byly otevřené. “

Abu Mansour však na téma získávání zbraní z Turecka zbavuje Turků jakékoli viny a říká: „Nikdo nemůže obvinit tureckou vládu, že nám dali zbraně, protože máme zbraně z různých zdrojů. Vlastně jsme nemuseli dostávat zbraně z Turecka, “vysvětluje a poznamenává, že vojáci Svobodné syrské armády by své zbraně vyměnili za balíček cigaret. „Protivládní syrský lid nám poskytl zbraně; mnoho mafií a skupin nám vyměnilo zbraně. “

„V Sýrii stačila ropa jako platba za zbraně a všechno potřebné,“ pokračuje Abu Mansour. „[Naše tržby z ropy] byly více než 14 milionů dolarů měsíčně a polovina z těchto ropných peněz je více než dost na zaplacení všeho potřebného za naše výdaje na zbraně.“ Když jsem si všiml obrovského množství 7 milionů dolarů měsíčně za zbraně, Abu Mansour říká: „Je to vlastně malé množství. Turecko někdy otevřelo operaci, ve které vedení pro jednu bitvu je 10 milionů dolarů. “Když se Abu Mansour snažil získat více údajů o celkovém rozpočtu ISIS, říká, že je v zajetí 1,5 roku a už si nepamatuje celkový rozpočet ISIS. Zní to, jako kdyby to kdysi věděl dobře a podrobně.
...
https://www.hstoday.us/subject-matter-a ... to-turkey/
Vy nejstě špión, voják, uvažujetě pokrokovo. Vy stě marxista!

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4120
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 19 bře 2019, 07:27

Prezident Assad privítal spoločnú iracko-iránsku vojenskú delegáciu.
D19XiVBX4AEtlDp.jpg
Bojovníci ISIS rôznych národností sa vzdávajú sýrskym demokratickým silám SDF v Baghouze


IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4120
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 19 bře 2019, 17:54

Sýria: Prvé obrázky síl SDF v oslobodenom tábore IS pri Baghouze


Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10026
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 19 bře 2019, 21:02

Ruský ministr obrany Sergej Šuigu podnikl pracovní cestu do Damašku na pokyn prezidenta Vladimíra Putina, aby předal zprávu ruského prezidenta syrskému prezidentovi Bašárovi al-Asadovi, informoval ruský ministr obrany v úterý. Ministerstvo obrany neuvedlo, o čem byla.
http://tass.com/politics/1049445
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10026
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 20 bře 2019, 06:51

Roj Su-25 na nové stojánce na velké stojánce u východní VPD
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4120
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Sýrie

Příspěvek od IgorT » 20 bře 2019, 08:21

21811220_0.jpg
Zábery natočené v utorok v blízkosti Baghouzu ukazujú, že členovia samozvaného islamského štátu (IS, predtým ISIS / ISIL) sa vzdali po tom, čo ich tábor získali bojovníci sýrskych demokratických síl (SDF) .Su-35 z Hmeymimu sprevádzali lietadlo ruského ministra Šojgu počas jeho návštevy Sýrie


Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10026
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Sýrie

Příspěvek od puma » 20 bře 2019, 13:16

Schopnost Washingtonu zaručit bezpečnost uprchlíkům, kteří se chtějí vrátit do svých domovů z uprchlického tábora Rukban, je nedostatečná. Američané jsou navíc neschopni vytlačit militanty ze zóny Al-Tanf řízené USA, ruští a syrští velitelé Centra pro usmíření znesváření stran Michail Mizintsev a Hussein Makhlouf uvedli ve společném prohlášení.
"Po důkladném prostudování této situace jsme dospěli k závěru, že americká vojenská základna Al-Tanf není dostatečně schopná zajistit bezpečnost uprchlíkům z tábora Rukban, kteří se snaží vrátit do svých domovů. Americká strana se stala obětí své vlastní destruktivní Syrské politiky a nyní nemá vliv ani nad většinou nelegálních ozbrojených skupin, v její okupované zóně, “uvádí se v prohlášení.

V důsledku toho je syrská vláda ochotna ochránit konvoj šesti humanitárních vozidel pod vedením syrské bezpečnostní služby ve spolupráci s ruskými vojenskými policejními jednotkami. - poznamenali velitelé.

"Navrhujeme, aby se americká strana podílela na organizaci krytí humanitární operace ze vzduchu, která zajistí evakuaci trpících syrských občanů, která bude společně řízená ruskými vzdušnými silami a americkými ozbrojenými silami v zóně Al-Tanf.

Důrazně vyzýváme velení USA, aby tuto iniciativu podpořilo a vyčlenili pro ni vlastní zástupce, na ochranu konvojů, a také aby zatlačili na ozbrojence v oblasti pod jejich kontrolou, aby ti zajistili, že se do tábora Rukban bude dát přistupovat bez jakýchkoliv překážek, " uvádí se v prohlášení.
http://tass.com/world/1049539
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
El Diablo
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2325
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Sýrie

Příspěvek od El Diablo » 20 bře 2019, 20:55


Poslední tábor Islámského státu padl, hlásí arabsko-kurdská koalice
Syrské demokratické síly (SDF) tvrdí, že mají plně pod kontrolou tábor samozvaného Islámského státu (IS) v jeho poslední enklávě v syrském Baghúzu. Operace ale stále není u konce, řekl mluvčí SDF.
https://www.novinky.cz/zahranicni/50034 ... alice.html
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti