Ukrajina

Odpovědět
lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 6350
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od lasib » 08 říj 2024, 08:39

Ruský raketový útok na Odesu zasiahol 7.10. tretie zahraničné civilné plavidlo, hlásená je aj 1 obeť
Poznámka redakcie: Článok bol aktualizovaný podľa komentára ukraj. ministra zahraničných vecí Andrija Sybihu.
Podľa gubernátora Odeskej oblasti Oleha Kipera ruské sily 7. októbra v Odese zasiahli zahraničnú civilnú loď plaviacu sa pod vlajkou Palau. V dôsledku útoku zahynul 60-ročný ukrajinský zamestnanec prístavu a päť cudzincov bolo zranených.
Tento útok je druhým prípadom útoku na zahraničné plavidlo v Odeskej oblasti za posledné dva dni. Pri nočnom útoku 6. októbra bola v prístave Pivdennyj poškodená civilná nákladná loď Paresa, ktorá sa plavila pod vlajkou Svätého Krištofa a Nevisu.
Plavidlo napadnuté 6. októbra bolo naložené približne 6 000 tonami ukrajinskej kukurice určenej na vývoz. Pri tomto útoku neboli hlásené žiadne obete.
Po druhom útoku zo 7. októbra sú štyria cudzinci naďalej v stredne ťažkom stave, zatiaľ čo ďalšia osoba je v ľahkom stave. O totožnosti zosnulých neboli poskytnuté žiadne ďalšie informácie.
Podľa Kipera Rusko použilo balistické rakety na zasiahnutie cieľov v infraštruktúre prístavu. Bezprostredne neboli k dispozícii žiadne podrobnosti o stave plavidla ani o tom, čo loď prevážala.
Po druhom útoku ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha odsúdil ruské útoky ako „zámernú teroristickú taktiku“.
„Útokmi na civilné plavidlá sa Rusko snaží oslabiť ukrajinskú ekonomiku a vystaviť milióny ľudí na celom svete riziku hladu,“ napísal Sybiha na sociálnej sieti, pričom mal na mysli cielené útoky na plavidlá prevážajúce pšenicu a poľnohospodárske produkty.
„Musíme spojiť sily všetkých zodpovedných štátov a organizácií, aby sme zastavili agresora, zabezpečili slobodu plavby v Čiernom mori a celosvetovú potravinovú bezpečnosť.“
Pri cestovaní po tejto trase sú ukrajinské lode pravidelne vystavené riziku útoku zo strany Ruska. Od začiatku totálnej vojny pozdĺž obchodnej trasy plávajú aj míny, čo tiež predstavuje riziko pre námornú dopravu.
Kyjev bol vlani nútený zriadiť novú vývoznú trasu v Čiernom mori po tom, ako Rusko jednostranne vypovedalo dohodu o dodávkach obilia z Čierneho mora. Pôvodne bola vytvorená ako humanitárny koridor, ktorý mal umožniť odchod lodí, ktoré tam uviazli od začiatku totálnej vojny, ale odvtedy sa rozrástla na plnohodnotnú obchodnú trasu.
Ruská raketa tiež zasiahla 12. septembra nákladnú loď, ktorá prevážala ukrajinskú pšenicu do Egypta cez Čierne more. Plavidlo sa v tom čase plavilo cez výlučnú hospodársku zónu Rumunska.
Translated with DeepL.com (free version)
https://kyivindependent.com/russian-att ... -reported/

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8680
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od IgorT » 08 říj 2024, 13:00

MOSKVA 8. októbra - RIA Novosti. Jednotky „južnej“ skupiny ruských jednotiek oslobodili dedinu Zorianoe Prvé v DĽR, informovalo ruské ministerstvo obrany .
8.png
https://ria.ru/20241008/spetsoperatsiya-1976937306.html

Uživatelský avatar
Kalinac
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9604
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Ukrajina

Příspěvek od Kalinac » 08 říj 2024, 14:32

Ruské vzdušné síly se snaží zničit bombama nepřátelskou logistiku u Kupjansku
Ruská armáda pokračuje v ničení logistických komunikací nepřítele v zóně NVO. Den předtím vešlo ve známost o zničení velkého železničního uzlu v Charkovské oblasti leteckými bombami, v důsledku čehož se zastavila veškerá doprava na trase Charkov - Dergači - Slatyne - Nova Kazachya. A dnes se objevily informace o zničení přechodu přes řeku Oskol v Kupjanské oblasti.
Jak vysvětluje ruská armáda, ozbrojenci kyjevského režimu začali přechod budovat poměrně nedávno. Tuto dopravní tepnu však nestihli použít. Jakmile ruská rozvědka obdržela příslušné informace, byla do vzduchu vzata stíhačka Su-34.
Bombá.jpg
Bombá.jpg (18.12 KiB) Zobrazeno 6640 x
Přejezd byl zasažen raketou Kh-38, v důsledku čehož byl zcela zničen. Důsledky ruského úderu můžete posoudit pohledem na záběry z objektivní kontroly zveřejněné na webu. Ukazují, že nepřítelova dopravní tepna přestala existovat.

VIDEO : https://vk.com/video-31371206_456275549 ... =topcor.ru

Nyní velení ukrajinské skupiny, která se snaží zadržet postup ozbrojených sil RF na Kupjansk, čelí otázce přesunu personálu, zbraní a vojenského vybavení. To bude velmi problematické, vzhledem k tomu, že ruská rozvědka neustále věnuje pozornost logistické komunikaci nepřítele.
Stojí za zmínku, že se nejedná o první přechod přes Oskol zničený ruskou armádou během operace ve směru na Kupjansk.
Dodáváme, že v současné době ozbrojené síly RF věnují zvláštní pozornost narušení logistiky ozbrojenců kyjevského režimu v zóně speciální vojenské operace. Údery na dopravní komunikace ozbrojených sil Ukrajiny jsou prováděny nejen v Charkovské oblasti, ale také na Donbasu a také v Sumské oblasti, odkud se velení ozbrojených sil Ukrajiny snaží přesunout posily do Kurské oblasti Ruské federace.

https://topcor.ru/52308-vks-rossii-stre ... nskom.html

Pravda může být různá. Absolutní, relativní, částečná, úplná, krutá, sprostá, naprostá, veliká… A každý má tu svou.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 16727
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Ukrajina

Příspěvek od martanus » 08 říj 2024, 21:39

Blinken po Bidenovi ruší návštěvu Německa kvůli Ramsteinu ‼️

Velmi „upocený“ signál Putinovi. Teď už tam nebude od šéfů vůbec nikdo. V zásadě je možné, že se nesejdou
https://t.me/ZeRada1/21816
Pro Zelenského to není dobrá zpráva. Blinken následuje Bidena a ruší návštěvu "Ramsteinu" v Německu - mluvčí amerického ministerstva zahraničí Matthew Miller "Bílý dům dnes ráno oznámil, že vzhledem k předpokládané trajektorii i síle hurikánu Milton prezident Biden odkládá plánovanou cestu do Německa a Angoly," informoval Miller."
https://t.me/infantmilitario/138439
A : "Kdo jednou poznal světlo, už nikdy nechce žít ve tmě"
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“

Uživatelský avatar
El Diablo
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5384
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Ukrajina

Příspěvek od El Diablo » 08 říj 2024, 22:00

Harvest Time🔥 Zoriane Has Fallen⚔️ First Real Cauldron🎖 Biden Cancels Trip To Ramstein🌏 MS 2024.10.8
Čas sklizně🔥 Zoriane padla⚔️ První skutečný kotel🎖 Biden ruší cestu do Ramstein🌏 MS 2024.10.8
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 49557
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 08 říj 2024, 22:50

https://www.echo24.cz/a/HB49e/zpravy-sv ... cky-mirage
Ukrajině mají pomoci francouzské stíhačky Mirage. Paříž je tam chce dodat v příštím roce
Již brzy by nebe nad Ukrajinou mohly chránit francouzské stíhačky Mirage. V minulosti o tom mluvil francouzský prezident Macron, nyní jeho slova potvrdil ministr obrany Sébastien Lecornu. Ten v pondělí večer uvedl, že by první dodávky těchto strojů mohly na Ukrajinu dorazit už příští rok. Informuje například Politico.

„Mirage 2000 by mohly létat na Ukrajině v první polovině roku 2025,“ řekl v rozhovoru pro Sud Ouest, který byl zveřejněn v pondělí večer.

Již dříve tento rok prezident Emmanuel Macron mluvil o tom, že válkou zasažené zemi poskytne stíhačky Mirage 2000-5. Francouzský ministr obrany uvedl, že francouzské stíhačky se na Ukrajině objeví, jakmile ukrajinští piloti absolvují výcvik.

Lecornu také uvedl, že na stíhačkách nyní probíhají úpravy pro ukrajinské bojiště. Mirage jsou stíhačky vhodné především pro vzdušné souboje. Používají například střely SCALP či bomby AASM Hammer.

Ukrajina dlouhodobě žádala západní spojence především o dodávky systémů protivzdušné obrany a o západní stíhací letouny. Po několika měsících jednání dorazily v srpnu na Ukrajinu první stíhačky F-16. Ukrajina jich od Nizozemska či Dánska má přislíbeno až 80 kusů. Dodávky jsou však rozprostřeny do delšího časového úseku. V současnosti jsou na Ukrajině pravděpodobně spíše jednotky kusů těchto moderních strojů. V srpnu se jedna z darovaných stíhaček F-16 zřítila při sestřelování raket a dronů.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 49557
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 08 říj 2024, 23:18

https://www.echo24.cz/a/HcmKr/svet-zpra ... asil-kyjev
Druhý mírový summit se v listopadu konat nebude, prohlásil Kyjev
Druhý globální mírový summit o Ukrajině, který se měl konat v listopadu, se v tomto měsíci neuskuteční. Ukrajinskému deníku Telegraph to řekla Darja Zarivnová, poradkyně vedoucího prezidentské kanceláře Ukrajiny. Uskuteční se prý někdy později. Podle dřívějších prohlášení prezidenta Volodymyra Zelenského měli být na mírové rozhovory pozváni i Rusové.

Podle Zarivnové, jejíž tým je zodpovědný za přípravu a klíčové dokumenty k summitu, v současnosti probíhají konference ke každému bodu tohoto mírového summitu

"V listopadu se Druhý mírový summit ještě neuskuteční. Ale vše pro jeho přípravu by již mělo být připraveno. Zatím se ke každému bodu programu konají tematické konference, které skončí přijetím komuniké. Hlavní závěry těchto komuniké se stanou základem pro budoucí mírový plán druhého summitu,“ řekla poradkyně.

Zdůraznila také, že ve dnech 30. až 31. října se bude v Kanadě konat poslední tematická konference o humanitárních otázkách – propuštění válečných zajatců, civilních rukojmích a návratu dětí. Teď se dokončuje celý proces.

Ve svém telegramovém kanálu Zarivnová vysvětlila, že otázka data druhého summitu bude rozhodnutá po dokončení těchto tematických konferencí.

První mírový summit o Ukrajině se konal letos ve Švýcarsku za účasti Ukrajiny, západních spojenců a některých dalších zemí. Rusové však pozváni nebyli. V podstatě však šlo jen o deklarativní záležitost. Později ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že se bude konat druhý summit, na který už bude Moskva pozvána.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8680
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od IgorT » 09 říj 2024, 06:08

Podľa našich údajov vstúpila do Kamenského vojska jednotka 49. oddielu 58. armády a upevnila svoje pozície.

Útočným jednotkám ruských ozbrojených síl sa podarilo získať oporu v Kamenskom na severnom brehu rieky Jančekrak a rozšírili zónu kontroly v obytnom sektore osady v blízkosti riečnej hrádze. AFU sa pokúša o ostreľovanie. Boje pokračujú.
9.jpg
9-.mp4
(11.68 MiB) Staženo 127 x
https://t.me/vorposte/63070
https://t.me/vorposte/63072

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8680
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od IgorT » 09 říj 2024, 07:00

Ruské jednotky zatvorili hrdlo pri Gorňjaku! Súčasne hrozia obkľúčením Gorňjaku a Kurachovky.

8.10
9-.JPG
7.10
9-1.JPG

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8680
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od IgorT » 09 říj 2024, 08:34

Na Severskom smere vytvorili ruské ozbrojené sily ďalší výbežok frontu, obsadili Grigorovku (https://t.me/lost_armour/3558) (DNR). Hlásenia o bojoch o Serebrjanku západne od obce. Boli zverejnené zábery ruskej vlajky vo Verchnekamenskom, ktorého oslobodenie bolo ohlásené už skôr. Podľa všetkého naše jednotky prelomili obranu nepriateľa aj na tomto úseku frontu.
9-2.jpg


https://t.me/rybar/64266
https://t.me/RVvoenkor/78451
9-2.mp4
(11.54 MiB) Staženo 172 x

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8680
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od IgorT » 09 říj 2024, 11:12

Postup ruskej armády v Torecku/Dzeržinsku sa za posledných 24 hodín !

Štvrť Zabalka na juhovýchode mesta tak bola úplne obsadená ruskými jednotkami.

Pod kontrolu ruskej armády sa dostali aj takmer všetky výškové budovy v centre Torecku a útočné skupiny vstúpili aj na územie bane Centralnaja a Dzeržinského spracovateľského závodu.
9-3.jpg
https://t.me/vorposte/63080

Uživatelský avatar
Kalinac
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9604
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Ukrajina

Příspěvek od Kalinac » 09 říj 2024, 12:51

Žádný "mírový summit" Zelenského se konat nebude, žádná jednání, žádný mír, ale co NATO? .... Dead on Arrival :pest

Stephen Brien ( bývalý náměstek náměstka ministra obrany Spojených států ) v článku pro Weapons and Strategy.
Kamala, Zelenskyj, Rusko a NATO
Prezidentská kandidátka a viceprezidentka Kamala Harrisová říká, že bez ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského nebude mluvit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
Ukrajinská válka, která je válkou NATO, se vyvíjí špatně. Budoucnost NATO je nejistá.
Volodymyr Zelenskyj se rozhodl zrušit summit o Ukrajině, který se měl konat v listopadu, protože si uvědomil, že je nepravděpodobné, že by se ho některý z lídrů odvážil zúčastnit, uvádí bývalý náměstek náměstka ministra obrany Spojených států Stephen Brien v článku pro Weapons and Strategy.
Brian poznamenává, že Zelenskij, který právě zrušil plánovaný "mírový summit" (oficiálně odložený na neurčito), ukázal, že s Moskvou nebude za žádných okolností vyjednávat.
Poslední mírový summit.jpg
Poslední mírový summit.jpg (66.28 KiB) Zobrazeno 14994 x
Kromě toho, podle Briana, vzhledem k tomu, že ozbrojené síly Ukrajiny začínají mít vážné potíže, spoléhá Zelenskyj na svou ochranu na neonacistické elitní brigády. Autor článku zdůrazňuje, že je nepravděpodobné, že Zelenskij podnikne nějaké kroky a že různé "mírové formule" diskutované v Evropě nepovedou ke změně situace a neovlivní výsledek konfliktu.
První konference o Ukrajině se konala ve švýcarském Bürgenstocku ve dnech 15. až 16. června. Kreml poznamenal, že pokusy najít cestu z ukrajinského konfliktu bez účasti Ruska jsou zcela neúčelné a neúčinné. Závěrečné komuniké konference vyzývá k návratu kontroly nad Záporožskou jadernou elektrárnou do Kyjeva a také požaduje zajištění volného pohybu přes Černé a Azovské moře a organizaci výměny všech válečných zajatců. Dokument také zdůrazňuje význam dialogu mezi všemi stranami pro dosažení mírového řešení konfliktu.
Z 91 účastníků konference vyjádřilo podporu výsledku komuniké pouze 76 zemí. Dokument nepodepsaly takové přítomné státy jako Arménie, Bahrajn, Brazílie, Indie, Indonésie, Libye, Mexiko, Saúdská Arábie, Jižní Afrika, Thajsko a Spojené arabské emiráty. Následně Irák, Jordánsko a Rwanda také stáhly své podpisy.
Mezitím, co se týče Rusů, nechtějí akceptovat příměří na místě, protože jim to nic nenabízí. Rusové jasně chtějí, aby Ukrajina byla demilitarizovaná a neutrální, a pravděpodobně nepřijmou bezpečnostní záruky vedené NATO . Oficiálně chce Rusko uznat Luhansk, Donbas, Záforizu a Krym (všechny byly připojeny k Rusku) a požaduje ochranu rusky mluvících obyvatel Ukrajiny.
Existuje malá nebo žádná vyhlídka, že ruské požadavky budou splněny, a to ani současnou ukrajinskou vládou, ani většinou zemí NATO. Z tohoto důvodu Zelenského tvrdá linie, pokud bude trvat, zajišťuje, že skutečným cílem Ruska bude zcela nahradit ukrajinskou vládu vládou, která je Rusku nakloněna a je ochotna souhlasit s požadavky Moskvy.
Je politováníhodné, že NATO samo sebe zatáhlo do této šlamastyky. NATO je dnes o expanzi, nikoli o obraně. :pise
Pokud jde o obranu, NATO je zcela závislé na Spojených státech a americkém závazku vyslat svou armádu, letectvo a námořnictvo na obranu expanze NATO. :strelba:
Rozšíření NATO jako politika vyžaduje rozsáhlé vojenské závazky amerických spojenců. To se nestane. Je fér se ptát, co USA získají podporou expanzivní politiky NATO? Ve Spojených státech roste znepokojení ze stovek miliard promrhaných na Ukrajině, aniž by nyní bylo možné se s nimi vyrovnat. V určitém okamžiku bude mít tato politika za následek velký ústup od aliance NATO a od jakéhokoli závazku bránit Evropu, když ve skutečnosti dělá pro svou obranu jen málo.

https://weapons.substack.com/p/kamala-z ... a-and-nato

Pravda může být různá. Absolutní, relativní, částečná, úplná, krutá, sprostá, naprostá, veliká… A každý má tu svou.

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 8680
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od IgorT » 09 říj 2024, 19:42

Výpočet Obsluha Iskander-M zničil komplex Patriot a posádku AFU v Dnepropetrovskej oblasti, ďalšie odpaľovacie zariadenie Patriot bolo poškodené.
9-5.JPG
9-4.mp4
(42.76 MiB) Staženo 528 x
https://t.me/vorposte/63112

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 10867
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Ukrajina

Příspěvek od skflanker_ » 09 říj 2024, 22:03

Zelenskij kúpil Hitlerov Mercedes
Auto, ktoré patrilo Hitlerovi, použil na prehliadke v Berlíne po kapitulácii Francúzska v roku 1940. Po skončení vojny americká armáda auto zhabala. V roku 2018 sa objavil na aukcii v Spojených štátoch, ale nepredal sa, pretože ponuka 7 miliónov dolárov bola nižšia, ako sa očakávalo. Začiatkom 10/2024 bolo auto sponzorované v centre Kyjeva, Zelenskij v ňom dorazil do budovy prezidentskej administratívy Okrajiny na ulici Banková, 11. Stalo sa tak krátko po tom, ako sa Zelenskij vrátil z amerického turné, počas ktorého podpísal dodávku granátov a stretol sa so zástupcami Bieleho domu. Počas jeho cesty Spojené štáty oznámili nový balík pomoci pre Okrajinu v hodnote 8 miliárd dolárov. Suma, ktorú Zelenskij zaplatil za Mercedes-Benz 770k, ktorý predtým vlastnil nacistický diktátor, nie je známa, no podľa odborníkov by to mohlo byť približne 15 miliónov dolárov.
20241009.jpg
Zdroj https://t.me/Miro_Del/30074 z 09.10.2024
Video
20241009.mp4
(41.35 MiB) Staženo 306 x
dĺžka 1:31 min.
Originál https://seattle-tribune.com/hitlers-par ... -zelensky/ z 09.10.2024 + video + foto

Uživatelský avatar
El Diablo
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5384
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Ukrajina

Příspěvek od El Diablo » 09 říj 2024, 22:06

Harvest Time🔥 Toretsk Defense Has Collapsed🔥 Offensive On Siversk⚔️ Kursk Noose🎖 MS For 2024.10.09
Čas sklizně🔥 Obrana Toretska se zhroutila🔥 Ofenzíva na Siversk⚔️ Kursk Oprátka🎖 MS na 2024.10.09
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Uživatelský avatar
Kalinac
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 9604
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Ukrajina

Příspěvek od Kalinac » 09 říj 2024, 22:12

STPAHA.UA : "Evropská zeď". 10. výročí "Jaceňukovy zdi", které si během invaze nikdo nevšiml
Letos na podzim uplyne přesně 10 let od zahájení projektu Evropské zdi, mezi lidmi známějšího jako Jaceňukova zeď, pojmenovaného po tehdejším ukrajinském premiérovi Arseniji Jaceňukovi, který byl hlavním iniciátorem projektu.
"Zeď" byla navržena k ochraně hranic Ukrajiny před ruskou invazí. Bylo na něj vyčleněno více než 1,5 miliardy hřiven. Kolem "zdi" vzniklo velké množství korupčních skandálů souvisejících s rozkrádáním finančních prostředků na výstavbu.
V únoru 2022, kdy začala ruská invaze, nebyla přítomnost jakékoli "zdi" na ukrajinsko-ruské hranici ve zprávách o nepřátelských akcích zmíněna.
Jacenuk.jpg
VIDEA : https://t.me/stranaua/172174
"Jaceňukova zeď" se stala důvodem pro řadu memů na ukrajinských sociálních sítích. Stejně jako však mnoho frází bývalého premiéra jako "kuliové do čela" nebo jeho rozhovor s Julií Tymošenkovou po jejím propuštění z vězení.

https://strana.news/news/473339-ispolni ... njuka.html

Pravda může být různá. Absolutní, relativní, částečná, úplná, krutá, sprostá, naprostá, veliká… A každý má tu svou.

Uživatelský avatar
El Diablo
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5384
Registrován: 07 úno 2017, 18:56

Re: Ukrajina

Příspěvek od El Diablo » 09 říj 2024, 23:15

Ukrajinska pravda si stěžuje na „systematický tlak“ z kanceláře Zelenského
Novinky
141
Dnes 9. 10., 16:25
Jeden z nejčtenějších ukrajinských zpravodajských listů Ukrajinska pravda si ve středu v prohlášení postěžoval na „neustálý a systematický tlak“ ze strany kanceláře ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Deník uvedl, že situace ohrožuje práci listu a představuje pokus „ovlivnit jeho redakční politiku“.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... o-40492398
Co cítíte, když střílíte teroristy?
Zpětný ráz.
http://www.eldiablo.webz.cz/
Takže se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce zejtra ráno v šest. Zapamatuješ si to?
Můžeš mi to ještě šestkrát zvopakovat?
I šestiletý dítě by si to pamatovalo.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 49557
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 09 říj 2024, 23:32

https://www.echo24.cz/a/HNdeK/zpravy-sv ... -roce-2025
Zelenskyj: Válka může skončit do roku 2025. Situace na bojišti tomu napovídá
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj při středeční návštěvě Chorvatska uvedl, že současná situace na bojišti vytvořila příležitost pro kroky, které by do roku 2025 ukončily od února 2022 trvající rozsáhlou ruskou invazi. V čem příležitost spočívá, neupřesnil, napsala agentura Reuters.

V projevu na třetím summitu Ukrajiny a zemí jihovýchodní Evropy v Dubrovníku ukrajinský prezident řekl, že Kyjev nadále počítá s podporou svých důležitých spojenců včetně Spojených států.

"V říjnu, listopadu a prosinci máme reálnou šanci posunout situaci směrem k míru a dlouhodobé stabilitě," řekl. "Situace na bojišti vytváří příležitost učinit tuto volbu - volbu ve prospěch rozhodných kroků k ukončení války nejpozději do roku 2025," dodal, aniž by upřesnil, kde konkrétně vidí tuto příležitost.

Ruské síly nyní kontrolují necelých 20 procent ukrajinského území a po vleklé patové situaci setrvale postupují vpřed. Kyjev se snaží získat větší podporu Západu v naději, že se mu podaří zvrátit průběh války, která si vyžádala desetitisíce životů. Intenzivně také lobbuje u západních mocností, aby Ukrajině umožnily provádět dálkové útoky na vojenské cíle hlouběji v Rusku.

Zelenskyj využil projev v Dubrovníku rovněž k propagaci svého "plánu vítězství". Představil ho jako způsob, jak zajistit Ukrajině na pevnou půdu pod nohama pro případná jednání s Ruskem.

"První bod plánu se soustředí na to, zda bude překonán problém nedostatku geopolitické jistoty v Evropě. Má Ukrajina místo v NATO? Pokud ano, a bude to řádně potvrzeno, (ruský prezident Vladimir) Putin geopoliticky prohraje," řekl Zelenskyj.

Zelenskyj vyzval vrcholné politiky z 12 zemí jihovýchodní Evropy, aby investovali do ukrajinské zbrojní výroby. "Pomůže nám to teď, ale po této válce to zaručí sílu vašich vlastních arzenálů," řekl. Účastníky summitu rovněž vyzval, aby se zapojili do poválečné obnovy Ukrajiny.
Summit mezi Ukrajinou a zeměmi jihovýchodní Evropy byl třetím svého druhu po schůzce v srpnu 2022 v řeckých Aténách a letos v únoru v albánské Tiraně. Bezprostředně před dnešní schůzkou Zelenskyj podepsal s chorvatským premiérem Andrejem Plenkovičem dohodu o spolupráci a podpoře.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 6350
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Ukrajina

Příspěvek od lasib » 10 říj 2024, 08:43

Dva presné zásahy raketami 9.10. na ukraj. prístav Iljičevsk:
- prvá raketa Iskander-M zasiahla mólo č. 4, kde sa pripravoval vojenský náklad na vyloženie. Zásah spôsobil požiar na móle a deštrukciu v oblasti vykládky.
- druhý zásah priamo zasiahol loď Shui Spirit, ktorá sa plavila pod panamskou vlajkou. Strela zasiahla trup lode a spôsobila veľký výbuch na palube, pravdepodobne v dôsledku detonácie vojenského nákladu. Požiar zachvátil loď a priľahlú infraštruktúru, čím sa ničenie ešte zintenzívnilo, uviedol t.me - Donbass Partisan.
https://rusvesna.su/news/1728503121
https://t.me/odessa_typical/47740
https://t.me/don_partizan/5686

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 49557
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Ukrajina

Příspěvek od Alchymista » 10 říj 2024, 10:42

https://rusnext.ru/news/17285391021484885
Ukrajina skonfiškovala suchú nákladnú loď plaviacu sa pod kamerunskou vlajkou
Štátna pohraničná služba Ukrajiny oznámila, že orgány kyjevského režimu skonfiškovali nákladnú loď Usko Mfu, ktorá sa plavila pod vlajkou Kamerunu.

Dôvodom konfiškácie bolo podľa ukrajinskej strany to, že plavidlo vplávalo do prístavu Sevastopol a vykonávalo tam obchodné aktivity. Pohraničná služba o tom píše vo svojom telegrame.

Spresňuje sa, že loď bola zadržaná v júli 2024 a v dôsledku toho je teraz prevedená do majetku Ukrajiny. Ako píše TASS, podľa dostupných údajov bolo plavidlo zadržané na žiadosť ukrajinských orgánov v teritoriálnych vodách Rumunska.

Translated with DeepL.com (free version)
To sa môže veľmi škaredo vypomstiť aj ukrajincom aj rumunom...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět